EKSTRA
MENÜ

Öğretici

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.248 haberi bulunmuştur.

Öğretici Haberleri

610 bin Suriyeli çocuğa eğitim

610 bin Suriyeli çocuğa eğitim

GÖÇ İdaresi Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye’de 976 bin 200 eğitim çağında Suriyeli çocuk bulunuyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılında 610 bin 278 Suriyeli öğrenci Türk eğitim sisteminde yararlandı. Bu öğrencilerin yüzde 49.54’ünü (302 bin 305) kız, yüzde 50.46’sını (307 bin 973) erkek çocuklar oluşturdu.

25.08.2018Gündem
Tatilin eğlencesi Oyuncak Kütüphanesi

Tatilin eğlencesi Oyuncak Kütüphanesi  

 Diyarbakır’da çocuklar, yaz tatilini Oyuncak Kütüphanesi’nde eğlenerek geçiriyor.  

19.08.2018Eğitim
Mahalleliyi sokağa döken yangın umurlarında olmadı

Mahalleliyi sokağa döken yangın umurlarında olmadı

İstanbul Güngören’de 6 katlı binanın çatı kısmında bulunan izolasyon malzemelerinin bir anda alev alması sonucu yangın çıktı. Mahalleliyi sokağa döken yangın söndürme çalışmaları sırasında yol üzerinde bulunan kahvehanedeki bazı vatandaşların oyun oynamaya devam etmesi bu kadarına da pes dedirtti. Mahalleli panikle sokağa inerken kahvehanedeki vatandaşlar oyunlarına devam etti

18.08.2018Gündem
Anıların artık seni acıtmayacak

Anıların artık seni acıtmayacak !

İsmail Bülbül, ekolündeki uzmanlığı, aldığı dereceler ve kendi geliştirdiği özel terapi teknikleri ile dünyanın sayılı Reiki öğretmenlerinden biri. İsmail Bülbül ile reiki ve bilinçaltı temizliğini konuştuk…

16.08.2018Keyif
Okuldan önce çocuğunuzu İngilizce için hazırlayın

Okuldan önce çocuğunuzu İngilizce için hazırlayın

İngilizce günümüzde önemli bir dil. Aileler çocuklarının iyi derecede İngilizce öğrenebilmesi için okul öncesinden eğitim aldırmaya başlıyor. Uzmanlar da küçük yaşta İngilizce öğrenmenin daha faydalı olacağını vurguluyor ve okula başlamadan önce çocukların bu dil için hazırlanması gerektiğini belirtiyorlar.

6.08.2018Eğitim
Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Kaşlarım kalın diye çok iş kaçırdım

Doğal yaşam savunucularından biri olan Müge Boz, yıllardır yapay görüntüden de beslenmeden de uzak duruyor. Ünlü oyuncu, yeni hayatını Mag dergisine anlattı.

18.07.2018Magazin
Bu güzel havalarda ailece yapabileceğiniz 5 etkinlik

Bu güzel havalarda ailece yapabileceğiniz 5 etkinlik

Havaların ısınmasıyla birlikte insan kendini ailece dışarıya atmak istiyor. Ancak her hafta sonu parka inmek ya da yürüyüş yapmak bir süre sonra size sıkıcı gelebilir. O halde ailece hayatınıza renk getirecek etkinliklere koşabilirsiniz.

16.07.2018Etkinlikler
Bırakın çocuklar hem oynasın hem öğrensin

Bırakın çocuklar hem oynasın hem öğrensin

Okullarda eğitimin bir parçası haline gelen yaratıcı drama ile tüm katılımcılar eğlenerek ve deneyimleyerek öğreniyorlar. Bu da öğrenmeyi kalıcı hale getiriyor. Doğaçlamadan ve imgelemden yola çıktığı için hayal gücünü geliştiriyor, bu sayede katılımcılar önlerine çıkan zorluklara karşı problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyorlar.

16.07.2018Eğitim
4 adımda yaratıcı drama ve eğitim

4 adımda yaratıcı drama ve eğitim

Okullarda yeni yeni uygulanmaya başlanan yaratıcı drama eğitimleri çocukların iletişim kurma, empati yapma, eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyor ve sosyalleşmelerine destek oluyor. En önemlisi de oyun yoluyla sağlanan öğrenme kalıcı hale geliyor.

11.07.2018Eğitim
Tatilde öğrenme kaybına dikkat

Tatilde öğrenme kaybına dikkat!

Çocukların okulda öğrendiği bilgileri tekrar etmemeleri sonucunda beyin, sonraki süreçlerde bu bilgileri tekrar ‘geri getirme’ durumunda zorluk yaşıyor. Çocukların gelecek ders yılında sorun yaşamamaları için yaz tatilinde yapılan aktiviteler çok önemli.

11.07.2018Eğitim
Uzmanlardan uyarı: Tatilde öğrenme kaybına dikkat

Uzmanlardan uyarı: Tatilde öğrenme kaybına dikkat!

Tatilde öğrenme kaybının, çocuğun akademik becerileri ve öğrenme süreçleri açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar; ebeveynlerin “Nasıl olsa seneye toparlar” yaklaşımının çocukların ilerleyen süreçlerde olması gereken seviyelerden çok daha geriye düşmesine sebep olduğuna dikkat çekiyor.

9.07.2018Eğitim
Berfudan sonra hayatım değişti

Berfu'dan sonra hayatım değişti

Eser Yenenler, hayatımıza BKM Mutfak’la girdi, “Çok Güzel Hareketler Bunlar”la adını duyurdu. “3 Adam”ın ardından şimdi bambaşka bir formatla Kanal D’de seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor: “Şöhret Kafası”... Geçtiğimiz yılın magazinde en çok konuşulan isimlerinden olan Eser Yenenler’e aklımdaki her şeyi sordum; Aslı Enver’le Murat Boz’u da, kredi çekerek çıktığı tatili de, 2015 Türkiye 4’üncü güzeli Berfu Yıldız’la yaşadığı ilişkiyi de... Sorularımın kimine cevap verdi, kimini duymazdan geldi. Ama Berfu’nun hayatını değiştirdiğini kabul etti. Buyurun Eser’in ‘Şöhret Kafası’na...

7.07.2018Magazin
Çocukların en sevdiği Pepee’den mesaj var

Çocukların en sevdiği Pepee’den mesaj var

Türkiye’de ve dünyada meydana gelen çocuklara yönelik olumsuz vakalar herkesi, özellikleçocukları ve ebeveynlerini büyük ölçüde etkiliyor. Son yıllarda artan ve toplumlarınkanayan yarası haline gelen çocuk vakalarına farkındalık yaratmak için çeşitli projelerhazırlanıyor. Düşyeri, çocukların sevdiği Pepee’nin yer aldığı, ünlü sanatçı Kıraç’ınbestelediği, “Bedenim bana aittir” şarkısı/videosu ile çocukların karşılaşabileceği olasılıklara dikkat çekiyor.

Özel eğitim öğrencilerinin ders süresi kısaldı

Özel eğitim öğrencilerinin ders süresi kısaldı

MEB Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı. Engelli bireyler için 45 dakika olan bir ders süresi, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında olduğu gibi 40 dakikaya indirildi. Kontenjanı 100'den fazla merkezlerde zorunlu olan ‘müdür yardımcısı’ istihdam etme zorunluluğu isteğe bağlı hale getirildi. Kurumdan eğitim alan engelli birey sayısının 600 ve üzerinde olması durumunda, sosyal hizmet uzmanı veya sosyal çalışmacı görevlendirilmesi zorunlu olacak.

5.07.2018Eğitim
4N1Knın genç oyuncuları

4N1K'nın genç oyuncuları

4N1K oyuncularını yakından tanıyalım...

4.07.2018Televizyon
Hayatımın en çok risk  aldığım dönemindeyim

Hayatımın en çok risk aldığım dönemindeyim

Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” filmindeki performansıyla beğeni toplayan Hazar Ergüçlü, All dergisinin yeni sayısı için objektif karşısına geçti. Hakkında merak edilenleri anlatan oyuncu, “Hayatımda en çok risk aldığım, risklerin korktuğum kadar korkunç şeyler olmadığını gördüğüm bir dönemdeyim. Bu durumdan çok mutluyum” diyor.

3.07.2018Magazin
Çocuklar için sanat atölyesi

Çocuklar için sanat atölyesi

İstanbul Modern, 7-12 yaş arası çocuklar için hem öğretici ve eğlenceli hem de sanat dolu aktivitelerden oluşan yaz programı hazırladı.

1.07.2018Kitap Sanat
Ehliyet kurslarında nüfus kriteri aranmayacak

Ehliyet kurslarında 'nüfus' kriteri aranmayacak 

MEB tarafından yapılan yeni düzenlemeyle ehliyet kurslarının il ve ilçelerin nüfusu dikkate alınarak açılması uygulamasına son verildi. Bu kapsamda kurslar, müstakil binalarda açılabilecek.

1.07.2018Eğitim
Ehliyet kurslarında nüfus kriteri aranmayacak

Ehliyet kurslarında 'nüfus' kriteri aranmayacak

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan yeni düzenlemeyle ehliyet kurslarının il ve ilçelerin nüfusu dikkate alınarak açılması uygulamasına son verildi. Bu kapsamda kurslar, artık müstakil binalarda açılabilecek.

1.07.2018Ekonomi
Biz entelektüeller kendimizi  hep güvercin yuvasında gibi hissettik Harvard yöneticisi konuştu

"Biz entelektüeller kendimizi hep güvercin yuvasında gibi hissettik" Harvard yöneticisi konuştu

Harvard Üniversitesi üç yıldır Türkiye’den Sabri Ülker Vakfı’yla işbirliği içinde. Burada kurulan Sabri Ülker Metabolik Araştırmalar Merkezi’nin yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil’in adı Nobel için bile geçti. Kısa süre önce, vakfın düzenlediği Metabolizma ve Yaşam Sempozyumu için Boston’daydık. Harvard Üniversitesi Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve dünyanın önde gelen Çin uzmanlarından Mark Elliott’la buluştuk. Eğitimden Türklerin kökenine uzanan bir sohbet gerçekleştirdik.

30.06.2018Hürriyet Pazar
Yataş’tan çocuk ve ebeveynlere youtube kanalı yayında

Yataş’tan çocuk ve ebeveynlere youtube kanalı yayında

Türkiye’nin bir numaralı yatak markası Yataş, ‘Uyku ve Çocuk by Yataş’ platformu ile YouTube’da çocuklar için eğlendirici ve eğitici, ebeveynleri için de bilgilendirici içerikler sunuyor. Çocuklar modern Türk masallarıyla pek çok şeyi keyifle öğrenme fırsatını elde ederken, ebeveynler uzman pedagogların videolarıyla çocuklarının sağlıklı gelişimi için merak ettikleri her konuya yanıt bulabiliyor. Sadece YouTube’da hizmet veren ‘Uyku ve Çocuk by Yataş’ kanalında ayrıca gün boyu yorulan yetişkinlere özel dinlendirici ve rahatlatıcı ses videoları da bulunuyor.

29.06.2018Etkinlikler
69unda 3’üncü diplomasını aldı

69'unda 3’üncü diplomasını aldı

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Tezhip Ana Sanat Dalı Bölümü’nde mezun olan dört torun sahibi 69 yaşındaki Rahime Halide Soysal, 3’üncü diplomasını aldı.

25.06.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Omerta rahipleri ve 8 mezarın büyük sırrı

MARTIN Ridge emeklilik hayatını huzur içinde yaşayan emekli bir dedektifti.

25.08.2018

Hedefim, kalıcı bir iz bırakmak

En büyük idealinin toplu iğnenin başı kadar bile olsa kalıcı bir şeyler bırakmak olduğunun altını çizen Gökçelik Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras, “Bir iz bırakmak, insanlara faydası olabilecek bir iş yapabilmektir. İşte benim için hayat budur” dedi. 

17.08.2018

Hayat bir öğretmendir, kitaplar da öyle…

Sizi Ahu G. Karagülle ile tanıştırmak istiyorum. Hayat dolu biri o... Çocuklara hayran! Anaokulu öğretmeniyken çocukların hayatında ters giden bir şeyler görmüş ve onlar için masallar yazmaya karar vermiş. Çocuklar o kitapları hem okusun hem düşlesin hem de yaşasın diye... Yani iyilik için kitap yazanlardan biri o! İçten, sözcüklerle düşünen, kendini başkalarının yerine koyarak düşünebilen biri... Yeni kitapları Doğan Egmont Yayınlarından çıktı. Ahu G. Karagülle ile buluştuk, hem çocuk kitaplarını hem de çocukları konuştuk.

7.08.2018

Polemiklerin edebiyatımızdaki yeri

Hece’nin ‘Türk Edebiyatında Polemikler’ özel sayısı, yalnız edebiyatçılar için değil, edebiyatla ilgili herkesin okuyup kütüphanesinin rafına koyacağı bir toplam olmuş.

6.07.2018

Artık çocukların da mekânı var!

Bu haftaki röportaj konuğum iki iş insanı… Hem gelin görümceler hem adaşlar hem de iş ortaklığı yapıyorlar. Kocalarının meslekleri de aynı. Bu kadar tesadüfi benzerliklerle sanırım çok iyi anlaşan gelin görümce olmaları çok da şaşırtmamalı gibi.

2.07.2018