EKSTRA
MENÜ

Öğrenciler

Öğrenciler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öğrenciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 94.241 Öğrenciler haberi bulunmuştur.

Öğrenciler Haberleri

Eskişehir lise taban puanları 2021 Eskişehir LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

Eskişehir lise taban puanları 2021! Eskişehir LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Eskişehir'de sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacak. İşte 2021 yılına ait Eskişehir LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Kimliklerini unutan öğrencileri sınava polis yetiştirdi

Kimliklerini unutan öğrencileri sınava polis yetiştirdi

GAZİANTEP'in İslahiye ilçesinde, LGS'ye girmek için geldikleri okulda kimliklerini unuttuğunu anlayan Dilara Özdemir ve Suriye uyruklu Ayşe Hanumeni'ye polis yardım etti. Ekip aracıyla evlerine götürülen iki öğrenci, kimliklerini alarak yeniden sınava yetiştirildi.

6.06.2021Haber
Sınav hakkında ilk yorumlar

Sınav hakkında ilk yorumlar

Sözel bölüm sorularını yanıtlayıp sayısal bölüm başlamadan 45 dakikalık araya çıkan öğrenciler ilk bölümün sorularını kolay bulduklarını söylüyor.

6.06.2021Eğitim
LGS’de ilk oturum sona erdi

LGS’de ilk oturum sona erdi

LGS’nin 09.30’da başlayan ilk oturumu 10.45’de sona erdi. Adaylar bu bölümde 50 sözel soruyu yanıtlamak için çaba harcadı.

6.06.2021Eğitim
Bursa lise taban puanları 2021 Bursa LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

Bursa lise taban puanları 2021! Bursa LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Bursa'da sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacak. İşte 2021 yılına ait Bursa LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

6.06.2021Eğitim
Son dakika... İstanbulda 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Son dakika... İstanbul'da 14 mahallede seçim heyecanı başladı

Ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) bugün seçimlerin tekrarlanmasına ve ara seçim yapılmasına karar vermişti. Türkiye genelinde bugün 753 yerde muhtar seçimi var. İstanbul'da da 14 mahalle, yeni muhtarlarını belirleyecek. 71 bin seçmenin oy kullanacağı İstanbul'da 11'i kadın 62 muhtar adayı yarışıyor. 08.00’da başlayan oylama işlemi saat 17.00’da sona erecek. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı okulda polis ekipleri, HES kodu sorgulaması yaptı, HES kodu olmayan görevliler ve seçmenler okula alınmadı.

6.06.2021Gündem
Sınavda duası kısa: Sınavda okunacak dualar nelerdir İşte LGS öncesi başarılı olmak için sınavda okunacak sureler

Sınavda duası kısa: Sınavda okunacak dualar nelerdir? İşte LGS öncesi başarılı olmak için sınavda okunacak sureler

Sınav duası günün ilk saatleri itibariyle gündemde yer alıyor. Sınavda okunacak dualar, bu hafta sonu uygulanacak olan LGS öncesi veliler ve öğrencilerin odaklandığı konulardan oldu. Liselere giriş kapsamında gerçekleşecek olan sınavda öğrenciler kendilerine sorulan sorulara yanıt arayacak. LGS'ye girecek çocuklarını bekleyen veliler de sınavda başarılı olmak için okunacak dualar ile onlara manevi yönden destek olacak. Kaygı ve heyecanla yanlış yapmamak adında okunabilecek sınav duası, dini yönden öğrencileri olumlu etkileyecek. Peki, sınavda okunacak dualar nelerdir? İşte, sınavlarda başarılı olmak için okunacak dua ve Türkçe anlamı...

6.06.2021Gündem
Ailelerin okul dışında heyecanlı bekleyişi

Ailelerin okul dışında heyecanlı bekleyişi

Liselere Geçiş Sistemi (LGS-2021) için geri sayım tamamlandı. Öğrenciler, adrese bağlı olarak kayıt oldukları okullarda sınava giriyor.

6.06.2021Eğitim
Sınav başladı

Sınav başladı

Saat 9.20 itibarıyla öğrenciler sınıflardaki yerlerini aldı. Gözetmenler öğrencilerin sınav giriş belgelerinin olduğu masaya oturmaları için son kontrolleri yaptı.

6.06.2021Eğitim
Adaylar sınıflarda

Adaylar sınıflarda

LGS için öğrenim gördükleri okullara gelen öğrenciler sınıflara alındı ve artık sınavın başlamasına dakikalar kaldı.

6.06.2021Eğitim
LGS adayları okullara alınıyor

LGS adayları okullara alınıyor

Saat 09.00 itibarıyla öğrenciler kimlik kontrolleri yapılarak okul binalarına alınmaya başlandı.

6.06.2021Eğitim
Öğrenciler okul bahçelerine alınıyor

Öğrenciler okul bahçelerine alınıyor

2021 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) için sabahın erken saatlerinde okullarda hareketlilik başladı. Öğrenciler velileriyle birlikte sınava girecekleri okullara geldi. Saat 8’de okulların kapıları açıldı.

6.06.2021Eğitim
Sınava giriş belgeleri sıralarda adayları bekliyor

Sınava giriş belgeleri sıralarda adayları bekliyor

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrenci birazdan bu sıraları doldurup iki oturumdan oluşacak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda ter dökecekler.

6.06.2021Eğitim
1.2 milyon öğrencinin kader günü

1.2 milyon öğrencinin kader günü

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav bugün yapılıyor.

6.06.2021Eğitim
Ada Elif Savaş: Kendi bestelerimle hep sahnede olmayı hayal ediyorum

Ada Elif Savaş: Kendi bestelerimle hep sahnede olmayı hayal ediyorum

12 yaşındaki Ada Elif Savaş sayısız ödül kazanıp yaşından büyük başarılara imza atıyor. Üniversite düzeyindeki Belçika Kraliyet Konservatuvarı’nın sınavlarına girecek ama büyüklerle eğitim almaya alışık olduğu için endişeli değil. St. Petersburg’da sahneye çıkmayı hedefleyen ve Beethoven ile Schubert’i örnek alan Ada Elif ve annesiyle konuştuk.

Liseler ne zaman açılıyor Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu MEB yanıt verdi

Liseler ne zaman açılıyor? Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu? MEB yanıt verdi

Liseler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanlığı'nın eğitimde yeni yol haritasını belirlemesinin ardından kesinleşti. Okullarda yüz yüze ve telafi eğitimi ve karne tarihini belirleyen MEB ortaokul ve liselerde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçileceğini bildirdi. Pandemi sürecinde velilerin merak ettiği bir diğer konu olan Ortaokul ve liselerde okula gitmek zorunlu mu? sorusuna da açıklık getiren MEB fiziksel imkanlarından faydalanmak isteyen öğrenciler için 2 Temmuz’dan itibaren de okulların açık tutulacağını duyurdu. Peki, Liseler ne zaman açılıyor? İşte, liseler ve ortaokulların açılış tarihi hakkında ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Okullar ne zaman kapanacak Karneler ne zaman verilecek 2021 okulların kapanış tarihi belli oldu

Okullar ne zaman kapanacak? Karneler ne zaman verilecek? 2021 okulların kapanış tarihi belli oldu!

Okulların kapanacağı tarihi açıklayan Milli Eğitim Bakanlığı, takdir ve teşekkür belgelerinin dağıtımının elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacağını bildirdi. Türkiye genelinde öğrenciler ikinci dönem karnelerini haziran ayında alacak ve okullar 2 Temmuz'a kadar açık olacak. MEB'in aldığı karara göre talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek. Yapılan açıklamalar ile yaz tatiline sayılı günler kala milyonlarca öğrenci, eğitimci ve anne baba karnelerin ne zaman verileceğine yoğunlaştı. Peki, karneler ne zaman verilecek ve okullar ne zaman kapanacak? İşte, tarih bilgileri.

5.06.2021Gündem
LGS ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek LGS kaç dakika sürecek 2021 LGS süre bilgilerini MEB duyurdu

LGS ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek? LGS kaç dakika sürecek? 2021 LGS süre bilgilerini MEB duyurdu!

LGS saat kaçta başlayacak ve kaçta bitecek sorusu, öğrenciler, eğitmenler ve anne babaların gündeminde yer alıyor. Liselere giriş kapsamında uygulanacak olan söz konusu LGS Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu hafta sonu organize edilecek. Sınav 2020 yılında olduğu gibi iki oturum halinde uygulanacak. LGS'de sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Gözler şimdi LGS sınavı saatinde. Peki, LGS 2021 ne zaman saat kaçta başlayacak? Sınav kaç dakika sürecek? İşte, LGS sınav süresi ve konuları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

5.06.2021Gündem
Hong Kongda, Tiananmen olaylarını anmak için binlerce kişi bir araya geldi

Hong Kong'da, Tiananmen olaylarını anmak için binlerce kişi bir araya geldi

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde, 1989’da Çin'de gerçekleşen Tiananmen (Tieanmın) olaylarını anmak için binlerce Hong Kong vatandaşı bir araya geldi. Gözaltına alınan avukat ve aktivist Chow Hang Tung, serbest bırakıldı

5.06.2021Dünya
LGS 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi LGS 2021 detayları

LGS 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi? LGS 2021 detayları

LGS'de 3 yanlış 1 doğruyu götürüyor mu sorusu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. LGS'de sözel ve sayısal alanlardan sınava girecek olan öğrenciler, yanlış cevapların doğru cevapları götürüp götürmeyeceği merak ediliyordu. Peki, LGS 3 yanlış 1 doğruyu götürecek mi? İşte, o bilgiler

5.06.2021Gündem
Antalya lise taban puanları 2021 Antalya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Antalya lise taban puanları 2021! Antalya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Antalya'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Antalya LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

5.06.2021Eğitim
Gaziantep lise taban puanları 2021 Gaziantep LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Gaziantep lise taban puanları 2021! Gaziantep LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Gaziantep'te sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacaklar. İşte 2021 yılına ait Gaziantep LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

5.06.2021Eğitim
İzmir lise taban puanları 2021 İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

İzmir lise taban puanları 2021! İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. İzmir'de sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sonuçlar açıklandığında kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait İzmir LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

5.06.2021Eğitim
LGS öncesi uzmanlardan önemli öneriler: Sınavı unutun

LGS öncesi uzmanlardan önemli öneriler: Sınavı unutun!

Sınava 1 gün kala, çoğunluğu 13-14 yaşında olan çocukları rahatlatmak, sınav öncesi iyi hissetmesini sağlamak için basitçe ne yapmak lazım? Çocuk ve genç psikiyatrı Doç. Dr. Veysi Çeri ile eğitim psikolojisi uzmanı Nil Ateşoğlu, öğrenci ve velilere önemli son gün tavsiyeleri verdi...

5.06.2021Eğitim
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak MEB yaz tatili tarihini duyurdu

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? MEB yaz tatili tarihini duyurdu

Karnelerin ne zaman verileceği öğrenci ve veliler tarafından takip ediliyor. Eğitimde yeni yol haritasını belirlemeye başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, karneler için haziran ayını işaret gösterirken, okulların temmuza kadar süreceğini bildirdi. Karnelerini haziran ayında alacak olan öğrenciler, isterlerse telafi eğitimine katılabilecek. Peki, Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte, yaz tatili başlangıç tarihi ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.06.2021Gündem
Hong Kongda Tiananmeni anan aktivist gözaltında

Hong Kong'da Tiananmen'i anan aktivist gözaltında

Çin’in Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 1989’da gerçekleşen Tiananmen (Tieanmın) olaylarını anmak için tören organize eden avukat ve aktivist Chow Hang Tung, gözaltına alındı.

4.06.2021Dünya
Aspendos Antik Kentinin UNESCOnun kalıcı listesine alınması için çalışma yürütülüyor

Aspendos Antik Kenti'nin UNESCO'nun kalıcı listesine alınması için çalışma yürütülüyor

Her yıl binlerce turiste ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Aspendos Antik Kenti'nin kalıcı listeye girmesi için çalışma yürütülüyor.

4.06.2021Keyif
Ankara lise taban puanları 2021 Ankara LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

Ankara lise taban puanları 2021! Ankara LGS yüzdelik dilimler ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Ankara'da sınavla öğrenci alan okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemi yapacak. İşte 2021 yılına ait Ankara LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

4.06.2021Eğitim
MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler personeltemin duyurusunda

MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler personeltemin duyurusunda

MSÜ tercih sonuçları için beklenti sürüyor. Kariyerini askeri kadrolarda sürdürmek isteyen öğrencilerin müracaatta bulunduğu MSÜ tercih işlemleri, geçtiğimiz haftalarda tamamlanmıştı. MSÜ tercih sonuçları için geri sayıma geçen öğrenciler, internet üzerinden tarih konusunda araştırmalarına başlamıştı. Peki, MSÜ tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalar

4.06.2021Gündem
Şampiyonlardan LGS taktikleri

Şampiyonlardan LGS taktikleri

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yapılacak merkezi sınava sayılı günler kaldı. Geçmiş yılların tam puan kazanan şampiyonları, LGS adaylarına pazar günü yapılacak sınav öncesinde önemli ipuçları verdi...

4.06.2021Eğitim
Yazlık evde elektrik tüketim rekoru

Yazlık evde elektrik tüketim rekoru

Salgın sürecinde birçok kişi kalabalıktan uzak kalmak için yazlık evlere yöneldi. Uzaktan çalışmanın da yaygınlaşmasıyla yazlıklarda geçirilen süre uzadı. CK Enerji Boğaziçi Elektrik’in hazırladığı ‘Gayrimenkulün Enerjisi Raporu’ sayfiye bölgelere olan talebi ortaya koydu.

4.06.2021Ekonomi
Karneler ne zaman verilecek  Teşekkür ve takdir belgeleri dağıtılacak mı MEBden 2. dönem karneleri için açıklama

Karneler ne zaman verilecek? Teşekkür ve takdir belgeleri dağıtılacak mı? MEB'den 2. dönem karneleri için açıklama

Karnelerin verileceği tarih için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklama geldi. Öğrencilerin karnelerini haziran ayında alacağını daha önce bildiren MEB takdir ve teşekkür belgelerinin dağıtımı hakkında yeni yol haritasını belirledi. Karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda erişime açılacak, isteyenler ise basılı karnelerini alabilecekler. Milyonları ilgilendiren karar sonrası veli ve öğrenciler Karneler ne zaman verilecek? sorusunun yanıtına odaklandı. İşte, karne, takdir ve teşekkür belgelerinin dağıtılacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.06.2021Gündem
MEBden karne açıklaması: İsteyen velilere basılı olarak verilecek

MEB'den karne açıklaması: İsteyen velilere basılı olarak verilecek

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2020-2021 eğitim öğretim yılı 2. dönem için karne, teşekkür ve takdir belgeleri elektronik ortamda öğrenci ve velilerin erişimine açılacak, talep eden velilere ise okul müdürlüklerince basılı karne de verilebilecek.

3.06.2021Eğitim
bizz@kampüs’te 1556 takım fikirlerini yarıştırdı

bizz@kampüs’te 1556 takım fikirlerini yarıştırdı

Üniversitelerin 3. ve 4. sınıf ile yüksek lisans öğrencilerinin Ülker’in markaları için geliştirdiği yenilikçi pazarlama fikirlerinin yarıştığı ‘bizz@kampüs’te “Cookie Monsters” takımının “Ülker Hanımeller” için hazırladığı proje birinci oldu.

3.06.2021Teknoloji
2021-2022 okullar ne zaman açılacak Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı

2021-2022 okullar ne zaman açılacak? Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Bakan Selçuk canlı yayında yanıtladı!

2021-2022 okulların ne zaman açılacağı son gelişmeler ile gündeme geldi. Okullarda yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle uzaktan eğitimle bir yılı tamamlayan öğrenciler karneler için geri sayıma başlarken, yeni yol haritasını belirleyen bakanlık okullarda yüz yüze eğitim çalışmalarına hız verdi. Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk olan Milli Eğitim Bakanı Selçuk yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? sorusuna yanıt verdi. Selçuk eylül ayını işaret gösterdi. İşte, milyonların merak ettiği okullar ne zaman açılacak? sorusunun yanıtına yönelik ayrıntılı bilgiler.

3.06.2021Gündem
LGSye girecek öğrenciler ve yakınları sokağa çıkma yasağından muaf olacak mı

LGS'ye girecek öğrenciler ve yakınları sokağa çıkma yasağından muaf olacak mı?

İçişleri Bakanlığı, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak 6 Haziran Pazar günü, LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler ile refakatçilerinin 07.00-15.00 arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını duyurdu.

3.06.2021Gündem
MEB’den son hatırlatmalar

MEB’den son hatırlatmalar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6 Haziran’da LGS’ye girecek öğrenciler için sınavla ilgili teknik hatırlatmalar yaptı.

3.06.2021Eğitim
Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Bakan Selçuk’tan eğitimde telafi açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Telafide Ben De Varım” tanıtım programında konuştu. Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde düzenlenen tanıtım programı kapsamında eğitim editör, yazar ve muhabirleriyle bir araya gelen Bakan Selçuk, Ulusal Destekleme Programı’yla (UDEP) Türkiye’deki tüm çocukların destekleneceğini söyledi. Bu desteğin özellikle gelecek 1,5 yıla yayılarak yapılacağını kaydeden Ziya Selçuk, esas amacın, çocukların gelişimindeki eksiklikler ve bunların tamamlanması için neler yapılabileceği sorularına yanıt aramak olduğunu aktardı.

3.06.2021Eğitim
Sınav koşulları değişti

Sınav koşulları değişti

Sınav uygulamaları dediğimizde değişikliklere, farklılıklara alışık bir ülkeyiz ancak iki yıldır sınavın adı değil koşulları değişti.

3.06.2021Eğitim
Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Son dakika haberler... Yeni eğitim yılı ne zaman başlayacak? Karne ve sınavlar.. Milyonların merak ettiği soruları Bakan Selçuk yanıtladı...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Selçuk, corona virüsüyle mücadele tüm hızıyla sürerken, eğitimde normalleşmeye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şu ana kadar 813 bin öğretmenin aşılandığını aktaran Bakan Selçuk, kalan öğretim görevlilerinin hepsinin 7 Haziran'dan itibaren aşı olabileceğini belirtti. Ayrıca Bakan Selçuk, yüz yüze eğitimin neden şehirlerde iki gün, köylerde 5 gün olduğunu detaylıca anlattı. Bakan Selçuk, 1 Eylül'de yeni eğitim öğretim yılının açılabileceğini söyledi.

3.06.2021Gündem
Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Okullar Eylül’ün ilk haftası açılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN Türk’te “Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge” programına konuk oldu. Yüz yüze eğitimin yeniden başladığı dönemde tüm merak edilenleri cevaplayan Bakan Selçuk, okulları Eylül’ün ilk haftasında açmak istediklerini söyledi.

3.06.2021Eğitim
Bakan Selçuk merak edilenleri yanıtladı 15 soruda LGS

Bakan Selçuk merak edilenleri yanıtladı! 15 soruda LGS

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından 8. sınıf öğrenci ve velilerine bazı hatırlatmalarda bulundu. Bakan Selçuk, “LGS’ye az kalmışken kafalardaki soru işaretlerine yönelik bazı hatırlatmalarımız var. Her detayı düşünüp her tedbiri aldık, her sorunun cevabına buradan ulaşabilirsiniz. Öğrencilerimize çok selamlar ve şimdiden başarılar” dedi. Güvenli LGS tanıtım broşürü de yayımlayan Selçuk, 2021 LGS Sınavı’nın nasıl yapılacağı ve kafalara takılan soruları tek tek yanıtladı:

3.06.2021Eğitim
Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika haberi: Bazı kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin teklif TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberi... AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri, belediyeler ile Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına 30 Nisan 2021'e kadar olan bazı borçlar yapılandırılacak. Belediyelerin su, atık su ve katık atık ile sunduğu bazı hizmetlerden kaynaklanan ücret alacakları, aldığı bazı paylar; büyükşehir belediyelerinin katı atık ücretleri ile su ve kanalizasyon idarelerinin su ve atık su bedeli alacakları da yapılandırma kapsamında olacak. Düzenleyici ve denetleyici kurumlarca verilen idari para cezaları, Kovid-19 ile mücadele kapsamında verilen idari para cezaları ile tütün ve tütün mamulleri kullanımından kaynaklanan idari para cezaları kapsam dışında olacak. Her bir taşıt için motorlu taşıtlar vergisi, taşıta ilişkin idari para cezaları ile geçiş ücretinin en az yüzde 10'unun ödenmesi şartıyla taksit ödeme süresince fenni muayene izni verilecek. Yapılandırılacak tutarların, kanunda öngörülen süre ve şekilde ödenmemesi halinde vade tarihinde değişiklik yapılmayacak.

3.06.2021 Ekonomi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan 29 Mayıs Okulları Etimesgut Kampüsüne ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 29 Mayıs Okulları Etimesgut Kampüsü'ne ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ankara'da Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde bulunan 29 Mayıs Okulları Etimesgut Kampüsü’nü ziyaret etti.

2.06.2021Gündem
İçişleri Bakanlığı’ndan LGS genelgesi

İçişleri Bakanlığı’ndan LGS genelgesi

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Liselere Giriş Sınavı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre, 6 Haziran Pazar günü sınava girecek öğrenciler ile velileri, 07.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak. Ayrıca kırtasiyeler 07:00 - 15:00 saatleri arasında açık olabilecek ve bu yerlerde çalışanlar muaf sayılacak.

2.06.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Sınava girecekler bunları okusun... LGS’de başarının püf noktaları

1 milyon 200 bini aşkın öğrencinin kaderini belirleyecek olan Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) geri sayım başladı. Yarın yapılacak sınav öncesi son hazırlıklar ve sınav sırasında yapacağınız küçük taktikler, başarının da bir nevi anahtarı olacak... İşte büyük sınava bir gün kala son tavsiyeler...

5.06.2021

Pandemide havalimanı manzaraları

Yaklaşık bir aydır Latin Amerika’yı geziyorum; ABD ile devam ettiğim turum yakında İstanbul’da tamamlanacak. Bu sırada dört kez ülke sınırı geçtim; büyüklü küçüklü tam 8 havalimanı kullandım. Aşıyla beraber esneyen seyahat kuralları yine de birçok sürpriz barındırıyor. İşte tecrübelerimden çıkardığım havalimanı dersleri...

4.06.2021