EKSTRA
MENÜ

Öğrenciler

Öğrenciler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öğrenciler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 94.284 Öğrenciler haberi bulunmuştur.

Öğrenciler Haberleri

MSÜ tercih sonuçları açıklandı PERTEM MSÜ tercih sonuçları 2021 sorgulama sayfası..

MSÜ tercih sonuçları açıklandı! PERTEM MSÜ tercih sonuçları 2021 sorgulama sayfası..

MSÜ tercih sonuçları 2021 PERTEM ekranı aracılığıyla duyuruldu. Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) askeri öğrenci aday tercih işlemlerini 30 Nisan- 19 Mayıs tarihleri arasında yapan öğrenciler, sonuçların açıklanmasının ardından mülakat sınavında fiziki yeterlilik, evrak kontrolü, kişilik değerlendirme testi, fiziki yeterlilik testi gibi aşamalara katılacaklar. MSÜ tercih sonuçlarının akabinde öğrencilerin katılacağı ikinci aşamanın duyurusu da belirtilen tarihlerde yayımlanacak. MSÜ tercih sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr/ adresinden sorgulanabilecek. Peki, 2021 MSÜ tercih sonuçları sonrasında süreç nasıl ilerleyecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.06.2021Gündem
Son dakika: Okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu Öğrenci neredeyse telafi eğitimini orada alacak

Son dakika: Okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu! Öğrenci neredeyse telafi eğitimini orada alacak

Son dakika haberine göre okullarda telafi eğitiminin detayları belli oldu. Buna göre telafi eğitiminde yer kısıtlaması olmayacak, öğrenci hangi şehirdeyse orada derse girebilecek. İşte telafi eğitimine ilişkin tüm detaylar...

11.06.2021Gündem
Üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi

Üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak? Sağlık Bakanı Koca müjdeyi verdi!

Nüfusun büyük bir çoğunluğunun yakın bir zamanda aşılanmış olması hedeflenirken, öğretmen ve akademisyenlerin ardından üniversite öğrencileri de aşılanma sırasını bekleyenler arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir takipçinin yorumuna verdiği cevapta, üniversite öğrencileri için ön görülen aşı tarihine dikkat çekti. Peki üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak? İşte Bakan Koca’nın açıklaması…

11.06.2021Gündem
Yüz yüze yapılacak dersler tüm üniversite öğrencilerine açık

Yüz yüze yapılacak dersler tüm üniversite öğrencilerine açık

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla Haliç Üniversitesi, 2021-2022 akademik yılında yüz yüze yapılacak dersleri 14 hafta boyunca Türkiye’deki tüm üniversite öğrencilerine açıyor.

11.06.2021Eğitim
Öğrenciler projeleriyle TÜBİTAK’tan ödül aldı

Öğrenciler projeleriyle TÜBİTAK’tan ödül aldı

TÜBİTAK Türkiye Finallerinde, psikoloji, coğrafya, biyoloji ve kimya alanlarında, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji öğrencilerinin 4 ayrı projesinin ödül aldığı açıklandı.

11.06.2021Eğitim
YKS sınav yerleri ve giriş belgesi erişime açıldı YKS 2021 sınav yerleri öğrenme ekranı

YKS sınav yerleri ve giriş belgesi erişime açıldı! YKS 2021 sınav yerleri öğrenme ekranı

YKS sınav giriş yerleri, ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığıyla erişime açıldı. Yaklaşık 2 hafta sonra gerçekleşecek olan YKS öncesi sınav giriş yerleri ile öğrencilerin hangi okullarda sınava gireceği bilgisini yayımlayan ÖSYM, AİS aracılığıyla bu belgelerin sorgulanmasına ve çıktı alınmasına imkan tanıyor. İşte, YKS sınav yerleri ve sınav öncesi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler

11.06.2021Gündem
AÖL 3. dönem sınavları ne zaman AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek İşte  Açık lise kayıt yenileme ve sınav takvimi

AÖL 3. dönem sınavları ne zaman? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte Açık lise kayıt yenileme ve sınav takvimi

AÖL sınav tarihleri ile kayıt yenileme takvimi açık lise öğrencileri tarafından takip ediliyor. Lise eğitimini açıktan sürdüren öğrenciler MEB takviminde yer alan bilgiler kapsamında sınavlara hazırlanacak ve kayıt sürecine yön verecek. Açık Öğretim Lisesi'nden yapılan açıklamaya göre, AÖL 3'üncü dönem sınavları temmuz ayında gerçekleşecek. 17 Mayıs'ta başlayan Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt ve ve kayıt yenileme işlemleri, 11 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak. Peki, AÖL sınavları ne zaman? AÖL kayıt yenileme ne zaman bitecek? İşte, 2021 AÖL 3. dönem sınav tarihi ve kayıt yenileme işlemlerinin detayları.

11.06.2021Gündem
Döküman nasıl yazılır TDKya göre döküman yazımı

Döküman nasıl yazılır? TDK'ya göre döküman yazımı

Türkçede pek çok kelime yanlış yazılmakta ve amaca uygun şekilde kullanılmamaktadır. Bunlar içerisinde doküman kelimesi de gelir. Doğru yazımı öğrenilmek suretiyle tek başına ya da cümle içerisinde bu kelime kullanılabilir. Peki Döküman nasıl yazılır? TDK'ya göre Döküman yazımı konusunda merak edilenler.

10.06.2021Sözlük
ATA AÖF final sınavı sonuçları açıklandı... ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama ekranı 10 Haziran 2021

ATA AÖF final sınavı sonuçları açıklandı... ATA AÖF OBS sınav sonucu sorgulama ekranı 10 Haziran 2021!

ATA AÖF final sınavı sonuçları son dakika açıklama ile ilan edildi. Geçtiğimiz haftalarda tamamlanan ATA AÖF sınav sonuçları Atatürk Üniversitesi ATA AÖF sonuçları için yazılı duyuru paylaştı. Açıköğretim sistemine kayıtlı olan öğrenciler, online ekrandan ATA AÖF sonuçlarını görüntüleyebilecek. Öğrenciler ATA AÖF OBS girişi ile sonuçlarına erişim sağlayabilecekler. Peki, ATA AÖF sınav sonuçları nasıl öğrenilir? İşte, 10 Haziran ATA AÖF final sınavı sonuç ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Tek Ders Sınavı Nedir Ve Kimler Girebilir Tek Ders Sınavı Ücretli Mi Başvurusu Nasıl Yapılır

Tek Ders Sınavı Nedir Ve Kimler Girebilir? Tek Ders Sınavı Ücretli Mi Başvurusu Nasıl Yapılır

Birçok öğrenciler dönem sonunda bazı derslerden başarısız olabilmektedir. Ancak bireylerin zorunlu bir dersten başarısız olmaları durumunda mezun olması mümkün olmamaktadır. Sizin için Tek ders sınavı nedir ve kimler girebilir? Tek ders sınavı ücretli mi başvurusu nasıl yapılır sorularının yanıtlarını derledik.

10.06.2021Araştırma
Zonguldak lise taban puanları 2021 Zonguldak LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

Zonguldak lise taban puanları 2021! Zonguldak LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

LGS sınavı sonrasında gözler açıklanacak sınav sonuçlarında. Sınav sonrası en çok araştırılan konulardan biri taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Zonguldak'ta sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Zonguldak LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi..

10.06.2021Eğitim
Kanıksamak ne demek TDKya göre kanıksamak kelimesinin anlamı nedir Kanıksamak sözlük anlamı

Kanıksamak ne demek? TDK'ya göre kanıksamak kelimesinin anlamı nedir? Kanıksamak sözlük anlamı

Kanıksamak kelimesinin sözlük anlamını öğrenerek herhangi bir kullanımda ne anlama geldiğini öğrenmek mümkündür. Kanıksamak kelimesinin anlamı ve Türk Dil kurumuna göre kanıksamak kelimesinin ne anlama geldiği hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

10.06.2021Sözlük
Edilgen ne demek TDKya göre edilgen kelimesinin anlamı nedir Edilgen sözlük anlamı

Edilgen ne demek? TDK'ya göre edilgen kelimesinin anlamı nedir? Edilgen sözlük anlamı

Dil bilgisi açısından bakıldığı vakit en önemli öğeler arasında edilgen gelir. Cümlenin kuruluşu üzerinde anlatım ifadesi büyük öneme sahiptir. Peki Edilgen ne demek? TDK’ye göre Edilgen kelimesinin anlamı nedir? Edilgen sözlük anlamı konusunda merak edilenler.

10.06.2021Sözlük
LGS tercihleri ne zaman başlayacak İşte Liselere Giriş Sınavı tercihlerinde son durum

LGS tercihleri ne zaman başlayacak? İşte Liselere Giriş Sınavı tercihlerinde son durum!

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavın soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Sınava giren 8. sınıf öğrencileri, sorulara ve cevap anahtarlarına "meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek. Öğrenciler şimdi ise sonuçlara odaklanmış durumda. Peki, Lise tercihleri ne zaman?

10.06.2021Gündem
YKS’de kritik 15 gün kuralları

YKS’de kritik 15 gün kuralları

2 milyonu aşkın gencin üniversite hayallerini gerçekleştirmek için gireceği Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için artık sayılı günler kaldı. 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek sınav için adayların kalan süreyi bilinçli değerlendirmeleri gerekiyor. Psikolojik danışman ve rehber öğretmen Özgür Akoğlan öğrenciler için son 15 gün kurallarını sıraladı. Başarısız olunan konulara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

10.06.2021Eğitim
‘Camide aşı kampanyasına öncülük edeceğim’

‘Camide aşı kampanyasına öncülük edeceğim’

Koronavirüsle mücadele konusunda Nürnberg’in büyük bir başarı örneği sergilediğini belirten Belediye Başkanı Marcus König, “İnsanlara hastalık bulaşmasın diye elimizden geleni yaptık. Şimdi de herkese örnek olması için camide yaptırılacak aşı kampanyasına öncülük edeceğim” dedi.

10.06.2021Avrupa
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman? Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!

Üniversitelerin açılış tarihi kademeli normalleşme dönemi için alınan kararla kesinleşti. Koronavirüsü nedeniyle bu yıl üniversite öğrenimlerinin neredeyse tamamını uzaktan geçiren üniversite öğrencilerinin aylardır beklediği haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Sağlık Bakanlığı'nın da akademisyenleri aşılama sürecine dahil etmesi ile beraber, üniversiteler yeni eğitim öğretim yılında yeniden kapılarını öğrenciler için açabilecek. Peki, 2021 üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında detaylı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Ects Nedir Akts Ve Ects Terimleri Aynı Mı 1 Ects Kaç Kredi Yapar

Ects Nedir? Akts Ve Ects Terimleri Aynı Mı? 1 Ects Kaç Kredi Yapar?

Avrupa'da çeşitli üniversitelerin varlığı söz konusudur. Bu üniversiteler arasında hareketi kolaylaştırmak amacıyla karşımıza çıkan sistemlerin başında ise Avrupa Kredi Transfer Sistemi gelmektedir. ECTS nedir? AKTS ve ECTS terimleri aynı mı? 1 ECTS kaç kredi yapar şeklindeki soruları sizin için derledik.

10.06.2021Araştırma
LGS puan hesaplama nasıl yapılır LGS 2021  ham puanı hesaplama yöntemi

LGS puan hesaplama nasıl yapılır? LGS 2021 ham puanı hesaplama yöntemi!

LGS puan hesaplama işlemi söz konusu sınavın ardından gündeme geldi. 6 Haziran tarihinde gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi’nde (LGS) öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru soruldu. Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil, matematik, fen bilimleri sorularına yanıt arayan öğrenciler puan hesaplamalarına başladı. Netleri hakkında bilgi edinecek olan öğrencilerin LGS puan hesaplamasında sözel ve sayısal bölümlerdeki her bir alt test için doğru ve yanlış cevap sayıları belirlenecek. Peki, LGS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte, sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre MEB LGS ham puanı hesaplama yönteminin ayrıntıları.

10.06.2021Gündem
Tokat lise taban puanları 2021 Tokat LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Tokat lise taban puanları 2021! Tokat LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Tokat' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Tokat LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
Afyonkarahisar lise taban puanları 2021 Afyonkarahisar LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Afyonkarahisar lise taban puanları 2021! Afyonkarahisar LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Afyonkarahisar' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Afyonkarahisar LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
Batman lise taban puanları 2021 Batman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Batman lise taban puanları 2021! Batman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sınavı sonrasında gözler açıklanacak sınav sonuçlarında. Sınav sonrası en konulardan biri taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Batman'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Batman LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi..

9.06.2021Eğitim
LGS 2021 sonuçları ne zaman açıklanacak MEB LGS sonuç tarihini açıklayacağı tarihi paylaştı..

LGS 2021 sonuçları ne zaman açıklanacak? MEB LGS sonuç tarihini açıklayacağı tarihi paylaştı..

8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 6 Haziran 2021 tarihinde 2 oturumda tamamlanacak. 2021 LGS sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilecek. Öğrenciler sonuçları online ortamda TC Kimlik Numaralarını girerek öğrenebilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek. Peki, LGS 2021 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2021 LGS sonuç tarihi...

9.06.2021Gündem
DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak ÖSYM son bilgileri paylaştı..

DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? ÖSYM son bilgileri paylaştı..

DGS sınav yerleri, iki yıllık üniversite kariyerini 4 yıla tamamlamak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sınava yönelik hazırlıklarını hızla tamamlamaya devam eden öğrenciler, DGS sınav yerleri kapsamında hangi salonda sınava gireceğini öğrenebilecek. Peki, DGS sınav yerleri ne zaman belli olacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

9.06.2021Gündem
Adıyaman lise taban puanları 2021 Adıyaman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Adıyaman lise taban puanları 2021! Adıyaman LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sınavı sonrasında gözler açıklanacak sınav sonuçlarında. Sınav sonrası en konulardan biri taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Adıyaman'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Adıyaman LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
Sivas lise taban puanları 2021 Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Sivas lise taban puanları 2021! Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonrası araştırılan en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Sivas'ta sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Sivas LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak Bakanlık tarih verdi

MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak? Bakanlık tarih verdi!

MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları hakkındaki araştırmalar Haziran ayı ile birlikte hız kazandı. Yaz kursları aracılığı ile eğitim desteği almak isteyen aday öğrenciler, MEB'in belirlediği takvimi sorguluyor. Peki, MEB destekleme ve yetiştirme yaz kursları ne zaman başlayacak?

9.06.2021Gündem
Erzurum lise taban puanları 2021 Erzurum LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Erzurum lise taban puanları 2021! Erzurum LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Erzurum' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Erzurum LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

9.06.2021Eğitim
MEB Bursluluk Sınavı ne zaman 2021 İOKBS için geri sayım

MEB Bursluluk Sınavı ne zaman? 2021 İOKBS için geri sayım!

5, 6, 7, 8, 9, hazırlık sınıfı, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik düzenlenen Bursluluk Sınavının 2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ne zaman yapılacağı veliler ve öğrenciler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Söz konusu sınav için erteleme kararı alınmıştı. Peki, 2021 Bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? İOKBS sınavı ne zaman?

9.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca aşılamada yeni grupları duyurdu Bu meslekleri icra edenler aşı olabilecek..

Son dakika haberi: Bakan Koca aşılamada yeni grupları duyurdu! Bu meslekleri icra edenler aşı olabilecek..

Son dakika haberi... Türkiye'nin corona virüsüyle mücadelesinde kritik hamle! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı ilk açıklamada müzisyenlerin, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin yarından itibaren aşı olmaya başlayacağını duyurdu. Koca mesajında her geçen gün yeni meslek ve yaş gruplarının ekleneceğini de aktarmıştı. Fahrettin Koca yarını beklemeden yeni bir meslek grubunun daha aşılama programına dahil edildiğini açıkladı. Buna göre yarından itibaren üniversite öğretim üyeleri ve üniversite personeli de aşı yaptırabilecek. Koca ayrıca üniversitelerde yüz yüze eğitim başlamadan önce öğrencilerin de aşılanacağını bildirdi.

9.06.2021Gündem
Yapay zekâ kodlama maratonuyla gençlere destek

Yapay zekâ kodlama maratonuyla gençlere destek

Turkcell, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği iş birliği ve AstraZeneca’nın desteğiyle düzenlenen sağlık alanındaki yapay zeka hackathonu Medathon başarıyla tamamlandı. Türkiye’de ilk kez sağlık bilimleri ve mühendislik fakültelerinde öğrenim gören öğrencileri bir araya getiren yarışmaya 31 farklı üniversiteden katılım gerçekleşti. Beş gün süren Medathon’da en başarılı modeli geliştiren 3 takım ödüllendirildi.

9.06.2021Teknoloji
Huawei ICT Academy ile yüksek teknoloji eğitimleri başladı

Huawei ICT Academy ile yüksek teknoloji eğitimleri başladı

Huawei Türkiye, ICT Academy (Huawei Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi) Programı ile bilişim teknolojileri alanında daha fazla öğrenci yetiştirmeye yönelik girişimlerini hızlandırdı. Şirket, Türkiye’deki 17 üniversite ve 1 eğitim merkezinde, güncel teknolojik eğitimlerin verileceği dersler açıyor.

9.06.2021Teknoloji
Destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuzda başlıyor

Destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12'inci sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz'da açılacağını bildirdi.

9.06.2021Eğitim
Karneler ne zaman verilecek Okullar ne zaman kapanacak İşte okulların kapanış tarihi

Karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte okulların kapanış tarihi

Karne heyecanı yaşayan öğrenciler, okulların kapanış tarihini merak ediyor. 2020-2021 eğitim-öğretim yılının son günlerime girilmesiyle karnelerin verileceği tarih gündeme geldi. Geçtiğimiz yıl korona virüs salgını nedeniyle karneler dijital olarak öğrencilere dağıtılmıştı. Öğrenciler, 2020-2021 eğitim-öğretim yılı karnelerini haziran ayında alacak. Peki, karneler ne zaman verilecek? Okullar ne zaman kapanacak? İşte okulların kapanış tarihi

9.06.2021Gündem
LGS 2021 puan hesaplama: LGS puan hesaplama boş dahil nasıl yapılır

LGS 2021 puan hesaplama: LGS puan hesaplama boş dahil nasıl yapılır?

LGS 2021 puan hesaplama işlemleri söz konusu sınavın ardından öğrencilerin yoğunlaştığı konulardan oldu. 6 Haziran'da sınava katılan öğrenciler, netleri hakkında bilgi edinmek için LSG puanı nasıl hesaplanır sorusunun yanıtına odaklandı. LGS puan hesaplama süreci için Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı hesaplama formülünün manuel olarak kullanımı daha doğru sonuç alınmasına imkan tanıyacaktır. Peki, LGS puan hesaplama boş dahil nasıl yapılır? İşte, LGS 2021 puan hesaplama işlemi ve konuyla ilgili ayrıntılar.

8.06.2021Gündem
MEB sınav soruları LGS cevap anahtarı görüntüleme ekranı 2021 LGS sayısal ve sözel soru cevap anahtarı PDF indirme

MEB sınav soruları LGS cevap anahtarı görüntüleme ekranı! 2021 LGS sayısal ve sözel soru cevap anahtarı PDF indirme

LGS soru ve cevap anahtarı MEB tarafından yayınlandı. 6 Haziran Pazar günü söz konusu sınava giren 8. sınıf öğrencileri, LGS soru ve cevap anahtarlarına "meb.gov.tr" adresinden ulaşabilecek. Sınav sonuçlarından önce doğru ve yanlış sayısı hakkında bilgi edinecek olan öğrenciler 2021 LGS soruları ile netlerini hesaplayabilecekler. 2021 LGS sözel bölüm kitapçığı ve sayısal bölüm kitapçığı cevap anahtarı ayrıca PDF olarak indirilebilecek. Peki, LGS cevap anahtarı nasıl öğrenilir? İşte, 2021 LGS sayısal ve sözel soru cevap anahtarı görüntüleme ekranı ve sınav sorularıyla ilgili tüm detaylar.

8.06.2021Gündem
Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak

Adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

Adrese dayalı lise sorgulama ekranı, 2021 LGS kapsamında ter döken pek çok öğrenci için kritik bir önem arz ediyor. Öğrencilerin LGS tercihleri kapsamında muhakkak yer vereceği adrese dayalı liseler, ikametin en yakınındaki okulu ifade edecek. Peki, MEB tarafından adrese dayalı lise sorgulama 2021 ekranı ne zaman açılacak?

8.06.2021Gündem
Mardin lise taban puanları 2021 Mardin LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

Mardin lise taban puanları 2021! Mardin LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Mardin' de sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Mardin LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

8.06.2021Eğitim
Ordu lise taban puanları 2021 Ordu LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

Ordu lise taban puanları 2021! Ordu LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları

LGS sonrası en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Ordu' da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak eden öğrenciler, sınav sonuçları belli olduğunda kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Ordu LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

8.06.2021Eğitim
Malatya lise taban puanları 2021 Malatya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

Malatya lise taban puanları 2021! Malatya LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

LGS sonrası araştırılan en önemli konulardan biri de lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri... Pek çok öğrenci yaşadığı bölgedeki okulların puanlarını ve yüzdelik dilimlerini merak ediyor. Malatya'da sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanlarını ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan öğrenciler, sınav kendi yüzdelik dilimleri ve puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. İşte 2021 yılına ait Malatya LGS yüzdelik dilimleri ve sınavla öğrenci alan okulların listesi...

8.06.2021Eğitim
LGS sürecine saygı çağrısı

LGS sürecine saygı çağrısı

Ankara Eğitim Platformu, bazı eğitim kurumlarının gayriresmi bilgilere dayalı olarak Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında gerçekleştirilen merkezi sınav sonucunu açıkladıklarını, bunun veli ve öğrencileri etkilediğini bildirdi.

8.06.2021Eğitim
Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Hukuk eğitiminde Türkiye-Rusya işbirliği

Yeditepe Üniversitesi ile Rusya´da bulunan Ivanovo Üniversitesi'nin Hukuk Fakülteleri iş birliği ile düzenlenen yaz okulu kapsamında her iki üniversiteden öğrenciler, 3-12 Temmuz tarihleri arasında Rusya´da, 14-22 Ağustos tarihleri arasında ise Türkiye'de bir araya gelecek.

8.06.2021Eğitim
2. Dönem notları nasıl verilecek MEBden açıklama

2. Dönem notları nasıl verilecek? MEB'den açıklama

2. Dönem notları nasıl verilecek sorusu öğrencilerin odağındaki konu olmaya devam ediyor. Eğitimlerine devam eden öğrencilerin merakla araştırdığı 2. Dönem notları nasıl verilecek sorusu, okulların yüz yüze açılmasıyla birlikte gündemde yar almaya başladı. Peki, liselerde ve ortaokullarda 2. dönem notları nasıl verilecek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

8.06.2021Gündem
Köy okulunda greenbox

Köy okulunda 'greenbox'

Selçikli Mustafa Sabırlı Ortaokulu, 100 öğrencili bir köy okulu. Okulda diğerlerinden farklı olarak bir de yemyeşil oda bulunuyor. Öğrencileri için yeşil perde kullanarak videolar çekmeye başlayan görsel sanatlar öğretmeni Hüseyin Coşkun, öğrencilerle iş birliği yaptıkça eldeki imkanlarla yetinmeyip bir sınıfın dört duvarını yeşile boyadı. Televizyon çekimlerinde greenbox olarak bilinen bu teknikle hazırlanan stüdyoda ise birbirinden eğlenceli ve eğitici videolar hazırlanıyor. Üstelik uzaktan eğitim sürecinde de öğrencilerin birlikte projelerde çalışması destekleniyor.

8.06.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

İstanbul’da Arap diyasporası

“Bugün Türkiye, büyük bir çoğunluğu Osmanlı’nın eski başkentinde yaşayan birkaç yüz bin Iraklıya, otuz binden fazla Mısırlıya, on binlerce Libyalı, Yemenli, Filistinli, Cezayirli, Faslı ve Tunusluya ev sahipliği yapıyor. Muhalifler, mülteciler ve göçmenler, burada yazarlar, öğrenciler ve turistlerle iç içe geçmiş durumda. Aix-en Provence’daki Science Po’da doktora öğrencisi olan Nouran Gad, ‘Arap uluslarının bu kadar temsil şansı bulduğu dünyadaki tek yerin İstanbul olduğuna’ vurgu yapıyor.

10.06.2021