EKSTRA
MENÜ

Ofiste Beslenme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 165 haberi bulunmuştur.

Ofiste Beslenme Haberleri

Masa Başı Çalışanlara 10 Altın Beslenme Önerisi

Masa Başı Çalışanlara 10 Altın Beslenme Önerisi

Yoğunluk yüzünden öğünlerini masa başında yemek zorunda kalan çalışanlar; beslenme konusunda daha dikkatli olmalılar. Dr.Fevzi Özgönül konu hakkında bilgiler verdi.

Ofiste Stresinizi Azaltmanın 7 Yolu

Ofiste Stresinizi Azaltmanın 7 Yolu

Ofisler dünyadaki en stresli yerler olabilir. Fakat bu yazımızda kötü çalışma koşullarından bahsetmeyeceğiz. İletişim becerilerimizi geliştirip, bizi nelerin strese soktuğunu anlayacağız ve enerjik hissetmemize yardımcı olabilecek yollardan bahsedeceğiz. İşten sonra günün fiziksel ve ruhsal yorgunluğunun ardından yapabileceğiniz tek şeyin kendinizi yatağa atmak olduğunu düşünüyorsanız, bu 7 öneriye dikkat edin.

Ofiste Beslenme Nasıl Olmalı

Ofiste Beslenme Nasıl Olmalı?

Çalışanlar günün büyük bir bölümünü iş yerlerinde geçirirken, beslenme gereksinimlerini de işyeri yemekhanelerinde, ofislerde veya çalışma alanına yakın yerlerde karşılıyorlar. Yapılan işin niteliğine göre çalışanın her türlü besin ihtiyacının değişkenlik gösterdiğini belirten Diyetisyen Sibel Mumcu, “Fiziksel ve zihinsel verimliliğin yüksek olması için yeterli enerji alımı kadar besin öğeleri yönünden yeterli bir beslenme planı izlenmesi de önemli. Yoğun iş hayatı bazen bu dengenin göz ardı edilmesine neden olabiliyor” dedi, kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıklara ilişkin ofis çalışanlarına önemli bilgiler verdi.

Ofis Çalışanlarına Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Ofis Çalışanlarına Sağlıklı Atıştırmalık Önerileri

Ofiste uzayan çalışma saatleri, akşamları eve giderken trafiğin tıkalı olması öğün atlamaya neden oluyor ve sağlıklı olup olmadığını göz etmeksizin bir şeyler atıştırma ihtiyacı hissettiriyor. Bu atıştırmalıklar da çoğunlukla karbonhidrat, şeker ve yağdan zengin besinlerden oluşuyor. Bu besinleri ana ya da ara öğün yerine tüketmek kilo alımını beraberinde getiriyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Buşra Mutlu, atıştırmalık tüketirken yapılan yanlışlar hakkında bilgi verdi.

Çalışırken enerjiniz tükenmesin

Çalışırken enerjiniz tükenmesin

Çalışma hayatında karşılaşılan ve performansı doğrudan olumsuz etkileyen durumlardan biri de kişinin kendini yorgun ve halsiz hissetmesi. Gün içindeki yorgunluk ve halsizlik hissinin güne nasıl başlandığıyla doğru orantılı olduğunu belirten Diyetisyen Sibel Mumcu, “Güne başlarken enerjik hissedeceğiniz aktiviteler yapabilirsiniz. Sabah yürüyüşü bunun için en iyi seçimdir” diye konuştu. Mumcu, çalışırken enerjinin tükenmemesi için de çeşitli önerilerde bulundu.

28.07.2017Sağlık
Çalışanlar için 6 adımda sağlıklı beslenme

Çalışanlar için 6 adımda sağlıklı beslenme

Yoğun ve stresli ofis temposunda sağlıklı beslenmek için öneriler...

31.05.2016Sağlık
Ofiste sağlıklı beslenmenin püf noktaları...

Ofiste sağlıklı beslenmenin püf noktaları...

Sağlıksız ara öğünler, tatlı, baklava ve çikolatalar tüketilmemeli...

15.05.2015Sağlık
Ofiste Fit Beslenmenin İpuçları

Ofiste Fit Beslenmenin İpuçları

Ofiste sağlıklı beslenmeyi bir türlü başaramıyorsanız Murat Tavman'ın önerilerine kulak verin.

Ofiste beslenme kuralları

Ofiste beslenme kuralları

Omega3 bakımından zengin balık ve diğer birçok deniz ürünü, özellikle de somon hafıza üzerinde inanılmaz etkilere sahip. Ofis için ideal.

Ofiste beslenme kuralları

Ofiste beslenme kuralları

Hayatınızın neredeyse yarıdan fazlasını geçirdiğiniz ofisinizde daha verimli, enerjik ve az stresli hale olmak aslında çok ufak ayrıntılarla mümkün. Gün içinde beslenmenize biraz daha dikkat ederseniz, farkı öncelikle vücudunuzda, sonra da sağlam kafa sağlam vücutta bulunduğuna göre, beyninizin en kuytu köşelerinde bile hissedebilirsiniz.

21.08.2007Sağlık
Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Vodafone, hibrit çalışmayı kalıcı hale getiriyor

Pandeminin en başında uzaktan çalışma düzenine geçen Vodafone, %100 evden çalışan Müşteri Hizmetleri ekibine ek olarak diğer çalışanları için hibrit çalışma modelini aşı ve normalleşme takvimine bağlı olarak Eylül 2021 itibarıyla kalıcı olarak uygulayacak. Hibrit modelde, toplam çalışma zamanının ortalama %40’ı ofisten, %60’ı ise uzaktan olacak şekilde düzenlenecek.

26.05.2021Teknoloji

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ülker, iş yaşamını anlattı: İşimi tam anlamıyla yaşıyorum

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ülker, "İşimi belirli saat dilimlerinde yapmaktan ziyade tam anlamıyla yaşıyorum. Bazen kafamda bir soru işaretiyle uyuyor, sabah kalktığımda cevabını bulmuş oluyorum." dedi.

7.03.2021Ekonomi
Bel Ağrılarından Kurtulmanın Etkili Yolları

Bel Ağrılarından Kurtulmanın Etkili Yolları

Koronavirüs ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, gelen tedbirler kapsamında birçok kişi hareketsiz kalmanın ve kilo almanın bir sonucu olarak bel ağrılarından yakınmaya başladı. Omurga kaslarının vücudumuzu taşıyabilmesi ve günlük aktivitelerimizi zorlanmadan yapabilmemiz için güçlü olması gerekmektedir. Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Selçuk Özdoğan omurga ve bel sağlığını koruma yöntemleri ile ilgili bilgi verdi.

12.10.2020İyi Yaşam
Post-pandemik ofise hoş geldiniz

Post-pandemik ofise hoş geldiniz!

Koronavirüsün milyonlarca insanı evden çalışmaya zorlamasıyla ‘ofis’in geleceği herkes için merak konusu oldu. Salgın sona erdiğinde çalışanlar plazalara geri mi dönecek, yoksa işverenler uzaktan çalışma sayesinde azalan giderleri göz önünde bulundurup bu işi kalıcı hale mi getirecek? Yöneticiler, çalışanlar ve insan kaynakları uzmanlarını dinledik...

11.10.2020Hürriyet Pazar
Siber güvenlik şirketinden ruh sağlığı için öneriler

Siber güvenlik şirketinden ruh sağlığı için öneriler

Siber güvenlik çözümleri üreten Kasperksy, bu kez ruh sağlığı için önerilerini sıraladı. Salgının insanların ruh halini etkileyen boyutunu da göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyen Kaspersky Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Yönetici Direktörü Amir Kanaan, herkesin ruh ve beden sağlığı için önemli olan bazı noktalardaki görüşlerini paylaştı.

18.06.2020Teknoloji
Göz Altı Morluklarını Nasıl Engelleriz

Göz Altı Morluklarını Nasıl Engelleriz?

Uykusuz bir gecenin sabahında, sağlıksız beslenilen bir günün sonunda ya da yorgun bir iş gününün ardından aynada gördüğümüz göz altı morlukları canımızı daha fazla sıkmaya yeter de artar bile. Peki göz altı morluklarının oluşmasını nasıl engelleriz?

10.03.2020Kişisel Bakım
Pekin’de yaşayan Türk gazeteci Sıdal Utkucu yaşadıklarını anlattı

Pekin’de yaşayan Türk gazeteci Sıdal Utkucu yaşadıklarını anlattı

Şimdiye dek yaklaşık üç bin kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs İtalya, İran ve Yunanistan dahil olmak üzere 60’a yakın ülkeye yayılıp kapımıza dayandı. Virüsle neredeyse aynı hızla yayılan endişe dalgası toplumlarda paniğe sebep oluyor. Peki virüsün yayılmaya başladığı yerde, Çin’de yaşayanlar hayatlarındaki bu yeni gerçekle nasıl baş ediyor? Beş yıldır Pekin’de yaşayan gazeteci Sıdal Utkucu’yla Çin’in kapalı kapılar ardındaki dünyasını ve dikkat edilmesi gerekenleri konuştuk.

Bergüzar Korelden samimi açıklamalar: O hareket ettikçe sanki bir mucizeyi izliyorum

Bergüzar Korel'den samimi açıklamalar: O hareket ettikçe sanki bir mucizeyi izliyorum

O reyting rekortmeni dizilerin yıldızı. Alımlı, güzel, yetenekli... Eşi Halit Ergenç’le de ülkenin rüya çiftlerinden. Bunlar yetmiyormuş gibi insanı dinlendiren, güzel bir sese de sahip. Bergüzar Korel’le yeni bebeğini dünyaya getirmesine haftalar kala ikinci albümü ‘Aykut Gürel presents Bergüzar Korel 2’ için buluştuk. Müziği, aşkı, ikinci hamileliğini, değişen hayatını ve bilinmeyen yanlarını konuştuk: “Aşırı gevezeyim. Potlarım çok meşhurdur, yakınlarım bana çok güler.”

16.02.2020Hürriyet Pazar
Cinsel Gücü Korumak İçin 9 Öneri

Cinsel Gücü Korumak İçin 9 Öneri

Sonbaharın erkek vücudu için en önemli mevsim geçişi olduğunu söyleyen Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, cinsel gücü korumak için 9 öneride bulundu.

4.10.2019Cinsellik
Seks için zaman ve mekanın uygun olmasını beklemeyin

Seks için zaman ve mekanın uygun olmasını beklemeyin

Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat, sonbaharın erkek vücudu için en önemli mevsim geçişi olduğunu söyleyerek, “Bu aylarda yoğun iş temposuna bağlı cinsel isteği yöneten testosteron hormonu düşmeye başlıyor. Çinko hem bağışıklığı kuvvetlendirmede hem de testosteron yapımında kullanılan önemli bir mineraldir” dedi.

2.10.2019Sağlık
Güneş görmüş gıda al makarnayı sabah ye

Güneş görmüş gıda al makarnayı sabah ye!

O, Dr. Ayşegül Çoruhlu. Nevi şahsına münhasır bir biyokimya uzmanı. İşi, insan biyokimyası. Biz onu ‘Alkali Diyet’le tanıdık. Şimdi ‘Sirkadiyen Beslenme’yle huzurlarımızda. Hep tanışmak istiyordum, fırsat bugüneymiş. Zeki, bilgi, ilgili, meraklı ve muzip biri. Bir de çok fit. Allah’ım o nasıl bir bedendir. Röportaja üç kıyafet ve kolunda iki saatle geldi. Bana iç saatimizi ve dış saatimizi anlatabilmek için. Ben dinlediklerimden etkilendim. Tabii ki çok soru sordum, bir güne sığmadı, Salı da devam edecek.

28.04.2019Ayşe ARMAN
Çalışanlar için önemli mutfak tüyoları: Buzdolabınızda haşlama sebze bulunsun

Çalışanlar için önemli mutfak tüyoları: Buzdolabınızda haşlama sebze bulunsun

Diyetisyen Nurdan Balakçı, ofis çalışanlarının daha az hareket ettiklerini daha çok beyin enerjilerini kullandıklarını belirterek, "Akşam eve döndüğünüzde dolabınızda mutlaka haşlama sebze bulunsun. Örneğin karnabahar, brokoli, kabak, taze fasulye vb. Sebzeler hazır olduğu takdirde ister sade halde ister salata sosu ekleyerek tüketebilirsiniz" dedi.

Sağlıklı Beslenme Ofiste Uyku Halini Önler

Sağlıklı Beslenme Ofiste Uyku Halini Önler

Çalışanlar günün büyük bir kısmını iş yerlerinde geçiriyor. Diyetisyen Sibel Mumcu, beslenmenin uyku düzeninizi nasıl etkileyeceğini anlattı…

Masa Başı Tüketilen Gıdalar Kilo Olarak Geri Dönüyor

Masa Başı Tüketilen Gıdalar Kilo Olarak Geri Dönüyor!

Yoğun iş temposu birçok ofis çalışanının beslenme düzenini etkiliyor. Geciken yemek saatleri ve atıştırmalıklarla geçiştirilen öğünler, sağlıklı beslenmenin önüne geçiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkçü, bütün gününü ofiste geçiren çalışanların beslenme şekilleri hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Genlerinizin kaderiniz olmadığını hiç düşündünüz mü

Genlerinizin kaderiniz olmadığını hiç düşündünüz mü?

Uzun yıllardır “bütünsel sağlık” ve “Well-Aging” danışmanlığı yapan, ülkemizde alanının öncü eğitmenlerinden Ayurveda Uzmanı Ebru Şinik’in yeni kitabı “Genleriniz Kaderiniz Değildir”, okurlarına yeni bir ufuk açıyor.

3.10.2018Etkinlikler
Bunlar işyerinde verimi düşürüyor

Bunlar işyerinde verimi düşürüyor

İşyerinde verimli çalışabilmek için bazı koşulların sağlanmış olması gerekiyor. İşte işyerinde verimi en çok düşürülenler...

22.08.2018Ekonomi
Çalışan hamilelere özel beslenme tüyoları

Çalışan hamilelere özel beslenme tüyoları

Sağlıklı gebelik dönemi geçirebilmek için dengeli beslenme şart! Hamilelik döneminde çalışan anne adayları, yoğun iş temposunda öğünleri göz ardı edebiliyor ya da “bebeğim büyüsün” diye kontrolsüz besleniyor. Ufak değişimler ile ofiste de sağlıklı beslenmek mümkün.

Çalışanlar okul yeniliyor

Çalışanlar okul yeniliyor

2008 yılında biri İtalyan, ikisi Hollandalı 3 expat tarafından Türkiye’de kurulan Japon ilaç şirketi Astellas, kuruluşunun 10 yılında 10 okulu yeniliyor. Sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdiklerini anlatan Astellas İK Direktörü Esra Yazıcı, “Çalışanlar da sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyorlar, bu da aidiyeti arttırıyor” diyor.

Ofise götürebileceğiniz 5 pratik sağlıklı yemek tarifi

Ofise götürebileceğiniz 5 pratik sağlıklı yemek tarifi

Ofiste ne yiyeceğini düşünenler için yemeği evde hazırlamak iyi bir alternatif. İşte lezzetli, sağlıklı ve pratik birkaç öneri...

Metabolizmanızı yavaşlatacak 4 yanlış hareket

Metabolizmanızı yavaşlatacak 4 yanlış hareket

Metabolizmanızın yavaşlaması hem sağlığınız açısından size sıkıntılar çıkarabilir hem de kilo almanıza neden olabilir. Bu sebeple metabolizmanızı yavaşlatacak hareketlerden ve yiyeceklerden uzak durmalı, vücudunuza iyi gelecek rutinler geliştirmelisiniz.

14.07.2017Sağlık
Zamanım yok diyenler için alternatif egzersiz önerileri

Zamanım yok diyenler için alternatif egzersiz önerileri

Spor yapmak isteyip vakit ayıramayanlar günlük rutinlerinde yaptıkları değişikliklerle bu durumu ortadan kaldırabilir. İşte öneriler...

28.02.2017Sağlık
Futbolcu gibi çalışsaydık nasıl olurdu

Futbolcu gibi çalışsaydık nasıl olurdu?

Dünyanın en çok para kazandıran mesleklerinden biri olan futbolculuğun kazancından ziyade çalışma şartları, mesaili çalışanlara da uygulansaydı nasıl olurdu?

İş yerinde sağlıklı beslenme tüyoları

İş yerinde sağlıklı beslenme tüyoları

Şehir hayatının getirdiği koşturmaca iş stresi ile birleşince düzensiz beslenme kaçınılmaz oluyor. Oysaki iş yerinde de sağlıklı beslenmek mümkün...

12.01.2017Sağlık
Ofiste sağlıklı beslenmenin yolları

Ofiste sağlıklı beslenmenin yolları

Yapılan birçok çalışmada beslenmenin özellikle iş yaşamında fiziksel performansa ve beyin fonksiyonlarına olan etkisini gösteriyor. Özellikle de yoğun çalışan insanların, vücutlarının savunma sistemlerini destekleyebilmek için beslenmelerine daha çok önem göstermeleri gerekir. Amerikan Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Nilay Topçam Zihnioğlu, ofiste sağlıklı beslenmek için önerilerini sıraladı.

İş yerinde de fit kalmak isteyenlerin bilmesi gereken 6 altın kural

İş yerinde de fit kalmak isteyenlerin bilmesi gereken 6 altın kural

Yoğun çalışma temposu içerisinde spor salonuna gitmeye fırsatı olmayanlar ofiste bazı şeylere dikkate ederek fit kalabilir. İşte bazı öneriler...

9.11.2016Sağlık
Sıkı bir vücuda sahip olmak için 10 etkili öneri

Sıkı bir vücuda sahip olmak için 10 etkili öneri

Düzenli egzersiz ve doğru beslenme programıyla fit bir vücuda kavuşmak mümkün. İşte etkili öneriler...

20.09.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

İş yerinde sağlıklı beslenmenin 8 yolu

İş yerinde sağlıklı beslenmenin 8 yolu

İşte beslenmenizde dikkat etmeniz gerekenler...

12.11.2015

Dişlerim Bembeyaz Olsa...

Bembeyaz dişlerim olabilir mi? Diş beyazlatma kalıcı mıdır?

25.12.2020

Güneş görmüş gıda al makarnayı sabah ye!

O, Dr. Ayşegül Çoruhlu. Nevi şahsına münhasır bir biyokimya uzmanı. İşi, insan biyokimyası. Biz onu ‘Alkali Diyet’le tanıdık. Şimdi ‘Sirkadiyen Beslenme’yle huzurlarımızda. Hep tanışmak istiyordum, fırsat bugüneymiş. Zeki, bilgi, ilgili, meraklı ve muzip biri. Bir de çok fit. Allah’ım o nasıl bir bedendir. Röportaja üç kıyafet ve kolunda iki saatle geldi. Bana iç saatimizi ve dış saatimizi anlatabilmek için. Ben dinlediklerimden etkilendim. Tabii ki çok soru sordum, bir güne sığmadı, Salı da devam edecek.

29.04.2019
4 adımda kilo verme sürecinizi başlatın

4 adımda kilo verme sürecinizi başlatın!

Merak etmeyin! ‘Ofiste asansör kullanmayın merdivenden çıkın, iki durak önce inin yürüyün’ demeyeceğim.

17.03.2019

Ofis Çalışanları Beslenmenizde Bunları Yapmayın!

Tüm gününüzü ofiste geçiriyorsunuz diye hazır gıdalar tüketmek zorunda değilsiniz. Diyetisyen Başak İnsel, ofis çalışanlarının genelde hazır gıdalar tükettiğini söyledi, doğru beslenmenin ipuçlarını verdi.

27.11.2018

Göz altında morluk oluşmaması için ne yapılmalı?

Akşamları yatmadan önce sıcak suyu bir kovaya koyarak...

28.06.2018

Organik bir aşk istiyorum Ayşeeeee! Var mı organik bir tanıdığın?

“Nefessiz kalabilirim ama telefonsuz asla!” cümlesini okuduğumda yere düşecektim.

23.09.2017

Onu tanımak büyük kazanç

Beyefendi kişiliği ve mütevazı yaşam tarzıyla İzmir iş dünyasının yakından tanıdığı Akın Kazançoğlu, başarılı iş yaşamının yanı sıra ömrünü sivil topluma adamış bir cemiyet insanı.

18.03.2017

İlle de Roman olsun, ister çamurdan olsun...

Ben küçükken Kibariye'nin meşhur 'İlle de Roman olsun' şarkısı gibi bir çocuktum. Kırmızıyı severdim ve etsiz yemek yemezdim.

30.01.2017

Kaliteli yaşamın sırrı onda

AHMET Konya çocukluğunda mimar olup insanların içinde huzurla oturacağı evler yapmayı hayal ederken psikolog olup insanların içsel dünyalarını huzura kavuşturmayı tercih etmiş.

8.01.2017

Turizme kadın eli

TEZ aşamasında iken bölümünün İzmir’den Aydın’a taşınması sonucu kızıp üniversiteden ayrılan, bir turizm firmasında genel müdürlük yaptıktan sonra, 1997’de ortağıyla birlikte kendi acentesi İtaltur’u kuran Hande Arslanalp, zor bir mesleği, hala heyecanla ve amatör ruhla en küçük bir başarıdan bile büyük keyif alarak yapan bir kişilik.

25.11.2016

Çocukların iyilik meleği

EGE’de 2’si İzmir, 1’i Didim, 1’i de Marmaris olmak üzere 4 şubesi bulunan Gloria Jeans Coffees Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dinçerler, geçen yıl Capital dergisinin ‘gönlü zengin 50 iş insanı’ araştırmasında ‘en genç işadamı’ olarak yerini aldı.

9.09.2016