EKSTRA
MENÜ

Ofis

Ofis haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ofis hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.754 Ofis haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ofis Haberleri

MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

Uzun zamandır beklediğim oyun canavarı nihayet elime ulaştı. Her ürününü yakından takip ettiğim MSI, oyuncular için geliştirdiği en iddialı dizüstü bilgisayarıyla karşınızda. Bugün, MSI GE76 Raider’ı yakından inceleyeceğiz. Neler yapabildiğine, donanım özelliklerine göz atacağız. (Sponsorlu İçerik)

20.05.2021Teknoloji
İngiltere’de konut fiyatları sert yükseldi

İngiltere’de konut fiyatları sert yükseldi

İngiliz Ulusal İstatistik Ofis (ONS) verilerine göre İngiltere’de 2021 yılının mart ayında konut fiyatları yıllık bazda yüzde 10,2 arttı.

19.05.2021Ekonomi
Bakan Çavuşoğlu İsrailin Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir

Bakan Çavuşoğlu İsrail'in Filistin saldırılarını tüm boyutlarıyla anlattı: 'Türkiye dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye, Filistin konusundaki diplomatik çabaların öncüsüdür. Dünyada vicdanın ve adaletin sesidir ve sesi olmaya devam edecektir. Bu çabalarımızda Yüce Meclisimizin duyduğu güven en büyük desteğimizdir." dedi.

18.05.2021Gündem
Mecliste Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlundan İsraile tepki

Meclis'te Gazze oturumu... Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e tepki

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis Genel Kurulu'nda Gazze oturumunda konuştu. Çavuşoğlu, "Uluslararası toplumun tepkisi maalesef yine cılız kaldı. Sanki Gazze'de İsrail ile Filistin orduları arasında bir savaş varmış gibi iki tarafa da çağrılarda bulunuldu. Bazıları İsrail'in güvenliğini her şeyin önüne koydu. Gazze'de işlenen savaş suçlarına ve insanlığa karşı suçlara gözlerini kapadılar" dedi.

18.05.2021Gündem
Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Çiftçiler hububat alım fiyatlarından memnun

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet, hububat alım fiyatlarının üreticilerce memnuniyetle karşılandığını bildirdi. Güldal, "Verilen fiyatların memnun edici seviyede olduğunu değerlendiren çiftçilerimizin TMO stoklarını da iç piyasadan tedarik edilen hububatla doldurulması yönünde gerekli hassasiyeti göstereceklerine inanıyoruz. TMO olarak hasat döneminin başından sonuna kadar alımları sürdüreceğiz." dedi.

18.05.2021Ekonomi
Yanında çalışan temizlikçinin iftirasına uğramıştı... Yaşadığı linci anlattı

Yanında çalışan temizlikçinin iftirasına uğramıştı... Yaşadığı linci anlattı

Yanında temizlikçi olarak çalışan Türkmen asıllı Münire Saparaboye’nin ‘tecavüz’ iftirasına uğrayınca 15 kişinin linç ettiği diş hekimi İsmail Beker “İnsanların hiç dinlemeden, tek taraflı anlatıma göre linç etmesi beni çok üzdü. Konuşmama izin vermeden sürekli vurdular. Ofis içinde kamera olmasaydı kendimi anlatamazdım” dedi.

18.05.2021Gündem
Sarıkaya Belediyesine ait 2 adet taşınmaz ihale ile satılacak

Sarıkaya Belediyesi'ne ait 2 adet taşınmaz ihale ile satılacak

Sarıkaya Belediyesi belediye hizmet binasında bulunan bir adet dükkan ve bir adet ofis açık artırma usulü ile satılacak.

17.05.2021Ekonomi
Microsoft Wordde resmin üzerine yazı yazma işlemi nasıl yapılır

Microsoft Word'de resmin üzerine yazı yazma işlemi nasıl yapılır?

Eski yıllardan beri hayatımızda var olan Microsoft Word programı, çeşitli işlemleri yapabilmemize olanak sağlıyor. Genel olarak yazı yazmak için kullanılsa da Word üzerinde resim eklemek ve resme de yazı yazmak mümkün. İşte, merak edilen tüm detaylar.

17.05.2021Teknoloji
Microsoft Wordde açıklama nasıl eklenir Word açıklama ekleme

Microsoft Word'de açıklama nasıl eklenir? Word açıklama ekleme

Özellikle bilgisayar başında çalışmak zorunda olan ve ofis ortamında tüm gün işlerini bilgisayar üzerinden halletmek isteyen kişiler, genel olarak Word üzerinde işlem yapmaktadır. Çeşitli iş ve ihtiyaçların giderilmesini sağlan Word üzerinde açıklama nasıl eklenir soruların yanıtlarını sizler için derledik.

16.05.2021Teknoloji
Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

Pandemide en çok moda alışverişi yapıldı

E-ticaret müşterisi salgın döneminde en çok moda alışverişi yaptı. İnternetten alışverişlerde moda ürünlerini elektronik ile kozmetik ve kişisel bakım izledi.

16.05.2021Ekonomi
Kolombiyada hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42ye yükseldi

Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolarda ölü sayısı 42'ye yükseldi

Kolombiya'da, 28 Nisan'dan bu yana devam eden hükümet karşıtı kitlesel gösterilerle 1'i polis 42 kişi hayatını kaybetti.

12.05.2021Dünya
İsrail katliamlarına bir yenisini ekledi TİKA ofisinin yakınlarındaki bina yerle bir oldu

İsrail katliamlarına bir yenisini ekledi! TİKA ofisinin yakınlarındaki bina yerle bir oldu!

İsrail ordusu, Gazze'nin batısında bulunan 12 katlı Hanadi Kulesi'ni hava saldırısıyla yerle bir etti. TİKA'nın (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) Gazze ofisi yakınlarında bulunan binada yaralı ve can kaybına ilişkin bilgiye henüz ulaşılamadı.

11.05.2021Dünya
Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni model geliyor

Kamu ihalelerine yeni düzen geliyor. Kamu İhale Yasası’nda yapılması planlanan düzenlemeler, Kamu İhale Kurumu tarafından hazırlandı ve sektör temsilcileriyle paylaşıldı. İstisnaları sınırlayan düzenleme, ihaleye katılacaklar için sertifikasyon sistemi kurulabilmesini öngörüyor. İhale yöntemlerine “yenilikçi işbirliği usülünü” de ekleyen düzenlemeye göre, aşırı düşük teklif veren istekliler sigorta şirketi teminatıyla ihaleye katılabilecek.

11.05.2021Ekonomi
Güçlü kadın, cesur anne

Güçlü kadın, cesur anne

Damla Atasoy, tüm zorlukları göze alan güçlü kadınlardan ve cesur annelerden biri. ‘Centilmen Binici’ lisansına sahip Atasoy, Türkiye Jokey Kulübü’nün (TJK) çatısı altındaki kadın binici koşularında birincilik kürsüsüne çıkmış başarılı bir jokey. Atasoy, TJK bünyesindeki At’la Terapi Merkezi’nde çalışıyor. O, aynı zamanda Kaan (7), Deha (5) ve Irmak’ın da (2) annesi.

8.05.2021Gündem
Ofis kiralamada salgın etkisi

Ofis kiralamada salgın etkisi

Dünyayı etkisi altına alan ve hala mücadele edilen koronavirüs salgını ofis piyasasını da derinden etkiledi. Ticari gayrimenkul danışmanlık pazarında faaliyet gösteren Cushman & Wakefield’in yaptığı araştırmaya göre 2021 yılının ilk çeyreğinde ofis pazarına yeni arz eklenmezken, kiralama işlemlerinde sert düşüş yaşandı.

7.05.2021Ekonomi
3179 nitelik kodu nedir KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar

3179 nitelik kodu nedir? KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar?

3179 nitelik kodu KPSS nedeniyle sıkça duyulmaktadır. Özellikle şartları nedeniyle merak edilen KPSS 3179 nitelik kodu araştırılmaktadır. Sizde KPSS 3179 nitelik kodu özel şartlarını öğrenerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Sıkça duyulan 3179 nitelik kodu nedir? KPSS 3179 nitelik kodu özel şartı ne işe yarar? Sizler için detaylı olarak derledik.

6.05.2021Araştırma
Günlük Nedir Ve Nasıl Yazılır Günlük Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Günlük Nedir Ve Nasıl Yazılır? Günlük Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Günce ya da günlük olarak adlandırılan edebi metinler bireyin tüm gün boyunca başından geçenleri ve yaptıklarını kaleme aldığı yazılardır. Oldukça sade bir dille ve samimi bir havada yazılan günlükler yazıldıkları zamanlar için önemli belge özelliğini taşırlar. Günlük nedir ve nasıl yazılır, günlük yazım kuralları ve örnekleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Araştırma
TÜVTÜRK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor TÜVTÜRK çalışma saatleri 2021

TÜVTÜRK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? TÜVTÜRK çalışma saatleri 2021

Araç muayene istasyonları TÜVTÜRK, her araç sahibinin bildiği kurumlardan biri. TÜVTÜRK'de hizmetler başlıca; periyodik araç muayenesi, yola elverişlilik muayenesi, egzoz gazı emisyon ölçümü gibi pek çok işlem yapılmaktadır. Peki, TÜVTÜRK saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte TÜVTÜRK çalışma saatleri 2021...

5.05.2021Gündem
50 m2 oturumlu tek katlı 2 adet sosyal ofis yaptırılacak

50 m2 oturumlu tek katlı 2 adet sosyal ofis yaptırılacak

Ayancık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, 50 metrekare oturumlu tek katlı 2 adet sosyal ofis yapılması işini ihale edecek.

5.05.2021Ekonomi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Aladan Bidenın 1915 olayları açıklamasına tepki: Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ala'dan Biden'ın 1915 olayları açıklamasına tepki: 'Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez'

AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine yönelik, "Hiçbir tarihi hakikat, siyasal söylemle değiştirilemez ve tarihin konusu politikanın konusu haline getirilirse burada kimse kazançlı çıkmaz, tarih bunun örnekleriyle doludur. Herkes zararlı çıkar buradan." dedi.

4.05.2021Gündem
Gözünüzden kaçmış olabilir | Bill Gates ne kadar zengin Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı Elon Muskın hanesine bir sayı daha (3-4 Mayıs 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Bill Gates ne kadar zengin? Yeni Zelanda korona savaşını nasıl kazandı? Elon Musk'ın hanesine bir sayı daha! (3-4 Mayıs 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

4.05.2021Gündem
Bu iş, evliliği burada bitirir Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

'Bu iş, evliliği burada bitirir!' Tarihin en pahalı boşanmasının perde arkası

Bill ve Melinda Gates çifti, 34 yıllık beraberlik ve 27 yıllık evliliğin ardından bugün boşanacaklarını duyurdu. Peki bu "örnek çift" boşanma noktasına nasıl geldi? Bundan sonra neler yaşanacak?

4.05.2021Dünya
Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Yazılım Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Yazılım Nasıl Yapılır Kodlama Hakkında Bilgi

Bilgisayar teknolojilerinin öne çıktığı zamanımızda oldukça önemli öğelerin başında yazılımlar gelmektedir. Özellikle bilgisayar ve benzeri cihazların kullanımında yazılımlar hayati niteliktedir. Sizin için Yazılım nedir ve çeşitleri nelerdir? Yazılım nasıl yapılır kodlama hakkında bilgi konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

3.05.2021Teknoloji
Pandemi sebebiyle ofisler boş kaldı... Bundan sonra ne olacak

Pandemi sebebiyle ofisler boş kaldı... Bundan sonra ne olacak?

Pandemi nedeniyle dünya genelinde ofis çalışanlarının büyük bir kısmının evden çalışma düzenine geçmesiyle ofisler boş kaldı. Peki evden çalışma kalıcı hale gelirse bu ofis binalarına ne olacak?

3.05.2021Gündem
ZUBİZU üyelerine özel, istegelsin’de 50 TL indirim

ZUBİZU üyelerine özel, istegelsin’de 50 TL indirim

ZUBİZU üyeleri, Türkiye’nin ilk ve tek online süpermarketi istegelsin’den yaptıkları alışverişlerde, çok özel ayrıcalıklardan yararlanacak. istegelsin’de her 300 TL’lik alışverişe ZUBİZU’ya özel 50 TL indirim var.

3.05.2021Alışveriş
Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Eğitimde teknoloji kullanımının olumlu ve olumsuz etkileri

Günümüzde teknoloji dediğimizde aklımıza genellikle neredeyse aile üyelerinin her birine ait kişisel bilgisayar, cep telefonu ve tablet gibi araçlar geliyor. Ancak teknoloji sağlıktan tarıma, hatta insanoğlunun uzayda hayatını devam ettirebilme çabalarına kadar çok geniş bir yelpazede gelişimini sürdürüyor ve insanoğlunun yaşamını her geçen gün daha yoğun sarmalıyor.

3.05.2021Eğitim
İşin Geleceği Hackathonu için başvurular başlıyor

İşin Geleceği Hackathonu için başvurular başlıyor

Türk Telekom, genç yeteneklerin yenilikçi fikirleriyle kıyasıya yarışacağı, İşin Geleceği Hackathonu’nu düzenliyor. Gençler, Hackathon’da değişen iş yaşamına yönelik çözümlerle yarışacak ve ilk üçe girenler toplamda 45 bin TL ödülün sahibi olacak.

3.05.2021Teknoloji
Yuka Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yuka Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yuka Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yuka Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ofis ve evlerde rahatça yetiştirilen yuka çiçeği; yemyeşil bir çiçek türüdür. Birçok türü olan yuka çiçeğinin boyu; 1.80 santimetreye kadar çıkabilir. Peki Yuka çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Yuka çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yasemin Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yasemin çiçeği anavatanı Himalayalar olan bir çiçek türüdür. Bu çiçek dünya çapında Jasminum adıyla bilinmektedir. Güzel görüntüsü ile pek çok insanın dikkatini büyük ölçüde çekmeyi başaran çiçek türlerinden biridir. Sizin için Yasemin çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Yasemin çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Peygamber Kılıcı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Peygamber Kılıcı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Peygamber Kılıcı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Peygamber Kılıcı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Peygamber kılıcı çiçeği nedir? Peygamber kılıcı çiçeği nasıl bir çiçektir? Peygamber kılıcı çiçeği nasıl ekilir? Peygamber kılıcı çiçeğinin özellikleri nelerdir? Peygamber kılıcı çiçeği nasıl çoğaltılır? Peygamber kılıcı çiçeği bakımı nasıl yapılır? Peygamber kılıcı çiçeği nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Lavanta Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Lavanta Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Lavanta Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Lavanta Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Genel olarak Akdeniz Bölgesinde yetişen lavanta çiçekleri, günümüzde oldukça popüler bir çiçektir. Oldukça hoş kokusuyla beraber daha çok sıcak havalarda ve yaz mevsimlerinde açar. Peki lavanta çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Lavanta çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kuşkonmaz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kuşkonmaz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kuşkonmaz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kuşkonmaz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kuşkonmaz çiçeği rüzgar akımının olan yerlerde zarar görebilen bir çiçektir. Bu sebeple böyle yerlerden uzak tutulması gereken bir bitkidir. Kış aylarında ise bu çiçeğin bulunmakta olduğu ortam sıcaklığının 14 ile 15 derecenin altına düşmemesi önemlidir. Sizin için Kuşkonmaz çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kuşkonmaz çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kına Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kına Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kına Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kına Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Sizler için kına çiçeği nedir, kına çiçeğinin bakımı nasıldır, kına çiçeği nasıl ekilir ve çoğaltılır, tohumu nasıldır sorularını yanıtladık. Ayrıca yazımızdan Kına çiçeği sulaması, yetiştiriciliği yapılabilir mi, anlamı, Latincesi, kına çiçeğinin özellikleri ve hikayesi hakkında detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve Tabanı Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Deve Tabanı Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Deve tabanı çiçeği; benzersiz yaprakları ile evleri süsleyen bir çiçektir. Deve tabanı çiçeği; “Araceae” tropik familyasına ait bir çiçektir. Bu yüzden Swiss Cheese Plant ismiyle de bilinir. Neme düşkün bir bitkidir. Deve tabanı çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Deve tabanı çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nedir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 listesine girdi

Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021 listesine girdi

Danone Türkiye Sütlü Ürünler, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2021” listesine girmeye hak kazandı.

30.04.2021Sağlık
Son dakika haberi... Thodexin sahibi kripto Farukun kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

Son dakika haberi... Thodex'in sahibi 'kripto Faruk'un kardeşlerinin yeni ifadeleri ortaya çıktı! Kaçmadan önce tüm belgeleri istemiş

Son dakika haberi... Kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 400 bin kişiyi dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında kız kardeşi Serap Özer ve abisi Güven Özer'in verdiği ifadelere DHA ulaştı. Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen şüpheli kardeşler, firari Faruk Fatih Özer'in son günlerde işlerinin kötü gittiğini, şirketi devretmeyi ya da ortak bulmayı düşündüğünü söylediğini anlattılar. Özer'in 18 Nisan'da şirketin tüm belgelerini istediği de ifadelerde ortaya çıktı. Öte yandan, soruşturmada hakimliğe tutuklama talebiyle sevk edilen 13 şüpheliden aralarında şirketin firari CEO’su Faruk Fatih Özer’in kardeşleri Güven Özer ve Serap Özer’in de bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı. Özer kardeşlerin hesabında 3 yıl içinde milyonlarca lira para girişi yapıldığı da öğrenildi.

29.04.2021Gündem
Yüzde 100’ü Yenilenebilir

Yüzde 100’ü Yenilenebilir

Hürriyet Sürdürülebilirlik projesi kapsamında bir araya geldiğimiz Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, Türkiye genelinde 12 veri merkezi, 16 ofis binası ve 25 binden fazla baz istasyonunda tüketilen yıllık toplam 515 gigawatt saat elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından satın aldıklarını açıkladı, “Böylece, yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefimize planlanan tarihten 3 yıl daha erken ulaştık. Şebekesinin tamamında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanan ilk ve tek operatör olduk” dedi. (Sponsorlu İçerik)

29.04.2021Ekonomi
Thodex soruşturmasında Özer’in abisi ve kız kardeşinin ifadeleri ortaya çıktı… 18 Nisan’da şirketin tüm belgelerini istemiş

Thodex soruşturmasında Özer’in abisi ve kız kardeşinin ifadeleri ortaya çıktı… 18 Nisan’da şirketin tüm belgelerini istemiş

Kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in 400 bin kişiyi dolandırdığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada, kız kardeşi Serap Özer ve abisi Gökhan Özer’in ifadelerine DHA ulaştı.

29.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sabah 09.00 Toplantısı

Ekibinizle... 09.00 toplantılarına devam ediyor musunuz?

17.05.2021

Aldığınız ev kâbusunuz olmasın

Siteden işyeri veya konut alırken nelere dikkat edilmeli? İskânlı/kat mülkiyetli tapulu olarak konut ya da işyeri alanlar bile belediyenin verdiği para ve yıkım cezalarına muhatap olarak hayatlarının şokunu yaşayabiliyorlar. Haklarında suç duyurusunda bulunulabiliyor. Bu hafta işyeri veya konut alırken hiç aklınıza gelmeyen ama dikkat edilmesi gereken teknik ayrıntılar konusunda bir rehber hazırladım. Bu kriterlere uyun. Siteden aldığınız konut ya da işyeri kâbusunuz olmasın.

17.05.2021

Yeni yaşama yeni fiyat

BAYRAMIN birinci günü en dikkat çekici mesajlardan biri İzmir Müteahhitler Federasyonu Başkanı’ndan geldi. Ziya Dağlıer inşaat demiri fiyatlarının son iki haftada yüzde 18 artmasına isyan ediyordu. Nisan ayının son haftasında 6 bin liradan satılan inşaat demiri 11 Mayıs’ta 7 bin 90 liraya kadar fırlamış. Son bir yıldaki artış ise yüzde 100’ü geçmiş. Üstüne üstlük bu kadar zamma rağmen piyasada demir bulmak zormuş.

17.05.2021

Global markaların dijital ikizini yaratıyor

Amerika’da girişimciliğin okulunu okur. Ve üniversitenin ardından da 2009’da Denizli’de yatırım yapan bir arkadaşına destek için Türkiye’ye gelir. Ama girişim başarısız olunca John Mickey, Amerika’ya döner ve teknoloji şirketlerinde kariyerine profesyonel olarak yön verir. Aklında hep kendi işini kurma fikri olan John Mickey, edindiği deneyim ve sermayeyle de bunu kaliteli iş gücü nedeniyle Türkiye’de hayata geçirmek ister. Bir süre Türkiye’yi daha iyi tanımak adına bir şirkette çalışmaya başlar. İki yıllık deneyimin ardından da John Mickey, İzmir’de global şirketlerin mevcut altyapı ve bina portföylerini dijital forma dönüştüren sistem geliştirir.

9.05.2021

10 bin adımı at primi kap

BÜLENT Kutlu; Vizyon 100 Kurucu Üyesi, dijital stratejist...

8.05.2021

Daha adil, insanca ve sürdürülebilir bir dünyada yaşayabiliriz

Merhabalar sevgili okurlar... 26 Nisan tarihli köşemde sizlere yenilikçi bir eğitim anlayışını hayata geçiren KODA’ dan (Köy Okulları Değişim Ağı) söz etmiş, kurucusu Mine Ekinci’nin sıra dışı yaşam öyküsünü bir başka yazıma konu alacağımı söylemiştim.

3.05.2021