EKSTRA
MENÜ

Ofis

Ofis haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ofis hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.761 Ofis haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ofis Haberleri

Kötü amaçlı dosya sayısı hızla artıyor

Kötü amaçlı dosya sayısı hızla artıyor

2020'de siber güvenlik uzmanları tarafından her gün ortalama 360 bin yeni kötü amaçlı dosya tespit edilirken, bu rakam bir önceki yıla göre yüzde 5,2'lik artışa karşılık geldi.

23.12.2020Teknoloji
Microsoft ve Bahçeşehir Üniversitesinden uzaktan eğitim için iş birliği

Microsoft ve Bahçeşehir Üniversitesi'nden 'uzaktan eğitim' için iş birliği

Pandemi sürecinde iş yapış şekilleri değişti, evden çalışma modeli daha çok benimsendi. Diğer yandan uzaktan eğitim de çok daha kritik bir öneme sahip oldu. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi ile iş birliğinde olan Microsoft'un Türkiye CTO'su Onur Koç, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

23.12.2020Teknoloji
Büro Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Büro Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Büro Memuru nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Büro Memuru olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Büro memuru, şirketlerin ve pek çok kurumun tüm yazışmalarının yürütülmesi, tasnifleri ve belgelerin arşivlenmesi gibi işlemlerinin yürütülmesinden sorunlu kişilerdir. Büro memuru nedir? Ne iş yapar? Görevleri nelerdir? Gibi en çok merak edilen soruların cevaplarını sizler için derledik.

23.12.2020Meslekler
Kimyager nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Kimyager olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Kimyager nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Kimyager olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Kimyagerlerin geniş çalışma alanları mesleği cazip hale getirdi. Siz de kimyagerlerin görevlerini, çalışma şartlarını, çalışma koşullarını ve ne gibi alanlarda faaliyet gösterdiğini merak ediyorsanız sizler için derledik.

22.12.2020Meslekler
Yanıcı madde döktüğü soba patladı, vücudunda yanıklar oluştu

Yanıcı madde döktüğü soba patladı, vücudunda yanıklar oluştu

KONYA'nın Ereğli ilçesinde, demir döküm atölyesi sahibi Kadir Canbolat, yanıcı sıvı madde dökerek, sobayı yakmak istedi. Bu sırada sobada meydana gelen patlama sonucu çıkan yangında, Canbolat'ın vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluştu.

21.12.2020Gündem
Gelinim Mutfakta Özlem kimdir Gelinim Mutfakta Özlem Demir ve kaynanası Elmas hakkında bilgiler

Gelinim Mutfakta Özlem kimdir? Gelinim Mutfakta Özlem Demir ve kaynanası Elmas hakkında bilgiler

Gelinim Mutfakta Özlem, Kanal D ekranlarında yayınlanan yarışma programında dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Gelinim Mutfakta yarışmasına kaynana Elmas Demir ile birlikte katılan sunucu Özlem Demir, 4 yıllık evli ve iki evliliğinden toplam üç kızı bulunmaktadır. Peki, Gelinim Mutfakta Özlem kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

21.12.2020Televizyon
Son dakika haberi: James Le Mesurier’in gizemli ölümünün sırrı para çıktı

Son dakika haberi: James Le Mesurier’in gizemli ölümünün sırrı para çıktı

Tüm dünyada yankı uyandıran İngiliz eski istihbarat subayı James Le Mesurier’in, Kasım 2019’da İstanbul’daki evinde balkondan düşerek ölmesine ilişkin eşi konuştu. Emma Winberg, eşinin uluslararası bir komplonun değil, başında olduğu vakıftaki finansal sorunların kurbanı olduğunu söyledi.

20.12.2020Dünya
Popun zamansız prensi

Popun zamansız prensi

Sahne serüveni, dört yaşında evde sandalye üzerinde başladı. 1970’li yıllarda Türk pop müziğinin unutulmaz klasiklerine imza attı. Geçen sene sanatta 50. yılını geride bırakan Erol Evgin için Türk pop müziğinin ‘zamansız prensi’ desek itiraz eden olmaz herhalde… Buluştuk, bize albümünün derinliklerinden bugüne kadar görmediğimiz kareleri ve hikâyelerini anlattı. Klasiklerden ‘Sevdan Olmasa’ parçasını bugüne uyarlasak nasıl olurdu sorusuna da esprili bir yanıt verdi; “Aşı olmasa canım ah bu hayat çekilmez!” derdik!

20.12.2020Gündem
Bilgisayar Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Bilgisayar Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Bilgisayar Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Bilgisayar Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatımızda bir süredir var olsa da yeni yeni ön plana çıkan mesleklerden birisi de bilgisayar mühendisliğidir. Gelecek hayatında bilgisayar mühendisi olmak isteyen kişiler meslek hakkında detaylı bilgi almak istiyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.12.2020Meslekler
Arsaya yoğun talep

Arsaya yoğun talep

Pandemi sonrası müstakil konutlara talebin artması arsa satışlarına yansıdı. Aylık 80-90 bin olan konut dışı gayrimenkul satışı 135 bini aştı. Artan taleple birlikte son bir yılda arsa fiyatları yüzde 47’ye varan oranda yükseldi.

19.12.2020Ekonomi
Tıbbi Sekreterlik nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Tıbbi Sekreterlik olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Tıbbi Sekreterlik nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Tıbbi Sekreterlik olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Tıbbi sekreterlik geniş iş olanaklarıyla cazip iş dallarından biridir. Peki, tıbbi sekreterlik nedir, bölümden mezun olanlar nerelerde iş bulabilir, kaç yıllık eğitim verilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.12.2020Meslekler
Sekreter nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Sekreter olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sekreter nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Sekreter olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Sekreter, bir şirket yahut bir yönetici için temel büro, ofis ve organizasyon sorumluluklarını üstlenerek yerine getiren kişiye denir. Sizin için Sekreter nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Sekreter olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detayları ile derledik.

18.12.2020Meslekler
İnşaat Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur İnşaat Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İnşaat Mühendisi nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? İnşaat Mühendisi olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Üniversitelerin Mühendislik, Mimarlık ve Doğa Bilimleri Fakültesinde okunan bölümde şantiye stajı zorunludur. 4 yıllık eğitim programını ve zorunlu stajlarını tamamlayanlara İnşaat Mühendisi Lisans diploması verilir. İnşaat mühendisi nasıl olunur, ne iş yapar, maaşları ne kadar? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.

17.12.2020Meslekler
Asistan nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Asistan olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Asistan nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Asistan olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meslek seçimi yaparken kariyer planlaması göz önünde bulundurulmalı. Buna göre ilgi alanına ve yeteneklere göre meslekler tercih edilmeli. Günümüzde asistanlara da çok fazla ihtiyaç oluyor. Asistan nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

16.12.2020Meslekler
2021 yılında bizi neler bekliyor

2021 yılında bizi neler bekliyor?

Yaşanan koronavirüs salgını ile tüm kurumlar için güvenlik öncelikleri değişirken, bu süreçte kullanımı artan Zoom uygulamasının Bilgi Güvenliği Üst Düzey Yöneticisi Jason Lee, hibrit iş gücünün hayatımızda daha fazla yer alacağı 2021 ile ilgili güvenlik öngörülerini paylaştı.

16.12.2020Teknoloji
Akciğer sağlığını korumak genel vücut sağlığı için çok önemli

Akciğer sağlığını korumak genel vücut sağlığı için çok önemli

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Selvi, akciğer sağlığını korumanın genel vücut sağlığı için her zaman çok önemli olduğunun altını çizerek, “Sigara içmek, sağlıksız beslenmek, spordan kaçınmak, hava kirliliği gibi birçok nedenden akciğerlerimiz zarar görebiliyor. Ayrıca astım KOAH gibi kronik akciğer hastalıkları hayatı olumsuz etkiliyor” dedi.

16.12.2020Sağlık
Dijital cihazların ekranına uzun süre bakmak gözlere kalıcı zararlar verebilir

Dijital cihazların ekranına uzun süre bakmak gözlere kalıcı zararlar verebilir

Hem yaşadığımız pandemi nedeniyle hem de çağımızın gereği olarak günümüzün önemli bir zamanını ekranların karşısında geçiriyoruz. Bilgisayarlara, akıllı telefonlara veya başka dijital ekranlara uzun süre bakmanın gözlerde rahatsız edici etkiler yaratabileceğini belirten Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Enver Attila Bakan, bu konuda alınması gereken önlemleri anlatıyor.

15.12.2020Çocuk-Aile
Sudan ABDnin terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartıldı

Sudan ABD'nin terörü destekleyen ülkeler listesinden çıkartıldı

ABD’nin Hartum Büyükelçiliği, Sudan’ın teröre destek veren devletler listesinden çıkartılma kararının bugünden itibaren yürürlüğe girdiğini açıkladı.

14.12.2020Dünya
Kumarhaneye çevrilen ofise baskın: 17 kişiye 70 bin TL ceza

Kumarhaneye çevrilen ofise baskın: 17 kişiye 70 bin TL ceza

OSMANİYE'de bir iş merkezinde kumar oynandığı belirlenen ofise yapılan baskında 17 kişiye koronavirüs tedbirlerini ihlalden toplam 70 bin lira para cezası uygulandı.

14.12.2020Gündem
Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker holdingin dijital ajandasını paylaştı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker holdingin dijital ajandasını paylaştı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker, “Yeni dünya düzeni bambaşka çalışma modelleri gerektiriyor. Konvansiyonel şirketlerin de hızla kendisini değişen dünyaya adapte etmesi ve dijitale geçmesi gerekiyor. Bu konunun Yıldız Holding'le ilgili en güzel tarafı ise bu ihtiyacı çalışanlarımızın da hissediyor, ihtiyaca yönelik konuları kendileri projelendiriyor ve çalışmaları ilerletiyor olması” dedi.

14.12.2020Ekonomi
Asırlık markalarla dünden bugüne

Asırlık markalarla dünden bugüne

Türkiye’nin en eski markaları onlar... Kimi asırlık, kimi birkaç asrı devirmiş. Yıllar içinde üretimleri de, tarzları da, işleyişleri de başkalaşmış. Pek çok zorluğa meydan okuyup hayatta kalmışlar ve uzun ömürlerini kaliteden ödün vermemeye borçlular...

13.12.2020Hürriyet Pazar
Arnavutluk Başbakanı Ramanın İşkodradaki ofisine saldırı

Arnavutluk Başbakanı Rama'nın İşkodra'daki ofisine saldırı

Arnavutluk'ta bir gencin, polisin dur ihtarına uymadığı için vurularak öldürülmesinin ardından ülkenin kuzeyindeki İşkodra şehrinde düzenlenen gergin protesto gösterilerinde Başbakan Edi Rama liderliğindeki Arnavutluk Sosyalist Partisinin (PS) yerel ofisine saldırıldı.

12.12.2020Dünya
Yıldızlı projeler ödüllendirildi

Yıldızlı projeler ödüllendirildi

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark, Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi ve Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü iş birliği ile bu yıl 12’ncisi düzenlenen Yıldızlı Projeler Yarışması’nın kazananları belli oldu. Bu yıl toplamda 1500’e yakın başvuru alan köklü girişimcilik yarışmasının 2 farklı kategorisinde 6 proje ödüle layık görüldü

12.12.2020Eğitim
Bu markette para değil insanlık geçiyor

Bu markette para değil insanlık geçiyor

İhtiyaç sahiplerine gıda ve giysi ulaştırmak hedefiyle yola çıkan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) düzenli destekçilerinden aldığı ürünlerle her ay 16 bin kişiye ulaşıyor. Kurdukları ‘destek marketler’de para geçmiyor, bağışlananlar dağıtılıyor.

Petrol 50 dolar seviyesinde

Petrol 50 dolar seviyesinde

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 50,27 dolardan işlem görüyor.

11.12.2020Ekonomi
Konut fiyatları yüzde 26 arttı

Konut fiyatları yüzde 26 arttı

GYODER tarafından hazırlanan rapora göre üçüncü çeyrek konut satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 49’luk bir artış gösterdi ve çeyreklik bazda en yüksek seviyesine ulaşarak 536 bin 509 adet olarak gerçekleşti. Konut fiyatlarında da ağustos ayı itibarıyla yüzde 26.22 ile bugüne kadarki en yüksek artış oranı gözlemlendi.

10.12.2020Ekonomi
Sandboxing nedir Nasıl koruma sağlar

Sandboxing nedir? Nasıl koruma sağlar?

Son dönemdeki kısıtlamalar dolayısıyla evden çalışanların sayısı yeniden artış gösterirken, kişisel bilgisayarlardaki iş dosyaları gibi kritik veriler ve kişisel bilgisayarlar siber tehditlerin hedefi olmaya devam ediyor. Uzmanlar, pahalı güvenlik çözümlerine güçlü bir alternatif olan Sandboxing tekniğiyle bu tehditlere çözüm bulunabileceğine dikkat çekiyor.

8.12.2020Teknoloji
Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üretim Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üretim sistemleri mühendisliği sistemler oluşturan, bu sistemlerin altyapılarını üreten ve tasarımını hazırlayan kişilerdir. Genel olarak birçok farklı dalda bu meslek grubu iş yapabilmektedir. Teknik, ekonomik veya sosyolojik durumları değerlendirerek proje için araştırma yapmaktadır. Genel olarak firmanın çalışma şeklini ve zaman durumunu ölçerek projelere destek olmaktadır. Sizler için üretim sistemleri mühendisliği hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Üniversite bölüm seçimi her birey için çok önemli ve kararı zordur. Haberleşme ve iletişim işlerinin yapıldığı telekomünikasyon mühendisliği bölümü günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanım anlamı bakımından oldukça önemlidir. Bu bakımdan telekomünikasyon mühendisliği bölümünün içeriğini öğrenebilir ve kullanım sağlayabilirsiniz. Cevabı merak edilen telekomünikasyon mühendisliği bölümü nedir, mezunu ne iş yapar, kaç yıllık bir bölümdür, dersleri nedir gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

Malzeme Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Malzeme Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Malzeme Mühendisliği son yılların gözde meslekleri içerisinde sayılıyor. Malzeme mühendisliği nedir, malzeme mühendisi olanlar nerelerde çalışır ve ne iş yapar gibi soruların detaylarını sizler için derledik.

Maden Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maden Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maden mühendisliği bölümünden mezun olan kişi ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır, hangi puan türüyle öğrenci alır gibi soruların cevabına sizler için derledik.

Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kontrol Ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kontrol ve otomasyon mühendisliği nedir, ne iş yaparlar, hangi puan türü ile alınırlar ve iş olanakları nedir gibi soruların cevaplarını sizler için detayları ile derledik.

Kontrol Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kontrol Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kontrol mühendisliği geniş iş imkanıyla gözde meslekler içindedir. Peki, kontrol mühendisliği nedir, ne iş yaparlar, iş olanakları nelerdir? Tüm soruları sizler için derledik.

İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnşaat Mühendisliği bölümü her yıl pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki, bölümün amacı nedir, mezunlar ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır? İşte, tüm detaylar.

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gemi İnşaatı Ve Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Son yılların gözde mesleklerinden olan Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği bölümü hakkında merak ettiklerinizi yazımızda derledik. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği nedir, kaç yıllıktır, ne iş yapar gibi detayları derledik.

Trump hileli seçim sözlerini tekrarlayıp sert çıktı Üçüncü dünya ülkesi gibiyiz

Trump 'hileli seçim' sözlerini tekrarlayıp sert çıktı! 'Üçüncü dünya ülkesi gibiyiz'

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki başkanlık seçimlerinin hileli olduğunu savunarak, "Bu durum, ülkemiz için bir utanç, sanki üçüncü dünya ülkesi gibiyiz." ifadesini kullandı.

7.12.2020Dünya
Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Ağız ve diş sağlığı teknolojilerindeki son gelişmeler

Dijitalleşmenin faydaları COVID-19 salgını döneminde net bir şekilde karşımıza çıktı. Pek çok sektör dijital dönüşüme girerken, ağız ve diş sağlığı da son teknolojiden üzerine düşeni aldı. Bu kapsamda Align Technology Türkiye Genel Müdürü Evren Köksal, önemli açıklamalarda bulundu.

7.12.2020Teknoloji
Gönen’de başladı 4 kıtaya ulaştı

Gönen’de başladı 4 kıtaya ulaştı

Balıkesir’in Gönen ilçesinde küçük bir süt ve peynir işletmesi olarak kurulan Teksüt bugün 80 bin metrekare üzerine kurulu fabrikasında günde 600 ton süt işliyor. 4 kıtada 21 ülkeye ihracat yapan marka 2021’de iç pazarda yüzde 20, ihracatta yüzde 30 büyüme hedefliyor. Hem firma hem de sektör yeni pazar Çin konusunda oldukça umutlu.

7.12.2020Ekonomi
RTÜK Başkan Yardımcısı Usludan önemli davet

RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan önemli davet

RADYO ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Netflix'in İstanbul'da ofis açma düşüncesinin çok yerinde olduğunu belirterek, "Lisansını alan veya almak üzere olan Amazon PrimeVideo, Mubi, Spotify, Deezer gibi uluslararası diğer paydaşlarımızı da daha güçlü işbirliği için Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum" dedi.

4.12.2020Gündem
Ar-Geye en fazla bütçe ayıran ikinci üniversiteyiz

'Ar-Ge'ye en fazla bütçe ayıran ikinci üniversiteyiz'

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) bünyesinde, ulusal ve uluslararası girişimcilerin Türkiye'nin bilim ve teknoloji geliştirme kapasitesine yararlar sağlaması amacıyla teknopark kurulacak.

4.12.2020Teknoloji
Kullanıcılar 5 yılda bir bilgisayarlarını değiştiriyor

Kullanıcılar 5 yılda bir bilgisayarlarını değiştiriyor

Pandemi süreciyle birlikte milyonlarca kişi uzaktan çalışmaya ve uzaktan eğitime başladı. Ofisler evlere taşınırken, bilgisayar satışlarının da hızla arttığı dikkat çekti. Peki pandemiden sonra bilgisayar pazarı nasıl olacak? Kullanıcılar ne sıklıkla bilgisayar değiştiriyor? Hometech CEO'su Emir Aral, önemli açıklamalarda bulundu.

3.12.2020Teknoloji
Sahne Ve Dekor Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne Ve Dekor Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü, sahne ve dekor materyalleri en doğru şekilde öğrenerek bunu en iyi şekilde kullanabilecek öğrenciler yetiştirmeyi amaçlar. Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü nedir? Mezunları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Bilgi Sistemleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hesap görme ve hesaplama anlamında kullanılan Muhasebe ülkemizde sıkça ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Finansal nitelikli konularda uzman olması gereken Muhasebeci mesleğine nasıl sahip olunur? Muhasebe okumak için neler yapmak gerekir? İşte, tüm detaylar.

Yazar Sonuçları

Teknolojiyle gelen hijyen ve sağlık

Değerli Hürriyet okurları, bu makalemde sizlere teknoloji dünyasında öne çıkan hijyen odaklı ürün-lerden ve bizlere getireceği faydalardan bahsedeceğim.

22.12.2020

Ekose Krallığı

Adeta taht kavgalarına girercesine her sezon tahtını elden bırakmayan ve sezonun trend parçalarında olmaya devam eden ekose, özellikle kış mevsiminin vazgeçilmezi haline geldi diyebiliriz.

21.12.2020

Diş Estetiği İle Güzel ve Sağlıklı Gülüşler

Dişlerindeki şekil ve renk sorunları nedeniyle gülerken ağzını kapatan kişiler imdadına estetik diş uygulamaları yetişiyor.

18.12.2020

ABD yaptırımlarında ‘mükemmel fırtına’ erken geldi

Geçen Çarşamba günü yayımlanan “ABD yaptırımları yaklaşan mükemmel fırtına mı” başlıklı yazımızda, ABD Başkanı Donald Trump’ın Savunma Bakanlığı (Pentagon) 2021 bütçe yasasına konan bir hüküm uyarınca Türkiye’ye 30 gün içinde yaptırım uygulamasını “zayıf bir ihtimal” olarak gördüğümüzü belirtmiştik.

16.12.2020

Uçaklar yeniden doğuyor

Başlangıçta sadece hobiydi. Sonra birden büyüdü. Ve bir dünya markası haline geldi. Ev ve işyeri mobilyalarından eğitim stüdyolarına derken film dekorlarına ulaştı. SkyArt firmasının ekonomik ömrünü doldurmuş uçakların parçalarından yaptığı ürünler şimdi dünyanın dört yanında yeni bir hayatı yaşıyor.

16.12.2020

Biden işbaşı yaparken Türkiye’ye ABD yaptırımları yaklaşan ‘mükemmel fırtına’ mı?

S-400 hava savunma sistemlerinin yapımcısı Rusya’nın devlet şirketi ROSTEC’in tepe yöneticisi Sergey Chemezov’un önceki günkü açıklamasından öğreniyoruz ki, bu sistemlerin Türkiye’ye transferine ilişkin sözleşmenin uygulaması tamamlanmış bulunmaktadır.

9.12.2020