EKSTRA
MENÜ

Office 365

Office 365 ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Office 365 haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Office 365 haberi bulunmuştur.

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan e-posta ve takviminize heryerden erişebileceğiniz, Office dökümanlarınızı (Word, Excel, PowerPoint vb.) web üzerinden düzenleyebileceğiniz, anlık mesajlaşma ve görüntülü sesli konferans yapabileceğiniz, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir bulut platformudur.

Office 365 Haberleri

Microsofttan çalışanların yüz ifadelerini ve beden dillerini çözen patent

Microsoft'tan çalışanların yüz ifadelerini ve beden dillerini çözen patent

Teknoloji devi Microsoft, toplantılarda çalışanların yüz ifadeleri ve vücut dillerini gözlemlemek ve "kalite notu" vermek için bir patent başvurusunda bulundu.

1.12.2020Teknoloji
Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Akıllı Monitör satışa çıktı: İşte özellikleri

Samsung Electronics tek bir ekranda ders çalışmak, öğrenmek ve multimedya deneyimi için tasarlanan Samsung Akıllı Monitörü küresel çapta satışa sundu. İşte ürünün öne çıkan özellikleri...

27.11.2020Teknoloji
Veeam, 2020 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını paylaştı

Veeam, 2020 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını paylaştı

Uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşması, Bulut Veri Yönetimi’ne olan talebi artırırken Veeam de bu nedenle büyüme sağladı. 2020 yılının ikinci çeyreğinde yıllık sürekli gelirinde(ARR) yüzde 20 artış kaydeden şirket, şirket tarihi boyunca en yüksek ikinci çeyrek sonuçlarını açıkladı.

5.08.2020Teknoloji
Zoomdan çok önemli e-posta açıklaması

Zoom'dan çok önemli e-posta açıklaması

Dünyanın önde gelen video konferans uygulamalarından biri olan Zoom'un Microsoft Office 365 hesaplarını çalmak için kullanıldığının ortaya çıkmasıyla birlikte Zoom'dan konuyla ilgili önemli bir açıklama geldi.

15.07.2020Teknoloji
Zoom uygulamasından gelen yeni tehlike

Zoom uygulamasından gelen yeni tehlike

Microsoft Office 365 kullanıcılarını hedef alan siber saldırganlar, Zoom hesaplarını kullanarak saldırı düzenliyor ve kurbanlarının hesaplarını bir bir çalıyor.

14.07.2020Teknoloji
Veeam Availability Orchestrator v3 duyuruldu: İşte özellikleri

Veeam Availability Orchestrator v3 duyuruldu: İşte özellikleri

Veeam, geçtiğimiz günlerde düzenlediği VeeamON 2020’de yeni çözümü Veeam Availability Orchestrator v3’ü ve Yeni Felaket Kurtarma Paketi’ni tanıttı. Etkinlikte ayrıca Veeam’in popüler ürünleri olan Veeam Availability Suite ve Microsoft Office 365 için Veeam Yedekleme çözümlerinin önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek yeni sürümleri hakkında ipuçları verildi.

23.06.2020Teknoloji
Siber saldırganlar e-postaları hedef alıyor

Siber saldırganlar e-postaları hedef alıyor

FortiGuard Labs tehdit araştırma ekipleri, siber saldırganların korona virüs temalı e-postalar ile kullanıcıları hedef aldıklarını ve Türkiye'nin bu tarz saldırılardan en çok etkilenen 10 ülke arasında yer aldığını gözlemledi.

4.06.2020Teknoloji
DE-CIX, Azure platformuyla ilgili bilgi dokümanı yayınladı

DE-CIX, Azure platformuyla ilgili bilgi dokümanı yayınladı

İnternet Değişim Noktası DE-CIX, Microsoft Azure Eşleştirme Hizmeti konusunda Microsoft ile yaptığı global işbirliği ile ilgili yeni bir bilgi dokümanı yayınladı.

3.06.2020Teknoloji
Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Uç nokta güvenliğini buluta taşımak için 5 neden

Koronavirüs ile birlikte gelinen süreçte iş yapış şekillerinin değişmesi, uzaktan çalışma modelinin şirketlerin gündemine hızla girmesi ile tüm sektörler odağını bulut uygulamalarına çevirmeye başladı. Bulut uygulamalarının popülerliğinin hızla arttığı bu dönemde güvenliği buluta taşımak ise giderek daha önemli hale geliyor.

15.05.2020Teknoloji
Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft 365 uygulama ve hizmetleri tanıtıldı

Microsoft, içerik oluşturmaya, paylaşmaya ve güvenli işbirliği yapmaya yardımcı olan yeni Microsoft 365 uygulama ve hizmetlerini duyurdu. Evden çalışma ve uzaktan eğitimde daha verimli sonuçlara odaklanan yeniliklerle Office 365’in adı Microsoft 365 olarak değişti. Office, Word, Excel, PowerPoint, Skype, Outlook, OneNote ve OneDrive uygulamaları buluttan güç alan yeni yapay zekâ yetenekleri ve şablonlarla donatıldı. Uygulamaları Windows, macOS, iOS ve Android işletim sistemli cihazlarda ve web’de kullanmak mümkün.

4.05.2020Teknoloji
Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Office 365 ile evden daha kolay çalışabilmek mümkün

Küçük işletme ve girişimcilerin online dünyada başarılı olmasına yardım etmeye odaklanan GoDaddy, Microsoft Office 365 gibi araçların evden çalışmayı daha kolay ve verimli kılabileceğini belirtti.

30.04.2020Teknoloji
Minecraft Eğitim Challenge başvuruları için son gün 29 Mayıs

Minecraft Eğitim Challenge başvuruları için son gün 29 Mayıs

Microsoft, uzaktan eğitime destek olan “Minecraft: Eğitim Sürümü” ile bir Challange başlatıyor. Öğrencilerin motive olması ve okulla ilişkilerinin güçlü bir şekilde devam etmesi için geliştirilen Minecraft Eğitim Challenge 2020 kapsamında öğrenciler “Daha İyi Bir Dünya Tasarlamaya” davet ediliyor. Yarışmaya son başvuru tarihi 29 Mayıs.

24.04.2020Teknoloji
32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

32 ülkede 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim

Türkiye Maarif Vakfı, 32 ülkede yaklaşık 40 bin öğrenciye uzaktan eğitim imkanı sağlıyor.

21.04.2020Eğitim
Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Evde kullanabileceğiniz en iyi görüntülü görüşme uygulamaları

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir pek çoğumuz evlerden dışarı çıkamıyor. Tüm gün evde geçerken, sevdiklerimizle görüşmek için de teknolojiyi sonuna kadar kullanıyoruz. Özellikle görüntülü görüşme uygulamaları bu anlamda hayat kurtarıcı bir role sahip. Peki bu alanda hangi uygulamalar öne çıkıyor?

14.04.2020Evdehayat
265 bin öğrenci Teams ile uzaktan eğitime başladı

265 bin öğrenci Teams ile uzaktan eğitime başladı

Microsoft’un uzaktan verimli çalışma platformu Teams, eğitim kurumlarına özel çevrimiçi eğitim çözümleri sunmaya devam ediyor. Masaüstü bilgisayarlarda ve tarayıcılarda, iOS ve Android cihazlarda her yerden ücretsiz kullanım imkânı sunan Microsoft Teams ile çevrimiçi sınıflar kuruluyor, ders programları ev ödevleri uzaktan, verimli ve güvenli bir şekilde sürdürülüyor. Uzaktan eğitimin gündeme alınmasıyla Türkiye’deki lise üniversitelerde yaklaşık 265 bin öğrenci ve akademisyen de Teams üzerinden derslere başladı.

14.04.2020Teknoloji
Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Evden çalışırken siber saldırı kurbanı olmayın

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 salgını ile birlikte hem ülkemizde hem de dünyada birçok şirket çalışanların ve müşterilerin güvende olmaları için evden çalışma modeline geçti. Ancak evden çalışma modeli gerekli önlemler alınmadığı takdirde şirketler ve çalışanlar açısından büyük bir risk oluşturuyor.

8.04.2020Teknoloji
Yeni dönem: Office 365 gidiyor, Microsoft 365 geliyor

Yeni dönem: Office 365 gidiyor, Microsoft 365 geliyor

Koronavirüs salgını sonrasında 1 trilyon doların üzerindeki değerini koruyabilen tek teknoloji şirketi olmayı başaran Microsoft, kriz sürecini iyi yönetiyor ve bu süreçte de yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bu kapsamda Office 365 isminde değişikliğe giderek Microsoft 365 dönemini başlatıyor.

31.03.2020Teknoloji
Microsoft Office 365 için Kaspersky Security ücretsiz sürümünün süresi uzatıldı

Microsoft Office 365 için Kaspersky Security ücretsiz sürümünün süresi uzatıldı

Microsoft Office 365 için Kaspersky Security’nin yeni sürümü, Exchange Online ve OneDrive için sunduğu güvenlik önlemlerine ek olarak SharePoint Online’ı da kapsamı altına alarak güvenlik sağlıyor. Yeni sürüm ayrıca Microsoft Teams’te de güvenli dosya paylaşımı imkanı sunuyor. Bu kapsamda şirketlerin uzaktan güvenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için Kaspersky, bu ürünün ücretsiz sürümünün süresini altı aya çıkardı.

30.03.2020Teknoloji
Microsoft Teams nedir

Microsoft Teams nedir?

Sohbet tabanlı ekip çalışma platformu Microsoft Teams, ortak belge üzerinde birlikte çalışmaktan, farklı konularda ekip içinde görüş paylaşmaya, grup konferans görüşmesi yapmaktan, toplantı notlarını paylaşmaya kadar farklı özellikleriyle öne çıkıyor. Microsoft Teams, Office 365 aboneleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor. İşte, Microsoft Teams hakkında merak edilenler...

19.03.2020Teknoloji
Startup’lar yılda 1 milyar dolarlık satış yapacak

Startup’lar yılda 1 milyar dolarlık satış yapacak

Startup şirketlerin başarısını artırmak ve dünya pazarlarına açılmalarına yardımcı olmak için geliştirilen “Microsoft for Startups” programı, iki yılı geride bıraktı. Bunu kutlayan Microsoft, program katılımcılarına GitHub Enterprise ve Power Platform’un kapılarını sonuna kadar açıyor. Bu yeni adımla startup’ların yalnızca 2020 yılında 1 milyar dolarlık global satış yakalaması hedefleniyor.

5.03.2020 Teknoloji
Turkcellden işletmeleri dijitalleştirecek e-Şirket platformu

Turkcell'den işletmeleri dijitalleştirecek "e-Şirket" platformu

Turkcell, iş uygulaması "e-Şirket" platformuyla dijitalleşme sürecine katkı sunarken, bir yandan da vergi ile ilgili yasal zorunlulukları yerine getirmelerine imkan tanıyor.

25.11.2019Teknoloji
Microsoft Türkiye iş ortaklarını ödüllendirdi

Microsoft Türkiye iş ortaklarını ödüllendirdi

Microsoft Türkiye’nin gelenekselleşen “Microsoft İş Ortakları Zirvesi” bu yıl 13 Kasım’da gerçekleştirildi. Microsoft ekosisteminde faaliyet gösteren 300’e yakın iş ortağının katılımıyla hayata geçen etkinlikte şirketlere 16 farklı kategoride ödül verildi.

14.11.2019Teknoloji
Veeam,  Microsoft bulut platformları için yeni çözümlerini duyurdu

Veeam, Microsoft bulut platformları için yeni çözümlerini duyurdu

Veeam, ‘’Microsoft Office 365 için Veeam Backup'’ın yeni sürümünü ve sektördeki ilk bulut maliyet öngörüsü özelliğini taşıyan Microsoft Azure için Bulutsal Veeam yedekleme çözümlerini tanıtı.

12.11.2019Teknoloji
Vodafone’dan Metro Ethernet: İş yerlerinde kesintisiz ve hızlı internet dönemi

Vodafone’dan Metro Ethernet: İş yerlerinde kesintisiz ve hızlı internet dönemi

Vodafone Business çözümlerinden biri olan Metro Ethernet, kullanıcıların hızlı, güvenli ve kesintisiz internete erişmesine olanak veriyor. Şirketinize özel altyapı kurulması nedeniyle yoğun saatlerde dahi hız kaybının yaşanmadığı Metro Ethernet, bakın şirketlere ne gibi avantajlar sağlıyor?

Silikon Vadisi ve Çini reddeden üçüncü bir model bulmalıyız

'Silikon Vadisi ve Çin'i reddeden üçüncü bir model bulmalıyız'

Yale Üniversitesi Konuk Araştırmacısı Michael Kwet "Silikon Vadisi ve Çin'in oluşturduğu dijital toplumu reddeden üçüncü bir model bulmalıyız. Bu alternatif teknolojiler, yeni kanunlar, düzenlemeler ve eğitim gerektiriyor." dedi.

3.08.2019Teknoloji
Dell Technologies ve Microsoft, Bulut ortaklığını genişletiyor

Dell Technologies ve Microsoft, Bulut ortaklığını genişletiyor

Müşterilerin dijital dönüşümü hızlandırmalarına yardımcı olmak için ortaklıklarını genişleten iki şirket, yeni Azure VMware Çözümleri ile daha fazla seçenek ve esneklik sunuyor. Microsoft ve VMware, dijital çalışma alanı teklifleri ve geleceğin bulut entegrasyonları için iş birliği yapıyor.

30.05.2019Teknoloji
Microsoft bir ilki başardı, trilyon dolarlık şirket oldu

Microsoft bir ilki başardı, trilyon dolarlık şirket oldu!

Yazılım şirketi Microsoft'un piyasa değeri öngörülerle birlikte 1 trilyon doları aştı.

26.04.2019Teknoloji
Microsoftun piyasa değeri ilk kez 1 trilyon doları aştı

Microsoft'un piyasa değeri ilk kez 1 trilyon doları aştı

Yazılım şirketi Microsoft'un piyasa değeri öngörülerle birlikte 1 trilyon doları aştı.

25.04.2019Ekonomi
Microsoft Office, nihayet Mac App Storeda yayınlandı

Microsoft Office, nihayet Mac App Store'da yayınlandı

Microsoft, sözünü tuttu, Mac sistemler için hazırladığı Microsoft Office paketini App Store üzerinden kullanıcılara sundu.

25.01.2019Teknoloji
Microsoft PowerPoint için altyazı güncellemesi geliyor

Microsoft PowerPoint için altyazı güncellemesi geliyor

Microsoft'un yıllardır kulanıcılarından yoğun ilgi gören uygulaması PowerPoint'e yeni özellikler geliyor. Kullanıcılar bakın artık PowerPoint'te nelerle karşılaşacak?

5.12.2018Teknoloji
Windows 10a şimdi de reklam mı geliyor

Windows 10'a şimdi de reklam mı geliyor?

Microsoft, e-posta dahilinde gelen kutusunda reklam gösterme fikrini bazı ülkelerde kullanmaya başladı. Peki bu ne anlama geliyor? Windows 10'da reklam dönemi başlıyor mu?

19.11.2018Teknoloji
Microsoft’tan yapay zekâ rehberi

Microsoft’tan yapay zekâ rehberi

Microsoft, Türkiye’yi de kapsayan Ortadoğu ve Afrika Bölgesi için yapay zekânın haritası niteliğinde bir infografik yayınladı. Çalışma, hızla hayatımızın bir gerçeği haline gelen yapay zekâ teknolojisini yediden yetmişe herkes için anlaşılabilir kılıyor.

15.10.2018Teknoloji
Microsoft Search tanıtıldı Ne işe yarayacak

Microsoft Search tanıtıldı! Ne işe yarayacak?

Microsoft uygulamalarına ve hizmetlerine gelen yeni bir arama deneyimi olan Microsoft Search, tanıtıldı!

26.09.2018Teknoloji
Microsoft Teknofeste katılıyor

Microsoft Teknofest'e katılıyor

Microsoft Türkiye, 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul Yeni Havalimanı’nda gerçekleştirilecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde teknoloji meraklılarıyla buluşacak.

19.09.2018Teknoloji
Microsoftun sanal asistani Cortana gürültüde de dinleyebiliyor

Microsoft'un sanal asistani Cortana gürültüde de dinleyebiliyor!

Microsoft'un dünyaca yakından tanınan sanal asistanı Cortana her geçen gün gelişiyor. Cortana; artık gürültülü ortamlarda dahi sesinizi ayırt ederek komutları yerine getirebiliyor.

8.05.2018Teknoloji
Siber saldırganlar buluttan vazgeçmiyor

Siber saldırganlar buluttan vazgeçmiyor!

Bulut teknolojisi, ortaya çıktığı günden bu yana hayatlarımızın her alanında kendisine yer bulmayı başardı. Özellikle şirketlere ve kurumlara sağladığı maliyet ve zaman avantajları, bulut teknolojisinin önemi artırırken, siber saldırganlar da bu konuda boş durmuyor.

27.04.2018Teknoloji
Yedek zamanı

Yedek zamanı

Hem kişisel hem de iş alanındaki tüm verilerimiz artık dijital alanlarda. Fotoğraflarımız, videolarımız, önemli evraklarımız ve daha birçok veriyi bu anlamda sayabiliriz. Bu verileri düzenli olarak yedeklemek ise en önemli konu. Kullanıcıların bilgisayarlarını, akıllı telefonlarını ve tabletlerini düzenli olarak yedeklemesine dikkat çekmek için önemli bir gün düzenleniyor.

26.03.2018Ekonomi
Forcepointin insan odaklı yeni çözümleri

Forcepoint'in insan odaklı yeni çözümleri

Forcepoint, şirketlerin ve resmî kurumların dijital dönüşümünü hızlandırırken, riskleri düşüren insan odaklı yeni güvenlik özelliklerini duyurdu. Forcepoint ayrıca amaç güdümlü bulut ve ağ çözümlerinin yanı sıra, riske göre uyarlanabilen güvenlik teknolojilerini tanıttı.

7.03.2018Teknoloji
Microsoft Office yazılım paketlerini güncelliyor

Microsoft Office yazılım paketlerini güncelliyor

Microsoft hem Android hem de iOS için Office yazılım paketini güncelleyecek. Bu güncelleme ile birlikte birçok yenilik kullanıcılara sunulacak.

6.03.2018Teknoloji
Yapay zeka ile CV hazırlama dönemi

Yapay zeka ile CV hazırlama dönemi

Microsoft, iş başvurularında kullanıcılara kolaylık sağlamak için yeni bir yardımcı yayınladı. Linkedln platformundan gücünü alan Öz Geçmiş Asistanı ile artık öz geçmişlerinizi (CV) kolayca hazırlayabileceksiniz.

12.02.2018Teknoloji
Office 2019 sadece Windows 10 altında çalışacak

Office 2019 sadece Windows 10 altında çalışacak!

Microsoft'un yeni ofis paketi Office 2019, içindeki uygulamalarla birlikte sadece Windows 10 işletim sisteminin kurulu olduğu sistemlerde kullanılabilecek.

2.02.2018Teknoloji
Eğitimde başarının anahtarı: Dijitalleşme

Eğitimde başarının anahtarı: Dijitalleşme

Eğitim kurumlarının dijitalleşmesi için çalışmalar yapan Microsoft, bu alandaki çözümlerini 30 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Eğitim Teknolojileri Zirvesi’nde anlattı. Minecraft Eğitim sürümü öğretmen demolarından Türkiye’de STEM eğitimine kadar birçok konunun ele alındığı panellerin yer aldığı zirve, Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

1.12.2017Teknoloji
Microsoft Office 2019 ortaya çıktı Peki yeni neler var

Microsoft Office 2019 ortaya çıktı! Peki yeni neler var?

Office'in yeni sürümü ortaya çıktı, artık tüm Office'in Office 365'ten ibaret olduğunu düşünenleri şaşırttı!

27.09.2017Teknoloji
Microsofttan sorun çözen Chrome eklentisi

Microsoft'tan sorun çözen Chrome eklentisi

Microsoft, Windows 10 kullanıcılarının işini kolaylaştıracak, özel bir Chrome eklentisi yayınladı!

21.08.2017Teknoloji
BMW otomobillerde Skype dönemi başlıyor

BMW otomobillerde Skype dönemi başlıyor!

Microsoft ile işbirliği yapan BMW, iDrive sistemine sahip modellerinde, görüntülü görüşme yapmaya yarayan Skype yazılımını kullanacak.

15.07.2017Teknoloji
Outlookun tasarımı tamamen değişti

Outlook'un tasarımı tamamen değişti!

Microsoft, iOS platformundaki Outlook uygulamasını yeni tasarımı ile güncelledi. İşte güncelleme ile gelen tüm yenilikler...

13.07.2017Teknoloji
Microsoft 365 ortaya çıktı: Office 365 ve Windows 10 tek çatı altında

Microsoft 365 ortaya çıktı: Office 365 ve Windows 10 tek çatı altında!

Microsoft, en çok kullanılan yazılımlarından ikisini bir araya getirerek Microsoft 365'i ortaya çıkardı!

11.07.2017Teknoloji
Hometech Elite Book 14 satışta İşte özellikleri

Hometech Elite Book 14 satışta! İşte özellikleri

Uygun fiyatlı laptop'larıyla dikkat çeken Hometech’in yeni ürünü Elite Book 14 satışa çıktı. Peki cihaz hangi özelliklerle geliyor?

14.06.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Microsoft neden TikTok'u satın almak istiyor?

TikTok uygulaması çıkış yaptığı ilk günden bu yana yoğun bir şekilde tartışılıyor. Çin ile ABD'nin arası iyiden iyiye açılmışken Çin merkezli TikTok da ABD Başkanı Donald Trump'ın hedef tahtasında bulunuyor. Peki TikTok'un ABD'de yasaklanacağını tartıştığımız şu günlerde Microsoft TikTok'u satın almak için neden öne çıktı? TikTok'u almakla Microsoft neyi amaçlıyor?

5.08.2020