EKSTRA
MENÜ

Odaklanma

Odaklanma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Odaklanma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.824 Odaklanma haberi bulunmuştur.

Odaklanma Haberleri

Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altundan Fransadaki terör saldırısına kınama

Son dakika: İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Fransa'daki terör saldırısına kınama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Fransa'nın Nice şehrinde yapılan terör saldırısını kayıtsız, şartsız kınıyoruz. Böylesi bilinçsiz bir şiddetin İslam ile de Müslümanlar ile de hiçbir ilgisi yoktur" dedi.

29.10.2020Gündem
31 Ekim Cumartesi gecesi Mavi Dolunay görünecek

31 Ekim Cumartesi gecesi Mavi Dolunay görünecek

31 Ekim Cumartesi gecesi gökyüzünde nadir görünen doğa olaylarından biri gerçekleşecek. Normalde her ay bir kez meydana gelen dolunay, 2020 yılında 13 kez gerçekleşerek Ekim ayında ikinci kez ortaya çıkacak ve herkes “Mavi Dolunay”a tanık olacak. Aynı ay içinde iki defa dolunay görülmesi anlamına gelen “Mavi Dolunay” amatör veya profesyonel fark etmeksizin tüm fotoğraf tutkunlarına görsel bir şölen yaşatacak. Doğa fotoğrafçısı Andrew Fusek Peters, çok nadir gerçekleşen Mavi Dolunay gecesinde göz alıcı fotoğraflara imza atmak isteyen tüm fotoğraf tutkunlarına altın değerinde ipuçları sunuyor.

29.10.2020Teknoloji
Son Dakika | Fenerbahçede Emre Belözoğlu dönemi resmen başladı Her şeyi anlattı ve müjdeyi verdi...

Son Dakika | Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu dönemi resmen başladı! Her şeyi anlattı ve müjdeyi verdi...

Fenerbahçe'de sportif direktörlük görevine getirilen Emre Belözoğlu ile 1 yıllık sözleşme imzalandı. Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde düzenlenen imza töreninde Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Emre Belözoğlu açıklamalarda bulundu. Törene damga vuran detay duygusal video ve bu videoda yer alan Galatasaray ile Florya jestleri oldu.

28.10.2020Futbol
Pilates Kilo Verdirir mi

Pilates Kilo Verdirir mi?

Pilatesin kilo verdirip verdirmediği konusu oldukça merak ediliyor. Kişisel Spor Eğitmeni Engin Midilli bu soruyu cevaplıyor.

26.10.2020Spor Fitness
İklim Şartları Bile Menopoza Giriş Yaşını Etkiliyormuş

İklim Şartları Bile Menopoza Giriş Yaşını Etkiliyormuş!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Tülay Çağlar, menopozun belirtileri, dönemleri ve tedavisi hakkında önemli bilgi verdi, iklim şartlarının bile, menopoza giriş yaşında bir etken olduğunu ifade ederek menopoz sürecini rahat geçirmek isteyen kadınlara önerilerde bulundu.

Koronavirüs kısıtlamaları geri gelecek mi Bakan Kocadan flaş açıklamalar

Koronavirüs kısıtlamaları geri gelecek mi? Bakan Koca'dan flaş açıklamalar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CNN TÜRK'te 5N1K'da Cüneyt Özdemir'in sorularını yanıtladı. Bakan Koca, "Türkiye için herhangi bir sokağa çıkma kısıtlaması düşünmüyoruz. Bu artışın olmaması için vatandaşların özellikle maske noktasında hassasiyet göstermesi lazım. Maskenin bütün üst solunum yolu viral enfeksiyonu önleyen özellikleri var. Ne kadar hassasiyet gösterirsek o kadar başarılı olacağımızı düşünüyoruz" dedi.

18.10.2020Gündem
Uzaktan eğitimde dersler nasıl daha verimli hale getirilebilir

Uzaktan eğitimde dersler nasıl daha verimli hale getirilebilir?

Uzaktan eğitimde daha verimli dersler için ebeveynlere önerilerde bulunan Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Seher Akbaş, "Anne babalar uzaktan eğitim sırasında çocuğun dikkatinin daha kolay dağıldığını ve daha çabuk sıkıldığını bilmelidirler. Çocuğun bireysel özellikleri ve bu zorlu koşulları göz önüne alarak beklentilerini esnek tutmalılar" dedi.

15.10.2020Eğitim
Rizesporlu Boldrin: Yeni gelen arkadaşlarımızın alışması süre alacak...

Rizesporlu Boldrin: "Yeni gelen arkadaşlarımızın alışması süre alacak..."

Çaykur Rizespor'un Brezilyalı futbolcusu Fernando Boldrin, Brezilya’nın futbol alt yapısının iyi olduğunu, Türkiye’nin de alt yapıya daha fazla özen göstermesi halinde daha iyi bir seviyeye ulaşabileceğini söyledi.

15.10.2020Futbol
Uzmanından öğrencilere tavsiye: Dijital ortamlarda bir araya gelinmeli

Uzmanından öğrencilere tavsiye: Dijital ortamlarda bir araya gelinmeli

Covid-19 pandemisi nedeniyle geçilen uzaktan eğitim sisteminin, öğrencilerin psikolojisi üzerindeki etkilerini değerlendiren Psikoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Önder Kavakçı, "Etkileşimlerin çok kısıtlandığı zamanlardayız. Heyecanı, motivasyonu ve odaklanmayı yakalamakta zorluk çekiyoruz. Bu dönemde öğrencilere tavsiyem en azından dijital ortamlarda sık sık bir araya gelsinler" dedi.

13.10.2020Eğitim
NATA, AVM ve konut projelerine odaklandı: ‘Yatırımda frene basmayacağız’

NATA, AVM ve konut projelerine odaklandı: ‘Yatırımda frene basmayacağız’

Ülke genelinde 8 alışveriş merkezi olan Nata Holding İstanbul Sultangazi’de yeni bir alışveriş merkezi açtı. Konut, hastane ve AVM’den oluşan karma proje için 150 milyon dolar yatırım yapan şirketin gündeminde 5 yılda 1 milyar dolarlık yatırım var. Nata Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Tanık, “Ekonomik zorlukların yaşandığı bu dönemde elimizi taşın altına koyduk. Yatırımda frene basmayacağız” dedi.

10.10.2020Ekonomi
Uzaktan eğitimde ailelere pratik öneriler

Uzaktan eğitimde ailelere pratik öneriler

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını eğitimde karşımıza çok önemli bir değişimi hızlı bir şekilde getirmiş durumda: Uzaktan eğitim. Peki, uzaktan eğitim konusunda aileler nelere dikkat etmeli? Uzmanlar konuyla ilgili tavsiyeler verdi.

7.10.2020Eğitim
Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli

Uzaktan eğitim sürecinde çocuklar nasıl beslenmeli?

Koronavirüs salgını ile birlikte eğitim alanında zorunlu dijitalleşmeye geçildi. Online eğitim sürecinde bilgisayar başında uzun saatler geçiren çocuklarda beslenme ve yeme bozuklukları görülmeye başlandı.

Çocukların çabasını destekleyin

Çocukların çabasını destekleyin

Salgın dönemi tüm alanlarda olduğu gibi eğitim sisteminde de bazı değişimleri ve alışıla gelmeyen uygulamaları gündeme getirdi. Aynı zaman diliminde aynı mekanı paylaşamama durumu için şimdilik bildiğimiz en iyi yöntemlerden birisi olan bilgi ve iletişim teknolojilerinden yararlanmak bir çözüm olarak görünüyor. Ayrıca, bir dönem bu araçların özellikle gelişim döneminde olan çocuklarımız için gerek bilişsel gerekse psikomotor ve duyuşsal gelişimleri için olumsuz etkilerinden bahsederken bir anda bu teknolojileri çocuklarımızın önüne getirip kullanmaları konusunda da ısrarcı oluyoruz. Değişik bir paradoks olarak, bunun geçici bir durum olduğunu ve kısa bir süre sonra normale döneceğimizi çocuklara açıklayarak geleceğe odaklanmalıyız.

5.10.2020Eğitim
Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler Biyolojik Çeşitlilik Zirvesi başladı

Birleşmiş Milletler (BM) Biyoçeşitlilik Zirvesi bugün New York'ta başladı. Zirvede çevre kirliliği, sürdürülebilir ekonomik olanaklar, okyanus ve denizlerdeki plastik atıkları konuşulacak.

1.10.2020Teknoloji
Manik depresif bozukluk nedir, neden ve nasıl olur Manik depresif belirtileri

Manik depresif bozukluk nedir?, neden ve nasıl olur? Manik depresif belirtileri

Psikolojik açıdan günümüzde birçok kişinin yaşadığı problemler arasında manik depresif bozukluk gelmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığını düşünen farklı insanlar bu konuda bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, manik depresif bozukluk nedir? Neden ve nasıl olur? Manik depresif belirtilerine ait tüm detayları derledik.

29.09.2020Araştırma
Tasarım odaklı düşünce ile geleceğe hazırlanmak

Tasarım odaklı düşünce ile geleceğe hazırlanmak

Bizler dijital dünyanın hızlı değişimini yaşarken, “gelecek” kelimesi geçmişe nazaran belki de hem şirketler hem de bireyler olarak artık en çok kullandığımız kelime durumunda. Geleceğe hazırlanmak, geleceği yakalamak, geleceğe yön vermek gibi sözler etrafımızı sarmış durumda. Peki bizler geleceğe hazırlanmaya bu kadar çok odaklanmışken, bu hazırlanmanın sağlıklı olabilmesinin ‘şimdi’ye odaklanmaktan geçtiğinin ne kadar farkındayız? Bu yazımda şimdiden yola çıkarak geleceğe sağlıklı bir şekilde yol almamıza katkı sağlayacak “tasarım odaklı düşünce”den bahsedeceğim.

29.09.2020Teknoloji
Uzaktan eğitimde planlama oldukça önemli

Uzaktan eğitimde planlama oldukça önemli

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Önder Küçük, "Çocukların online eğitimde çok fazla ’dinleme’ durumunda kalmaması, konuşmalarına olanak tanınması, yazmalarının teşvik edilmesi, öğrenme süreçlerini olumlu etkileyecektir" dedi. Küçük, ilkokul döneminde, günde 5 kereden fazla ve 30 dakikadan uzun süren online derslerin çocuklar için zorlayıcı olduğunu söyledi.

23.09.2020Eğitim
Odaklanma sorunu yaşayanlar için uzmanından 7 öneri

Odaklanma sorunu yaşayanlar için uzmanından 7 öneri

Duyularımız dış dünyaya açıktır. Görme, duyma, tat alma, dokunma ve koklama aracılığı ile çevremizle iletişim kuruyoruz ve bu iletişimi belli koşullar dahilinde devam ettiriyoruz. Duyularımız aracılığı ile beğendiğimiz, istediğimiz ya da sevdiğimiz bir konu için de odaklanmak istiyoruz, ancak toplum olarak işte bu konuda büyük sorun yaşıyoruz: Odaklanamıyoruz.

21.09.2020Sağlık
Rayman’ın yaratıcısı Michel Ancel oyun sektöründen ayrılıyor

Rayman’ın yaratıcısı Michel Ancel oyun sektöründen ayrılıyor

Rayman ve Beyond Good & Evil gibi yapımların yaratıcısı Michel Ancel oyun sektöründen emekli olduğunu açıkladı.

19.09.2020eSpor
“Temiz beslenme yaşam tarzınız olsun”

“Temiz beslenme yaşam tarzınız olsun”

‘Temiz beslenme modeli’ hakkında bilgilendirmede bulunan Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sedef Aksu, “Temiz beslenme, tıbbi nedenlerden dolayı kısıtlanmış yiyeceklerin öngörüldüğü bir diyet programı değildir. Daha sağlıklı yaşam için iyi beslenme alışkanlıklarından oluşan bir yaşam tarzıdır. Bu beslenme planı otoimmün sorunlar, bağırsak ve sindirim sorunları, depresyon, anksiyete veya ruh sağlığı sorunları, kandaki şeker miktarı yüksek seviyelerde gözlenen kişiler için de önerilir” dedi.

16.09.2020Sağlık
DEHB’li çocuklar için uzaktan eğitim nasıl düzenlenmeli

DEHB’li çocuklar için uzaktan eğitim nasıl düzenlenmeli?

Pandemi nedeniyle gerçekleştirilen uzaktan eğitim sisteminde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olan çocukların zorlanabileceğini belirten uzmanlar, alınabilecek bazı önlemlerle yaşanabilecek olası sorunların azalabileceğine dikkat çekiyor. Bu süreçte tedavinin aksatılmaması gerektiğini ifade eden uzmanlar, özellikle ders çalışılacak ortamın sade olmasını, dikkat dağıtan unsurların ortadan kaldırılmasını tavsiye ediyor.

11.09.2020Eğitim
Farklı belirtilerle kendini gösteriyor En önemli tedavi ise...

Farklı belirtilerle kendini gösteriyor! En önemli tedavi ise...

Psikiyatri Uzmanı Dr. Ebru Öztepe Yavaşcı, kronik yorgunluğun en önemli tedavisinin kişinin yeterli istirahatı sağlaması olduğunu söyledi.

11.09.2020Sağlık
Çocukların ekran karşısında beslenmesi yeme bozukluklarına neden olabilir

Çocukların ekran karşısında beslenmesi yeme bozukluklarına neden olabilir

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Muhammet Şükrü Paksu, tat farkındalığı hakkında bilgi verdi.

Öğretmenler öğrencileri ile sağlıklı iletişim için nelere dikkat etmeli

Öğretmenler öğrencileri ile sağlıklı iletişim için nelere dikkat etmeli?

Öğretmenin sınıfın tamamını başarıya teşvik etmek için her öğrenciye eşit cevap hakkı tanıması gerektiğine vurgu yapan Dr. Öğr. Üyesi Derya Kavgaoğlu, “Bunun için de gerekirse hitap tarzını, soru sorma biçimini değiştirmeli ve öğrenciyi merkeze alarak onun anlayacağı şekilde ifade etmelidir” dedi.

10.09.2020Eğitim
Dünyanın en iyi 100 okulu listesine girdiler

Dünyanın en iyi 100 okulu listesine girdiler

Uluslararası Dünya Eğitim Haftası, bu yıl , 5-9 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Çevirimiçi düzenlenecek eğitim konferansında, iyi örneklerini paylaşacak 100 okul arasında Türkiye’den bir kolej de yer alacak.

7.09.2020Eğitim
Stresle resim yaparak baş edebilirsiniz Nasıl mı

Stresle resim yaparak baş edebilirsiniz! Nasıl mı?

Stres, hayatımızın bir parçası. Vücudumuz buna çeşitli şekillerde yanıt verir ve stres ile farklı şekillerde başa çıkar. Ancak, bazı durumlarda stres nedeniyle bunaldığımızı hissederiz. Bu da, düzensiz uyku, odaklanma güçlüğü ve bağışıklık sisteminin zayıflaması gibi çeşitli sorunlara yol açabilir. Stresi kontrol altına almanın da çeşitli yolları var.

28.08.2020Yaşam
Ammonit Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur Ammonit Taşı nasıl anlaşılır Özellikleri ve faydaları

Ammonit Taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ammonit Taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları

Ammonit taşı günümüzde sıklıkla kullanılan doğal taşlar arasında yer almaktadır. Ammonit taşı nedir? Ne gibi faydaları bulunmaktadır? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

27.08.2020Gündem
Çalışma odanızı düzenlerken işinizi kolaylaştıracak öneriler

Çalışma odanızı düzenlerken işinizi kolaylaştıracak öneriler

Çalışma odası bir evdeki en önemli alanlardan biridir. Özellikle de evden çalışanlar için... Bu yüzden odaklanma, verim sağlama ve işe uygun olması da oldukça önemli. Peki çalışma odası nasıl olmalı ve düzenlerken nelere dikkat edilmeli?

26.08.2020Yaşam
Masterclass ne demek İşte MasterChef’le gündeme gelen ‘Masterclass nedir’ sorusunun yanıtı

Masterclass ne demek? İşte MasterChef’le gündeme gelen ‘Masterclass nedir?’ sorusunun yanıtı

MasterChef 2020 sezonuyla birlikte gündeme gelen terimlerden biri de Master class oldu. Jüri üyeleri her hafta masterclass bölümlerinde yarışmacılara çeşitli konularda eğitim veriyor. Peki, masterclass ne demek?

20.08.2020Gündem
Otizmli çocuklara yeni eğitim modeli

Otizmli çocuklara yeni eğitim modeli

Otizm, Yaşam ve Gençlik Spor Kulübü’nde, otizmli çocuklara, dünyada ilk kez Türkiye’de uygulanan modelle eğitim veriliyor. Sporsal aktivitelerle düzenlenen eğitimlerle, otizmli çocukların kendi başlarına yetebilecek düzeye erişebilmesi hedefleniyor.

20.08.2020Eğitim
Uzaktan eğitimde omurga sağlığına dikkat

Uzaktan eğitimde omurga sağlığına dikkat!

Yeni eğitim öğretim yılı pandemi gölgesinde başlıyor. 17 Ağustos Pazartesi gününden itibaren isteyen özel okullar kapılarını açarken, devlet okulları ise 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile ders başı yapmaya hazırlanıyor.

Zihinsel Odağınızı Geliştirmenin 7 Yolu

Zihinsel Odağınızı Geliştirmenin 7 Yolu

Eğer dikkatiniz kolayca dağılıyorsa zihinsel odaklanmanızı geliştirmek için bazı yollara ihtiyacınız var. Sosyal medyaya girmek gerçekten kolay ancak işinizle ilgili bir sunuma odaklanmak o kadar kolay değil. Neden? Biri eğlenceli, diğeri değil. Zihinsel odaklanma önemlidir. İyi performans göstermek ve hedeflerinize ulaşmak için konsantre olmanız ve zihinsel çabayı yönlendirebilmeniz gerekir.

Zihinsel odaklanma, başarısızlık ve başarı arasındaki fark anlamına gelebilir. Muhteşem bir konsantrasyon elde edeceğinize söz vermiyoruz, ancak bu öneriler zihinsel odaklanmanızı geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Beslenme beyin gelişimini doğrudan etkiliyor

Beslenme beyin gelişimini doğrudan etkiliyor

Beslenmenin beyin gelişimini doğrudan etkilediğini söyleyen Nörolog Dr. Mehmet Yavuz, “Daha çok meyve, sebze ve evde hazırlanmış yemekleri tüketen çocuklarda IQ’nun ve hafıza yeteneğinin daha iyi olduğu kanıtlanmıştır” dedi.

Yazar Sonuçları

Girişimciler için öne çıkan özellikler

Geçtiğimiz hafta ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini analiz ederek, gelişim alanlarını dile getirmiştim. Girişimciliğin oldukça popülerleştiği ve global ekonominin önemli gündem maddelerinden biri haline geldiği günümüzde, girişimcilik hikayeleri ve girişimci sayısı hızla artış gösteriyor. Doğru şekilde kurgulanan, inovasyon odaklı start-uplar, akıllı yatırımlar (smart money) ile statükoya meydan okuyarak asırlık endüstrilere kafa tutuyor, her alanda yaşamımızı kolaylaştırıp, hayat standardımızı yükseltiyor; iş dünyasında da büyük bir dönüşümü tetikliyor.

30.10.2020

Uykunuzu alamadığınızın beş gizli göstergesi

Bitkinlik, asabiyet, odaklanma zorluğu, değişken ruh hali... Bunlar uyku eksikliğinin bilinen belirtileri. Ama başka göstergeler de var. Uyusanız bile uykunuzu alamadığınızı gösteren beş gizli belirtiyi ve bunlara karşı neler yapabileceğinizi sizinle paylaşıyorum.

18.10.2020

COVID-19 beyin sisi yapar mı

Son birkaç ayda üst üste yayımlanan vaka raporlarına bakılırsa “Yapabilir” diyebiliriz.

15.10.2020

Bol kazanımlı rengarenk aktivite

Okul öncesi dönemdeki çocuklara evde sadece iki malzeme ile hazırlayabileceğiniz, yapımı da çok pratik olan bir aktivite önerim var bugün. Beş dakikada hazırlayacağınız bu oyunun kazanımları da oldukça fazla.

13.10.2020

Sonbahar etkinlikleri

En sevdiğim mevsim ‘sonbahar’ demiştim değil mi? Sonbaharla ilgili daha önce oğlumla beraber hazırladığımız etkinliklerden birkaçını sizlerle paylaşmak istiyorum.

9.10.2020

Çocuklarda dikkat becerilerini arttıran egzersizler

Çocukların dikkat ve odaklanma süreleri yaş gruplarına ve gelişim düzeylerine göre farklılıklar gösterebilir.

9.10.2020

Uzaktan eğitimin avantajları için kuralların belirlenmesi

Uzaktan eğitim, dijital eğitim, ters yüz edilmiş sınıflar derken ülke genelinde Covid-19 salgını nedeniyle örgün eğitime ara verilmek zorunda kalındı. Bu nedenle gelişmiş, gelişmemiş ya da gelişmekte olan ülkeler eğitim sistemlerini hızlıca çağın koşullarına uygun yenileme ve geliştirme faaliyetlerine giriştiler.

3.10.2020

Sağ beyin, sol beyin egzersizi

Beynimizin gerçek potansiyelinin çok az bir bölümünü kullandığımızı biliyor muydunuz? İnsan beyni 18 yaşına kadar ana gelişim sürecini tamamlar. Gerçi her daim geliştirmek için potansiyel vardır ama bizim için artık biraz geç olsa da çocuklarımız için yapabileceğimiz çok şey var demektir.

18.09.2020

Uzaktan eğitimle ilgili temel sorunlar

İlk, orta ve lise dereceli okullarda uzaktan eğitim sürecinin ilk iki haftasını geride bıraktık. Bu süreçte öğrencilere geçen seneden eksik kalan konuların telafisi yapılıyor. Yeni dönem ise 21 Eylül’de başlayacak.

15.09.2020

Üniversitelerde sınavın notu düşüyor ödev notu artıyor

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz dönem üniversitelerde sınavların çoğu online yapıldı. Bazı öğrencilerin kopya olarak nitelenebilecek yardım aldığı saptansa da bir şey yapılamadı. Bunun üzerine YÖK daha sağlıklı ölçme değerlendirme için harekete geçti. Güz dönemindeki vizelerde not ağırlığının düşürülmesi, ödev ve projelere daha fazla önem verilmesi istendi. İstanbul’da yüz yüze görüştüğüm YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerdeki hibrit eğitimle ilgili ilk kez konuştu. Ölçme değerlendirme sisteminde ne gibi değişiklikler yapılacağını anlatan Başkan Saraç, YÖK-Gelecek Projesi hakkında da yeni detaylar verdi. YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın bana anlattıkları şöyle:

12.09.2020

İçiyorsak Sebebi Çok!

Su, hayatımız için oksijenden sonra hayati öneme sahip en elzem öğedir. Beslenmeden haftalarca yaşayabilmemize rağmen susuzlukta yalnızca birkaç gün yaşanabilir.

10.09.2020

Pandemi Döneminde Risk

İnsan beyninin işleyiş şekli,

9.09.2020

Tehlikeli tırmanış sürüyor

Pandemideki son rakamlar, sürecin ciddiyetinin giderek arttığının, dahası çok tehlikeli boyutlara vardığının net ve açık kanıtlarıdır.

7.09.2020

Pratik zekâ için bulmaca ve mantık oyunları

Çocukların okul başarını her şeyin üstünde tutan anne babalar aslında büyük bir hata yapıyorlar. Saatlerce ders çalışıp sınavlarda başarılı olamayan çocukları suçlamak yersiz. Uzmanlar uyarıyor: “Çocuğun etkili çalışmayı ve hızlı çözüm bulmayı öğrenmesi için ona mantık oyunları oynatın, bulmaca çözdürün.”

5.09.2020

Sınavlara hazırlanan öğrencilere öneriler

Yeni eğitim öğretim yılı başlıyor. Belirsizliklerle dolu ve zor bir yıl olacağı şimdiden belli. Bu durum özellikle sınav grubu öğrencilerinin işini daha da karmaşık hâle getiriyor. Bu sebeple yaklaşık yirmi yıldır YKS, ALES, DGS, LGS gibi farklı sınavlara öğrenci hazırlarken edindiğim tecrübelerden yola çıkarak sınav grubu öğrencilerine, hazır yolun başındayken, önerilerde bulunmak istedim. Bu önerilerin her biri başarılı bir sınav sürecinin olmazsa olmazıdır diyebilirim. O halde başlayalım...

1.09.2020