EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nuri Bilge Ceylan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.953 Nuri Bilge Ceylan haberi bulunmuştur.

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

Eurimagesdan Türk sinemasına destek

Eurimages'dan Türk sinemasına destek

Hollwood sinemasına karşı Avrupa sinema sanayiini korumak amacıyla Avrupa Konseyi bünyesinde kurulan Eurimages, Tayfun Pirselimoğlu'nun Hiç Bir Yerde adlı filmine 4. 6 milyon Euro destek sağlayacak. Bunun yanısıra Melekler Evi, Mayıs Sıkıntısı ve Cahil Periler'in dağıtımını da sağlayacak.

12.07.2001Gündem
Türk filmleri New Yorkta

Türk filmleri New York'ta

Türk sinemasının eski ve yeni kuşak yönetmenlerinin imzasını taşıyan filmler New York'ta seyirciyle buluşuyor. Moon and Stars Project'in bu yıl üçüncü kez düzenlediği New York Türk Filmleri Festivali, 19 Ekim ile 28 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

25.09.2001Gündem
Mayıs Sıkıntısına bir ödül de Beyruttan

Mayıs Sıkıntısı'na bir ödül de Beyrut'tan

Son iki yıldır katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden eli boş dönmeyen Mayıs Sıkıntısı ödül listesine bir yenisini daha ekledi. Filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, Lübnan'da düzenlenen Uluslararası Beyrut Film Fetivali'nde en iyi yönetmen ödülünü kazandı.

12.10.2001Gündem
Türk filmleri New Yorkta

Türk filmleri New York'ta

Türk sinemasının eski ve yeni kuşak yönetmenlerinin imzasını taşıyan filmler New York'ta seyirciyle buluşuyor. Moon and Stars Project'in bu yıl üçüncü kez düzenlediği New York Türk Filmleri Festivali, 19 Ekim ile 28 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

18.10.2001Gündem
Altın İskender Arnavut filminin

Altın İskender Arnavut filminin

Yunanistan'ın Selanik kentinde bu yıl 42'nci kez düzenlenen Uluslararası Film Festivali'nde büyük ödül Altın İskender'i Arnavut yönetmen Fatmir Koci'nin Yıl 0 Tiran (Tirana Year Zero) adlı filmi kazandı. Kazım Öz'ün yarışmalı bölümde yeralan Fotoğraf'ı festivalden eli boş döndü.

19.11.2001Gündem
Mayıs Sıkıntısına Taylanddan  ödül

Mayıs Sıkıntısı'na Tayland'dan ödül

Genç yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın imzasını taşıyan Mayıs Sıkıntısı adlı film, kazandığı ödüllere bir yenisini daha ekledi. Film, Tayland'da düzenlenen Uluslararası Bangkong Film Festivali'nde en iyi senaryo ödülünü kazandı. Festivalin yarışma dışı bölümünde gösterilen Kazım Öz'ün Fotoğraf adlı filmi de beğeni topladı.

27.11.2001Gündem
Fotoğraftan sinemaya

Fotoğraftan sinemaya

İstanbul yeni bir uluslararası etkinliğe evsahipliği yapmaya hazırlanıyor. "Uluslararası Fotoğraf - Sinema Buluşması" adlı etkinlik başladı. Programda ünlü Fransız fotoğrafçı ve film yönetmeni Raymond Depardon'un 10 filminin yanısıra, Türk Sineması'nda fotoğraf-sinema ilişkisini irdeleyen film gösterileri, sergi, panel ve söyleşiler yer alıyor. Etkinlik, 22 Mart'a kadar sürecek.

12.02.2002Gündem
Altın Portakalda ilk filmler

Altın Portakal'da 'ilk filmler'

Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin "Uzun Metrajlı Film Yarışması"na şu ana kadar başvuran 6 filmden 5'i, "yönetmenlerinin ilk filmi" olma özelliğini taşıyor. Antalya Kültür Sanat Vakfı'ndan yapılan açıklamada, 39. Altın Portakal Film Festivali'ne, bu yıl 10'un üzerinde filmin başvurmasının beklendiği belirtildi.

15.08.2002Gündem
Boynu bükük Portakal

'Boynu bükük' Portakal

Antalya Altın Portakal Film Festivali, 39'uncu yaşını buruk kutluyor. Bu yıl 1 Ekim ile 5 Ekim arasında yapılacak olan festivalin geleneksel bölümü ulusal yarışmada sadece 7 film Altın Portakal için yarışıyor. Sinema çevreleri bu sayının yetersiz olduğu görüşünde. Bu bölümde yeralan filmlerin daha önce hiç bir yarışmaya katılmamış olması koşulunun değiştirilmesi de gündemde.

25.09.2002Gündem
Altın Portakal yarın başlıyor

Altın Portakal yarın başlıyor

Türk sinemasının en köklü festivali olan Antalya Altın Portakal Film Festivali yarın başlıyor. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan festival, 5 Ekim'e kadar sürecek.

30.09.2002Gündem
Boynu bükük Portakal

"Boynu bükük" Portakal

Antalya Altın Portakal Film Festivali bugün başlıyor. Geçen yıl çekilen 7 filmin büyük ödül için yarışacağı festival 5 Ekim'e kadar sürecek.

1.10.2002Gündem
Boynu bükük Portakal

"Boynu bükük" Portakal

Antalya Altın Portakal Film Festivali bugün başlıyor. Geçen yıl çekilen 7 filmin büyük ödül için yarışacağı festival 5 Ekim'e kadar sürecek. Festival, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başlayacak, kortej geçişi ise saat 16.00'da Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak, Antalya Kültür Merkezi Fuar Alanı içinde son bulacak.

1.10.2002Gündem
Altın Portakalın en iyisi Uzak

Altın Portakal'ın en iyisi "Uzak"

39. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül kazananlar belli oldu. Festivalde En İyi Film Ödülü'ne Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği "Uzak" değer görüldü. "Sır Çocukları"ndaki rolüyle Fırat Tanış, En İyi Erkek Oyuncu, "Martılar Açken"deki rolüyle de Meral Oğuz En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi oldu. En İyi Yönetmen Ödülü de "Uzak" ile Nuri Bilge Ceylan'a verildi.

4.10.2002Spor Arena
Altın Portakalın en iyisi Uzak

Altın Portakal'ın en iyisi "Uzak"

Bu yıl 39'uncusu düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin 'en iyileri' belli oldu. En iyi film dalında Altın Portakal Ödülü, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı "Uzak" adlı filme verildi. Ceylan bu filmle en iyi yönetmen ve senaryo ödüllerinin de sahibi oldu. Meral Oğuz "Martılar Açken" ile en iyi kadın oyuncu, Fırat Tanış da "Sır Çocukları" ile en iyi erkek oyuncu ödülüne değer görüldü.

4.10.2002 Gündem
Nuri Bilge Ceylan en iyi yönetmen

Nuri Bilge Ceylan en iyi yönetmen

39. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde ödül alanlar belli oldu. Festivalde, En İyi Film Ödülü'nü ‘‘Uzak’’, En İyi Erkek Oyuncu ödülünü ‘‘Sır Çocukları’’ filmindeki rolüyle Fırat Tanış, En İyi Kadın Oyuncu ödülünü ‘‘Martılar Açken’’ filmindeki rolüyle Meral Oğuz, En İyi Yönetmen ödülünü de, ‘‘Uzak’’ filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan kazandı.

4.10.2002Gündem
Ankara sinemanın da başkenti

Ankara sinemanın da başkenti

Başkent Ankara yoğun politik gündemi biraz da olsa bir kenara koyup 'sanatla' soluk alacak. Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Uluslararası Ankara Film Festivali 21 Kasım'da başlıyor. 56'sı yabancı 130 filmin gösterileceği festival 10 gün boyunca Ankara'ya sinemanın büyüsünü taşıyacak. Festival 1 Aralık'ta sona eriyor.

20.11.2002Gündem
Ankaranın en iyisi Uzak

Ankara'nın en iyisi "Uzak"

14. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Uzun Film Yarışması'nda heyecan sona erdi. Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini üstlendiği "Uzak" en iyi film ödülüne değer görüldü. Ceylan bu film ile en iyi yönetmen ödülünü, "Sır Çocukları" ile Nur Sürer en iyi kadın oyuncu, "Dokuz" ile Fikret Kuşkan en iyi erkek oyuncu ödülünün sahibi oldu.

30.11.2002Gündem
Altın Portakallı aktör  trafik kurbanı

Altın Portakallı aktör trafik kurbanı

Bu yıl ki Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "Uzak" adlı filmdeki rolüyle 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünü alan sinema sanatçısı 28 yaşındaki Mehmet Emin Toprak, trafik kazasında öldü. Toprak'ın cenazesi Çanakkale'nin Yenice ilçesinde toprağa verilecek

2.12.2002Gündem