EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Nuri Bilge Ceylan

Nuri Bilge Ceylan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nuri Bilge Ceylan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.959 Nuri Bilge Ceylan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nuri Bilge Ceylan Haberleri

İstinyede yaz keyfi

İstinye'de yaz keyfi

Enka Kültür ve Sanat 15.yılında Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştireceği 2003 yaz programı ile izleyici karşısına çıkıyor. İstinye’deki Enka Vakfı Sadi Gülçelik Spor Sitesi içinde yer alan Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda 1 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek programda müzik,tiyatro ve sinemadan oluşan renkli bir program yer alıyor.

27.06.2003Kelebek
Uzak , uzaklara gidiyor

"Uzak" , uzaklara gidiyor

56. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde ''Jüri Büyük Ödülü''nü alan ''Uzak'' filmi, yaz döneminde Yeni Zelanda'da düzenlenecek iki festivalde gösterime girecek. Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı film, 11-27 Temmuz'da 35. Auckland Uluslararası Film Festivali'ne, 18 Temmuz-3 Ağustos'ta da32. Wellington Film Festivali'ne katılacak.

1.07.2003Spor Arena
Antalyada 40 yılın en iyileri seçilecek

Antalya'da 40 yılın en iyileri seçilecek

Antalya'da bu yıl 40'ıncısı yapılacak Altın Portakal Film Festivali'nde, ''En İyi Film'' ödülü alan filmler arasından en iyi 5 film seçilecek. Filmler, 1 ile 5 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek festival kapsamında sinema yazarı, tarihçi, öğretim görevlisi ve tüm bölgelerden birer temsilcinin oluşturduğu seçiciler kurulu tarafından belirlenecek.

4.07.2003Gündem
Objektifin önünde bu kez eller var

Objektifin önünde bu kez 'eller' var

Bu yıl 10.su düzenlenecek Koç Allianz Fotoğraf Yarışması’nın konusu "Ellerin Dili" olarak belirlendi. Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafseverlere açık yarışma, "siyah - beyaz" ve "renkli" olmak üzere iki ayrı dalda düzenleniyor. Yarışmayasonbaşvuru tarihi 30 Eylül. Her iki kategorinin birincisini de 4 milyar TL'lık para ödülü bekliyor.

18.07.2003Kelebek
Mayıs Sıkıntısı

Mayıs Sıkıntısı

Nuri Bilge Ceylan
Norgunk Yayınları

21.07.2003Gündem
Açık havada sinema keyfi

Açık havada sinema keyfi

Yaz sıcaklarının kendisini iyice hissettirdiği şu günlerde açık havada sinema keyfi yaşamak ister misiniz? Eğer öyleyse Enka Açıkhava Tiyatrosu'nda film gösterimleri sizi bekliyor. Açık havada sinema keyfi, 5 Ağustos'ta Chicago ile yaşanacak. Saat 21:15'te başlayacak olan gösterimlerin bilet ücreti ise 5 milyon TL.

30.07.2003Gündem
İstiklal Caddesi’nde her akşam tiyatro, konser ve gösteri

İstiklal Caddesi’nde her akşam tiyatro, konser ve gösteri

Beyoğlu'nda bulunan Yapı Kredi Kültür Merkezi, sanat olayları açısından kesat geçen yaz mevsimini sokağa açılarak dolduruyor. Gösteriler, İstiklal Caddesi'nin çeşitli noktalarında düzenleniyor.

31.07.2003Gündem
Uzak New York  Film Festivalinde

'Uzak' New York Film Festivali'nde

Nuri Bilge Ceylan'ın "Uzak" adlı filmi, sonbaharda Lincoln Center'da düzenlenecek New York Film Festivali'ne katılacak. New York'un sonbaharda adeta Cannes'ı andıracağı, bu yıl Cannes'da beğeni toplayan filmlerin pek çoğunun New York'ta gösterileceği belirtildi. Bunlar arasında, Cannes'da Altın Palmiye alan "Fil" ve Büyük Jüri Ödülü ile En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini toplayan "Uzak" başta geliyor. Festival, 3-19 Ekim tarihlerinde yapılacak.

19.08.2003Gündem
Torontoda dört Türk yönetmen

Toronto'da dört Türk yönetmen

Kanada'da düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali'nin ''Kamuoyunun İlgisini Çeken Yönetmenler'' bölümü, üç Türk yönetmen Nuri Bilge Ceylan, Zeki Demirkubuz ve Ömer Kavur'un yapıtlarına ayrıldı. Festivalde, Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde ödül alan filmi ''Uzak'', Zeki Demirkubuz'un ''İtiraf'' ve Ömer Kavur'un ''Karşılaşma'' adlı filmleri gösterilecek. Ferzan Özpetek'in ''Karşı Pencere''si de festival programında yeralıyor.

20.08.2003Gündem
Gezici Festival yollara düşüyor

Gezici Festival yollara düşüyor

9. Avrupa Filmleri Festivali/ Gezici Festival, 3 Ekim'de Ankapol Sineması'nde düzenlenecek törenle başlıyor. Törende ''En İyi On Türk Filmi'' anketinde ilk üç sırayı alan ''Yol'', ''Umut'' ve ''Sürü'' filmlerinin yaratıcısı Yılmaz Güney anısına hazırlanan plaket, oğlu Yılmaz Güney'e verilecek. Fesivalin açılış filmi ise Jean Luc Godard'ın "Serseri Aşıklar" adlı yapıtı.

22.08.2003Gündem
İşte en iyi 10 Türk filmi

İşte en iyi 10 Türk filmi

Ankara Sinema Derneği'nin, bugüne dek çekilmiş En İyi On Türk Filmi’ni belirlemek amacıyla ülke çapında, sinemayla profesyonel olarak ilgilenen kişiler arasında yaptığı anket sonuçlandı. En İyi On Türk Filmi ile ilgili bir kitap sinema yazarı Tunca Arslan tarafından hazırlanıyor. Kitap Türkçe ve İngilizce olarak basılacak ve 3-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek 9. Avrupa Filmleri Festivali sırasında sinemaseverlere sunulacak.

8.09.2003Gündem
Bizim film, dört beş arkadaşın Hadi film yapalım demesiyle ortaya çıktı

Bizim film, dört beş arkadaşın 'Hadi film yapalım' demesiyle ortaya çıktı

Amerikalı bir yönetmen, birkaç Türk ve Amerikan oyuncu, bir Türk yapımcı biraraya geldiler, bağımsız bir film çektiler.

19.09.2003Gündem
Bizim film, dört beş arkadaşın Hadi film yapalım demesiyle ortaya çıktı

Bizim film, dört beş arkadaşın 'Hadi film yapalım' demesiyle ortaya çıktı

Amerikalı bir yönetmen, birkaç Türk ve Amerikan oyuncu ile bir Türk yapımcı biraraya geldiler, bağımsız bir film çektiler. Filmleriyle Uluslararası Los Angeles Film Festivali'ne başvurdular, kabul edilmeyi bile mucize olarak görürken, festivalin en iyi filmi seçildiler.

19.09.2003Gündem
Ödüllü Türk filmleri New Yorkta

Ödüllü Türk filmleri New York'ta

Son yıllarda düzenlenen uluslararası film festivallerine katılan ve ödül kazanan Türk filmleri, 17 Ekim'den itibaren New York'ta seyirciyle buluşuyor. Moon and Stars Project'in düzenlediği etkinlik 26 Ekim tarihine kadar sürecek. 5.New York Türk Filmleri Festivali, Cannes’da “Grand Prix de Jury” ve “En İyi Oyuncu” ödüllerini alan Nuri Bilge Ceylan’in “Uzak”ı ile açılıyor.

23.09.2003Gündem
Antalya, Altın Portakala hazır

Antalya, Altın Portakal'a hazır

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Antalya Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ''40. Antalya Altın Portakal Film Festivali'', 1-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği, Başbakanlık Türk Tanıtma Fonu'nun da katkılarıyla organize edilen festival süresince kentin 40 ayrı noktasında 323 ayrı etkinlik gerçekleştirilecek.

23.09.2003Spor Arena
‘Uzak’ Oscar aday adayı

‘Uzak’ Oscar aday adayı

Nuri Bilge Ceylan'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve hem yurtdışında hem de yurtiçinde birçok ödül kazanan ‘Uzak’ filmi, Oscar aday adayı seçildi.

23.09.2003Gündem
Uzak Oscar için yarışıyor

"Uzak" Oscar için yarışıyor

Nuri Bilge Ceylan'ın senaryosunu yazıp yönettiği ve hem yurtdışında hem de yurtiçinde birçok ödül kazanan "Uzak" filmi, Oscar aday adayı seçildi. 39. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo", 22. Uluslararası İstanbul Film Festivali kapsamındaki Ulusal Yarışma'da "En İyi Film" ve "En İyi Yönetmen"’ ödüllerini kazanan "Uzak", bu yıl düzenlenen 56. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde de "Büyük Jüri" ve "En İyi Erkek Oyuncu" ödüllerinin sahibi olmuştu.

25.09.2003Spor Arena
Antalyada 40 yılın en iyileri

Antalya'da 40 yılın en iyileri

Antalya'da bir kez daha Altın Portakal heyecanı başlıyor. Bu yıl yine bazı filmler, oyuncular ve yönetmenler ipi göğüsleyecek. Belki yine tartışmalar yapılacak. Geçmişten bugüne Altın Portakal'ın en iyilerini hatırlayalım istedik.

30.09.2003Gündem
Türk filmleri Kübada

Türk filmleri Küba'da

TÜRSAK Vakfı'nın, Türk sinemasının ve kültürünün yurtdışında tanıtılması amacıyla düzenlediği Türk Film Haftaları Projesi kapsamında Küba'nın başkenti Havana'da Türk filmleri haftası düzenleniyor. "Havana Türk Filmleri Haftası" 4 ile 12 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

7.10.2003Kelebek
Bir ödül de Chicagodan

Bir ödül de Chicago'dan

Nuri Bilge Ceylan'ın Uzak adlı filmi ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Chicago Film Festivali'nin uluslararası yarışma bölümünde gösterilen Uzak, en iyi ikinci film ödülüne değer görüldü. Bu, katıldığı ulusal ve uluslararası festivallerden genelikle eli boş dönmeyen Uzak'ın 25'nci ödülü.

17.10.2003Spor Arena
Yabancı film Oscarında nefes kesen mücadele

Yabancı film Oscar'ında nefes kesen mücadele

Bu yılın yabancı film Oscar'ı için 55 film soluk soluğa mücadele ediyor. Organizötarler, geçen yıl 54 yabancı filmin yarıştığı, bu kez ise aralarında Filistin, Moğolistan, Sri Lanka, Afganistan, Bolivya, Bulgaristan, Hong Kong, Endonezya, Güney Kore, Tayvan, Nepal ve İran'dan filmlerin bulunduğu 55 yapımın ödüle aday adayı olduğunu açıkladı. Nuri Bilge Ceylan'ın Uzak'ı da aday adayları arasında.

21.10.2003Gündem
Uzak,  Matar Film Festivalinde

"Uzak", Matar Film Festivali'nde

Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı ''Uzak'' filmi, Barcelona yakınlarındaki 25. Matar Film Festivali'nin açılışında İspanyol sinemaseverlerle buluştu. Cannes Film Festivali'nde ''Jüri Büyük Ödülü''nü kazanan ''Uzak'', bugün başlayan ve 9 Kasım'a kadar sürecek 25'nci Matar Film Festivali'nin açılış filmi olarak Monumental Tiyatrosu'nda gösterildi.

30.10.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Gezici Festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ilgi bekliyor

DR. AHMET BOYACIOĞLU'dan (Ankara Sinema Derneği Başkanı) önemli, hepimizin ilgilenmesi gereken bir e.posta aldım:

7.09.2003

Sinemacılar ne konuşur

METRO Grup 1. Kısa Film Yarışması'nın ön jüri çalışması için sinemacılarla yemekte buluştum.

10.09.2003

Türk Sineması'nın 89 yıllık macerası

TÜRK SİNEMASI'nın 89. yaş günü, cuma günü saat 12.00'den itibaren İstanbul'un çeşitli yerlerinde kutlanacak. Dağıtılan kitaplarla seyirci bilgilendirilecek.

12.11.2003