MENÜ

Nukleer Enerji

Nukleer Enerji ile ilgili tüm haberleri, son dakika Nukleer Enerji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Nukleer Enerji haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.359 Nukleer Enerji haberi bulunmuştur.

Nukleer Enerji Haberleri

Son dakika: Türkiye ile Rusya arasında Türk Akımı anlaşması imzalandı

Son dakika: Türkiye ile Rusya arasında Türk Akımı anlaşması imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in görüşmesi saat 17.10'da başladı ve yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü. Görüşmenin ardından Türk Akımı anlaşması imzalandı. Anlaşmayla Rus gazı Türkiye'ye taşınacak. Erdoğan ve Putin önemli açıklamalarda bulundu.

10.10.2016Gündem
Rusya, ABD ile işbirliğini askıya aldı

Rusya, ABD ile işbirliğini askıya aldı

Rusya, ABD ile arasında bulunan nükleer enerji alanında bilimsel araştırma işbirliğini askıya aldığını duyurdu.

5.10.2016Dünya
Duşta akan sudan enerji üretilecek

Duşta akan sudan enerji üretilecek

Yenilenebilir enerji kaynakları, insanoğlu için ‘sağlıklı’ ve ‘sürdürülebilir’ bir geleceğin en kilit anahtarı. Çevre dostu yenilenebilir enerji kaynakları geleceğe damga vuracak, duş aldığımız su bile enerji üretecek.

29.08.2016Hayat
Belarustaki nükleer enerji santralinde korkutan olay

Belarus'taki nükleer enerji santralinde korkutan olay

Belarus‘taki nükleer santral inşaatında meydana gelen ‘tehlikeli hatalar’ bölgenin güvenliğini tehdit ediyor.

10.08.2016Dünya
İşte 11 maddelik eylem planı

İşte 11 maddelik eylem planı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’le yapılan tarihi görüşmenin ayrıntılarını anlatırken, “Yoğun ve verimli bir görüşme oldu. İlişkilerimizi 24 Kasım’dan önceki süreçten çok daha öte bir noktaya taşıma arzusundayız. Bu konuda bir mutabakat oluştu” dedi. Erdoğan, Rusya ile ticaret, turizm ve enerji başta olmak üzere öncelikli olarak 11 madde konusunda adım atılacağını söyledi.

10.08.2016Ekonomi
Dünyanın izlediği zirvede çok önemli mesajlar

Dünyanın izlediği zirvede çok önemli mesajlar

Ankara-Moskova arasındaki ilişkilerin gerilmesine neden olan uçak krizinin ardından ilk kez bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg kentinde ortak basın toplantısı düzenledi. Putin, toplantıda yaptığı konuşmada, "Türkiye'ye yönelik yaptırımları adım adım kaldıracağız" dedi. "İlişkilerin eski seviyelere taşınmasında iki taraf da kararlı" diyen Erdoğan da "peyderpey" atılacak adımları şöyle tanımladı: "Üst düzey işbirliği konseyinin yeniden canlandırılması, charter uçuşların tekrar hayata geçirilmesi, tarım ürünleri dahil ikili ticaretleri kısıtlayan tedbirlerin ortadan kaldırılması, Türk müteşebbislerinin Rusya'daki faaliyetlerinin önünün açılması, vizesiz rejimin tam teşekkülü şekilde tekrar yürürlüğe konması gibi başlıklarda gerekli adımları inşallah peyderpey ve müştereken atacağız."

9.08.2016Dünya
100 milyar dolarlık tokalaşma

100 milyar dolarlık tokalaşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uçak krizinden sonra bugün ilk kez Rusya’da bir araya geliyor. İki ülke arasında kriz öncesinde belirlenen 100 milyar dolarlık ticaret hacminin kritik zirveyle tekrar canlanması hedefleniyor. Erdoğan, dün Rus medyasına Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini hayata geçirebilmek için adımlar atmaya hazır olduğunu da söyledi.

8.08.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik zirve öncesi önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik zirve öncesi önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şunu çok açık, net söylemem lazım, yani Suriye’ye barışı getirme noktasında artık en önemli adım, en önemli aktör birinci derecede Rusya Federasyonu’dur. Burada Rusya ve Türkiye beraber adım atmak suretiyle biz bu işi çözmeliyiz diye düşünüyorum." dedi

8.08.2016Dünya
İngiltere nükleer santral kararını erteledi

İngiltere nükleer santral kararını erteledi

İngiltere hükümeti ülkede 20 yıl sonra inşa edilecek ilk nükleer santralla ilgili anlaşmayı imzalamayı son anda erteledi.

29.07.2016Dünya
Türk enerji şirketleri 3 milyar dolara İran’da santral yapacak

Türk enerji şirketleri 3 milyar dolara İran’da santral yapacak 

İran Enerji Bakan Yardımcısı Huşeng Felahetiyan, İran’a yönelik ambargoların kaldırılmasının ardından Türk enerji sektöründen İran’a yoğun ilgi olduğunu söylerken, “Önümüzdeki günlerde İran’da 5 bin megavatlık (MW) santral yapılması için Türk özel sektöründen şirketlerle bir yatırım anlaşması imzalayacağız. Bu anlaşmanın hacmi 3 milyar dolar” dedi.

30.05.2016Ekonomi
Bakan Albayrak:  Elektrik kesintileri 20 dakika bile sürmeyecek

Bakan Albayrak: Elektrik kesintileri 20 dakika bile sürmeyecek

Enerji Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz günlerde Karadeniz’de yaşanan sıkıntı nedeniyle Türkiye’nin büyük bölümünde yaşanan elektrik kesintisinin çözümünün bölgesel üretim ve dağıtım olduğunu söyledi. Albayrak, “Trakya’da, Marmara’da üretim kapasitesi olsa bu kesintiler İstanbul’a uzanmayacak, bölgesel, lokal kalacak. Kesinti 20 dakika bile sürmeyecek” dedi.

28.04.2016Ekonomi
Midyat’ın elektriksiz köyünden İsveç Enerji Bakanlığı’na uzanan hikâye

Midyat’ın elektriksiz köyünden İsveç Enerji Bakanlığı’na uzanan hikâye

Mardin’in Midyat İlçesi’nde doğup büyüyen Süryani asıllı İbrahim Baylan bugün İsveç’in Enerji Bakanı. Mardin’den İsveç’e uzanan hayat hikâyesini “Harikulade bir yolculuk” olarak özetliyor. Midyat’ta elektriği olmayan bir köyde çocukluğunun geçtiğini anlatırken Baylan, “Birisi çıkıp da ‘30 yıl sonra bu ülkeden enerji bakanı olarak Türkiye’ye gelip, akıllı şebekeler hakkında konuşacaksın’ deseydi, “Tabii, tabii” derdim” diyor.

26.04.2016Ekonomi
Enerji Bakanı Berat Albayrak, yatırımcıları bekletmek istemediklerini söyledi

Enerji Bakanı Berat Albayrak, yatırımcıları bekletmek istemediklerini söyledi

Enerji Bakanı Berat Albayrak kömür yatırımları 10 yıllardır süregelen sorunları çözmek için kolları sıvadıklarını dile getirerek “Yatırımcı geldiğinde çok net bir şekilde şunu görmek istiyor; Ben girdim aldım ama beni Ankara kapılarında süründürmeyin, bekletmeyin, oradan oraya koşturmayın. Biz kamu olarak tabiri caizse kılçıksız şekilde yatırımcıya sunalım istiyoruz” dedi.

20.04.2016Ekonomi
Air France, Paris-Tahran seferlerine yeniden başladı

Air France, Paris-Tahran seferlerine yeniden başladı

İran'a yönelik ambargonun kalkmasıyla bugün başlayan uçak seferlerinde görev alacak hosteslerden başörtüsü takmak istemeyenler zorlanmayacak ve başka hatlarda görevlendirilecek.

18.04.2016Dünya
Alman nükleer tesisi de hedefteydi

'Alman nükleer tesisi de hedefteydi'

Paris ve Brüksel'de saldırı düzenleyen teröristlerin Almanya'daki bir nükleer araştırma merkezi hakkında da bilgi topladıkları öğrenildi.

14.04.2016Dünya
Air Franceda başörtüsü krizi

Air France'da başörtüsü krizi

Fransız Ulusal Havayolu Air France'ın, yeniden başlayacak Paris-Tahran seferlerinde hosteslerinin başörtüsü takmalarını istediği bildirildi.

2.04.2016Dünya
Eski Japonya Başbakanından flaş Türkiye açıklaması

Eski Japonya Başbakanı'ndan flaş Türkiye açıklaması

Fukuşima nükleer santral felaketi yaşandığında Japonya Başbakanı olan Naoto Kan, bundan 5 yıl sonra bir itirafta bulunarak, “Erdoğan’a Japon nükleer teknolojisini tavsiye ettiğime pişman oldum. Türkiye gibi sismik ve terör riski olan bir ülke nükleer santralden vazgeçmeli” dedi. Japonya’nın, Sinop’taki nükleer santral projesini Türkiye ve Fransa ile birlikte hayata geçirmesi planlanıyor.

2.04.2016Ekonomi
60 ülke bu soruya yanıt arıyor

60 ülke bu soruya yanıt arıyor

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’a çok geniş bir gazeteci grubu Washington’da eşlik ediyoruz.

31.03.2016Dünya
ABDdeki en etkin Türk kadınları

ABD'deki en etkin Türk kadınları

Hürriyet İK, bilimden teknolojiye, modadan siyasete sadece ABD’de değil dünyada adından söz ettiren Türk kadınlarının, başarı öykülerini araştırdı.

Terör saldırılarına hedef olan Belçikada nükleer alarm

Terör saldırılarına hedef olan Belçika'da 'nükleer' alarm

Terör saldırılarıyla sarsılan Belçika'da, Tihange nükleer enerji santralinin boşaltıldığı açıklandı. Öte yandan başkent Brüksel'i kana bulayan saldırılar nedeniyle Belçika'da üç gün ulusal yas ilan edildi.

22.03.2016Dünya
Pelin Çift: Haç takılmasındansa Ayasofya’yı topyekûn yok etmeyi göze almışız

Pelin Çift: Haç takılmasındansa Ayasofya’yı topyekûn yok etmeyi göze almışız

Yaptığı programlarda birbirinden ilginç konuları ele alan televizyoncu Pelin Çift ile araştırmacı-yazar Erhan Altunay, ‘Ayasofya’nın Gizli Tarihi’ni yazdı. Dehlizlere inen Pelin Çift, kitabı ve Ayasofya’nın gizemini anlattı.

11.03.2016Keyif
8 Mart Dünya Kadınlar Gününde unutulmayan 8 sembol kadın

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde unutulmayan 8 sembol kadın

Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Tarihte iz bırakan, güçlü kadınları tekrar hatırlıyoruz. Sanatın birçok dalında hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte unutulmayan 8 kadın...

5.03.2016Hayat
Kuyumcunun otomobilinde saf alüminyum ele geçirildi

Kuyumcunun otomobilinde saf alüminyum ele geçirildi

İstanbul'da bir kuyumcunun otomobilinin bagajında nükleer enerji üretiminde de kullanıldığı belirtilen ve piyasa değeri yaklaşık 40 milyon TL olan 13 külçe saf alüminyum bulundu.

10.02.2016Gündem
Milli Nükleer Radyasyon Dedektörü üretildi

Milli Nükleer Radyasyon Dedektörü üretildi

 Askeri ve sivil amaçlı nükleer radyasyon dedektör ihtiyacının karşılanmasını sağlayacak teknolojilerin geliştirilmeye başlandığı NÜRDAM'da tamamen yerli imkanlarla "Milli Nükleer Radyasyon Dedektörü" imal edildi.

24.01.2016Ekonomi
İrana uygulanan yaptırımlar kaldırılıyor

İran'a uygulanan yaptırımlar kaldırılıyor

Tahran'ın kısaca P5+1 olarak adlandırılan Birleşmiş Milletler'in (BM) 5 daimi üyesi ile Almanya'yı kapsayan grupla nükleer program konusunda uzlaşmaya varmasının ardından İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılacağı açıklandı.

16.01.2016Dünya
Hacettepe ‘akıllı kampüs’e geçiyor

Hacettepe ‘akıllı kampüs’e geçiyor

Hacettepe Üniversitesi dünyada az sayıda bulanan akıllı kampuslerinden birini hayata geçirmeye hazırlanıyor. İki yıldır proje üzerinde çalışan Hacettepe Teknokent böylelikle kendi enerjisini üreten bir ekosistem oluşturmayı amaçlıyor. Proje ilk kez 20-21 Nisan’da gerçekleşecek ‘4’üncü Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler ve Şehirler Kongre ve Fuarı’nda tanıtılacak.

9.01.2016Eğitim
Rusya 3 Türk üniversitesiyle anlaşmasını iptal etti

Rusya 3 Türk üniversitesiyle anlaşmasını iptal etti     

Rusya Ulusal Araştırma Nükleer Üniversitesi'nin (MEPhI), Hacettepe, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ve Ankara Üniversitesi ile yürüttüğü eğitimde işbirliği anlaşmalarını iptal ettiği bildirildi.

7.01.2016Eğitim
Kuzey Korenin nükleer bomba testine dünyadan tepki yağdı

Kuzey Kore'nin nükleer bomba testine dünyadan tepki yağdı

Nükleer programı ve testleri komşuları için endişe kaynağı olan Kuzey Kore dün dördüncü denemeyi yaptı. Pyongyang, önceki üç denemeden termonükleer ya da diğer adıyla hidrojen bombası patlattığını iddia etti. 5.1 büyüklüğünde deprem bir denemenin olduğunu gösterse de uzmanlar açığa çıkan enerjinin tipik bir termonükleer teste göre çok az olduğunu belirtti. K. Kore’nin müttefikleri Çin ve Rusya dahil dünyadan kınama yağdı.

6.01.2016Dünya
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandan Rusyaya çağrı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Rusya'ya çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Arabiya kanalına verdiği röportajda gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Uçak krizinin ardından Ankara-Moskova hattındaki ilişkilere yönelik bir soru üzerine Erdoğan, "Rusya ile olan bu ilişkilerimiz şu anda A'dan Z'ye biliyorsunuz tamamen kopmuş değil. Benim sürekli verdiğim mesaj şudur: Devletler arasında diplomasi hiçbir zaman koparılıp bir kenara konulmamalıdır. Burada aklıselim ile hareket edilmelidir" dedi.

27.12.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Türkiye Güneydoğu Avrupa doğal gaz ticaret merkezi olmalıdır

23. Dünya Enerji Kongresi 9-13 Ekim tarihlerinde İstanbul'da düzenleniyor.

5.10.2016

Bizde yatırımcıya kırmızı değil turkuvaz halı var

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki akşam New York’ta 3.8 trilyon dolarlık büyüklüğü temsil eden 30’u aşkın ABD merkezli uluslararası grubun üst düzey yöneticisiyle buluştu.

22.09.2016

Çin'deki G-20'de 'Az gelişmişleri gözeten kalkınma' öne çıktı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, TC TUR uçağıyla Hangzhou’dan Ankara’ya dönüş yolundaki sohbette önce G-20 Liderler Zirvesi’ni özetledi:

6.09.2016

Çin ile nükleer imza

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile bir araya geldi. Çin ile Türkiye arasında çeşitli alanlarda 3 anlaşma imzalandı. Enerji Bakanı Berat Albayrak, Çin ile imzalanan nükleer anlaşmanın ardından, yer seçiminde sona yaklaşıldığını açıkladı.

3.09.2016

Akkuyu’nun riskleri neler?

St. Petersburg’daki Cumhurbaşkanı Erdoğan-Putin Zirvesi’nin en önemli konu başlıklarından biri Mersin’deki Akkuyu Nükleer Enerji Santralı’ydı.

11.08.2016

Biz burada başbakan kim olacak diye merak ederken...

BAZI öyle konular var ki, sadece Türkiye’nin değil, dünyada hiçbir ülkenin beklemeye tahammülü yok, o konuları erteleme lüksü de yok.

19.05.2016

‘Suriyeliler savaş bitse de gitmeyecek’

SURİYELİ mülteciler konusundaki gelişmeleri iktidar ne kadar ciddiyetle izliyor, bilemiyoruz. Verilen resmi rakamlar gerçeği yansıtmıyor.

11.04.2016

İthal kömüre sıcak bakmıyorum yerlide ‘cazibe’ sağlanacak

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çin gezisinin son durağı Shangai’da Nükleer Mühendislik, Ar-Ge ve Tasarım Enstitüsü’nü ziyaret etti, güneş enerjisi şirketleri Trina, Yingli, Shunfeng Clean Energy ve HT-SAAE’nin temsilcileriyle görüştü.

26.03.2016

İthalatı durdurdu ihracatçı oldu

O, baba mesleği yerine kendi hayallerinin peşinden gidenlerden...

19.03.2016

Bilmenin de sonu cehalet!

İNSANIN gözünü her zaman “cehalet” kör etmiyor.

20.01.2016

Ankara’da öfke durakları

ANKARA’nın Or-An semtinde oturuyorum.

1.01.2016