MENÜ

Nsu Çetesi

Nsu Çetesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nsu Çetesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 107 Nsu Çetesi haberi bulunmuştur.

Nsu Çetesi Haberleri

Gamalı haç bayraklarıyla yürümüşler

Gamalı haç bayraklarıyla yürümüşler

Yabancı ve İslam karşıtı parti AfD’nin Brandenburg Eyalet seçimlerinde liste başı adayı Andreas Kalbitz’in, aralarında NPD Lideri Udo Voight’un da bulunduğu 13 aşırı sağcı Almanla birlikte 2007 yılında Atina’daki neonazilerin yürüyüşüne katıldığı ortaya çıktı. Federal Kriminal Dairesi’nin (BKA) belge ve raporlarına göre Kalbitz, yürüyüşte gamalı haç da taşıdı.

30.08.2019Avrupa
Almanya’da Neonazi hücreye baskın

Almanya’da Neonazi hücreye baskın

Almanya’da Federal Başsavcı Peter Frank’ın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde pazartesi sabahı Bavyera ve Saksonya eyaletlerinde çok sayıda eve baskınlar yapıldı.

1.10.2018Dünya
İsmail Yozgat: Neden doğrulardan korkuyorsunuz

İsmail Yozgat: Neden doğrulardan korkuyorsunuz

NSU çetesi tarafından Kassel’de öldürülen Halit Yozgat’ın babası İsmail Yozgat ile annesi Ayşe Yozgat da duruşmayı izledi. Mahkeme çıkışında konuşan İsmail Yozgat, kararı kabul etmeyeceğini söyledi.

3.07.2018Avrupa
‘Çete ihmal yüzünden ortaya çıkarılamadı’

‘Çete ihmal yüzünden ortaya çıkarılamadı’

Irkçı terör örgütü NSU tarafından katledilen sekiz Türkiye kökenliden 2’sinin ailesi, çetenin ortaya çıkarılmamasında devletin kusuru ve ihmali bulunduğu, soruşturma sürecinde mağdur edildikleri gerekçesiyle Alman devletine karşı tazminat davası açtı.

18.06.2017Dünya
Beate Zschaepe her şeyi biliyor ama konuşmuyor

Beate Zschaepe her şeyi biliyor ama konuşmuyor

NSU çetesi 4 Kasım 2011 tarihinde Eisenach kentindeki banka soygununda yakayı ele verdi. İki şüpheli kişinin bisikletlerle bir karavana saklandığı ihbarını alan polis, park halindeki karavana yöneldi. Ancak karavandan ateş açıldı. Ardından karavan yanmaya başladı. Karavana giren polis, iki ölü ve 2007’de Heilbronn kentinde öldürülen kadın polis memuru Michele Kiesewetter ile ağır yaralanan meslektaşının silahlarını buldu. Kısa bir süre sonra Eisenach kentinden 184 kilometre uzaklıktaki Zwickau kentinde bir ev yanmaya başladı. Polis yanan evin enkazında seri cinayetlerde kullanılan Ceska marka silahı bulunca, her şey anlaşıldı. Bütün bu cinayetlerin arkasında ırkçı bir terör çetesinin olduğu belirlendi.10 cinayet, 15 banka soygunu ve iki bombalı saldırı olmak üzere 27 suçtan sorumlu tutulan NSU hakkında onlarca soru yanıtını beklerken, zaman içinde yeni soru işaretleri de ortaya çıktı. Bu soru işaretlerine de yanıt aramak üzere Federal Meclis’te kurulan üçüncü Araştırma Komisyonu Başkanı CDU’lu Clemens Binninger, bir yıldan fazla süren araştırmanın sonuçlarını Hürriyet’e anlattı ve sorularımıza yanıt verdi.

28.01.2017Dünya
NSU çetesi korundu mu

NSU çetesi korundu mu?

NSU davasında müdahil avukatlar, iki federel savcı ve Berlin Kriminal Dairesi memurları hakkında suç duyurusunda bulundu.

24.09.2016Dünya
Cezaevinde kraliçe gibi

Cezaevinde kraliçe gibi

Beate Zschaepe’yle karşılıklı hücrede kalan eski mahkûm Astrid Ebenhoch, çete üyesinin cezaevinde özel muamele gördüğünü söyledi: “O, cezaevinde bir kraliçe gibi.”

14.05.2016Dünya
NSU davasında yeni gelime

NSU davasında yeni gelime

NSU davasının ve soruşturmasının kilit isimlerinden istihbarat muhbiri Corelli’nin kayıp cep telefonunun, dört yıl sonra istihbarata ait çelik kasada olduğu çıktı. Ölümü sırlarla dolu Corelli’nin şimdi de telefonu ile ilgili birçok soru cevap bekliyor.

13.05.2016Dünya
12 müdahil avukattan ortak NSU çağrısı

12 müdahil avukattan ortak NSU çağrısı

Irkçı terör örgütü NSU üyelerinin, Anayasayı Koruma Teşkilatı adına muhbirlik yapmakla suçlanan Ralf Marschner’in yanında çalıştıklarına ilişkin iddialar üzerine, kurban avukatları harekete geçti.

9.04.2016Dünya
NSU filmi için Türkiyeden geldi

NSU filmi için Türkiye'den geldi

Alman televizyon kanalı ARD’nin neonazi terör örgütü NSU ve seri cinayetler üzerine yaptığı üç dizilik filmin galası seyirci akınına uğradı. NSU’nun ilk kurbanı Enver Şimşek’in kızı Semiya Şimşek, galaya Türkiye’den eşiyle birlikte geldi.

1.04.2016Avrupa
Almanyanın ortasında bunu nasıl yaptılar

Almanya'nın ortasında bunu nasıl yaptılar

Neonazi terör örgütü NSU, Almanya’da Türk avına çıktı, 10 yıl boyunca elini kolunu sallaya sallaya cinayetler işledi. 10 kişiyi öldürdü, 15 banka soydu, iki yerde bomba patlattı. Ama ağır suç olaylarının yüzde 95’ini aydınlığa kavuşturan Alman güvenlik birimleri, istihbaratı, terör örgütünü bir türlü göremedi. Peki ama neden?

30.03.2016Avrupa
NSU üyesi Uwelerin ölümünü radyodan öğrenmiş

NSU üyesi Uwe'lerin ölümünü radyodan öğrenmiş

Sekizi Türk, bir Yunan ve bir polisi öldüren Nosyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü hakkında yeni bilgiler ortaya çıkıyor. NSU’nun hayatta kalan tek üyesi Beate Zschaepe’nin 4 Kasım 2011’de terör örgütünün diğer üyeleri Uwe Börnhardt ve Uwe Mundlos’un banka soygunundan sonra karavanda ölü bulundukları haberini radyodan öğrendiği tespit edildi. Zschaepe’nin ölüm haberi sonrası evi havaya uçurduğu kaydedildi.

23.03.2016Dünya
Burak Bektaş cinayetinin sırrı dört yıldır çözülemedi

Burak Bektaş cinayetinin sırrı dört yıldır çözülemedi

Almanya'nın başkenti Berlin'de dört yıl önce işlenen Burak Bektaş cinayetinin, aşırı sağcılarla bağlantısının olabileceğine dikkat çeken avukatları, Federal Savcılığı'nın soruşturmayı üstlenmesini istedi. Anne Melek Bektaş da “Oğlumun katili dolaşıyor. Benim iki çocuğum daha var. Huzurlu uyuyamıyorum” dedi.

11.01.2016Dünya
NSU davası iki yılı geride bıraktı

NSU davası iki yılı geride bıraktı

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında sekizi Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün davası ikinci yılını 6 Mayıs’ta bugün doldurdu. Mahkeme Başkanı Manfred Götzl, 2016 yılının Ocak ayına kadar duruşma mühleti koymuş olsa da, 6 Mayıs 2013 tarihinde Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde başlayan NSU davasının, ne zaman sonuçlanacağı sorusu net değil.

5.05.2015Avrupa
NSU cinayetlerinde şok gelişme

NSU cinayetlerinde şok gelişme

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 9 göçmen kökenli kişiyi katleden NSU çetesi tarafından işlenen cinayetlerin belirli bir plana göre işlendiği iddia edildi.

28.04.2015Avrupa
NSU cinayetleri örgütün logosuna göre mi işlendi

NSU cinayetleri örgütün logosuna göre mi işlendi

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 9 göçmen kökenli kişiyi katleden NSU çetesi tarafından işlenen cinayetlerin belirli bir plana göre işlendiği iddia edildi. Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti’den FDP’li politikacı Joachim Stamp, cinayetlerin yerlerinin düz bir çizgi ile haritada birleştirilmesi sonucu, örgütün logosu olan N, S ve U harflerinin ortaya çıktığını öne sürdü.

27.04.2015Dünya
NSU TANIĞI NEONAZİ, ÇOCUK TACİZCİSİ ÇIKTI

NSU TANIĞI NEONAZİ, ÇOCUK TACİZCİSİ ÇIKTI

ALMANYA’da 2000-2006 yılları arasında 8’i Türk 9 göçmenin ölümünden sorumlu tutulan NSU davasında tanık olarak dinlenen eski polis muhbiri Neonazi Tino Brandt, çocuk tacizcisi çıktı.

14.11.2014Avrupa
Üçüncü yılında NSU yürüyüşü

Üçüncü yılında NSU yürüyüşü

Almanya’da 2000 ile 2006 yılları arasında sekizi Türk, biri Yunanlı dokuz göçmen ve 2007 yılında da bir polis memuru olmak üzere en az 10 kişiyi katleden Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) çetesinin ortaya çıkışının üçüncü yılında bir protesto yürüyüşü düzenlenecek.

31.10.2014Avrupa
Cem Özdemir: NSU’dan gerekli dersler çıkarılmadı

Cem Özdemir: NSU’dan gerekli dersler çıkarılmadı

Almanya’nın Thüringen Eyaleti Meclisi’nin Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) ile ilgili araştırma komisyonunun hazırladığı ve geçtiğimiz cuma günü Erfurt’taki eyalet meclisinde tartışılan raporu takdirle karşılandı.

25.08.2014Avrupa
Sinsi Terörün silinmeyen  izleri

Sinsi Terörün silinmeyen izleri

KÖLN Keup Caddesi’ndeyim. 10 yıl önce sinsi neonazi terörünün vurduğu yerde. 10 yıl önceki o fotoğraf gözümün önün­de. Kanlar içinde yerde yatan bir yaralı. Biraz ötesinde bombanın tesiriyle elinden fırlayan, daha yeni aldığı ekmek döner. Yerde et ve salata parçaları. Daha bir kaç kez ısırmış ekmekten. Kuaför salonunun önü savaş alanı gibi. Tüm dünya basını haberi bu fotoğrafla duyurmuştu. 22 yaralı. Çoğu ağır. Basın polise dayanarak mafya içi çatışma diye vermişti haberi. 2011 kasımında NSU çetesi Uwe Böhnhardt ile Uwe Mundlos’un başarısız bir banka soygununda yakayı ele vermesi­ne kadar Keup Caddesi’nin Türk esnafı zan altında yaşadı.

10.06.2014Kelebek
Gizli şekerden ölü bulunan ikinci muhbir

Gizli şekerden ölü bulunan ikinci muhbir

NSU davasında tanık olarak dinlenmesi beklenen ‘Corelli’ kod adlı muhbir Thomas R.’nin evinde esrarengiz ölümü, Federal Meclis İçişleri Komisyonu tarafından araştırılacak. Thomas R.’den önce de bir muhbirin ölü bulunduğu ve ölüm nedeni olarak yine ‘gizli şeker’ raporu düzenlendiği iddia ediliyor.

11.05.2014Gündem
NSU Mahkemesi neden unuttu

NSU Mahkemesi neden unuttu

NSU çetesi, 10 cinayetin 9’unda kullandığı Ceska 83’ü nasıl elde etti? Herkes salı günü bu sorunun yanıtının ortaya çıkacağını umuyordu... Ama mahkemenin ihmali, bu sorunun bir süre daha karanlıkta kalmasına yol açtı...

20.03.2014Gündem
Katil silahın sırrı aydınlanamadı

Katil silahın sırrı aydınlanamadı

Sekizi Türk, biri Yunanlı dokuz kişinin öldürülmesi eylemlerinde kullanılan Çek yapımı Ceska 83 silahın akıbeti yine açıklığa kavuşmadı.

19.03.2014Gündem
NSU davasında yeni belge

NSU davasında yeni belge

Neonazi terör örgütü NSU ile aşırı sağcı Ku Klux Klan (KKK) bağlantısı üzerine önemli yeni bir belge ortaya çıktı. Meclis NSU Komisyonu’na göre, bu belge “büyük önem” taşıyor.

3.07.2013Avrupa
Alman basınından gazeteciler Hürriyet için yazdı

Alman basınından gazeteciler Hürriyet için yazdı

Alman basınından gazeteciler Neo-Nazi davasını Hürriyet için yazdı.

6.05.2013Gündem
Nazi gelini şov yaptı

Nazi gelini şov yaptı

Almanya’da 21’inci yüzyılın neo-Nazi davası başladı. 2000 ile 2007 yılları arasında 8 Türk, 1 Yunan ve 1 Alman’ı öldürmekle suçlanan aşırı sağcı çetenin sağ kalan tek üyesi Zschaepe (38), dün Münih’te yargıç önüne çıkarıldı. Özel korumalı bir ciple mahkemeye getirilen Beate Zschaepe, salona elleri göğsünde kenetlenmiş ve yüzünde alaycı bir tebessümle girdi. Sırtını basına ve kurban yakınlarına dönen sanık, acılı kurban yakınlarının önünde şov yaptı.

6.05.2013Gündem
Neo-Nazi muhbirlere Türk ismi

Neo-Nazi muhbirlere Türk ismi

Seri cinayetlerin sorumlusu neonazi terör örgütü NSU davasıyla ilgili Alman güvenlik güçlerinin skandallar serisine bir yenisi daha eklendi.

29.04.2013Gündem
Neo-Nazi skandalında bir istifa daha

Neo-Nazi skandalında bir istifa daha

Almanya’da 8 Türk, bir Yunan ve Alman polisine yönelik neo-Nazi cinayetleriyle ilgili istihbarat belgelerinin imha edildiğinin ortaya çıkmasıyla bir ayda istifa eden istihbarat başkanı sayısı üçe yükseldi.

11.07.2012Gündem
Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı saldırı tarihi 1 Ocak 1981’e uzanıyor. İlk kurban ise Seydi Battal Koparan. 1969 yılında Almanya’ya gelen Seydi Battal Koparan, 5 çocuğu ve eşiyle Baden Württemberg Eyaleti’nin Ludwigsburg kentine bağlı Gündelsbach’ta yaşıyordu. 45 yaşındaki Koparan, 1980’i 1981’e bağlayan yılbaşı gecesi eve dönmeyen engelli oğlunu aramaya çıktı.

8.03.2020Avrupa
NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU kurbanlarının yakınlarına atılan tokat: Anıtlara saldırılar bitmiyor

NSU terör çetesinin Almanya’da katlettiği 8’i Türk 10 kurban anısına yapılan anıtlara saldırıların ardı arkası kesilmiyor. Kimi anıtlar birkaç kez saldırının hedefi olurken şimdiye kadar hiçbir fail yakalanamadı. Federal İçişleri Bakanı Seehofer anıtlara saldırıları “Kurbanların geride kalan yakınlarına atılan tokat” olarak değerlendirirken CDU Federal Meclis Grup Başkanvekili Thorsten Frei “Utanç verici bu saldırılar, kurbanları bir kez daha öldürüyor” açıklamasını yaptı.

13.10.2019Avrupa
Mazbatasını alır almaz bunu dedi: NSU dosyası kapanmadı

Mazbatasını alır almaz bunu dedi: NSU dosyası kapanmadı

Almanya’da perşembe günü mazbatasını alarak göreve başlayan yeni Adalet Bakanı Christine Lambrecht, parlamentoda yaptığı ilk konuşmasında 8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör çetesi dosyasının kapanmadığını söyledi. Adalet Bakanı, gizli dosyaların açılmasını istedi.

27.06.2019Avrupa
Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Alman hükümetinde ‘aşırı sağ’ alarmı

Almanya’da haziran ayı başında evinin bahçesinde tek kurşunla öldürülen Kassel Valisi’nin katil zanlısının aşırı sağla bağlantılı çıkması Alman hükümetini alarma geçirdi. Almanya Başbakanı Merkel, aşırı sağcı şiddete tabusuz karşı durulması gerektiğini söyledi. Alman Dışişleri Bakanı Maas ise ‘aşırı sağcı terörizmin’ adının konması gerektiğini belirtti.

23.06.2019Dünya
NSU kurbanı Abdurrahim Özüdoğru, öldürüldüğü yerde anıldı

NSU kurbanı Abdurrahim Özüdoğru, öldürüldüğü yerde anıldı

Almanya’nın Nürnberg kentinde işlettiği terzi atölyesinde 13 Haziran 2001’de terör çetesi NSU tarafından katledilen Abdurrahim Özüdoğru, olay yerinde anıldı.

13.06.2019Avrupa
Bu topluma ait olduğumu göstermek için daha ne yapmalıyız

Bu topluma ait olduğumu göstermek için daha ne yapmalıyız

NSU terör çetesi kurbanlarının avukatı Seda Başay Yıldız, ‘Almanya’da radikalleşme’ konulu panelde ayrımcılığın her yerde olduğunu, son zamanlarda başörtülü kadınlara taciz ve tehditlerini arttığını belirterek “Bu ülkenin, hukuk düzeninin parçasıyız. Bu topluma ait olduğumuzu göstermek için daha ne yapmalıyız” dedi.

9.05.2019Avrupa
Frankfurt 1 No’da ‘NSU 2.0’ protestosu: Devlete güvenimiz sarsıldı

Frankfurt 1 No’da ‘NSU 2.0’ protestosu: Devlete güvenimiz sarsıldı

Frankfurt’un merkezindeki 1 Numaralı Karakol’da görevli polislerin ‘NSU 2.0’ imzasıyla Türkiye kökenli avukat Seda Başay Yıldız’ı ölümle tehdit eden mektuplar göndermesi, milletvekillerinin de katıldığı eylemle, geniş güvenlik önlemleri alınan karakol önünde protesto edildi.

20.01.2019Avrupa
Seri cinayetler İKÜ’de tartışılacak

Seri cinayetler İKÜ’de tartışılacak

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Hukuk Fakültesi, Almanya’da ırkçı terör çetesi NSU’nun faili olduğu seri cinayetlerin tartışılacağı sempozyum düzenleyecek.

21.03.2018Avrupa
Mahkeme kararını açıkladığı gün toplanacaklar

Mahkeme kararını açıkladığı gün toplanacaklar

Almanya’daki sivil toplum kuruluşları, 2013 yılından beri Münih’te devam eden ve nisan ayında kararın çıkması beklenen NSU davasıyla ilgili büyük bir gösteri düzenlemeye hazırlanıyor.

15.02.2018Dünya
İtalya Mussolini’den ders almamış gibi

İtalya Mussolini’den ders almamış gibi

İtalya’da 28 yaşındaki Luca Traini, geçen hafta cumartesi günü Otioto Macerata kasabasında aracını siyahi tene sahip insanların üzerine sürdü ve ateş etti. Saldırıda altı kişi öldü. Traini’nin hedefi, kendi ifadesiyle ‘Afrikalı görünümlü’ insanları öldürmekti. Macerata’da büyük bir karşı gösteri düzenlendi. Binlerce kişi ırkçılığı ve faşimzi protesto etti. Milano, Torino ve Bologna’da da benzeri gösteriler yapıldı. Ancak Almanya’daki ırkçı terör çetesi NSU’dan ‘ilham’ almış gibi görünen ırkçı saldırgan, bütün İtalya’yı şoke etti. Ama asıl korkutan giderek büyüyen aşırı sağ...

13.02.2018Dünya
İtalya Mussolini’den ders almamış gibi

İtalya Mussolini’den ders almamış gibi

İtalya’da 28 yaşındaki Luca Traini, geçen hafta cumartesi günü Otioto Macerata kasabasında aracını siyahi tene sahip insanların üzerine sürdü ve ateş etti. Saldırıda altı kişi öldü. Traini’nin hedefi, kendi ifadesiyle ‘Afrikalı görünümlü’ insanları öldürmekti. Macerata’da büyük bir karşı gösteri düzenlendi. Binlerce kişi ırkçılığı ve faşimzi protesto etti. Milano, Torino ve Bologna’da da benzeri gösteriler yapıldı. Ancak Almanya’daki ırkçı terör çetesi NSU’dan ‘ilham’ almış gibi görünen ırkçı saldırgan, bütün İtalya’yı şoke etti. Ama asıl korkutan giderek büyüyen aşırı sağ...

13.02.2018Dünya
Uyum Bakanlığı’na  yine Türkiye kökenli

Uyum Bakanlığı’na yine Türkiye kökenli

Bild gazetesinin iddiasına göre, Almanya’da CDU/CSU ve SPD koalisyon hükümetinde dört yıldır Uyumdan Sorumlu Devlet bakanı olarak görev yapan Aydan Özoğuz’un yerine, bir başka Türkiye kökenli isim geçiyor.

8.02.2018Dünya
Polis katilleri değil, mağdur aileyi takibe aldı

Polis katilleri değil, mağdur aileyi takibe aldı

Almanya’da 8’i Türk 10 kişiyi öldürmek, banka soymak ve bombalı saldırılarda bulunmakla suçlanan ırkçı terör çetesi NSU davasının dünkü duruşmasında müdahil avukatlardan Seda Başay ile babası çete tarafından öldürülen Abdülkerim Şimşek konuştu.

10.01.2018Dünya
NSU davasından bir şey beklemiyoruz

NSU davasından bir şey beklemiyoruz

Almanya’da ırkçı terör çetesi NSU kurbanlarının ailelerinin avukatı Mehmet Daimagüler, “Almanya’da kurumsal ırkçılık büyük bir sorun. Bunu Almanya’da yaşayan ve polise işi düşmüş olan herkes söyleyebilir. Suçlu ya da kurban ol fark etmez, yabancı olunca, Türk olunca zorluk yaşıyorsunuz” dedi.

1.11.2017Dünya
Müebbet istendi

Müebbet istendi

NSU terör grubunun yaşayan tek üyesi Beate Zschaepe için savcı ömür boyu hapis cezası talep etti. Diğer dört sanık için ise 3 ile 12 yıl arasında değişen cezalar istendi.

12.09.2017Dünya
15 soygundan 609 bin euro gasp ettiler

15 soygundan 609 bin euro gasp ettiler

Almanya’nın Münih kentinde devam eden ırkçı terör çetesi NSU davasında, sanıklar hakkındaki savcılık mütalaasının okunmasına devam edildi. Federal Başsavcı Anette Greger, NSU’nun, davanın baş sanığı Beate Zschaepe’nin de aktif rol aldığı 15 silahlı soygun gerçekleştirdiğini söyledi.

1.09.2017Dünya
Eyaletin bu hamlesi ‘ihmal’i örtmek için mi

Eyaletin bu hamlesi ‘ihmal’i örtmek için mi?

Irkçı terör örgütü NSU kurbanı Mehmet Kubaşık’ın ailesinin, Thüringen Eyalet hükümetine açtığı tazminat davası görüşülürken, eyalet yönetiminden mahkemeye gelen yazıda, kurban yakınlarına para yardımı yapılacağı bildirildi. Bunun üzerine mahkeme ertelendi.

30.08.2017Dünya
Öldürüldüğü yerde andılar

Öldürüldüğü yerde andılar

Irkçı terör çetesi NSU’nun 4’üncü kurbanı Habil Kılıç, Münih’te öldürüldüğü marketin önünde anıldı.

30.08.2017Dünya
O ajanla mangal partisini hatırlamadı

O ajanla mangal partisini hatırlamadı

Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, eyalet meclisinin NSU Araştırma Komisyonu’nun, NSU terör çetesinin 9’uncu kurbanı Halit Yozgat (21) cinayetiyle ilgili sorularına yanıt verdi.

26.06.2017Dünya
UETD raporu açıklandı: Türkler siyasete ilgili

UETD raporu açıklandı: Türkler siyasete ilgili

UETD, Almanya, Fransa ve Hollanda’da yaşayan ikinci ve üçüncü kuşak Türkler arasında ‘Siyasi ve Sosyal Katılım’ konulu raporun sonuçlarını açıklandı. Rapora göre ayrımcılığa maruz kalan Türkler, Fransa ve Hollanda’da devlet kurumlarına şikayette bulunurken, Almanya’da bunu yapmıyor.

26.06.2017Dünya
Eyalet başbakanı, NSU komisyonuna çağrıldı

Eyalet başbakanı, NSU komisyonuna çağrıldı

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nin Başbakanı Volker Bouffier, ırkçı terör örgütü NSU’nun son kurbanı Halit Yozgat cinayetiyle ilgili olarak bugün eyalet meclisinin araştırma komisyonuna bilgi verecek.

26.06.2017Dünya
Polisi, amcasına gözdağı için mi öldürdüler

Polisi, amcasına gözdağı için mi öldürdüler

Alman polisi bu kadar ihmal yapar mı? Üstelik öldürülenin meslektaşları olmasına rağmen! NSU’nun katlettiği polis memuru Michele Kiesewetter (22) cinayetinden iki hafta sonra, amcası, soruşturmayı yürüten polislere çok çarpıcı bilgiler verdi. Cinayeti araştırmak için kurulan özel ekip bu bilgiyi ciddiye almadı. Ama dört yıl sonra amcanın anlattıkları doğru çıktı.

25.04.2017Dünya