EKSTRA
MENÜ

Nota

Nota haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nota hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.631 Nota haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nota Haberleri

‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

‘Bas gitar yokluğu belli olan bir enstrüman’

İlk solo albümü ‘Dududa’yı yayımlayan Erhan Ertetik, tarzları farklı davulcularla çalışma hayalini, Türkiye’nin en önemli davulcularından Volkan Öktem, Cengiz Tural ve Ersin Gülseli’yi ilk albümünde bir araya getirerek gerçekleştiriyor. Ertetik, albümün duygu yoğunluğu yüksek bestesi ‘Fretless Words’ü, yakın zamanda aramızdan ayrılan, Türkiye’nin en önemli bas gitaristi İsmail Soyberk’e ithaf ediyor. Ertetik’le ilk albümünü ve müzik yolculuğunu konuştuk...

22.10.2021Kitap Sanat
Genç yeteneklerden iki dev konser

Genç yeteneklerden iki dev konser

İngiltere’nin başkenti Londra’da genç yaşlarda kurduğu senfoni orkestrası, hastane yararına düzenlediği konserler ve kazandığı yarışmalarla müzikseverlerin yakından tanıdığı kemani Ezo Sarıcı, arkadaşlarıyla oluşturduğu ‘Trio Arisonto’ adlı grupla konserler verecek.

14.10.2021Avrupa
Mızıka nasıl çalınır, kaç delikli alınmalı Mızıka hangi ülkeye aittir

Mızıka nasıl çalınır, kaç delikli alınmalı? Mızıka hangi ülkeye aittir?

Farklı ve aynı zamanda eğlenceli ses tonu ile beraber en sevilen müzik aletleri içerisinde mızıka gelir. Aynı zamanda birçok farklı masal ya da film ile beraber hikayelere konu olmuş müzik aletleri arasında yer almaktadır. Peki, mızıka nasıl çalınır, kaç delikli alınmalı? Mızıka hangi ülkeye aittir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

4.10.2021Araştırma
‘Müzik literatürüne geçemeden tıp literatürüne girdim’

‘Müzik literatürüne geçemeden tıp literatürüne girdim’

Dünyanın en prestijli müzik okullarından Berklee’ye tam burslu kabul edildi. 2014’te çıkardığı şarkısının klibi bir müzik kanalından ‘kilolu bir kadın olarak dans ettiği’ için veto yedi. Bu arada mide ameliyatı oldu, işler ters gitti, midesi alındı. Ama o müzikten vazgeçmedi. Geçen ay teklisi ‘Çocuk’u çıkaran Bengisu: “Şarkıyı üç ülkeden, çevrimiçi buluşmalarla çıkardık.”

Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Farklı Zeka Türü Vardır Zeka Çeşitleri..

Zeka Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Farklı Zeka Türü Vardır? Zeka Çeşitleri..

Çoklu zeka teorisine bakıldığında, her insanın zihninin değişik bir şekilde çalıştığı görülmektedir. Bu sebeple dünyayı algılayabilme ve yorumlayabilme kapasitesi de tek tip olmamaktadır. Zeka daha önceki süreçlerde yalnızca sözel ve matematiksel olmak üzere iki bölüme ayrılmaktaydı. Günümüzde ise tanımı yapılan toplam 9 tane zeka türü bulunmaktadır. Zeka türlerini ve özelliklerini fonksiyonları ile birlikte derledik.

24.09.2021Araştırma
Azerbaycandan Rusyaya flaş Karabağ çağrısı

Azerbaycan'dan Rusya'ya flaş Karabağ çağrısı

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Rusya Savunma Bakanlığı ve Karabağ'da geçici görevli Rus unsurların komutanlığına resmi mektuplar göndererek diğer ülkelere ait araçların Karabağ'a geçişini önlemelerini istedi.

12.09.2021Dünya
Son dakika... İşsizlik sigortası fonunda dev para birikti

Son dakika... İşsizlik sigortası fonunda dev para birikti

İşsizlik Sigortası Fonu'nun toplam varlığı 9 Eylül itibarıyla 87,8 milyar TL oldu.

10.09.2021Ekonomi
Fransız şirket hükümetin bilgisi dahilinde DAEŞe para aktarmış

Fransız şirket hükümetin bilgisi dahilinde DAEŞ'e para aktarmış

Dünyanın en büyük çimento devi olan Lafarge şirketinin Fransa hükümetinin bilgisi dahilinde terör örgütü DAEŞ'e para aktardığı ortaya çıktı. Yargıtay, Lafarge’a 'DEAŞ’lı teröristleri finansmandan ötürü insanlığa karşı suça ortak olmak suçlaması yöneltilebilmesinin' önünü açtı.

7.09.2021Dünya
Almanya ve Rusya arasında siber gerilim

Almanya ve Rusya arasında siber gerilim

Almanya, genel seçimler öncesinde siyasileri hedef alan siber saldırıların arkasında Rusya'nın askeri dış istihbaratının olduğunu iddia etti.

6.09.2021Dünya
Rusya’ya siber saldırı suçlaması

Rusya’ya siber saldırı suçlaması

Almanya Dışişleri Bakanlığı, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesinde siyasileri hedef alan saldırıların arkasında Rusya’nın askeri dış istihbaratının (GRU) bulunduğuna dair ‘güvenilir bilgiye’ sahip olduklarını açıkladı.

6.09.2021Avrupa
Ayrılıkçı lider öldü Keşmir’de gerilim arttı

Ayrılıkçı lider öldü Keşmir’de gerilim arttı

Hindistan’da Müslümanların çoğunlukta olduğu ve Pakistan’ın egemenlik hakkı iddia ettiği Keşmir bölgesinin bağımsızlık hareketinin öncülerinden 91 yaşındaki Seyyid Ali Geylani’nin ölümünün ardından, bölgede hareketlilik sürüyor.

4.09.2021Dünya
Kerem’in iki özelliği ve iki hayali var

Kerem’in iki özelliği ve iki hayali var

Samsun’da yaşayan Gülten ve Adem Bayrak çiftinin tek çocuğu olan Kerem bundan 22 yıl önce her bebekten farklı iki önemli özelliğe sahip olarak dünyaya geldi. Bu iki özellik hem ailesi hem çevresi hem de kendisi tarafından ilerleyen yaşlarında fark edilecekti. Yaşamının ilk iki üç yılında her bebek gibi normal bir gelişim gösterdi. Ancak sonraki yılarda kısaca otizm olarak bilinen otizm spektrum bozukluğuna sahip bir çocuk olduğu anlaşıldı. Aslında pek çok otistik gibi bu tanı Kerem’i de yaşam yolunda atacağı güzel adımlardan alıkoymayacaktı. Ayrıca onun sahip olduğu ikinci büyük özelliğinin fark edilmesi de fazla uzun sürmedi. Kerem’in sıra dışı ikinci özelliği mutlak kulağa sahip olmasıydı. Bilim insanları mutlak kulağın 10 bin insandan birinde bulunduğunu söylüyor. İşte bu özellik Kerem’e yaşamında yeni kapılar açacaktı.

26.08.2021Eğitim
Bidendan Talibana mesaj Saldırı olursa kuvvetli bir cevap görürler

Biden'dan Taliban'a mesaj! 'Saldırı olursa kuvvetli bir cevap görürler'

ABD Başkanı Joe Biden, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilmesinin ardından yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu. Biden, Taliban'ın tahliye operasyonlarına müdahale ederse buna çok sert karşılık vereceklerini belirterek, "Taliban'a şunu çok net söyledik: Bizim askerlerimize herhangi bir saldırı, operasyonlarımıza bir müdahale olursa çok hızlı ve kuvvetli bir cevap görürler" ifadelerini kullandı. Biden ayrıca Afganistan'da 20 yıldır devam eden savaşın maliyetinin 1 trilyon dolar olduğunu söyleyip, "Bu savaşı bitirmenin vakti geldi çattı" dedi.

20.08.2021Dünya
Kısa vadeli dış borçlarda revizyon

Kısa vadeli dış borçlarda revizyon

Merkez Bankası’nın revize edilmiş ilk kısa vadeli dış borç istatistiklerine göre haziran sonu itibariyle Türkiye’nin kısa vadeli dış borç stoku 121.7 milyar dolara indi.

20.08.2021Ekonomi
ABDnin Kabil Büyükelçiliğinin Taliban’ın ilerleyişi konusunda ABDyi 1 ay önce uyardığı açıklandı

ABD'nin Kabil Büyükelçiliğinin Taliban’ın ilerleyişi konusunda ABD'yi 1 ay önce uyardığı açıklandı

ABD’nin Kabil Büyükelçiliğinde görevli diplomatların, bir ay önce Dışişleri Bakanı Anthony Blinken’ı ABD’nin ülkeden çekilmesinin hemen ardından Kabil’in Taliban’ın eline geçebileceği konusunda uyardıkları ortaya çıktı.

19.08.2021Dünya
Sevcan Orhan kimdir, hastalığı nedir

Sevcan Orhan kimdir, hastalığı nedir?

Sevcan Orhan, zaman zaman araştırılan isimler arasında yer almaya devam ediyor. Türküleri ile geniş bir kitlenin dikkatini çeken Sevcan Orhan, geçtiğimiz aylarda sağlık sorunları çektiğini duyurmuş ve tedavi sürecinin devam ettiğini ifade etmişti. Genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılan Videotorakoskopi operasyonu geçiren Sevcan Orhan'ın sağlık durumu iyiye gidiyor. Peki, Sevcan Orhan kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Sevcan Orhan hakkında merak edilen bazı bilgiler

18.08.2021Hayat
Genç piyanistten orman yangınları mağdurlarına destek

Genç piyanistten orman yangınları mağdurlarına destek

Piyanist ve eğitmen Burçe Karaca, piyano kitabı 'Six Songs For Piano'nun satış gelirini geçen haftalarda Türkiye'yi sarsan orman yangınlarında zarar görenlere bağışlıyor.

12.08.2021Kitap Sanat
İsviçre’ye PKK/YPG notası

İsviçre’ye PKK/YPG notası

Türkiye, terör örgütü PKK/YPG’nin Cenevre’de “Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi Temsilciliği” adı altında sözde bir temsilcilik açması nedeniyle İsviçre’ye protesto notası verdi.

11.08.2021Gündem
Tercih döneminde neler yapılmalı

Tercih döneminde neler yapılmalı?

Öğrencilerin kaderini belirleyecek, hayatlarının gelecekteki yıllarını şekillendirecek meslek seçimini ilk adımı olan üniversite tercih dönemi 5-20 Ağustos’ta başlayacak. Üniversite ve meslek seçerken, tercih döneminde yapılması gerekenleri anlattı.

4.08.2021Eğitim
Atina’ya ‘Mehmet Durgun’un ölümü için protesto notası

Atina’ya ‘Mehmet Durgun’un ölümü için protesto notası

Türkiye, önceki akşam Edirne’de sınır hattına yakın Meriç Nehri üzerindeki adacıkta Yunan tarafından açılan ateşle 43 yaşındaki Mehmet Durgun isimli Türk vatandaşının hayatının kaybetmesi nedeniyle Yunanistan’a nota verdi.

2.08.2021Dünya
Nota vermek ne demek Hangi durumlarda nota verilir İşte diplomaside nota vermenin anlamı

Nota vermek ne demek? Hangi durumlarda nota verilir? İşte diplomaside nota vermenin anlamı

Gündemdeki haberler ardından "nota vermek" terimi bir kez daha gündeme geldi. Ülkelerin bir birine verdiği ve daha çok yazılı nota olarak adlandırılan nota bir tür uyarı anlamı taşır. Diplomatik nota olarak da adlandırılan nota yazılı ve sözlü olarak iki şekilde verilmektedir. Peki nota vermek ne demek? Hangi durumlarda nota verilir?

1.08.2021Gündem
Son dakika: Türkiyeden Yunanistana nota

Son dakika: Türkiye'den Yunanistan'a nota!

Edirne’de Yunan tarafından sivil kıyafetli kişilerce ateş açılarak öldürülen Türk vatandaşı nedeniyle Yunanistan'a nota verildi.

1.08.2021Dünya
Gano Nedir Ve Ne İşe Yarar Üniversite Gano Nasıl Hesaplanır Gano Hesaplama Akts

Gano Nedir Ve Ne İşe Yarar? Üniversite Gano Nasıl Hesaplanır? Gano Hesaplama Akts

GANO üniversitelerde kullanılan bir kısaltmadır ve öğrencilerin başarı puanını hesaplamaya yarar. Bu bakımdan GANO, öğrenciler için oldukça önemlidir. Peki GANO nedir ve ne işe yarar? Üniversite GANO nasıl hesaplanır? GANO hesaplama akts nasıl yapılır? Sizler için bu yazımızda GANO konusundan merak edilmeyenleri derledik. İşte GANO hakkında bütün detaylar.

22.07.2021Araştırma
Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında

Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında?

Begüm Polat, kariyeri ve hayatı ile merak edilen isimler arasında yer alıyor. Sanata çok küçük yaşlarda adım atan Begüm Polat, İletişim Fakültesinde de eğitim almıştı. Peki, Begüm Polat kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

13.07.2021Hayat
Gençliğim böyle geçti: Rabota rabota rabota

Gençliğim böyle geçti: Rabota rabota rabota!

Yürümeyi öğrendikten hemen sonra tekvandoya başlıyor. Henüz ilkokulda kırmızı kuşak sahibi oluyor. İlk transfer teklifi 10 yaşında geliyor ve bugün onu tanımamıza vesile olan mesleğine giriş yapıyor: Bale. Türkiye’nin en ünlü baletlerinden, hayatını dans ve sanatı sevdirmeye adamış Tan Sağtürk ile İzmir’deki çocukluğunu, Ankara Konservatuvar yurtlarındaki maceralarını ve Fransa yıllarını konuştuk.

11.07.2021Gündem
Türk bayrağına çirkin saldırıya Ankara’dan sert tepki

Türk bayrağına çirkin saldırıya Ankara’dan sert tepki

LİBYA’da darbeci Hafter hakimiyetindeki Tobruk’ta Türk bayrağının yerlere serilip araçlarla çiğnenmesine Ankara sert tepki gösterdi.

7.07.2021Dünya
Ukulele Nedir Ve Nasıl Çalınır Ukulele Öğrenmek Zor Mudur

Ukulele Nedir Ve Nasıl Çalınır? Ukulele Öğrenmek Zor Mudur

Ukulele günümüzde oldukça popüler olan çalgı aletlerinden biridir. Küçük olması ve hoş ezgiler çıkarması ile insanların dikkatini çekmektedir. Gitara benzerliği ile dikkat çekmektedir. Ukulele nedir ve nasıl çalınır? Ukulele öğrenmek zor mudur? İşte, tüm detaylar.

27.06.2021Araştırma
Bu gitar müzikte devrim yaratacak

Bu gitar müzikte devrim yaratacak

İTÜ öğretim görevlisi Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu müzikte devrim yaratacak bir enstrüman tasarladı. Daha önce ayarlanabilir ve lego mikrotonal gitarlarla uluslararası çapta ödüller alan Çoğulu, dünyanın ilk otomatik mikrotonal gitarını tasarladı. Müzik tarihine geçmesi beklenen enstrüman için tek eksik sponsor.

14.06.2021Eğitim
Tek Ders Sınavı Nedir Ve Kimler Girebilir Tek Ders Sınavı Ücretli Mi Başvurusu Nasıl Yapılır

Tek Ders Sınavı Nedir Ve Kimler Girebilir? Tek Ders Sınavı Ücretli Mi Başvurusu Nasıl Yapılır

Birçok öğrenciler dönem sonunda bazı derslerden başarısız olabilmektedir. Ancak bireylerin zorunlu bir dersten başarısız olmaları durumunda mezun olması mümkün olmamaktadır. Sizin için Tek ders sınavı nedir ve kimler girebilir? Tek ders sınavı ücretli mi başvurusu nasıl yapılır sorularının yanıtlarını derledik.

10.06.2021Araştırma
Rusya, Kuzey Makedonyalı diplomatı istenmeyen kişi ilan etti

Rusya, Kuzey Makedonyalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Makedonya'nın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan bir diplomatın "istenmeyen kişi" ilan edildiğini bildirdi.

10.06.2021Dünya
Ritim Nedir Ve Nasıl Tutulur Müzikde Ritim Örnekleri

Ritim Nedir Ve Nasıl Tutulur? Müzik'de Ritim Örnekleri

Ritim çok çabuk karmaşıklaşabilir, ancak birkaç basit kavram öğrenirseniz, anlamak sandığınız kadar zor değildir. Yaratıcı sürecinizde ritmik veya çoklu ritmik kavramları uygulamaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Tuğçe Aral kimdir Gomis paylaşımı ile dikkat çekti

Tuğçe Aral kimdir? Gomis paylaşımı ile dikkat çekti

Tuğçe Aral, Gomis'i şampiyonluk dolayısıyla tebrik etmesinin ardından araştırılan isim olmaya başladı. 2010 yılında katıldığı bir yarışmada 'Türkiye’nin En Uzun Bacaklı Modeli' unvanını kazanan Tuğçe Aral, 1991 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiş anne tarafından Gürcistan, baba tarafından ise Karadenizlidir. İşte, Tuğçe Aral'ın 2019 yılında Hürriyet'e verdiği röportajdan detaylar

2.06.2021Hayat
Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu: Meşhur değil, ikinci adam olmak istemiştim

Ozan Doğulu dört yaşında konservatuvara başladı, o günleri “Okulun geniş merdivenlerini yürüyerek değil, emekleyerek çıkıyormuşum” diye anlatıyor. Altı yaşındaysa ilk ödülünü kucakladı. Sonrası malum, Türk müziğine kazandırdığı sayısız hit şarkı... Şimdi yeni bir isimle karşımızda: Ozeus. ‘Ola Ola’ şarkısıyla dünya müzik piyasasına adım atan Doğulu: “Kimseyle yarışa girmiyorum, içimden geldiği gibi müzik yapıyorum.”

30.05.2021Hürriyet Pazar
Findeks Kredi Notu Nedir Ne İşe Yarar Findeks Raporu Ücretli Mi

Findeks Kredi Notu Nedir? Ne İşe Yarar? Findeks Raporu Ücretli Mi?

Findeks kredi notu, kişinin kredili mevduat hesabı, kredi kartı ve kredi borçlarının ödenme durumlarına göre hesaplanan notlara verilen isimdir. Findeks kredi notu nedir, nasıl hesaplanır, ne işe yarar, Findeks raporu almak ücretli midir gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

27.05.2021Kobi
Terim Anlam Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Terim Anlam Örnekleri İle Konu Anlatımı

Terim Anlam Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Terim Anlam Örnekleri İle Konu Anlatımı

Terim anlam, belirli kavramları ifade etmek amacıyla kullanılır. Böylelikle belirli kategorilere ayrılmış konu başlıkları oluşur. Terim anlam konusunda pek çok farklı kategoride örnek bulmak mümkündür. Peki terim anlam nedir ve özellikleri nelerdir? Terim anlam örnekleri ile birlikte tüm detayları derledik.

13.05.2021Araştırma
Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Usta sanatçı İbrahim Erkal vefatının dördüncü yılında anılıyor...

Şarkıcı, söz yazarı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal, vefatının dördüncü yılında anılıyor. Filiz Erkal eşine olan özlemini sosyal medya hesabından dile getirdi.

11.05.2021Magazin
Derya Uluğ: Gözyaşlarım bana başarı olarak geri döndü

Derya Uluğ: Gözyaşlarım bana başarı olarak geri döndü

2016’da çıkardığı ‘Okyanus’ şarkısından sonra beş yıl içinde pop müziğin en parlak isimlerinden biri haline geldi, klipleri milyonlarca kez izlendi. Derya Uluğ şimdi ‘Kanunlar Gibi’ şarkısıyla karşımızda... Yeni şarkısı vesilesiyle sohbet ettiğimizde dışarıdan ışıl ışıl görünen hayatının arka planını da anlattı. 9 yaşındayken babasının yurtdışına gitmesinin onu nasıl etkilediğini, 19 yaşında yakalandığı anoreksiya hastalığından kurtulmak için verdiği mücadeleyi de konuştuğumuz şarkıcının “Allahım ne olur, yarın bir dilim ekmek yiyebileyim” diye dua ettiği günler olmuş.

Çin: ABD’nin Çinin etrafındaki sularda askeri faaliyetleri yüzde 20den fazla arttı

Çin: ABD’nin Çin'in etrafındaki sularda askeri faaliyetleri yüzde 20'den fazla arttı

Çin Savunma Bakanlığı, ABD Başkanı Joe Biden'ın görevi devralmasından bu yana ABD ordusunun Çin etrafındaki sularda askeri faaliyetlerinin geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 20, gözlem faaliyetlerinin de yüzde 40'tan fazla arttığını bildirdi.

29.04.2021Dünya
Rusyadan Baltık ülkeleri ile Slovakya’nın 7 diplomatını sınır dışı etme kararı

Rusya'dan Baltık ülkeleri ile Slovakya’nın 7 diplomatını sınır dışı etme kararı

Rusya 2 Litvanyalı, 1 Letonyalı, 1 Estonyalı ve 3 Slovakyalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti, diplomatların 5 Mayıs’a kadar ülkeyi terk etmeleri istendi.

28.04.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Şarkıların hüzünlü öyküleri

Sevdiğiniz, unutamadığınız şarkıların bestecileri söylenir de nedense güfteleri yazanların adı anılmaz genelde. Ben ayrıca bu bestecilerin esin kaynağını merak ederim, güfte yazanları da mutlaka öğrenmek isterim.

3.10.2021

Birincisi trajediydi... İkincisi komedi, ya üçüncüsü ne olur

Afganistan’ın eski devlet başkanı Hamid Karzai, Taliban’ın yönetimi ele geçirmesinden sonraki ilk görüntülü mülakatı bir Türk kadın gazeteciye verdi.

24.09.2021

Müzik tarihimizden unutulmaz sesler

Müziğimizin önemli bestecilerinin eserlerini Enver Mete Aslan ud, İstanbul lavtası ve şehrudla icra ediyor. CD’nin adı: ‘Tel Boyunca’.

5.09.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

“Westworld”ün yaratıcılarından Hugh Jackman ve Rebecca Ferguson’lu bilimkurgu gerilimi “Zihin Gezgini”, geçen yılın çok konuşulmuş iki Oscar adaylı belgeseli “Collective”, “Testere” serisinin en yenisi “Spiral: Testere Devam Ediyor”, sinemalarda haftanın öne çıkanları. Elle Fanning’in performansıyla çıtasını yükselten Nicolas Winding Refn filmi “Neon Şeytan” ve yazarı, yapımcısı ve Nicole Kidman’ı ile “Big Little Lies” ekibini yeniden buluşturan mini dizi “Nine Perfect Strangers” da ekranlardan önerilerimiz.

20.08.2021

Hatırlamak/hatırlatmak

Zaman zaman diskoteğimi önce gözlerimle tararım, sonra da bir tanesini raftan çekip CD çalara ya da pikaba koyar dinlemeye başlarım.

18.07.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Çizgi roman dünyasının kadın kahramanlarını kadın yönetmenlerin gözünden perdeye taşıma projesi Cate Shortland imzalı “Black Widow” ile devam ediyor. Scarlett Johansson’ın performansıyla Marvel evreninin en ikonik kahramanlarından birine dönüşmüş Natasha Romanoff’un solo hikâyesini anlatacak film, geçen hafta açılan sinemalara geri dönmek için de ideal seçim. Steven Soderbergh’in Don Cheadle, Benicio Del Toro, Jon Hamm, Brendan Fraser gibi popüler aktörleri buluşturduğu suç draması “No Sudden Move” ve Chris Pratt’li zamanda yolculuk filmi “The Tomorrow War”, aksiyon tutkunlarına haftanın ekran tavsiyeleri. Çağının en iyi yönetmenlerinden Kelly Reichardt’ın son filmi “İlk İnek” ekranlarda haftanın en iyisi.

9.07.2021

Siyah-beyaz günlerden muhteşem bir salona

Ankara 28 yıldır onu bekliyordu. Türkiye onu özlüyordu. Nihayet başlıyor...

4.07.2021

Bir müzik çeşitlemesi

Pazar konseri 13.30’da TRT2’de. 

23.05.2021

Trakya’da kötü şeyler oluyor

Birinci sınıf tarım alanları arsa spekülatörleri ve sanayicilere açılıyor. Trakya’nın kuzeyinde kalan 9000 dekar longoz (subasar) ormanları hızlı bir biçimde yok ediliyor.

14.05.2021