EKSTRA
MENÜ

Nişantaşı Üniversitesi

Nişantaşı Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nişantaşı Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.734 Nişantaşı Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Nişantaşı Üniversitesi Haberleri

Nişantaşı Üniversitesi 146 Akademik Personel alıyor

Nişantaşı Üniversitesi 146 Akademik Personel alıyor

Nişantaşı Üniversitesi'nin ilanda belirtilen Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu bölüm ve programlarına 2547 sayılı Kanun'un ilgili maddeleri hükümlerince öğretim elemanları alınacak.

16.06.2021Ekonomi
Serenay Sarıkaya ile Haldun Demirhisar tatile kaldığı yerden devam ediyor

Serenay Sarıkaya ile Haldun Demirhisar tatile kaldığı yerden devam ediyor

2.5 senedir üzerinde çalıştığı, merhum şarkıcı Bergen’in hayatını anlatan filmin kadrosundan ayrılan Serenay Sarıkaya, İstanbul’daki toplantısının ardından Haldun Demirhisar’ın yanına döndü.

28.05.2021Magazin
Nişantaşı Üniversitesinde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor

Nişantaşı Üniversitesi'nde Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi açılıyor

2010 – 2011 akademik yılı ile birlikte yükseköğretim hayatına başlayan Nişantaşı Üniversitesi, 2021 yılında Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerini kurdu. Robotik teknolojiler, büyük veri analizi ve genetik araştırmalar vasıtasıyla erken teşhis ve sürdürülebilir sağlıklı yaşam noktalarına önem verecek fakülteler için Nişantaşı Eğitim Vakfı Kurucusu Dr. Levent Uysal, eğitim anlayışlarını aktardı.

27.05.2021Teknoloji
Yeni fakülte ve enstitüler

Yeni fakülte ve enstitüler

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, 9 üniversiteye yeni fakülte ve enstitü kuruldu. 4 üniversiteye bağlı bazı yüksekokul ve enstitüler de kapatılırken, 3 üniversitedeki bazı fakültelerin ise isimleri değişti.

21.05.2021Eğitim
Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında Berkay Yuvakuran hakkında bilgiler

Survivor Berkay kimdir, kaç yaşında? Berkay Yuvakuran hakkında bilgiler

Survivor Berkay merak edilen isimler arasında bulunuyor. Gönüllüler takımı kadrosuna katılan Berkay Yuvakuran’ın kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. İşte 1997 doğumlu olan Survivor Berkay hakkında merak edilenler

21.02.2021Televizyon
Uzmanından ailelere çocukların ruh sağlığı için öneriler

Uzmanından ailelere çocukların ruh sağlığı için öneriler

Koronavirüsle birlikte yetişkinlerin günlük yaşantısında olan değişim çocuklarda da oldu. Bu süreçte çocukların ruh sağlığının yetişkinlere göre daha çok etkilendiğini dile getiren Çocuk Gelişimi Programı Başkanı Dr. Fatma Özkür Duman, ailelere önerilerde bulundu.

4.02.2021Sağlık
Yeni Medya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yeni Medya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yeni medya, dijital teknolojiyi kullanan tüm medya türlerine verilen genel addır. İnternet ve medya kullanımı ile ön plana çıkan yeni medya, eski medyanın aksine anlık dijital paylaşımları içerir. Yeni medya nedir? Mezunları ne iş yapar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Globalleşen dünyamıza bu evrilmeye ivme kazandıran en önemli katalizör şüphesiz ki ticaret olmaktadır. Artık şirketler ürünlerini sadece kendi pazarlarında değil dünyanın dört bir yanında tanıtmak, pazarlamak ve satışını yapmak istiyorlar. Gittikçe artan bu talep doğrultusunda da uluslararası ticaret ve lojistik bölümü önemi artıyor. Bu bölümün amacı nedir veya mezunları hangi iş kollarında çalışabilir gibi soruları merak ediyorsanız sizler için derledik.

Uçak Gövde Motor Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Gövde Motor Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uçak Gövde Motor Bakımı bölümü, havacılık sektörü için yeterli donanıma sahip ve işinde yetkin kişiler yetiştirmektedir. Sizin için Uçak Gövde Motor bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını tüm detayları ile derledik.

Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü Olan Üniversiteler, Dersleri Ve İş İmkanları

Turizm İşletmeciliği Ve Otelcilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü Olan Üniversiteler, Dersleri Ve İş İmkanları

Turizm hem ülkemizde hem de dünyada her geçen yıl gelişen ve büyüyen bir sektör olmaktadır. Bu sektör için gerekli kalifiyeli eleman ve yöneticileri ise turizm okullarından sağlanmaktadır. Turizm sektörüne uzman kadro yetiştirecek bölümlerden birisi de turizm işletmeciliği ve otelcilik bölümü olmaktadır. Üniversiteye hazırlanan ve bu bölümü seçmeyi düşünen adaylar meslekle ilgili ayrıntılı bilgiyi sizler için derledik.

Tarih Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarih Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarih bölümü günümüzde tarihe ilgisi olan herkesin merakla okuduğu bir bölümdür. Bu sebeple Tarih bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi birbiri içerisinde geçmiş olan iki kavram olmaktadır. Siyaset toplumun devlet yönetimi tarafını betimlerken, kamu ise alt tarafını betim demektedir. Bu iki olgu arasındaki ilişkiyi inceleyen siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü olmaktadır. Üniversite programlarında bulunan bu bölüm mezunlarına birçok farklı iş olanağı sağlamaktadır. Bölümün ayrıntıları ile ilgili daha geniş bilgiyi sizler için derledik.

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü havacılık ile ilgili her türlü bilgi disiplinini içerisine alıp öğretiye sunan bir bölümdür. Peki, tam anlamıyla sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü nedir? Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümünün amacı nedir ve bu bölümün mezunu ne iş yapar ve benzeri bu bölüm ile ilgili her detayı sizler için derledik.

Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Hem Türkiye'de, hem de dünyada eğlence ve gösteri sektörü her geçen gün büyümektedir. Bu büyüyen sektör içinde de hem sahne üzerinde hem de sahne arkasında çalışacak insanları yetiştirmek üzere Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü açılmıştır. Peki Sahne Ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunları ne iş yapmaktadır? İşte tüm merak edilenleri derledik.

Rekreasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Rekreasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Dünyanın birçok ülkesinde rekreasyon insanların yaşam kalitelerini arttırmaları adına önemli bir iş kolu olarak görülmektedir. Buna rağmen bu bölümün önemi ülkemizde son yıllarda anlaşılmıştır. Diğer bir yandan rekreasyon bölümünün öneminin anlaşılması ile birlikte bu alandaki uzmanlara olan ihtiyaç da gün geçtikçe hızla artmaktadır. Peki, rekreasyon bölümü nedir? Hangi alanlarda çalışabilirler? Bütün bu soruların cevabını sizler için derledik.

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Muhasebe Ve Vergi Uygulamaları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kanunlara dayalı olarak halk, ticaret ve şirketlerden toplanan vergiler; devletin devamlılığı için esas gelir kaynaklarından birisi olmaktadır. Gerek kişiler gerekse şirketler kanunlara tabi bir şekilde gelirlerinden, üretimlerinden veya harcamalarından vergi ödemek zorunda olmaktadırlar. Kanunen ve şeklen önemli ve ayrıntılı olan vergi, üniversite öğretim programlarına da kendisine yer bulmuş bir bölüm olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mimari Restorasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mimari Restorasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mimari restorasyon bölümü günümüzde talep görmekte olan bir meslek dalıdır. Mimari Restorasyon bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

İletişim Ve Tasarım Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İletişim Ve Tasarım Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İletişim daha önceleri sadece 2 kişi arasında gerçekleşen bir olay gibi görülmekteydi. Fakat son zamanda hem dijital hem de fiziksel olarak iletişimin ve kaynaklarının gelişmesi artık bu dar sınırı daha evrensel bir boyuta taşımıştır. Bu nedenle iletişim ve tasarım bölümü de artık iletişimin evrensel bir boyut kazandığının sonucu niteliğindedir. İletişim ve tasarım bölümüne giden kişiler meslek hayatları içerisinde öncelikleri iletişim ve tasarım olarak çalıştıkları alanda fayda sağlamaya amaçlarlar. İletişim ve tasarım bölümünü tercih edecek öğrenciler için iletişim ve tasarım bölümü nedir, mezunları ne iş yapar, dersleri nelerdir ve iş olanakları nasıldır? İşte, tüm detaylar.

İletişim Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İletişim Tasarımı bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimi yapıldıktan sonra bu noktada eğitim almak gerekir. Günümüzde en popüler meslekler arasında iletişim yer alır. Medya sektöründe çalışmak isteyen kişiler iletişim tasarımı bölümünde eğitim görebilirler. İletişim tasarımı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

İç Mimarlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İç Mimarlık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İç Mimarlık bölümünün yer aldığı fakülteler sırasıyla şunlardır: Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Mühendislik - Mimarlık Fakültesi. İç mimarlık bölümünün eğitim programında hangi dersler var? Bölümden mezun olanlar nerelerde çalışabilir? Merak edenler için tüm detayları derledik.

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Elektrik Ve Elektroniği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü; sağladığı eğitimler vesilesiyle öğrencilerini havacılık sektörüne hazırlar. Sizin için Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularıyla ilgili detaylı bilgileri derledik.

Grafik Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Grafik Tasarımı Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kişiler kendi yeteneklerine ve ilgi alanlarına göre mesleklerine karar verirler. Özellikle grafik tasarımı mesleğini seçmek için gelişmiş bir hayal gücüne sahip olmak gerekir. Grafik tasarımı bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Gazetecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gazetecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gazetecilik bölümü, yazılı basımda haberin kaynağından işe başlayarak basım ve yayım aşamasına kadar her aşamada gerçekleştirilmesi gereken tüm işlemler için bilgi ve becerilere sahip nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlar. Gazetecilik nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi çok merak edilen soruların cevabını sizler için derledik.

Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gastronomi ve mutfak sanatları bölümü ülkemizde yaygın olarak tercih edilen bir bölümdür. Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde ve derledik.

Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Artık her şeyin dijital ortama taşınması ile birlikte, fotoğrafçılık ve kameramanlıkta revaçta olan mesleklerden biri haline geldi. Dolayısıyla piyasada istihdam sağlanacak olan mesleklerden biri şu an fotoğrafçılık ve kameramanlık. Peki, fotoğrafçılık ve kameramanlık bölümü nedir ve mezunları ne iş yapar? İşte, tüm detayları sizler için derledik.

Fotoğraf Ve Video Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Fotoğraf Ve Video Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Fotoğraf ve Video bölümü, yaratıcı, sanatsal bakış açısına sahip ve sezgileri gelişmiş, farklı ortamlara çok kolay uyum sağlayabilen, yeni teknolojik ürünleri kullanabilecek işinde başarılı kişileri yetiştirmeyi amaçlayan bir bölümdür. Fotoğraf ve Video bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar sizler için derledik.

Pandemiden dolayı Türkiye’de kalınca

Pandemiden dolayı Türkiye’de kalınca

Nişantaşı Üniversitesi’nde Havacılık Bölümü öğrencisi olan Aleyna Deniz, bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Best Model Türkiye yarışmasında yüz güzeli seçildi.

4.11.2020Keyif
Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz kimdir Volkan Yılmaz kaç yaşında

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz kimdir? Volkan Yılmaz kaç yaşında?

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz gündemde yer alıyor. MasterChef’in bu akşamki bölümü Silivri’de çekildi. İzleyiciler Volkan Yılmaz ile ilgili bilgileri araştırmaya başladılar. Silivri Belediye Başkanı Yılmaz, Silivri’nin Kâmiloba Mahallesi’nde dünyaya geldi. İşte merak edilenler…

11.09.2020Gündem
Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Nişantaşı Üniversitesi, ‘Eğitim 5.0’ ile farklı bir eğitim modeli uyguluyor. ‘Global Dijital Eğitim’ ile dünyanın en tanınan üniversiteleriyle ortak müfredat kullanan üniversite, İstanbul’da şehrin merkezi Maslak’taki NeoTech Kampüsü’nde yeni öğrencilerini bekliyor. Farklı oranlarda olmak koşuluyla neredeyse tüm öğrencileri burslu olan Nişantaşı Üniversitesi’nin teknoloji odaklı kurulan ve geleceğin dünyasını şekillendiren NeoTech Kampüsü’nde yaklaşık 40 bin kişi öğrenim görüyor.

6.08.2020Eğitim
Dünyanın gözü Azerbaycan - Ermenistan sınırındaki çatışmalarda

Dünyanın gözü Azerbaycan - Ermenistan sınırındaki çatışmalarda

Azerbaycan-Ermenistan sınırında geçen haftadan beri devam eden çatışmalar gözlerin bu bölgeye çevrilmesine neden oldu. Ermenistan'ın Tovuz bölgesine yaptığı saldırılara Azerbaycan ordusu gecikmeden karşılık verdi. Bölgede yaşanan sıcak çatışmalarda Ermenistan sivilleri de hedef alırken Azerbaycan Ermenistan'a ait bir İHA'yı düşürdü. Azerbaycan ve Ermenistan arasında tansiyon yükselirken bölgede yaşanan gelişmeleri ve doğabilecek sonuçları uzmanlar değerlendirdi...

17.07.2020Dünya
Tüm dünyanın gözü orada Türkiye çöpe attı

Tüm dünyanın gözü orada! 'Türkiye çöpe attı'

Dünya Libya'daki gelişmeler kilitlenmiş durumda. BM nezdinde tanınan meşru Libya hükümeti ordusu 5 Haziran'da Terhune'de kontrolü sağlamış, gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerden temizlenen bölgede toplu mezarlar bulunmaya başlanmıştı. Peki Libya'da neler oluyor. Uzmanlar anlattı...

12.06.2020Dünya
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Geleneksel yerine ‘harmanlanmış’ eğitim

Geleneksel yerine ‘harmanlanmış’ eğitim

“Korona salgını ile bir dönem bitecek başka bir dönem başlayacak” diyen Nişantaşı Üniversitesi kurucusu Levent Uysal’a eğitimde ve öğretimde yaşanacak değişimi sorduk. Artık geleneksel sınıf ortamının, ezber ve sınavları destekleyen sistemin geleceği üretecek nesli yetiştirmede yetersiz kaldığını söyleyen Uysal, “Sistem, düne takılıp kalmış durumda. Bundan sonra, tamamen uzaktan eğitim olacak diyemeyiz ama sanal ve örgün eğitimin bir bütünü olan ‘harmanlanmış (blended) öğrenme modeli’ yaygınlaşacaktır” dedi. Bu modelle birlikte hem yüz yüze eğitimin hem de web tabanlı eğitimin pozitif yanlarından faydalanılabileceğini belirten Uysal, Erasmus ve Exchange gibi öğrenci programlarına katılımın da azalacağına dikkat çekti.

12.04.2020Ekonomi
Umut Nayir: Sergen hocanın gelmesi camiayı birleştirdi

Umut Nayir: Sergen hocanın gelmesi camiayı birleştirdi

Beşiktaşlı futbolcu Umut Nayir, "Değişim süreçleri her zaman zordur. Özellikle kulüpten hocanın ayrılması, birçok şeyin yerinde gitmediğinin göstergesidir. Sergen hoca, kulübün efsanesi olduğu için gelişiyle birlikte taraftarımızın da onun arkasında birleşmesi bizim de motivasyonumuzu ve öz güvenimizi tazeleyecek” dedi.

13.02.2020Futbol
Atiba Hutchinson sözleşme cevabı

Atiba Hutchinson sözleşme cevabı!

Beşiktaşlı futbolcular Atiba Hutchinson ve Umut Nayir, teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde yakaladıkları çıkışı sürdürmek istediklerini söyledi.

12.02.2020Futbol
Umut Nayir: Boateng bize büyük katkı verecektir | Son dakika Beşiktaş haberleri

Umut Nayir: ''Boateng bize büyük katkı verecektir'' | Son dakika Beşiktaş haberleri

Beşiktaşlı futbolcu Umut Nayir, siyah-beyazlı ekibin kritik bir sürece girdiğini ifade etti. Başakşehir, Trabzonspor ve Alanyaspor maçlarının takımın durumunu belirleyeceğini dile getiren Nayir, yeni transfer Boateng’in de takıma büyük katkı sağlayacağını söyledi.

12.02.2020Futbol
Nihat Kahveci: Kulüplerimiz batmış durumda

Nihat Kahveci: "Kulüplerimiz batmış durumda"

Spor camiasının farklı alanlarından birçok ismi bir araya getiren "International Sport Summit" Nişantaşı Üniversitesi ev sahipliğinde bugün başladı. Zirvenin ilk oturumuna katılan eski milli futbolcu Nihat Kahveci, Türk futbolunun ekonomik krizde olduğunu söyleyerek, “Kulüplerimiz batmış durumda. Finansal anlamda sorunlar var. Transfer dahi yapamıyoruz. Acilen öz kaynaklara yönelmeliyiz” dedi.

11.02.2020Futbol
Çocuklar dijital cihazlarla okul öncesi dönemde tanıştırılabilir

Çocuklar dijital cihazlarla okul öncesi dönemde tanıştırılabilir

Nişantaşı Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğr. Gör. Nursaç Yıldız, okul öncesi dönemde çocukların dijital cihazlarla tanıştırmanın uygun olduğunu belirterek, "Bu yaş aralığındaki çocuklar ekran karşısında günde 30 dakika vakit geçirmelidir. İlkokulda bu süre günde 45 dakika, ortaokulda günde 1 saat ve lisede günde 2 saattir." dedi.

29.01.2020Teknoloji
PTT Genel Müdürü Hakan Gülten kimdir

PTT Genel Müdürü Hakan Gülten kimdir?

PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten getirildi. Bu gelişmenin ardından PTT Genel Müdürü Hakan Gülten'in kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, PTT Genel Müdürü Hakan Gülten kimdir? İşte, Hakan Gülten hakkında tüm merak edilenler...

8.01.2020Gündem
PTT Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten atandı

PTT Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten atandı

Bankacılıktan lojistiğe, posta hizmetlerinden elektronik ticarete kadar birçok alanda faaliyet gösteren PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten getirildi.

8.01.2020Ekonomi
PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten atandı

PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten atandı

Bankacılıktan lojistiğe, posta hizmetlerinden elektronik ticarete kadar birçok alanda faaliyet gösteren PTT AŞ Genel Müdürlüğü görevine Hakan Gülten getirildi.

7.01.2020Gündem
YÖK’ten vakıf üniversitelerine kontenjan sınırı

YÖK’ten vakıf üniversitelerine kontenjan sınırı

YÖK, vakıf üniversitelerine gönderdiği yazıyla 2020 YKS kontenjanlarını belirlerken yeni verilen formüle göre planlama yapmalarını istedi. Buna göre 2019 YKS’de kayıt olan öğrenci sayısına 5 eklenerek hesaplama yapılacak. YÖK’ün bu kararına vakıf üniversiteleri rektörleri “Bölümleri kapatmak zorunda kalırız” diyerek tepki gösterdi.

7.01.2020Eğitim
Yatay geçişte hedef geleceğin meslekleri

Yatay geçişte hedef geleceğin meslekleri

Merkezi yerleştirme döneminde hangi bölüm en fazla tercih aldıysa yatay geçişte de o bölümün fazla tercih alacağını duyuran Nişantaşı Üniversitesi Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Altuntaş, O yıl ki yerleştirme döneminde geleceğin meslekleri olarak seçilen bölümlere önemli ölçüde yatay geçiş yapılıyor dedi.

25.12.2019Ekonomi
Doğa Koleji’ni İTÜ mü alacak

Doğa Koleji’ni İTÜ mü alacak?

Doğa Koleji’nin devriyle ilgili tartışmalar sürerken İTÜ Vakfı, 'Görüşmeler olumlu devam ediyor' açıklaması yaptı. Milli Eğitim Bakanı, 'Kısa sürede bu satış ve devirle ilgili olumlu haberlerin gelmesini temenni ediyoruz' dedi.

19.12.2019Eğitim
Yeni gelişme: Doğa Kolejini satın almak için teklif

Yeni gelişme: Doğa Koleji'ni satın almak için teklif

Doğa Koleji Giresun Kampüsü Kurucusu Aykut Gezmiş, Nevşehir Kampüsü Kurucusu Halis Uluer ve Sivas Kampüsü Kurucusu Mustafa Eken'in başında olduğu yönetim, Doğa Koleji'ni satın almak için yönetime teklifte bulundu.

18.12.2019Eğitim

Yazar Sonuçları

Tatile kaldığı yerden devam

2.5 senedir üzerinde çalıştığı, merhum şarkıcı Bergen’in hayatını anlatan filmin kadrosundan ayrılan Serenay Sarıkaya, İstanbul’daki toplantısının ardından Haldun Demirhisar’ın yanına döndü.

28.05.2021

Polisiye dolu üç gün

Türkiye’nin ilk ve tek polisiye edebiyatı organizasyonu “Kara Hafta İstanbul Festivali”, meraklılarıyla bu yıl İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle bir araya geliyor. Altıncısı düzenlenen festivalde, gençlerin ilgisini polisiye edebiyatına çekmek amacıyla geçen yıl başlatılan öykü yarışması bu kez de “İstanbul” teması ile gerçekleştiriliyor.

18.11.2020

500 bin liraya ‘Varım’ dedi

Oyuncu Ebru Şahin’in önerilen parayı az bulduğu için reddettiği reklam teklifini şarkıcı Zeynep Bastık kabul etti. Bastık, reklam yüzü olacağı çorap markasıyla 500 bin liraya anlaştı.

26.08.2020

Özgün bir Covid-19 kitabı

Nişantaşı Üniversitesi, literatüre katkı sağlamak için COVİD-19 salgınının pek çok alanda topluma etkisi üzerine çeşitli araştırma ve analizleri içeren bir kitap çıkaracak.

10.06.2020

Sen Hep Yaz Dorsay!  

Değerli dostum Atilla Dorsay’la telefonda uzun uzun konuştuk; uzaktan özlem giderdik.

8.04.2020