EKSTRA
MENÜ

Nikol Paşinyan

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 215 haberi bulunmuştur.

Nikol Paşinyan Haberleri

Paşinyan-genelkurmay çekişmesi mahkemelik

Paşinyan-genelkurmay çekişmesi mahkemelik

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan’ın, orduyu darbe girişiminde bulunmakla suçlayarak Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ın görevden alınmasını öngören ikinci kararnamesi de Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan’dan geri döndü.

4.03.2021Dünya
Ermenistanda sular durulmuyor Siyasi krizi giderek büyüyor

Ermenistan'da sular durulmuyor! Siyasi krizi giderek büyüyor

Dağlık Karabağ'daki çatışmalardan yenilgiyle çıkan ve ateşkes anlaşmasını imzalayan Ermenistan'da her geçen gün siyasi kriz giderek büyüyor. Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa etmesi için muhtıra vermesiyle başlayan siyasi kriz sürerken, muhalefet, Paşinyan'ın görevden ayrılması şartı ile erken seçime gidilmesini istedi.

3.03.2021Dünya
Paşinyan, Rusya’dan özür diledi: Yanlış anlamışım

Paşinyan, Rusya’dan özür diledi: Yanlış anlamışım

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordunun tepkisini çekerek darbe girişimine yol açan ‘Karabağ savaşında Rus İskender füzeleri işe yaramadı’ sözlerinden çark etti.

2.03.2021Dünya
Son dakika: Ermenistanda hükümet binasına baskın

Son dakika: Ermenistan'da hükümet binasına baskın

Reuters'ta yer verilen son dakika gelişmesine göre, Ermenistan'da protestocular hükümet binasına baskın düzenledi. Son günlerde siyasal anlamda kriz yaşayan ülkede geçtiğimiz hafta ordu Başbakan Paşinyan'a istifa çağrısında bulunmuş Paşinyan ise bu çağrıya 'darbe girişimi' demişti. İşte ülkede yaşanan tüm gelişmeler...

1.03.2021Dünya
Ermenistan Karabağ’a yeniden asker yığıyor

Ermenistan Karabağ’a yeniden asker yığıyor

Azerbaycan hükümeti, siyasi kriz yaşayan Erivan yönetiminin Laçin koridoru üzerinden gizlice Dağlık Karabağ’a asker gönderdiğini duyurdu.

1.03.2021Dünya
Ordunun muhtıra verdiği Paşinyandan miting hamlesi

Ordunun muhtıra verdiği Paşinyan'dan miting hamlesi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ordunun kendisine yönelik istifa çağrısının ardından "ülkenin demokratik ve anayasal sistemini savunmak için" miting çağrısı yaptı. Paşinyan, Erivan'da düzenlenecek mitinge olabildiğince çok insanın katılmasını umduğunu söyledi.

28.02.2021Dünya
Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycanın demir yumruğu gücünü koruyor

Hikmet Hacıyev CNN TÜRK’e konuştu: Azerbaycan'ın demir yumruğu gücünü koruyor

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev, Ermenistan'daki darbe girişimi ve Azerbaycan'ın 30 yıl sonra elde ettiği Karabağ zaferine ilişkin, CNN TÜRK’ten Fulya Öztürk ve Sercan Sever'e konuştu, önemli değerlendirmede bulundu. Ermenistan’daki son gelişmelerin Karadağ anlaşmasına olası etkilerine ilişkinse net mesaj verdi: Topraklarımızı kurtardık, sorun bitmiştir.

28.02.2021Dünya
Ermenistan’ı erken seçime zorlayacak hamle

Ermenistan’ı erken seçime zorlayacak hamle

Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, Başbakan Nikol Paşinyan’ın kendisine istifa etmesi için muhtıra veren Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden alma kararnamesini veto etti.

28.02.2021Dünya
Muhtıra gerilimi sürüyor... Ermenistan çıkış arıyor

Muhtıra gerilimi sürüyor... Ermenistan çıkış arıyor

Ermenistan’da orduyla Başbakan Paşinyan arasında patlak veren ‘muhtıra krizi’ dün ikinci güne girerken, ülkede olası bir iç savaşı önlemek için çıkış yolları aranmaya başlandı.

27.02.2021Dünya
Ermenistanda muhtıra sonrası orta yol arayışları

Ermenistan'da muhtıra sonrası orta yol arayışları

Ermenistan'da ordunun Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifası için muhtıra yayımlamasından sonra ülkede orta yol arayışları devam ediyor.

26.02.2021Dünya
Kremlin: Ermenistan, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam etmeli

Kremlin: Ermenistan, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam etmeli

Kremlin Sözcüsü Peskov, Ermenistan’da yaşanan gelişmelerin ardından, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına yönelik herhangi bir tehdit görmediklerini belirterek “Gelişmelere rağmen, anlaşmaların uygulanmasına devam edilmesi önemlidir.” dedi.

26.02.2021Dünya
Son dakika... Kısıtlamalar esnetilecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğandan açıklama geldi

Son dakika... Kısıtlamalar esnetilecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kısıtlamalarının esnetilip esnetilmeyeceği ile ilgili olarak Bilim Kurulu'nun Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısında bilgi vereceğini, toplantıda kafeteryalar, restoranlarla ilgili kararlar alınacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada ''Onlara rağmen Kanal İstanbul’u da yapacağız. İnadına yapacağız'' demişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin soruları üzerine 'inadına' kelimesini ''İstanbul'a güzellik kazandıracağız'' anlamında söylediğini açıkladı.

26.02.2021Gündem
Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı

Ordu muhtıra verdi, Paşinyan ‘darbe girişimi’ dedi... Ermenistan karıştı!

Karabağ’da Azerbaycan’a yenilen Ermenistan’da şimdi de darbe krizi patlak verdi. Ermenistan ordusu, eleştirilerin hedefindeki Başbakan Nikol Paşinyan’ın istifası talebiyle muhtıra yayınladı. Bunu ‘darbe girişimi’ olarak niteleyen Paşinyan, Genelkurmay Başkanı’nı görevden aldı.

26.02.2021 Dünya
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan kimdir Uzun süre gazetecilik yaptı İşte Paşinyanın hayatı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan kimdir? Uzun süre gazetecilik yaptı! İşte Paşinyan'ın hayatı 

Ermenistan ordusu, Başbakan Nikol Paşinyan’ın ve hükümetinin istifa etmesi çağrısında bulundu. İstifa çağrısına karşı çıkan Paşinyan yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ülkede Paşinyan’ın istifası talebiyle aylardır protesto gösterileri düzenleniyordu. Paşinyan, 8 Mayıs 2018'de Ermenistan başbakanı olarak göreve başlamıştı. Peki, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan kimdir? İşte, Paşinyan'ın hayatı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

26.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Ve Putin devreye girdi

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Ve Putin devreye girdi

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu. Öte yandan Rusya lideri Putin, Paşinyan ile telefonda görüştü ve taraflara itidal çağrısında bulundu. Öte yandan ABD Dışişleri Sözcüsü Price, Ermenistan'da ordunun siyasete karışmaması gerektiğini ve Ermenistan'ın demokrasisini desteklediklerini açıkladı

25.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Ermenistan’daki darbe girişimini kınıyoruz. Darbeler her zaman demokratik süreçleri inkıtaya uğratmış ve kaosa neden olmuştur. Ermenistan’da sürecin ivedilikle normale dönmesini temenni ediyoruz.'' dedi.

25.02.2021Gündem
Ermenistanda olaylar durulmuyor Bu aşamaya nasıl gelindi, şimdi neler olacak 7 SORU 7 YANIT

Ermenistan'da olaylar durulmuyor! Bu aşamaya nasıl gelindi, şimdi neler olacak? 7 SORU 7 YANIT

Ermenistan ordusunun, Başbakan Paşinyan ve hükümetini istifaya çağırması, Paşinyan’ın genel kurmay başkanını görevden alması ve sonrasında halkı sokağa çağırması ülkede adeta kaos etkisi yarattı. Olaylar nasıl bu noktaya geldi? Türkiye ve Azerbaycan'a etkisi ne olur? Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran Hürriyet.com.tr’ye anlattı.

25.02.2021Dünya
Paşinyana istifa çağrısı... Ermenistanda fitili o sözler ateşledi Putin duyduğu anda küplere bindi

Paşinyan'a istifa çağrısı... Ermenistan'da fitili o sözler ateşledi! Putin duyduğu anda küplere bindi

Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve üst rütbeli komutanlar, Başbakan Paşinyan’ı istifaya çağıran bir bildiri yayımladı. Bunun üzerine Paşinyan olayı "darbe girişimi" olarak nitelendirerek, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan’ı görevden aldığını duyurdu. Hürriyet Gazetesi Moskova temsilcisi Nerdun Hacıoğlu, Rusya konusunda ise, ''Ermenistan Başbakanı Paşinyan Rus İskender füzelerinin aslında işe yaramadığını ilan etti. Bu tabii ki Rusya’yı küplere bindirdi.'' ifadelerini kullandı. Öten yandan Paşinyan destekçilerini sokağa çağırdı.

25.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Son dakika haberi: Ermenistan yangın yeri! Paşinyan konuştu: Teslim olmayacağız

Dünya bugüne Ermenistan'dan gelen bir 'son dakika' haberiyle başladı. Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey ordu komutanları, Dağlık Karabağ hezimeti sonrası zor günler yaşayan Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetinin "makul kararlar alamadığı ve görevini yerine getiremediği" gerekçesiyle istifasını talep eden bir muhtıra yayınladı. Bunun üzerine Paşinyan, Facebook hesabından yayınladığı bir videoda yaşananları "darbe teşebbüsü" olarak nitelendirdi ve halkı sokaklara çağırdı. Ermenistan saatiyle 16.00'da başkent Erivan'nın merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda destekçilerine seslenen Paşinyan, "Teslim olmayacağız. Ermenistan halkı darbeye izin vermeyecek" açıklaması yaparak orduya "Görevini yap, ülkenin sınırlarını koru" çağrısında bulundu.

25.02.2021Dünya
Ermenistanda siyasiler, Rus yapımı İskender füzelerinin kullanıma uygun olup olmadığını tartışıyor

Ermenistan'da siyasiler, Rus yapımı İskender füzelerinin kullanıma uygun olup olmadığını tartışıyor

Ermenistan'da, Rus yapımı "İskender" kısa menzilli balistik füze sistemlerinin kullanıma ne kadar uygun olup olmadığı tartışması gündeme geldi.

24.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putinden Dağlık Karabağ görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin'den Dağlık Karabağ görüşmesi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Moskova'da Dağlık Karabağ konusunda yapılan üçlü toplantıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bilgilendirdi. Görüşmede, zirvenin sonuçlarından birinin Azerbaycan ve Ermenistan'ın ilişkilerini normalleştirme niyetinin teyidi olduğu vurgulandı. Görüşmede, Türkiye-Rusya Ateşkes Kontrol Merkezi oluşumu ve Dağlık Karabağ çatışma bölgesindeki tüm askeri eylemler değerlendirildi. Erdoğan, Karabağ'da birlikte yaşama şartları oluştuğunda tüm dünyaya Türk-Rus ortaklığının yapıcı sonuçlarını göstermiş olacaklarını dile getirdi.

13.01.2021Gündem
Aliyev ve Paşinyan’a Ruslar test yapmış

Aliyev ve Paşinyan’a Ruslar test yapmış

Azerbaycan ve Ermenistan liderleri İlham Aliyev ile Nikol Paşinyan’ın 11 Ocak’taki Moskova zirvesine katılmalarından önce, Rus hekimler tarafından ülkelerinde koronavirüs testinden geçirildikleri ortaya çıktı.

13.01.2021Dünya
Savaş sonrası ilk kez aynı masada... Moskova’da üçlü zirve

Savaş sonrası ilk kez aynı masada... Moskova’da üçlü zirve

Azerbaycan lideri Aliyev ile Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Karabağ savaşının ardından ilk kez Putin’in ev sahipliğinde buluştu.

12.01.2021Dünya
Moskovada kritik Karabağ zirvesi sona erdi

Moskova'da kritik Karabağ zirvesi sona erdi

Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın Moskova'da Dağlık Karabağ görüşmesi sona erdi. Ateşkes sonrası liderlerin ilk kez bir araya geldiği toplantı yaklaşık 4 saat sürdü. Zirvede Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan'ın işgali döneminde kapanan ekonomi ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı.

11.01.2021Dünya
Moskova’da kritik Karabağ zirvesi

Moskova’da kritik Karabağ zirvesi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in inisiyatifiyle Moskova’da bugün ikinci Karabağ zirvesi toplanıyor.

11.01.2021Dünya
Son dakika: Putin, Aliyev ve Paşinyan yarın Moskovada görüşecek

Son dakika: Putin, Aliyev ve Paşinyan yarın Moskova'da görüşecek

Son dakika haberleri...Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ konusunu yarın Moskova’da görüşecek.

10.01.2021Dünya
Azerbaycan Ermenistanın S-300lerini yok ettiği görüntüleri paylaştı

Azerbaycan Ermenistan'ın S-300'lerini yok ettiği görüntüleri paylaştı

Azerbaycan tarafından ordunun envanterinde bulunan İnsansız hava araçlarının (İHA) bir Rus S-300 savunma sistemini yok ettiği anlar yayınlandı. Öte yandan Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ayvazyan'ın Dağlık Karabağ'ı ziyaret ederek sözde Ermeni yöneticilerle bir araya gelmesine tepki gösterdi.

6.01.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan Başbakanı Paşinyan karantinada

Son dakika: Ermenistan Başbakanı Paşinyan karantinada!

Ermenistan Başbakanlık Sözcülüğü'nden yapılan açıklamaya göre Başbakan Nikol Paşinyan, Ortodoks Ermenilerin bugün kutladıkları Noel Bayramı ayinine katılmadı. Paşinyan'ın koronavirüs nedeniyle kendini karantinaya aldığı ifade edildi.

6.01.2021Dünya
Ermenistan Başbakanı Paşinyandan küstah açıklamalar

Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan küstah açıklamalar

Azerbaycan tarafından hezimete uğratıldıktan sonra ülkesinde istenmeyen kişi ilan edilen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan küstah açıklamalarda bulundu. Paşinyan, ülkeye Türk ürünlerinin girişini yasaklama kararına ilişkin "Türkiye pazarı sarsılmış durumda. Eğer Azerbaycan’a destek vermekten vazgeçerlerse kararımızı tekrar gözden geçiririz" ifadelerini kullandı. Sözleri sosyal medyada alay konusu oldu.

1.01.2021Dünya
Son dakika haberi: Ermenistanda flaş gelişme Paşinyan istifaya hazır

Son dakika haberi: Ermenistan'da flaş gelişme! Paşinyan istifaya hazır

Son dakika haberi... Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, "Halkın kararı doğrultusunda istifa etmeye hazırım" dedi.

25.12.2020Dünya
Ermenistan durulmuyor Hain Paşinyan sloganları sokakları inletti

Ermenistan durulmuyor! 'Hain Paşinyan' sloganları sokakları inletti

Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'da Azerbaycan karşısında yenilgiyi kabul eden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın istifası için ülkede protesto eylemleri sürüyor.

25.12.2020Dünya
Ermenistanda protestocular Başbakanlık binasını kuşattı

Ermenistan'da protestocular Başbakanlık binasını kuşattı

Ermenistan'da, Azerbaycan karşısında alınan yenilginin ardından gerginlik dinmiyor. İnsan içine çıkamaz hale gelen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, halk tarafından gittiği her yerde tepkiyle karşılanmaya devam ediyor. Protestocular Paşinyan'ın aracına saldırdı, güvenlik güçleri olayları güçlükle yatıştırdı. Gerginlik devam ediyor.

24.12.2020Haber
Son dakika... Ermenistanda olay üstüne olay Protestocular Başbakanlık binasını kuşattı...

Son dakika... Ermenistan'da olay üstüne olay! Protestocular Başbakanlık binasını kuşattı...

Son dakika haberleri... Ermenistan'da, Azerbaycan karşısında alınan yenilginin ardından sular bir türlü durulmuyor. İnsan içine çıkamaz hale gelen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, halk tarafından gittiği her yerde tepkiyle karşılanmaya devam ediyor. Daha önce ziyarete gittiği kiliseden kovulan Paşinyan bu sefer de Başbakanlık binasını kuşatan protestocuların hışmıyla karşı karşıya kaldı. Protestocular Paşinyan'ın aracına saldırdı, güvenlik güçleri olayları güçlükle yatıştırdı. Gerginlik sürüyor...

24.12.2020Dünya
Paşinyan’a ‘radyoaktif kirli bomba’ önermişler

Paşinyan’a ‘radyoaktif kirli bomba’ önermişler

Ermenistan’ın hezimete uğradığı 44 günlük Karabağ savaşında Erivan yönetimine nükleer atıklardan hazırlanan ‘kirli bomba’ kullanması yönünde tavsiyede bulunulduğu ortaya çıktı.

23.12.2020Dünya
Ermenistanda muhalefet, Başbakan Paşinyanın istifası için süresiz protestoya başladı

Ermenistan'da muhalefet, Başbakan Paşinyan'ın istifası için süresiz protestoya başladı

 Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ülkede süresiz protestolar başladı.

22.12.2020Haber
Son dakika...Ermenistanda muhalefet, Başbakan Paşinyanın istifası için süresiz protestoya başladı

Son dakika...Ermenistan'da muhalefet, Başbakan Paşinyan'ın istifası için süresiz protestoya başladı

Son dakika haberleri...Ermenistan’ın işgal ettiği Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusu karşısında yenilmesinin ardından Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a karşı ülkede süresiz protestolar başladı.

22.12.2020Dünya
Ermeni papaz Paşinyan’ı tersledi

Ermeni papaz Paşinyan’ı tersledi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’ın ülkesinde otoritesini kaybettiğini gösteren yeni kareler ortaya çıktı.

22.12.2020Dünya
Ermenistanda Paşinyana ikinci şok: Kente girişi engellendi

Ermenistan'da Paşinyan'a ikinci şok: Kente girişi engellendi

Ermenistan halkı, Azerbaycan karşısında yenilgiye uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın ziyaret için geçiş yapmayı planladığı konvoyu durdurmak için protesto düzenledi.

21.12.2020Haber
Paşinyana darbe üstüne darbe Yolunu kestiler

Paşinyan'a darbe üstüne darbe! Yolunu kestiler

Ermenistan Başbakan'ı Paşinyan'a gün içerisinde darbe üstüne darbe geldi. Önce kilise'den kovulan Paşinyan, Azerbaycan sınırında bulunan Sünik bölgesini ziyaret etmek isterken bölge halkı tarafından yolu kesildi.

21.12.2020Dünya
Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyanı kiliseden kovdu

Kilise papazı Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ı kiliseden kovdu

Azerbaycan karşısında Karabağ'da büyük hezimete uğrayan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, kilisede ölen askerleri için düzenlenen tören sırasında papaz tarafından kovuldu.

21.12.2020Haber
Son dakika...Paşinyan dünyaya rezil oldu

Son dakika...Paşinyan dünyaya rezil oldu!

Son dakika haberleri...Azerbaycan karşısında ağır bir hezimete uğrayan Ermenistan Başbakan'ı ziyaret için gittiği Kilise papazı tarafından tepkiyle karşılandı. Ziyaretçileri hoş karşılamayan papaz, Paşiyan'ı kiliseden kovdu. Görünütüler kameralara yansıdı.

21.12.2020Dünya
AB’de ‘Macron korona’ alarmı

AB’de ‘Macron korona’ alarmı

Geçen hafta Brüksel’de AB liderler zirvesine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un koronavirüs testinin pozitif çıkması, diğer Avrupalı liderler arasında endişeye neden oldu.

18.12.2020Dünya
Paşinyan yan çiziyor

Paşinyan yan çiziyor

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan hükümeti ikinci Dağlık Karabağ savaşını sonlandıran 10 Kasım üçlü anlaşmasının maddelerini çarpıtmaya çalışarak barış sürecini tehlikeye atmaya başladı.

15.12.2020Dünya
Son dakika haberi: Paşinyan yan çiziyor Ermenistan kriz peşinde, barış tehlikede...

Son dakika haberi: Paşinyan yan çiziyor! Ermenistan kriz peşinde, barış tehlikede...

Ermenistan’da Başbakan Nikol Paşinyan hükümeti, ikinci Dağlık Karabağ savaşını sonlandıran 10 Kasım üçlü anlaşmasının maddelerini çarpıtmaya çalışarak barış sürecini tehlikeye atmaya başladı.

15.12.2020Dünya
Son dakika...Ermenistanda 3 günlük yas ilan edildi

Son dakika...Ermenistan'da 3 günlük yas ilan edildi

Siyasi krizin devam ettiği Ermenistan'da, istifa ettiği haberlerini yalanlayan Başbakan Nikol Paşinyan 3 günlük yas ilan edildiğini duyurdu.

14.12.2020Dünya
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Ermenistan Paşinyan’a karşı ayaklandı

Ermenistan Paşinyan’a karşı ayaklandı

Ermenistan muhalefetinin Başbakan Nikol Paşinyan’a üç gün önce verdiği istifa ültimatomunun süresi dün öğle saatlerinde doldu.

9.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Erivanda sivil itaatsizlik eylemleri başladı, protestocular Paşinyanın istifasını istiyor

Son dakika haberler: Erivan'da sivil itaatsizlik eylemleri başladı, protestocular Paşinyan'ın istifasını istiyor!

Son dakika haberi.. Haftalardır protestoların dinmediği Ermenistan'da bugün beklenen oldu, Dağlık Karabağ savaşında yenilgi anlaşmasını imzalayan Başbakan Nikol Paşinyan'a verilen süre doldu. Göstericiler başkent sokaklarını doldururken Azerbaycan yenilgisinin baş sorumlusu olarak görülen Başbakan Paşinyan'ın istifası isteniyor.

8.12.2020Dünya
Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycanda

Türk askeri 10 Aralık Zafer Töreni için Azerbaycan'da!

Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da elde ettiği zafer dolayısıyla başkent Bakü'nün Azadlık Meydanı'nda askeri geçit töreni düzenlenecek. 10 Aralık'ta yapılacak olan tören için Türk askeri de Azerbaycan'a gitti. Bakü sokaklarında kortej halinde yürüyen Türk askerinin görüntüleri büyük ilgiyle karşılandı.

8.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Ermenistan Başbakanı Paşinyana şok üstüne şok 8 Aralıka kadar süre verdiler

Son dakika haberler: Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a şok üstüne şok! 8 Aralık'a kadar süre verdiler

Son dakika haber... Ermenistan'da Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını isteyenlerin gösterileri devam ediyor. Muhalefet partileri ise Paşinyan'a 8 Aralık'a kadar istifa etmesi için ültimatom verdi.

5.12.2020Dünya