EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Nijer

Nijer ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nijer haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.236 Nijer haberi bulunmuştur.

Nijer Haberleri

ABDde gazeteciye 18 ay hapis cezası

ABD'de gazeteciye 18 ay hapis cezası

Örtülü operasyonlarla görevli bir CIA ajanının kimliğinin sızdırılması konusunda savcılara kaynağı hakkında bilgi vermeyi reddeden New York Times muhabirlerinden Judith Miller, ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Thomas F. Hogan tarafından, ”mahkeme kurallarına riayet etmemek”ten dolayı 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

8.10.2004Dünya
Chirac da Kaddafi’nin çadırında

Chirac da Kaddafi’nin çadırında

Kaddafi’nin kitle imha silahları üretiminden vazgeçtiğini açıklayıp, terör eylemleri için Batı’ya tazminat ödemeye başlamasından bu yana Libya’ya ekonomik çıkarma yapan AB liderlerine Fransa Cumhurbaşkanı Chirac da eklendi.

25.11.2004Dünya
Tam Güneş tutulması Mart 2006da

Tam Güneş tutulması Mart 2006'da

21. Yüzyılın ilk tam güneş tutulması 29 Mart 2006'da gerçekleşecek. Güneş tutulması, Akdeniz, Orta Anadolu ve Karadeniz'de tutulma hattı içinde kalan 13 ilde tam, hat dışında kalan yerlerde ise parçalı tutulma şeklinde izlenebilecek.

23.01.2005Gündem
Yurtdışı seyahatleri için zorunlu aşılama

Yurtdışı seyahatleri için zorunlu aşılama

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, “sarı humma” hastalığının görüldüğü ülkelere girişte ve bu ülkelerden ayrılışta, “sarı humma aşısı”nın uygulandığını belgeleyen ”uluslararası aşı sertifikası”nın ibrazının zorunlu tutulduğunu bildirdi.

26.01.2005Kelebek
Dünya nüfusu 2050de 9.1 milyar olacak

Dünya nüfusu 2050'de 9.1 milyar olacak

Dünya nüfusunun 2050 yılına kadar 2.6 milyar artarak 9.1 milyara ulaşacağı kaydedildi.

25.02.2005Dünya
Bu da astronomi turizmi

Bu da astronomi turizmi

NASA, 29 Mart 2006’da gerçekleşecek tam güneş tutulmasının en iyi izleneceği ülkeler listesinde Türkiye’yi bir numaraya yerleştirdi. Tutulma hattının büyük bölümü okyanus üzerinde yer alıyor ve Avrupa’dan izlenemiyor. Bu haber turizmcileri harekete geçirdi.

1.04.2005Kelebek
Bu da astronomi turizmi

Bu da astronomi turizmi

NASA, 29 Mart 2006’da gerçekleşecek tam güneş tutulmasının en iyi izleneceği ülkeler listesinde Türkiye’yi bir numaraya yerleştirdi. Haber turizmcileri harekete geçirdi.

1.04.2005Kelebek
40 milyar dolar siliniyor, Afrika seviniyor

40 milyar dolar siliniyor, Afrika seviniyor

Dünyanın en gelişmiş ekonomisine sahip 8 ülkeden oluşan G8 grubunun, dünyanın en yoksul 18 ülkesinin 40 milyar doları bulan kredi borçlarının yüzde 100 silinmesini yönünde aldığı tarihi kararın yankıları sürüyor.

12.06.2005Ekonomi
CIA ajanının kimliğini Bush’un beyni sızdırmış

CIA ajanının kimliğini Bush’un beyni sızdırmış

ABD’li iki gazeteciye hapis korkusu yaşatan haberin kaynağının, ‘Bush’un beyni’ olarak bilinen siyasi danışmanı Karl Rove olduğu ortaya çıktı.

3.07.2005Dünya
Kamerunda tekne battı: 30 ölü

Kamerun'da tekne battı: 30 ölü

Afrika ülkelerinden Kamerun'un açıklarında batan bir teknede bulunan 60 yolcudan 30'u boğularak yaşamını yitirdi.

5.07.2005Dünya
Skandala isim kondu: Rovegate

Skandala isim kondu: Rovegate

Bir CIA ajanının kimliğinin basına sızdırılmasıyla ilgili skandal giderek büyüyor. Skandal, Washington’da, ‘Rovegate’ olarak adlandırılmaya başlandı.

11.07.2005Dünya
Bush, ‘beyninden’ vazgeçer mi

Bush, ‘beyninden’ vazgeçer mi?

ABD’de bir gazetecinin hapse atılmasıyla sonuçlanan, CIA ajanıyla ilgili haberin kaynağının, Başkan George Bush’un beyni olarak bilinen siyasi danışmanı Karl Rove olduğu ortaya çıkmasının ardından köşeye sıkışan Beyaz Saray, tam anlamıyla suskunluğa büründü.

12.07.2005Dünya
Rowling kimi öldürdü

Rowling kimi öldürdü?

Harry Potter serisinin 6’ncı ve sondan bir önceki kitabı ‘Harry Potter and Half-Blood Prince’(Harry Potter ve Melez Prens) dün piyasaya çıkar çıkmaz büyük ilgi görürken, The Sun Gazetesi, bu bölümde kahramanlardan birinin öldürüldüğünü belirterek, kitapla ilgili bazı ayrıntılar ve ipuçları yayınladı.

16.07.2005Dünya
Ajan skandalını Grossman’ın raporu mu başlattı

Ajan skandalını Grossman’ın raporu mu başlattı

NY Times Gazetesi’ne göre bir CIA ajanının adının basına sızdırılmasıyla patlak veren skandalın ardında, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Marc Grossman’ın (solda) hazırladığı bir rapor var. İsmi basına sızdıran kişi olarak gösterilen Bush’un danışmanı Karl Rove, ajanın adını bu raporda görmüş.

17.07.2005Dünya
Ajan skandalına Cheney’in adamı da karıştı

Ajan skandalına Cheney’in adamı da karıştı

CIA ajanı Valerie Plame’in kimliğini, kim ya da kimlerin basına sızdırdığına ilişkin soruşturma sürerken, Başkan Yardımcısı Dick Cheney’nin en yakın adamı olarak bilinen Özel Kalem Müdürü Lewis Libby de skandala bulaştı.

18.07.2005Dünya
Ajanın adını Bush’un beyni sızdırdı

Ajanın adını Bush’un beyni sızdırdı

CIA skandalı Özel Savcı Patrick Fitzgerald tarafından soruşturuluyor. Bir CIA ajanının kimliğini basına sızdırmak suç. Valerie Plame’in adını Time dergisinden Matt Cooper ve yorumcu Robert Novak yazmıştı.

27.07.2005Dünya
Kaynağını açıklamayan ABDli gazeteci serbest

Kaynağını açıklamayan ABD'li gazeteci serbest

Gazetecilik ilkeleri gereği gizli bir CIA ajanını deşifre eden kaynağını açıklamayı reddettiği için yargılanarak 6 Temmuz'da cezaevine konan New York Times gazetesi muhabirlerinden Judith Miller, söz konusu kaynağının, “artık gizlilik gerekmediği” kararı üzerine dün serbest bırakıldı.

30.09.2005Dünya
Kahraman gazeteci hapisten çıktı

Kahraman gazeteci hapisten çıktı

CIA ajanının isminin basına sızdırılmasıyla ilgili davada kaynağının adını açıklamadığı için üç ay hapis yatan ABD’li gazeteci Judith Miller, kaynağın konuşma kararı alması üzerine serbest kaldı. Kaynak; Başkan Yardımcısı Cheney’in özel kalemi Lewis Libby.

30.09.2005Dünya
Beyaz Saray-CIA savaşı

Beyaz Saray-CIA savaşı

Kaynağını açıklamadığı için hapis yatan NY Times muhabiri Judith Miller’in aylar sonra yazdığı ilk haber gazetesinde yayınlandı. Miller, hapis yatmasına neden olan ‘CIA ajanının adının sızdırılması’ olayını yazarken, Irak yüzünden Beyaz Saray ile CIA arasında nasıl bir savaş yaşandığını ortaya koyuyor.

16.10.2005Dünya
Bushun en zor haftası

Bush'un en zor haftası

ABD siyasetini sarsan, gizli bir ajanın kimliğinin yasadışı şekilde medyaya sızdırılması skandalında Başkan George Bush'un başdanışmanı Karl Rove ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin başdanışmanı Lewis Libby hakkında dava açılıp açılmayacağının, gelecek hafta içinde belli olması bekleniyor.

23.10.2005Gündem
Skandal Cheney’ye dayandı

Skandal Cheney’ye dayandı

CIA ajanının adının açıklanmasıyla ilgili skandal dün ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney’ye kadar uzandı. Yasak olduğu halde gazetecilere ismi sızdıran kişilerden olduğu sanılan Lewis Libby’nin CIA ajanının kimliğini patronu Dick Cheney’den öğrendiği iddia edildi.

25.10.2005Dünya
‘Bush’un beyni’ şimdilik kurtuldu

‘Bush’un beyni’ şimdilik kurtuldu

Başkan Bush’un ‘Beyni’ ve başdanışmanı Rove da, Libby gibi skandalın ortasındaki isimlerden. O da CIA ajanının adını basına sızdırmakla suçlanıyor.

29.10.2005Dünya
ABD muhalefeti: Bushun başdanışmanı istifa etmeli

ABD muhalefeti: Bush'un başdanışmanı istifa etmeli

ABD'yi sarsan casus skandalında özel savcının Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin başdanışmanı Lewis Libby için dava açılacağını duyurmasının ardından muhalefetteki Demokrat Parti, hakkındaki soruşturma halen süren Başkan George W. Bush'un başdanışmanı Karl Rove'un da istifasını istedi.

31.10.2005Dünya

Yazar Sonuçları

Devletten seyahat sağlığı danışmanlığı alabilirsiniz

Bazı tıp fakülteleriyle özel hastanelerde seyahat sağlığı ile ilgili hizmet veren klinikler bulunuyor. Ancak bugün size, Sağlık Bakanlığı’nın da 26 Seyahat Sağlığı Merkezi bulunduğunu hatırlatmak istiyoruz.

19.12.2004

Riskli bölgelere giderken sarıhummaya dikkat

Karantina hastalığı olan ve seyahat sırasında karşılabileceğiniz sarıhummadan söz edeceğiz bu hafta.

1.05.2005

Adem’i kim öldürdü?

21 Eylül 2001 Cuma günü öğleden sonra Londra’nın ortasındaki köprüden geçen biri, nehrin üzerinde kendisine doğru yüzen turuncu renkteki cismi fark etti, bekledi, gözlerine inanamadı, polisi aradı. Kafası, kolları, bacakları büyük bir titizlikle kesilmiş, damarlarına bulanık su dolmuş, turuncu şortlu küçük zenci, yarım saat kadar sonra nehirden çıkartılmıştı.

15.10.2005

Bush, skandalı geçiştiriyor

BARZANİ’nin ABD Başkanı Bush’un yanında ne aradığını merak mı ediyorsunuz? Bizim Dışişleri yetkililerimizin dediği gibi ‘ABD Başkanı Bush, Irak’taki eyalet başkanlarını teker teker kabul edecek mi?’ sorusu mu aklınızı kurcalıyor?

27.10.2005

Medya ile oyun olmaz, Bush örneği

MALATYA çocuk yuvasındaki skandalı ortaya çıkartan başarılı gazetecilik olayını tam övecekken, Başbakan Erdoğan’ın bu yüzden medyayı fırçaladığını öğrenince aklıma Amerika’daki skandal geldi.

30.10.2005