EKSTRA
MENÜ

Niagara Şelalesi

Niagara Şelalesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Niagara Şelalesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 94 Niagara Şelalesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Niagara Şelalesi Haberleri

Dünyanın En Büyük Ve Uzun Şelalesi Hangisidir Dünyanın En Büyük Şelaleleri Ve Özellikleri

Dünyanın En Büyük Ve Uzun Şelalesi Hangisidir? Dünyanın En Büyük Şelaleleri Ve Özellikleri

Bir doğa harikası olan şelaleler dünyanın birçok noktasında bulunmaktadır. Bazı şelaleler ise büyüklüğü ve yapısı ile herkesin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dünyanın en büyük ve uzun şelalesi hangisidir? Dünyanın en büyük şelaleleri ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

25.03.2021Araştırma
Tortum Şelalesi beyaza büründü

Tortum Şelalesi beyaza büründü

ULUSLARARASI Sakin Kentler Birliği tarafından 'Türkiye'nin 11'inci sakin kenti' seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi, her mevsim olduğu gibi kışın da kar yağışı ile farklı güzelliğe bürünüyor. Çevresi beyaz örtüyle kaplanan, korkulukları ise buz tutan şelelade yeni sezon hazırlıklarına ise martta başlanacak.

22.02.2021Gündem
Türkiyenin Niagarası eşsiz manzaralar sunuyor

'Türkiye'nin Niagarası' eşsiz manzaralar sunuyor

Kayseri kent merkezine 190 kilometre Adana'nın Feke ilçesine de yaklaşık 90 kilometre uzaklıkta bulunan Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, 500 metrekarelik alanda 7 şelaleden oluşuyor.

9.02.2021Seyahat
Bundan sonra adından sık sık bahsettirecek 5 muhteşem şelale

Bundan sonra adından sık sık bahsettirecek 5 muhteşem şelale

Durmadan akan şelalenin sesiyle huzuru bulmamak ne mümkün… Sizde rotanızı huzura çevirmek isteyenlerdenseniz birbirinden güzel şelaleleri mutlaka gezmelisiniz. Bazıları muhteşem bir yüzme deneyimi sunan bu şelaleler, yaz bitmeden mutlaka görmeniz gerekenler arasında yerini alıyor. Ülkemizin sayısız güzel şelalelerinden çok bilinmeyen ama bundan sonra sık sık adından bahsettirecekleri sizler için derledik. İşte bunlardan bazıları…

11.09.2020Seyahat
Niagara Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Niagara Şelalesi Yüksekliği Ve Özellikleri (2020)

Niagara Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Niagara Şelalesi Yüksekliği Ve Özellikleri (2020)

Niagara şelalesi en zorlu ve en güzel şelale arasında yer almaktadır. Sizler için niagara şelalesi hakkında detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

7.09.2020Seyahat
Mustafa Sandal hayatını yazdı...Defne Samyeli onu neden terk etti

Mustafa Sandal hayatını yazdı...Defne Samyeli onu neden terk etti?

İlk albümünü yayımlamasının üstünden 26 yıl geçti. Şarkılarıyla bir döneme tanıklık etti. Aşkları hiç gündemden düşmedi. Mustafa Sandal’la hayatını anlattığı ‘Beni Ağlatma’ isimli kitap vesilesiyle buluştuk; hayat hikâyesini, aşk hayatının bilinmeyen yönlerini, biten evliliğinin detaylarını ve şimdiki yaşamını konuştuk. Sandal: “Durulmadım. Mustafa Sandal versiyon 2.0’da yaşıyorum. Fonksiyonel, niyetli ve istekli bir erkek olarak aktifim.”

Yaz tatilinin vazgeçilmez rotası: Tortum Şelalesi

Uluslararası Sakin Kentler Birliği'nce Türkiye'nin 11. sakin kenti seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi turistlerin yaz tatilinde vazgeçilmez rotalarından biri oldu.

11.07.2019Seyahat
Niagara Şelalesi hangi iki ülke arasındadır

Niagara Şelalesi hangi iki ülke arasındadır?

Niagara Şelaleleri dünyanın en fazla turist çeken ilk 5 noktası arasında yer alıyor. Bölgeyi ziyaret eden turistlerin en gözde aktiviteleri arasında ise tekne turu geliyor. Dünya’nın tek parça halindeki en büyük şelalesi Niagara'nın hangi iki ülke arasında yer aldığı merak ediliyor. Peki, Niagara Şelalesi hangi iki ülke arasındadır?

28.01.2019Gündem
Niagara Şelalesi dondu, ortaya muhteşem görüntüler çıktı

Niagara Şelalesi dondu, ortaya muhteşem görüntüler çıktı

ABD'nin doğu kıyılarını vuran aşırı soğuklar ünlü Niagara Şelalesi'nin de donmasına neden oldu. Kanada-ABD arasında yer alan şelale donunca ortaya muhteşem fotoğraflar çıktı.

25.01.2019Dünya
Nikola Tesla Müzesi Türkiyeye geliyor

"Nikola Tesla Müzesi" Türkiye'ye geliyor

"Yıldırımların efendisi" olarak tanınan dünyaca ünlü mucit, fizikçi ve elektrofizik uzmanı Nikola Tesla'nın Sırbistan'ın başkenti Belgrad'daki Tesla Müzesi'nde sergilenen özel eşyaları ve icatları Türkiye'ye getirilecek.

25.07.2018Teknoloji
Niagara Şelalesi buzla kaplandı

Niagara Şelalesi buzla kaplandı

Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada sınırında bulunan Niagara Şelalesi’nin aşırı soğuğun etkisiyle buz ve karla kaplanması muhteşem manzaralar oluşturdu.

3.01.2018Dünya
Potansiyel İçin Performans...

Potansiyel İçin Performans...

Potansiyelinin açığa çıkmasında neler kolaylaştırıcıdır? Potansiyel /Gizil güç /yetenek nasıl gerektiği gibi kullanılabilir? …

13.12.2017İyi Yaşam
Tenorların Düellosuna Kanadada büyük ilgi

'Tenorların Düellosu'na Kanada'da büyük ilgi

Atılgan Gümüş "Alnımızın akıyla ülkemizi temsil ettik. Toronto da Hollywood yıldızı gibi hissettirdiler kendimizi"

15.09.2017Keyif
Turist akınına uğrayan şelale lağıma döndü

Turist akınına uğrayan şelale lağıma döndü

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Niagara Şelalesi’ne atık ve çöp boşaltılınca bölgenin hem rengi hem de kokusu değişti. İşte detaylar...

25.08.2017Seyahat
Doğa’nın bir mucizesi: Niagara

Doğa’nın bir mucizesi: Niagara

Küçükken izlediğim Marilyn Monroe’nin oynadığı ‘Niagara’ ismindeki filmde, filmden çok tüm güzelliği ve ihtişamıyla Niagara Şelalesi beni etkilemiş ve hafızama kazınmıştı. Tabi o zamanlar bir gün bu güzel şelaleyi ziyaret edebileceğimi hiç düşünmemiştim. Daha o yaşlarda beni çok etkileyen, büyüyüp seyahat etme tutkusuna yakalanınca görmek istediğim yerler listesine eklenen Niagara Şelalesi'ni sonunda görme fırsatı buldum. İşte size doğal güzelliğinin yanında keyifli aktiviteler de sunan Niagara rehberi…

12.08.2017Banu GÜNDOĞDU
7 kulaç İstanbul

7 kulaç İstanbul

İstanbul’da dün adeta gök delindi, bardaktan boşanırcasına yağmur yağdı. Sabah işe gidiş saatine denk gelen yağış, hayatı felç etti. Milyondolarlık bütçelerle yapılan metro, metrobüs, tramvay ve tüneller su altında kaldı. Saat 12.00’ye kadar metrekareye 91 kilogram yağış düştü. Bu da 106 yılın en yüksek 3’üncü yaz yağış değeri oldu. Silivri’de metrekareye düşen 128 kilogram yağış, Ekim 1985’te ölçülen en yüksek yağış miktarını geride bıraktı.

18.07.2017Gündem
Sıcaklıkların düşürülmesine yönelik küresel taahhüt Dünya Enerji Kongresi’nde masaya yatırıldı

Sıcaklıkların düşürülmesine yönelik küresel taahhüt Dünya Enerji Kongresi’nde masaya yatırıldı

Geçen yıl Paris'te bir araya gelen 200 ülke, tarihi COP21 anlaşmasını benimseyerek küresel ortalama sıcaklıklardaki artışı Sanayi Devriminden önceki sıcaklıkların 2°C altına çekmeyi taahhüt etti.

İstanbul “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” için “Turuncu”ya boyandı

İstanbul “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele” için “Turuncu”ya boyandı

Birleşmiş Milletler'in (BM) dünya çapında organize ettiği “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası" kapsamında İstanbul’daki sembol yapılar turuncuyla ışıklandırıldı.

25.11.2015Gündem
Tahta kaşık mutfağa geri döndü

Tahta kaşık mutfağa geri döndü

Günümüzde kullanılan çelik, teflon, seramik ve granit tencere tavaların içinin çizilmesini engellemek için kullanılan ahşap kaşıklara talep artıyor.

13.10.2015Ekonomi
Arkeologların teşhis edebildiği 7 ünlü iskelet

Arkeologların teşhis edebildiği 7 ünlü iskelet

Araştırmacıların buldukları kemiklerin, tarihi kayıtlarda ismi geçen birine ait olduğu genelde çok nadir görülür. Bu teşhis edilebilen kalıntıların birçoğu da genelde soylulara veya yüksek statüden diğer insanlara aittir ve bulunduktan sonra, üstünde isimlerinin yazılı olduğu lüks mezarlara defnedilirler.

11.08.2015Kelebek
Buz tutan Niagara Şelalesine tırmanan ilk dağcı

Buz tutan Niagara Şelalesi'ne tırmanan ilk dağcı

Kanadalı dağcı ve 'buz tırmanıcısı', 47 yaşındaki Will Gadd, ABD veKanada sınırındaki Niagara Şelalesi'ne tırmanan ilk kişi oldu.Niagara'nın buz tutanAt Nalı Şelalesi bölümüne tırmanan Gadd, tırmanış sonunda çok üşüdüğünü,çok ıslandığını, vücut ısısının çok düştüğünü söyledi.Eldeettiği başarıdan çok memnun olduğunu ifade eden Gadd, tırmanışınardından herhangi bir sağlık problemi yaşamadığını belirtti.

4.02.2015Haber
Victoria Şelalesini böyle geçti

Victoria Şelalesi'ni böyle geçti!

Sıra dışı Alman sporcu, 26 yaşındaki Lukas Irmler ile 34 yaşındaki Avusturyalı Reinhard Kleindel iki yıl süren hazırlık döneminin ardından Zimbabve'nin ünlü Victoria Şelalesi'ni ip üstünde yürüyerek başarıyla geçti

10.11.2014Avrupa
İp cambazı gökdelenler arasında gözleri bağlı yürüdü

İp cambazı gökdelenler arasında gözleri bağlı yürüdü

Amerikalı cambaz Nik Wallenda, Chicago'da gökdelenler arasında gerilen ipler üzerinde arka arkaya gerçekleştirdiği iki yürüyüşle dünya rekoru kırdı.

3.11.2014Dünya
Denizlerin kraliçesi

Denizlerin kraliçesi

HMS Queen Elizabeth 10.6 milyar dolara 6 yılda tamamlandı.

4.07.2014Ekonomi
Evlenmeye karar verdi

Evlenmeye karar verdi

Dünyaca ünlü model Cara Delevingne ve Hızlı ve Öfkeli serisinin yıldızı Michelle Rodriguez arasındaki aşk yeni bir boyuta taşınıyor.

20.03.2014Gündem
Bu görüntüye aldanmayın

Bu görüntüye aldanmayın

Dünyanın en görkemli yerleri arasında gösterilen ve başta fotoğraf meraklıları olmak üzere yılda binlerce turist çeken tarihi mekanların çevreleri görüntülendi.

18.03.2014Seyahat
Dünyanın En Yüksek Su Kaydırağı

Dünyanın En Yüksek Su Kaydırağı

Kansas'ta inşa edilen dünyanın en yüksek su kaydırağı Verrückt, Niagara Şelalesi'nden bile yüksek.

23.01.2014Eğlence
Dünyanın en önemli 100 jeoparkından biri Türkiyede

Dünya'nın en önemli 100 jeoparkından biri Türkiye'de

İlk insana ait olduğu düşünülen ayak izleri, Tarzan'ı, mesir macunu ve bereketli topraklarıyla Manisa, şimdi de Kula ilçesindeki jeopark alanıyla dünya turizm pazarına girdi.

3.11.2013Gündem
Görmeniz gereken 40 tarihi fotoğraf

Görmeniz gereken 40 tarihi fotoğraf

Bazen tek bir kare, tarih kitaplarının sayfalarca anlattığı şeyi bir anda özetleyiverir.

29.09.2013Gündem
Seyahat fotoğrafları

Seyahat fotoğrafları

Son bir yılda çektiğiniz en güzel tatil fotoğrafını 10 cümleyi aşmayacak öyküsüyle gönderin, yayımlayalım.

11.08.2013Seyahat
UNESCO’dan ‘Geçici Miras’ incelemesi

UNESCO’dan ‘Geçici Miras’ incelemesi

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından 9 Temmuz 2012’de Dünya Geçici Miras Listesi’ne alınan Erzurum Narman’daki peri bacaları ile Uzundere ilçesindeki Tortum Şelalesi görücüye çıktı.

20.05.2013Gündem
Eyfel’den 10 kat uzun peynir yapacak

Eyfel’den 10 kat uzun peynir yapacak

MURATBEY peynirlerinin, Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Yeni ürünümüz ‘Burgu Peynir’ ile ‘Dünyanın En Uzun Peyniri’ni hazırlayıp Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye adayız” dedi.

17.04.2013Ekonomi
Ontario gölünde bulunan valizden ceset çıktı

Ontario gölünde bulunan valizden ceset çıktı

Kanada'daki Ontario gölünde yüzmekte olan bir valizin içinde, başı kesik insan bedeni bulundu.

6.09.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni ilgi köpüğümüz: Bay Hadid

Ben ilk gördüğümde Mickey Rourke’un kardeşi filan sanmıştım.

24.03.2021

Niagara Şelalesi gibi akıyordu cheddar…

“Kanalıma hoş geldiniz arkadaşlar, bugün size içi erimiş peynirli mangalda kısır topları yapacağım…”

16.03.2019

Teslim Baba’nın fenni ve ledünni işleri 369

“Geçmişi, bugünü ve geleceği aynı anda görebiliyorum”

28.07.2018

Potansiyel İçin Performans… Bölüm II

Potansiyelinin açığa çıkmasında neler kolaylaştırıcıdır? Potansiyel / Gizli güç / yetenek nasıl gerektiği gibi kullanılabilir?

19.01.2018

Niagara'da çiçekler içinde bir İngiliz kasabası

Gösterişli villalar, şık kafeler, yerel mağazalar ve şarap bağları... Çiçeklerle süslenmiş bir kasaba ve elbette ki, huzurlu kasaba sakinleri... Bunların hepsi, her yıl milyonlarca turistin akın ettiği Niagara Şelalesi'nin yanı başında. Fakat bölgeyi ziyaret eden çoğunluk, buranın varlığından dahi haberdar değil. Gelin birlikte Toronto'dan yola çıkıp önce Niagara Şelalesi'ne, sonrasında da Niagara-on-the-lake kasabasına birlikte seyahat edelim...

19.09.2017

Girişimde onun da TUZU var

Tekstil mühendisliği okur... Birçok farklı iş deneyimi yaşar.

14.05.2016

Pazar filozofları

“Çeşme’de mekândan mekâna koştuk... Beach’lerde ıstakoz gibi yandık” derken en önemli mevzuyu kaçırdık. Bu cumartesi gereğini yapıyoruz, Alaçatı Pazarı’na gidiyoruz, tezgâhların altını üstüne getiriyoruz.

10.07.2015

Şura, şuur ve mezartaşları

DÖRT gün önce yazımda yabancılara Türkçe öğretme sevdamızdan söz ederken… Gençlere –zorunlu- Osmanlıca öğretme meselesi geldi gündeme. Gerekçe de, “Dedelerimizin mezartaşını bile okuyamıyoruz…” Dil ve milli eğitim konusunda, dedelerimizin mezartaşına değil de, çocuklarımızın, torunlarımızın notebook’una neyi, nasıl yazdığına/yazacağına kafa yormak daha öncelikli geliyor bana.

6.12.2014

Atatürk’ü tanıyın

Tüm çocukların ve ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

22.04.2013