EKSTRA
MENÜ

Nestle

Nestle haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nestle hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.012 Nestle haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nestle Haberleri

İngilterede büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de büyük şirketler plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi

İngiltere'de, aralarında büyük süpermarketler ile Coca Cola, Nestle ve Procter & Gamble gibi şirketlerinin de bulunduğu 40'tan fazla kuruluş, çevre kirliliği konusundaki baskılar karşısında, plastik ambalaj kullanımını azaltmaya karar verdiler.

26.04.2018Ekonomi
11 büyük markanın suyunda plastik maddeler bulundu

11 büyük markanın suyunda plastik maddeler bulundu

İçme suyu markalarının şişelerinde yapılan testler, hemen hemen hepsinde plastik parçacıklar bulunduğunu ortaya koydu.

15.03.2018Dünya
Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz

Siz abur cuburu hâlâ mahalle marketinden mi alıyorsunuz?

Japonun her yaptığına sevdalı bir kitle hep vardı ama iş artık detaylara indi. Bir süredir sadece teknolojinin değil atıştırmalığın da anavatanı bu ülke. Dünyanın her yerine aylık kutular gönderen firmaları derledik, Türkiye’den bu trende dahil olanlarla konuştuk.

Sıcacık bir yuva onların da hakkı

Sıcacık bir yuva onların da hakkı!

Giderek daha fazla sayıda şirket, sokak hayvanları için farkındalık yaratmak ve kedi ve köpekleri korumak adına sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiriyor. Karavanla sokak hayvanlarına mama dağıtmaktan atıl malzemelerle kedi evi üretmeye kadar çok sayıda yaratıcı fikir mevcut. Hatta ısı yalıtımlı kedi evi üretenler dahi var. Kışın içinizi ısıtacak bu sıcacık projelerden bazılarını derledik...

1.03.2018Ekonomi
Bireysel Tanıtım, İzmirli EKOMa satılıyor

Bireysel Tanıtım, İzmirli EKOM'a satılıyor

Marketlerde tanzim ve teşhir hizmeti veren Bireysel Tanıtım ve Aktivite Hizmetleri AŞ, İzmirli EKOM Araştırma AŞ'ye satılıyor. Rekabet Kurumu'nun da onay vermesi halinde şirketin hisse devrine geçilecek. Bireysel Tanıtım'ın 60 şehirdeki 3300 satış noktasında 1300 çalışanı bulunuyor.

27.02.2018Ekonomi
Çocuk gıdalarına reklam ayarı

Çocuk gıdalarına reklam ayarı

REKLAMVERENLER Derneği çatısı altındaki ‘Sorumlu Reklamcılık Yürütme Kurulu’nda yer alan gıda ve içecek firmaları, çocuklara sağlıklı hayat alışkanlıkları kazandırılması ve bu alışkanlıkların toplum genelinde yaygınlaştırılması amacıyla ‘Ulusal Gıda ve İçecek İttifakı - Türkiye Taahhüdü’nü hayata geçirdi.

21.02.2018Ekonomi
Üniversite öğrencileri CEOlarla buluşuyor

Üniversite öğrencileri CEO'larla buluşuyor

Akademik yılın en ilgi çekici etkinlerinden biri olan “BEYİN’18” etkinliğinin 10’uncusu, bu yıl 23-25 Şubat tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

19.02.2018Kampüs
İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

İŞKUR ile TİSK iş birliğini yeniledi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, işverenlerle yapılan iş birliklerinin ve işverenlere verilen teşviklerin işçinin hakkını kimseye vermek anlamına gelmediğini belirterek, “İşverene yönelik yapılan tüm yatırımların, tüm atılımların, tüm iş birliklerinin ve tüm teşviklerin çok anlamlı ve önem ifade ettiğine inanıyoruz.” dedi.

Çikolata devi zor durumda Hisselerini satacak mı

Çikolata devi zor durumda! Hisselerini satacak mı?

Bir süredir zor durumda kaldığı basına yansıyan Nestlé'nin L'Oreal hisselerini satıp satmayacağı gündeme geldi.

15.02.2018Ekonomi
TEMA Vakfı dünya eğitim literatürüne girdi

TEMA Vakfı dünya eğitim literatürüne girdi

TEMA Vakfı, “Yeryüzü Eğitimi: Değişen Gezegende Eğitimi Yeniden Düşünmek” temalı Dünyanın Durumu 2017 kitabını ve eğitimde çocuk doğa ilişkisinin önemini bir basın toplantısı ile duyurdu.

13.02.2018Kampüs
Kahvaltı kültürünü değiştiren ülke

Kahvaltı kültürünü değiştiren ülke

İsviçre deyince aklımıza ilk gelen şeylerden biri 'müsli'dir. Peki müslinin mucidi Dr Bircher-Benner 20. yüzyılın ruhunu yakalayan bu yiyeceği nasıl icat etti?

5.02.2018Seyahat
İsviçrenin kahvaltıda yaptığı devrim: Müsli

İsviçre'nin kahvaltıda yaptığı devrim: Müsli

İsviçre deyince aklımıza ilk gelen şeylerden biri 'müsli'dir. Peki müslinin mucidi Dr Bircher-Benner 20. yüzyılın ruhunu yakalayan bu yiyeceği nasıl icat etti?

5.02.2018Seyahat
Liderler Davos’ta buluşuyor

Liderler Davos’ta buluşuyor

48'inci Dünya Ekonomik Forumu bugün İsviçre’nin Davos kasabasında başlıyor. Davos Zirvesi, 100'den fazla ülkeden de 3 bine yakın işadamı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisine ev sahipliği yapacak.

22.01.2018Ekonomi
Davos Zirvesi yarın başlıyor

Davos Zirvesi yarın başlıyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun düzenlediği Davos Zirvesi, yarın İsviçre'nin Davos kasabasında başlayacak.

22.01.2018Ekonomi
YASED’den 6 maddelik talep

YASED’den 6 maddelik talep

TÜRKİYE’DE yatırımları bulunan dünya devleri, daha fazla yatırım ve istihdam için hükümetten altı konuda adım atılmasını istedi.

17.01.2018Ekonomi
Nestlenin ABDdeki şekerleme işletmesini Ferrero alacak

Nestle'nin ABD'deki şekerleme işletmesini Ferrero alacak

Nestle, ABD'deki şeker ve tatlı işletmesini 2,8 milyar dolara Ferrero'ya satıyor. Şirket, şişe su, evcil hayvan maması, kahve, dondurulmuş gıda ve bebek gıdası gibi alanlara yoğunlaşacak.

17.01.2018Ekonomi
Nutelladan flaş Türkiye kararı

Nutella'dan flaş Türkiye kararı!

Nutella’nın sahibi İtalyan çikolata üreticisi Ferrero, fındık ihtiyacını karşılayabilmek için dünyanın en büyük üreticisi Türkiye dışındaki üreticilere yöneldi. Reuters’in haberine göre şirket, Kanada’dan Şili ve Avustralya’ya kadar birçok ülkede yeni üreticiler arıyor. Nutella’nın yeni yetiştirici bulma çabaları, değişken fiyatlar ve sınırlı arzın hakim olduğu 2.8 milyar dolar büyüklüğündeki fındık piyasasında Türkiye’nin hakimiyetini kırabilir.

3.11.2017Ekonomi
Pladis, Nestlenin ABDdeki atıştırmalık sektörü varlıklarını almak için teklif vermekten vazgeçti

Pladis, Nestle'nin ABD'deki atıştırmalık sektörü varlıklarını almak için teklif vermekten vazgeçti

Yıldız Holding'in yurtdışı iştiraki Pladis CEO'su Cem Karakaş, Nestle'nin ABD'deki atıştırmalık sektörü varlıklarına teklif vermekten vazgeçtiklerini söyledi.

25.09.2017Ekonomi
Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında

Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında?

Ekranların sevilen ve özlenen yüzü Pelin Karahan, bambaşka bir projeyle ekranlara döndü. İki çocuk annesi güzel oyuncu,’ Pelin Karahan'la Nefis Tarifler’ isimli yemek programıyla evlere konuk olacak. Peki Kavak Yelleri isimli diziyle hayran kitlesini genişleten Pelin Karahan kimdir, kaç yaşında?

11.09.2017Televizyon
Yapay zekâlı chatbot savaşı

Yapay zekâlı chatbot savaşı

Kullanıcıların sordukları sorulara yapay zekâ altyapısını kullanarak en doğru cevapları veren ‘chatbot’lar, her geçen gün daha fazla şirket tarafından kullanılmaya başlandı. Türkiye’deki 20’den fazla şirket, müşterilerine insanlarla değil, chatbotlarla cevap veriyor.

Şişeler Messenger’dan arkadaş olmaya davet ediyor

Şişeler Messenger’dan arkadaş olmaya davet ediyor

Nestlé Pure Life, Facebook Messenger için yeni bir ‘bot’ uygulaması geliştirerek, tüketicileriyle arkadaş oluyor. Nestlé Pure Life’in yaza özel şişelerinde yer alan kodların okutulmasıyla aktif hale gelen uygulama, aynı zamanda sporseverleri sağlıklı bir yaşam için hareket etmeye de teşvik ediyor.

2.08.2017Teknoloji
Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kazanca geçiyor

Eğitim alan şirketler 25 milyon lira kazanca geçiyor

Gıda, plastik, ambalaj lojistik, beyaz eşya gibi üretim yapılan birçok sektörde yalın üretim ve yalın yönetim metotları büyük önem taşıyor. Bu metotlar sayesinde değer yaratmayan süreçler ortadan kaldırılırken, firmalara da ciddi maliyet avantajı sağlanıyor. Firma büyüklüğüne göre bu avantaj 25 milyon liraya kadar çıkabiliyor.

22.07.2017Ekonomi
Gençleri iş hayatına hazırlıyorlar

Gençleri iş hayatına hazırlıyorlar

Türkiye’de 3 bin 800 çalışanı bulunan Nestle, Küresel Gençlik Girişimi programı kapsamında gençlere iş başvurusu nasıl yapılır, CV nasıl hazırlanır, LinkedIn profili işveren açısından nasıl cazip kılınır gibi bilgiler öğretiyor. Bu program kapsamında son iki yılda 180 genci de işe aldıklarını söyleyen Nestle Türkiye İK Direktörü Nilüfer Demirkol ile konuştuk.

Gıda devinin 3.5 milyar dolarlık hissesi satıldı

Gıda devinin 3.5 milyar dolarlık hissesi satıldı

İsviçreli gıda devi Nestle hisselerinin bir bölümü serbest yatırım fonu yöneticisi Daniel Loeb'in sahibi olduğu Third Point tarafından satın alındı.

26.06.2017Ekonomi
Uyanık Kal kampanyası ne söylediğiyle kazananlardan

'Uyanık Kal kampanyası ne söylediğiyle kazananlardan'

Nestle/Nescafe için hazırladığı çalışma ile Kırmızı Basın / Hızlı Tüketim Ürünü kategorisinde Kırmızı kazanan Publicis İstanbul Kreatif Direktörü Can Faga, 'Yaratıcılık, cesaret yaptığımız işin temeli. Ama günlük iş yoğunluğu, bütçesel gerçekler, zamanlama ve müdahaleler işin içine girince yaratıcı ekiplerin bazen cesareti kırılabiliyor. Kırmızı ve benzeri yarışmalarsa tüm sektöre yaratıcılığın ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.' dedi.

25.06.2017Ekonomi
Avusturya Greiner, Türk şirketini satın alıyor

Avusturya Greiner, Türk şirketini satın alıyor

Avrupa’nın en büyük kimya ve ağır sanayi şirketlerinden Greiner, Türkiye’deki operasyonlarını genişletme kararı aldı. Avusturyalı şirket, 2 yıl önce Özata Grubu’n bünyesindeki Teknik Plastik ve Teknik IML’nin yüzde 51’ini alan Greiner, bu kez yine aynı grubun iştiraklerinden TGM! Ambalaj Sanayi adlı şirketin tamamını bünyesine katıyor. Anlaşma sağlanırsa Avusturyalı şirketin bu Türkiye’deki 3’üncü satın alma operasyonu olacak.

24.06.2017Ekonomi
Can dostlar abonesi

Can dostlar abonesi!

Dijital dünyanın öne çıkan iş modelleri arasında yer alan aylık ödeme sistemine sahip olan abonelik modeli, evcil hayvan ürünlerini de kapsamaya başladı. ‘Banamama’ adındaki girişim, evcil hayvan sahiplerinin belirli bir ürünü düzenli olarak tedarik etmesini sağlıyor.

21.06.2017Ekonomi
Nestle ABDdeki şekerleme işinden çıkmaya hazırlanıyor

Nestle ABD'deki şekerleme işinden çıkmaya hazırlanıyor

Dünyanın en büyük paketli gıda üreticisi Nestle, ABD'deki şekerleme işinden çıkabileceğini açıkladı.

16.06.2017Ekonomi
Gıda devi şekerleme işinden çıkıyor

Gıda devi şekerleme işinden çıkıyor

İsviçre merkezli dünyanın en büyük ve içecek üreticisi Nestle, ABD merkezli şekerleme işini satışa çıkardı.

16.06.2017Ekonomi

‘Ses’ getiren birleşme

DENTSU Aegis Network, Türkiye’nin önde gelen dijital ajanslarından SesliHarfler’i satın aldı.

26.05.2017Ekonomi
Satın alma gerçekleşti 45 pazar ağına erişim sağlayacak

Satın alma gerçekleşti! 45 pazar ağına erişim sağlayacak

Dentsu Aegis Network, SesliHarfler’i satın aldı. SesliHarfler, Dentsu Aegis Network’ün global dijital ajansı Isobar’la birleşecek ve bundan sonra “SesliHarfler – Linked By Isobar” olarak anılacak.

26.05.2017Ekonomi
Vakıfbank galip Eczacıbaşı mağlup

Vakıfbank galip Eczacıbaşı mağlup

2017 Kadınlar Dünya Kulüpler Voleybol Şampiyonası, Japonya'nın Kobe kentinde başladı.

9.05.2017Voleybol

Yazar Sonuçları

Fıstığımız Bol Olsun Dostlar

Bu memleketin toprağı, çiftçisi, üretimi için kim ne yapıyorsa, kim taş üstüne taş koyuyorsa başımın üstünde yeri vardır. Hep söyledim, yine söylüyorum. İşte şahane ötesi bir proje daha.

19.04.2018

Bu KOBİ hem dünyaya açılma hem cinsiyet eşitliğinde iddialı

BANTBORU otomotiv ve beyaz eşya sektörü için boru imal eden ve alanında dünyada ilk beşe giren bir şirket.

3.04.2018

TEMA Vakfı dünya eğitim literatürüne girdi

TEMA Vakfı 20 yıldan uzunca bir süredir, okul öncesinden üniversiteye kadar eğitim sisteminin her basamağındaki çocuklara ve yetişkinlere yönelik doğa eğitim programları geliştiriyor ve yürütüyor.

28.02.2018

Çocuklar için ‘sağlıklı adımlar’ şart

‘Ağaç yaşken eğilir’ diye boşuna dememiş atalarımız. Ailede anne, baba, kardeş, dede, nineden gördüğünü, okulda öğretmeninden, müdüründen, arkadaşlarından öğrendiğini hemen kapıyor, o bilgiler de küçüğün yaşamı boyunca rehberi oluyor.

13.11.2017

Üretimde şampiyonuz ama mühendisimiz yok

TARIM ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın fındık fiyatlarını açıklamasından birkaç gün sonra, üretimimizin yaklaşık üçte birini satın alan İtalyan çikolata devi Ferrero’nun davetiyle Sakarya’da “model bir fındık bahçesini” ziyaret edecektik. Fındık bu ülkenin stratejik ve en çok “konuşulan” ürünlerinden biri. Çünkü fiyatı ve verimliliği üzerinde en fazla spekülasyon yapılan ürün.

24.08.2017