EKSTRA
MENÜ

Nestle

Nestle haberleri sayfasında güncel ve son dakika Nestle hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.012 Nestle haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Nestle Haberleri

İş dünyası plastik kirliliğine karşı güçlerini birleştirdi

İş dünyası plastik kirliliğine karşı güçlerini birleştirdi

Global Compact Türkiye, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği ve TÜSİAD iş birliğiyle plastik kirliliğiyle mücadele için oluşturulan İş Dünyası Plastik Girişimi'ne Türkiye'de faaliyet gösteren 26 ulusal ve küresel şirket dahil oldu.

20.11.2019Ekonomi
Felix’in #Sendepatile kampanyası başlıyor

Felix’in #Sendepatile kampanyası başlıyor

80 yılı aşkın bir süredir evcil hayvanların sağlıklı beslenmesinde öncülüğünü sürdüren Nestlé Purina, Felix markası ile Dünya Hayvanları Koruma Günü için gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesinin 4. senesinde bir kez daha #Sendepatile diyor. Sosyal medya üzerinden #SenDePatile hashtagiyle yapılan paylaşımlar sayesinde barınaklardaki hayvanlara mama bağışlanacak. Hedef 5 ton mama için 5 milyon adım.

8.10.2019Etkinlikler
AdColony Intelligence Summit için geri sayım

AdColony Intelligence Summit için geri sayım

İstanbul da 2-3 Eylül de düzenlenecek olan AdColony Intelligence Summit, dünyanın önde gelen şirketlerinin medya ajansı temsilcileri, reklam verenler ve marka temsilcileri ile yerli ve yabancı konuşmacıları ikinci kez bir araya getirmeye hazırlanıyor.

26.08.2019Teknoloji
WhatsAppta kullanıcıların cebini boşaltan tehlike

WhatsApp'ta kullanıcıların 'cebini boşaltan' tehlike

Siber güvenlik uzmanları sosyal mühendisliğe dayalı dolandırıcılık amaçlı bir mesaj tespit ettiler. WhatsApp üzerinden yayılım sağlamaya çalışan internet dolandırıcıları, WhatsApp uygulamasının yıl dönümünü kutlamak amacıyla 1.000 GB internet hediye edeceğini belirterek kullanıcıları kandırmaya çalışıyor.

2.08.2019Teknoloji
Antep fıstığında verim arttı

Antep fıstığında verim arttı

TEMA Vakfı'nın, kamu ve özel sektörün katkılarıyla 2011'den bu yana ağırlıklı olarak Gaziantep ve Şanlıurfa'da yürüttüğü "Fıstığımız Bol Olsun Projesi" sayesinde Antep fıstığı ağaçlarına doğru şekilde bakım yapmayı öğrenen çiftçiler, hem daha yüksek verim almaya başladı hem de masraflarından tasarruf etti.

15.07.2019Ekonomi
Savaşa karşı

Savaşa karşı!

Ticaretin uluslararası standartlarını belirleyen GS1’in genel müdürü Miguel Lopera, “GS1 bünyesinde bulunan 112 ülkede günde 5 milyarın üzerinde barkod okuma sesi olan ‘bip’ sesi duyuluyor. Bu 112 ülkeye ABD, Çin, Rusya, İran ve hatta Kuzey Kore dahil. Amacımız bip sesini arttırmak, ihtiyacımız olan en son şeyi ise ticaret savaşları” dedi.

22.05.2019Ekonomi
Nestle, cilt sağlığı bölümünü yaklaşık 10,2 milyar dolara satıyor

Nestle, cilt sağlığı bölümünü yaklaşık 10,2 milyar dolara satıyor

Nestle, cilt sağlığı bölümünü yaklaşık 10,2 milyar dolara satmak için Abu Dabi Yatırım Konseyi ve EQT Partners'ın oluşturduğu konsorsiyum ile görüştüğünü açıkladı.

16.05.2019Ekonomi
En beğenilenler ödüllerini aldı

En beğenilenler ödüllerini aldı

Bu yıl 18’ncisi düzenlenen ‘İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri Araştırması’nda Koç Holding bu yıl da zirveyi bırakmadı.

2.05.2019Ekonomi
İşe verimsiz toplantılardan başladı

İşe verimsiz toplantılardan başladı

Pfizer Türkiye Genel Müdürü olarak atanan Cem Açık, göreve gelir gelmez, çalışanları verimsiz toplantılardan ve gereksiz e-mail trafiğinden kurtarmak için kolları sıvadı. Hedef, 2020’ye kadar toplantılara harcanan zamanı ve e-postaları yüzde 50 oranında azaltmak.

Pembe devrim

Pembe devrim

Kendisi bitter, sütlü ve beyaz çikolatadan sonra ‘4. tür’ olarak anılıyor. Gastronomi dünyasının son heyecanı ruby (yakut) çikolata, Belçika-İsviçre kökenli Barry Callebaut firmasının keşfi ve pembe rengini içindeki meyveden ya da renklendiriciden almıyor. Geride kalmayalım, adım adım tanıyalım.

Sony Türkiyeden Hong Kong PlayStation Müdürlüğüne atandı

Sony Türkiye'den Hong Kong PlayStation Müdürlüğü'ne atandı

Sony bünyesinde Türkiye'de uzun zaman PlayStation Ülke Müdürlüğü görevini sürdüren Mustafa Yiğit, Hong Kong PlayStation Ülke Müdürü olarak atandı.

29.03.2019Teknoloji
MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

MIXX Awards Türkiye Ödülleri sahiplerini buldu

IAB Türkiye tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen MIXX Awards Türkiye Ödülleri 21 Şubat tarihinde Four Seasons Bosphorus Otel’de düzenlenen törenle sahipleri ile buluştu. ‘Dijitallendiniz” temalı MIXX Awards Türkiye’de büyük ödülün kazananı “Ruhun Doysun” çalışması oldu. Çalışma ayrıca Marka Farkındalığı ve Konumlandırma, Markalı İçerik, Sosyal Pazarlama-WOMM kategorilerinde ödül aldı.

22.02.2019Teknoloji
Türkiye’nin ilk espor zirvesi İstanbul’da yapıldı

Türkiye’nin ilk espor zirvesi İstanbul’da yapıldı

Pazarlama alanının yeni mecrası olarak kabul edilen espor ve gaming ekosisteminin tüm paydaşları Nonstop Zula Espor Merkezi’nde “ESPORTS.con” zirvesinde bir araya geldi.

18.01.2019eSpor
Pazarlamanın 400 usta ismi CMO Summit 2018’de buluştu

Pazarlamanın 400 usta ismi CMO Summit 2018’de buluştu

CMO Summit 2018’de pazarlamanın usta isimleri, CMO’ların değişen rollerini, pazarlama, finans ve marka ekseninde değer yönetim karmasını, pazarlamada davranış mimarlığı, dijital dönüşüm ve marketing 5.0 başlıklarını masaya yatırdı.

21.11.2018Ekonomi
Pazarlama kadınlara emanet

Pazarlama kadınlara emanet

Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su (üst düzey pazarlama yöneticisi) açıklandı.

18.11.2018Ekonomi
Erikli ‘cam’da da pazar liderliği hedefliyor

Erikli ‘cam’da da pazar liderliği hedefliyor

Cam şişe için tüketicilerden gelen talepleri önemli gördüklerini kaydeden Erikli & Nestlé Waters Türkiye Genel Müdürü Serdar Seyhanlı “Görselliğin ön planda olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu durum ambalajlı su sektörünü de etkiliyor. Şık restoranlar suyu cam şişede servis etmeyi tercih ediyor. Evlerde de cam şişeyi seçenlerin sayısı giderek artıyor. Cam şişe pazarının hacmi son 5 yılda yüzde 23 büyüdü. Erikli olarak cam pazarının liderliğine sahip olmayı hedefliyor” dedi

10.11.2018Ekonomi
Türkiye’nin En Etkin 50 CMO’su açıklandı: Pazarlama kadınlara emanet

Türkiye’nin 'En Etkin 50 CMO’su açıklandı: Pazarlama kadınlara emanet!

Türkiye’nin en etkin 50 CMO’su açıklandı. Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliği ile yapılan araştırma sonuçlarına göre, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin pazarlama koltuğunda kadınlar çoğunluğu ele geçirmiş durumda. Araştırmaya göre CMO’ların yüzde 51’i kadın. Araştırmaya göre CMO’lar, bu şirketlerdeki total bütçenin ortalama yüzde 10,3 ünü yönetiyor. Geçtiğimiz yıla kıyasla gözlenen yüzde 1,2’lik artış oranı, CMO’ların şirketlerde artan değerinin göstergesi olarak kabul ediliyor. CMO’ların yaptıkları çalışmalarda dijitale ayırdıkları bütçe ise ortalama yüzde 25’i buluyor.

2.11.2018Ekonomi
Denebunuya 2.5 milyon TL yatırım

Denebunu'ya 2.5 milyon TL yatırım

TÜKETİCİLERİN ürünleri satın almadan önce ücretsiz denemesini sağlayan ve aynı zamanda markalara da geribildirim platformu olarak hizmet veren 'Denebunu', Galata İş Melekleri (GBA) liderliğinde 2.5 milyon TL yatırım aldı.

28.09.2018Ekonomi
Dev şirket Türkiyeye geldi İlk Taksimden başladı, sonra...

Dev şirket Türkiye'ye geldi! İlk Taksim'den başladı, sonra...

Günlük hayatımızda sıkça gördüğümüz ünlü markalar, ülkemize ilk ne zaman geldi, ilk servisleri nerede açıldı?

13.09.2018Ekonomi
Bol fıstıklı proje verimi yüzde 50 arttırdı

Bol fıstıklı proje verimi yüzde 50 arttırdı

Fıstığın anavatanı Gaziantep’te sürdürülebilir tarım politikaları çiftçilerin hayatını değiştiriyor

6.09.2018Ekonomi
2 dev şirketten flaş karar El sıkıştılar...

2 dev şirketten flaş karar! El sıkıştılar...

İsviçreli gıda şirketi Nestle, 7,1 milyar dolar ödeyerek Starbucks markalı kahve ürünlerini küresel dağıtım ağına dahil etti.

28.08.2018Ekonomi
Bursasporun forma kol sponsoru Erikli oldu

Bursaspor'un forma kol sponsoru Erikli oldu

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Bursaspor'da forma kol sponsoruluğu için Erikli firması ile anlaşma imzalandı.

9.08.2018Futbol
Ambalajlı su pazarı 11,6 milyar litreye ulaştı

Ambalajlı su pazarı 11,6 milyar litreye ulaştı

Ambalajlı su pazarının 2017 yılında yaklaşık yüzde 3'lük büyümeyle 11,6 milyar litreye ulaştığı Türkiye, 70 ülkeye su ihracatı gerçekleştiriyor.

8.08.2018Ekonomi
Ah Bir Kedi Olsam

Ah Bir Kedi Olsam

Geçtiğimiz günlerde “Ah Bir Kedi Olsam” şarkısını yayınlayan Emre Arslan, şarkısıyla sosyal sorumluluk hareketi başlattı.

26.07.2018Keyif
Dev şirkete şok 16 yıllık davayı kaybetti

Dev şirkete şok! 16 yıllık davayı kaybetti

Nestle, sahip olduğu çikolatası Kit Kat’ın şeklinin kendisine ait olduğunu öne sürdüğü davayı kaybetti.

26.07.2018Ekonomi
Dev şirket 500 personelini işten çıkaracak

Dev şirket 500 personelini işten çıkaracak

İsviçre merkezli gıda devi Nestle, 500 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

29.05.2018Ekonomi
Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

Cannes Lions 2018 juri üyelerini açıkladı

21 Mayıs 2018- Uluslararası Yaratıcılık Festivali Cannes Lions, dünyanın her yanından katılan en iyi yaratıcı işleri ödüllendirecek 413 juri üyesini açıkladı.

25.05.2018Ekonomi
Japonlara Türk zeytinyağı

Japonlara Türk zeytinyağı

Türkiye’de bu yıl zeytin bereketi yaşanıyor. Son 5 yılın en verimli, kaliteli zeytinyağları üretiliyor. Önceki yıl 170 bin ton olan zeytinyağı, üretiminin bu yıl 280 bin tona çıkması bekleniyor. Komili ve Kırlangıç yağlarını satın alan Bunge’nin Gıda Direktörü Erman Erol “Japonya’ya ambalajlı zeytinyağı vermek istiyoruz. Orada pazarın güçlü oyuncusu İspanyol zeytinyağları. Biz bu yıl Japonya’da listelendik. Japonlardaki zeytinyağı tüketimi 50-60 bin ton civarında” dedi.

18.05.2018Ekonomi
İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla Migros Yaşam Festivalinde Açığa Çıkıyor

İyi Yaşamın Sırları Birbirinden Ünlü Konuklarla 'Migros Yaşam Festivali'nde Açığa Çıkıyor

Migros, Nisan ayında mağazaları ve Migros Mobil uygulaması üzerinden eş zamanlı başlattığı “Migros Sağlıklı Yaşam Yolculuğu” projesinin devamı olarak dev bir festivale imza atıyor. 12 – 13 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek “Migros Yaşam Festivali”; sağlık, spor, beslenme, güzellik, kişisel gelişim, müzik ve eğlenceye dair ne varsa, hayatı iyi yaşamak isteyenlerle buluşturuyor.

11.05.2018Alışveriş
Nestle Starbucksla 7,1 milyar dolarlık anlaşma yaptı

Nestle Starbucks'la 7,1 milyar dolarlık anlaşma yaptı

İsviçreli gıda devi Nestle, ABD'li uluslararası kahve zinciri Starbucks'la 7,15 milyar değerinde anlaşma yaptığını duyurdu.

7.05.2018Ekonomi
İki dev şirketten 7.1 milyar dolarlık imza

İki dev şirketten 7.1 milyar dolarlık imza

Nestle, Starbucks'ın ürünlerini küresel çapta pazarlamak üzere şirket ile 7.15 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı

7.05.2018Ekonomi
Dünyanın en büyük varlık fonundan son iki yılın ilk kaybı

Dünyanın en büyük varlık fonundan son iki yılın ilk kaybı

Norveç Varlık Fonu, yılın ilk çeyreğinde 21 milyar dolarlık kayıp yaşadı

28.04.2018Ekonomi
Plastik sözü

Plastik sözü!

Çevre kirliliği konusunda artan kaygılar karşısında, birçok şirket plastik ambalaj kullanımını azaltma sözü vermeye başladı. Araştırmalara göre dünyadaki plastik ambalajların yüzde 95’i sadece bir kez kullanılıyor. Doğaya atılan plastiğin çözünmesi ise yüzyılları alıyor. Son olarak 40 şirket plastik ambalaj kirliliğini azaltmaya söz verdi...

26.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Fıstığın bol olsun Gaziantep

Memleketi kalkındıracak, ona katma değer yaratacak, işsize iş, aşsıza aş sağlayacak, memleket insanının üretimine üretim, toprağına toprak katacak her projenin başımızın üstünde yeri vardır.

6.11.2019

Ege’nin ekim ajandası

İş işten geçmeden, mevsim alıp başını gitmeden... Ege’ye gelin, ekim ajandasını ezberleyin.

12.10.2019

Kadınlara hak ettiklerini vermek bir lütuf değil

EKONOMİST Dergisi’nin “Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO’su” listesinde bu yıl 12. Sırada yer alan Lila Group CEO’su Alp Öğücü dört yıl önceki buluşmamızda Lila Kağıt Genel Müdürü idi.

14.08.2019

Eğitimcilik önce sevgi ve özveri işidir

Sevgili Oya Akın... O bir eğitim gönüllüsü, yılların getirdiği eğitimcilik tecrübesiyle de o bir okul... Oya Akın Eğitim Kurumları’nın alanında çok başarılı, bir çok öğrencisi de başarılara imza atmış, hayatın bir çok alanında önemli yerlerde olması ise sevgili Oya Akın’ın işinin ehli olmasıdır.

23.06.2019

Bir şirket küçük bir şehrin kaderini nasıl değiştirdi?

Alba, İtalya’da “slow food” hareketinin başladığı Piemonte  bölgesinde  35 bin nüfuslu küçük bir şehir.

10.02.2019

Listelerin gücü adına!

‘En iyiyi seçme’ hastalığını, Fransız ve İngiliz ekollerinin bu uğurda nasıl mücadele ettiğini geçen hafta yazmıştım. Bu hafta da şu konuya girelim: Peki bu listeler, restoran sahiplerini ve şefleri nasıl etkiliyor?

3.11.2018

Yeşil Altın “fıstığın” verimliliğini artırmak neden önemli?

Gaziantep’te “yeşil altın” diye bilinen fıstık (Antep fıstığı) aynen fındık gibi Türkiye için stratejik bir ürün.

8.09.2018

İyi ki hayatımızda ÇEVKO var

YENİ Plastik Ekonomisi, Döngüsel Ekonomi gibi giderek daha sıklıkla karşımıza çıkan yeni ekonomik modellere ne kadar aşinayız?

19.05.2018

Nestle’nin 100 milyon liralık yatırımı

NESTLE Türkiye’de yatırım yapan en eski şirketlerden biri.

15.05.2018