EKSTRA
MENÜ

Nefes Kredisi

Nefes Kredisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nefes Kredisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 442 Nefes Kredisi haberi bulunmuştur.

Nefes Kredisi Haberleri

Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Bakan Pekcan: Geçmişte olduğu gibi yüksek büyümeyle yolumuza devam edeceğiz

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye, geçmişte olduğu gibi, önümüzdeki süreçte de katma değerli ihracat artışı ve yüksek büyüme ile yoluna etkin şekilde devam edecek, küresel ekonominin en dinamik aktörlerinden biri olma özelliğini sürdürecektir" dedi.

11.12.2020Ekonomi
Üretim ve ticaret Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı ile büyüyecek

Üretim ve ticaret "Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı" ile büyüyecek

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Bu ürünümüzle alıcılar ve satıcılar arasında büyük bir tedarik zinciri kuruyor, üye iş yeri ve kurumsal kart altyapımız üzerinden özel fiyatlama ve vade avantajı sunuyoruz" dedi.

10.12.2020Ekonomi
‘Çin’e alternatif üretim merkezi olalım’

‘Çin’e alternatif üretim merkezi olalım’

Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı şehri Bursa’nın pandemi sürecini nasıl geçirdiğini Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’la konuştuk. Burkay, “Marmara Havzası’nda yeni bir yapılanmaya ihtiyaç var. Bursa’daki sanayi tesisi alanımız Guangzhou’daki bir fabrika kadar. Yeni dünya düzeninde Çin’e alternatif üretim merkezi olabiliriz” diyor.

28.09.2020Ekonomi
Yerli otomobille ilgili flaş gelişme Fabrikanın temeli atılıyor

Yerli otomobille ilgili flaş gelişme! Fabrikanın temeli atılıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yerli otomobil fabrikasının temeli atılıyor, Bursalı TOGG 2022'de yollarda olacak" dedi.

1.07.2020Sigorta
Firmalar nefes aldı

Firmalar 'nefes' aldı

Bursa iş dünyasının çatı kuruluşu Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), tüm dünyayı sosyal ve ekonomik yönden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını sürecinde örnek çalışmalara imza attı. BTSO, TOBB öncülüğünde başlatılan Nefes Kredisi’nden BTSO Akademi online eğitimlerine; medikal malzeme üretiminden dijital iletişim platformlarına kadar üyelerinin sorunlarına çözüm üreten birçok proje geliştirdi.

22.05.2020Ekonomi
SATSO, Nefes Kredisinde en başarılı ilk 4 oda arasına girdi

SATSO, Nefes Kredisi'nde en başarılı ilk 4 oda arasına girdi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "SATSO Nefes Kredisinde 365 oda arasında en başarılı ilk 4 oda içerisinde yer alıyor" dedi.

13.05.2020Ekonomi
İzmirde ticaret odası üyesi 1253 firma Nefes Kredisi kullandı

İzmir'de ticaret odası üyesi 1253 firma Nefes Kredisi kullandı

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, oda üyesi 1253 firmanın Nefes Kredisi'nden faydalandığını, kredi büyüklüğünün 20 milyon lirayı geçtiğini bildirdi.

12.05.2020Ekonomi
DenizBank’a 175 milyon dolar kredi

DenizBank’a 175 milyon dolar kredi

TOBB ile yaptığı iş birliği ile KOBİ’lere yönelik yüzde 7,5 faiz ve 2 yıl vade koşullarıyla 6 milyar TL’ye kadar Nefes Kredisi’ni hayata geçiren DenizBank, şimdi de Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan (EBRD) 175 milyon dolar (1,25 milyar TL) tutarında 2 yıl vadeye varan yeni kaynak sağladı.

7.05.2020Ekonomi
Ticaret Bakanı Pekcandan 3 alanda yatırım vurgusu

Ticaret Bakanı Pekcan'dan 3 alanda yatırım vurgusu

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecinde dijitalleşmenin öneminin bir kez daha anlaşıldığını belirterek, "Dijitalleşme ve teknoloji alanında yapılacak yatırımlar, Türkiye ve dünya için en az gıda kadar önemli. Gıda, sağlık ve dijitalleşme konusunda yapacağımız yatırımlar önümüzdeki dönemin öncelikleri olacak." dedi.

1.05.2020Ekonomi
Son dakika... Halkbanktan yeni destek programı

Son dakika... Halkbank'tan yeni destek programı

Halkbank, oda üyesi, satış hasılatı 3 milyon lirayla sınırlı şahıs işletmeleri için yüzde 7,5 maliyetle 6 ay ödemesiz destek programını devreye alıyor.

28.04.2020Ekonomi
TOBB Nefes Kredisi başvurusu nasıl yapılır Nefes Kredisi nedir

TOBB Nefes Kredisi başvurusu nasıl yapılır? Nefes Kredisi nedir?

Nefes Kredisi başvuruları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, "TOBB Nefes Kredisi'ni bugün itibarıyla devreye alıyoruz. İşletmelere 6 milyar liranın üzerinde kredi imkanı sağlanacak. Faiz yüzde 7,50 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. Bu yıl anapara ve faiz ödemesi olmayacak." dedi. Peki Nefes Kredisi başvuruları nasıl yapılır?

28.04.2020Ekonomi
İSTİBden Nefes Kredisine katkı

İSTİB'den "Nefes Kredisi"ne katkı

İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz "Oda ve Borsa üyelerine yıllık yüzde 7,50 faiz oranıyla 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanacak" dedi.

28.04.2020Ekonomi
6 milyar TLlik nefes

6 milyar TL'lik nefes

TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu işbirliğiyle hayata geçirilen nefes kredisinin 7’ncisi, 6 milyar liralık kredi hacmi ve 100 bin işletme hedefiyle başladı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “TOBB Nefes Kredisi’ni bugün itibarıyla devreye alıyoruz. Kredide faiz yüzde 7.50 olacak. Bir üyemiz azami 100 bin lira kredi kullanabilecek. Bu yıl anapara ve  faiz ödemesi olmayacak” dedi.

28.04.2020Ekonomi
Son dakika... TOBB Nefes Kredisi bugün itibarıyla devreye alındı

Son dakika... TOBB Nefes Kredisi bugün itibarıyla devreye alındı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Finansman ihtiyacına cevap verebilmek adına TOBB Nefes Kredisi’ni bugün itibarıyla yeniden devreye alıyoruz" dedi.

27.04.2020Haber
Son dakika... TOBB Nefes Kredisi bugün itibarıyla devreye alındı

Son dakika... TOBB Nefes Kredisi bugün itibarıyla devreye alındı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Finansman ihtiyacına cevap verebilmek adına TOBB Nefes Kredisi’ni bugün itibarıyla yeniden devreye alıyoruz" dedi.

27.04.2020Ekonomi
ATOdan corona virüs toplantısı

ATO'dan corona virüs toplantısı

ATO Başkanı Gürsel Baran "Ticaretin devamı için süreci kolaylaştıracak adımları atmaya devam edeceğiz" dedi.

15.04.2020Ekonomi
Hisarcıklıoğlundan kredi mesajı

Hisarcıklıoğlu'ndan kredi mesajı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Nefes kredisini en kısa sürede başlatmak istiyoruz" dedi.

11.04.2020Ekonomi
Bakan Pekcandan Milli Dayanışma Kampanyasına destek

Bakan Pekcan'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Biz vatandaşlarımızı, bütün iş dünyamızı, sivil toplum kuruluşlarımızı ve yurtdışında çalışan firmalarımızı da bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz." dedi.

1.04.2020Ekonomi
Ekonomi de direndi

Ekonomi de direndi

Türkiye ekonomisi 15 Temmuz darbe girişiminin ardından hızla toparlandı. Hem hükümetin hem de tüm ekonomi aktörlerinin katkısıyla darbe girişiminin ekonomideki izleri, önlemler ve finans imkânlarıyla silinirken, hayata geçirilen reformlar ekonominin gelecek yıllarda yaşanabilecek olası dalgalanmalara karşı da sağlamlaşmasını sağladı.

15.07.2019Gündem
Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydından önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Aydın'dan önemli açıklamalar

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "Enflasyona Endeksli Konut Kredisiyle enflasyonda gelecekte düşüş bekleyen ve alımını erteleyen müşterilerin taleplerini öne çekmek istedik. Enflasyona Endeksli Konut Kredisi'nde faiz oranı son açıklanan TÜFE'ye bankamızca belirlenen aylık 0,19 marjın eklenmesiyle hesaplanacak. Fiyatların aşağı yönlü seyrettiği dönemde tüketici lehine bir ürün üretmiş oluyoruz" açıklamasında bulundu.

17.06.2019Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İstihdamda artıya geçtik

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İstihdamda artıya geçtik

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "İstihdamdaki negatif gidişi durdurduk, artıya geçtik. Odalarımız ve borsalarımız yıl sonu için verdikleri hedefleri yakalamak için gayretle çalışıyor" dedi.

2.05.2019Ekonomi
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İlk gündem maddesi ekonomi

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: İlk gündem maddesi ekonomi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "Türkiye'nin ilk gündem maddesi ekonomi olmalı. Atılacak çok adım, yapılacak çok iş var. Yeter ki ayrımız, gayrımız olmasın, birbirimizi ötekileştirmeyelim, hep birlikte kucaklaşalım. Bu tabloyu Türkiye'de egemen kılarsak şikayet ettiğimiz birçok sorun ortadan kalkacaktır" dedi.

2.05.2019Ekonomi
Yapı Kredi’den 2018de ekonomiye 306.3 milyar lira kaynak

Yapı Kredi’den 2018'de ekonomiye 306.3 milyar lira kaynak

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, 2018 yılında, nakdi ve gayri nakdi kredilerini yüzde 10 artırarak, ülke ekonomisine 306.3 milyar liralık kaynak sağladı.

4.02.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğlu: Safları sıklaştırmalıyız”

Hisarcıklıoğlu: "Safları sıklaştırmalıyız”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Dışarıda hava bozarken, bizler de içerde safları sıklaştırmalıyız. Güveni ve istikrarı muhafaza etmeliyiz ki, ekonomide yeni bir atılım daha başlatalım, reform ateşini güçlendirelim. Sizin önderliğinizde başlatılacak, cesur ve ezber bozan yeni bir yatırım hamlesi, küresel rekabette bizi öne çıkaracaktır” dedi.

21.01.2019Ekonomi
Kredi kartı ile yapılan alışverişe taksit imkanı istiyoruz

"Kredi kartı ile yapılan alışverişe taksit imkanı istiyoruz"

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) üyesi ve kuyumculuk alanında faaliyet gösteren Adnan Kaya, kredi kartı ile yapılan alışverişin taksitlendirilmesini ve silah taşıma ruhsatında kolaylık yapılmasını istedi.

8.01.2019Ekonomi
ASOnun KOBİ Destek Kredisi hacmi 65 milyon lirayı buldu

ASO'nun KOBİ Destek Kredisi hacmi 65 milyon lirayı buldu

Ankara Sanayi Odasınca 3. kez verilen KOBİ Destek Kredisi'nin hacmi, talep yoğunluğu nedeniyle önce 55 milyon liraya, şimdi de 65 milyon liraya yükseltildi.

17.12.2018Ekonomi
2019da asgari ücret zammı ne kadar olacak İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret zammı ne kadar olacak? İşte asgari ücretle ilgili gündemden gelen son haberler

2019'da asgari ücret ne kadar olacak sorusunun yanıtı binlerce vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin ilk toplantısı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Peki, 2019'da asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret zammı belli oldu mu?

10.12.2018Gündem
2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

2019 asgari ücret zammı ne kadar olacak? Asgari ücret zammıyla ilgili gündemden gelen son haberler

Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren asgari ücret görüşmelerinin bu yılki ilk etabı dün tamamlandı. Toplantı sonrası açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk 'Son derece demokratik ve şeffaf ortamda yürütülen komisyon toplantılarıyla işçi ve işverenlerimizin haklarını koruyarak, ülkemizin kalkınmasına katkı sunacak bir sonuca ulaşacağımıza inanıyorum' dedi. Peki, Asgari ücret belli oldu mu? Asgari ücret ne kadar olacak?

7.12.2018Gündem
Masadaki ilk asgari ücretli

Masadaki ilk asgari ücretli

2019 yılı asgari ücret görüşmelerine ilk kez milyonları temsil eden bir asgari ücretli de katılıyor. Türk-İş’e bağlı Güvenlik-İş Sendikası üyesi Gülden Görmez, “Bu maaş ile olmuyor. Oğluma hırkasını alamadığım için ve okul onu uyardığı için gurur yaptı okulu bıraktı. Tüm asgari ücretlilerin bunu yaşadığını düşünüyorum. İnsanca yaşamak istiyoruz” dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ise 2019 için mantıklı rakamın 2 bin 200 TL olduğunu söyledi.

7.12.2018Ekonomi
Yapı Kredi 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi aldı

Yapı Kredi 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi aldı

Yapı Kredi, toplam 1.1 milyar dolarlık sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.

30.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Devrim yaptık cesur bankacıları ayağınıza getirdik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 9’uncu Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı Tekirdağ’da düzenlendi. 1000’e yakın işinsanının katıldığı toplantıda TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Bakın, bankacıları ayağınıza getirdik. Bu bir devrimdir. Herkes özel görüşmelerde şikâyetlerini dile getirsin” dedi.

30.12.2018