EKSTRA
MENÜ

Nedim Şener

Nedim Şener ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nedim Şener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.418 Nedim Şener haberi bulunmuştur.

Nedim Şener Haberleri

AİHMden Nedim Şener ve Ahmet Şık kararı

AİHM'den Nedim Şener ve Ahmet Şık kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, tutuklanarak yaklaşık bir yıl hapis yatan gazeteciler Nedim Şener ve Ahmet Şık'ın yaptığı "hak ihlali" başvurusunu karara bağladı. AİHM, Şener ve Şık'ı haklı buldu.

8.07.2014Gündem
Neden Hayırsever Teröristin reklam afişinde sansüre gerek duyuldu

'Neden 'Hayırsever Terörist'in reklam afişinde sansüre gerek duyuldu'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, Gazeteci Nedim Şener’in 'Hayırsever Terörist' adlı kitabının reklam afişine sansür uygulanmasına neden gerek duyulduğunu sordu.

27.05.2014Gündem
Doğan Dergi’nin Mayıs sayısı yayında

Doğan Dergi’nin Mayıs sayısı yayında

İlk sayısı geçen ay yayınlanan dijital Doğan Dergi’nin 2. sayısı yayınlandı. Bugüne kadar 5 binden fazla kişinin okuduğu dergide ilgi çekici röportajlar, haberler, teknoloji, sağlık, gezi, yemek notları, sosyal sorumluluk kampanyalarının bilgileri, fotoğrafları ve videoları yer alıyor.

22.05.2014Ekonomi
Emre Uslu: Kaçmadım

Emre Uslu: Kaçmadım

Başbakan’ın 30 Mart akşamı yaptığı balkon konuşmasında “Şu anda kaçanlar kaçtı, yarından itibaren de olabilir. Bazıları için suç duyurusunda bulundum” demesinden sonra ülke dışına kaçtığı ileri sürülen Taraf yazarı Emre Uslu, “Asla ve kata Başbakan'ın sözleri sonrası yurt dışına çıkmadım. Nedim Şener gibi bir tetikçinin ifadelerini dikkate almıyorum. Geçici bir proje üzerinde çalışmak için Brüksel'deyim.Bazıları hakkımda bilet aldı diye uydurmuş. Bilette ismimin yazıldığı yerde Emre Uslu adına yazmışlar. Bunlar adımın Emrullah Uslu olduğunu bile görmüyorlar” iddiasında bulundu. Emre Uslu'nun sözlerine Nedim Şener'den yanıt geldi.

3.04.2014Gündem
Nedim Şenerden Emre Usluya yanıt

Nedim Şener'den Emre Uslu'ya yanıt

Artı 1 kanalına telefonla bağlanan Gazeteci-yazar Nedim Şener, Emre Uslu'nun sözlerine yanıt verdi.

3.04.2014Haber
Başbakandan 5 isme suç duyurusu

Başbakan'dan 5 isme suç duyurusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ali Fuat Yılmazer, Emre Uslu, Önder Aytaç, Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile Zaman gazetesi yazarı Mehmet Kamış hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yılmazer, Uslu ve Aytaç hakkında yurtdışına çıkış yasağı konması istendi.

29.03.2014Gündem
Balyoz ‘Anadolu’ya

Balyoz ‘Anadolu’ya

TERÖRLE Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile TMK'nın 10. maddesi uyarınca görevlendirilen ağır ceza mahkemeleri 6 Mart'ta kaldırıldı.

18.03.2014Gündem
Tartışmalı o polisin silahına ve kimliğine el koyuldu

Tartışmalı o polisin silahına ve kimliğine el koyuldu

HRANT DİNK cinayetinde sorumlu olduğu iddiaları gündemden hiç düşmeyen eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, 'Geçmiş yıllardaki işlem bilgilerini usulsüz imha etmesi' iddiası ile açığa alındı. Ramazan Akyürek'in evine gelen polis ekipleri açığa alma kararını tebliğ ettikten sonra Ramazan Akyürek'in silahına ve kimliğine el koydu.

17.03.2014Gündem
Başbuğ kitap imzaladı uzun kuyruk oluştu

Başbuğ kitap imzaladı uzun kuyruk oluştu

Silivri Cezaevi'nden dün tahliye olan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, 'Sessiz Çığlık' eylemine katıldıktan sonra Levent'teki Kanyon alışveriş merkezinde düzenlenen imza törenine katıldı.

8.03.2014Gündem
Savcı Öz’e inceleme

Savcı Öz’e inceleme

ODATV davasının tutuksuz sanığı gazeteci Nedim Şener, suç unsuru içermediği tespit edilen ve kanun gereği imha edilmesi gereken telefon konuşmaları üzerinden kendisini sorgulayan, tutuklamaya sevk eden ve bu konuşmaları iddianameye koyan Ergenekon soruşturmasının eski savcısı Zekeriya Öz’ü hakkında Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) yaptığı şikayet sonucu başlatılan inceleme kapsamımda İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Ercan Altuncu’ya müşteki olarak ifade verdi.

5.03.2014Gündem
İnternet yasası Alman kanalına konu oldu

İnternet yasası Alman kanalına konu oldu

Programda düzenleme "Türkiye'de internet sansürü" başlığı ile konu edildi

25.02.2014Gündem
UCZ satıştan çıkıyor

UCZ satıştan çıkıyor

İŞADAMI Turgay Ciner’in Park Holding’i indirimli mağazalar zinciri UCZ Mağazacılık’ın yüzde 60 hissesini 4 ortağa satıyor.

12.02.2014Ekonomi
Hrant’ın infaz kodu 80-85

Hrant’ın infaz kodu 80-85

Hrant Dink’in ölümünün yedinci yılında hem cinayet davası hem de savcılıktaki soruşturma, son dönemin flaş davalarındaki hızın aksine olabildiğince yavaş devam ediyor. Şubattaki duruşmada davanın yeniden ele alınmasını talep edecek olan Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin’le emniyet ve yargıdaki hükümet-Cemaat savaşının sürece olası etkilerini konuştuk. Bugün kavgalı olan tarafların cinayette aynı ölçüde sorumluluğu olduğunu söyleyen Çetin, soruşturmalar sırasında koruma altına alınanların sadece Cemaat cephesinden olmadığını hatırlattı. Çetin, cinayete dair bütün detayların MİT’te kaydı olduğundan emin.

21.01.2014Gündem
Ergenekon’un mimarı emeklilik dilekçesi verdi

Ergenekon’un mimarı emeklilik dilekçesi verdi

ERGENEKON ve Balyoz operasyonlarının en önemli mimarlarından eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer önceki gün emeklilik dilekçesini verdi.

18.01.2014Gündem
O istihbaratçı emekliliğini istedi

O istihbaratçı emekliliğini istedi

Ergenekon ve Balyoz operasyonlarının en önemli mimarlarından İstanbul İstihbarat Şubesi eski Müdürü Ali Fuat Yılmazer dün emeklilik dilekçesini verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Ali Fuat Yılmazer'in emeklilik dilekçesini işleme koydu.

17.01.2014Gündem
İhbar mail’lerim ‘Paralel’den

İhbar mail’lerim ‘Paralel’den

ODATV’ye yönelik Ergenekon operasyonu kapsamında tutuklanan ve 1 yıl cezaevinde kalan gazeteci Nedim Şener, “Bilal Erdoğan’a yönelik suikast yapacak bir grubun içerisinde olduğum iddia edildi.

12.01.2014Gündem
Çalışan Gazeteciler Günü’nde gerginlik

Çalışan Gazeteciler Günü’nde gerginlik

EGE Ünivesitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde, basın konseri düzenledi. Konser öncesi konuşan Basın - İş Sendikası Genel Başkanı ve CHP MYK üyesi Yakup Akkaya, Gazeteciler Günü’nde mesleğin her aşamasında çalışmış basın yayın ve gazetecilik işçilerinin, emekçileri için içleri ferahlatacak, mutlu edecek şeyler söyleyemeyeceğini bildirdi.

11.01.2014Ege
Çalışan Gazeteciler Gününde olay

Çalışan Gazeteciler Günü'nde olay

İZMİR’de Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen Basın Konseri’nde, Basın-İş Sendikası Genel Başkanı ve ay zamanda da CHP MYK üyesi olan Yakup Akkaya’nın konuşması sırasında AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait’in sözlü müdahalede bulunması tartışma çıkardı.Geceye katılanların salonu terk etmesini istediği Rıfat Sait, müzik dinlemeye geldiğini söyleyerek oturmaya devam etti.

10.01.2014Gündem
Hapisteki gazeteci sayısında Türkiye bu yıl da birinci

Hapisteki gazeteci sayısında Türkiye bu yıl da birinci

Bugün 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü… Hani şu bir çırpıda okunuveren, seyrediliveren ‘haberlerin’ emekçilerinin günü bugün. Kimi zaman terör örgütlerinin kimi zaman iktidarların hedef aldığı; haber uğruna çatışmaların, gaz bombalarının, fişeklerin, kurşunların ortasında kalan; uğradığı saldırıda bedenini değil; makinesini, kamerasını, haber yazdırmak için olmazsa olmaz telefonunu korumaya alan ‘gazetecilerin günü’…

10.01.2014Gündem
Ergeneson

Ergeneson

Ergenekon, İnternet Andıcı, ÇYDD, OdaTV, Şike... Yüzlerce tutuklu, mahkûm... Büyük Rüşvet Operasyonu, Dubai, Bakırköy ve...

8.01.2014Gündem
Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ergenekon savcılığından Bakırköy Başsavcı vekilliğine

Ümraniye’de bir gecekonduda 27 adet el bombasının bulunması ile 12 Haziran 2007’de başlayan Ergenekon soruşturmasıyla Türkiye, Zekeriya Öz ismini duydu.

8.01.2014Gündem
Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı Sabri Uzunu tanık olarak ifadeye çağırdı

Dink cinayetinde önemli gelişme: O savcı 'Sabri Uzun'u' tanık olarak ifadeye çağırdı

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlileri ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Muammer Akkaş, cinayetin 'Büyük Abisi' olarak adlandırılan Erhan Tuncel'in geçtiğimiz günlerde ek ifade vererek 'itiraflarda' bulunmasının ardından eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'u 'tanık' sıfatıyla ifadeye çağırdı.

2.01.2014Gündem
10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

10 soruda Büyük Rüşvet Operasyonu

17 Aralık’ta Türkiye’yi sallayan ‘büyük rüşvet operasyonu’ çok yönüyle tartışıldı. İçişleri Bakanı’ndan habersiz operasyon yapılabilir mi, emniyet ve adalet cephesinde kadrolaşma nasıl oldu? İşte akıllara takılan 10 soru ve cevapları...

21.12.2013Gündem
Türkiye hapisteki gazeteciler listesinde birinciliği kaptırmadı

Türkiye 'hapisteki gazeteciler' listesinde birinciliği kaptırmadı

Türkiye, dünyada en çok sayıda gazeteciyi hapse atan ülkeler sıralamasında, geçen yılki birinciliğini kaptırmadı. Basın özgürlüğü ve gazetecilerin haklarının korunması konusunda dünyanın en saygın uluslararası basın kuruluşlarından Gazetecileri Koruma Komitesi'nin (Committee to Protect Journalists-CPJ) '2013 yılında hapiste olan gazeteciler' raporunda, Türkiye, gazetecileri hapse atan ülkeler sıralamasında, geçen yıl olduğu gibi listenin en tepesinde yer aldı. Türkiye'yi, İran ve Çin izledi.

18.12.2013Dünya
AHMET HAKANI ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

AHMET HAKAN'I ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, Adem Yavuz Arslan'la Nedim Şener arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’nin diğer konukları da Taraf’tan Hayko Bağdat, Bugün gazetesinden Adem Yavuz Arslan ve Radikal’den Orhan Kemal Cengiz idi.CNN Türk ekranında yayınlanan Tarafsız Bölge programına Nedim Şener’in sözleri damga vurdu, sosyal medya Şener’in “Bizi tutuklayan cemaat, Başbakan’ın haberi yoktu” açıklamasıyla sarsıldı.Adem Yavuz Arslan, Nedim Şener’e tutuklanma gerekçesi olarak Başbakan Erdoğan hakkında yaptığı haberleri işaret edip, “Başbakan’ı kızdırdın o da seni tutuklattı” demeye getirdi. Bu iddiaya Nedim Şener “Bize komployu cemaat kurdu, Başbakan’ın tutuklanmamızdan haberi yoktu.” sözleriyle karşı çıktı.

17.12.2013Haber
Ahmet Hakanı şaşırtan açıklama

Ahmet Hakan'ı şaşırtan açıklama

Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında, Adem Yavuz Arslan'la Nedim Şener arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

17.12.2013Gündem
Bomba gibi kitap, mermi gibi haber yazanların yargılandığı dava

"Bomba" gibi kitap, "mermi" gibi haber yazanların yargılandığı dava

ODA TV davası, deyim yerindeyse ülke gündemine "bomba" gibi düşen kitapları yazan, kaleme aldıkları haberlerle "mermi" etkisi yarattığı öne sürülen gazetecilerin "terörist" oldukları iddiasıyla yargılandıkları bir dava...

13.12.2013Gündem
Kâğıt üzerinde tahliye

Kâğıt üzerinde tahliye

ODATV davasına bakan mahkemenin başkanı Mehmet Ekinci’nin, Hanefi Avcı’ya “Siz bu davada 1 dakika bile tutuklu kalmadınız” sözlerinin ardından Avcı ve Yalçın Küçük’e tahliye kararı çıktı.

12.12.2013Gündem
Boş odaya kasetleri kim koydu

Boş odaya kasetleri kim koydu?

Oda TV davasını yakından takip eden Radikal muhabiri İsmail Saymaz Hanefi Avcı'ya verilen tahliye kararı sonrası davada yaşananları hurriyet.com.tr için analiz etti.

12.12.2013Gündem
Odatv davasında Hanefi Avcı ve Yalçın Küçüke tahliye

Odatv davasında Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük'e tahliye

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen OdaTV duruşmasında tutuklu olan Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük’ün tahliyesine karar verildi. Böylece bu davada tutuklu sanık kalmadı.

12.12.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Devlet kinci onlar adaletli

Ne diyor oğlu gözaltına alınan Güzeltaş, "Şükürler olsun ki zalim tarafında değilim.' Ne diyor Tatar, 'Umarım siz adil hukuktan mahrum kalmazsınız.' Ne diyor Şener, 'Keşke onlar gibi acımasız olabilseydim.' Keşke devlet adına hareket edenler de idrakine varabilse bu sözlerin...

24.07.2014

Meğer Erdoğan’ın gerçekleri görmesi engelleniyormuş

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki günkü grup konuşması, 17 Aralık sonrasında Gülen cemaati karşısındaki tutumunun - geriye dönük muhasebesini de yaptığı - referans metinlerinden biridir.

25.06.2014

İşte o an

Tarihimizde ilk kez, beş muvazzaf subay, hapishaneden üniformalarıyla çıktı.

20.06.2014

Ergenekon

Tayyip Erdoğan “ben bu davanın savcısıyım” dedi.

12.03.2014

Telefonumu dinlediler diye ağlaşan iktidara bir çift söz

Dün iktidara yakın iki gazete “telefon rehberi” gibi çıktı.

24.02.2014

Hocaefendi’nin özeleştirisi ve ‘paralel katakulli’

GÜLEN Hocaefendi’nin BBC mülakatında, daha çok özeleştiri gibi görünen sözleri üzerinde duruluyor.

28.01.2014

Dikkat fil çıkabilir

WIKILEAKS kriptolarında, Türk yargısıyla ilgili bir tanım kullanılıyordu.

3.01.2014

Seçmece bunlar

ALELUSUL, 2013’ün ‘en’lerini seçeyim dedim ama ne çare!

1.01.2014

Kumpasmış

TÜRK Ordusu’na kumpas kurulmuş.

28.12.2013

Cesur olacakmışım

‘CESUR ol gerçekleri söyle’ demek, ‘Uzatma benden yana ol’ demek bu arada...

24.12.2013

Polisin soruşturmayı gizlemeye hakkı var mı?

GAZETECİLER Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın 6 Mart 2011 tarihinde Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz’ün yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde tutuklanmaları büyük bir krize yol açtı.

19.12.2013

Kavga büyüyecek

ODATV davasının sanığı olarak cezaevinde yatan Posta gazetesi yazarı Nedim Şener, davanın 20. duruşmasında Gülen cemaati hakkında 2010 yılında ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar’ isimli kitabı yazan Hanefi Avcı ile sohbet imkanı bulmuş.

17.12.2013

Gazetecilerin tutuklanmasını Başbakan istemiş!

HÜKÜMET ile cemaat arasındaki iktidar kavgası nedeniyle yeniden gündeme gelen “emniyetteki cemaatçi oluşum” tartışmaları giderek ilginç bir boyut kazanıyor.

16.12.2013

Zübükler paçozlar ve Necip Fazıl

“DOSTOYEVSKİ’nin Puşlost’u gibi, paçozluk iblisi tüm kurumları sardığı zaman sıkıntı başlıyor.

14.12.2013