EKSTRA
MENÜ

Nedim Şener

Nedim Şener ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nedim Şener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.418 Nedim Şener haberi bulunmuştur.

Nedim Şener Haberleri

Odatv davası sona doğru

Odatv davası sona doğru

Odatv davası mütalaa için savcıya gönderildi. Sanık Barış Pehlivan’ın harddiskinde yapılan bilirkişi incelemesi tamamlandı. Bilirkişi raporuna göre suçlama konusu dosyalar 8-13 Şubat 2011 zaman aralığında kopyalanıp silinmiş olmalarına rağmen, dosyaların oluşturulma, son değişiklik ve son erişim tarihleri Temmuz- Eylül 2010 aralığında görünecek şekilde değiştirilmiş

13.04.2016Gündem
Odatv davasında bilirkişi raporu: Bilgisayarlar dışarıdan müdahaleye maruz kalmış

Odatv davasında bilirkişi raporu: 'Bilgisayarlar dışarıdan müdahaleye maruz kalmış'

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ile Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı Oda TV Davası’nda dijital dokümanlar üzerinde yaptırılan bilirkişi raporu mahkemeye ulaştı.

21.03.2016Gündem
Rıza Türmen: Müdahale anlamına gelmez

Rıza Türmen: Müdahale anlamına gelmez

ESKİ AİHM Yargıcı Rıza Türmen, AYM’nin kararını şu sözlerle değerlendirdi:

10.03.2016Gündem
AYMnin gerekçeli kararı: Haberler dışında delil yok

AYM'nin gerekçeli kararı: Haberler dışında delil yok

Anayasa Mahkemesi’nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’e tahliye yolunu açan hak ihlali kararının gerekçesinde, haber dışında somut olgu ortaya konulmadan tutuklama kararı verilmesinin basın üzerinde caydırcı etki doğurabileceği uyarısı yapıldı.

9.03.2016Gündem
Anayasa Mahkemesinin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Can Dündar ve Erdem Gül kararının gerekçesi

Anayasa Mahkemesi'nin Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile ilgili ihlal kararının gerekçesi açıklandı.

9.03.2016Gündem
Terörist listesi

'Terörist' listesi

Meclis’te bütçe görüşmeleri sürerken CHP Milletvekili Veli Ağbaba’nın fotoğraflarla yaptığı konuşma AK Parti sıralarından tepki çekti.

7.03.2016Gündem
Can Dündar: Kin ve öfkeyle zehirlenmedik

Can Dündar: 'Kin ve öfkeyle zehirlenmedik'

Erdem Gül’le birlikte 92 gün sonra tahliye edilen gazeteci Can Dündar, Silivri Cezaevi çıkışında “İçeri girerken bir tek şey diliyordum. Bizi buraya tıkan kin, öfke içimizi zehirlemesin. Ve biz zehirlenmeden çıktık. Kin duymuyoruz ama mücadele etmeye kararlıyız. Bu bir basın özgürlüğü davasıdır” diye konuştu.

26.02.2016Gündem
Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, "O cumhuriyet savcısına seslenmek isterim; sarayın kapı kulluğunu yapan adama cumhuriyet savcısı denmez. Sanıyor ki 'davayı açtık bunlar korkacaklar', sen kim dava kim? Biz bu yola çıktıysak, ölümüne demokrasiyi savunacağız" dedi.

19.01.2016Gündem
Sezen Aksu: Silivri evim oldu

Sezen Aksu: Silivri evim oldu

Cumhuriyet Gazetesi'ne yazan sanatçı Sezen Aksu, Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklu olmasıyla ilgili ''Geçenlerde TV’de bir tartışma programı seyrederken, gazeteci-yazar Nedim Şener’in Erdem Gül ve Can Dündar konusundaki sakinliğini ve soğukkanlılığını kaybettiğini ilk defa gördüm. Konuşmanın sonunda, Can ve Erdem’e Silivri’de üşümemeleri için su bidonlarına sıcak su doldurup yataklarına koymalarını önerdiğinde, Silivri bir kelime olmaktan çıktı. Benim evim oldu. O kadar ki fiziken ürperdim'' ifadelerini kullandı.

21.12.2015Gündem
Can Dündardan Deniz Seki göndermesi

Can Dündar'dan Deniz Seki göndermesi

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi'nde 'Umut Nöbeti' tutan gazeteci Nedim Şener'in Dündar ile görüşmesine izin verilmedi. Kendi de 13 ay Silivri'de yatan Şener'e Dündar içeriden bir not gönderdi. Dündar notunda hükümlü sanatçı Deniz Seki ile hapishanede dizi çekilmesine göndermede bulunarak, “Sevgili Nedim, gelmişsin girmene izin vermemişler. Keşke dizi çekmeye gelseydin. Kolay olurdu. Varol dostum. Sevgiyle. Can Dündar" ifadelerini kullandı.

9.12.2015Gündem
Umut Nöbeti 8inci gününde

"Umut Nöbeti" 8'inci gününde

Tutuklu Gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'e destek olmak için Silivri Cezaevi önünde başlatılan 'Umut Nöbeti'nin 8'incisini Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç, Basın Konseyi Yüksek Kurul Üyesi ve Türkiye Barolar Birliği 2. Başkanı avukat Başar Yaltı ile gazeteci Nedim Şener tuttu. 

9.12.2015Haber
Kaçma şüpheleri yok, tahliye edin

'Kaçma şüpheleri yok, tahliye edin'

MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül, avukatları aracılığıyla Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne tahliye istemli bir dilekçe sundu.

7.12.2015Gündem
Tutuksuz yargılama esastır

'Tutuksuz yargılama esastır'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Haber Türk'te gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Davutoğlu, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutuklanması olayı için, 'Türkiye’de bir yargı problemi var. Bu dün başlamadı, Can Dündar’ın ve Erdem Gül’ün tutuklanması bununla başlamadı' dedi.

1.12.2015Gündem
Dündar ve Gülün tutukluluğuna itiraza ret kararı

Dündar ve Gül'ün tutukluluğuna itiraza ret kararı

Can Dündar ve Erdem Gül'ün tutukluluğuna yapılan itiraz üst mahkeme tarafından reddedildi.

1.12.2015Gündem
O komutan şehit mi

O komutan şehit mi?

Suriye'deki Bayırbucak bölgesinde yaşanan çatışmalara ilişkin haber, Hürriyet’in gündem sayfalarında “Komutan şehit, Kızıldağ düştü” başlığıyla verilmişti.

29.11.2015OkurTemsilcisi
Nedim Şener: Silivride gazeteci olmak...

Nedim Şener: Silivri'de gazeteci olmak...

Kendisi de yazdığı bir kitap yüzünden bir yıldan uzun süre Silivri cezaevinde tutulan ödüllü gazeteci Nedim Şener, Can Dündar ve Erdem Gül'ün bir haber gerekçe gösterilerek tutuklanmasını hurriyet.com.tr için yorumladı:

27.11.2015Gündem
İTÜ fakülte imkanları dolayısıyla bilirkişilik yapılamayacağını beyan etti, Boğaziçinden heyet kuruldu

İTÜ 'fakülte imkanları dolayısıyla' bilirkişilik yapılamayacağını beyan etti, Boğaziçi'nden heyet kuruldu

Odatv davasında gazeteciler Ahmet Şık, Nedim Şener ve Soner Yalçın ile eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 13 sanığın yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, İstanbul Teknik Üniversitesinden gelen "fakülte imkanları dolayısıyla layıkıyla bilirkişilik yapılamayacağının" beyanı üzerine dijital verilerle ilgili rapor alınması için Boğaziçi Üniversitesi'den 3 kişilik bilirkişi heyeti oluşturdu

18.11.2015Gündem
Bir dönemin fotoğrafı: Maskeli vatansever ihbarcı

Bir dönemin fotoğrafı: Maskeli 'vatansever' ihbarcı

Ergenekon, Balyoz gibi yüzlerce kişinin yargılandığı davaları başlatan ihbar mektuplarının kimi ‘vatansever bir subay’ gibi takma adlarla kimi sahte isimlerle yargıya gönderildi. İhbarcıların kimliğine ulaşılamazken ilk kez görüntüleri ortaya çıktı. Mersin’de 66 kişinin yargılandığı dava dosyasına, maskeli, eldivenli ihbarcının görüntüsü de girdi.

4.11.2015Gündem
Nedim Şenere basın özgürlüğü ödülü

Nedim Şener'e basın özgürlüğü ödülü

Posta gazetesi yazarı Nedim Şener ve İranlı muhalif yönetmen Jafar Panahi’ye Almanya’da basın özgürlüğü ödülü verildi.

9.10.2015Gündem
İlker Başbuğ savunmasını yaptı

İlker Başbuğ savunmasını yaptı

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde yapılan "Ergenekon" davasının temyiz incelemesinin ikinci duruşması, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un savunmasıyla başladı. Başbuğ'un savunması yaklaşık 3,5 saat sürdü.

7.10.2015Gündem
Zekeriya Öz’ün Nedim Şener’e açtığı davaya ret

Zekeriya Öz’ün Nedim Şener’e açtığı davaya ret

Eski savcı Zekeriya Öz'ün, "Utanmasını Bilmeyen Savcı" başlıklı bir yazı kaleme alan gazeteci Nedim Şener aleyhine açtığı 30 bin TL'lik tazminat davası reddedildi.

6.10.2015Gündem
Ünlülerden Hürriyet tweetleri

Ünlülerden 'Hürriyet' tweet'leri

Hürriyet Gazetesi'ne düzenlenen ikinci saldırının ardından birçok ünlü isim tepkilerini sosyal medyada dile getirdi.

9.09.2015Magazin
Kahramanlıktan kanun kaçağına bir Zekeriya Öz portresi

Kahramanlıktan kanun kaçağına bir Zekeriya Öz portresi

Onu İtalya’da Gladio’yu yıkan Felice Casson’a benzetenler, “heykeli dikilecek adam” diyenler vardı. Türkiye’de hukuk sistemini yerle yeksan ettiğini söyleyenler de... Sonuç: Zekeriya Öz, Türkiye’nin firar eden ilk savcısı oldu. Onun ‘kahramanlık’tan kanun kaçakçılığına hikâyesi, memleket hukukundaki savrulmanın da hikâyesi.

21.08.2015Hayat
Ergenekon mağdurları: Suçlarının karşılığını alacaklar

Ergenekon mağdurları: Suçlarının karşılığını alacaklar

ERGENEKON davasında mağdur olanlar, Zekeriya Öz’ün, yurtdışına çıkışını değerlendirdi.

12.08.2015Gündem
Nedim Şener’e Almanya’dan basın özgürlüğü ödülü

Nedim Şener’e Almanya’dan basın özgürlüğü ödülü

Gazeteci Nedim Şener, İranlı ünlü yönetmen Cafer Penahi ile birlikte, Almanya’nın en saygın basın özgürlüğü ödüllerinden birine layık görüldü.

5.08.2015Dünya
Mehmet Baransu: Balyoz’da insanlara zulmedildi

Mehmet Baransu: Balyoz’da insanlara zulmedildi

SAVCILIĞA bavulla verdiği “belgelerle” Ergenekon ve Balyoz gibi davalara altyapı hazırlayan tutuklu gazeteci Mehmet Baransu, cezaevinde ziyaretine gelen CHP heyetiyle dertleşti ve özeleştiri yaptı.

2.08.2015Gündem
Selda Davran engelli vatandaşlara umut oldu

Selda Davran engelli vatandaşlara 'umut' oldu

Didim Belediyesi tarafından bu yıl 11’ncisi düzenlenen Altınkum Yazarlar Festivali, yerel yazarlar imza günüyle başladı.

29.07.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Ahmet Altan’a hak ettiği dilden bir cevap

- KUDDUSİ Okkır’ı tutuklattın... Adam bir deri bir kemik mezarlıkta tahliye edildi.

9.05.2016

Reisçi miyiz Hocacı mıyız?

REİSÇİ ya da Hocacı olabilmemiz için...Şunlar lazım:

2.05.2016

Yaşasın Türkiye yargısı

- “ÖLDÜK, bittik” diye karalar bağlamaya...

23.04.2016

Başbakan Strasbourg'a neden gitti?

Türkiye’de yaşayan bizlerin ifade özgürlüğü ile imtihanı hiç bitmez.

19.04.2016

Mülayim Kemal Bey'den, aşırı sert Kemal Bey'e

KEMAL Bey’in son katıldığı Tarafsız Bölge ile ilgili söyleyeceğim şey şudur:

14.04.2016

Halt etmişsin sen

MALATYA’da bir okulun müdür yardımcısı, halkoyunlarına takmış kafayı.

12.04.2016

Önce hukuk

ANAYASA Mahkemesi evrensel hukuk normlarını uygulamaya çalışan dürüst ve saygın bir mahkemedir.

13.03.2016

Anayasa Mahkemesi de olmasaydı

AB liderleri sorduğunda, Başbakan Davutoğlu, Zaman’a kayyum atanması için ne diyebilirdi?

9.03.2016

Erdem’i 2 Can’ı 4 soruyla casus ilan ettiler

Nedim Şener’i yakından tanıma fırsatı buldum. Son derece samimi, sahici bir adam.

22.12.2015

Türkiye’nin Can Dündar ve Erdem Gül ayıbı...

Tam iki hafta önce bugün, bir yurt dışı gezisinden yurda ayak bastığım anda “haber” yüzüme çarpıldı: Can Dündar ve Erdem Gül, tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilmişlerdi!

11.12.2015

Siyasi sorumlular da hesap vermeli

HRANT Dink’in öldürülmesinde ihmalleri ve sorumlulukları oldukları iddia edilen kamu görevlileri ile ilgili iddianame Başsavcılık tarafından mahkemeye gönderildi.

10.12.2015

Bilal Erdoğan da savunmadı

DİKKAT ediyor musunuz; Can Dündar’la Erdem Gül’ün içeride tutulmasını sellemehüsselam savunan kimse yok. 

9.12.2015

Rus palavrasına göre Koç, IŞİD’den petrol alıyor

- TÜRKİYE’nin Suriye politikasına başından beri karşı çıkıyor muyum? Evet.

3.12.2015

Turnusol kâğıdına bir damla daha düşerken

KAPI kırarak, basın emekçisine ters kelepçe takarak, TOMA’larla, biber gazıyla, copla, hasılı şafak vakti bir medya kuruluşuna baskın verilip zor kullanarak “çöküldüğünü” de gördük işte Yeni Türkiye’de.

28.10.2015

Topraklarımızı zehirletmeyeceğiz

TRAKYA’daki üç il (biri büyükşehir) ve bağlı ilçe ve belde belediye başkanları, Kırklareli İğneada’ya yapılması planlanan nükleer santrala karşı bir araya gelerek santrala karşı tek yumruk olduklarını açıkladılar.

23.10.2015

PKK'ye tek söz etmeden barış bildirisi yazmak

Dün, Şırnak'ta, bir köy yoluna PKK'nın döşediği patlayıcılar; iki askerin ölümüne ve üç askerin yaralanmasına neden oldu.

24.08.2015