EKSTRA
MENÜ

Nedim Şener

Nedim Şener ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nedim Şener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.412 Nedim Şener haberi bulunmuştur.

Nedim Şener Haberleri

Açıklamaları son derece önemli

Açıklamaları son derece önemli

HRANT Dink cinayetinin ‘Büyük Abi’si Erhan Tuncel tarafından önceki gün görülen duruşma sırasında suçlanan eski İstihbarat Daire Başkanı emekli Emniyet Müdürü Sabri Uzun, “Dink cinayetinin perde arkasının aralanması açısından Erhan Tuncel’in açıklamaları son derece önemlidir. Mahkeme çağırdığı takdirde seve seve ifade vermeye geleceğim” dedi.

4.12.2013Gündem
Ödülü Hrant’ın anısına alıyorum

Ödülü Hrant’ın anısına alıyorum

Uluslararası Gazetecileri Koruma Komitesi (CPJ), Türkiye, Ekvador, Mısır ve Vietnam’da gerçekleri açığa çıkardıkları için hapis cezasına çarptırılan 4 gazeteciye, ‘Uluslararası Basın Özgürlüğü Ödülü’ verdi.

27.11.2013Dünya
Nedim Şener, ABDli yetkililerle basın özgürlüğünü konuştu

Nedim Şener, ABD'li yetkililerle basın özgürlüğünü konuştu

Basın özgürlüğü ve gazetecilerin haklarının korunması konusunda dünyadaki etkin kurumlardan Gazetecileri Koruma Komitesi'nin, Uluslararası Basın Özgürlüğü Ödülü'nü almak için ABD'ye giden Türk gazeteci Nedim Şener, Dışişleri Bakanlığı'nda konuk edildi.

24.11.2013Dünya
Bülent Arınç: Başbakan talebimi karşıladı, görevime devam ediyorum

Bülent Arınç: Başbakan talebimi karşıladı, görevime devam ediyorum

Washington’a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kızlı-erkekli tartışmasından sonra ters düştüğü Başbakan Erdoğan’la aralarındaki sorunun çözüldüğünü ve görevine devam ettiğini açıkladı. Arınç, Başbakan Erdoğan ile olan ilişkisinin ne durumda olduğu sorusuna “Talebimi karşıladı. Nasıl karşıladığı, ne yaptığımız bırakın bizde kalsın. Şu anda görevime devam ediyorum” dedi.

22.11.2013Dünya
Restorasyon uzmanı hukukçu

Restorasyon uzmanı hukukçu

İSTANBUL’da otel olarak işletilen tarihi bir bina ile ilgili “100 yıllık restorasyon” başlıklı haber, hem Hürriyet internette, hem de basılı gazetede, ekonomi sayfalarında yayımlandı.

27.10.2013OkurTemsilcisi
‘Büyük Abi’ye yakalama kararı

‘Büyük Abi’ye yakalama kararı

İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden görülen Hrant Dink davasının ilk duruşmasında, ‘Büyük Abi’ Erhan Tuncel için yakalama emri çıkarıldı. Tuncel’in avukatı, “Büyük bir örgüt var. Müvekkilim örgüt mağduru. Kaçması söz konusu değil. Bir sonraki duruşmaya gelecek” dedi.

17.09.2013Gündem
Erhan Tuncele yakalama kararı

Erhan Tuncel'e yakalama kararı

Yeniden görülmeye başlayan Hrant Dink davasında Erhan Tuncel hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Duruşmada AGOS Gazetesi'nin merdivenlerinin bordo-maviye boyandığını hatırlatan Dink ailesinin avukatı, "Bu gösteriyor ki, bu örgüt basit bir Trabzonlu grubun oluşturduğu çete örgütü değil'' dedi.

17.09.2013Gündem
İşte Deniz Baykala sorulacak sorular

İşte Deniz Baykal'a sorulacak sorular

Hurriyet.com.tr, Oda TV davası kapsamında mahkemenin tanık olarak dinleyeceği eski CHP Lideri Deniz Baykal’a yöneltilecek sorulara ulaştı.

12.09.2013Gündem
ODATV davasında tanıklık yapacak

ODATV davasında tanıklık yapacak

ODATV davasında, Yalçın Küçük ve Nedim Şener’in avukatlarının CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın mahkemede tanık olarak dinlenilmesi talebini reddeden mahkeme heyeti, Baykal’ın talimatla Ankara’da tanık olarak dinleneceğini bildirdi.

11.09.2013Gündem
Dış basın Ergenekon davasını böyle gördü

Dış basın Ergenekon davasını böyle gördü

Türkiye'nin gündemini 2007 yılından bu yana belirleyen en önemli maddelerden biri olan Ergenekon Davası'nda karar günü dünya basınının da gündemi oldu.

6.08.2013Gündem
Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

Savcı Öz’ü HSYK’ya şikâyet etti

ODATV davasının tutuksuz sanığı gazeteci Nedim Şener, suç unsuru içermediği tespit edilen ve kanun gereği imha edilmesi gereken telefon konuşmaları üzerinden kendisini sorgulayan, tutuklamaya sevk eden ve bu konuşmaları iddianameye koyan Savcı Zekeriya Öz’ü Hâkimler Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikâyet etti.

25.07.2013Gündem
Basın Özgürlüğü ödülü Arslanın

Basın Özgürlüğü ödülü Arslan'ın

KARŞIYAKA Belediyesi’nin İzmir Gazeteciler Cemiyeti ile birlikte verdiği 2013 Basın Özgürlüğü Ödülü’nün bu yılki sahibi gazeteci Ayşenur Arslan oldu.

25.07.2013Ege
Gazetecilere Özgürlük Kongresi İstanbulda gerçekleştirildi

Gazetecilere Özgürlük Kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Ankara Gazeteciler Cemiyeti desteğiyle bu yıl ikincisi düzenlenen Gazetecilere Özgürlük Kongresi, İstanbul'da gerçekleştiriliyor.

24.07.2013Gündem
GEL DE KIY

GEL DE KIY

DENİZLİ Çivril’de, Orman Bölge Müdürlüğü, 2003 sonu ve 2004 başında, Somak ve Yakacık köyü muhtarlarının yazılı talepleri üzerine Çölyolu ve Kitaparası Tepesi Mevkisi’nde erozyonu önlemek amacıyla ağaçlandırma yaptı.

10.07.2013Ege
Gezi Parkı eylemcilerine indirim

Gezi Parkı eylemcilerine indirim

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaptığı çevreci eylemlerle tanınan 59 yaşındaki İmdat Avcı, Gezi Parkı eylemlerine teknesine astığı pankartlarla destek oldu.

10.07.2013Ege
Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazeteci Nedim Şener’in, “Aleviler Ne İstiyor?” başlıklı yazı dizisiyle ilgili reklam filminin TRT’de yayınlanmama gerekçesini açıkladı. Arınç, “Reklam filminde geçen ‘katliam’ kelimesi; ‘Kırım, savunmasız insanların veya tutsakların toplu olarak öldürülmesi’ anlamında kullanılmaktadır. Böyle bir ifade vatandaşlar arasında kin ve düşmanlık tohumları ekebilir. Çocuk izleyicilerin üzerinde olumsuz etki ve muhtemel nefret algısı oluşturacaktır” dedi.

10.07.2013Gündem
O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, gazeteci Nedim Şener’in Posta Gazetesi’nde hazırladığı, ‘Aleviler ne istiyor?’ başlıklı yazı dizisinin reklam filminin TRT’de yayınlanmadığını belirterek, konuyu önergeyle TBMM’ye taşıdı.

9.07.2013Gündem
İmhalık görüşmeler delil olmuş

İmhalık görüşmeler delil olmuş

ODATV davasının tutuksuz sanığı, gazeteci Nedim Şener’in suç unsuru içermediği tespit edilen ve kanun gereği imha edilmesi gereken telefon görüşmelerinin iddianameye konulduğu ortaya çıktı.

13.06.2013Gündem
Deniz Baykal tanık olarak dinlenecek

Deniz Baykal tanık olarak dinlenecek

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv Davası’nda CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.

13.06.2013Gündem
Oda TV dasında güven polemiği

Oda TV dasında güven polemiği

ODATV Davası’nda Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ile sanık Barış Terkoğlu arasında ‘güven’ diyaloğu yaşandı. Salondaki ses sisteminin çalışmaması üzerine Başkan Ekinci, "Daha önce küçük salonda yaptığımız zaman ‘ses sistemi yenileniyor’ dedik ama inanmadınız bize" dedi. Terkoğlu ise, "Zekeriya Bey(Başsavcı vekili Zekeriya Öz) yenilenmedi, dedi biz ona güvendik" karşılığını verdi. Bunun üzerine Başkan Ekinci, "Siz bana güvenin" diye konuştu.

13.06.2013Gündem
Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitterı salladı

Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitter'ı salladı

Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan konuştu twitter sallandı. Başbakan'la Gezi Parkı eylemleri ile ilgili görüşen iki sanatçı, görüşme sonrası yaptıkları açıklamalar sonrasında twitter'da #direnturkce, Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz, Polat Alemdar trend topic oldu. Necati şaşmaz'ın "ülkemize nazar değidi" şeklindeki sözlerinin ardından Gezi Parkı'na dev bir nazar boncuğu pankartı asıldı.

12.06.2013Gündem
Çürümeye terk ettiler

Çürümeye terk ettiler

Uluslararası Af Örgütü, dünya genelindeki insan hakları durumunu incelediği yıllık raporunda Türkiye’deki davaları eleştirdi.

23.05.2013Gündem
Ünlü gazeteciye tehdit mesajları

Ünlü gazeteciye tehdit mesajları

Gazeteci Nedim Şener’in, Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk ile ilgili bugün bir yazısı yayımlandı. Yazıya tepki gösteren Galip Öztürk’e yakın kişiler, Şener’e tehdit mesajları atmaya başladı. Gazeteci Şener sosyal medyada “Galip Öztürk adamlarını üzerime saldı galiba” dedi ve ekledi: “e-posta yoluyla tehdit içerikli mesajlar geliyor.”

10.05.2013Gündem
Tutuklu gazetecilere özgürlük için

Tutuklu gazetecilere özgürlük için

Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan gazeteciler, cezaevinde bulunan 62 gazetecinin serbest bırakılması için uçurtma uçurdu.

3.05.2013Gündem
Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu

Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu

Ziyaretçi kız çocuklarının bile etekleri çıkarılarak üstlerinin arandığı Silivri Cezaevi'ne 2 cep telefonu sokulduğu ortaya çıktı.

29.04.2013Gündem
Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2012 Geleneksel Gazetecilik Başarı Ödülleri, dün akşam The Marmara Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

18.04.2013Gündem
Telefonlarım dinleniyor

Telefonlarım dinleniyor

ODATV davasında yargılanan gazeteci Nedim Şener, telefonlarının yasadışı dinlenmesi nedeniyle mağdur olduğunu belirterek TBMM komisyonuna başvurdu.

16.04.2013Gündem
Oda TV davasında sürpriz tanık talepleri

Oda TV davasında sürpriz tanık talepleri

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında Deniz Baykal ve Sabih Kanadoğlu’nun da aralarında bulunduğu 16 kişinin tanık olarak dinlemesi talep edildi.

1.04.2013Gündem
OdaTV davasında savcı Ergenekon mütaalasını istedi

OdaTV davasında savcı Ergenekon mütaalasını istedi

OdaTV davasında savcı Ergenekon davasında verilen mütalaanın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden istenilmesini talep etti. Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı tahliye talebinde bulundu.

21.03.2013Gündem
ODA TV davası öncesi açıklama

ODA TV davası öncesi açıklama

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasının 16. duruşması öncesi gazeteciler Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.

21.03.2013Gündem
Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2012 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödüllerini kazananlar belli oldu. Hürriyet çeşitli dallarda dört ödülün sahibi oldu.

13.03.2013Gündem
Kitap

Kitap

9.03.2013Kelebek
Muhteşem Yüzyıl insan hakları raporuna girdi

Muhteşem Yüzyıl insan hakları raporuna girdi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, 2013 Dünya Raporu'nu bugün yayınladı. Raporda Türkiye’nin terörle mücadele yasalarını, Kürt hakları savunucusu binlerce aktivist ve gazetecinin uzun süreli tutukluluğu için kullanmaktan vazgeçmesi gerektiği belirtildi. Raporda, Muhteşem Yüzyıl dizisine göndermeyle, "Türkiye'deki siyasetçilerin bir TV dizisine bile 'tahammül' edemeyecek kadar hoşgörüsüz olduğu" ifade edildi.

31.01.2013Gündem
EGD geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleşti

EGD geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleşti

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşmasında meslekte 20 yıllarını dolduran gazetecilere ekonomi gazeteciliğine katkılarından dolayı ödül verildi.

28.12.2012Ekonomi
SONER YALÇIN TAHLİYE EDİLDİ

SONER YALÇIN TAHLİYE EDİLDİ

ODA TV davasında 682 gündür tutuklu yargılanan gazeteci Soner Yalçın dün tahliye oldu. Yalçın tahliyesi sonrası "Biz zindanda kalmayı Namık Kemal'den öğrendik. Biz yenilgiyi öğrenmeyeceğiz ve inadına yazacağız" dedi. Gözyaşları içinde babasıyla kucaklaşan Aren Soner Yalçın "Babamı çok özledim bana yılbaşı hediyesi oldu. Bu süreçte bazı şeyi unuttum. Şimdi tekrar hatırlayacağım" dedi. Yalçın daha sonra Asmalımescit'e gitti ve yemek yedi.

27.12.2012Gündem
Oda TV davasının geçmişi

Oda TV davasının geçmişi

ODA TV soruşturmasını dönemin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, başlattı.

27.12.2012Gündem
Yalçın: Başbakanı dinleyenleri biliyoruz

Yalçın: "Başbakan'ı dinleyenleri biliyoruz"

Odatv davasında savunma yapan tutuklu sanık Soner Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın ofisinde böcek bulunmasını örnek göstererek, ''Biz bu tertipçileri biliyoruz. Bu tertipçiler Baykal ve MHP'lilere kaset komplosunu yapanlardır. Bu tertipleri bildiğimiz için bize komplo kurdular'' dedi. Yalçın Küçük de savunmasında ''PKK'yı, Ergenekon'u, Odatv'yi yönetiyorum. Ben nasıl bir insanım'' diye sordu.

27.12.2012Gündem
Bu davalar kurda kuzu postu giydirmek gibi

'Bu davalar kurda kuzu postu giydirmek gibi'

Odatv duruşması öncesi bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Bu davaları kurda kuzu postu giydirmek gibi görüyorum. Postu kaldırdığınızda altından intikam, rövanş, nefret çıkıyor'' dedi.

27.12.2012Gündem
Odatv davası odaya alındı

Odatv davası 'oda'ya alındı

Sanıkları arasında Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın da olduğu Odatv Davası'na Çağlayan Adliyesi'nde devam ediliyor. Kamera sistemi değiştiği için duruşma büyük salondan küçük salona alındı. Küçük salon 30 kişilik... Salon tıklım tıklım. Duruşma gergin başladı.

27.12.2012Gündem
Savcı, Org. Taşdelerin tutuklanmasını istedi

Savcı, Org. Taşdeler'in tutuklanmasını istedi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, hakkında yakalama kararı bulunan Orgenal Nusret Taşdeler'in "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" ve "Terör örgütü yöneticisi olmak" suçlarından kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasını talep etti.

27.11.2012Gündem

Yazar Sonuçları

United Colors of İstanbul!

2013 yazını ‘En unutulmazlar’ arasına katan ‘Gezi Parkı Direnişi’, cumartesi gecesi gerçekleşen polis müdahalesi ve ardından yaşanan onca acı dolu sahneyle sona erdirilmeye çalışsa da toplumsal belleğimize hiç çıkmamak üzere çoktan girdi bile...

18.06.2013

Minik kuş hayal görmüş!

Emin Çölaşan dün şöyle yazdı: “Bugün hiçbir Hürriyet yazarı özgürce yazamaz, iktidarı eleştiren hiçbir haber gazetenin sayfalarında yer bulamaz. Daha dünkü Hürriyet’te, köşe yazan Mehmet Yakup Yılmaz bir gün önceki yazısının sansür edildiğini anlatıyordu”.

23.05.2013

Öğrenin; Gülbenkyan Müzesi Türkiye’ye niye gelmedi

ÜLKEMİZ her anlamda bilgi kirliliğinin saldırısı altındadır. Hele hele Cumhuriyet’in ilk yılları ve kurucuları söz konusu olunca bu alanda üretilen yalan ve iftiraların sonu gelmez.

14.05.2013

Önce şu fotoğrafa iyi bakın

ŞU fotoğraf günlerdir önümde duruyor.

30.04.2013

Bundan böyle falcılık yapacağım

Hepimizin kişisel sorunları var. İçimizde, 2012'yi çok kötü geçirmiş olanlarımız da var. Ancak geneline bakarsak ve bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda, Türkiye'nin şanslı olduğu ortaya çıkıyor. Toplum olarak iyi bir yıl geçirdik. Tüm okurlarıma, sağlıklı ve güzel bir 2013 yılı dilerim.

30.12.2012

IPI ‘üçe’ kulak asmadı

SALONUN bir köşesindeki koltuklara toplantıya katılan gazeteciler oturuyor, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti’nde diğer köşede boş bırakılan koltuklara da tutuklu gazetecilerin fotoğrafları konuyor.

6.12.2012