EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Nedim Şener

Nedim Şener ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nedim Şener haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.398 Nedim Şener haberi bulunmuştur.

Nedim Şener Haberleri

GEL DE KIY

GEL DE KIY

DENİZLİ Çivril’de, Orman Bölge Müdürlüğü, 2003 sonu ve 2004 başında, Somak ve Yakacık köyü muhtarlarının yazılı talepleri üzerine Çölyolu ve Kitaparası Tepesi Mevkisi’nde erozyonu önlemek amacıyla ağaçlandırma yaptı.

10.07.2013Ege
Gezi Parkı eylemcilerine indirim

Gezi Parkı eylemcilerine indirim

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde yaptığı çevreci eylemlerle tanınan 59 yaşındaki İmdat Avcı, Gezi Parkı eylemlerine teknesine astığı pankartlarla destek oldu.

10.07.2013Ege
Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Arınç: O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazeteci Nedim Şener’in, “Aleviler Ne İstiyor?” başlıklı yazı dizisiyle ilgili reklam filminin TRT’de yayınlanmama gerekçesini açıkladı. Arınç, “Reklam filminde geçen ‘katliam’ kelimesi; ‘Kırım, savunmasız insanların veya tutsakların toplu olarak öldürülmesi’ anlamında kullanılmaktadır. Böyle bir ifade vatandaşlar arasında kin ve düşmanlık tohumları ekebilir. Çocuk izleyicilerin üzerinde olumsuz etki ve muhtemel nefret algısı oluşturacaktır” dedi.

10.07.2013Gündem
O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

O reklam ‘katliam’dan yayınlanmadı

CHP İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz, gazeteci Nedim Şener’in Posta Gazetesi’nde hazırladığı, ‘Aleviler ne istiyor?’ başlıklı yazı dizisinin reklam filminin TRT’de yayınlanmadığını belirterek, konuyu önergeyle TBMM’ye taşıdı.

9.07.2013Gündem
İmhalık görüşmeler delil olmuş

İmhalık görüşmeler delil olmuş

ODATV davasının tutuksuz sanığı, gazeteci Nedim Şener’in suç unsuru içermediği tespit edilen ve kanun gereği imha edilmesi gereken telefon görüşmelerinin iddianameye konulduğu ortaya çıktı.

13.06.2013Gündem
Deniz Baykal tanık olarak dinlenecek

Deniz Baykal tanık olarak dinlenecek

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın sanık olarak yargılandığı Odatv Davası’nda CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın tanık olarak dinlenilmesine karar verildi.

13.06.2013Gündem
Oda TV dasında güven polemiği

Oda TV dasında güven polemiği

ODATV Davası’nda Mahkeme Başkanı Mehmet Ekinci ile sanık Barış Terkoğlu arasında ‘güven’ diyaloğu yaşandı. Salondaki ses sisteminin çalışmaması üzerine Başkan Ekinci, "Daha önce küçük salonda yaptığımız zaman ‘ses sistemi yenileniyor’ dedik ama inanmadınız bize" dedi. Terkoğlu ise, "Zekeriya Bey(Başsavcı vekili Zekeriya Öz) yenilenmedi, dedi biz ona güvendik" karşılığını verdi. Bunun üzerine Başkan Ekinci, "Siz bana güvenin" diye konuştu.

13.06.2013Gündem
Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitterı salladı

Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz Twitter'ı salladı

Necati Şaşmaz ve Hasan Kaçan konuştu twitter sallandı. Başbakan'la Gezi Parkı eylemleri ile ilgili görüşen iki sanatçı, görüşme sonrası yaptıkları açıklamalar sonrasında twitter'da #direnturkce, Hasan Kaçan ve Necati Şaşmaz, Polat Alemdar trend topic oldu. Necati şaşmaz'ın "ülkemize nazar değidi" şeklindeki sözlerinin ardından Gezi Parkı'na dev bir nazar boncuğu pankartı asıldı.

12.06.2013Gündem
Çürümeye terk ettiler

Çürümeye terk ettiler

Uluslararası Af Örgütü, dünya genelindeki insan hakları durumunu incelediği yıllık raporunda Türkiye’deki davaları eleştirdi.

23.05.2013Gündem
Ünlü gazeteciye tehdit mesajları

Ünlü gazeteciye tehdit mesajları

Gazeteci Nedim Şener’in, Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk ile ilgili bugün bir yazısı yayımlandı. Yazıya tepki gösteren Galip Öztürk’e yakın kişiler, Şener’e tehdit mesajları atmaya başladı. Gazeteci Şener sosyal medyada “Galip Öztürk adamlarını üzerime saldı galiba” dedi ve ekledi: “e-posta yoluyla tehdit içerikli mesajlar geliyor.”

10.05.2013Gündem
Tutuklu gazetecilere özgürlük için

Tutuklu gazetecilere özgürlük için

Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nde, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan gazeteciler, cezaevinde bulunan 62 gazetecinin serbest bırakılması için uçurtma uçurdu.

3.05.2013Gündem
Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu

Etek çıkarttırılan Silivri’ye 2 cep telefonu

Ziyaretçi kız çocuklarının bile etekleri çıkarılarak üstlerinin arandığı Silivri Cezaevi'ne 2 cep telefonu sokulduğu ortaya çıktı.

29.04.2013Gündem
Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

Gazeteciliğin Oscar’ları dağıtıldı

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) 2012 Geleneksel Gazetecilik Başarı Ödülleri, dün akşam The Marmara Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

18.04.2013Gündem
Telefonlarım dinleniyor

Telefonlarım dinleniyor

ODATV davasında yargılanan gazeteci Nedim Şener, telefonlarının yasadışı dinlenmesi nedeniyle mağdur olduğunu belirterek TBMM komisyonuna başvurdu.

16.04.2013Gündem
Oda TV davasında sürpriz tanık talepleri

Oda TV davasında sürpriz tanık talepleri

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında Deniz Baykal ve Sabih Kanadoğlu’nun da aralarında bulunduğu 16 kişinin tanık olarak dinlemesi talep edildi.

1.04.2013Gündem
OdaTV davasında savcı Ergenekon mütaalasını istedi

OdaTV davasında savcı Ergenekon mütaalasını istedi

OdaTV davasında savcı Ergenekon davasında verilen mütalaanın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nden istenilmesini talep etti. Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasında tutuklu sanıklar Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı tahliye talebinde bulundu.

21.03.2013Gündem
ODA TV davası öncesi açıklama

ODA TV davası öncesi açıklama

Gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın’ın sanık olarak yargılandığı Odatv davasının 16. duruşması öncesi gazeteciler Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde basın açıklaması yaptı.

21.03.2013Gündem
Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülleri açıklandı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 2012 Yılı Geleneksel Türkiye Gazetecilik Başarı Ödüllerini kazananlar belli oldu. Hürriyet çeşitli dallarda dört ödülün sahibi oldu.

13.03.2013Gündem
Kitap

Kitap

9.03.2013Kelebek
Muhteşem Yüzyıl insan hakları raporuna girdi

Muhteşem Yüzyıl insan hakları raporuna girdi

İnsan Hakları İzleme Örgütü, 2013 Dünya Raporu'nu bugün yayınladı. Raporda Türkiye’nin terörle mücadele yasalarını, Kürt hakları savunucusu binlerce aktivist ve gazetecinin uzun süreli tutukluluğu için kullanmaktan vazgeçmesi gerektiği belirtildi. Raporda, Muhteşem Yüzyıl dizisine göndermeyle, "Türkiye'deki siyasetçilerin bir TV dizisine bile 'tahammül' edemeyecek kadar hoşgörüsüz olduğu" ifade edildi.

31.01.2013Gündem
EGD geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleşti

EGD geleneksel yılbaşı buluşması gerçekleşti

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşmasında meslekte 20 yıllarını dolduran gazetecilere ekonomi gazeteciliğine katkılarından dolayı ödül verildi.

28.12.2012Ekonomi
SONER YALÇIN TAHLİYE EDİLDİ

SONER YALÇIN TAHLİYE EDİLDİ

ODA TV davasında 682 gündür tutuklu yargılanan gazeteci Soner Yalçın dün tahliye oldu. Yalçın tahliyesi sonrası "Biz zindanda kalmayı Namık Kemal'den öğrendik. Biz yenilgiyi öğrenmeyeceğiz ve inadına yazacağız" dedi. Gözyaşları içinde babasıyla kucaklaşan Aren Soner Yalçın "Babamı çok özledim bana yılbaşı hediyesi oldu. Bu süreçte bazı şeyi unuttum. Şimdi tekrar hatırlayacağım" dedi. Yalçın daha sonra Asmalımescit'e gitti ve yemek yedi.

27.12.2012Gündem
Oda TV davasının geçmişi

Oda TV davasının geçmişi

ODA TV soruşturmasını dönemin Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, başlattı.

27.12.2012Gündem
Yalçın: Başbakanı dinleyenleri biliyoruz

Yalçın: "Başbakan'ı dinleyenleri biliyoruz"

Odatv davasında savunma yapan tutuklu sanık Soner Yalçın, Başbakan Erdoğan'ın ofisinde böcek bulunmasını örnek göstererek, ''Biz bu tertipçileri biliyoruz. Bu tertipçiler Baykal ve MHP'lilere kaset komplosunu yapanlardır. Bu tertipleri bildiğimiz için bize komplo kurdular'' dedi. Yalçın Küçük de savunmasında ''PKK'yı, Ergenekon'u, Odatv'yi yönetiyorum. Ben nasıl bir insanım'' diye sordu.

27.12.2012Gündem
Bu davalar kurda kuzu postu giydirmek gibi

'Bu davalar kurda kuzu postu giydirmek gibi'

Odatv duruşması öncesi bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, "Bu davaları kurda kuzu postu giydirmek gibi görüyorum. Postu kaldırdığınızda altından intikam, rövanş, nefret çıkıyor'' dedi.

27.12.2012Gündem
Odatv davası odaya alındı

Odatv davası 'oda'ya alındı

Sanıkları arasında Nedim Şener, Ahmet Şık ve Soner Yalçın'ın da olduğu Odatv Davası'na Çağlayan Adliyesi'nde devam ediliyor. Kamera sistemi değiştiği için duruşma büyük salondan küçük salona alındı. Küçük salon 30 kişilik... Salon tıklım tıklım. Duruşma gergin başladı.

27.12.2012Gündem
Savcı, Org. Taşdelerin tutuklanmasını istedi

Savcı, Org. Taşdeler'in tutuklanmasını istedi

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, hakkında yakalama kararı bulunan Orgenal Nusret Taşdeler'in "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" ve "Terör örgütü yöneticisi olmak" suçlarından kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasını talep etti.

27.11.2012Gündem
Biz bittik çocuklarımıza mı sıra geldi

Biz bittik çocuklarımıza mı sıra geldi

ODATV davasının sanığı Soner Yalçın, TÜBİTAK bilirkişilerinin kendilerini hâkim ve savcı yerine koyduklarını, zorlama raporlarla mahkemeyi etkilemeye çalıştıklarını savundu.

16.11.2012Gündem
Oda TV davasında karar

Oda TV davasında karar

16. Ağır Ceza Mahkemesi, Oda TV davasının 14. duruşmasında tutuklu sanıklar Soner Yalçın, Yalçın Küçük ve Hanifi Avcı'nın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

16.11.2012Gündem
Öcalan PKK’yı değil Kürt halkını temsil etmeli

Öcalan PKK’yı değil Kürt halkını temsil etmeli

AB–Türkiye Karma Parlamento Komisyonu Eşbaşkanı Helene Flautre kapsamlı ziyaret için Türkiye’de. Cumartesi günü Hatay’da Suriyeli sığınmacılar ve bölge halkıyla görüştü. Dün, öğrenci değişimi programıyla Fransa’dan geldiği Eskişehir’de DHKP-C operasyonunda tutuklanan Sevil Sevimli ve sivil toplumcularla görüşmeler yaptı. Bugün ise KCK davası kapsamında tutuklanan gazetecilerin duruşmasını izlemek için Silivri’ye gidiyor. İzin alabilirse Silivri’de açlık grevindekileri de ziyaret edecek. Flautre’u bütün bu koşturmacanın arasında yakalamayı başardım. Türkiye’nin gündemi üzerinden tempolu bir tur yaptık. Flautre, Hürriyet’e Öcalan ile görüşmek için gayriresmi başvuru yaptığını açıklarken şu mesajları verdi.

11.11.2012Gündem
ABDli yazar: Korku iklimi endişelendiriyor

ABD'li yazar: Korku iklimi endişelendiriyor

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Uluslararası Gazetecileri Koruma Kurulu (CPJ) üyesi ve yazar Kati Marton onuruna ABD Büyükelçiliğinde bir resepsiyon verdi.

8.11.2012Gündem
ABD Büyükelçisinin resepsiyonuna sürpriz davetli

ABD Büyükelçisi'nin resepsiyonuna sürpriz davetli

ABD Türkiye Büyükelçisi Francis J.Ricciardone yarın Uluslararası Gazetecileri Koruma Kurulu (CPJ) üyesi yazar Kati Marton onuruna vereceği resepsiyona sürpriz bir ismi davet etti. O isim; Oda TV davasında tutuklanan 20 ay cezaevindeki tutukluluğun ardından 2 ay önce tahliye edilen Barış Terkoğlu...

6.11.2012Gündem
Türkiye sessiz kalamazdı, ama…

"Türkiye sessiz kalamazdı, ama…"

İstanbul’daki Türk Siyaset Yaşamı Gözlemevi’nin idarecisi Jean Marcou, başta Suriye ile ilişkiler olmak üzere, Türkiye'nin dış siyasetinde gelinen son durumu yorumladı. Fransız akademisyene göre, AK Parti hükümetinin Suriye’de olan bitene sessiz kalmak gibi bir şansı yoktu, ama bu, muhalifleri silahlandırmaya hakkı olduğu anlamına gelmiyor.

2.11.2012Gündem
Türk hükümeti demokrasi çelişkisiyle yüzleşmeli

"Türk hükümeti demokrasi çelişkisiyle yüzleşmeli"

İstanbul’daki Türk Siyaset Yaşamı Gözlemevi’nin idarecisi Jean Marcou, başta Suriye ile ilişkiler olmak üzere, Türkiye'nin dış siyasetinde gelinen son durumu yorumladı. Fransız akademisyene göre, AK Parti hükümetinin, daha geniş hakların talep edildiği Arap devrimlerine verdiği destek, Türkiye'nin kendi demokrasisindeki gerilemeyle çelişiyor.

29.10.2012Gündem
Cezaevindeki gazeteciler

Cezaevindeki gazeteciler

GAZETECILERİ Koruma Komitesi’nin Türkiye için hazırladığı özel rapor, eleştiriler karşısında bağımsız gazetecilerin izlemesi gereken yolun güzel bir örneği.

28.10.2012OkurTemsilcisi
CPJ: Türkiyede basın özgürlüğü krizde

CPJ: Türkiye'de basın özgürlüğü krizde

Uluslararası Gazetecileri Koruma Komitesi, Türkiye'de basın özgürlüğüne ilişkin raporunda Başbakan Erdoğan hükümetine ve yargı sistemine ağır eleştiriler yönlendiriyor. Rapor, hükümetin 'oto sansür doğuran' baskı uyguladığına dikkat çekiyor.

22.10.2012Gündem
TDKnın sitesindeki bu atasözleri tepki çekti

TDK'nın sitesindeki bu atasözleri tepki çekti

Türk Dil Kurumu’nun (TDK) internet sitesinde bulunan “Atasözü ve Deyimler Sözlüğü”nde yer alan bazı ifadeler tepki çekti. Her yaştan öğrencilerin ve yurttaşların kullanımına açık olan sözlükte argo deyimler ‘atasözü’ diye verilmiş.

28.09.2012Gündem

Yazar Sonuçları

United Colors of İstanbul!

2013 yazını ‘En unutulmazlar’ arasına katan ‘Gezi Parkı Direnişi’, cumartesi gecesi gerçekleşen polis müdahalesi ve ardından yaşanan onca acı dolu sahneyle sona erdirilmeye çalışsa da toplumsal belleğimize hiç çıkmamak üzere çoktan girdi bile...

18.06.2013

Minik kuş hayal görmüş!

Emin Çölaşan dün şöyle yazdı: “Bugün hiçbir Hürriyet yazarı özgürce yazamaz, iktidarı eleştiren hiçbir haber gazetenin sayfalarında yer bulamaz. Daha dünkü Hürriyet’te, köşe yazan Mehmet Yakup Yılmaz bir gün önceki yazısının sansür edildiğini anlatıyordu”.

23.05.2013

Öğrenin; Gülbenkyan Müzesi Türkiye’ye niye gelmedi

ÜLKEMİZ her anlamda bilgi kirliliğinin saldırısı altındadır. Hele hele Cumhuriyet’in ilk yılları ve kurucuları söz konusu olunca bu alanda üretilen yalan ve iftiraların sonu gelmez.

14.05.2013

Önce şu fotoğrafa iyi bakın

ŞU fotoğraf günlerdir önümde duruyor.

30.04.2013

Bundan böyle falcılık yapacağım

Hepimizin kişisel sorunları var. İçimizde, 2012'yi çok kötü geçirmiş olanlarımız da var. Ancak geneline bakarsak ve bölgedeki diğer ülkelerle karşılaştırdığımızda, Türkiye'nin şanslı olduğu ortaya çıkıyor. Toplum olarak iyi bir yıl geçirdik. Tüm okurlarıma, sağlıklı ve güzel bir 2013 yılı dilerim.

30.12.2012

IPI ‘üçe’ kulak asmadı

SALONUN bir köşesindeki koltuklara toplantıya katılan gazeteciler oturuyor, İstanbul Gazeteciler Cemiyeti’nde diğer köşede boş bırakılan koltuklara da tutuklu gazetecilerin fotoğrafları konuyor.

6.12.2012

Cezaevinde haklı ve suçsuz olmak kadar Güzel bir şey yok

ODA TV davasının, “iki Barış”ı Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun pazar başlayan röportajı bugün de devam ediyor. Evet bu, ODA TV davası. Ama hepimiz biliyoruz ki, benzer hukuksuzluk iddiaları Balyoz davası için de geçerli. Bu ülke, fokurdayan kocaman bir tencere, ne zaman huzura ereceğiz? Erecek miyiz? Bilmiyorum. Herkes gibi ben de karamsarlık denizlerinde yüzüyorum ve sizi iki Barış’ın anlattıklarıyla baş başa bırakıyorum...

24.09.2012

İçeriye girdiğimizde arkadaşlarıma söyledim: ‘Bizi insan dışkısına batırıp çıkaracaklar’

İki genç adam. İki parlak adam. Biri 83, biri 80 doğumlu. Oda TV’nin Barış’ları. Kendilerini tanıtırken, “Ben Pehlivan”, “Ben Terkoğlu” diyorlar, belli ki herkes ikiz gibi onları karıştırıyor. Beni samimiyetleri, derinlikleri, bilgileri, kendilerini sakin ve rahat bir şekilde ifade etmeleri çok etkiledi. Bir de ne etkiledi biliyor musunuz, bu genç yaşlarında dünyayı sırtlarında taşımaları, ülkelerinden, yaşananlardan kendilerini sorumlu hissetmeleri. Ait oldukları kuşaktan farklı gençler onlar. Fikirlerine katılsanız da, katılmasanız da hayata karşı duruşlarına saygı duyuyorsunuz. 20 ay içeride kaldılar, TÜBİTAK raporundan sonra tahliye oldular. Merak ettiğim her şeyi sordum. Tabii ki mesele derin, yazı uzun, salı-çarşamba da devam edecek...

22.09.2012