MENÜ

Necmettin Erbakan

Necmettin Erbakan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Necmettin Erbakan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.809 Necmettin Erbakan haberi bulunmuştur.

Necmettin Erbakan (29 Ekim 1926, Sinop - 27 Şubat 2011, Ankara), Türk siyasetçi, mühendis ve akademisyen. 28 Haziran 1996 ile 30 Haziran 1997 tarihleri arasında Türkiye Başbakanı. Lakabı Mücahid Erbakandır.


Necmettin Erbakan Haberleri

Lise öğrencileri günlük 30 ton dezenfektan üretiyor

Lise öğrencileri günlük 30 ton dezenfektan üretiyor

KÜTAHYA'da, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, koronavirüs önlemleri kapsamında okul ve resmi kurumlarda kullanılması amacıyla günlük 30 ton yüzey dezenfektanı üretiyor.

13.03.2020Gündem
Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Şevket Kazan son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Adalet Bakanı Şevket Kazan için Hacı Bayram Veli Camii’nde cenaze namazı kılındı.Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

10.03.2020Gündem
Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen teşviklerden geçen yıl 25 bin kişi faydalandı.

10.03.2020Eğitim
Şevket Kazan kimdir Şevket Kazanın hayatına ilişkin merak edilenler

Şevket Kazan kimdir? Şevket Kazan'ın hayatına ilişkin merak edilenler

Eski bakanlardan Şevket Kazan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Şevket Kazan'ın vefat haberi sonrası hayatı ve biyografisiyle ilgili bilgiler gündeme geldi. Eski bakan bir süredir sağlık problemleri nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. Peki, Şevket Kazan kimdir kaç yaşında vefat etti? İşte, Şevket Kazan'ın hayatına ilişkin merak edilen bazı bilgiler.

9.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Şevket Kazan hayatını kaybetti

Son dakika haberi... Şevket Kazan hayatını kaybetti

Eski bakanlardan Şevket Kazan, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayatını kaybetti.

9.03.2020Gündem
Erdoğandan saat 4 sitemi

Erdoğan'dan 'saat 4' sitemi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu’nun yeterli sayı olmadığı için erken kapanmasından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirerek “Yazıklar olsun bize. Genel Kurul’u saat 4’te kapattırdık” dedi.

28.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 3 şehidimiz var, rejimin kaybı çok büyük

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde Siyaset Akademisi açılışı dersinde konuştu. 'Libya ve İdlib'de gelişmeler lehe döndü' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "3 tane şehidimiz var. Rejim güçlerinin kaybı çok yüksek. Mücadele devam ediyor, edecek. Ruslarla görüşmeler devam ediyor, edecek." ifadelerini kullandı.

27.02.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik: Rejime verilen süre dolduğunda TSK üstüne düşeni yerine getirecektir

Son dakika haberler: AK Parti Sözcüsü Çelik: Rejime verilen süre dolduğunda TSK üstüne düşeni yerine getirecektir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Bütün hazırlıklar tamamlanmıştır, rejimin kendi hattına çekilmesi için süre dolduğunda, TSK üzerine düşen vazifeyi yerine getirecektir'' dedi.

27.02.2020Gündem
Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor - Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü

Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor - Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü?

Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor. Milli Görüş hareketinin kurucu lideri ve Türk siyasetinin ‘Hocası’ merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının üzerinden 9 yıl geçti. Peki, Necmettin Erbakan ölüm yıl dönümünde anılıyor. Necmettin Erbakan kimdir, ne zaman öldü? Kimisine göre 'Hoca', 'Profesör' kimisine göre de 'Dava adamı', 'Savunan adam' ve 'Mücahit' yakıştırmalarıyla tanımlanan merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın hayatına dair bilgileri derledik.

27.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan... HTS kayıtları çok önemli açıklandığında kel görünecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bakü dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan İdlib konusundaki 4’lü zirve için “Bu dörtlü zirve konusunda şu anda “kesin değil” dersem daha yeridir. Çünkü Sayın Putin 'Biz bunu ikimiz beraber yapsak daha isabetli olur' gibi bir teklif getirince, ben dedim ki; Bu da olabilir, 4’lü de olabilir. Şu anda İdlib'de bizim ikimizin kararı çok büyük önem arz ediyor" şeklinde konuştu. Erdoğan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulunarak 'HTS kayıtlarının zamanlaması çok önemli açıklandığında kel görünecek' dedi.

26.02.2020Gündem
Torununa 5000 mektup yazmış

Torununa 5000 mektup yazmış

Eğitimci, sporcu, siyasetçi Fikret Ünlü’nün ölmeden önce kaleme aldığı anıları ‘Bir Ağaç Gölgesi Gibi Geldi Geçti’ adıyla Doğan Kitap’tan yayımlandı. Sunuşunu Zülfü Livaneli’nin yazdığı kitapta, Ünlü’nün torunu Ömer’e her gün yazdığı yaklaşık 5000 mektuptan bir seçki de yer alıyor.

20.02.2020Kitap Sanat
İTO Başkanı Avdagiç: Ekonomiye güven gittikçe yükseliyor

İTO Başkanı Avdagiç: Ekonomiye güven gittikçe yükseliyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, ekonomiye güvenin gittikçe yükseldiğini belirterek, "Diğer taraftan önemli bir gelişme de cari açıkta oldu. Aylardır fazla veren cari işlemler dengesinde yavaş yavaş açık tarafı öne geçmeye başladı. Aslında bu ekonomideki toparlanmayı gösteren bir durum. Çünkü üretimin ihtiyacı olan ham madde ve ara malın alındığını, yatırıma yönelim olduğunu gösteriyor." dedi.

14.02.2020Ekonomi
MKE Ankaragücünün olağanüstü genel kurulu yarın yapılacak

MKE Ankaragücü'nün olağanüstü genel kurulu yarın yapılacak

MKE Ankaragücü Kulübünün olağanüstü genel kurulu yarın gerçekleştirilecek.

11.02.2020Futbol
MKE Ankaragücünün olağanüstü genel kurulu 12 Şubata ertelendi

MKE Ankaragücü'nün olağanüstü genel kurulu 12 Şubat'a ertelendi

MKE Ankaragücü Kulübünün bugün yapılması planlanan olağanüstü genel kurulu yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi.

5.02.2020Futbol
MKE Ankaragücü, yarın olağanüstü genel kurula gidiyor

MKE Ankaragücü, yarın olağanüstü genel kurula gidiyor

MKE Ankaragücü Kulübü yarın olağanüstü genel kurul düzenleyecek.

4.02.2020Futbol
Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

KONYA'da 10 ay önce, mesai sonrası bisikletiyle evine giderken, otomobilin çarpması sonucu beyin kanaması geçirip, ağır yaralanan polis memuru Cem Pusat (55), bilinci kapalı, yatağa bağımlı hale geldi. Pusat'a ayrıca yüzde 80 oranında engelli raporu verildi.

29.01.2020Gündem
Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Otomobilin çarptığı polis memurunun 10 aydır bilinci kapalı

Konya'da 10 ay önce, mesai sonrası bisikletiyle evine giderken, otomobilin çarpması sonucu beyin kanaması geçirip, ağır yaralanan polis memuru Cem Pusat (55), bilinci kapalı, yatağa bağımlı hale geldi. Pusat'a ayrıca yüzde 80 oranında engelli raporu verildi.

29.01.2020Gündem
4üncü Ulusal Bilim Kampı Konyada yapılacak

4'üncü Ulusal Bilim Kampı Konya'da yapılacak

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün, bu yıl 4'üncüsünü gerçekleştireceği Ulusal Bilim Kampı, 11-14 Şubat'ta Konya'da düzenlenecek.

28.01.2020Eğitim
1990’lardan fırlayan bir ‘kurtarıcı’ Hasan Mezarcı nasıl bu hale geldi 2 ‘Sen söyle ben siyasete aktarayım’

1990’lardan fırlayan bir ‘kurtarıcı’ Hasan Mezarcı nasıl bu hale geldi 2 ‘Sen söyle ben siyasete aktarayım’

Müftülüğü sırasında ateşli hitabetiyle tanınan Hasan Mezarcı, bu sayede Refah Partisi’nin (RP) radarına girdi. 1991 seçimleri için aday gösterildi ve seçildi. Memuriyete veda edip o güne kadar görev bölgesiyle sınırlı olan ününü ülke sathına genişleteceği Meclis’in yolunu tuttu. Meclis’te de hem konuşmaları hem de verdiği önergelerle ortalığı karıştırıyordu. Yazar Kadir Mısıroğlu da kendisinden “Bir tahtası daha eksildi. Beni arıyor, ‘Sen söyle, ben bunu siyaset sahnesine aktarayım’ diyor” sözleriyle yakınıyordu. Bir gün Necmettin Erbakan yanına çağırdı.

26.01.2020Gündem
MKE Ankaragücünde olağanüstü genel kurul kararı

MKE Ankaragücü'nde olağanüstü genel kurul kararı

Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü Kulübü'nün yönetim kurulu, olağanüstü genel kurul kararı aldı.

20.01.2020Futbol
İlk yerli otomobil fikri Necmettin Erbakandan

İlk yerli otomobil fikri Necmettin Erbakan'dan

Türkiye'de yerli otomobil konusundaki ilk önerinin eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan tarafından yapıldığı, 1961 yılına ait Bakanlar Kurulu tutanaklarına yansıdı.

8.01.2020Otomobil
Dilsiz, Beykozda sinemaseverlerle buluştu

"Dilsiz", Beykoz'da sinemaseverlerle buluştu

"Dilsiz" filminin yönetmeni Murat Pay, yapımcısı İsmail Murat Erdağı, oyuncuları Vildan Atasever ve Ozan Çelik, Beykoz Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle bir araya geldi.

4.01.2020Keyif
Erdoğandan yerli otomobil mesajı: Geleceğin teknolojisi

Erdoğan'dan yerli otomobil mesajı: Geleceğin teknolojisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleriyle başlatılan yerli otomobil projesi gerçeğe dönüştü. Yerli otomobilin tanıtım toplantısında Erdoğan, “Bu otomobil yerli ve millidir. Hiç kimse bu gerçeği perdelemeye çalışmamalıdır. Biz Türkiye’nin otomobilini elektrikli olarak üreterek geçmişin veya bugünün değil doğrudan geleceğin teknolojisine uzanıyoruz. Bu otomobili sadece kendi ihtiyaçlarımız için üretmiyoruz. Biz küresel bir marka peşindeyiz” dedi.

28.12.2019Ekonomi
Son dakika Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı İşte o detaylar

Son dakika! Yerli otomobil tasarım ve özellikleri ile hayran bıraktı! İşte o detaylar

Türkiye ve dünyanın ilk kez dün gördüğü yerli otomobil, tasarımı ve özellikleri ile beğenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Devrim otomobilinin önünü kestiler ama devrin otomobilinin önünü kesemeyecekler' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022'de yolları çıkması beklenen otomobille ilgili şu detayları verdi. "2020'de şarj alt yapımız hazır olacak. Şimdiden bu otomobil yerli ve millidir. Aracımız çevreyi hiç kirletmeyecek. Avrupa'nın klasik olmayan doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV modelinin sahibi olacağız. Küresel bir marka peşindeyiz."

27.12.2019Gündem
Uluslararası Mirasımız Kudüs Karikatür Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

'Uluslararası Mirasımız Kudüs Karikatür Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu

Mirasımız Derneği, Eyüpsultan Belediyesi ve UWC iş birliği ile düzenlenen "Uluslararası Mirasımız Kudüs Karikatür Yarışması"nın ödülleri sahiplerini buldu.

23.12.2019Keyif
Ankara ve İstanbulda elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve Başkent EDAŞ elektrik kesintisi programı

Ankara ve İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve Başkent EDAŞ elektrik kesintisi programı

İstanbul ve Ankara'da ikamet eden vatandaşların ana gündem konusu elektrik kesintisi oldu. 'Elektrikler ne zaman gelecek?' sorusuna yanıt elektrik dağıtım şirketlerinden geldi. BEDAŞ ve Başkent EDAŞ elektrik kesintisi programını paylaştı. Peki, Ankara ve İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte BEDAŞ ve Başkent EDAŞ elektrik kesintisi programı

17.12.2019Gündem
Tuğçeyi asansör boşluğuna itmişti... Öğretim görevlisi için mahkeme kararını verdi

Tuğçe'yi asansör boşluğuna itmişti... Öğretim görevlisi için mahkeme kararını verdi

KONYA'da üniversite öğrencisi Tuğçe Ülkü Gürbüz'ü(22), asansör boşluğuna itip, ağır yaralanmasına neden olan ancak genç kızın şikayetçi olmadığı araştırma görevlisi Mustafa Kafes'in (31) tahliye edildiği ortaya çıktı. Olay anında uyuşturucu kullandığının belirlenmesi üzerine hakkında 'uyuşturucu kullanmak' suçundan da soruşturma başlatılan Kafes, görev yaptığı Necmettin Erbakan Üniversitesi'nce yürütülen idari soruşturma kapsamında ise açığa alındı.

11.12.2019Gündem
Dehşete düşüren olay Genç kızı kaçırıp yol kenarına attılar...

Dehşete düşüren olay! Genç kızı kaçırıp yol kenarına attılar...

Konya’da kaçırılıp araçtan atılan genç kız, yerini tarif etmek için telefondan babasını görüntülü aradıktan sonra polis ekipleri tarafından bulundu.

4.12.2019Gündem
Ölümü göze alıp anne oldu, ilacını kullanamazsa oğlu annesiz büyüyecek

Ölümü göze alıp anne oldu, ilacını kullanamazsa oğlu annesiz büyüyecek 

DÜNYADA 20'ye yakın kişide görülen, Adenozin Deaminaz (ADA) adlı bağışıklık sistemi hastalığı olan Şeyma Öztürk (26), ölüm riskine rağmen hamile kalıp, 2 ay önce bebeğini dünyaya getirdi. Doğum yapan ikinci hasta olan Öztürk'ün haftada 3 kutu kullandığı ilacın üretimi, şubatta durduruldu. Kutusu 7 bin 500 euro olan yeni ilacın ithalatı ise Sosyal Güvenlik Kurumu'nun 'Yurt Dışı İlaç Fiyat Listesi'nde henüz yer almıyor. Daha önce temin ettiği, son kullanma tarihi geçmiş ilacın son kutusuyla tedavisini sürdürmeye çalışan Öztürk, ''İlacı alamazsam bebeğim annesiz kalacak'' dedi. 

1.12.2019Gündem
İnsan ruhunun sanata ihtiyacı var

İnsan ruhunun sanata ihtiyacı var

Karikatürist ve oyuncu Hasan Kaçan, insan ruhunun sanata ihtiyacı olduğunu belirterek, "Sanatın olmadığı toplumlarda incelik ve zarafet ortadan kalkar. Sosyal hayatın içinde sanat olduğu zaman huzur ve sükunet beraberinde gelir." dedi.

23.11.2019Keyif
İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul elektrik kesinti programı | Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul'da elektrik kesintilerinin ardından kentte yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabını araştırıyorlar. İstanbul'da hem arıza kaynaklı hem de bakım çalışmaları ile meydana gelen elektrik kesintileri mevcut. Peki İstanbul elektrik kesintilerinde son durum ne? Elektrikler ne zaman gelecek?

19.11.2019Gündem
İstanbul Valiliği’nden yüksek gerilim hattı çalışmalarına ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği’nden yüksek gerilim hattı çalışmalarına ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği tarafından bazı ilçelerde yapılacak yüksek gerilim hattı çalışmalarıyla ilgili basın açıklaması yapıldı.

13.11.2019Gündem
Meslek liseleri ekonomiye 10 ayda 217 milyon lira kazandırdı

Meslek liseleri ekonomiye 10 ayda 217 milyon lira kazandırdı

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, bu yılın 10 ayında, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 217 milyon lira gelir elde edildi.

5.11.2019Ekonomi
Meslek liselerinden ekonomiye 10 ayda 217 milyon lira katkı

Meslek liselerinden ekonomiye 10 ayda 217 milyon lira katkı

MEB verilerine göre, bu yılın 10 ayında, mesleki ve teknik Anadolu liseleri ile mesleki eğitim merkezlerinde yapılan üretimden 217 milyon lira gelir elde edildi. Gelirde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 40'lık artış gerçekleşti. İl bazında en fazla geliri Ankara, Antalya ve Hatay elde ederken, okullar düzeyinde Mersin Tarsus Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk sırada yer aldı.

5.11.2019Eğitim
Bülent Ecevit ölüm yıl dönümünde anılıyor - İşte Bülent Ecevitin hayatına dair bilgiler

Bülent Ecevit ölüm yıl dönümünde anılıyor - İşte Bülent Ecevit'in hayatına dair bilgiler

ESKİ başbakanlardan Bülent Ecevit, ölümünün 13'üncü yıl dönümünde unutulmadı. Ecevit, düşünceleri ve uygulamalarıyla, 20. yüzyıl Türk siyasal yaşamının en önemli isimlerden biri olmuştu. İşte, Bülent Ecevit'in hayatına dair bilgiler

5.11.2019Gündem
Şevket Kazan kimdir Şevket Kazanın biyografisi

Şevket Kazan kimdir? Şevket Kazan'ın biyografisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski Adalet Bakanı Şevket Kazan'ı tedavi gördüğü özel hastanede ziyaret etti. Bu gelişmenin ardından Şevket Kazan'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Şevket Kazan kimdir?

4.11.2019Gündem
Tarihi konukları gönüllü öğrenciler canlandırıyor

Tarihi konukları gönüllü öğrenciler canlandırıyor

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde bulunan ve geçmişi Roma dönemine dayanan tarihi konaklar, akademisyenlerin ve gönüllü üniversite öğrencilerinin konaklardaki çalışmaları ile gelecek nesle aktarılacak.

2.11.2019Keyif
Ankaragücünün yeni başkanı Fatih Mert kimdir

Ankaragücü'nün yeni başkanı Fatih Mert kimdir?

Ankaragücü, 31 Ekim 2019 tarihinde gerçekleştirilen kongrede yeni başkanını Fatih Mert olarak belirledi. Peki, Ankaragücü'nün yeni başkanı Fatih Mert kimdir? İşte, Fatih Mert hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.10.2019Spor Arena
Fatih Mert, Ankaragücünün yeni başkanı seçildi

Fatih Mert, Ankaragücü'nün yeni başkanı seçildi!

MKE Ankaragücü Kulübü'nde başkanlığa Fatih Mert seçildi.

31.10.2019Futbol
Son dakika: Ankaragücü genel kurulunda yumruklar havada uçuştu

Son dakika: Ankaragücü genel kurulunda yumruklar havada uçuştu!

MKE Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu'nda arbede çıktı.

31.10.2019Futbol

Yazar Sonuçları

‘Toplumun sağlığı bireyin sağlığıdır’

“Biz, ‘Pembe Hanım Kanser Hastaları ve Yakınlarıyla Dayanışma Derneği’ olarak, 10 yıldır bir kanser politikası oluşturulması için çaba harcıyoruz. Bu bakımdan köşenizde 21 Şubat’ta yayınlanan ‘Kanserde ciddi politikaya ihtiyaç var’ başlıklı yazınız bilgilendirme açısından çok yararlıydı.

11.03.2020

AK Parti, FETÖ’yü kucağında buldu!

Günlerdir, ‘Tencere dibin kara seninki benden kara’ türünden bir tartışma yapıyoruz.

22.02.2020

Sizce bizi biz yapan filmler hangileridir

Netflix bu hafta başında yeni bir diziyi yayına soktu.

3.12.2019

'Savaş ivmesi' bugün ne getirir, yarın ne götürür

‘Arkadaşlar Barış Pınarı harekâtı ile iyi bir ivme yakaladık. Bunu devam ettirmeliyiz...’

12.11.2019

Tek çıkar yol

ULUSLARARASI camiada onurlu yaşayabilmenin tek yolu güçlü olmaktan geçiyor.

9.11.2019