EKSTRA
MENÜ

Ndr

Ndr haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ndr hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 240 Ndr haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ndr Haberleri

Sayıştay’dan Sağlık Bakanlığı’na: İsrafla devleti zarara uğrattınız

Sayıştay’dan Sağlık Bakanlığı’na: İsrafla devleti zarara uğrattınız!

Federal Sayıştay (BRH), Federal Sağlık Bakanlığı’nın korona döneminde yaptığı harcamaları mercek altına aldı. Sayıştay, federal hükümetin korona harcamalarına ilişkin ilk kapsamlı raporunu Federal Meclis Bütçe Komisyonu’na sundu. Henüz kamuoyuyla paylaşılmayan rapora NDR, WDR ve Süddeutsche Zeitung gazeteleri özel haberinde yer verdi.

10.06.2021Avrupa
Hızlı test dolandırıcısı baba-oğul tutuklandı

Hızlı test dolandırıcısı baba-oğul tutuklandı

Almanya’nın Bochum kentinde merkezi bulunan MediCan Corona Test Merkezi’nin sahibi Oğuzhan Can (48) ve oğlu Sertaç Can (26) kendilerine ait Hızlı Test Merkezlerinde dolandırıcılık yaptıkları gerekçesiyle tutuklandılar.

8.06.2021Avrupa
Son dakika haberi: ABDden dünyayı karıştıracak izleme skandalı

Son dakika haberi: ABD'den dünyayı karıştıracak izleme skandalı!

ABD Ulusal Güvenlik Ajansının (NSA), ABD ile Danimarka arasındaki kablo anlaşması aracılığıyla başta Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yanı sıra eski Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, eski Almanya ana muhalefet partisi lideri Peer Steinbrück, Norveçli, İsveçli, Alman ve Fransız siyasetçilerle üst düzey kamu görevlilerini hedef seçerek izlediği ortaya çıktı

30.05.2021Dünya
‘Hızlı’ dolandırıcılık

‘Hızlı’ dolandırıcılık

Almanya’da koronavirüs tedbirleri kapsamında hayata geçirilen hızlı testlerde dolandırıcılık yapıldığı iddiası üzerine Sağlık Başkanlığı harekete geçti.

30.05.2021Avrupa
TRT Deutsch’a ırkçı tehdit mektubu gönderildi

TRT Deutsch’a ırkçı tehdit mektubu gönderildi

Merkezi Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan, TRT’nin Almanca haber platformu TRT Deutsch, Filistin haberleri nedeniyle hedef gösterilmesinden kısa süre sonra ırkçıların tehdidine maruz kaldı.

19.05.2021Avrupa
Yeni bir maske skandalı daha

Yeni bir maske skandalı daha!

Almanya’da maske skandallarının ardı arkası kesilmiyor. CSU’nun eski politikacılarından ve çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Gerold Tandler’in kızı Andrea Tandler’in devlet kurumlarına maske satışında aracılık yaparak milyonlarca euro kazanç sağladığı iddia edildi. İddialarda CSU Avrupa Milletvekili Monika Hohlmeier’in de adı geçiyor.

9.05.2021Avrupa
İşte yangın raporu: Boğmuş, bıçaklamış, yakmış...

İşte yangın raporu: Boğmuş, bıçaklamış, yakmış...

Geçen hafta Almanya’nın Bremen kentinde 4 kişinin hayatını kaybettiği yangının arkasından aile dramı çıktı.

27.04.2021Avrupa
Spahn’ın başı dertte: 1 euroluk maskeyi 6 eurodan satmışlar

Spahn’ın başı dertte: 1 euroluk maskeyi 6 eurodan satmışlar!

Almanya’da maske skandalına bir yenisi daha eklendi. Bazı siyasilerin korona maskesi temininde lobi faaliyeti yaparak, haksız kazanç sağladığının ortaya çıkmasının ardından, bu kez de federal sağlık bakanlığının vatandaşlara bedava dağıtılan FFP2 maskeleri için fahiş fiyat ödemiş olduğu belirlendi.

18.03.2021Avrupa
Tatort kadın ve neonazi cinayetleriyle nefes kesecek

Tatort kadın ve neonazi cinayetleriyle nefes kesecek!

Alman televizyonlarının klasiği polisiye dizisi ‘Tatort’, 7 Mart’ta yayınlanacak bölümünde kadın nefreti ve neonazi cinayetini ele alacak. Tatort’un başrolünde ise Başkomiser ‘Mila Şahin’ karakterini Türk oyuncu Almila Bağrıaçık canlandırıyor.

4.03.2021Avrupa
Almanyada gündem yine Mehmet

Almanya'da gündem yine Mehmet!

Almanya’da 2000’li yıllarda en tartışmalı sigorta temsilcileri arasında yer alan ve hakkında hem iflas hem de sigorta dolandırıcılığı suçlamasıyla soruşturma başlatıldıktan sonra 2012’de Türkiye’ye kaçan Mehmet Ercan Göker’in, Almanya’da yeniden sahte vaatlerle ‘sigorta poliçesi’ satmaya başladığı belirtildi. Polisin, gelen birkaç ihbar üzerine soruşturma başlattığı kaydedildi.

2.03.2021Avrupa
BioNTech’e iftiranın arkasında AB Komisyonu mu var

BioNTech’e iftiranın arkasında AB Komisyonu mu var?

Geçen hafta BioNTech’in koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı fahiş fiyattan AB ülkelerine satmak istediği yönündeki haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. BioNTech’e karşı karalama kampanyasının arkasında kendisini temize çıkartmak isteyen AB Komisyonu olduğu iddia edildi.

21.02.2021Avrupa
BioNTech’e sosyal medyada linç

BioNTech’e sosyal medyada linç

Avrupa Birliği (AB) ile yaptığı aşı görüşmelerinde bir doz aşı için çok yüksek fiyat istediği iddia edilen Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile BioNTech, eleştirilerin hedefi haline geldi.

19.02.2021Avrupa
İkinci kez yakalandığı virüse yenik düştü

İkinci kez yakalandığı virüse yenik düştü

Almanya’da 73 yaşındaki bir kişi, ikinci kez yakalandığı koronavirüse yenik düştü. Hastanın ölümü, Almanya’da bir ilk olarak değerlendiriliyor. Dünyada da ikinci kez salgına yakalanıp da ölme vakalarına çok ender rastlanılıyor. Şimdiye kadar iki vaka biliniyor. Hollanda’da 89 yaşındaki bir kişi ile İsrail’de 74 yaşındaki bir kişi ikinci kez yakalandıkları virüse yenik düşmüşlerdi.

21.01.2021Avrupa
Alman Asayiş Şubesi’nden korkutan uyarı: ‘Aykırı düşünenler’ aşı merkezlerine saldırabilir

Alman Asayiş Şubesi’nden korkutan uyarı: ‘Aykırı düşünenler’ aşı merkezlerine saldırabilir

Koronavirüse karşı bir aşının yakında çıkacağı umutları artarken Alman Asayiş Şubesi’nden (BKA), korkutan bir uyarı geldi. Koronavirüs önlemi karşıtları aşı geliştiren şirketlere, aşı depoları ve aşı merkezlerine saldırı düzenleyebilir.

27.11.2020Avrupa
Son dakika haberler: Koronavirüse karşı aşı umutları artarken… Alman Asayiş Şubesinden korkutan uyarı

Son dakika haberler: Koronavirüse karşı aşı umutları artarken… Alman Asayiş Şubesi'nden korkutan uyarı

Koronavirüse karşı bir aşının yakında çıkacağı umutları artarken Alman Asayiş Şubesi'nden (BKA), korkutan bir uyarı geldi. Koronavirüs önlemi karşıtları aşı geliştiren şirketlere, aşı depoları ve aşı merkezlerine saldırı düzenleyebilir.

27.11.2020Dünya
Piyanonun yeni süper starıyla ‘canlı’ buluşma

Piyanonun yeni süper starıyla ‘canlı’ buluşma

Pandemi nedeniyle ertelenen 48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül - 5 Ekim tarihleri arasında dijital ortamda düzenlenecek. Ancak festivalin aylardır canlı konser hasreti çeken klasik müzikseverlere sürprizi var: The New York Times’ın “İzlanda’nın Glenn Gould’u”, Telegraph’ın ise “Klasik piyanonun yeni süper starı” diye övdüğü Vikingur Ólafsson, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası eşliğinde 19 Ağustos’ta Harbiye Açıkhava’da olacak.

14.08.2020Kitap Sanat
‘Sen istihbaratçısın’ deyip kitabın yayımlanmasına izin vermediler

‘Sen istihbaratçısın’ deyip kitabın yayımlanmasına izin vermediler

Almanya’da Başbakanlık Dairesi, eski Federal İstihbarat Teşkilatı (BND) Başkanı Gerhard Schindler’in anılarını yazdığı kitabın yayımlamasına izin vermedi.

5.02.2020Avrupa
AfD’nin seçim kampanyalarına destek vermiş

AfD’nin seçim kampanyalarına destek vermiş

Alman televizyon kanalı NDR’nin araştırmalarına göre, Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı neonazi Stephan Ernst, 2018 Hessen eyalet seçimlerinde aşırı sağcı AfD’nin seçim kampanyalarında aktif görev aldı.

22.01.2020Avrupa
500 bin Euro rüşvet alıp reçete yazmışlar

500 bin Euro rüşvet alıp reçete yazmışlar!

Almanya bu sabah şimdiye kadar yapılan en büyük operasyona uyandı. İçinde hastanelerin, eczacıların, doktorların ve ilaç şirketlerinin olduğu şebeke çökertildi. Kanser ilacı dolandırıcılığı yaptığı anlaşılan şebeke için 47 yere eş zamanlı düzenlenen baskınlarda 420 polis 6 savcı görev yaptı.

17.12.2019Avrupa
Aşırı sağcıları takip edecekti, kendisi aşırı sağcı çıkınca kovuldu

Aşırı sağcıları takip edecekti, kendisi aşırı sağcı çıkınca kovuldu

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nda (BfV) görevli bir istihbaratçının, aşırı sağcı olduğu iddiasıyla görevinden uzaklaştırıldığı bildirildi.

8.11.2019Avrupa
Valiyi öldüren aşırı sağcı, silah ruhsatını nasıl aldı

Valiyi öldüren aşırı sağcı, silah ruhsatını nasıl aldı?

Süddeutsche Zeitung gazetesi ve NDR ile WDR televizyonu, Almanya’da aşırı sağcılara silah ruhsatı verilmesinin yasak olmasına rağmen Kassel Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısına silah tedarik eden aşırı sağcı Markus H.’nin nasıl ruhsat aldığını araştırdı.

26.08.2019Avrupa
BKA yeniden yapılandırılacak

BKA yeniden yapılandırılacak

Almanya’da güvenlik birimlerinin aşırı sağcı gruplar ve terör örgütleri ile daha etkin mücadele edebilmesi için yeniden yapılandırılması ve daha donanımlı hale getirilmesi planlanıyor. Süddeutsche Zeitung ile NDR ve WDR yayın kuruluşlarında yer alan haberlere göre, Federal Emniyet Teşkilatı (BKA) konuyla ilgili bir rapor hazırladı.

20.08.2019Avrupa
Daha önce iki kez öldürmek için evine gitmiş

Daha önce iki kez öldürmek için evine gitmiş

Neonazi Stephan Ernst, polisteki ifadesine göre daha önce iki kez Vali Walter Lübcke’nin evine giderek öldürmek istedi. Çeşitli nedenlerle cinayeti gerçekleştiremediğini anlatan Ernst, Köln’de yılbaşı gecesi çok sayıda kadının mülteciler tarafından taciz edilmesinin kendisini tetiklediğini söyledi.

8.07.2019Avrupa
‘Chemnitz İhtilalcileri’ne terör örgütü davası: Saldırı düzenleyip sol örgütlerin üzerine yıkacaklardı

‘Chemnitz İhtilalcileri’ne terör örgütü davası: Saldırı düzenleyip sol örgütlerin üzerine yıkacaklardı

Almanya’da sokaklarında yabancı avına çıkılan Chemnitz’de ortaya çıkarılan aşırı sağcı Chemnitz İhtilalcileri, terör örgütü kurma suçuyla yargılanacak. Federal Savcılığın iddianamesine göre örgüt, 3 Ekim’de Berlin’de büyük bir saldırı düzenleyecek ve saldırıyı ‘sol örgütler yapmış gibi’ gösterecekti.

25.06.2019Avrupa
Yasal sınır işe yaramadı Alman besiciler, yüksek oranda antibiyotiğe devam etmiş

Yasal sınır işe yaramadı! Alman besiciler, yüksek oranda antibiyotiğe devam etmiş

Almanya’da tavuk, hindi, dana ve sığır besicilerinin insan sağlığını tehdit eden kimyevi ilaç kullanmanı azaltmayı öngören kanuni değişikliklere uymadığı, yüksek oranda antibiyotik kullanmaya devam ettikleri ortaya çıktı. Federal Tarım Bakanlığı, rapor üzerine “Buna göz yummayacağız” açıklamasını yaptı.

29.05.2019Avrupa
AfD bağış batağından çıkamıyor

AfD bağış batağından çıkamıyor

Almanya’da mülteci kriziyle oy patlaması yaşayan yabancı ve İslam karşıtı AfD’nin şüpheli bağış skandalı derinleşiyor. Bağışçı olarak gösterilen kişilerin asıl bağışçılar olmadığı, bazı kişilerin ise farklı bağış listesinde de yer aldığı ortaya çıktı. Bağış skandalıyla AfD’nin de yıldızı sönmeye başladı.

29.03.2019Avrupa
Yeni NSU korkusu

Yeni NSU korkusu

Almanya’da 13 yıl boyunca şehir şehir dolaşarak, Türk avına çıkan neonazi terör örgütü NSU’nun şimdi yeni bir hücresi ‘NSU 2.0’ adıyla siyasetçilere, avuktlara, gazetecilere, sanatçılara tehdit mektupları yağdırıyor.

15.03.2019Avrupa
Almanya’da her yerde grev var Binlerce kişi işi bıraktı

Almanya’da her yerde grev var! Binlerce kişi işi bıraktı  

Almanya’da birçok eyalette kamu çalışanları ücret artış talebiyle ‘uyarı grevi’ yaptı. ver.di ve Memurlar Birliği sendikalarının çağrısıyla dün binlerce kişi iş bırakma eylemine katıldı.

13.02.2019Avrupa
Alman Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu

Alman Televizyon Ödülleri sahiplerini buldu

BU yıl 20’ncisi düzenlenen ‘Alman Televizyon Ödülleri’ sahiplerini buldu. Ünlü oyuncu Barbara Schöneberg’in sunuculuğunu yaptığı gecede davetliler şıklıkta birbiriyle yarışırken, Schöneberg’in takma bıyıkla şarkı söylemesi geceye damgasını vurdu.

1.02.2019Avrupa
Almanyadan İrana yasak

Almanya'dan İran'a yasak

Alman hükümeti İran Mahan Havayollarının Almanya'ya uçuş izinlerini kaldırdı.

21.01.2019Dünya
AfD’nin ‘güneyli asil bağışçı’sı Münihli milyarder Finck mi

AfD’nin ‘güneyli asil bağışçı’sı Münihli milyarder Finck mi?

Almanya’da yasa dışı bağış skandallarıyla başı dertte olan aşırı sağcı parti AfD’nin karanlık para trafiğinde yeni deliller ortaya çıktı. Eski başkan Petry’nin telefon mesajlarında ortaya çıkan ‘Güneyli asil bağışçı’ partiyi daha da zora soktu. Güneyli asil bağışçının izin süren basın, Münihli milyarder Augsut von Finck’in ismine ulaştı.

13.12.2018Avrupa
Büyük İmplant Dosyası.. Ölüme götürüyor

Büyük İmplant Dosyası.. Ölüme götürüyor!

Almanya’da 250 gazetecinin implantların etkisi üzerine yaptığı araştırmanın sonuçları korkuttu. Sağlığı düzeltmesi gereken göğüs implantı, kalça protezi veya kalp pillerinin sağlığı daha kötü hale getirdiği, çoğu zaman ölümcül vakalarla sonuçlandığı ortaya çıktı.

27.11.2018Avrupa
Alman Dışişleri: Suriye’ye dönenleri baskı bekliyor

Alman Dışişleri: Suriye’ye dönenleri baskı bekliyor

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın hazırladığı gizli bir rapor, Suriye’de güvenlik konusunda çok karanlık bir tablo çiziyor. Rapor, eyalet içişleri bakanlarının Suriye’ye sınır dışı uygulaması kararına temel oluşturacak.

20.11.2018Avrupa
Almanya’da DİTİB’in izlenme planlarına eyaletlerden tepki

Almanya’da DİTİB’in izlenme planlarına eyaletlerden tepki

Alman istihbaratının DİTİB’i izlemeye alma planları, eyalet istihbarat örgütleri tarafından eleştiriliyor. Bu adımın aşırı olacağını savunan eyalet örgütleri, risklerin de çok büyük olduğu görüşünde.

10.11.2018Avrupa
İstihbarat, DİTİBi takibi inceliyor

İstihbarat, DİTİB'i takibi inceliyor

Almanya’da iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV), 960 cami derneğiyle ülkedeki en büyük İslami kuruluş olan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ni (DİTİB), takibe almayı incelediği iddia edildi.

21.09.2018Avrupa
Amri’nin azmettiricisi hakkında yakalama kararı

Amri’nin azmettiricisi hakkında yakalama kararı

Berlin’deki Noel pazarına yaptığı kamyonlu saldırıda 11 kişiyi öldüren Amri’nin azmettiricisinin kimliğinin belirlendiği, Libya’da olduğu tahmin edilen kişi için yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

6.07.2018Avrupa
Berlindeki katliamın azmettiricisine yakalama kararı

Berlin'deki katliamın azmettiricisine yakalama kararı

Berlin'deki Noel panayırına yaptığı kamyonlu saldırıda 11 kişiyi öldüren Amri'nin azmettiricisinin kimliğinin belirlendiği, Libya’da olduğu tahmin edilen kişi için yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

6.07.2018Dünya
Almanya ABD’den kimyasal silah istemiş

Almanya ABD’den kimyasal silah istemiş

Alman hükümetinin 1960’lı yıllarda Varşova Paaktı’nın olası kimyasal saldırısına karşı, ABD’den kimyasal silah satın almak istediği ve bunun için geniş bir plan yaptığı ortaya çıktı.

3.05.2018Avrupa
İran ve Almanya arasında skandal Bakana yakıt verilmedi

İran ve Almanya arasında skandal! Bakana yakıt verilmedi

Almanya ile İran arasında büyük bir krizin son anda önlendiği ortaya çıktı. Krizi önlemek için yardım ise hiç beklenmedik bir yerden geldi.

28.02.2018Dünya
Sanıldığı kadar ‘tehlikeli’ değillermiş

Sanıldığı kadar ‘tehlikeli’ değillermiş

Alman güvenlik makamları yeni bir analiz yöntemi sayesinde radikal İslamcıların ne kadar tehlikeli olduğunu yeniden değerlendirmeye aldı. İlk sonuçlar her radikalin ‘tehlikeli’ olmadığını ortaya koydu.

19.12.2017Dünya
Hırsızın hiç mi suçu yok

Hırsızın hiç mi suçu yok?

Almanya’da yıllardır ülkede yaşayan yabancıların, günümüzdeki söylemle göçmenlerin ve göçmen kökenlilerin, özellikle de Türklerin ve Türk kökenlilerin uyum sağlamak istemedikleri yönünde bir önyargı vardır.

9.12.2017Dünya
‘Almanlarla Almanyalı Türklerin ilişkisi kötüleşti’

‘Almanlarla Almanyalı Türklerin ilişkisi kötüleşti’

Almanyalı Türklere göre Ankara-Berlin hattındaki siyasi gerginlik Almanya’da yaşayan Türklerle Almanların ilişkisini olumsuz etkiledi.

5.12.2017Dünya
Alman gazetesinden önemli Türkiye iddiası

Alman gazetesinden önemli Türkiye iddiası

Alman hükümetinin Türkiye'yi istihbarat birimleri açısından güvenlik riskinin yüksek olduğu ülkeler listesine almayı planladığı iddia edildi.Almanya'nın kamu yayın kuruluşu ARD'ye bağlı tagesschau.de haber portalında, Almanya ile Türkiye arasındaki güvenlik işbirliğini yakından ilgilendiren bir habere yer verildi.

13.09.2017Dünya
Türkiye’ye silah satışı askıda: 5 gücü etkileyecek

Türkiye’ye silah satışı askıda: 5 gücü etkileyecek

Almanya’yla ilişkiler, Berlin’in ‘silah tehdidi’yle daha da gerildi. Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, Türkiye'ye silah satışını durdurduklarını söyledi. Başbakan Merkel, "Silah satışını tamamen yasaklamaya karşıyım" diye açıklama yaptı. Bordo Bereliler, Kara Kuvvetleri piyadeleri, Hava Kuvvetleri Muharebe Arama Kurtarma Timleri ile polis ve jandarma özel harekât güçleri, Almanya’dan alınan bazı hafif makineli silahları kullanıyor. Karar ayrıca Leopard tanklarının yedek parça ve savunma sistemleri temininde de sorun yaratabilir.

12.09.2017Dünya
Merkel’den Türkiye’ye silah sevkiyatıyla ilgili açıklama

Merkel’den Türkiye’ye silah sevkiyatıyla ilgili açıklama

Merkel Türkiye'ye silah sevkiyatının tamamen yasaklanmasına karşı olduğunu açıkladı. Alman Dışişleri Bakanı Gabriel, bu sabah Türkiye'ye mevcut sözleşmeler dahilindeki silah sevkiyatının durdurulduğunu açıklamıştı.

12.09.2017Dünya
İki Almanın gözaltı nedeni anonim bir e-posta iddiası

İki Alman'ın gözaltı nedeni 'anonim bir e-posta' iddiası

Süddeutsche Zeitung, geçen hafta Türkiye'de iki Alman vatandaşının gözaltına alınmasına Türk makamlarına gönderilen isimsiz bir elektronik postanın neden olduğu öne sürdü.

5.09.2017Dünya
Alman Linda: Eve dönmek istiyor

Alman Linda: Eve dönmek istiyor

Musul'da Irak Ordusu'nun enkaz altında yakaladığı Alman kızı Linda W., “Savaştan, silahlardan, gürültüden kaçmak, eve, ailemin yanına dönmek istiyorum” dedi.

24.07.2017Dünya
16 yaşındaki Linda’yı ağır cezalar bekliyor

16 yaşındaki Linda’yı ağır cezalar bekliyor

Musul’da Irak ordusunun enkaz altında yakaladığı Alman kızı Linda W., “Savaştan, silahlardan, gürültüden kaçmak; eve, ailemin yanına dönmek istiyorum” dedi.

24.07.2017Dünya
Mahkeme, ‘Nazi o.....su’ diyen komedyeni suçsuz buldu

Mahkeme, ‘Nazi o.....su’ diyen komedyeni suçsuz buldu

Göçmen ve İslam karşıtı parti Almanya için Alternatif’in (AfD), 24 Eylül'de yapılacak federal meclis seçimlerinde lider adayı olarak gösterdiği Alice Weidel, kendisine “Nazi o.....su” diyen komedyen Christian Ehring’e karşı açtığı davayı kaybetti.

18.05.2017Dünya