EKSTRA
MENÜ

Nato

Nato ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nato haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.142 Nato haberi bulunmuştur.

Nato Haberleri

Son dakika haberler... Bakan Akardan Fransanın iddialarına net cevap

Son dakika haberler... Bakan Akar'dan Fransa'nın iddialarına net cevap

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fransız gemisinin Türk donanması tarafından taciz edildiği iddiasıyla ilgili, "Bunu bizim kesinlikle kabul etmemiz mümkün değil. Elimizdeki bütün bilgi ve belgeleri NATO'daki ilgili kurum ve kuruluşlarla askeri ve sivil otoriterlerle paylaştık, bütün bilgileri verdik" dedi.

7.07.2020Gündem
NATOda umduğunu bulamayan Fransadan düşmanca hamle

NATO'da umduğunu bulamayan Fransa'dan düşmanca hamle!

Suriye ve Libya'da çıkarları tehdit altına girince "gemi tacizi" iddialarıyla Türkiye üzerinde siyasi baskı yaratmaya çalışan Fransa, NATO nezdinde beklediği desteği bulamayınca dikkatini Avrupa Birliği'ne (AB) çevirdi.

7.07.2020Dünya
FT: Hafter, Fransa için artık yük

FT: Hafter, Fransa için artık yük

İngiliz Financial Times (FT) gazetesi, Libya’nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter’in Fransa için yük haline geldiğini, Paris’in Ankara’yı suçlamasının arkasındaki asıl sebebin de Hafter’e bel bağlamak suretiyle yaptığı hatanın üstünü örtme girişimi olduğunu yazdı.

7.07.2020Dünya
AB aleyhimize karar alırsa karşılık veririz

'AB aleyhimize karar alırsa karşılık veririz'

AB Yüksek Temsilcisi ile ortak basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “AB Türkiye’ye yönelik ilave kararlar alırsa bunun karşılığını vermek durumunda kalacağız. Bunun faydası yok” derken Borrell, “Türkiye ile ilişkimiz dış politika açısından AB’nin en önemli meselesi haline geldi” yorumu yaptı.

7.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akardan flaş AB açıklaması

Son dakika haberi: Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan flaş AB açıklaması

Son dakika haberine göre, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AB'nin Türkiye'ye ön yargılardan uzak şekilde ve objektif olarak yaklaşmasının her iki tarafa da büyük yarar sağlayacağını belirterek "Ama diğer taraftan ülkemizin de sahip olduğu hak, alaka ve menfaatleri dikkate almayan, onları bir tarafa bırakan, tek yanlı, objektif olmayan, ön yargılı bazı yaklaşımların da kabul edilemez olduğu da bir gerçektir" dedi.

6.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlundan ABye sert sözler O adımları hiç çekinmeden atarız

Son dakika haberi: Bakan Çavuşoğlu'ndan AB'ye sert sözler! O adımları hiç çekinmeden atarız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Joseph Borrell ile Ankara'da gerçekleşen görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Türkiye'nin AB üyeliği, Doğu Akdeniz, Fransa'nın Türkiye'ye karşı tutumu, Libya gibi birçok başlığın konuşulduğu geniş kapsamlı basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu, "AB pek hoşlanmıyor ama vize serbestisi AB'nin bir sözüdür. Hoşunuza gitse de gitmese de bu sözünüzü yerine getirmek zorundasınız. Fransa Doğu Akdeniz'de taciz iddiasında bulundu. Bunun doğru olmadığını biz ispatladık. NATO ve AB bunu söyleyemez ama biz çok açık söylüyoruz. Fransa burada dürüst davranmadı. Türkiye'ye karşı karar almayın. O zaman biz de adımlarımızı hiç çekinmeden atarız. Biz ilişkilerimizi geliştirmeyi tercih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

6.07.2020Dünya
Akar ve Güler geceyi Akdeniz’in ortasında geçirdi... Firkateynden Doğu Akdeniz uyarıları

Akar ve Güler geceyi Akdeniz’in ortasında geçirdi... Firkateynden Doğu Akdeniz uyarıları

Libya’dan sonra Genelkurmay Başkanı Güler ile Akdeniz’in ortasındaki Giresun firkateynine geçen Milli Savunma Bakanı Akar, Paris, Atina ve Kahire’ye sert açıklamalarda bulundu.

5.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Akar Libyada...  Uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa buradayız

Son dakika haberi: Bakan Akar Libya'da... "Uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa buradayız"

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'da Mehmetçik'le bir araya geldi, Orta Akdeniz'de görev yapan Türk Deniz Görev Grubu gemisi TCG Giresun'u ziyaret etti. Akar, "Uluslararası hukuk, adalet neyi gerektiriyorsa bu manada buradayız. Libyalı kardeşlerimizle beraberiz. Bundan da vazgeçmemiz söz konusu değil." ifadelerini kullandı. Akar ayrıca, "(Fransız gemisinin taciz edildiği iddiası) Askeri değil politik birtakım hesaplar peşinde yapılan kumpaslar. Fransa Türkiye'den özür dilemeli." dedi.

4.07.2020Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa suçludur, o toplu mezarların üstünü örtemezler

AK Parti Sözcüsü Çelik: Fransa suçludur, o toplu mezarların üstünü örtemezler

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Fransa Libya'da suç işlemiştir ve işlediği suç da oradaki toplu mezarlarla ortaya çıktığı için şimdi kendisini bir insan hakları rolüne büründürüp Türkiye'yi suçlama gibisinden suçtan kurtulma telaşıyla söz üretiyor." dedi.

3.07.2020Gündem
Dostum Heiko sınırı açın

Dostum Heiko sınırı açın

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin’de mevkidaşı Heiko Maas’tan Almanya’nın koronavirüs nedeniyle getirdiği Türkiye’ye seyahat uyarılarını kaldırmasını talep etti. Bakan Maas ise topu Avrupa Birliği’ne atarak seyahat izni çıkan ülkelerle ilgili listenin iki haftada bir yenileneceğini söyledi.

3.07.2020Dünya
Son dakika haberler... Türkiye ile Almanya arasında kritik görüşme Flaş seyahat açıklaması...

Son dakika haberler... Türkiye ile Almanya arasında kritik görüşme! Flaş 'seyahat' açıklaması...

Alman mevkidaşı Heiko Maas ile basın toplantısı düzenleyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Almanya'nın seyahat uyarısını gözden geçirmesi gerekiyor. Alman dostlarımız da Türkiye'ye tatile gelmek istiyor. Almanya turizm sektörü için de çok önemli." ifadelerini kullandı. Maas ise "Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması açısından önemli bir adım atıldı. Bir liste hazırlandı, bu bir adımdır. Daha başka adımlar da olacaktır. Brüksel'in ve Almanya'nın tabi hep verilere bakarak, enfeksiyon verilerine bakıyoruz. Her bir ülkenin hangi tedbirleri aldığına bakıyoruz. Bugün bu konuda birçok bilgiyi edindik." diye konuştu. Bir soruyu yanıtlayan Bakan Çavuşoğlu, "Gemilerimizin (Fransız gemilerine) kilit attığı iddiası doğru değildir. Fransa'nın bizden özür dilemesi gerekir." diye konuştu.

2.07.2020Gündem
NATO yetkilisi açıkladı: Deniz Muhafızı Harekatı tüm temel faaliyetlerini sürdürüyor

NATO yetkilisi açıkladı: "Deniz Muhafızı Harekatı tüm temel faaliyetlerini sürdürüyor"

NATO, Fransa'nın NATO Deniz Muhafızı Harekatı'na verdiği katkıyı askıya alma kararına rağmen Harekatın tüm faaliyetlerini sürdürmeye devam ettiğini açıkladı.

2.07.2020Dünya
Türkiye’yi şikâyet etmişti, Fransadan destek çıkmadı

Türkiye’yi şikâyet etmişti, Fransa'dan destek çıkmadı

Fransa’nın Akdeniz’de fırkateyninin bir Türk savaş gemisi tarafından taciz edildiği iddiasıyla ilgili incelemeyi tamamlayan NATO’da Paris’in iddialarına destek çıkmadı. Fransa görev gücüne katkısını askıya aldı.

2.07.2020Dünya
Son dakika... Türkiye’nin Fransa Büyükelçisinden zehir zemberek sözler

Son dakika... Türkiye’nin Fransa Büyükelçisi'nden zehir zemberek sözler

Türkiye'nin Fransa Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa'dan Fransız senatörlerin karşısında sert açıklamalar geldi.

1.07.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Akar, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

26.06.2020Gündem
Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir

Milli Savunma Bakanı Akar: Türkler ve Kürtler et ve tırnak gibidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk donanmasının bir Fransız gemisini taciz ettiği" iddiasına ilişkin, "Ne kadar haklı olduğumuzun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Biz bütün açıklığıyla olanları kendilerine ilettik. Hiçbir şekilde oradaki Türk gemilerinin kural dışı bir faaliyette bulunmadığını video çekimleri, fotoğraflar, radar kayıtları ile çıkardık, ortaya koyduk." dedi.

25.06.2020Gündem
İbrahim Kalından Libya açıklaması: Gereken cevabı alırlar...

İbrahim Kalın'dan Libya açıklaması: Gereken cevabı alırlar...

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın CNN Türk canlı yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kalın, "Ne Suriye'de ne Doğu Akdeniz'de ne de NATO'nun güney kanadı olan Kuzey Afrika'da, yahut Akdeniz'in kuzey bölgelerinde Türkiye'siz bir oyun kuramazsınız." dedi.

25.06.2020Gündem
‘Almanya’daki ABD askerlerini Polonya’ya kaydırabiliriz’

‘Almanya’daki ABD askerlerini Polonya’ya kaydırabiliriz’

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya’dan çekecekleri ABD askerlerini Polonya’ya kaydırabileceklerini söyledi.

25.06.2020Avrupa
‘Macron akıl tutulması yaşıyor’

‘Macron akıl tutulması yaşıyor’

Son dönemde Türkiye’ye yönelik agresif tavrıyla dikkat çeken Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, geçen hafta NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nda Libya odaklı yaşanan gerginlik sonrasında ortamı yumuşatmak yerine gerginliği tırmandırma politikasını sürdürüyor.

24.06.2020Dünya
Son dakika haberi: Türkiyeden Macronun küstah sözlerine sert tepki

Son dakika haberi: Türkiye'den Macron'un küstah sözlerine sert tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, ülkemizin ilgili BM kararları çerçevesinde ve talebi doğrultusunda Libya’nın meşru hükümetine verdiği desteği 'tehlikeli bir oyun' olarak tanımlaması ancak akıl tutulmasıyla izah edilebilir" dedi.

23.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Bakan Akar’dan ‘’Fransız gemisine taciz’’ iddiasına yanıt

Son dakika haberler: Bakan Akar’dan ‘’Fransız gemisine taciz’’ iddiasına yanıt

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "(Fransız gemisine taciz iddiası) Bilgi, belge, gemimiz ve karargahlarımızdaki kayıtlara göre iddia tamamen gerçek dışı." ifadelerinde bulundu. Bakan Akar ayrıca, "Konuya dair hazırlanan, Türkiye’nin haklılığını kanıtlayan belgeler müttefikler ve NATO karargahındaki sivil ve askeri yetkililerle paylaşıldı" dedi.

20.06.2020Gündem
Trump kafayı Almanya’ya taktı

Trump kafayı Almanya’ya taktı

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 2016 yılında yapılan seçimleri ‘Önce Amerika’ (First Amerika) sloganıyla kazandı. Göreve başlar başlamaz da hem dış politikada hem de enerji politikasında hedefin ‘First America’ olduğunu ilan etti. “Biz dünyada başkalarıyla ilgilenmek yerine, önce kendi ülkemizle ilgileneceğiz” diyerek hedef belirledi.

20.06.2020Avrupa
NATO’dan Fransız iddiasına inceleme

NATO’dan Fransız iddiasına inceleme

Fransa’nın Deniz Muhafızı Harekâtı kapsamında Akdeniz’de görev yapan Le Courbet adlı fırkateyninin Türk savaş gemileri tarafından taciz edildiği yönündeki iddiası sonucu NATO’da müttefikler arasında oluşan gerginliği gidermek için netleştirme formülü devreye sokuldu.

20.06.2020Dünya
‘Ne tacizi Gemiye yakıt bile verdik’

‘Ne tacizi! Gemiye yakıt bile verdik’

Salih Reis fırkateyni (sağda) 5 Haziran’da İtalyan Carabiniere (ortada) ve Fransız Courbet (solda) fırkateynleri ile doğu Akdeniz’de deniz eğitimleri icra etmişti. Fransa, gündemdeki söz konusu olayın ise 10 Haziran’da yaşandığını iddia etti.

19.06.2020Dünya
Fransa NATO’da umduğunu bulamadı

Fransa NATO’da umduğunu bulamadı

Libya’da görüş ayrılığına düşen Fransa, doğu Akdeniz’de gemisinin Türkiye tarafından taciz edildiği iddiasını NATO’ya taşıdı. Ancak pek destek bulamadı.

19.06.2020Dünya
Kuzey Korenin şehirleri neler Kuzey Korenin başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kuzey Kore'nin şehirleri neler? Kuzey Kore'nin başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Kuzey Kore Dünya'nın en gizemli ülkeleri arasında yer alır. Kuzey Kore özellikle şehirleri de yerleşim şekli de oldukça ilginç şehirler arasındadır. Kuzey Kore'yi merak edenler internetten yoğun şekilde araştırma yapmaktadırlar. Kuzey Kore hakkında araştırma yaparak ülke hakkında bilgi edinmektedirler. Kuzey Kore yönetim biçimi de diğer ülkelerden farklı olup farklı bir kültüre sahiptir. Peki, Kuzey Kore'nin şehirleri neler? Kuzey Kore'nin başkenti ve nüfusu nedir? Kuzey Kore yüzölçümü ne kadardır? Kuzey Kore telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Kuzey Kore'ye dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
İtalyanın şehirleri neler İtalya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İtalya'nın şehirleri neler? İtalya başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

İtalya Avrupa kıtasında bulunan bir ülkedir. Avrupa kıtasının en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan İtalya nüfusu itibari ile Avrupa'nın en kalabalık ülkelerinden birisidir. İtalya şehirleri ve meydanları ile ünlü bir ülkedir. Özellikle ünlü şehirleri ve meydanları ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan ülke muhteşem bir ülkedir. İtalya'nın şehirleri dünya çapında ünlü şehirler arasında yer almaktadır. Peki, İtalya'nın şehirleri nelerdir? İtalya'nın başkenti ve nüfus bilgileri nedir? İtalya'nın yüzölçümü ve telefon posta kodu bilgileri nelerdir? İşte İtalya'ya dair tüm detaylar.

18.06.2020Seyahat
Bakan Çavuşoğlundan önemli Libya açıklaması Hafter masada olmamalı

Bakan Çavuşoğlu'ndan önemli Libya açıklaması! 'Hafter masada olmamalı'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNN Türk'te Hande Fırat'la Gece Görüşü'nde Libya ziyaretiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Bundan sonra yönetime el koydum denen bir kişinin de masada olmaması gerekiyor. Bu fırsatı Moskova, Berlin ve yaptıkları açıklamalarla Hafter kaçırdı" dedi.

18.06.2020Gündem
Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısına katıldı

Bakan Akar, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen NATO Savunma Bakanları Toplantısı'na katıldı.

17.06.2020Gündem
NATOdan kritik Rusya tehdidine karşı paket kararı

NATO'dan kritik 'Rusya tehdidine karşı paket' kararı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg,"NATO Savunma Bakanları Rusya'dan kaynaklanan sınamalara karşı siyasi ve askeri unsurlar içeren dengeli bir paket üzerinde anlaştı. Bu çerçevede hava ve füze savunmamızı, geleneksel kabiliyetlerimizi geliştirmeye, istihbarat ve tatbikatlarımızı uyarlamaya karar verdik." dedi.

17.06.2020Dünya
Rusyada sosyal medya platformlarını sahte hesaplar sardı

Rusya'da sosyal medya platformlarını sahte hesaplar sardı

Rusya'yla bağlantılı olduğu tahmin edilen sosyal medya hesaplarının, 6 yıl boyunca internette Moskova yönetiminin dış politika çıkarları doğrultusunda dezenformasyon kampanyası yürüttüğü iddia edildi.

17.06.2020Teknoloji
Trump’ın Almanya tehdidi NATO’yu gerdi

Trump’ın Almanya tehdidi NATO’yu gerdi

Göreve geldiğinden bu yana Almanya’yla yıldızı bir türlü barışmayan ABD Başkanı Donald Trump’ın bu ülkedeki Amerikan askeri varlığını 25 bine düşüreceğini açıklaması NATO’da rahatsızlık yarattı.

17.06.2020Dünya
ABD Başkanı Trump: Almanya ihmalkar davranıyor

ABD Başkanı Trump: 'Almanya ihmalkar davranıyor'

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya'nın NATO ödemelerinde "ihmalkar" davrandığını belirterek, ABD'nin bu ülkedeki asker sayısını 25 bine düşüreceğini açıkladı.

15.06.2020Dünya
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından Libya açıklaması Çözüm askeri değil siyasi olmalı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Libya açıklaması! 'Çözüm askeri değil siyasi olmalı'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya’nın başkenti Berlin’de temaslarda bulunan Kalın, Libya, Almanya’nın Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelere uyguladığı seyahat uyarısı ve Almanya’nın 1 Temmuz’da üstleneceği AB dönem başkanlığıyla ilgili AA ve TRT muhabirine açıklamalarda bulundu. Kalın, Libya’daki çözümün askeri değil, siyasi olması gerektiğini söyledi.

12.06.2020Gündem
Bakan Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg il görüştü

Bakan Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg il görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

12.06.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Libya ve genel güvenlik konuları ele alındı.

10.06.2020Dünya
NATO: Çin yeni düşmanımız değil

NATO: Çin yeni düşmanımız değil

NATO’yu daha güçlü kılma hedefiyle örgütün geleceğinin tartışılacağı “NATO 2030” sürecini başlatan Genel Sekreter Jens Stoltenberg, Çin’i düşman olarak görmediklerini söyledi.

9.06.2020Dünya
‘Almanya’dan çekilen ABD askerlerinin bir kısmı...’

‘Almanya’dan çekilen ABD askerlerinin bir kısmı...’

Polonya, Almanya’dan çekileceği duyurulan yaklaşık 10 bin ABD askerinin bir kısmının kendi ülkesine gönderilmesini istiyor.

7.06.2020Avrupa
Rusya ‘iyi ilişkilerin’ sırrını açıkladı

Rusya ‘iyi ilişkilerin’ sırrını açıkladı

ABD ile Rusya’nın Türkiye ile ilişkilerini kıyaslayan Rusya Dışişleri Bakanlığı, Moskova’nın Ankara’ya çok daha dostça yaklaştığı açıklamasını yaptı.

5.06.2020Dünya
Libya’yla işbirliği genişliyor

Libya’yla işbirliği genişliyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Libya ile yapılan işbirliğini genişletme kararı aldıklarını söyleyerek, “Çözüm ancak Birleşmiş Milletler himayesinde ve Libyalıların öncülüğünde yürütülecek siyasi süreçle tesis edilebilir” dedi.

5.06.2020Dünya
NATOdan uluslararası terörle mücadeleye daha çok katkı açıklaması

NATO'dan uluslararası terörle mücadeleye daha çok katkı açıklaması

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ittifakın uluslararası terörizmle mücadeleye daha fazla katkı sunmaya hazır olduğunu belirtti.

4.06.2020Dünya
Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Son dakika haberler: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Libya çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başbakanı Sarrac ile görüşmesinin ardından düzenlen ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Darbeci Hafter'i destekleyerek Libya'yı kan ve gözyaşına boğanları tarih yargılayacaktır." dedi.

4.06.2020Gündem
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
MSB paylaştı... AWACSa havada yakıt ikmali

MSB paylaştı... AWACS'a havada yakıt ikmali

Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait tanker uçağın, Romanya üzerinde NATO'ya ait AWACS uçağına yakıt ikmali yaptığı bildirildi.

30.05.2020Gündem
Rusya son dakika olarak duyurdu Flaş ABD açıklaması...

Rusya 'son dakika' olarak duyurdu! Flaş 'ABD' açıklaması...

Rusya Savunma Bakanlığı, Karadeniz ve Baltık Denizi’nde ABD’ye ait B-1B tipi bombardıman uçaklarının tespit edildiğini ve Rus savaş uçaklarının, bombardıman uçaklarının önünü kesmek için mücadele ettiğini duyurdu.

29.05.2020Dünya

Yazar Sonuçları

İstanbul için üç kalkınma formülü: ‘Eşitlik, dayanışma ve üretim’

Haliç Kongre Merkezi’nde Ali Müfit Gürtuna’dan beri kongreler, çeşitli etkinlikler ve düğünler izlemişizdir. Etkinliklerde ilk sırada Erdoğan yer alır. Sakin bir şekilde kapıdan girdik. CHP ve İYİ Partili siyasetçiler, belediye başkanları ve gazeteciler ağırlıklıydı. İçeri girerken, bizlere ‘2019-2020 Birlikte Başardık-Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul Yolunda 1. Yıl’ adlı kitabı verdiler. 31x31 ebadında, fotoğraflı, 434 sayfalık bir belge. DYP, SHP/CHP, Refah/Fazilet ve AK Parti’den hiç söz edilmediği gibi bunlara ilişkin hiçbir fotoğraf da yok. Kitaptaki bütün ‘malzeme’ İmamoğlu üzerine kurulmuş. CHP ve İYİ Parti’nin adları da yok hiçbir yerde...

24.06.2020

Hukukun katli (1)

1960 ihtilalinden sonraki netameli yıllarda, Türk siyasetine damga vurmuş olan Süleyman Demirel’in sivil yönetimlerde (halkın seçtiği demokratik iktidarların) halka hizmetin zorluğunu anlatan veciz bir ifadesi vardır: “Selden kütük kapmak!”

22.06.2020

İşte o yakıt ikmali

Libya açıklarında Türk donanmasının Fransız Courbet savaş gemisine yakıt ikmali yaptığı anlara ait bu fotoğraf, her şeyi anlatıyor.

20.06.2020

Çavuşoğlu ile çok özel Libya değerlendirmeleri

Sıcak bir gündem olduğu için Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile konuşmaya hemen Libya’daki gelişmeleri sorarak başladım. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump’la görüşmesinden sonra Türkiye ile ABD arasında Libya konusunda yeni bir sürecin başlayabileceğini açıklamıştı. Dışişleri Bakanı’na kimlerin görevlendirildiğini ve nasıl bir sürecin işleyeceğini sordum.

10.06.2020