EKSTRA
MENÜ

Nakdi Ücret

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 568 haberi bulunmuştur.

Nakdi Ücret Haberleri

Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri başladı

Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı" dedi.

8.09.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs denetimlerde daha sıkı hale getirileceğini belirterek, "Kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı bir şekilde denetlenecektir. Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir" dedi.

7.09.2020Gündem
İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

İşten çıkarma yasağı ve ücretsiz izne iki aylık uzatma

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile, koronavirüs kapsamında yürürlüğe giren işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin uygulaması 2 ay daha uzatıldı.

5.09.2020Ekonomi
Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzatıldı

Koronavirus salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için getirilen 3 aylık işten çıkarma yasağı, Cumhurbaşkanı kararı ile 2 ay daha uzatıldı.

4.09.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Bakan Selçuk’tan açıklama

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’tan açıklama

Nakdi ücret desteği ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. Bu ücreti alacak olan vatandaşlar ödemelerin ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili açıklama yaptı ve ödeme tarihlerini duyurdu. İşte nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili bilgiler...

1.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 8 Eylül’de başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk: Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 8 Eylül’de başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

1.09.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 8 Eylül’de başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk: Nakdi Ücret Desteği ödemeleri 8 Eylül’de başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ağustos ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Eylül’de başlayacağını duyurdu.

1.09.2020Ekonomi
Normalleşme desteği başvurusu nasıl yapılır Normalleşme desteği başvuru şartları ve başvuru işlemi

Normalleşme desteği başvurusu nasıl yapılır? Normalleşme desteği başvuru şartları ve başvuru işlemi

Normalleşme desteği başvuru şartları gündemde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, iş yerlerine ve çalışanlara ödenecek olan normalleşme desteği başvuru şartlarını açıkladı. Normal çalışma düzenine geçen çalışanın, kısa çalışma ödeneği veya nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısının 30 gün olması durumunda işverenlerin SGK’ya ödeyecekleri primlerden 1.103,63 TL mahsuplaşma yapılacak. Peki, normalleşme desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte, detaylar. ..

27.08.2020Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki desteklerimiz 31 milyar lirayı aştı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: "Sosyal Koruma Kalkanı kapsamındaki desteklerimiz 31 milyar lirayı aştı"

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlara sağlanan destek ve yardım miktarının 31 milyar lirayı aştığını bildirdi.

27.08.2020Gündem
Bakan Selçuk’tan normalleşme desteği açıklaması Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı

Bakan Selçuk’tan normalleşme desteği açıklaması! Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı?

Kısa çalışma ödeneğinin uzatılıp uzatılmadığı araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili yaptığı açıklamada, desteklerin normalleşme desteği adı altında verileceğini duyurdu. Normal çalışma düzenine geçen çalışanın, kısa çalışma ödeneği veya nakdi ücret desteği aldığı aylık ortalama gün sayısının 30 gün olması durumunda, işverenlerin SGK'ye ödeyecekleri primlerden 1.103,63 lira mahsuplaşma yapılacak.

25.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı Destek ödemeleri sürecek

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! Destek ödemeleri sürecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “COVID-19 pandemi sürecinde işleri durma noktasına gelen işyerlerine ve çalışanlara verdiğimiz desteği, ‘Normalleşme Desteği’ adı altında sürdüreceğiz. Böylece normalleşme desteği ile istihdamı korumaya devam edeceğiz” dedi.

24.08.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteğiyle ilgili resmi açıklama Sosyal yardım ödemeleri ne zaman

Nakdi ücret desteğiyle ilgili resmi açıklama! Sosyal yardım ödemeleri ne zaman?

Sosyal yardım ödemeleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Beş nakdi sosyal destek programıyla yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine yardım yapacaklarını açıklayan Selçuk, toplamda 90,1 milyon TL ödeme yapılacağını duyurdu. Peki, sosyal yardım ödemeleri ne zaman yapılacak? İşte nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili bilgiler

24.08.2020Ekonomi
Nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı Ücretsiz izin desteği (nakdi destek) sorgulama sayfası

Nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı? Ücretsiz izin desteği (nakdi destek) sorgulama sayfası

Nakdi ücret ödeneği, ücretsiz izin desteğinden faydalananlar tarafından takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi döneminde, vatandaşlara ödenen nakdi destek ücreti 7 Ağustos’tan itibaren yatırılmıştı. İş akdi 15 Mart'tan sonra feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçilerin hak sahibi olduğu nakdi destek ödemeleri e devlet üzerinden sorgulanıyor. Peki, nakdi destek ödemeleri eylül ayında yatacak mı? İşte, ücretsiz izin desteği sorgulama ekranı ve konuyla ilgili detaylar.

22.08.2020Ekonomi
İŞKUR’dan pandemi sürecinde ekonomiye 72 milyon 273 bin liralık destek

İŞKUR’dan pandemi sürecinde ekonomiye 72 milyon 273 bin liralık destek

Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Muş İl Müdürlüğü tarafından 4 aylık korona virüs salgını sürecinde 61 bin 590 vatandaşa 72 milyon 273 bin lira nakdi destek sağlandı.

21.08.2020Ekonomi
775 bin kişi kısa çalışmadan çıktı

775 bin kişi kısa çalışmadan çıktı

Kısa çalışma kapsamındaki işçi sayısı, temmuz ayında 775 bin kişi daha düşerken, bu kapsamda yapılan ödeme tutarı 2.5 milyar TL oldu. İşsizlik Sigortası Fonu’ndan, kısa çalışma kapsamında yıl başından bu yana yapılan ödemelerin toplamı da 16 milyar 637 milyon 624 bin liraya ulaştı.

13.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) yattı mı Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı

Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) yattı mı? Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı!

Nakdi ücret desteği sorgulama ekranı, ücretsiz izin maaşından faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde ücretsiz izne çıkarılan ve işsizlik maaşından faydalanamayan vatandaşlara ödenen nakdi destek maaşı, E-Devlet girişi ile sorgulanıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin ödenmeye başlandığını duyurdu. Peki, nakdi ücret desteği yattı mı? İşte, nakdi ücret desteği ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

11.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin parası ne zaman yatacak Bakandan Nakdi Ücret Desteği açıklaması

Ücretsiz izin parası ne zaman yatacak? Bakan'dan Nakdi Ücret Desteği açıklaması!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi verdi. Bu gelişmenin ardından, söz konusu ödemeleri bekleyen binlerce kişi araştırmalarına hız verdi. Peki, ücretsiz izin parası ne zaman yatacak?

8.08.2020Gündem
Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) süresi uzatıldı mı

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) süresi uzatıldı mı?

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama, Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." dedi. Kısa Çalışma Ödeneği, e devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, Kısa Çalışma Ödeneğine zamana kadar devam edecek? İşte, ayrıntılar.

8.08.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak İŞKUR 2020 ağustos nakdi ücret desteği ödemeleri

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İŞKUR 2020 ağustos nakdi ücret desteği ödemeleri

Nakdi ücret desteği ödemelerinin ne zaman yapılacağı araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başlayacağını duyurdu ve ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını bildirdi. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla gerçekleştirilecek.

7.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı: Destek ödemeleri bugün başladı

Son dakika... Bakan açıkladı: Destek ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Temmuz ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri bugün itibarıyla başladı.

7.08.2020Ekonomi
Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak Bakan Selçuktan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan ücretsiz izin ödeneği açıklaması

Nakdi ücret desteiği ödemeleri yoğun ilgi görüyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ekonomik destekler de veriliyor. Kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve nakdi ücret desteğinin bir ay uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Peki ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını bildirdi.

6.08.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan açıkladı... Nakdi Destek Ödemeleri yarın yapılacak

Son dakika... Bakan açıkladı... Nakdi Destek Ödemeleri yarın yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını bildirdi.

6.08.2020Haber
Son dakika... Bakan açıkladı... Nakdi Destek Ödemeleri yarın yapılacak

Son dakika... Bakan açıkladı... Nakdi Destek Ödemeleri yarın yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin yarın yapılmaya başlayacağını bildirdi.

6.08.2020Ekonomi
Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Kısa çalışmada ‘teşvik’ ayrıntısı

Temmuz sonunda kabul edilen istihdam paketiyle devreye giren normale dönüş teşviki, kısa çalışma ödeneğinin kaderini belirleyecek. İşletmeler, eylül ayı başında, ‘SGK prim desteği mi yoksa 5 puanlık prim indirimi mi’ istediğini beyan edecek. Normalleşme olmayan sektörlerde ise kısa çalışma ödeneğine devam edilecek.

6.08.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama: Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ) uzatıldı mı ve ne zamana kadar devam edecek?

Kısa Çalışma Ödeneği sorgulama, Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanan vatandaşların gündeminde yer almaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada "Fesih Kısıtı, Nakdi Ücret Desteği ve mevcut faydalananlar için Kısa Çalışma Ödeneği'ni 1 ay süreyle uzatıyoruz." dedi. Kısa Çalışma Ödeneği, e devlet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, Kısa Çalışma Ödeneğine zamana kadar devam edecek? İşte, ayrıntılar.

5.08.2020Ekonomi
İşçi çıkarma yasağı uzadı

İşçi çıkarma yasağı uzadı

Cumhurbaşkanı kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla birlikte ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının süresi 17 Eylül olarak belirlendi. 2.3 milyon çalışanın yararlandığı kısa çalışma ödeneğinin süresi de ağustos sonuna kadar uzatıldı.

1.08.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uzadı mı Bakan Selçuk açıkladı İşte kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği uzadı mı? Bakan Selçuk açıkladı! İşte kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) sorgulama

Kısa çalışma ödeneği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenmeye devam ediyor. Temmuz ayında uzatılan kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteği, son dakika açıklamasına göre 1 ay daha uzatıldı. Kısa çalışma ödeneği, her ay T.C kimlik numarasının son hanesine göre, vatandaşların hesabına yatırılıyor. Bayram nedeniyle erkene çekilen ve 27 Temmuz’dan itibaren ödeneklerin vatandaşların banka hesaplarına yatırılmasıyla, gözler bir sonraki kısa çalışma ödeneği ödeme tarihine çevrildi. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) e devlet sorgulama ekranı ve konuyla ilgili bilgiler.

31.07.2020Ekonomi
Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak, tarih açıklandı mı Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği ne zaman yatacak, tarih açıklandı mı? Ağustos ayı ücretsiz izin desteği ödemeleri

Ücretsiz izin ödeneği her ay düzenli olarak hesaplara yatırılıyor. Vatandaşlar bayramdan sonra ücretsiz izin parasının ne zaman yatacağını öğrenmek istiyorlar. Haziran ayı maaş ödemeleri yoğunluğun önlenmesi amacıyla 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Ağustos ayı ile ilgili henüz güncel bir bilgilendirme yapılmazken, ödemeler her ayın 8'inde gerçekleşiyor

31.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bakan Selçuk duyurdu: 1 ay daha uzatıldı

Son dakika haberi: Bakan Selçuk duyurdu: 1 ay daha uzatıldı

Son dakika haberi... Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneğinin 1 ay daha uzatıldığını duyurdu.

30.07.2020Gündem
Fesih yasağı nedir İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMMde kabul edildi.. İşte detaylar

Fesih yasağı nedir? İşten çıkarma yasağının uzatılması TBMM'de kabul edildi.. İşte detaylar

İşten çıkarma yasağının uzatılması, İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. Teklife göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle, iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama 2021 yılına kadar uzatılabilecek. Peki, fesih yasağı nedir? İşte, işten çıkarma yasağının uzatılması ve fesih yasağı ile ilgili ayrıntılar...

28.07.2020Gündem
İŞKUR nakdi ücret desteği Ağustosta başlıyor

İŞKUR nakdi ücret desteği Ağustos'ta başlıyor

Zonguldak Çalışma İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, 15 Mart tarihinden sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler ile işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçiler için ödemelerin Ağustos ayında yapılacağını duyurdu.

28.07.2020Ekonomi
Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde kurulacak, 17 üyeli "Dijital Mecralar Komisyonu", bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı ya da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine zarar verici şekilde internet kullanımının önlenmesine ilişkin çalışmalar yürütecek.

28.07.2020Teknoloji
Madencilerin hakkı teslim edildi

Madencilerin hakkı teslim edildi

Meclis Genel Kurulu’nda iktidar ve muhalefetin uzlaşmasıyla, Soma’daki madencilerin tazminat hakları teslim edildi.

25.07.2020Ekonomi
Seçmeli teşvik dönemi

Seçmeli teşvik dönemi

İstihdam paketiyle birlikte gündeme gelen düzenlemeye göre, normal çalışma düzenine dönen işyerlerine, her çalışan için 868 TL’lik prim desteği verilecek. Ancak işveren, 868 TL’lik prim desteği veya 5 puanlık prim indirimi seçeneklerinden birini tercih edebilecek.Kısa çalışma ve ücretsiz iznin yerine geçecek 868 TL’lik prim desteğinde toplam maliyetin 12 milyar TL’yi bulması bekleniyor.

24.07.2020Ekonomi
Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberine göre; İstihdam paketi TBMM’de kabul edildi. İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatılıyor. Uzatmada yetkili Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı, 3 aylık süreyi sektörel olarak ayrı ayrı veya bir bütün olarak 6 aya kadar uzatmaya yetkili olacak. İşten çıkarılma tarihi, 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılabilecek. Soma işçilerinin kıdem tazminatları ödenecek. Kanunla; TBMM’de yeni bir komisyon kuruluyor.

23.07.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek Kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek? Kısa çalışma ödeneğinin uzatıldığı tarih belli oldu

Corona virüsü nedeniyle, istihdamı koruma amacıyla ödenen kısa çalışma ödeneğinde 3 aylık süre doldu. Geçtiğimiz günlerde uzatılması kararlaştırılan kısa çalışma ödeneği Meclis gündemine gelerek karara bağlandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen kısa çalışma ödeneği sektörel olarak ayrı ayrı veya bir bütün olarak uzatabilecek. Peki, Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek?İşte, kısa çalışma ödeneğinin sona ereceği tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler...

21.07.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatılacak mı Gözler resmi açıklamalarda

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor, uzatılacak mı? Gözler resmi açıklamalarda

İşten çıkarma yasağının ne zaman biteceği ile ilgili araştırmalar hızlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘İş feshi sınırlaması ve dolayısıyla nakdi ücret desteği de 1 ay daha devam edecektir.’ demiş ve 17 Nisan'da başlayan üç aylık işten çıkarma yasağının 17 Ağustos'a kadar uzatıldığını açıklamıştı. Peki işten çıkarma yasağı yeniden uzatılacak mı? İşte güncel açıklamalar…

21.07.2020Gündem
Prim desteğine 12 milyar TL

Prim desteğine 12 milyar TL

Kısa çalışma ve ücretsiz izinden normale dönen işyerlerine verilecek 868 liralık prim desteğinin 3 ay için 12 milyar liralık maliyeti olacak.

18.07.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek Nakdi ücret desteği son tarihi için detaylı bilgiler

İşten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? Nakdi ücret desteği son tarihi için detaylı bilgiler

İşten çıkarma yasağı için son tarihin ne zaman olacağını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Pandemi süreci nedeniyle olumsuz bir tablo ortaya çıkmasını engellemek amacıyla getirilen işten çıkarma yasağı, işverenlerin ve işçilerin mağduriyetini giderebilmek amacıyla nakdi ücret desteği ya da diğer bir deyişle ücretsiz izin parası ile desteklendi. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman sona erecek? İşte, nakdi ücret desteği için son tarih bilgisi ve bazı detaylar

17.07.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya ve Akdeniz açıklaması: Açık ve net söylüyorum...

Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay'ın Ayasofya ve Akdeniz'deki gerilimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Danıştay'ın kararını hukuk devleti adına, maşeri vicdanı rahatlatma adına müspet bir adım olarak görüyoruz. Ayasofya'nın statüsüyle ilgili nihai karar mercii başkaları değil Türk Milleti'dir. Bu, bizim iç meselemizdir. Diğer ülkelere de ancak alınan karara saygı göstermek düşer. Açık ve net söylüyorum; biz tarih boyunca farklı medeniyetlere beşiklik etmiş Akdeniz'de gerilim istemiyoruz. Bilakis burada var olduğu düşünülen hidrokarbon kaynaklarının tüm bölge için bir fırsat teşkil ettiğine inanıyoruz. İş birliğini ve adil bir paylaşımı esas alan her türlü teklife kapımız açıktır. Bu prensipler temelinde herkesle çalışmaya hazırız' ifadelerini kullandı.

12.07.2020Gündem
Normalleşmeyle kısa çalışma ücreti alan sayısı azaldı, 961 bin çalışan  kısa çalışmadan çıktı

Normalleşmeyle kısa çalışma ücreti alan sayısı azaldı, 961 bin çalışan kısa çalışmadan çıktı

Normalleşmenin başladığı haziran ayında kısa çalışma kapsamındaki çalışan sayısı 961 bin kişi düştü.

12.07.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği yattı mı Ücretsiz izin parası sorgulama ile ilgili bilgiler

Nakdi ücret desteği yattı mı? Ücretsiz izin parası sorgulama ile ilgili bilgiler

Yeni tip koronavirüsle mücadele döneminde ücretsiz olarak izne çıkarılan ve işsizlik maaşı almaya hak kazanamayan vatandaşlara banka hesapları ve PTT üzerinden nakdi ücret ödemeleri yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, haziran ayı nakdi ücret ödemelerinin başlayacağı tarihi açıkladı. Peki, nakdi ücret desteği yattı mı? Ücretsiz izin parası sorgulama ile ilgili bilgiler…

10.07.2020Gündem
Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatırılacak Haziran dönemi ödemeleri başladı.. İşte detaylar

Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatırılacak? Haziran dönemi ödemeleri başladı.. İşte detaylar

Yeni tip koronavirüsle mücadele döneminde banka hesapları ve PTT üzerinden yapılan nakdi ücret desteği ödemelerinin hazirana ait bölümü, hesaplara yatırılmaya başlandı.

8.07.2020Ekonomi
Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakdi ücret desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başladığını duyurdu.

8.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İdari izin özel sektör çalışanına uygulanmaz

Soru: Eşim ve ben özel sektörde çalışıyoruz. Oğlumuz özel okula gidecek. Çocuğunu bırakacak yeri olmayan anne babalar idari izinli sayılabilir mi? Pandemi döneminde uzaktan eğitime geçilmesi durumunda özel sektörde çalışan kişilerin haklı ve tazminatlı istifa hakkı doğar mı? Güliz L.

2.09.2020

Nakdi ücret desteğinden yararlanabilirsiniz

Soru: Kronik astım hastasıyım. Çalıştığım iş yeri risk taşıyor, bu yüzden ücretsiz izinliyim. İlaç raporum var, düzenli olarak ilaç alıyorum. İŞKUR, bu hastalığımdan dolayı bana nasıl yardımcı olur? Fatih G.

19.08.2020

5.2 milyon çalışanın emekliliği uzadı mı?

Kısa çalışma ödeneği ve nakdi ücret desteğinin süresi uzadı. Bu sürelerde emeklilik primleri yatmadığından çalışanların emeklilik süresi de uzuyor. İş kanunu, prim ödenmeyen günler için borçlanma imkânı da tanımıyor. Peki, bu durumda çalışanlar ne yapacak?

13.08.2020

Normalleşen işverene 2.868 lira prim teşviki

Çalışanların ve işverenlerin beklediği yasa çıktı. Kısa çalışma ödeneği, nakdi ücret desteği alan işyerleri normal çalışma düzenine geçerlerse üç ay boyunca sosyal güvenlik primlerinin tamamını devlet karşılayacak. Bu da asgari ücretli bir çalışan için toplam 2.868 lira teşvik anlamına geliyor.

6.08.2020

Kısa çalışma işsizlik maaşınızdan kesilmeyecek

Soru: Kısa çalışma ödeneği işsizlik maaşımızdan kesiliyor mu? Muhammet M.

29.07.2020

Prim desteği geliyor kısa çalışma uzuyor

Önümüzdeki günlerde yasalaşması beklenen kanun tasarısı ile çalışma hayatında önemli değişiklikler olacak. Salgından normalleşme sürecine geçen işverenin sigorta primlerinin tamamını devlet karşılayacak. Kısa çalışma ödeneği sene sonuna kadar uzayacak. Peki bu desteklerden kimler, nasıl yararlanacak?

23.07.2020