EKSTRA
MENÜ

Nakdi Ücret

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 568 haberi bulunmuştur.

Nakdi Ücret Haberleri

Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Bakanlıklarda devir teslim törenleri

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ndeki değişikliklerin yayımlanmasının ardından yeni bakanlar göreve bugün başladı. Zehra Zümrüt Selçuk Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e, Ruhsar Pekcan da Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a görevi devretti.

21.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı? Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler

Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili alınan karar ardından gözler nakdi ücret desteği ödemelerine çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tüm sektörler için geçerli olmak üzere nisan, mayıs, haziranı kapsayacak şekilde kısa çalışma ödeneği uygulamasına devam etme kararı aldık." dedi. Peki, nakdi ücret desteği ödemelerinde son durum ne? Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin maaşı) ne zaman son, uzatıldı mı? Nakdi ücret desteğinde son gelişmeler...

21.04.2021Ekonomi
Bendevi Palandöken: Kısa çalışma pandemi bitene kadar sürsün

Bendevi Palandöken: Kısa çalışma pandemi bitene kadar sürsün

Son dönemde çalışma dünyasından arka arkaya gelen ‘Kısa Çalışma ödeneği uzatılsın’ taleplerine, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) de katıldı.

18.04.2021Ekonomi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Tarımsal kredi borçlarının yapılandırılması, ücretsiz izin ve sigorta prim desteği düzenlemelerini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

15.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret) verilen sektörler güncellendi

Nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak? Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret) verilen sektörler güncellendi

Nakdi ücret desteği alacak olan işletmeler yeniden güncellendi. Pandemi döneminde çalışanlara sağlanan, ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteğinde sektörler arttırıldı.Torba yasa görüşmeleri ile halen nakdi ücret desteği alan kişiler için de destek tutarı 50 liraya çıkarılıyor. Kısa çalışma ödeneğinden ve işsizlik maaşından yararlanamayanlara ücretsiz izinde oldukları ve işsiz kaldıkları sürede verilen nakdi ücret desteği ile böylece ücretsiz izinde olanlara aylık 1.500 lira ödenecek. Milyonların gözü şimdi, nakdi ücret desteğinden kimler yararlanacak? sorusunun yanıtında. İşte, ücretsiz izin desteği verilecek sektörler ve konu ile ilgili ayrıntılar.

15.04.2021Ekonomi
Son dakika... Ücretsiz izin desteği verilen sektör sayısı arttırıldı İşte listeye yeni giren alanlar

Son dakika... Ücretsiz izin desteği verilen sektör sayısı arttırıldı! İşte listeye yeni giren alanlar

Torba yasada önerge verildi. Ücretsiz izin desteği verilen sektörler arttırıldı. Aynı zamanda halen nakdi ücret desteği alan kişiler için de destek tutarı 50 liraya çıkarılıyor.

15.04.2021Ekonomi
Engelli Hibe Desteği başvurularında yarın son gün

Engelli Hibe Desteği başvurularında yarın son gün

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımızın 65 bin TL tutarındaki Engelli Hibe Desteği başvurularının yarın sona ereceğini duyurdu.

15.04.2021Ekonomi
Tatil bu yıl son dakikaya kalacak

Tatil bu yıl son dakikaya kalacak

TÜROB Başkanı Müberra Eresin "Bu yıl rezervasyon taleplerinin seyahatten kısa bir süre önce gerçekleşmesini bekliyoruz. Yani son dakika gelişmeleri, bu yılı belirleyecek en önemli unsur olarak öne çıkıyor. Aşı çalışmalarının olumlu sonuçlanması halinde talep artışına paralel olarak rezervasyon sürelerinin de uzaması ihtimaller dahilinde bulunuyor" dedi.

14.04.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli, tarımsal desteğin bugün ödeneceğini bildirdi

Bakan Pakdemirli, tarımsal desteğin bugün ödeneceğini bildirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarımsal destek ödemeleri kapsamında 22 milyon 659 bin 343 liralık desteği, bugün saat 18.00 itibarıyla üreticilerin hesaplarına aktaracaklarını duyurdu.

9.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ödemeleri başlıyor

Nakdi ücret desteği ödemeleri başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin olarak Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin bugün hesaplara geçeceğini söyledi.

9.04.2021Ekonomi
282 bin çalışana 1.500 TL destek

282 bin çalışana 1.500 TL destek

Yiyecek-içecek alanında faaliyet gösteren çalışanlar için nisan- mayıs aylarında geçerli olacak 1.500 TL’lik destek, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Yeme-içme sektöründe çalışan 537 bin kişi olduğunu belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem, 282 bin çalışanın 1.500 TL’lik destekten yararlanmasını beklediklerini söyledi.

9.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteğinde son durum: Yattı mı Nakdi ücret desteği  (ücretsiz izin)  ne zaman yatacak

Nakdi ücret desteğinde son durum: Yattı mı? Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin) ne zaman yatacak?

Nakdi ücret desteğinde son durum ödenekten faydalanan binlerce kişi tarafından merak ediliyor. Ücretsiz izin bir diğer bir adıyla nakdi ücret desteği ödemeleri için tarih belli olmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin hesaplara yatacağı tarih konusunda kamuoyunu bilgilendirmişti. Peki, nakdi ücret desteği yattı mı, ne zaman yatacak?

8.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclisten geçti

Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin kanun teklifi Meclis'ten geçti

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

8.04.2021Gündem
Bitkisel üretim desteklerinden yüzde 51i ödendi

Bitkisel üretim desteklerinden yüzde 51'i ödendi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, nisan ayı itibarıyla bitkisel üretim desteklerinden yüzde 51'inin çiftçilere ödendiğini ifade etti.

7.04.2021Ekonomi
Kurumlar Vergisi 2021 için yüzde 25

Kurumlar Vergisi 2021 için yüzde 25

Kurumlar Vergisi, 2021 yılı için yüzde 25 olarak uygulanacak. AK Partili vekiller tarafından TBMM’ye sunulan yasa teklifine göre, halen yüzde 20 olarak uygulanan Kurumlar Vergisi, bu yılki kurum kazançları için 25, gelecek yılki kurum kazançları için de yüzde 23 olacak.

3.04.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Bakan Selçuktan nakdi ücret desteği açıklaması

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan nakdi ücret desteği açıklaması

Nakdi ücret desteği ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. Cumhurbaşkanı Kararı ile, 17 Mart'tan itibaren 2 ay daha uzatılan nakdi ücret desteği ile ilgili son dakika açıklaması Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?

2.04.2021Gündem
Nakdi ücret desteği ödemeleri tarihi belli oldu

Nakdi ücret desteği ödemeleri tarihi belli oldu

Bakan Selçuk; “Mart ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 9 Nisan’da yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

2.04.2021Ekonomi
Lokanta ve kafe çalışanlarına nakdi ödeme ne zaman 1500 TL verilecek

Lokanta ve kafe çalışanlarına nakdi ödeme ne zaman? 1500 TL verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, kafe ve lokanta çalışanları için nakdi ücret desteği verileceğini açıklamıştı. Bu gelişmenin ardından, söz konusu ödemenin ne zaman yapılacağı merak konusu oldu. Peki, lokanta ve kafe çalışanlarına nakdi ödeme ne zaman?

1.04.2021Gündem
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Gözler nakdi ücret desteği ödemelerinde

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Gözler nakdi ücret desteği ödemelerinde

Nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, şubat ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 9 Mart tarihinde gerçekleştirileceğini duyurmuştu. Şimdi gözler mart ayı ödemelerine çevrildi. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman yatacak?

31.03.2021Ekonomi
Kamuda toplu sözleşme süreci başladı

Kamuda toplu sözleşme süreci başladı

Taşerondan kadroya geçen çalışanların da ilk kez dahil edileceği kamudaki toplusözleşmeler için düğmeye basıldı.

30.03.2021Ekonomi
Kısa çalışma yarın bitiyor

Kısa çalışma yarın bitiyor

Koronavirüs salgınının başından bu yana uygulamada olan kolaylaştırılmış kısa çalışma uygulaması yarın bitiyor. Ocak ayı itibariyle kapsamda olan 1.3 milyon çalışan, bugün itibariyle ya normal çalışma sistemine dönecek ya da ücretsiz izne çıkarılabilecek. Ücretsiz izin döneminde de bin 420 TL’lik nakdi ücret desteği söz konusu olacak.

30.03.2021Ekonomi
İlave istihdam kredisinde düzenlenme haziranda

İlave istihdam kredisinde düzenlenme haziranda

İlave istihdama kredi düzenlemesi, haziran sonuna kadar çıkacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ekonomi reform takvimine göre yapılacak yasal düzenlemeyi Kredi Garanti Fonu, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR takip edecek.

26.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte belirlenen resmi tarih

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte belirlenen resmi tarih

Ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneğinden yararlanamayan, 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilere yönelik ödenen nakdi ücret desteği devam ediyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

22.03.2021Gündem
İlave istihdam kredisi nedir ve kimler yararlanacak İlave istihdama 100 bin TL kredi

İlave istihdam kredisi nedir ve kimler yararlanacak? İlave istihdama 100 bin TL kredi!

İlave istihdam kredisi, ekonomi reform paketinin açıklanması ile ekonomi gündeminde öne çıkan başlıklardan oldu. Çalışma hayatına yönelik önemli düzenlemeleri içeren pakette ilave istihdam finansman desteği şartları da belli oldu. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek. Her ilave istihdam için Kredi Garanti Fonu kefaletiyle 100 bin TL’lik krediye erişim imkanı sağlanacak. İşte, ilave istihdam destek kredisi başvuru şartları ve konuyla ilgili ayrıntı bilgiler...

19.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) için son tarih belli oldu

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Ücretsiz izin desteği (nakdi ücret desteği) için son tarih belli oldu

Nakdi ücret desteğinin biteceği tarih, son Kabine Toplantısı'nın ardından gündeme geldi. Ekonomide istihdam ve pandemide alınan önlemlere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa çalışma ödeneğinin biteceği tarihi duyurdu. Açıklamanın ardından, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Koronavirüs pandemisinde ekonomik tedbirlere yönelik uygulanan ve ücretsiz izin desteği olarak da bilinen nakdi ücret desteği Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2 ay uzatıldı. İşte, nakdi ücret desteğinin sona ereceği tarih.

18.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı Nakdi ücret desteği hakkında açıklama

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Nakdi ücret desteği hakkında açıklama

Nakdi ücret desteği ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. Nakdi ücret desteğinin ne zaman biteceği ile ilgili son açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Bakan Selçuk açıklamasında desteğin 2 ay süreyle uzatıldığını duyurdu.

16.03.2021Ekonomi
Bakan Elvan açıkladı Yüz binlerce kişiye kalıcı muafiyet

Bakan Elvan açıkladı! Yüz binlerce kişiye kalıcı muafiyet

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda "Ekonomi Reform Paketi"ne ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Elvan, Ekonomik Reform Paketi kapsamında duyurulan vergi muafiyetiyle ilgili "Uygulamamız 2021 kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak" açıklamasında bulundu.

16.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle mücadelede sevindirici haberi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüsle mücadelede sevindirici haberi verdi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kademeli normalleşmeye ilişkin şehirlerdeki uygulamanın bir süre daha sürdürüleceğini ifade ederek, “Milletimizin yeni normalleşmenin ilk heyecanıyla kurallara riayet konusunda yeterli dikkati gösteremediğini düşünüyorum” dedi. Erdoğan, normalleşme sürecindeki vaka yükselişlerinin hastaneye yatış, yoğun bakım ve entübe sayılarına da sınırlı bir şekilde yansıdığını açıkladı.

16.03.2021Gündem
Marketler saat kaçta açılıyor Market çalışma saatleri değişti mi İşte güncel çalışma saatleri

Marketler saat kaçta açılıyor? Market çalışma saatleri değişti mi? İşte güncel çalışma saatleri

15 Mart 2021 tarihli Kabine Toplantısı sona erdi. Toplantının ardından açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yakın zaman öncesi başlayan normalleşme adımlarının akıbeti ve son gelişmeleri paylaştı. Bu gelişmelerin ardından market çalışma saatleri merak konusu oldu. Peki, marketler saat kaçta açılıyor? Market çalışma saatleri değişti mi?

15.03.2021Gündem
Halı sahalar ne zaman açılacak İşte çok yüksek ve yüksek riskli illerde son durum

Halı sahalar ne zaman açılacak? İşte çok yüksek ve yüksek riskli illerde son durum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki günlerde açıkladığı kararlarla birlikte kontrollü normalleşme dönemi başlamıştı. Karar sonrası "orta risk" kategorisinde yer alan iller için halı saha kısıtlaması kaldırılmış, yüksek ve çok yüksek riskli iller için ise devam etmişti. Peki, halı sahalar ne zaman açılacak?

15.03.2021Gündem
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, İŞKURun 75. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, İŞKUR'un 75. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR'un salgın sürecinde 3 milyon 763 bin çalışana yaklaşık 30 milyar lira kısa çalışma ödemesi, 2,5 milyon kişiye de 9,3 milyar lira nakdi ücret desteği ödemesi yaptığını bildirdi.

15.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her türlü imkanı seferber ettik

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Her türlü imkanı seferber ettik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca hazırlanan "Asrın Küresel Salgını-Türkiye'nin Koronavirüsle Başarılı Mücadelesi" adlı kitaba takdim yazısı kaleme aldı. Erdoğan, "Dünyanın bu çaresiz ve tükenmişlik halinin aksine Türkiye olarak devlet-millet dayanışmasının en güçlü örneğini ortaya koyuyoruz. Çocuk, yaşlı, kadın ve erkek, herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmekte en ufak tereddüt duymuyor. Dünyanın birçok ülkesi maalesef salgından kırılırken biz hem yurt içindeki hem de yurt dışındaki vatandaşlarımızı salgına karşı korumak için her türlü imkanı seferber ettik." ifadelerini kullandı.

15.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan sevindirici haberi verdi Koronavirüs mevcut tedbirleri devam edecek

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan sevindirici haberi verdi! Koronavirüs mevcut tedbirleri devam edecek

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs kararları ile ilgili olarak mevcut uygulamanın devam edeceğini belirtip, "Kimi illerimizde görülen vaka yükselişine rağmen, hastaneye sınırlı yansıma sevindirici bir gelişme. Artış, hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak, bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

15.03.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı Esnafa vergi müjdesi, tek haneli enflasyon... İşte önemli Ekonomik Reformlar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Esnafa vergi müjdesi, tek haneli enflasyon... İşte önemli Ekonomik Reformlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Esnaf kardeşlerime müjde vermek istiyorum. Reformlar arasında küçük esnafa yönelik vergi muafiyeti de yer alıyor. Kuaför, tesisatçı, tamirci, gibi yaklaşık 850 bin esnafımızı gelir vergisinden muaf tutuyor, beyan yükümlülüklerini de kaldırıyoruz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sağlık ve yazılım alanında adım atılacağını söyledi ve iki yeni yapıyı duyurdu.

12.03.2021Ekonomi
1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

1.2 milyon kişi son kez kısa çalışmadan yararlanacak

Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma uygulamasındaki güncel durumu İŞKUR açıkladı.

12.03.2021Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur

İTO Başkanı Avdagiç: İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç "Cumhurbaşkanımızın fesih yasağı ve nakdi ücret desteği uygulamalarının 2 ay süreyle uzatılması kararı, istihdam piyasamızı rahatlatan bir karar oldu" dedi.

11.03.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı uzatıldı... Peki, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitecek, uzatıldı mı

İşten çıkarma yasağı uzatıldı... Peki, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitecek, uzatıldı mı?

İşten çıkarma yasağının uzatılmasıyla birlikte gözler kısa çalışma ödeneğinde son tarihe çevrildi. Geçtiğimiz aylarda nakdi ücret desteği ve işten çıkarma yasağı ile ilgili karar verildiğinde kısa çalışma ödeneğiyle ilgili karara da yer veriliyordu. Pandemi nedeniyle uygulanan işten çıkarma yasağının süresi 2 ay daha uzatıldı. Peki, kısa çalışma ödeneği (KÇÖ) ne zaman bitecek, uzatıldı mı?

9.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Bakan Selçuktan nakdi ücret desteği açıklaması

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan nakdi ücret desteği açıklaması

Nakdi ücret desteğinin ne zaman yatacağı merak ediliyor. Her ay belirli tarihlerde ödemeler banka hesapları üzerinden gerçekleştiriliyor. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemelerinin ise PTT aracılığıyla yapılıyor. Konu ile ilgili son dakika açıklaması yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ödemelerin ne zaman yapılacağını duyurdu.

9.03.2021Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün yapılacak

Bakan Selçuk açıkladı! Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün yapılacak

Bakan Selçuk; “Şubat ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini bugün yapıyoruz” açıklamasında bulundu.

9.03.2021Ekonomi
İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı

İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Mart'tan itibaren 2 ay daha uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz" ifadelerini kullandı

9.03.2021Haber
Resmi Gazetede yayımlandı İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşten çıkarma yasağı 2 ay uzatıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile işverenin çalışanını işten çıkarma yasağı, 17 Mart'tan itibaren 2 ay daha uzatıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Normalleşme sürecinde istihdamı korumak için tedbirlerimize devam ediyoruz" ifadelerini kullandı

8.03.2021Gündem
Milyonlarca çalışan için karar ayı

Milyonlarca çalışan için karar ayı

Mart ayı, milyonlarca çalışan için de karar ayı olacak. Bu ay son kez verileceği açıklanan kısa çalışma düzenlemesinde, taleplere bağlı olarak bir değişiklik olup olmayacağı, önümüzdeki günlerde belli olacak. Ücretsiz izin ve işten çıkarma yasağının ise bir veya iki ay daha uzatılması beklenirken, asgari ücret ve normalleşme desteklerine ilişkin kararlar da önümüzdeki günlerde alınacak.

7.03.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Şubat ayı nakdi ücret desteği ödemelerinde tarih yaklaşıyor

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Şubat ayı nakdi ücret desteği ödemelerinde tarih yaklaşıyor

Nakdi ücret desteği ödemeleri için beklenen tarih yaklaşıyor. Bir seneye yakındır uygulanan, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara ödenen nakdi ücret desteği bu ay son kez hesaplara yatırılacak. Pandemi döneminde istihdamı korumak adına ödenen nakdi ücret desteği çalışanların banka hesaplarına İBAN bilgisi ile ödenecek. Gözler şimdi şubat ayı Nakdi ücret desteği ödeme tarihine çevrildi. Peki, şubat ayı nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? İşte, nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili bilgiler.

4.03.2021Ekonomi
Bakan Koca: Salgını en kısa zamanda geride bırakacağız

Bakan Koca: Salgını en kısa zamanda geride bırakacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bu salgında 83 milyon olarak sağlık risklerine karşı en örgütlü mücadeleyi dinamik bir şekilde gerçekleştirmeyi başardık. İnşallah bu salgını en kısa zamanda geride bırakacağız" dedi.

4.03.2021Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, uzatıldı mı Kısa çalışma ödeneği için son tarih belli oldu

Kısa çalışma ödeneği ne zaman bitecek, uzatıldı mı? Kısa çalışma ödeneği için son tarih belli oldu!

Kısa çalışma ödeneğinin sona ereceği tarih, ödenekten faydalananların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde istihdamı korumak adına atılan en önemli adımlardan olan kısa çalışma ödeneği bu ay son defa çalışanların hesaplarına yatırılacak. Cumhurbaşkanı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan kısa çalışma ödeneği mart ayının sonuna kadar uzatıldı. Kısa çalışma ödeneğinden yararlananların gözü şimdi son tarihte. İşte, kısa çalışma ödeneğinin biteceği tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

3.03.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ücretsiz izin desteği artıyor, çalışana yeni destek geliyor

Meclis'e sunulan Torba Yasa Tasarısı, hem salgın nedeniyle verilen desteklerde hem de çalışma hayatında önemli düzenlemeler içeriyor. Ayrıca yasanın kabulü halinde çalışanlara yeni bir destek daha geliyor. Hepsine tek tek değineyim.

8.04.2021

Kısa çalışma ödeneği bitti bundan sonra ne olacak?

Kısa çalışma ödeneği dün, 31 Mart tarihi itibarıyla son buldu. İşverenler, normal çalışmaya dönüp normalleşme desteğinden yararlanabilir. Ya da çalışanlarını ücretsiz izne çıkarabilir ve ücretsiz izne çıkan çalışanlar 17 Mayıs tarihine kadar aylık 1.341 liralık nakdi ücret desteğinden yararlanabilir.

1.04.2021

İşte istihdam desteklerinin ayrıntıları

Mikro ve küçük ölçekli firmalar arasında likidite sıkıntısı çekenlere yönelik, istihdama kattıkları her bir ilave kişi için, Kredi Garanti Fonu (KGF) kefaletiyle, 100 bin liralık krediye erişim imkânı sağlanacak. En fazla 500 bin liralık ilave istihdam finansman desteği verilecek. İlave istihdam finansman desteğinden, 17 Mayıs’ta bitecek olan nakdi ücret desteği alan işyerleri de yararlanabilecek.

18.03.2021

Normalleşmede işveren bu desteklerden yararlanacak

Bir senedir uygulanan kısa çalışma ödeneğinin süresi 31 Mart’ta bitiyor. Aynı şekilde bir seneye yakındır uygulanan, işvereni tarafından ücretsiz izne çıkartılanlara ödenen nakdi ücret desteği ve bununla birlikte işverenin, çalışanı işten çıkarma yasağı da 17 Mart tarihinde bitiyor. Eğer bir uzatma olmazsa, salgın nedeniyle işverene ve çalışanlara verilen destekler mart ayında son bulacak. Kesin bir şey yok ama belki bir ihtimal, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bu desteklerin bazıları haziran ayına kadar uzatılabilir.

4.03.2021

Asgari ücretlinin maaşı düşer

Soru: SSK girişim 1997, benden istenen prim 5825 gün. Ocak 2021 dahil toplam primim 7791 gün. Bütün primlerin asgari ücretten ödendi. 1974 doğumluyum. 25 hizmet sürem 2022’de doluyor. Tavandan prim ödenmiyorsa emekli maaşım düşer mi? Cihan Y.

3.03.2021