EKSTRA
MENÜ

Nager Sendromu

Nager Sendromu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nager Sendromu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 15 Nager Sendromu haberi bulunmuştur.

Nager Sendromu Haberleri

Özlem Kaymaz: Yemişim çocukları... Benim tek bir önceliğim var o da kendim

Özlem Kaymaz: Yemişim çocukları... Benim tek bir önceliğim var o da kendim

Özlem Kaymaz... Üç çocuk annesi, 1992 Eski Türkiye güzeli, şimdi bütünsel yaşam rehberliği yapıyor. Ama “Ben bundan fazlası olduğumu biliyorum, o yüzden bu etiketlerle ilgilenmiyorum” diyor. Oğlu Daniel 18 yaşında. Nager sendromuyla doğdu. Özlem Kaymaz ile hem oğlu Daniel’le olan özel yolculuğunu, yaşadığı süreci hem de duygusal olarak geçirdiği değişim sürecini Posta'dan Oya Çınar'a anlattı.

17.10.2020Magazin
Çene ameliyatı olacak

Çene ameliyatı olacak

Özlem Kaymaz, Nager Sendromu hastası olan ve 18 yıldır çenesini kıpırdatamayan oğlu Daniel’i titanyum çene ameliyatı olabilmesi için Hollanda’ya götürdü.

6.10.2020Magazin
El el çok daha güçlüyüz

El el çok daha güçlüyüz

Hollanda’da yaşamını sürdüren eski Türkiye güzeli Özlem Kaymaz, Nager Sendromu hastası olan oğlu Daniel’i önceki gün hastaneye götürdü.

5.10.2020Magazin
Nager sendromu nedir Nager sendromu nasıl belirti verir

Nager sendromu nedir? Nager sendromu nasıl belirti verir?

Nager sendromu nedir? Nager sendromu nasıl bir hastalık? Belirtileri nelerdir? Nager sendromu anne karnında teşhis edilebilir mi? Tüm sorularımızın yanıtını Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aslı Alay konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Özlem Kaymaz kimdir Oğlunun hastalığı ne

Özlem Kaymaz kimdir? Oğlunun hastalığı ne?

Hollanda’da doğan Nager Sendromu hastası oğlunun 10 yıl aradan sonra büyük ameliyatlara başlayacağını açıklayan Özlem Kaymaz, duygusal mektubuyla gündeme geldi. Dua isteyen Özlem Kaymaz’ın hayatına dair bilgiler de bir kez daha gündem konusu oldu. Peki, Özlem Kaymaz kimdir?

18.11.2019Magazin
Özlem Kaymaz herkesten dua istedi: Birlikte başaracağız

Özlem Kaymaz herkesten dua istedi: Birlikte başaracağız

Hollanda’da doğan Nager Sendromu hastası oğlunun 10 yıl aradan sonra büyük ameliyatlara başlayacağını açıklayan Özlem Kaymaz, duygusal bir mektup yazdı.

18.11.2019Magazin
Miss Turkey birincisi Sinem Güvenin kızı Defneden güzel haber Cesur yürek

Miss Turkey birincisi Sinem Güven'in kızı Defne'den güzel haber! Cesur yürek

Sinem Güven’in 9 yaşındaki kızı, kanserle mücadelesinden galip çıktı. Zaferini sosyal medyada duyuran Defne, çektiği videoyla kendi gibi kanser hastası miniklere ‘Güçlüsünüz’ mesajı verdi.

13.12.2018Magazin
Nager sendromu nedir Dünya üzerine çok az kişide görülüyor

Nager sendromu nedir? Dünya üzerine çok az kişide görülüyor

Doğum esnasında ortaya çıkan nager sendromu, bebeklerin çeşitli organlarında az gelişme ya da deformasyon şeklinde görülmektedir. İlk kez 1948 tarihinde tanımlanan nager sendromu, Nager ve De Reynier tarafından tarif edilmiştir. Nager sendromu olan çoğu birey sağlıklı olsa da, ciddi olarak etkilenmiş birkaç kişi böbreği ve / veya kalbi ilgilendiren ciddi iç bozukluklara sahip olabilmektedir

10.12.2018Sağlık
Nager sendromu nedir Nager sendromunun tarihi

Nager sendromu nedir? Nager sendromunun tarihi

Dünya genelinde çok nadir görülen Nager sendromu, doğumsal hastalıklardan biri. Başlıca belirtisi yüz, yanak ve çene bölgesinin yeterince gelişmemesi. Kısalmış yumuşak damak, ufak ve az gelişmiş iç ve dış kulak, dudak damak yarığı ihtimali, gelişmemiş el başparmağı veya eksikliği, duyma kaybı, kısa önkol, dirseklerde hareket güçlüğü gözlenen belli başlı anomaliler arasında. İşte, Nager sendromuyla ilgili diğer detaylar

14.11.2018Gündem
Özlem Kaymaz sağlık sistemine isyan etti...

Özlem Kaymaz sağlık sistemine isyan etti...

Türkiye Eski Güzeli Özlem Kaymaz, 16 yaşındaki Nager Sendromu hastası oğlu Daniel’in çene ameliyatı için önceki gün Hollanda’ya gitti. Kaymaz, bugün oğlunun ameliyatı yoğun bakımda yer olmadığı için iptal edilince isyan etti...

14.11.2018Magazin
Özlem Kaymaz yavrusuna nefes oldu

Özlem Kaymaz yavrusuna nefes oldu

Özlem Kaymaz’ın ‘Nager Sendromu’ hastası oğlu Daniel, geceleri nefes alamayınca makinesiz uyuyamamaya başladı. Kaymaz, oğlunun 14 Kasım’da zorlu bir ameliyat geçireceğini açıkladı.

Fotoğraflar: Instagram

20.10.2018Magazin
Nager sendromu nedir

Nager sendromu nedir?

Nager sendromu, bazı organların iyi gelişmemiş olması dolayısıyla ortaya çıkmaktadır. Aşağıya eğimli göz kapakları, dış kulak bozuklukları ve asimetrik uzuvlar şeklinde kendisini gösterebilmektedir. Nager sendromu, çenenin küçük olması gibi semptomlarla da gözlemlenmektedir. İşte, Nager sendromu hakkında bazı bilgiler

6.10.2018Sağlık
Özlem Kaymaz kimdir, kaç yaşında

Özlem Kaymaz kimdir, kaç yaşında?

1992 yılında Türkiye Güzeli seçilen Özlem Kaymaz'ın hayatı zaman zaman çeşitli nedenlerle gündeme geliyor. Özlem Kaymaz, 'Miss Turkey' Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması'na katılarak 1992 Türkiye 1. Güzeli seçilmiş ve ardından Türkiye'yi Miss World Dünya Güzellik Yarışması'nda temsil etmişti. Peki, Özlem Kaymaz kimdir?

4.10.2018Magazin
Zaten kıskanılan bir kızdım Türkiye’nin en güzel 3 kızı Hürriyet Pazar’a konuştu.

"Zaten kıskanılan bir kızdım" Türkiye’nin en güzel 3 kızı Hürriyet Pazar’a konuştu.

Binlerce kişi başvurdu, onlar önce ilk 20’ye kaldılar, sonra da ‘Miss Turkey 2018’in birinci, ikinci ve üçüncü güzeli oldular.

29.09.2018Hürriyet Pazar
Nager sendromu nedir Nager sendromu hakkında merak edilenler

Nager sendromu nedir? Nager sendromu hakkında merak edilenler

Gündemdeki haberler nedeniyle nager sendromu, günün en çok araştırılan konularından biri oldu. Türkiye’de 1992 Miss Turkey güzeli Özlem Kaymaz’ın oğlunun hastalığı olarak bilinen Nager sendromu, nadir görülen doğumsal bir sağlık sorunu. İşte, Nager sendromuyla ilgili merak edilenler

21.09.2018Gündem