EKSTRA
MENÜ

Naci Ağbal

Naci Ağbal haberleri sayfasında güncel ve son dakika Naci Ağbal hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.671 Naci Ağbal haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Naci Ağbal Haberleri

ÖSYMnin sınav hizmeti verdiği yabancı dil sayısı 25 oldu

ÖSYM'nin sınav hizmeti verdiği yabancı dil sayısı 25 oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, sınav hizmeti verilen yabancı dil sayısının 25'e yükseldiğini söyledi. Özer, "Bu dillerle ilgili sınav başvuruları 15 Şubat'a kadar devam edecek. Arnavutça ve Boşnakça dilleriyle ilgili ilk sınav da 1 Nisan’da yapılmış olacak" dedi.

7.02.2018Eğitim
Yüzüne bakmıyorlardı, 10 bin TL indirimi duyunca hücum ettiler

Yüzüne bakmıyorlardı, 10 bin TL indirimi duyunca hücum ettiler!

Geçtiğimiz günlerde torba yasa ile gündeme gelen 16 yaş ve üstü araçlar için getirilecek 10 bin TL’lik ÖTV indirimi sonrası kıyıda köşede atıl durumda bulunan araçlar kıymete bindi. Düzenlemenin duyurulmasının ardından galeri ve oto sanayi sitelerinde hareketlilik yaşanırken, internet siteleri üzerinden çok sayıda eski model otomobil de 3 ile 7 bin TL arasında satışa çıkarıldı.

6.02.2018Ekonomi
Vergi reformu paketi Bakanlar Kurulu’nda

Vergi reformu paketi Bakanlar Kurulu’nda

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın, vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kuruluna sunduğunu aktardı.

5.02.2018Ekonomi
Hükümetten son dakika Hollanda açıklaması

Hükümetten son dakika Hollanda açıklaması

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ basın toplantısı düzenledi. Hollanda'nın Ankara Büyükelçisinin çekilmesi konusunu değerlendiren Bozdağ, "Son bir yıldır Hollanda'nın Ankara'da zaten büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini resmen geri çektiklerini açıklamışlardır. Bu yeni bir durum değil bizim için, malumun ilanıdır. Ancak Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler kesilmemiştir." dedi.

5.02.2018Gündem
6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

6 milyon hurda araca ÖTV teşviki

Dün Meclis’e sevk edilen torba tasarıda 16 yaşından büyük araçların hurdaya çıkarılması durumunda araç sahiplerine ÖTV teşviki verilmesinden ve konut, çeyiz ve zorunlu bireysel emeklilik teşviklerinin yeniden düzenlenmesine kadar birçok düzenleme yer alıyor. Uzun süredir beklenen hurda teşviki ile 16 yaş ve üzerinde yaklaşık 6 milyon yaşlı araç trafikten çekilmesi halinde 10 bin TL’lik ÖTV indiriminden yararlanacak.

2.02.2018Ekonomi
Sizin aracınız kaç yaşında Hurda aracını getirene 10 bin TL

Sizin aracınız kaç yaşında? Hurda aracını getirene 10 bin TL!

Meclis'e sunulan tasarıya göre, 16 yaş ve üzeri araçların hurdaya ayrılması karşılığında, yeni araç alımında 10 bin liraya kadar ÖTV indirimi sağlanacak. Türkiye genelinde 6 milyona yakın 16 yaş üstü araç var. Tasarıya göre konut hesabında devlet katkısı 15 bin liradan 20 bin liraya çıkarılıyor.

2.02.2018Ekonomi
Konutta devlet desteğinde yeni düzenleme Az önce açıklandı...

Konutta devlet desteğinde yeni düzenleme! Az önce açıklandı...

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "Konut hesabında devlet katkısı 15 bin liradan 20 bin liraya, azami devlet katkısı oranı yüzde 20'den 25’e çıkarılıyor."

2.02.2018Ekonomi
Devreden KDV’ye iade müjdesi

Devreden KDV’ye iade müjdesi

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, sonraki dönemlere devreden KDV iadelerinin işletmelerin üzerinde büyük bir yük oluşturduğunu belirterek, “Sonraki döneme devreden KDV’nin iade edilemezliği kuralını kaldırıyoruz” dedi.

29.01.2018Ekonomi
Bakan Ağbaldan son dakika KDV iadesi açıklaması

Bakan Ağbal'dan son dakika KDV iadesi açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV'nin iade edilemezliği kuralını kaldırmaya hazırlandıklarını açıkladı.

29.01.2018Ekonomi
Finans merkezi için liberalleşme

Finans merkezi için liberalleşme

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, "İstanbul Finans Merkezi Projesi içerisinde, finansal sistemi oluşturan kurumların yapıları, işleyişine ilişkin çok daha liberal, daha serbest piyasa ekonomisine dayalı düzenlemeler yapmamız gerekiyor. Konuyla ilgili kurumlarımızın çalışmaları da var. Bütün bunları Maliye Bakanlığı olarak bir torba yasa içerisinde düzenleme noktasında çalışma başlattık" dedi.

28.01.2018Ekonomi
Amatör spora vergi desteği

Amatör spora vergi desteği

MALİYE Bakanlığı, kulüplerin amatör spor kapsamındaki harcamalarına vergi iadesi yoluyla destek vermeye hazırlanıyor.

27.01.2018Ekonomi
Maliyeden çatıda üretilecek elektriğe destek

Maliyeden çatıda üretilecek elektriğe destek

Maliye Bakanı Naci Ağbal, binaların çatı ve cephelerine kurulacak güneş panellerinden üretilecek elektriğin satışında vergi kolaylığı sağlanması için harekete geçtiklerini belirterek, bu alanın desteklenmesi gerektiğini, yetiştirilebilir ve Bakanlar Kurulunca da uygun görülürse torba yasaya konulabileceğini ifade etti.

25.01.2018Ekonomi
Yerli üretim desteği

Yerli üretim desteği!

Hürriyet’in dün duyurduğu torba paketin ayrıntılarını Maliye Bakanı Naci Ağbal açıkladı. Ağbal, imalat sanayi ve bilişim sektörüne daha yüksek istihdam teşvikleri vereceklerini belirterek, torba tasarıyla, alınan vergilerin asgari ücreti düşürmemesi için kalıcı düzenleme yapmak istediklerini söyledi.

24.01.2018Ekonomi
Bakan Ağbaldan şans oyunlarıyla ilgili kritik açıklama: Cazibeyi artıracağız

Bakan Ağbal'dan şans oyunlarıyla ilgili kritik açıklama: Cazibeyi artıracağız

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'na katıldı. Ağbal, şans oyunları ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ağbal, "Yasal olarak oynanan şans oyunlarında cazibeyi arttıracak çalışmalar yapılacak" dedi

24.01.2018Ekonomi
Bakan Ağbal: Ekonomi güçlü büyüme trendini devam ettiriyor

Bakan Ağbal: Ekonomi güçlü büyüme trendini devam ettiriyor

Maliye Bakanı Naci Ağbal: "(Zeytin Dalı Harekatı) Ekonomi üzerinde olumsuz bir etki getirmesi mümkün değil. Amaçlarına ulaşacak şekilde ilerliyor" dedi. Bakan Ağbal, ekonomi güçlü büyüme trendini ise devam ettirdiğini vurguladı.

24.01.2018Ekonomi
YASED’den 6 maddelik talep

YASED’den 6 maddelik talep

TÜRKİYE’DE yatırımları bulunan dünya devleri, daha fazla yatırım ve istihdam için hükümetten altı konuda adım atılmasını istedi.

17.01.2018Ekonomi
Kamu Özel İşbirliği projelerine risk analizi

Kamu Özel İşbirliği projelerine risk analizi

KAMU Özel İşbirliği projeleri ile yapılan şehir hastaneleri, köprüler, tünellerin risk analizi çıkarılıyor.

16.01.2018Ekonomi
Şaşırtan bütçe

Şaşırtan bütçe

Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2017 bütçe sonuçlarını açıkladı, buna göre 2017 bütçesi 47.4 milyar lira açık verdi. Ancak, 2017 başında 46.9 milyar lira olarak belirlenen eylülde ise revize edilerek 61.7 milyar liraya çıkarılan açığın 47.4 milyar lirada kalması şaşırttı.

15.01.2018Ekonomi
Son dakika... Kritik bütçe açıklaması

Son dakika... Kritik bütçe açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, “2017 yıl sonu itibariyle Türkiye ekonomisi yüzde 7 civarında büyüyecek. Aralık ayında ortaya çıkan bütçe açığı 20.9 milyar lira, yıl sonu itibariyle oluşan bütçe açığı ise 47.4 milyar liradır. Bu, Orta Vadeli Programda revize edilen rakamdan 14.3 milyar lira daha olumlu bir bütçe açığı performansıdır” dedi.

15.01.2018Ekonomi
Geçmişe ait bilgi paylaşılacak mı

Geçmişe ait bilgi paylaşılacak mı?

Türkiye’nin de taraf olduğu OECD ülkeleri arasında imzalanarak bu yılın başından itibaren yürürlüğe giren otomatik bilgi paylaşımı Avrupalı Türkleri endişelendiriyor.

15.01.2018Dünya
“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

“Minibüsçünün otobüs vergisi sorunu 2019’da bitecek”

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Fevzi Apaydın, “Minibüslerden otobüs vergisi alınması işlemi 2018 yılında son kez uygulanacak. 2019’dan itibaren sorun çözülmüş olacak” dedi.

14.01.2018Ekonomi
Avrupalı Türkleri uyardı: Dava açın

Avrupalı Türkleri uyardı: Dava açın

Sosyal güvenlik uzmanı Erhan Nacar, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ‘otomatik bilgi paylaşımı’nı engellemek için kişisel olarak dava açabileceklerini söyledi.

13.01.2018Dünya
Otomotiv Bakanlığı kurulsun ama...

Otomotiv Bakanlığı kurulsun ama...

Otomotiv Bakanlığı... Daha önce defalarca gündeme geldi, otomotiv sektörü yetkilileri her ortamda dile getirdi. Bugün de Sabah Gazetesi’nden Dilek Güngör yazmış. Bence de bir an önce kurulmalı ve başına işi çok iyi bilen biri getirilmeli. Çünkü Türkiye ekonomisinin 12 yıldır tartışmasız açık ara lider sektörü olan otomotiv bunu hak ediyor.

12.01.2018Ekonomi
Dursun Özbekten Ünal Aysala: Galatasarayı bırakıp kaçtın

Dursun Özbek'ten Ünal Aysal'a: Galatasaray'ı bırakıp kaçtın

TRT Spor'da Dursun Özbek'in erken seçim kararını eleştiren Ünal Aysal, Özbek tarafından bombadımana tutuldu. Özbek, "Galatasaray'ı bırakıp kaçtın, Terim'i gündeme getirerek tartıştırmakta hedefin neydi" diye konuştu.

10.01.2018Futbol
Türkiye hangi bilgileri paylaşacak

Türkiye hangi bilgileri paylaşacak?

Maliye Bakanı Naci Ağbal, OECD tarafından oluşturulan ve 116 ülkenin imzaladığı Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi kapsamında şu an için bilgi paylaşımı yapılan ülke bulunmadığını söyledi. Bakan Ağbal, “AB ülkeleri başta olmak üzere, diğer ülkelerle bilgi paylaşımına başlamamız için gereken idari, teknik ve yasal yapı, 2019 yılının sonuna kadar tamamlanacak” dedi.

10.01.2018Dünya
‘Bilgi paylaşımı yaptığımız ülke yok’

‘Bilgi paylaşımı yaptığımız ülke yok’

MALİYE Bakanı Naci Ağbal, OECD tarafından oluşturulan ve 116 ülkenin imzaladığı “Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi” kapsamında şu an için bilgi paylaşımı yapılan ülke bulunmadığını belirterek, “Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, diğer ülkelerle bilgi paylaşımına başlamamız için gereken idari, teknik ve yasal yapı, 2019 yılının sonuna kadar tamamlanacak” dedi. Bakan Ağbal, 2010 yılında ABD’de, finansal hesapların otomatik değişimini öngören, FATCA Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle uluslararası alanda otomatik bilgi değişiminin sıkça tartışılmaya başlandığını hatırlattı.

9.01.2018Ekonomi
Bakan Ağbal’dan çok önemli ‘bilgi paylaşımı’ açıklaması

Bakan Ağbal’dan çok önemli ‘bilgi paylaşımı’ açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, OECD tarafından oluşturulan ve 116 ülkenin imzaladığı "Vergi Konularında Karşılıklı İdari Yardımlaşma Sözleşmesi" kapsamında şu an için bilgi paylaşımı yapılan ülke bulunmadığını belirterek, "Avrupa Birliği ülkeleri başta olmak üzere, diğer ülkelerle bilgi paylaşımına başlamamız için gereken idari, teknik ve yasal yapı, 2019 yılının sonuna kadar tamamlanacak." dedi.

9.01.2018Ekonomi
2018 MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır Hangi araca ne kadar MTV ödenecek

2018 MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır? Hangi araca ne kadar MTV ödenecek?

MTV hesaplama işlemi 2018 yılının ilk günü itibariyle gerçekleştirilecek 'Araç değerine göre vergi' nedeniyle araştırılmaya başlandı. 2018 öncesinde satın almış oldukları araçlarında eski sisteme göre vergi ödeyecek olan vatandaşlar, yeni dönemde MTV hesaplama işlemini araçlarının değerlerine göre gerçekleştirecek. Peki, 2018 MTV tablosu detaylarına göre kim ne kadar ödeyecek? İşte, MTV hesaplama tablosu

2.01.2018Ekonomi
2018 yılı asgari ücret miktarı belli oldu... İşte milyonlarca kişinin beklediği sonuç

2018 yılı asgari ücret miktarı belli oldu... İşte milyonlarca kişinin beklediği sonuç

2018 yılında geçerli olacak asgari ücretin net bin 603 TL olarak belirlendiğini söyledi. Bakan Sarıeroğlu, 'Asgari ücreti belirleme çalışmaları 1 ay boyunca sürdü. Uzun süren müzakere süreci ardından nihayete erdirdik. Komisyonun çoğunluğuyla karar verdik. Bu yüzden müzakereler uzun sürdü. Asgari ücret 2018'de brüt olarak 2029 lira, net 1603 lira olacak. Artış yüzde 14,2 olacak. 2016'dan itibaren başlattığımız asgari ücret desteği 2018'de de sürecek' dedi. Asgari ücretin belli olmasının ardından açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, "Çalışanı açlığa mahkum eden bin 603 lira asgari ücret, çalışanlar için zulümdür. Bu zulmü kabul etmiyoruz" dedi.

30.12.2017Ekonomi
Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak

Asgari ücret zammı ne zaman belli olacak?

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı asgari ücret açıklamasına çevrildi. Halen net 1404 TL olarak uygulanan asgari ücret için "2018 yılında ne kadar olacak?" sorusu bugün cevabını buluyor. Peki işçi ve işveren kesiminin asgari ücret talepleri neler? Bir kişinin aylık geçim maliyeti ne kadar?

29.12.2017Ekonomi
MTV hesaplama nasıl yapılır - 2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi ücretleri

MTV hesaplama nasıl yapılır? - 2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi ücretleri

Motorlu Taşıtlar Vergisi için yeni yılda araç sahiplerinin ne kadar vergi ödeyeceği belirlendi. Şimdi araç sahibi olan vatandaşlar merakla MTV ücretlerinin ne kadar olduğunu sorguluyorlar. Peki 2018 Motorlu Taşıtlar Vergisi nasıl ödenir? İşte MTV ödemeleri hakkında tüm detaylar

28.12.2017Gündem
Dakika başı 3 istihdam

Dakika başı 3 istihdam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017’de istihdam seferberliği sürecinde 1.5 milyon yeni istihdam yaratıldığını açıkladı. Bu, yıl boyunca her gün 4 bin 166, her saat 173, her dakika ise 3 kişinin iş sahibi olduğunu ortaya koyuyor.

27.12.2017Ekonomi
Erdoğanı Abeşeler karşıladı...

Erdoğan'ı 'Abeşe'ler karşıladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan'ı dünkü Çad ziyaretinde "Abeşe" olarak da bilinen, tarihi geçmişleri Osmanlı Devleti'nin bölgede hüküm sürdüğü yıllara dayanan Türk kökenli yaklaşık 200 Çadlı karşıladı. 'Abeşe'ler Türk bayrakları sallayıp sevgi gösterilerinde bulundu.

27.12.2017Gündem
İlk ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğanı böyle karşıladılar

İlk ziyaret... Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı böyle karşıladılar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sudan'ın ardından resmi temaslarda bulunmak üzere özel uçak "TUR" ile TSİ 15.40'da Çad'ın başkenti Encemine'ye geldi. Ziyaret, Çad'a Cumhurbaşkanlığı düzeyinde yapılan ilk ziyaret olma özelliğini taşıyor.

26.12.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Okula mı, spora mı devam edeceksin? Birini seç!

“HER sabah okula gitmeden önce, yaklaşık bir saat antrenman yapıyorum. Haftanın dört günü de kulüp antrenmanlarına katılıyorum. Aslında bu çalışma saatleri benim yurtdışındaki rakiplerimin belki de sadece 1 günde yaptığı antrenman süresi.”

6.02.2018

Takvime dayalı şehit ayrımı

KURŞUN gibi ağır, kurşun gibi yakıcı ifadeler:

5.02.2018

Şirketlerin nakde dönmeyen alacağı devreden KDV

HER şirket için amaç; kazanç elde etmek, satış yapmak...

30.01.2018

İlaç şirketlerine ‘cimri’ kur

Her yıl ilaç şirketlerine yaptığı ödemeyi Euro kuruna göre değiştiren devlet bu yıl Euro’yu 2.70 liradan hesaplayacak. Kararnamedeki ‘geçen yılki ortalama Euro kurunun yüzde 70’i alınır’ ifadesine rağmen bu yıl yüzde 65’i olarak uygulanacak. Bu da ilaç şirketlerine yapılan ödemenin daha az artması anlamına geliyor.

28.01.2018