MENÜ

Müteahhit

Müteahhit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müteahhit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.454 Müteahhit haberi bulunmuştur.

Müteahhit Haberleri

Sütlüceliler evlerine giremiyor

Sütlüceliler evlerine giremiyor

İstanbul Sütlüce’de çöken binanın çevresindeki riskli binaların mühürleri “Tehlike geçti” denilerek söküldü. Otellerden çıkarılıp evlerine gönderilen mahalle sakinleri, “Binalar çatlaklarla dolu. Evlerimizde kalmaya korkuyoruz” diyor.

1.08.2018Gündem
‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

‘İnşaat faaliyetleri daha da baskılanacak’

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), ekonomik programda uygulanması elzem olan mali ve parasal sıkılaştırma tedbirlerinin, yavaşlama sinyalleri veren inşaat faaliyetlerini kısa-orta vadede daha da baskılayacağını; döviz ve faizdeki yükseliş eğilimine karşı sektörün desteklenmesi gerektiğini belirtti.

1.08.2018Ekonomi
Üniversiteyi kazandığı gün feci şekilde can verdi

Üniversiteyi kazandığı gün feci şekilde can verdi

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde kanala beton boru döşeme işinde çalışan Mehmet Sıddık Baybarz (18), 200 kilo ağırlığındaki beton baca künkünün başına çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Baybarz'ın, iş arkadaşlarına üniversiteyi kazandığını söylediği öğrenildi.

1.08.2018Gündem
Üniversiteyi kazandığı gün, iş kazasında öldü

Üniversiteyi kazandığı gün, iş kazasında öldü

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde kanala beton boru döşeme işinde çalışan Mehmet Sıddık Baybarz (18), 200 kilo ağırlığındaki beton baca künkünün başına çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Baybarz’ın, bugün iş arkadaşlarına üniversiteyi kazandığını söylediği öğrenildi.

31.07.2018Gündem
Asansör düzenlemesi

Asansör düzenlemesi

ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı, Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nde değişiklik yaptı. Dün Resmi Gazete’de yayınlanan düzenlemeye göre bundan böyle 4 ve daha fazla katlı binalarda asansör bulunması zorunlu olacak. 3 katlı binalara da isteğe bağlı biçimde asansör yapılabilecek. Asansör tesisini zorunlu tutan düzenlemeden ‘tek bağımsız bölümlü konutlar’, yani villa tipi yapılar hariç tutuldu.

28.07.2018Dünya
Milyonları ilgilendiriyor Yeni düzenleme geldi: Zorunlu oldu

Milyonları ilgilendiriyor! Yeni düzenleme geldi: Zorunlu oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca hazırlanan "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, daha önce 7 kat ve üzerindeki binalar için geçerli olan "iki asansör" yapma zorunluluğu 10 kat ve üzeri binalar için düzenlendi. Yapılan değişiklikle 3 katlı binalarda asansör yeri bırakılması, 4 kat ve daha fazla olanlarda ise asansör tesisini zorunlu tutan düzenlemeden "tek bağımsız bölümlü konutlar" hariç tutuldu.

28.07.2018Ekonomi
Satarken çok pişman olmuştu 30 yıl sonra...

Satarken çok pişman olmuştu! 30 yıl sonra...

ÇORUM’da iki kardeş, babalarının 30 yıl önce sattığına pişman olduğu otomobili, uzun süren aramalarla buldu. Otomobili karşısında gören baba Cengiz Atlas (55), "Yıllarca otomobili arayıp bulamamıştım. Oğullarım bulmuşlar ve satın alıp bana geri getirdiler. Beni çok mutlu ettiler" dedi.

28.07.2018Gündem
Göz göre göre yıkılmış... Duvar böyle oydu

Göz göre göre yıkılmış... Duvar böyle oydu

Sütlüce’de futbolcu Arda Turan’a ait yurt inşaatındaki hafriyat çalışması sırasında çöken ve boşaltılan binalarda oturanlar, belediyeye şikâyette bulunduklarını ancak kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini iddia etti. İnşaatta çalışanlardan biri, temel için çok derine inilince istinat duvarından çatlama sesleri duyduklarını, müteahhit firmaya ilettiklerini ancak çalışmaların devam ettirildiğini ileri sürdü.

25.07.2018Gündem
O imar planına artık ulaşılamıyor

O imar planına artık ulaşılamıyor

Arda Turan’a ait öğrenci yurdu inşaatinin bulunduğu parsel, 21 Mart 2003’te onaylanan imar planında ticaret alanı olarak görülüyor.

25.07.2018Gündem
DAP Holding 5 yılda  13 milyar TL yatırım yapacak

DAP Holding 5 yılda  13 milyar TL yatırım yapacak

2018’i yatırım yılı ilan ettiklerini söyleyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Son 2 yılda 5 bine yakın konut teslim ettik. 5 yıl içinde 13 milyar TL’lik yatırım yapacağız” dedi.

25.07.2018Ekonomi
Can Yücel’in tutunduğu dal ne olacak

Can Yücel’in tutunduğu dal ne olacak?

Popülerliğine, Instagram yıldızlığına aldanmayın; kendini inatla İstanbul’un içinde ama şehirden ayrı bir ada gibi muhafaza eden Kuzguncuk, insana hep ‘gecikmişlik’ hissi veriyor. Bitmiş bir tartışmayı mı yaşıyoruz sahiden?

21.07.2018Hürriyet Pazar
İzmirde büyük panik Zehirlenen işçi sayısı 700e ulaştı

İzmir'de büyük panik! Zehirlenen işçi sayısı 700'e ulaştı

İzmir’in Aliağa ilçesindeki bir sanayi tesisinin şantiyesinde, akşam yemeğinin ardından fenalaşıp hastaneye kaldırılan işçilerin sayısı 700’e ulaştı.

18.07.2018Gündem
Allahım inanamıyorum, ağabeyim yaşıyor

"Allah'ım inanamıyorum, ağabeyim yaşıyor"

Antalya'da, uzun süre kendisinden haber alınamadığı için serinlemek için girdiği denizde boğulduğu düşünülerek arama çalışması yapılan kişi, yaşananlardan habersiz sahile geldi. Çalışmaları heyecanla izleyen Necmettin Benk, ağabeyini karşısında görünce, "Allah'ım inanamıyorum, ağabeyim yaşıyor." diyerek sevinçten uzun süre ağladı.

17.07.2018Gündem
Akıngüç: Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabaladım

Akıngüç: Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabaladım

İstanbul Kültür Üniversitesi Mütevelli Heyet Onursal Başkanı Fahamettin Akıngüç, ömrünün yarısından fazlasını eğitime adadı. Kendini “Yaşam boyu öğrenci kalmaya çabalayan, yeniden dünyaya gelse edebiyat öğretmeni olmayı dileyen, bir eğitim yönetici ve kültür gönüllüsü” olarak tanımlayan ve müteahhitlik yaptığı dönemde “zehir Faham” olarak bilinen Akıngüç, “ Türkiye’de yükseköğretim hizmeti alan akademisyenler, araştırmacılar, uzmanlar yurtdışına gidiyor ve geri gelmiyorlar. Beyin göçü bir ülke için gizli tehlikedir. YÖK, Milli Eğitim Bakanlığı ile üniversiteler elbirliği ile buna bir çare bulmalıdır” diyor.

15.07.2018Eğitim
Evi için çatıya çıktı

Evi için çatıya çıktı

Karabük'te aynı daireyi birden fazla kişiye satan ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandırıp ortadan kaybolan müteahhitin mal varlığına icra işlemi başlatıldı. AYDINLIKEVLER Mahallesi'nde apartman inşaatı başlatan İbrahim E. topraktan daire satışına başlayıp, müşterilerden dairelerin parasını toplayarak ortadan kaybolmuştu. İnşaat çalışmasını yarım bırakıp kaçan ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandıran müteahhit İbrahim E.'nin mal varlığına şikayetler üzerine icra işlemi başlatıldı. Kaçak müteahhitin yaklaşık 60 milyon lira vurgun yaptığı belirtiliyor.Müteahhidin milyonlarca lirayla ortadan kaybolması sonucu birçok insan mağdur oldu. Paralarını kaptıran ve ev hayalleri suya düşen vatandaşlar ise her gün inşaat temellerinin kazıldığı ve tamamlanmamış arsa alanlarında ümitsizce beklemeye başladı.Mağdurlardan bir tanesi olan Musa K., 4 katlı apartmanın çatısına çıkarak mağduriyetini duyurmak istedi. Çevredekilerin haber vermesiyle bölgeye polis ve sağlık ekipleri ulaştı. Polis Musa K.'yı ikna etmeye çalışırken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merdivenle Musa K.'ya yaklaşarak ikna etmeye çalıştı. Herhangi bir atlama ihtimaline karşı branda açan itfaiye ekiplerine vatandaşlar da yardımcı oldu. Vali gelmeden aşağıya inmeyeceğini söyleyen Musa K. polisin yaklaşık 1 saat süren ikna çabası sonucu aşağıya indirildi.Her gün İbrahim E.'nin Aydınlıkevler Mahallesi'nde başlatmış olup yarım bıraktığı inşaatın önünde bekleyen mağdur vatandaşlar, yetkililerden bir an önce müteahhite ulaşmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

11.07.2018Haber
60 milyon lira vurgun yapıp kaçtı

60 milyon lira vurgun yapıp kaçtı 

Karabük'te aynı daireyi birden fazla kişiye satan ve inşaat malzemesi satın aldığı esnafı da dolandırıp ortadan kaybolan müteahhitin mal varlığına icra işlemi başlatıldı.

11.07.2018Ekonomi
Hayırseverlere KDV istisnasının şartları belli oldu

Hayırseverlere KDV istisnasının şartları belli oldu

Bağışlanmak üzere yaptırılan okul, sağlık tesisi ve ibadethane gibi tesislerin inşası dolayısıyla yapılan teslim ve hizmetler KDV'den istisna olacak

6.07.2018Ekonomi
Son Dakika: PKK, ihbar mekanizmasını kırmak için infazlara başladı

Son Dakika: PKK, ihbar mekanizmasını kırmak için infazlara başladı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin çözüm sürecinin bitmesinin ardından 'taarruz' anlayışıyla başlattığı kararlı mücadele çerçevesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile sınır ötesi harekatlar ile terör örgütü PKK'ya büyük darbe vurdu.

6.07.2018Gündem
Yüksek faize müteahhit çözümü

Yüksek faize müteahhit çözümü

Gayrimenkul sektörünün başlattığı, 0.98 faiz, yüzde 5 peşinat ve yüzde 20 indirim kampanyası 30 Haziran’da sona erdi.

2.07.2018Ekonomi
Rus komutanın mezarının bulunduğu arsa ile ilgili flaş gelişme

Rus komutanın mezarının bulunduğu arsa ile ilgili flaş gelişme

Ardahan'da bir inşaatın kazısı sırasında Polonya asıllı Rus komutanın naaşının bulunduğu alanda arkeologlar tarafından kazı çalışması başlatıldı. Arsa sahibi Fahrettin Yılmaz, "Bu general beni mağdur etti" dedi.

28.06.2018Gündem
CHP Şanlıurfa Milletvekili adayları 2018 CHP Şanlıurfa adayları

CHP Şanlıurfa Milletvekili adayları 2018! CHP Şanlıurfa adayları

CHP Şanlıurfa Milletvekili Adayları, 24 Haziran Pazar günü öncesi yöre halkı tarafından araştırılan konular arasında yer aldı. Toplam 14 kişinin milletvekili adayı olarak seçilebileceği ilde, CHP Şanlıurfa Milletvekili adayları arasında iş insanı, esnaf, petrol mühendisi, çiftçi gibi meslek dalları yer alıyor. İşte, 2018 CHP Şanlıurfa Milletvekili adayları ve bazı bilgiler

23.06.2018Gündem
MHP Tekirdağ Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Tekirdağ Adayları

MHP Tekirdağ Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Tekirdağ Adayları

2018 Tekirdağ MHP milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Tekirdağ'da, inşaat mühendisi, öğretmen, tıp doktoru gibi birçok meslek dalından aday çıkaran MHP, toplam 7 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 MHP Tekirdağ adayları kimler oldu? İşte, Tekirdağ vekil aday listesi

22.06.2018Gündem
Sinop MHP Milletvekili Adayları kimdir 2018 Sinop MHP adayları

Sinop MHP Milletvekili Adayları kimdir? 2018 Sinop MHP adayları

Sinop 2018 Milletvekili adayları, seçime artık çok az bir süre kala, yaşamını bu kentte sürdüren adayların araştırdığı konu oldu. İl genelinde toplam 2 adet milletvekilinin çıkacağı Sinop'da, MHP adayları arasında kimlerin yer aldığı merak ediliyor. Peki, Sinop MHP Milletvekili adayları kimler oldu? İşte, detaylı bilgiler

22.06.2018Gündem
MHP Mardin Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Mardin Adayları

MHP Mardin Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Mardin Adayları

27. Dönem Milletvekili seçimi için adaylar araştırılmaya devam ediliyor. 2018 Mardin MHP milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Mardin'de işadamı, polis memuru, öğretmen ve müteahhit gibi meslek dallarından aday çıkaran MHP, toplam 6 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 MHP Mardin adayları kimler oldu? İşte, Mardin vekil aday listesi

22.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Pervin Teyze’nin dönüşüm isyanı

Bakırköy’de İncirli Caddesi üzerindeki 3 bin dönümlük arsa kentsel dönüşümle yenilenmeye hazırlanıyor. Ancak sözleşme süreci ve sonrasında yaşananlar, çantacı müteahhitler, yasal boşluklar ve haksız menfaat iddiaları kentsel dönüşüm sürecinin tekrar ele alınması gerektiğini bir kez daha ortaya koyuyor.

3.08.2018

Genç iş insanlarına daha çok rol düşüyor

GAZETECİLİĞE başladığımda ekonomi sayfaları yoktu. Ekonomi haberleri gazete sayfalarına serpiştirilirdi. Sonra Amerikan ve Fransız gazetelerindeki o güzel sayfalar Türk medyasında da başladı.

21.07.2018

Doğru alanlara doğru projeler yapmak lazım

DAP Yapı’nın Başkanı Ziya Yılmaz ile arada bir buluşup, sohbet ediyoruz. Ziya Bey’in sevdiğim bir özelliği var.

14.07.2018