EKSTRA
MENÜ

Mutasyonlu Virüs

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 285 haberi bulunmuştur.

Mutasyonlu Virüs Haberleri

Brezilyada P1 kâbusu: Bir günde 4 bin 249 kişi öldü

Brezilya'da P1 kâbusu: Bir günde 4 bin 249 kişi öldü

Brezilya'da salgının ortaya çıkardığı tablo her geçen gün daha da kötüleşiyor. Özellikle ‘P1’ olarak adlandırılan varyant ülkede salgını bir bilinmeze doğru sürüklüyor. Hatta bu varyant Türkiye dahil olmak üzere 25'ten fazla ülkede de bulunuyor. Uzmanlar Brezilya varyantını, Brezilya'da yaşayan Türkler ise ülkedeki son durumu hurriyet.com.tr’ye anlattı.

26.04.2021Dünya
Kırklarelide alarm... Vaka sayısı yüzde 70 arttı Türkiyede ilk sıraya yerleştiler

Kırklareli'de alarm... Vaka sayısı yüzde 70 arttı! Türkiye'de ilk sıraya yerleştiler

Koronavirüs salgınında tedbirlere rağmen vaka sayısında artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, sosyal medya hesabından paylaştığı vaka sayısı en fazla artan iller arasında ilk sırayı alan Kırklareli'ndeki son durum hakkında Vali Osman Bilgin açıklamalarda bulundu. Vali Bilgin koronavirüs vaka sayısında ilk sıraya yükselmesinin nedenleri arasında mutasyonlu virüs ve ev gezmeleri olduğunu söyledi.

14.04.2021Gündem
Vali Bilgin, kentteki vaka artışını mutasyonlu virüs ve ev ziyaretlerine bağladı

Vali Bilgin, kentteki vaka artışını mutasyonlu virüs ve ev ziyaretlerine bağladı

Koronavirüs salgınında tedbirlere rağmen vaka sayısında artış devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, sosyal medya hesabından paylaştığı vaka sayısı en fazla artan iller arasındaki Kırklareli'ndeki son durum hakkında Vali Osman Bilgin açıklamalarda bulundu. Vali Bilgin koronavirüs vaka sayısında ilk sıraya yükselmesinin nedenleri arasında mutasyonlu virüs ve ev gezmeleri olduğunu söyledi.

14.04.2021Haber
İl il koronavirüs risk haritası: İstanbul haftalık vaka sayısında dikkat çeken yükseliş... İşte Türkiye geneli illere göre haftalık korona haritası

İl il koronavirüs risk haritası: İstanbul haftalık vaka sayısında dikkat çeken yükseliş... İşte Türkiye geneli illere göre haftalık korona haritası

Koronavirüs risk haritası ile haftalık vaka sayıları belli oldu. Türkiye geneli illere göre corona virüs vaka sayılarını açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbir uyarısının altını bir kez daha çizerek, "Mutasyonlu virüs aynı yolla ancak daha hızlı yayılıyor. Kısıtlamalar zaruri hale geldi" ifadesini kullandı. 3-9 Nisan il il koronavirüs haritasında, vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 804,97, Ankara'da 419,06, İzmir'de 304,07 oldu. İstanbul haftalık verilere göre en fazla vaka görülen iller arasında ikinci oldu. İşte, Türkiye geneli il il koronavirüs risk haritası ve illerdeki son durum/vaka sayısı bilgiler.

13.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Koca açıkladı İşte illere göre haftalık vaka tablosu

Son dakika haberi: Bakan Koca açıkladı! İşte illere göre haftalık vaka tablosu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ramazan ayında 2 haftalık kısmi kısıtlama kararı açılmasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 100 binde haftalık vaka sayısını gösteren haritayı paylaştı. 3 Nisan - 9 Nisan haftasında illere göre vaka sayısı İstanbul'da 100 binde 804.97, Ankara 419.06, İzmir ise 304.07 oldu. 882,13 ile Kırklareli en çok vaka görülen il olurken 32,17 ile Şırnak en az vaka görülen il oldu.

13.04.2021Gündem
Varyant ne demek Mutasyon koronavirüs vaka sayısı ne kadar Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı

Varyant ne demek? Mutasyon koronavirüs vaka sayısı ne kadar? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı

Varyant ve mutasyonlu virüs, salgınında yayılım hızını göstermeye devam ediyor. Türkiye'de de gözlenen varyant sayısı ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar geldi. Mutasyon koronavirüs vaka sayısı ne kadar? sorusu ile ilgili Bakan Koca, "Tespit edilen Güney Afrika varyantı 11 ilde görülmüştür, Kaliforniya, New York varyantı da az olmasına rağmen tespit edilmiştir." ifadesini kullandı. Tüm dünyada hızla yayılan varyant tıp dilinde virüsün genetik kodunda meydana gelen çok küçük değişiklik olarak tanımlanıyor. İşte, mutasyon virüs görülen iller ve Baka Koca'nın yaptığı o açıklamalar..

12.04.2021Gündem
Güleryüzleri ve şefkatleriyle hastalarına hiç yalnız hissettirmiyorlar... ‘Bir yandan korku ve endişe, bir yandan kayıpların üzüntüsü, birden fazla duyguyla baş etmek çok zorlayıcı’

Güleryüzleri ve şefkatleriyle hastalarına hiç yalnız hissettirmiyorlar... ‘Bir yandan korku ve endişe, bir yandan kayıpların üzüntüsü, birden fazla duyguyla baş etmek çok zorlayıcı’

Pandemide bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de aşılanan kişi sayısı bu haber hazırlanırken 19 milyonu bulmuştu. Aşılama hızı artsa da vaka sayılarının yükselişi henüz durulmuş değil, hastaneler yeniden yoğunlaşıyor. Bir yıldır koronavirüslü hastalara bakım veren hemşireler artık yorgun. İzole edilmiş hastaya ailesi gibi moral vermek de onların görevi, yürüyerek giren hastanın ölüm haberini yakınlarıyla paylaşmak da... Farklı duygularla baş etmek işin en zorlayıcı kısmı.

11.04.2021Hürriyet Pazar
Denizlide cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

Denizli'de cadde ve sokaklarda insan yoğunluğu

TÜRKİYE'nin koronavirüs haritasında şu anda yüksek riskli il kategorisinde turuncu renkte bulunan Denizli'de, bugün sokak ve caddeler doldu.

10.04.2021Gündem
Hapşırmak koronavirüs belirtisi mi İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Hapşırmak koronavirüs belirtisi mi? İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Ülkemizde gün geçtikçe koronavirüs vakalarının artış göstermesi, mutasyonlu virüs türlerinin tespit edilmesiyle birlikte farklı belirtilerle karşımıza çıkmaya başladı. Yaklaşan bahar ayları nezle, hapşırık, geniz akıntısı gibi sorunları beraberinde getirirken, akıllara bu semptomların koronavirüs belirtisi olup olmadığı soruları geliyor. Peki hapşırmak koronavirüs belirtisi mi, mutasyonlu virüs belirtileri neler? İşte detaylar…

8.04.2021Sağlık
Prof. Dr. Aydından ramazan için uyarılar Tam kapanma uygulanmalı

Prof. Dr. Aydın'dan ramazan için uyarılar! Tam kapanma uygulanmalı

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, mutasyonlu virüs etkisiyle Covid-19 vakalarının daha fazla artacağını belirterek, "Ramazan ayında tam kapanma uygulanmalı" dedi.

8.04.2021Gündem
Mutasyonlu virüs çocuklarda kalp rahatsızlarına neden olabiliyor

Mutasyonlu virüs çocuklarda kalp rahatsızlarına neden olabiliyor

Konya'da Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Güzide Kurt, mutasyona uğrayan koronavirüsün çocuklarda, 'MIS- C' sendromuna (multisistem inflamatuar sendrom) yol açabildiğini söyledi. Dr. Güzide Kurt, “MIS- C sendromu vücutta birçok sistemi tutan iltihabi rahatsızlıklar bütünüdür. Özellikle çocuklarda ilerleyen dönemlerde çarpıntı, kalp ritmi bozukluğu, kalp kası iltihabi, kalp yetmezliğine yol açabilir” dedi.

7.04.2021Gündem
Nezle koronavirüs belirtisi mi Mutasyonlu kovid-19 ile burun akıntısı belirtisi olabilir...  İşte detaylar

Nezle koronavirüs belirtisi mi? Mutasyonlu kovid-19 ile burun akıntısı belirtisi olabilir... İşte detaylar

Koronavirüs belirtisi bahar aylarında sıklıkla gözlenen nezle ve burun akıntısı ile karıştırılırken, uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar geldi. Öksürük ve yüksek ateş ile kendisini gösteren koronavirüste burun tıkanıklığı ve nezle belirtisi de görülmeye başlandı. Bahar aylarıyla birlikte başlayan üçüncü dalgada, hem mutant virüs hem de pandeminin genel seyrinde değişiklikler saptandı. Bu durumları yaşayan ve endişe edenler Nezle koronavirüs belirtisi mi? Mutasyonlu virüs nasıl anlaşılır? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte, kovid-19 belirtileri ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.04.2021Gündem
Kalitesiz maskelere dikkat

Kalitesiz maskelere dikkat

Uzmanlar artan mutasyonlu virüs vakalarına karşı özellikle çift maske takılması konusunda uyarıda bulunurken, piyasadaki maskelerin hâlâ yeterli standartta olmadığı belirtildi. Özellikle meltblown koruyucu olmayan ürünlere karşı harekete geçen yetkili kurumlar 400’ün üzerinde markaya ait maskeyi teste aldı. Çıkacak sonuca göre bu maskelerin büyük bölümü piyasadan toplatılacak.

6.04.2021Ekonomi
Koronavirüs çok hızlı bulaşıyor Kendinizi koruyun... Acilen çift maskeye geçin

Koronavirüs çok hızlı bulaşıyor! Kendinizi koruyun... Acilen çift maskeye geçin

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yayınladığı yeni harita, bir hafta içinde pek çok ilde vaka sayısında ciddi artış olduğunu gösterdi. İstanbul’da vaka sayısı bir haftada 31 bin artarak 91 bin 383 oldu. Bilim Kurulu üyeleri durumun ciddiyetini vurguladı ve alınması gereken kişisel tedbirleri Hürriyet’e anlattı: “Kalabalık ortamlarda çift maske takın, oradan ayrılınca üsttekini çıkarıp atın. Kapalı mekanlarda başkalarıyla yan yana gelmemeye özen gösterin.”

5.04.2021Gündem
Artık daha tedbirli, mesafeli olmalıyız

Artık daha tedbirli, mesafeli olmalıyız!

Uzmanlar salgının en başından beri uyarıyordu “Bu virüs daha mutasyona uğrayacak, hazırlıklı olun” diye. Dedikleri oldu, COVID-19’un mutasyonlu versiyonuna önce İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da, sonra da ülkemizde rastlandı. Peki bu yeni türler hayatımızda neleri değiştirdi?

Çocuklarda vakalar hızla artıyor

Çocuklarda vakalar hızla artıyor

Son bir aydır koronaya yakalanan çocuk sayısında artış gözleniyor. Prof. Dr. Çokuğraş, “Mutant virüs nedeniyle sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde çocuklarda daha fazla vaka görünüyor. Örneğin 40 bin civarı vaka varsa bunların 10’da biri çocuklar” diyor.

4.04.2021Eğitim
Koronavirüs belirtileri neler Grip ve corona virüs farkları neler Gün gün Covid 19 ilk belirtileri için uzmanlardan uyarı

Koronavirüs belirtileri neler? Grip ve corona virüs farkları neler? Gün gün Covid 19 ilk belirtileri için uzmanlardan uyarı

Koronavirüs belirtileri bahar aylarında yaygınlaşan alerji ile ateş, öksürük, burun akıntısı ve hapşırma yaşayanları kaygılandırmaya başladı. Özellikle son dönemde vaka sayısının artması ve mutasyonlu virüsün bir çok ilde görülmesi ile korona virüs endişesi yaşayanlar, coronavirüs belirti neler? Mutasyonlu virüs ilk belirtileri nasıl anlaşılır? sorularına yanıt arıyor. Uzmanlar ise korona virüs, grip, alerji gibi durumlarda ateşin belirleyici fark olabileceğini belirtiyor. İşte, gün gün covid 19 belirtileri ve koronavirüs/grip farkları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

2.04.2021Gündem
İl Sağlık Müdürlüğünden yüksek riskli Rizeye uyarı

İl Sağlık Müdürlüğü'nden 'yüksek riskli' Rize'ye uyarı!

Kovid-19 risk değerlendirme haritasında "yüksek riskli" iller arasında yer alan Rize'de, Sağlık Müdürlüğünce vatandaşların kurallara uyması ve bireysel izolasyona dikkat etmeleri istendi.

2.04.2021Gündem
Türkiye şimdiye kadar bu rakamı hiç görmedi Vaka sayıları korkutucu seviyede

Türkiye şimdiye kadar bu rakamı hiç görmedi! Vaka sayıları korkutucu seviyede

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı vaka haritasına göre 100 binde 401,62 vaka sayısına ulaşan İstanbul alarm veriyor. Vaka sayıları kademeli normalleşmeyle birlikte hızla artarak rekor seviyesine geldi. İstanbul'daki son durumu değerlendiren Prof. Dr. Nurettin Yiyit, "1 hafta öncesiyle bu haftayı kıyaslarsanız yüzde 100'ün üzerinde bir artıştan bahsediyoruz" dedi.

31.03.2021Gündem
Koronavirüs belirtileri neler Grip ve corona virüs farkları neler Gün gün Covid 19 ilk belirtileri için uzmanlardan uyarı

Koronavirüs belirtileri neler? Grip ve corona virüs farkları neler? Gün gün Covid 19 ilk belirtileri için uzmanlardan uyarı

Koronavirüs belirtileri bahar aylarında yaygınlaşan alerji ile ateş, öksürük, burun akıntısı ve hapşırma yaşayanları kaygılandırmaya başladı. Özellikle son dönemde vaka sayısının artması ve mutasyonlu virüsün bir çok ilde görülmesi ile korona virüs endişesi yaşayanlar, coronavirüs belirti neler? Mutasyonlu virüs ilk belirtileri nasıl anlaşılır? sorularına yanıt arıyor. Uzmanlar ise korona virüs, grip, alerji gibi durumlarda ateşin belirleyici fark olabileceğini belirtiyor. İşte, gün gün covid 19 belirtileri ve koronavirüs/grip farkları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.03.2021Gündem
Sivas Valisi Salih Ayhan: Mutasyonlu virüs yayılımı var, ev kadınlarında sayı arttı

Sivas Valisi Salih Ayhan: Mutasyonlu virüs yayılımı var, ev kadınlarında sayı arttı

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan vaka oranı haritasında, sarıdan kırmızı kategoriye geçen Sivas'ta son durum hakkında bilgi veren Vali Salih Ayhan, "Çok hızlı yayılım söz konusu. Ev kadınlarında sayının artığını görüyoruz. Vaka sayımız 100'ün üzerinde. Bunların birçoğu İngiltere kaynaklı vakalar. İl genelinde mutasyonlu virüsün daha fazla olduğunu görüyoruz. Vakalarımızın yüzde 40'ını herhangi bir işte çalışmayan ev kadınları oluşturuyor. Yayılım, evlerden gerçekleşmekte" dedi.

30.03.2021Haber
Vali yayılım var diye duyurdu Vakaların yüzde 40ını oluşturuyor

Vali 'yayılım var' diye duyurdu! Vakaların yüzde 40'ını oluşturuyor

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan vaka oranı haritasında, sarıdan kırmızı kategoriye geçen Sivas'ta son durum hakkında bilgi veren Vali Salih Ayhan, "Çok hızlı yayılım söz konusu. Ev kadınlarında sayının artığını görüyoruz. Vaka sayımız 100'ün üzerinde. Bunların birçoğu İngiltere kaynaklı vakalar. İl genelinde mutasyonlu virüsün daha fazla olduğunu görüyoruz. Vakalarımızın yüzde 40'ını herhangi bir işte çalışmayan ev kadınları oluşturuyor. Yayılım, evlerden gerçekleşmekte" dedi.

30.03.2021Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanı Kocadan mutasyonlu koronavirüs açıklaması: Oran yüzde 75lere ulaştı

Son dakika... Sağlık Bakanı Koca'dan mutasyonlu koronavirüs açıklaması: Oran yüzde 75'lere ulaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Bakan Koca, teravih namazlarının kapalı olmayacağını belirterek şu anda 2.8 milyon BionTech aşısının olduğunu söyledi. Bakan Koca, mutasyonun Türkiye'deki oranının yüzde 75’lere ulaştığı ifade etti.

30.03.2021Gündem
11 yaşındaki Efe, koronavirüse direniyor

11 yaşındaki Efe, koronavirüse direniyor

Koronavirüs artık çocukları vuruyor. Mutasyonlu virüs çocuklara çok hızlı bulaşmaya başladı... Hastanelerin çocuk pandemi servisleri doluyor. O çocuklardan biri 11 yaşındaki Efe… Efe günlerdir yüz üstü yatırılıyor, oksijene bağlı tedavi görüyor. CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk ve Alper Öztürk o anneyle hastanede bir araya geldi.

30.03.2021Haber
Bir annenin en zor bekleyişi… 11 yaşındaki Efe koronavirüsle savaşıyor

Bir annenin en zor bekleyişi… 11 yaşındaki Efe koronavirüsle savaşıyor

Koronavirüs artık çocukları vuruyor. Mutasyonlu virüs çocuklara çok hızlı bulaşmaya başladı... Hastanelerin çocuk pandemi servisleri doluyor. O çocuklardan biri 11 yaşındaki Efe… Efe günlerdir yüz üstü yatırılıyor, oksijene bağlı tedavi görüyor. CNN Türk ekibinden Fulya Öztürk ve Alper Öztürk o anneyle hastanede bir araya geldi.

30.03.2021Gündem
Karadenize çay göçü öncesi karantina önerisi

Karadeniz'e 'çay göçü' öncesi 'karantina' önerisi

Doğu Karadeniz’de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde geçen yıl olduğu gibi büyük kentlerden bölgeye 100 binin üzerinde üreticinin gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, hasat sezonu öncesi bölgeye geleceklere karantinaya alınarak, test uygulanmasını önerirken, Prof Dr. Aydın,çay göçünün virüsün taşınması açısından risk yaratacağını söyledi

29.03.2021Haber
Karadenizdeki çay göçü için flaş uyarılar

Karadeniz'deki 'çay göçü' için flaş uyarılar

Doğu Karadeniz’de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde geçen yıl olduğu gibi büyük kentlerden bölgeye 100 binin üzerinde üreticinin gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, hasat sezonu öncesi bölgeye geleceklere karantinaya alınarak, test uygulanmasını önerirken, Prof Dr. Aydın,çay göçünün virüsün taşınması açısından risk yaratacağını söyledi

29.03.2021Gündem
“Okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülür”

“Okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülür”

Havaların serinlemesi ve okulların açılmasıyla birlikte üst solunum yolu enfeksiyonunun görülme sıklığının da artmaya başladığını söyleyen Dr. Öğretim Üyesi Habibe Duman, “Son dönemlerde çocuğu öksüren, ateşi çıkan ya da boğazı ağrıyan her anne baba çocuğun koronavirüse yakalandığı noktasında endişe duyuyor. Ancak okula başlayan çocuklarda sık solunum yolu enfeksiyonları görülmektedir” diye konuştu.

26.03.2021Sağlık
Mutasyonlu virüs belirtileri nedir, ne zaman başlar İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Mutasyonlu virüs belirtileri nedir, ne zaman başlar? İşte, mutasyonlu virüs belirtileri

Türkiye'de mutasyonlu virüsün görülmesinin ardından gözler mutasyonun etkileri ve semptomları ilgili ilgili yapılan değerlendirmelere çevrildi. İşte, uzmanlardan mutasyonlu virüs belirtilerine dair açıklamalar…

26.03.2021Gündem
Vali duyurdu Sosyal medyada maskesiz paylaşım yapana ceza geliyor

Vali duyurdu! Sosyal medyada maskesiz paylaşım yapana ceza geliyor

Kırklareli'de turuncu ofis konseptiyle hizmete giren il ve merkez ilçe nüfus müdürlüklerini ziyaret eden Vali Osman Bilgin, kentte son dönemde vaka sayılarında 4- 5 kat artış yaşandığına dikkat çekerek, "Bundan sonra sosyal medya hesabından maskesiz görüntü veren ve sosyal mesafeyi ihlal eden herkese işlem tesis edeceğimizi belirtmek istiyorum" dedi.

25.03.2021Gündem
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: İngiliz mutantının yayılım hızı fazla hastalık süreci hafif

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: İngiliz mutantının yayılım hızı fazla hastalık süreci hafif

BURSA İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentteki vaka oranının yüzde 100 arttığını, hastanelerindeki hasta sayısının 600 olduğunu bildirdi. “Mutasyon hep kötü algılanmamalı" diyen Dr. Yavuzyılmaz, İngiltere mutantında yayılım hızının fazla hastalık sürecinin hafif olduğunu söyledi.

24.03.2021Gündem
Ardahanda mutasyonlu virüs tedbir getirdi Pazarlar kapatıldı

Ardahan'da mutasyonlu virüs tedbir getirdi! Pazarlar kapatıldı

Ardahan'da, artan vaka sayıları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı'yla ilçe bazlı tedbirler alınmaya başladı. Vali Hüseyin Öner, tedbirler kapsamında Göle ilçesindeki hayvan ve halk pazarlarının mutasyonlu virüs oranındaki artışa bağlı olarak bir hafta süreliğine kapatıldığını bildirdi.

23.03.2021Gündem
Ardahan Gölede mutasyonlu virüs vakaları arttı... Pazarlar kapatıldı

Ardahan Göle'de mutasyonlu virüs vakaları arttı... Pazarlar kapatıldı

ARDAHAN'da, artan vaka sayıları nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı'yla ilçe bazlı tedbirler alınmaya başladı. Vali Hüseyin Öner, tedbirler kapsamında Göle ilçesindeki hayvan ve halk pazarlarının mutasyonlu virüs oranındaki artışa bağlı olarak bir hafta süreliğine kapatıldığını bildirdi.

23.03.2021Gündem
Son dakika: Avrupa sokakları karıştı Kovid-19 protestolarına polis müdahale etti

Son dakika: Avrupa sokakları karıştı! Kovid-19 protestolarına polis müdahale etti

Dünyayı dize getiren koronavirüs salgınında aşılama çalışmaları hızla devam ettirilse de vaka ve ölüm sayıları artmaya devam ediyor. Bu sayılar arttıkça ve mutasyonlu virüs korkusu büyüdükçe önlemler de yeniden sıkılaştırılmaya başladı. Öte yandan Avrupa halkları artık önlemleri protesto etmek için sokaklara döküldü.

20.03.2021Dünya
Balıkesir Valisi Hasan Şıldak Vaka sayısı çok yüksek diyerek uyardı: Cumartesi dışarı çıkmayın

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak 'Vaka sayısı çok yüksek' diyerek uyardı: Cumartesi dışarı çıkmayın

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, il genelinde vaka sayılarının çok yükseldiğini belirterek "Lütfen zorunlu olmadıkça cumartesi günü dışarı çıkmayalım! Bütün tedbirlere en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz" dedi.

20.03.2021Gündem
Balıkesir Valisi Hasan Şıldaktan vatandaşlara uyarı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak'tan vatandaşlara uyarı

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, il genelinde vaka sayılarının çok yükseldiğini belirterek "Lütfen zorunlu olmadıkça cumartesi günü dışarı çıkmayalım! Bütün tedbirlere en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdeyiz" dedi.

20.03.2021Haber
Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman koronavirüs nedeniyle hastaneye kaldırıldı

Koronavirüse yakalanan ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman, hastaneye kaldırıldı. Sayışman yaptığı açıklamada, "Tedavime hastanede devam etme kararı aldık. Herkesi çok daha dikkatli olmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı

19.03.2021Magazin
Karadenizde seyahat kısıtlaması gündemde

Karadeniz'de seyahat kısıtlaması gündemde

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'Çok yüksek riskli' kategorisindeki illerin yer aldığı Karadeniz'de seyahat kısıtlaması ve araç denetimleri gündeme geldi. Uzmanlar, bölgede Covid-19 vakalarında düşüş gözlenmemesi halinde, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kısıtlama ve ek denetim seçenekleri masaya yatırılabileceğini söyledi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, Trabzon'da İngiliz varyantı mutasyonlu virüs oranının yüzde 50’nin üzerine tırmandığını belirterek "Seyahat kısıtlaması ile ek tedbirlerin hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.

18.03.2021Haber
Mutant virüs tırmanışa geçti Karadeniz alarm veriyor... Seyahat kısıtlaması gündemde

Mutant virüs tırmanışa geçti! Karadeniz alarm veriyor... Seyahat kısıtlaması gündemde

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı güncel verilere göre nüfusa oranla en çok vakanın görüldüğü 'Çok yüksek riskli' kategorisindeki illerin yer aldığı Karadeniz'de seyahat kısıtlaması ve araç denetimleri gündeme geldi. Uzmanlar, bölgede Covid-19 vakalarında düşüş gözlenmemesi halinde, şehir içi ve şehirler arası ulaşımda kısıtlama ve ek denetim seçenekleri masaya yatırılabileceğini söyledi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, Trabzon'da İngiliz varyantı mutasyonlu virüs oranının yüzde 50’nin üzerine tırmandığını belirterek "Seyahat kısıtlaması ile ek tedbirlerin hayata geçirilmesi gerekiyor" dedi.

18.03.2021Gündem
Pandemiye 14 günlük kritik izleme: Ya toparlan ya da kapan

Pandemiye 14 günlük kritik izleme: Ya toparlan ya da kapan

1 Mart’ta başlayan kontrollü normalleşme uygulamasının sona erip ermeyeceğinde, önümüzdeki iki haftalık süredeki vaka, ölüm, mutasyonlu virüs ve hastane doluluk oranı belirleyici olacak. 14 günlük takvime bakılacak, Türkiye haritasının kırmızıya dönmesi durumunda kısıtlamalar yeniden devreye alınacak.

17.03.2021Gündem
Orduda mutasyonlu virüs tespit edilen okulda eğitime ara verildi

Ordu'da mutasyonlu virüs tespit edilen okulda eğitime ara verildi

Ordu'nun Kabataş ilçesinde 4 öğretmen ve 6 öğrencide İngiltere varyantlı koronavirüs tespit edilen Beylerli Mahallesi, Şehit Harun Maytalman İlk ve Ortaokulu’nda yüz yüze eğitime ara verildi.

15.03.2021Gündem
Yaz tatili muamması

Yaz tatili muamması!

AB ülkeleri dijital aşı pasaportu konusunda anlaştı, ancak artan vakalar ve mutasyonlu virüs nedeniyle yaz tatilinde normal seyahatin yapılıp yapılmayacağın henüz netlik kazanmadı.

11.03.2021Avrupa
Üçüncü dalga başladı

Üçüncü dalga başladı

Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler, mutasyonlu virüsle birlikte Almanya için üçüncü dalganın başladığını ve bunun endişe verici olduğunu söyledi.

11.03.2021Avrupa
Yerli aşı mutant virüse karşı etkili mi TÜBİTAK Başkanından flaş açıklama

Yerli aşı mutant virüse karşı etkili mi? TÜBİTAK Başkanı'ndan flaş açıklama

TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Mandal, ''Aşının özellikle mutant virüslere karşı, değişimlere karşı daha hızlı bir şekilde kullanılabilmesi için, etkili olabilmesi için, tek bir bölgeye yönelik değil, 4 bölgeye birden etkili olabilecek şekilde tasarımları yapıldı'' dedi.

11.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Salgında Bandırma’da yaşadıklarımız ve son durum

2020 yılının mart ayında hayatımıza giren ve adeta her şeyi alt üst eden koronavirüs, birçok insanı yaşamdan koparıp aldı. Bir yandan ölümlere üzülürken diğer yandan da sevdiklerimizle, ailemizle bir araya gelememenin ağır yükünü taşıdık.

7.05.2021

Yöneticiler COVID’li listesi paylaşabilir mi?

COVID olanların isimleri paylaşılabilir mi? “Tedbirli olun” diye kapı girişine ‘COVID’li’ listesi asılarak ya da e-posta yoluyla tüm site sakinlerine bildirilebilir mi? Yönetici site içinde maske takmayana, sosyal mesafe kuralına uymayana para cezası verebilir mi? Bu hafta en çok sorulan sorulardı.

19.04.2021

Vaka sayıları neden katlandı

Türkiye’de günlük koronavirüs vaka sayıları bir ay içerisinde rekor düzeyde arttı. Öyle ki 7 martta 11 bin olan vaka sayısı 55 bini aşmış durumda. Kontrolü güç bir noktaya doğru hızla gidiyoruz. Peki ne oldu da bugüne vardık? Vaka sayıları neden patladı? En önemli soru ise bu hızlı yükselişin düşüşü nasıl olacak? Tam kapanma ile mi? Amerika’da yaşayan dünyaca ünlü Türk bilim insanı - immünoloji profesörü Dr. Derya Unutmaz ile 7 soruda ‘üçüncü pik’in röntgenini çektik!

9.04.2021

Tek ‘mavi’ Şırnak kaldı! Biz nerede yanlış yaptık

Türkiye’de toplam vaka sayısı 3 milyonu, toplam vefat sayısı ise 30 bini geçti. 5 ilde karantina kararı alındı. Kırmızı/çok yüksek riskli il sayısı bir haftada 25’ten 39’a çıktı. Türkiye’de tek mavi/düşük riskli il, Şırnak kaldı. Şırnak diğer illere göre neyi farklı yaptı da mavi kalmayı başardı? Ben sordum, Vali Ali Hamza Pehlivan cevapladı. 14 ilin neden kırmızıya döndüğünü ve ne yapmak gerektiğini ise uzmanlarla konuştum.

23.03.2021