EKSTRA
MENÜ

Mustafa Şahin

Mustafa Şahin haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mustafa Şahin hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 13.916 Mustafa Şahin haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mustafa Şahin

Mustafa Şahin 3 Şubat 1956, Malatya doğumlu Türk siyaset adamı.
İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) bünyesinde üniversite temsilciliği Özel öğretim işletmeciliği, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. TBMM XXIV.ve XXV. Dönem Malatya Milletvekilidir . Evli ve beş çocuk babasıdır.

Mustafa Şahin

Mustafa Şahin 1940, Develi, Kayseri doğumlu Türk siyaset adamı.
Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunudur. Kayseri Teknik Ziraat Müdürlüğü Mühendisliği, Ankara Zirai Araştırma Enstitüsü Mühendisliği, Gazi Keçe Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, TBMM XVII. ve XVIII. Dönem Kayseri Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Mustafa Şahin

Mustafa Şahin 1 Ocak 1954, Islahiye doğumlu Yargıtay üyesi.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1978 yılında mezun olmuştur. Gaziantep hâkim adayı olarak mesleğe başlamış, çeşitli il ve ilçelerde hâkimlik yapmış, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Adana Devlet Güvenlik Mahkemesi ve Komisyon Başkanlığı yapmış, Antalya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı iken, 2008 yılında Yargıtay üyeliğine seçilmiş, Yargıtay Birinci Ceza Dairesi üyesi iken, 2015 yılında aynı dairenin başkanı seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Mustafa Şahin Haberleri

Tekstilcinin çek oyunu iddiası

Tekstilcinin 'çek oyunu' iddiası

Ödemelerini çekle alan firmaları yakından ilgilendiren ilginç bir olay soruşturma konusu oldu. Sahibi olduğu 5 mağaza ve e-ticaret platformları üzerinden ürün satan Ali D., tekstil ürünleri ürettirdiği firmaya olan borcunun bir bölümü için 1.6 milyon liralık iki çek kesti. Alacaklı firmanın iki ortağı çeki bankaya verdi ancak ortaklar para almayı beklerken, Ali D. iddiaya göre parayı hesabına göndertti. Soruşturma başlatan savcılık, bankadan kamera kayıtlarını istedi.

5.09.2021Ekonomi
Son dakika... Marmaris yangınında son durum Alevler yine yükseldi, çalışmalar sürüyor

Son dakika... Marmaris yangınında son durum! Alevler yine yükseldi, çalışmalar sürüyor

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınını söndürme çalışmaları havanın kararmasıyla karadan devam ediliyor. Yangına çok sayıda ekip müdahale ederken rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ile Orhaniye mahallelerinde etkili oldu. Gelen son dakika bilgisine göre Marmaris-Datça yolu Yeşilbelde mevkiinde karayolunun ulaşıma kapatıldı.

30.07.2021 Gündem
İç Anadoluda kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyor

İç Anadolu'da kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyor

İç Anadolu Bölgesi'nde bahar yağıları yetersiz kalınca kuraklık baş gösterdi. Yozgat'ta il merkezi ve birkaç ilçede yüzde 80-90 oranında kuraklık yaşanırken, Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer bundan sonra yağacak yağmurun da faydasının olmayacağını belirtti.

23.05.2021Haber
Ekipler hasar tespiti için bölgede İç Anadoluda vahim tablo

Ekipler hasar tespiti için bölgede! İç Anadolu'da vahim tablo!

İç Anadolu Bölgesi'nde bahar yağıları yetersiz kalınca kuraklık baş gösterdi. Yozgat'ta il merkezi ve birkaç ilçede yüzde 80-90 oranında kuraklık yaşanırken, Kırıkkale Ticaret Borsası Başkanı Harun Sümer bundan sonra yağacak yağmurun da faydasının olmayacağını belirtti.

23.05.2021Ekonomi
Zincirleme kazada otomobilde sıkışan baba- oğul kurtarıldı

Zincirleme kazada otomobilde sıkışan baba- oğul kurtarıldı

KONYA'nın Akşehir ilçesinde, 2 otomobille TIR'ın karıştığı zincirleme kazada, 4 kişi yaralandı. Otomobilde sıkışan baba ve oğlu itfaiye ve sağlık ekiplerinin yaptığı çalışmayla kurtarılarak hastaneye kaldırıldı.

6.01.2021Gündem
Son dakika... Kara Kuvvetleri Komutanlığında FETÖ davasında karar

Son dakika... Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda FETÖ davasında karar

Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki darbe girişimi eylemlerine ilişkin davada 12 sanık ağırlaştırılmış müebbet, 80 sanık müebbet hapse çarptırıldı. Dönemin KKK Cari Harekat ve Komuta Kontrol Daire Başkanı eski tuğgeneral Adem Boduroğlu, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

30.12.2020Gündem
100 yılın keşfi olarak bilinen bazilika böyle görüntülendi

100 yılın keşfi olarak bilinen bazilika böyle görüntülendi

Bursa’nın İznik ilçesinde 100 yılın keşfi olarak bilinen bazilika görüntülendi. Gölün dibindeki bazilikada yapılan arkeolojik kazı 2 bin yıllık tarihi gün yüzüne çıkarıyor. İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, “İznik su altı Bazilikası dünyanın en önemli 10 arkeolojik buluşundan birisidir. Şu anda kazı çalışmaları devam etmektedir. Bizlerde bu büyük eseri kamuoyuna açmak için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmaktayız. Bakanlığa sunulacak proje kapsamında 2021 yılı Haziran ayında açılacağını düşünüyorum. Hayırlı olsun” dedi.

26.12.2020Haber
100 yılın keşfi olarak biliniyor Böyle görüntülendi

100 yılın keşfi olarak biliniyor! Böyle görüntülendi

Bursa’nın İznik ilçesinde 100 yılın keşfi olarak bilinen bazilika görüntülendi. Gölün dibindeki bazilikada yapılan arkeolojik kazı 2 bin yıllık tarihi gün yüzüne çıkarıyor. Bölgenin ikinci Göbeklitepe olması için harekete geçildi. 2014 yılında havadan çekilen fotoğraflar sayesinde İznik Gölü içerisinde fark edilip daha sonra yapılan araştırmalar neticesinde bazilika olduğu keşfedilmişti.

26.12.2020Gündem
Osmanlı payitahtında devletin idare merkezi Bey Sarayı gün ışığına çıkarılacak

'Osmanlı payitahtı'nda devletin idare merkezi 'Bey Sarayı' gün ışığına çıkarılacak

Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan kentte idare merkezi olarak kullanılan "Bey Sarayı"nı ve çevresindeki tarihi dokuyu ortaya çıkarmak için çalışma başlattı.

23.12.2020Seyahat
Ahırı yanan aileye büyükbaş ve yem desteği

Ahırı yanan aileye büyükbaş ve yem desteği

KAYSERİ'nin Bünyan ilçesinde geçen 25 Kasım'da ahırı yanan ve 9 büyükbaş hayvanı telef olan Sayım Demir'e, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü'nce 2 inek, 6 buzağı, 13 ton yem desteği verildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, aileyle telefonda görüntülü görüşerek, "Devletimiz tüm gücü ile ihtiyaç sahibi ailelerinin yanında" dedi.

1.12.2020Gündem
Son dakika... Akıncı Üssü Davasında karar açıklandı Mahkeme başkanına şok tehdit: Görüşürüz seninle

Son dakika... Akıncı Üssü Davası'nda karar açıklandı! Mahkeme başkanına şok tehdit: 'Görüşürüz seninle'

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin yönetildiği, aralarında FETÖ’nün sivil imamlarının da bulundu 475 sanıklı Akıncı Üssü davasında karar açıklandı. Sivil imamlar Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç, Harun Biniş ve darbeyi yöneten 15 asker hakkında 'Anayasayı ihlal' ve 'Cumhurbaşkanına suikast' ile 77 kişiyi kasten öldürmek suçlarından 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 901 yıl hapis cezası verildi. 291 sanığa en az 1 kez ağırlaştırılmış müebbet verildi, 70 sanık beraat etti. Öte yandan, kararın okunmasının ardından bazı sanıklar mahkeme heyetine tepki gösterirken, eski albay Fatih Yarımbaş ise "Başkan görüşürüz seninle" diyerek mahkeme başkanını tehdit etti.

26.11.2020Gündem
İstanbul’da şaşkına çeviren görüntü Giderek çoğalıyorlar...

İstanbul’da şaşkına çeviren görüntü! Giderek çoğalıyorlar...

Yemyeşil tüyleri, kırmızı gagalarıyla büyüleyici bir görüntüye sahip yeşil papağanları İstanbul’un çeşitli noktalarında görmek mümkün. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi Yabani Hayvan Hastalıkları ve Ekolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Serhat Özsoy, bu papağanların rahatlıkla adaptasyon sağlayıp çoğaldığını, kuş, sincap gibi ağaçlarda beslenen hayvanların yem ve yuvalarına ortak olması nedeniyle risk oluşturduğunu söyledi.

18.10.2020Gündem
Kayseride yasal boyutun altındaki 50 kilo balığa el konuldu

Kayseri'de yasal boyutun altındaki 50 kilo balığa el konuldu

KAYSERİ'de, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, yasal boyutun altında olan 50 kilo balığa el konuldu.

15.09.2020Gündem
Aydında feci olay Su kuyusu açıldığı sırada göçük oluştu: 2 ölü

Aydın'da feci olay! Su kuyusu açıldığı sırada göçük oluştu: 2 ölü

Aydın'ın Köşk ilçesinde bir bahçede su kuyusu açtıkları sırada göçük altında kalan 4 kişiden 2'si hayatını kaybetti.

10.09.2020Gündem
Adanada belediye meclisi fena karıştı

Adana'da belediye meclisi fena karıştı

ADANA Büyükşehir Belediye Meclisi’nde arsa satışıyla ilgili gündem maddesinin oylanması sonrası yumruklu kavga çıktı. Kavgada Saimbeyli Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Şahin Gökçe, darbedildi.

10.09.2020Gündem
Adanada belediye meclisi fena karıştı... Belediye başkanı darbedildi

Adana'da belediye meclisi fena karıştı... Belediye başkanı darbedildi

ADANA Büyükşehir Belediye Meclisi’nde arsa satışıyla ilgili gündem maddesinin oylanması sonrası yumruklu kavga çıktı. Kavgada Saimbeyli Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Şahin Gökçe, darbedildi.

10.09.2020Gündem
Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yumruklu kavga

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde yumruklu kavga

ADANA Büyükşehir Belediye Meclisi'nde arsa satışıyla ilgili gündem maddesinin oylanması sonrası yumruklu kavga çıktı. Kavgada Saimbeyli Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Şahin Gökçe, darbedildi.

10.09.2020Haber
Hatayda dehşet anları Polis memuru, kaza sonrası kendisine saldıran iki kişiyi tabancayla yaraladı

Hatay'da dehşet anları! Polis memuru, kaza sonrası kendisine saldıran iki kişiyi tabancayla yaraladı

Hatay'da istirahatli polis memuru Ş.Ö., yaşanan kaza sonrası kendisine saldırdığı ileri sürülen çevre esnafından iki kişiyi tabancayla vurarak yaraladı.

20.08.2020Gündem
O bölgede oturanlara talih kuşu kondu Ev ve arsa fiyatları arttı

O bölgede oturanlara talih kuşu kondu! Ev ve arsa fiyatları arttı

TÜRKİYE’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) yerli otomobilinin üretileceği fabrikanın kurulacağı Bursa’nın Gemlik ilçesindeki alana komşu olan kırsal Gençali Mahallesinde ev ve arsa fiyatlarının 10 katına kadar çıktığı belirtildi.

30.07.2020Ekonomi
Çankırıda korkunç kaza 3’ü ağır 8 kişi yaralandı

Çankırı'da korkunç kaza! 3’ü ağır 8 kişi yaralandı

Çankırı’da traktörün otomobile çarptığı kazada 3’ü ağır 8 kişi yaralandı.

27.07.2020Gündem
Uçuruma yuvarlanan otomobilde ölen 3 kişi, yan yana toprağa verildi

Uçuruma yuvarlanan otomobilde ölen 3 kişi, yan yana toprağa verildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde, Veli Uçak'ın (58) kalp krizi geçirmesi nedeniyle kontrolden çıkan otomobil uçuruma yuvarlandı. Kazada, hayatını kaybeden aynı aileden 3 kişi, bugün yan yana toprağa verildi.

14.07.2020Gündem
Direksiyon başında kalp krizi geçirdi 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Direksiyon başında kalp krizi geçirdi! 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı

Antalya'nın Alanya ilçesinde uçuruma yuvarlanan otomobildeki 3 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.

13.07.2020Gündem
Mudanya Myrleia için imzalar atıldı, kazı çalışmaları başlıyor

Mudanya Myrleia için imzalar atıldı, kazı çalışmaları başlıyor

Mudanya Belediyesi, 2 bin 700 yıllık Myrleia Antik Kenti’ni açık hava müzesine dönüştürmek amacıyla projelendirdiği MyrleiaArkeoparkı için Bursa Müze Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

9.07.2020Seyahat
Hatalı basım 50 TLye, 75 bin TL teklif edildi

Hatalı basım 50 TL'ye, 75 bin TL teklif edildi

Antalya'da, bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 50 TL'lik banknotun değeri, duyanları şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin, hatalı basım 50 TL'ye 75 bin TL'lik teklif gelmesine rağmen satmadığını söyledi.

9.07.2020Haber
Hatalı basılan 50 liraya 75 bin lira teklif edildi

Hatalı basılan 50 liraya 75 bin lira teklif edildi

Antalya'da, bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 50 TL'lik banknotun değeri, duyanları şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin, hatalı basım 50 TL'ye 75 bin TL'lik teklif gelmesine rağmen satmadığını söyledi.

9.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Darbe girişimi davasında ceza yağdı Erkan Ökteme 9 kez ağırlaştırılmış müebbet...

Son dakika haberler... Darbe girişimi davasında ceza yağdı! Erkan Öktem'e 9 kez ağırlaştırılmış müebbet...

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı davada dönemin TEM Dairesi Başkanı Turgut Aslan'ı da yaralayan eski albay Erkan Öktem, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ile 9 kişinin şehit edilmesine ilişkin 10 kez, 14 sanık ise "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ile 8 kişinin şehit edilmesine ilişkin 9'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

26.06.2020Gündem
Kayseride üretilen her 3 yumurtadan biri ihraç ediliyor

Kayseri'de üretilen her 3 yumurtadan biri ihraç ediliyor

Kayseri Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin, kentte üretilen her üç yumurtadan birinin yurt dışına ihraç edildiğini belirtti.

18.06.2020Ekonomi
Hazine arazileri tarıma açıldı

Hazine arazileri tarıma açıldı

Kayseri'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, hazinenin atıl durumdaki 3,3 milyon metrekare arazisinden tarıma uygun olan 2,2 milyon metrekaresi tarımsal üretime kazandırıldı.

18.06.2020Ekonomi
Türkiyenin çilek fidesi ihtiyacının yarısı Kayseride üretiliyor

Türkiye'nin çilek fidesi ihtiyacının yarısı Kayseri'de üretiliyor

Türkiye'nin çilek fidesinin yaklaşık yüzde 50'sini karşılayan ve ülkenin birçok bölgesine gönderen Kayseri, fidelerin bir kısmını da Kazakistan, Özbekistan, Irak ve KKTC gibi ülkelere ihraç ediyor.

14.06.2020Ekonomi
Bisiklet kullanırken düşüp ölen küçük Mustafa, yorgun mermi kurbanı çıktı

Bisiklet kullanırken düşüp ölen küçük Mustafa, yorgun mermi kurbanı çıktı

OSMANİYE'de bisikletle evinin olduğu mahallede gezerken bisikletten düşüp yere yığılan 10 yaşındaki Mustafa Şahin, yaşamını yitirdi. Şahin'in çekilen tomografisinde başında tabanca mermisi çekirdeği tespit edildi.

9.06.2020Gündem
İş adamı, evlerine gittiği 2 kadın arkadaşı tarafından öldürdü

İş adamı, evlerine gittiği 2 kadın arkadaşı tarafından öldürdü

Gaziantep'te iş adamı Mustafa Şahin (50), evlerine gittiği 2 kadın arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

5.06.2020Haber
İş adamının korkunç sonu Vahşice öldürüldü

İş adamının korkunç sonu! Vahşice öldürüldü

Gaziantep'te iş adamı Mustafa Şahin (50), evlerine gittiği 2 kadın arkadaşı tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

5.06.2020Gündem
Bir zihin tarihi şakıması: Gömleği Yalnız

Bir zihin tarihi şakıması: Gömleği Yalnız

Mustafa Şahin’in öykü kitabı ‘Gömleği Yalnız’ öznesiz öykünün dolayımlarında ilerlerken, kendisini bir çoklu metin olarak ortaya koyuyor. Her sözün ışık hızıyla kana karıştığı anlatım boyunca, parça parça öznelerin hikâyeleriyle değil topyekûn bir anlatıyla buluşuyor okur.

28.05.2020Kitap Sanat
Selçuk Üniversitesinden sanal fuar yazılımı

Selçuk Üniversitesi'nden "sanal fuar" yazılımı

Selçuk Üniversitesince 3 yıllık çalışma sonucu kullanıma hazır hale getirilen "sanal fuar" yazılımıyla yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ticaret üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçilebilmesi hedefleniyor.

4.05.2020Teknoloji
İstanbul’da yasak sonrası toplu taşıma seferleri seyrek şekilde yapılıyor

İstanbul’da yasak sonrası toplu taşıma seferleri seyrek şekilde yapılıyor

Haftasonu 2 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından İstanbul'da toplu taşıma seferleri de durduruldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kapsam dışında olanlar için sabah ve akşam saatlerinde seyrek şekilde otobüs ve metrobüs seferleri düzenleyeceğini duyurdu.

11.04.2020Gündem
‘Hiçbir ağrım, ateşim veya öksürüğüm olmadı’

‘Hiçbir ağrım, ateşim veya öksürüğüm olmadı’

Umre dönüşü karantinaya alındığı Konya'da yeni tip koronavirüs testi pozitif çıkan 55 yaşındaki hipertansiyon hastası Neriman Ruscuk, 9 günlük tedavisinin ardından taburcu edildi. Hasta Neriman Ruscuk açıklamasında "Hiçbir ağrım sızım olmadı. Ateşim veya öksürüğüm olmadı. Hiçbir belirti hissetmedim. Karantinanın son günü hasta olduğumu öğrendim. Hemen hastaneye getirdiler. Allah doktor ve hemşirelerimizden razı olsun, tedavilerimizi olduk, atlattık" dedi.

9.04.2020Gündem
İhracat ürünleri Vandan demir yoluyla İrana gönderiliyor

İhracat ürünleri Van'dan demir yoluyla İran'a gönderiliyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında araç ve yolcu geçişlerinin durdurulduğu İran'a bazı ürünlerin ihracatı demir yoluyla yapılıyor.

23.03.2020Ekonomi
Yerli ve milli elektrikli traktör görücüye çıktı

Yerli ve milli elektrikli traktör görücüye çıktı

TAGEM Genel Müdürü Özkan Kayacan "Çiftçilerimiz traktörün piyasaya çıkacağı tarihi merak ediyor. Fabrika satın alındı, ağustos ayında traktörün üretim bandından inmesini hedefliyoruz" dedi.

20.02.2020Ekonomi
Bizde petrol yok, nitelikli insan var

'Bizde petrol yok, nitelikli insan var'

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, "Ülkemizdeki en değerli varlığımız bilgi üreten insandır. Çünkü bizde petrol yok, nitelikli insan var. Ülkemizin mottosu olan Milli Teknoloji Hamlesi ile bilgiyi değere dönüştüren bir ülkeyiz." dedi.

5.02.2020Teknoloji
Son dakika haberi: Yurdu esir aldı Uyarılar peş peşe geliyor... Yola çıkanlar dikkat

Son dakika haberi: Yurdu esir aldı! Uyarılar peş peşe geliyor... Yola çıkanlar dikkat!

Yurdu saran soğuk hava dalgası etkili olmaya devam ediyor. Birçok köye ulaşıma kapanırken sürücüler ise zor anlar yaşıyor...

29.12.2019Gündem
Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

Türkiye Güreş Şampiyonası sona erdi

Ankara'daki Taha Akgül Spor Salonu'nda sona eren organizasyonda grekoromen stil takımlarda İstanbul Büyükşehir Belediyespor (İBB Spor) 175 puanla şampiyon oldu.

25.12.2019Diğer
Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Salda Gölü ihalesinin iptaline mahkemeden ret kararı

Ankara 16'ncı İdare Mahkemesi, Salda Gölü'nde yapılması planlanan Millet Bahçesi ile ilgili gerçekleştirilen ihalenin iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davayı reddetti. 5 Yeşilova sakini adına davayı açan avukatlar, kararı Danıştay'da temyiz edeceklerini söyledi.

29.11.2019Gündem
Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki darbe girişimi davasında önemli gelişme

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki darbe girişimi davasında önemli gelişme

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki eylemlere ilişkin davada mütalaasını açıklayan savcı, 94 sanığın "Anayasayı ihlal" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, 17 sanığın ise bu suça yardımdan 20 yıla kadar hapse mahkum edilmesini talep etti. Genelkurmay çatı davasında yönetici sıfatıyla 141 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edilen eski tuğgeneral Erhan Caha'nın bu davada, 208 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.

22.11.2019Gündem
FETÖnün mahrem abisi yakalanınca polise zor anlar yaşattı

FETÖ'nün 'mahrem abisi' yakalanınca polise zor anlar yaşattı

Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Ereğli'deki Polis Meslek Yüksekokulu'ndan sorumlu "mahrem abi" olduğu ileri sürülen şüpheli Tokat'ta gözaltına alındı. Polisi görünce oturduğu yerden kalkmamak için direnen ve konuşmayan şüpheli, sağlık kontrolü için getirildiği hastanede de polis ekiplerine zor anlar yaşattı.

15.09.2019Gündem
İhraç edilen her 3 alabalıktan biri o ilden

İhraç edilen her 3 alabalıktan biri o ilden

İç sulardaki alabalık üretiminde önemli yere sahip Kayseri, Türkiye'den ihraç edilen her üç alabalıktan birini yavru olarak yetiştiriyor.

28.08.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu manzara yakışmıyor!

Burası, Çankaya’nın Yukarı Dikmen Mahallesi 635. Sokak...

21.09.2020

İstanbul’u bu kitaplarla gezin

İstanbul’un her bir köşesinde saklanan hikâyeleri, yüzlerce yıllık tarihiyle eski İstanbul’u ve şehrin kültür hayatında iz bırakan özel tatları, İnkılâp Kitabevi’nin gezi kitaplarıyla tekrar keşfetmeye başladım.

8.07.2020

Ramsar ve Bern sözleşmeleri Salda’ya darbeye izin vermez

Salda gölü kıyısına ‘millet bahçesi’ adı altında bir turistik tesis yapılabilir mi?

16.04.2020

Sincanlılar bu soruyu soruyor: Ümitköy’e ring var Fatih’e neden yok?

Sorun(n) şu: “EGO’nun neden ‘Sincan-Ümitköy metro istasyonu’ ringi var da Sincan-Fatih metro istasyonu ringi yok?”

4.11.2019