EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mustafa Kaplan

Mustafa Kaplan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Kaplan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.119 Mustafa Kaplan haberi bulunmuştur.

Mustafa Kaplan Haberleri

TALin dansçıları Zürihe gidiyor

TAL'in dansçıları Zürih'e gidiyor

Tiyatro Araştırma Laboratuarı'nın iki genç dansçısı Ağustos ayında İsviçre'nin Zürih kentinde bir gösteri yapacak. Filiz Sızanlı ve Mustafa Kaplan'ın; dans, tiyatro ve müziği biraraya getiren gösterisi 27, 28 ve 29 Ağustos'da Theater Spektakel'de.

9.07.2001Gündem
GPnin adayları

GP'nin adayları

GP'nin milletvekili aday listesi

11.09.2002Spor Arena
TKPnin adayları

TKP'nin adayları

TKP'nin milletvekili aday listesi

11.09.2002Spor Arena
İyi,  kötü, çirkin

"İyi, kötü, çirkin"

İlki 1996’da AKM’de ve ikincisi 1997’de Darphane’de yaklaşık 80 sanatçının katılımıyla gerçekleşen Performans Günleri’nin üçüncüsü bu yıl performans, sergi, web bienali ve atölyelerle İyi+Kötü+Çirkin konsepti ekseninde 27 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında yapılıyor.

21.05.2003Kelebek
Dans hayatın içinde,  hayat dansın içinde

Dans hayatın içinde, hayat dansın içinde

Türk ve Fransız dansçılar arasında işbirliğis ağlamak amacıyla düzenlenen ve Fransız koreograf Emmanuelle Huyhn tarafından başlatılan "İstanbuldanse" projesinin ilk ayağı olan İstanbuldanse Festivali, 1 ile 10 Temmuz tarihleri arasında yapılıyor. Sekiz Türk, altı Fransız dansçının sunacağı gösterinin ardından, Fransız sanatçılar tarafından 3 atölye çalışması, söyleşi ve toplantılar da düzenlenecek.

16.06.2004Kelebek
Vurup kaçmak serbest

"Vurup kaçmak" serbest!

İstanbul’un, Avrupa ile Asya arasındaki köprü konumuna benzer şekilde, kültürel farklılıkları birbirine bağlayan bir yapı oluşturmasına odaklı diyalog başlatmayı amaçlayan "Vur ve Kaç" başlıklı etkinlik, 23 Haziran'da Platform Güncel Sanat Merkezi'nde açılıyor. Bir dizi performans programı içeren ve çeşitli sanat disiplinlerini biraraya getiren bu etkinlik, 4 hafta devam edecek.

16.06.2004Gündem
Beyoğlu sokaklarında Fransızlarla dans

Beyoğlu sokaklarında Fransızlarla dans

Fransız koreograf Emmanuelle Huyhn’un başlattığı ‘İstanbuldanse’ adlı Türk-Fransız Çağdaş Dans Festivali’nin ilk bölümü dün başladı 10 Temmuz’a kadar sürüyor.

1.07.2004Kelebek
Kızılay’a uluslararası ültimatom

Kızılay’a uluslararası ültimatom

Kızılay’ın geçici başkanı Talat Yılmaz, yargının ‘ihtiyati tedbir’ kararı ve Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Federasyonu ile Kızılhaç Komitesi’nin ‘ültimatomu’na rağmen dün kongreye gitti. Yılmaz, tek adaylı kongre sonucu resmen Kızılay Genel Başkanı oldu.

7.08.2004Gündem
İstifam cebimde

'İstifam cebimde'

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın, ”Yönetimin istifası cebimde, şartlar uygun olduğunda, benimkiyle birlikte açıklayacağım. Ama, sokaktan geçene de burayı bırakmayız” dedi.

19.04.2005Spor
Ankaragücü, Şentürkle devam

Ankaragücü, Şentürk'le devam

Ankaragücü, teknik direktör Adnan Şentürk ile sözleşme imzaladı. Ankaragücü Kulübü İkinci Başkanı Kemal Ünsal, Adnan Şentürk'le olan sözleşmelerini uzattıklarını belirterek, “Kendisi, uzun zamandır Ankaragücü'ne hizmet eden, kulübün altyapısını tanıyan değerli bir hocadır” dedi.

8.06.2005Spor
Ankara gece 5.3’le sallandı

Ankara gece 5.3’le sallandı

Ankara, dün gece yarısı 5.3 büyüklüğündeki depremle sallandı. Merkez üssü Bala ilçesinde artçı depremler sürüyor.

30.07.2005Gündem
Türk sanatı Stuttgartta

Türk sanatı Stuttgart'ta

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 2004 yılında Berlin’de başlattığı sanat etkinlikleri dizisine, 22–29 Kasım 2005 tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenecek “Şimdi Stuttgart” festivali ile devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen Şimdi Stuttgart Festivali TC Dışişleri Bakanlığı ve Kulturstiftung des Bundes’ destekleriyle gerçekleşiyor.

17.11.2005Kelebek
Şimdi Stuttgart sona erdi

Şimdi Stuttgart sona erdi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve Stuttgart Türk-Alman Forumu işbirliğiyle düzenlenen “Şimdi Stuttgart” festivali, Stuttgart sanat çevrelerine yaşattığı yoğun bir haftanın ardından 29 Kasım'da sona erdi.22 Kasım'da başlayan “Şimdi Stuttgart“, 8 gün boyunca 14 farklı festival mekânında 30’un üzerinde etkinlik ile sanatseverlerle buluştu.

29.11.2005Gündem
Kaderleriyle baş başalar

Kaderleriyle baş başalar

Depremin acılarını sarmaya çalışan Pakistan’ı şimdi de karakış vurdu. Köylerde yaşama olanağı kalmayanlar o soğuk ve karda yürüyerek kentlere ulaşmaya çalışıyor. Yardımlarından dolayı herkes Türkiye’ye minnettar.

1.12.2005Dünya
2. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi bugün başlıyor

2. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi bugün başlıyor

2. KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi, “AB KOBİ’leriyle İşbirliği” temasıyla 2-3 Aralık’ta İstanbul’da düzenleniyor. Kültür Üniversitesi, KOSGEB ve Milli Prodüktivite Merkezi tarafından düzenlenen “KOBİ’ler ve Verimlilik Kongresi”nin ikincisi 2-3 Aralık’ta İstanbul Ceylan Intercontinental Otel’de yapılacak. Kongrenin ana teması “AB KOBİ’leriyle İşbirliği” olarak belirlendi.

2.12.2005Gündem
Bursada son çare operasyonu

Bursa'da "son çare" operasyonu

Bursa polisinin gerçekleştirdiği “Son Çare” adlı operasyonda gözaltına alınan 9 zanlıdan 2'si tutuklandı.

16.02.2006Gündem
İstanbulda dans buluşması

İstanbul'da dans buluşması

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 15. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali ve 4. Uluslararası Tiyatro Olimpiyatları 11 Mayıs'ta başlıyor. Bu büyük tiyatro buluşması, İstanbullu sanatseverlere dans dünyasının en önemli topluluklarını izleme olanağı sunuyor. İşte festival kapsamında izlenebilecek topluluklar:

5.05.2006Kelebek
Antik mozaik kentinde çağdaş sanat buluşması

Antik mozaik kentinde çağdaş sanat buluşması

Antikçağ’ın göz alıcı sanat eserlerini topraklarında barındıran Antakya, bugünden başlayarak 10 gün boyunca modern sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Sanatın sokağa çıkıp, gündelik hayatın içine karışacağı etkinliklere polemiğe açık bir isim verildi: "Aslında Öyle Bir Şey Yok!" İstanbul ve Antalyalı 40 sanatçı, Uluslararası Antakya Çağdaş Sanat Buluşması süresince çarşı, han, okul, köprü gibi mekanlarda enstalasyon, sergi, oyun, performans, atölye çalışması, belgesel gösterimi gerçekleştirecek.

11.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

YSK'nın kararları siyasi mi?

YSK müthiş siyasi bir kurum haline geldi. Kurumun Tufan Algan dönemi kadar ‘‘yıprandığı’’ bir başka dönem herhalde yoktur.

3.12.2002

100 milyon dolarlık Sümerbank fabrikası 44 milyon dolara gitti

SÜMERBANK’ın Bakırköy işletmesi, 12 Mayıs’ta bir ihaleyle 44 milyon dolara satılıyor.

27.05.2004

Rüzgárlar ters esmeye başladı

AB olayında yaşadığımız rezalet her kesimde büyük tepki yaratıyor. Pazar gecesi Mesut Yılmaz’ı Haber Türk ekranında izlediniz mi?

11.10.2004

Gürtuna da parti kuruyor

ESKİ Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ile AKP’den istifa eden İstanbul Milletvekili Göksal Küçükali’nin parti kurmak üzere çalışmalar yürüttüğünü anlatıyor bir dostumuz. AKP’ye alternatif bir parti...

20.05.2005

Kasımpaşa geliyor

KASIMPAŞASPOR 2. ligden A grubuna çıkmayı garantilemiş gibi... Ekonomik gücü ve havasıyla önümüzdeki yıl belki 1. lige çıkabilir deniyor.

27.04.2006