EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mustafa Armağan

Mustafa Armağan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Armağan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.541 Mustafa Armağan haberi bulunmuştur.

Mustafa Armağan Haberleri

Fuar mevsimi başladı

Fuar mevsimi başladı

Sonbaharın gelmesiyle birlikte fuar mevsimi de başladı. İstanbul'da yıl içinde düzenlenecek olan kitap fuarlarının ilki 14 Ekim'e kadar Beşiktaş Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde.

5.10.2001Gündem
Türkiyede yayıncılığın sorunları

Türkiye'de yayıncılığın sorunları

Türkiye'de yayıncılığın sorunları İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen bir sepozyumda tartışılacak. Dil sorunları ve Türkçe Yayıncılıkta Çeviri ve Sorunlar Yayıncılıkta Editörlük, Kurumsal Yapı ve Sorunlar başlıkları altında düzenlenen sempozyum 16 Kasım ile 17 Kasım tarihleri arasında üniversitenin Kuştepe Kampusu'nda yapılacak.

12.11.2001Kelebek
Tanpınar, doğumunun 100. yılında anılıyor

Tanpınar, doğumunun 100. yılında anılıyor

Ünlü edebiyat tarihçisi, romancı, şair ve denemeci Ahmet Hamdi Tanpınar, doğumunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenen bir dizi etkinlikle anılıyor.

21.12.2001Gündem
Hocasından Fatih’e ‘Şahin ol’ uyarısı

Hocasından Fatih’e ‘Şahin ol’ uyarısı

Bugün 550. yıldönümünü kutladığımız Fetih, pek o kadar da kolay olmadı aslında. Ama bunun sebebi Bizans'in direnişi filan değil, Osmanlı ordusu içindeki iktidar kavgalarıydı. Sultan II. Mehmet'in hocası olan Akşemsettin, kentin ele geçirilememesi üzerine genç padişahı pasif kalmakla suçlar ve bugünkü deyişle ‘‘Şahin ol’’ yarısında bulunur.

28.05.2003Gündem
AVARE: Kitap, müzik önerileri

AVARE: Kitap, müzik önerileri

Köşe yazarı, G.A.G programının metin yazarı ve sunucusu Gülse Birsel için, Ay Sarayı'nın önemi büyük: ‘‘Kitabı Amerika'da yüksek lisans yapmaya karar verdiğim sıralarda okumuştum. Kitapta New York anlatılıyor. Benim New York'a gitmek gibi bir düşüncem yoktu. Tuhaf bir şekilde başvurmadığım halde Columbia Üniversitesi'den kabul geldi.

16.01.2004Gündem
İstanbulun kitabını yazdılar

İstanbul'un kitabını yazdılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projesi Kentim İstanbul, kentin önemli ve tarihi değeri bulunan 120 semtinin fotoğraflarla desteklenerek anlatıldığı 120 ayrı kitapçık çıkardı. Kitapçıklar her biri kendi alanında uzman olan araştırmacı ve akademisyenler tarafından hazırlandı. Bu yazarlar arasında Mustafa Armağan, Dursun Gürlek, Süleyman Bağlan, Dilaver Demirağ, Ömer Faruk Yılmaz gibi isimler bulunuyor

25.03.2004Kelebek
Avare

Avare

28.03.2004Kelebek
Avare

Avare

28.03.2004Seyahat
Türkiye Yazarlar Birliği Ödüllerini kazananlar açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği Ödülleri'ni kazananlar açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) 2003 yılı ödüllerini kazananlar açıklandı. Roman dalında ''Babil'de Ölüm, İstanbul'da Aşk'' adlı eseriyle İskender Pala, hikaye dalında ''Başkalarının Rüyaları'' adlı eseriyle Cemil Kavukçu, ödüle değer bulundu. Türkiye Yazarlar Birliği, ''Karşılaşma'' filmiyle Ömer Kavur'a, ''Son Tanıklar'' belgeseliyle Abdülhamit Avşar'a ödül verirken, Osman Sınav ve Hasan Kaçan da ''Ekmek Teknesi'' dizisiyle ödüle değer görüldü.

14.04.2004Spor Arena
Payitaht kapısını arıyor

Payitaht kapısını arıyor

Osmanlı'ya başkentlik yapan Bursa'da, Orhan Gazi tarafından inşa edilen, ancak kalıntılarına ulaşılamayan ”Bey Sarayı”nın, Timur'un orduları tarafından götürüldüğü bilinen ve en son St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Hermitage Müzesi'nde görüldüğü bildirilen muhteşem kapısının, kente getirilmesi isteniyor.

9.11.2004Gündem
Kanadalı Bucknam Paşa

Kanadalı Bucknam Paşa

Kanadalı e-tanışlardan Birol Uzunmehmetoğlu, iltifat etmiş, “Sayın Serdar Devrim, köşeniz klasik köşelerin dışına taşıyan ögelerden birinin de okuyucu iletişimi olduğundan yola çıkarak, okuyucularınızın da ilgisini çekebilecek bir ilginç bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum” diyor, bize Bucknam Paşa’dan bahsediyor.

13.07.2005Gündem
İstanbul’u bu rehberle gezin

İstanbul’u bu rehberle gezin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir gezi rehberi seti hazırladı. İstanbul’un Ruhu Gezi Rehberi; iki kitap, dört harita ve bir VCD’den oluşuyor. Kitaplardan birinin adı İstanbul’un Ruhu, diğerinin adı İstanbul Gezi Rehberi. Turistlere yol gösterecek, kapsamlı bir rehberin eksikliğinin fark edilmesiyle proje ortaya çıkmış. İki ayda hazırlanan kitaplarda, arşivlerden alınan toplam 210 fotoğraf bulunuyor.

1.03.2007Kelebek
Armağan Bülent Ersoydan tazminat istiyor

Armağan Bülent Ersoy'dan tazminat istiyor

Bülent Ersoy ile evlenen Armağan Uzun, boşanmak için avukatı Ahmet Ömer Ayçiçek'e vekalet verdi.

9.11.2007Gündem
Uzun Mehmet diye biri gerçekten yaşadı mı

Uzun Mehmet diye biri gerçekten yaşadı mı

Gazeteci Avni Özgürel, geçen pazar günü Radikal Gazetesi’nde Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne yolsuzluk iddiasıyla düzenlenen operasyonları anımsatırken, geçmişten bir örnek verdi.

4.03.2008Gündem
Abusing the historic sites

Abusing the historic sites

ISTANBUL - Many historic sites and artifacts in Istanbul are being misused. Many of these ancient gems of the city are denied maintenance and repair, causing a loss of luster over time.

12.11.2008Gündem
TESEV’den yeni Anayasa komisyonu

TESEV’den yeni Anayasa komisyonu

TÜRKİYE Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) bünyesinde kurulan Anayasa Komisyonu, Prof. Mustafa Armağan, Prof. Ümit Cizre, Prof. Serap Yazıcı, Prof. Cengiz Güleç, Prof. Mehmet Salih Yıldırım, Prof. Tosun Terzioğlu, Etyen Mahçupyan ve Can Paker’in de katıldığı basın toplantısında, çalışmalarını anlattı.

27.01.2011Gündem
Ünlü isimler yazdı ‘Dünya Mirası İstanbul’

Ünlü isimler yazdı ‘Dünya Mirası İstanbul’

Türkiye'nin tarih ve mimari alanında önde gelen akademisyen ve yazarlarının kaleme aldığı metinlerle hazırlanan ‘Dünya Mirası İstanbul’ kitabı dün Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

8.02.2012Gündem
FORBES Türkiye En Çok Kazanan Yazarlar listesi açıklandı

FORBES Türkiye "En Çok Kazanan Yazarlar" listesi açıklandı

FORBES Türkiye “En Çok Kazanan Yazarlar” listesine göre, Türkiye'nin en çok kazanan yazarları Ayşe Kulin, Elif Şafak ve İskender Pala oldu.

2.05.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Bir kitap tanıtım gecesinden notlar

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ'nde Halil İnalcık ile Günsel Renda'nın yayına hazırladıkları iki ciltlik Osmanlı Uygarlığı'nın tanıtımı yapıldı.

22.01.2004

Bursa, Tanpınar’ı unutmuyor

BURSA Osmangazi Belediyesi, 2001 yılından beri Türk edebiyatının önemli adı Ahmet Hamdi Tanpınar anısına ödüllü yarışma düzenliyor.

27.01.2005

’Kuğunun Son Şarkısı’

RUSYA’nın, Moskova’dan sonra ikinci büyük ama ondan daha güzel olduğu savunulan St. Petersburg’a inen uçakta, 80’e yakın işçi vardı.

24.06.2006

Gazetecilerden bireysel basın tarihi

ÜÇ anı kitabı da birbirini tamamlıyor. Bir gazetecilik grafiği koyuyor okurun önüne.

21.07.2006

Beşir Ayvazoğlu’nun yazarlıkta 40. yılı

ARAŞTIRMALARI, incelemeleri, denemeleri ile Türk edebiyatında önemli bir yeri olan, aylık Türk Edebiyatı Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Beşir Ayvazoğlu’nun yazarlık yaşamının 40. yılı münasebetiyle, Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde bu akşam saat 20.00’de bir etkinlik gerçekleştiriliyor.

25.02.2008
Tek tanık: Levent Gültekin

Tek tanık: Levent Gültekin

Ben başkaları gibi değilim: İçinden çıktığım mahalleme hep sevgiyle, şefkatle, gülümseyerek yaklaşırım.

Zaaflarını bildiğim halde severim mahallelileri.

23.05.2009
Hadi umre dizisine şık bir cevap verin

Hadi umre dizisine şık bir cevap verin

Madem...

Ertuğrul Özkök, yanına Ahmet Hakan’ı alıp Mekke Medine bırakmadan geziyor...

26.09.2009

Ayıplı gazetecilik

BİR uyuşturucu operasyonunda CHP’nin önemli isimlerinden Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Fehmi Okay, gözaltına alınmış...

28.09.2009

Haydi İstanbul’a bir selam çakalım!

1970’den beri Ege ve İzmir’i yazıyorum. Tam 40 yıl olmuş.. Üniversite gençliğimin geçtiği İstanbul için tek yazı yazmanın tadını çıkarmak istiyorum.

15.05.2010

Yazmakla bitmeyen şehir: İstanbul

Bazı kentler var ki, hakkında ne kadar kitap yazılırsa yazılsın bilgi ve belgeler eksik kalır. Kuşkusuz bunların başında İstanbul gelir. Dünya Mirası İstanbul’u okurken bir kez daha bu yargıya vardım.

24.02.2012

1 Mayıs için İslamcı sloganlar

İslamcılar 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkacakmış. “Bin selam” diyorum ve kendileri için saptadığım sloganları takdirlerine sunuyorum.

28.04.2012