EKSTRA
MENÜ

Mustafa Armağan

Mustafa Armağan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Armağan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.540 Mustafa Armağan haberi bulunmuştur.

Mustafa Armağan Haberleri

AVARE: Kitap, müzik önerileri

AVARE: Kitap, müzik önerileri

Köşe yazarı, G.A.G programının metin yazarı ve sunucusu Gülse Birsel için, Ay Sarayı'nın önemi büyük: ‘‘Kitabı Amerika'da yüksek lisans yapmaya karar verdiğim sıralarda okumuştum. Kitapta New York anlatılıyor. Benim New York'a gitmek gibi bir düşüncem yoktu. Tuhaf bir şekilde başvurmadığım halde Columbia Üniversitesi'den kabul geldi.

16.01.2004Gündem
Hocasından Fatih’e ‘Şahin ol’ uyarısı

Hocasından Fatih’e ‘Şahin ol’ uyarısı

Bugün 550. yıldönümünü kutladığımız Fetih, pek o kadar da kolay olmadı aslında. Ama bunun sebebi Bizans'in direnişi filan değil, Osmanlı ordusu içindeki iktidar kavgalarıydı. Sultan II. Mehmet'in hocası olan Akşemsettin, kentin ele geçirilememesi üzerine genç padişahı pasif kalmakla suçlar ve bugünkü deyişle ‘‘Şahin ol’’ yarısında bulunur.

28.05.2003Gündem
Tanpınar, doğumunun 100. yılında anılıyor

Tanpınar, doğumunun 100. yılında anılıyor

Ünlü edebiyat tarihçisi, romancı, şair ve denemeci Ahmet Hamdi Tanpınar, doğumunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenen bir dizi etkinlikle anılıyor.

21.12.2001Gündem
Türkiyede yayıncılığın sorunları

Türkiye'de yayıncılığın sorunları

Türkiye'de yayıncılığın sorunları İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından düzenlenen bir sepozyumda tartışılacak. Dil sorunları ve Türkçe Yayıncılıkta Çeviri ve Sorunlar Yayıncılıkta Editörlük, Kurumsal Yapı ve Sorunlar başlıkları altında düzenlenen sempozyum 16 Kasım ile 17 Kasım tarihleri arasında üniversitenin Kuştepe Kampusu'nda yapılacak.

12.11.2001Kelebek
Fuar mevsimi başladı

Fuar mevsimi başladı

Sonbaharın gelmesiyle birlikte fuar mevsimi de başladı. İstanbul'da yıl içinde düzenlenecek olan kitap fuarlarının ilki 14 Ekim'e kadar Beşiktaş Dolmabahçe Kültür Merkezi'nde.

5.10.2001Gündem
Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Metin Öztürkten Fatih Terim ve Ergin Ataman açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Metin Öztürk'ten Fatih Terim ve Ergin Ataman açıklaması

Galatasaray Kulübünde mayıs ayının sonunda yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkan adayı olan Metin Öztürk, sarı-kırmızılı kulübü yönetebilecek ekibin kendilerinde olduğunu söyledi.

29.04.2021Futbol
Her yer bayram

Her yer bayram

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, pandemiye rağmen tüm yurtta coşkuyla kutlandı.

24.04.2021Gündem
Avrupa’da 23 Nisan coşkusu

Avrupa’da 23 Nisan coşkusu

Avrupa’da özellikle Türklerin yoğun yaşadığı ülkelerde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23.04.2021Avrupa
Minik basketbolculardan videolu 23 Nisan kutlaması

Minik basketbolculardan videolu 23 Nisan kutlaması

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekibi Yenişehir Belediyesi Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı altyapı oyuncularının yer aldığı bir video ile kutladı.

23.04.2021Süper Lig
23 Nisan tüm Türkiyede coşkuyla kutlandı

23 Nisan tüm Türkiye'de coşkuyla kutlandı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm Türkiye'de coşkuyla kutlanıldı.

23.04.2021Gündem
Atatürkün 23 Nisan sözleri ve mesajları- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Atatürk’ün sözleri

Atatürk'ün 23 Nisan sözleri ve mesajları- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Atatürk’ün sözleri

23 Nisan ile ilgili Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleri ve mesajları yoğun ilgi görüyor.  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocukların armağan ettiği bu önemli gün 2021 yılında da coşku ile karşılandı. Vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden günün anlam ve önemine uygun paylaşımlarda bulunuyor, sevdiklerine mesajlar gönderiyorlar. İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili Atatürk'ün söylediği sözler…

23.04.2021Gündem
Bakan Kasapoğlundan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Bakan Kasapoğlu'ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Çocuklara verilen değerin en güzel tezahürü; sadece milletimize değil, dünyadaki bütün mazlum ve sömürge altındaki milletlere ilham kaynağı olan 23 Nisan ruhu ilelebet yaşayacak ve milletimiz var oldukça Gazi Meclisimiz de varlığını sonsuza dek sürdürecektir." ifadelerini kullandı.

23.04.2021Futbol
2 ve 3 kıtalık 23 Nisan şiirleri burada En güzel, kısa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri

2 ve 3 kıtalık 23 Nisan şiirleri burada! En güzel, kısa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri

23 Nisan şiirleri yoğun ilgi görüyor. Kısa ve en güzel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri bu önemli günün gelmesi ile beraber araştırılıyor. Vatandaşlar geçen yıl olduğu gibi bu yıl da koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşlar kutlamalarını evlerinde yapacaklar. İşte ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ve TBMM'nin kurulduğu tarih olan 23 Nisan ile ilgili en güzel şiirler

23.04.2021Gündem
23 Nisan ne zaman bayram ilan edildi 23 Nisan anlamı ve önemi nedir

23 Nisan ne zaman bayram ilan edildi? 23 Nisan anlamı ve önemi nedir?

23 Nisan’ın anlamı ve öneminin ne olduğu merak edilen konular arasında yerini aldı. Milli bayramlar her yıl coşku ile karşılanıyor ve çeşitli kutlamalar yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her yıl 23 Nisan tarihinde kutlanıyor. İşte bayramın tarihi ve önemi hakkında bilgiler

23.04.2021Gündem
MSBden 23 Nisana özel paylaşım

MSB'den '23 Nisan'a özel paylaşım

Milli Savunma Bakanlığı'nca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin kuruluşunun 101'inci yıl dönümü, sosyal medyadan yayınlanan video ile kutlandı.

23.04.2021Gündem
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Googleda doodle oldu İşte 23 Nisanın tarihi önemi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Google'da doodle oldu! İşte 23 Nisan'ın tarihi önemi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili doodle, Google tarafından yayınlandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen bu bayram, Google'ın ana sayfası ile bir kez daha kullanıcılara hatırlatıldı. Her yıl bu önemli bayramı vatandaşlar coşku ile karşılıyorlar. 23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir. İşte merak edilenler

23.04.2021Gündem
‘Çocuk ve aile dostu havalimanı’

‘Çocuk ve aile dostu havalimanı’

İstanbul Havalimanı, çocuklu ailelerin seyahat deneyimlerini keyifli hale getirmek için ‘Çocuk ve Aile Dostu Havalimanı’ konsepti ile sunduğu yenilikleri ‘Şimdi Çocukların Zamanı’ lansmanı ile hayata geçiriyor.

23.04.2021Ekonomi
23 Nisan gururumuz 101 yaşında... Gönülden kutluyoruz

23 Nisan gururumuz 101 yaşında... Gönülden kutluyoruz!

Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 101 yıl önce çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gururla kutluyoruz. Koronavirüs önlemleri nedeniyle toplu etkinlikler olmasa da Türkiye’nin dört bir yanı kırmızı beyaz renklerle bayrama hazır...

23.04.2021Eğitim
Mustafa Kemal Atatürk’e saygım

Mustafa Kemal Atatürk’e saygım

Uluslararası Matematik Sınavı’nda dünya birincisi olan 7 yaşındaki Kumsal Cemre Badem, Hürriyet’e 23 Nisan’ı yazdı: “Haydi arkadaşlar evlerimizi coşkuyla süsleyelim. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu bayramı, coşkuyla, neşeyle evlerimizde kutlayalım.”

23.04.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop koltuğunu Miraç Eymen Kayaya devretti

TBMM Başkanı Şentop koltuğunu Miraç Eymen Kaya'ya devretti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 23 öğrenciyi kabul ederek, koltuğunu ilkokul 2. sınıf öğrencisi Miraç Eymen Kaya'ya devretti.

22.04.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 23 Nisan mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Darbe, cunta, vesayet girişimleri ve terör saldırılarına maruz kalan, son olarak da 15 Temmuz 2016'da hain FETÖ'cüler tarafından bombalanan yüce Meclisimiz, milli iradenin tecelligahı olarak ilelebet varlığını sürdürmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

22.04.2021Haber
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan 23 Nisan mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan '23 Nisan' mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayarak, "Yaşasın Millet Egemenliği, yaşasın demokrasi, yaşasın Cumhuriyet" dedi.

22.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan 23 Nisan mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 23 Nisan mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Darbe, cunta, vesayet girişimleri ve terör saldırılarına maruz kalan, son olarak da 15 Temmuz 2016'da hain FETÖ'cüler tarafından bombalanan yüce Meclisimiz, milli iradenin tecelligahı olarak ilelebet varlığını sürdürmeye devam edecektir." ifadelerini kullandı.

22.04.2021Gündem
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ne zaman ilan edildi İşte 23 Nisan anlamı ve önemi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ne zaman ilan edildi? İşte 23 Nisan anlamı ve önemi

23 Nisan’ın ne zaman bayram ilan edildiği merak ediliyor. Milli bayramlardan biri olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl cuma gününe denk geliyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1921'de Milli Bayram olarak kutlanmaya başladı.

20.04.2021Gündem
23 Nisan süslemeleri nasıl yapılır İşte birbirinden güzel 23 Nisan süslemeleri

23 Nisan süslemeleri nasıl yapılır? İşte birbirinden güzel 23 Nisan süslemeleri

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı evinizde çocuklarınızla birlikte neşeli ve renkli bir şekilde kutlayabilirsiniz. Bunun için çeşitli süslemeleri sizin için derledik. Peki 23 Nisan süslemeleri nasıl yapılır? İşte birbirinden güzel 23 Nisan süslemeleri...

23 Nisan şiirleri için seçenekler- En güzel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri

23 Nisan şiirleri için seçenekler- En güzel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şiirleri

23 Nisan şiirleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı her sene 23 Nisan tarihinde yurdun dört bir yanında kutlanıyor. Okullarda öğretmenler öğrencilerine günün anlam ve önemine uygun ödevler veriyorlar. Bu ödevler arasında da en çok şiirler bulunuyor. İşte ülkemizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ve TBMM'nin kurulduğu tarih olan 23 Nisan ile ilgili şiirler

15.04.2021Gündem
Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir Florya Atatürk Deniz Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Florya Atatürk Deniz Köşkü Nerede Ve Nasıl Gidilir? Florya Atatürk Deniz Köşkü Tarihi, Özellikleri Ve Giriş Ücreti Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok tarihi köşkler vardır. Florya'da yer alan Atatürk Deniz Köşkü de yakın tarihten beridir gelen bir köşktür. Florya Atatürk Deniz Köşkü en çok ziyaret edilen ve en çok sevilen tarihi köşklerden bir tanesidir. Bu köşke gelmek isteyenler gelmeden önce köşkün tarihi hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, Florya Atatürk Deniz Köşkü nerededir? Florya Atatürk Deniz Köşkü'ne nasıl gidilir? Florya Atatürk Deniz Köşkü'nün özellikleri ve bu köşke girmek için giriş ücreti nedir? İşte Florya Atatürk Deniz Köşkü ile ilgili bilinmeyen tüm bilgiler.

30.03.2021Seyahat
AK Parti MKYKde 47 yeni isim yer aldı

AK Parti MKYK'de 47 yeni isim yer aldı

AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Merkez Disiplin Kurulu, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu ile Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulunun yeni üyeleri belirlendi. Partinin 7. Olağan Büyük Kongresi'ndeki seçimle Merkez Karar ve Yönetim Kurulunda 28 isim yerini korurken, 22 isim ise yeni yönetimde kendisine yer bulamadı.

24.03.2021Gündem
Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu İşte AK Partinin yeni genel başkan vekilleri

Son dakika... AK Parti MKYK listesi belli oldu! İşte AK Parti'nin yeni genel başkan vekilleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti kongresinde 2023 manifestosunu açıkladı. Kongrenin ardından AK Parti MKYK listesindeki değişiklikler de belli oldu. Mevcut MKYK listesindeki 50 kişi, 75 kişiye çıkarıldı. AK Parti'nin yeni genel başkan vekilleri Binali Yıldırım ve Numan Kurtulmuş oldu. A Takımı'nda Alevi kanaat önderinden eski Türkiye güzeline kadar birçok yeni isim yer aldı. Bu isimleri CNN Türk yayınına katılan gazeteciler Abdulkadir Selvi ve Zafer Şahin yorumladı.

24.03.2021Gündem
MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı… Bahçeli: Fezlekenin arkasına bakmak siyaset değil, adamlık değildir

MHP 13. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Spor Salonu'nda yapılıyor. Kurultayda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Bölücü vekillerin TBMM'ye gelen fezlekelerinin önüne arkasına bakalım demek siyaset değildir, adamlık değildir. Neyine bakacaksınız?' dedi. Bahçeli, CHP ve İYİ Parti'ye tepki göstererek "CHP beşinci kol faaliyetidir, İYİ Parti melanet bir projedir" ifadelerini kullandı. Bahçeli ayrıca, "HDP siyasi kisveye bürünmüş suç örgütüdür, herhangi bir isimle açılmamak üzere kapatılması namus görevidir" şeklinde sözlerine devam etti. MHP 13. Olağan Kurultayı'nda Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli, 1277 oyla genel başkanlığa yeniden seçildi.

18.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Bir zamanlar ben de 23 Nisan çocuğuydum

Her 23 Nisan’da şiir okuma işi bana düşerdi.

23.04.2021

Bir ödev ve düşündürdükleri

OĞLUM Atlas’a Piri Reis’teki öğretmeni Melike Gevrek 23 Nisan’la ilgili bir ev ödevi vermiş. “Dersimiz Atatürk” filmini izleyip kendine göre notlar çıkarmasını istemiş Melike öğretmen...

23.04.2021