EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Mustafa Armağan

Mustafa Armağan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mustafa Armağan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.544 Mustafa Armağan haberi bulunmuştur.

Mustafa Armağan Haberleri

Başbakanlık Ofisinde 10 saatlik toplantı

Başbakanlık Ofisi'nde 10 saatlik toplantı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde yaptığı toplantı sona erdi. Toplantı 10 saat 15 dakika sürdü.

19.10.2014Gündem
Akil İnsanlar toplantısına katılan isimler

Akil İnsanlar toplantısına katılan isimler

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Akil İnsanlar Heyeti üyeleriyle bir araya geldi.

19.10.2014Gündem
Yetenekli Bayan Bulut

Yetenekli Bayan Bulut

İyi tarafından bakalım: Uydurma cümlelerle röportajı yayımlanan Burcu Bulut sayesinde, medya analizleriyle ünlü dilbilimci Chomsky’ye bulunmaz malzeme çıktı. Oturur afiyetle okuruz artık!

7.09.2013Gündem
15 çocuklu inşaat işçisi şiir kitabını imzaladı

15 çocuklu inşaat işçisi şiir kitabını imzaladı

“Kitapla Barış” sloganı ile 25 Mayıs’ta kapılarını açan 1. Van Kitap Fuarı’nda, yazarlar okurlarıyla buluşmaya devam ediyor. Fuara katılan yazarlardan biri olan Van-Çaldıranlı, 15 çocuklu inşaat işçisi Muhsin Öztopçu, 20 yıldır yazdığı şiirlerini topladığı “Gönülden Dile Dökülen Dizeler” adlı şiir kitabını imzaladı.

29.05.2013Gündem
Hülya Koçyiğit: Atatürkümüzün kurduğu bu mübarek cumhuriyet...

Hülya Koçyiğit: Atatürkümüzün kurduğu bu mübarek cumhuriyet...

Akil İnsanlar Heyeti Marmara Grubu Üyesi Hülya Koçyiğit, "Ülkemizin bölünmesine asla ve asla izin vermeyeceğiz. Hepimiz, Atatürkümüzün kurduğu bu mübarek cumhuriyette yaşamasını becerebilecek olgunluğa erdiğimizi düşünüyoruz" dedi.

26.04.2013Gündem
Gazi takma bacağını fırlattı

Gazi takma bacağını fırlattı

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya Akil İnsanlar Heyeti'nden isimler de katıldı. Toplantıda konuşması için söz verilen ve Güneydoğu’da vatani görevi yaptığı sırada mayına bastığı için iki bacağını kaybeden Gazi Selçuk Çelik, takma bacağını çıkararak, kendilerine itiraz eden katılımcıların üzerine fırlattı.

26.04.2013Gündem
İşte Akil İnsanlar Heyeti

İşte Akil İnsanlar Heyeti

Akil İnsanların tam listesi ve çalışma yapacakları bölgeler açıklandı.

3.04.2013Gündem
Bey Sarayının kapısına Rusyada rastladım

"Bey Sarayı'nın kapısına Rusya'da rastladım"

Tarihçi-yazar Mustafa Armağan, Bursa'da orduevinin altında bulunan Bey Sarayı'nın orijinal kapısına St. Petersburg'daki bir müzede rastladığını söyledi.

29.01.2013Gündem
FORBES Türkiye En Çok Kazanan Yazarlar listesi açıklandı

FORBES Türkiye "En Çok Kazanan Yazarlar" listesi açıklandı

FORBES Türkiye “En Çok Kazanan Yazarlar” listesine göre, Türkiye'nin en çok kazanan yazarları Ayşe Kulin, Elif Şafak ve İskender Pala oldu.

2.05.2012Gündem
Ünlü isimler yazdı ‘Dünya Mirası İstanbul’

Ünlü isimler yazdı ‘Dünya Mirası İstanbul’

Türkiye'nin tarih ve mimari alanında önde gelen akademisyen ve yazarlarının kaleme aldığı metinlerle hazırlanan ‘Dünya Mirası İstanbul’ kitabı dün Yeniköy’deki Sait Halim Paşa Yalısı’nda düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

8.02.2012Gündem
TESEV’den yeni Anayasa komisyonu

TESEV’den yeni Anayasa komisyonu

TÜRKİYE Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) bünyesinde kurulan Anayasa Komisyonu, Prof. Mustafa Armağan, Prof. Ümit Cizre, Prof. Serap Yazıcı, Prof. Cengiz Güleç, Prof. Mehmet Salih Yıldırım, Prof. Tosun Terzioğlu, Etyen Mahçupyan ve Can Paker’in de katıldığı basın toplantısında, çalışmalarını anlattı.

27.01.2011Gündem
Abusing the historic sites

Abusing the historic sites

ISTANBUL - Many historic sites and artifacts in Istanbul are being misused. Many of these ancient gems of the city are denied maintenance and repair, causing a loss of luster over time.

12.11.2008Gündem
Uzun Mehmet diye biri gerçekten yaşadı mı

Uzun Mehmet diye biri gerçekten yaşadı mı

Gazeteci Avni Özgürel, geçen pazar günü Radikal Gazetesi’nde Maden ve Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne yolsuzluk iddiasıyla düzenlenen operasyonları anımsatırken, geçmişten bir örnek verdi.

4.03.2008Gündem
Armağan Bülent Ersoydan tazminat istiyor

Armağan Bülent Ersoy'dan tazminat istiyor

Bülent Ersoy ile evlenen Armağan Uzun, boşanmak için avukatı Ahmet Ömer Ayçiçek'e vekalet verdi.

9.11.2007Gündem
İstanbul’u bu rehberle gezin

İstanbul’u bu rehberle gezin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni bir gezi rehberi seti hazırladı. İstanbul’un Ruhu Gezi Rehberi; iki kitap, dört harita ve bir VCD’den oluşuyor. Kitaplardan birinin adı İstanbul’un Ruhu, diğerinin adı İstanbul Gezi Rehberi. Turistlere yol gösterecek, kapsamlı bir rehberin eksikliğinin fark edilmesiyle proje ortaya çıkmış. İki ayda hazırlanan kitaplarda, arşivlerden alınan toplam 210 fotoğraf bulunuyor.

1.03.2007Kelebek
Kanadalı Bucknam Paşa

Kanadalı Bucknam Paşa

Kanadalı e-tanışlardan Birol Uzunmehmetoğlu, iltifat etmiş, “Sayın Serdar Devrim, köşeniz klasik köşelerin dışına taşıyan ögelerden birinin de okuyucu iletişimi olduğundan yola çıkarak, okuyucularınızın da ilgisini çekebilecek bir ilginç bir haberi sizinle paylaşmak istiyorum” diyor, bize Bucknam Paşa’dan bahsediyor.

13.07.2005Gündem
Payitaht kapısını arıyor

Payitaht kapısını arıyor

Osmanlı'ya başkentlik yapan Bursa'da, Orhan Gazi tarafından inşa edilen, ancak kalıntılarına ulaşılamayan ”Bey Sarayı”nın, Timur'un orduları tarafından götürüldüğü bilinen ve en son St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Hermitage Müzesi'nde görüldüğü bildirilen muhteşem kapısının, kente getirilmesi isteniyor.

9.11.2004Gündem
Türkiye Yazarlar Birliği Ödüllerini kazananlar açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği Ödülleri'ni kazananlar açıklandı

Türkiye Yazarlar Birliği'nin (TYB) 2003 yılı ödüllerini kazananlar açıklandı. Roman dalında ''Babil'de Ölüm, İstanbul'da Aşk'' adlı eseriyle İskender Pala, hikaye dalında ''Başkalarının Rüyaları'' adlı eseriyle Cemil Kavukçu, ödüle değer bulundu. Türkiye Yazarlar Birliği, ''Karşılaşma'' filmiyle Ömer Kavur'a, ''Son Tanıklar'' belgeseliyle Abdülhamit Avşar'a ödül verirken, Osman Sınav ve Hasan Kaçan da ''Ekmek Teknesi'' dizisiyle ödüle değer görüldü.

14.04.2004Spor Arena
Avare

Avare

28.03.2004Seyahat
Avare

Avare

28.03.2004Kelebek
İstanbulun kitabını yazdılar

İstanbul'un kitabını yazdılar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal projesi Kentim İstanbul, kentin önemli ve tarihi değeri bulunan 120 semtinin fotoğraflarla desteklenerek anlatıldığı 120 ayrı kitapçık çıkardı. Kitapçıklar her biri kendi alanında uzman olan araştırmacı ve akademisyenler tarafından hazırlandı. Bu yazarlar arasında Mustafa Armağan, Dursun Gürlek, Süleyman Bağlan, Dilaver Demirağ, Ömer Faruk Yılmaz gibi isimler bulunuyor

25.03.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Batı Trakya TC 100. yaşında...

Balkan Savaşları sonrası Batı Trakya’da Türkler ve Pomaklar başta olmak üzere çoğunluğu Müslüman bir toplum tarafından 31 Ağustos 1913’te kurulan ve tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

24.08.2013

Diyarbakır Kitap Fuarı bugün açılıyor

BUGÜN açılacak 4. DİYARBAKIR KİTAP FUARI’nın mottosu; Yazının Kadim Coğrafyasına Yolculuk.

13.05.2013

Silivri şahlanışının arkasında ne var?

“Ergenekon” denilince akla artık...

13.12.2012

Muhafazakâr dünyayı tanımak için...

Endişeli, laik, modern sanatçılar... Hangi kitapları okumalı, hangi filmi izlemeli, kimlerle sohbet etmelisiniz? İşte rehberiniz

8.12.2012

Ve nihayet çaktı ‘Muhteşem Yüzyıl’a

“FATİH” ile hava atan, “Kanuni” ile böbürlenen, “Yavuz” ile göğsü kabaran bir “mutlak egemen”in, egemen olduğu topraklarda Kanuni’yi saray entrikalarına meze yapanların bulunmasına sessiz kalması beklenemezdi.

25.11.2012

Kemalizm eski gücünü kaybetme yolunda mı?

Bugün 10 Kasım. Bugün saat 09.05'te yine sirenler çalacak. İnsanlar arabalarını durduracak ve 1 dakikalık saygı duruşunda bulunacaklar. Dünyanın hiçbir lideri ölümünden 74 yıl sonra böylesine anılmıyor. İyi de Kemalizmin eski gücü kalmadı galiba.

9.11.2012

1 Mayıs için İslamcı sloganlar

İslamcılar 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkacakmış. “Bin selam” diyorum ve kendileri için saptadığım sloganları takdirlerine sunuyorum.

28.04.2012

Yazmakla bitmeyen şehir: İstanbul

Bazı kentler var ki, hakkında ne kadar kitap yazılırsa yazılsın bilgi ve belgeler eksik kalır. Kuşkusuz bunların başında İstanbul gelir. Dünya Mirası İstanbul’u okurken bir kez daha bu yargıya vardım.

24.02.2012

Haydi İstanbul’a bir selam çakalım!

1970’den beri Ege ve İzmir’i yazıyorum. Tam 40 yıl olmuş.. Üniversite gençliğimin geçtiği İstanbul için tek yazı yazmanın tadını çıkarmak istiyorum.

15.05.2010

Ayıplı gazetecilik

BİR uyuşturucu operasyonunda CHP’nin önemli isimlerinden Hakkı Süha Okay’ın kardeşi Fehmi Okay, gözaltına alınmış...

28.09.2009
Hadi umre dizisine şık bir cevap verin

Hadi umre dizisine şık bir cevap verin

Madem...

Ertuğrul Özkök, yanına Ahmet Hakan’ı alıp Mekke Medine bırakmadan geziyor...

26.09.2009
Tek tanık: Levent Gültekin

Tek tanık: Levent Gültekin

Ben başkaları gibi değilim: İçinden çıktığım mahalleme hep sevgiyle, şefkatle, gülümseyerek yaklaşırım.

Zaaflarını bildiğim halde severim mahallelileri.

23.05.2009

Beşir Ayvazoğlu’nun yazarlıkta 40. yılı

ARAŞTIRMALARI, incelemeleri, denemeleri ile Türk edebiyatında önemli bir yeri olan, aylık Türk Edebiyatı Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni Beşir Ayvazoğlu’nun yazarlık yaşamının 40. yılı münasebetiyle, Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde bu akşam saat 20.00’de bir etkinlik gerçekleştiriliyor.

25.02.2008

Gazetecilerden bireysel basın tarihi

ÜÇ anı kitabı da birbirini tamamlıyor. Bir gazetecilik grafiği koyuyor okurun önüne.

21.07.2006

’Kuğunun Son Şarkısı’

RUSYA’nın, Moskova’dan sonra ikinci büyük ama ondan daha güzel olduğu savunulan St. Petersburg’a inen uçakta, 80’e yakın işçi vardı.

24.06.2006

Bursa, Tanpınar’ı unutmuyor

BURSA Osmangazi Belediyesi, 2001 yılından beri Türk edebiyatının önemli adı Ahmet Hamdi Tanpınar anısına ödüllü yarışma düzenliyor.

27.01.2005

Bir kitap tanıtım gecesinden notlar

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ'nde Halil İnalcık ile Günsel Renda'nın yayına hazırladıkları iki ciltlik Osmanlı Uygarlığı'nın tanıtımı yapıldı.

22.01.2004