EKSTRA
MENÜ

Musluk

Musluk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Musluk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.529 Musluk haberi bulunmuştur.

Musluk Haberleri

Vergide esnaf muaflığı nedir

Vergide esnaf muaflığı nedir?

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9 uncu maddesinde vergiden muaf esnafa ilişkin düzenlemelere yer verilmiş, kimlerin esnaf muaflığından yararlanacakları da aynı maddede sayılmıştır. Buna göre, ticaret ve sanat erbabından aşağıda yazılı şekil ve suretle çalışanlar gelir vergisinden muaftır.

3.08.2018Gündem
Plastik... Tak tik tak tik tak...

Plastik... Tak tik tak tik tak...

Dünya için zaman daralıyor. Plastik istilası, denizleri, deniz canlılarını ve insan sağlığını tehdit eden boyutları çoktan aştı. Denizlerde 150 milyon tondan fazla plastik bulunduğu tahmin ediliyor. Plastik istilası böyle devam ederse 2025’te denizlerde 3 ton balığa karşılık 1 ton plastik, 2050’de ise balıktan çok plastik olacak. Marmara Denizi’ndeki her 10 çöpün 1 tanesi plastik, her 7 plastiğin 4 tanesi de kara kökenli. Karadeniz daha da kötü durumda. Karadeniz’deki her 10 çöpün 5 tanesi plastik, her 5 plastiğin yüzde 50’si yabancı gemiler kaynaklı. Türkiye, 31 Aralık 2019’a kadar plastik poşet kullanımını yılda kişi başına 90’a düşürmeyi hedefliyor.

28.07.2018Gündem
Köpük köpük teknoloji

Köpük köpük teknoloji

Oturma odaları, mutfaklar ve ofisler derken teknoloji artık banyolara da dokunmaya başladı. Evimizde en çok zaman geçirdiğimiz yerlerden biri olan banyolardaki yeni nesil ürünler hem hayatı kolaylaştırıyor hem de geçirilen vakti daha konforlu hale getiriyor.

14.07.2018Ekonomi
Sıtma nedir Sıtma hastalığının belirtileri neler

Sıtma nedir? Sıtma hastalığının belirtileri neler?

Cinsi sivrisineklerin ısırmasıyla oluşan sıtma hastalığı, keyifle başlayan yaz tatillerini kabus dolu günlere çevirebiliyor. Peki, sıtmanın belirtileri neler? Sıtmaya yakalanmamak için neler yapmalıyız? Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Neşat Bozkurtgil, sıtma ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

11.07.2018Gündem
Her lokma israf dünyayı tüketiyor

Her lokma israf dünyayı tüketiyor

Dünyanın en önemli sorunlarından biri milyonlarca insanı yerinden eden açlık. Yaklaşık 800 milyon insan açlıktan etkileniyor, 1.2 milyar insan susuzluk sorunuyla boğuşuyor. Geleceğe dair senaryolarda mevcut kaynakların yetersiz kalacağı, gıda ve su savaşlarının çıkacağı öngörülüyor. Önümüzde böyle karanlık senaryo varken günümüzün bir diğer önemli sorunu: İsraf. Gıdanın yaklaşık üçte biri yani 1.3 milyar tonu her yıl çöpe gidiyor. Avrupa’da yıllık 4 milyon ton giysi israf ediliyor. Türkiye’de bir günde çöpe atılan ekmek miktarı İzmir nüfusu kadar (4.3 milyon). Prof. Dr. Aziz Akgül, “Dünyadaki gıda israfının üçte biriyle halihazırda bütün insanları doyurmak mümkün olabilir” diyor. İnsanlık, israf ettiği su, gıda, enerjiyle aslında geleceğini tüketiyor.

7.07.2018Gündem
İrandan su protestosu açıklaması... Hayatını kaybedenlerin olduğu iddiası yalan

İran'dan su protestosu açıklaması... 'Hayatını kaybedenlerin olduğu iddiası yalan'

İran İçişleri Bakanı Abdurrıza Rahmani Fazli, Huzistan eyaletine bağlı Hürremşehr kentinde su kesintileri ve kirliliği nedeniyle dün akşam düzenlenen protestolarda göstericilerden hayatını kaybedenlerin olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

1.07.2018Dünya
Telefonla konuşmayın banyo yapmayın... Çakıyorsa kapat

Telefonla konuşmayın banyo yapmayın... Çakıyorsa kapat!

Küresel iklim değişikliği, yaz aylarında dolu ve yağışları olduğu kadar yıldırımları da arttırdı. Son 1 ayda 11 can alan yıldırımdan korunmak için uzmanlar uyardı: “Fırtına anında evlerdeki elektronik ekipmanları kapatın.”

28.06.2018Gündem
36 saatte Sevilla

36 saatte Sevilla

Rengarenk paskalya bayramı ve Feria festivaliyle tanınan Sevilla bunların ötesinde katedraliyle, Alkazar Sarayı ile tarihin soluk aldığı bir şehir. Endülüs’ün başkenti yürüyerek, bisikletle keşfedilebilecek kadar derli toplu. Hıristiyan, İslam, Yahudi kültürünün izleri iç içe geçmiş ve hala belirginliğini koruyor. Klasik saray ve katedral rotasıyla yetinmeyin, Mağribi ve gotik mudehar mimarisinin çan kulesine dönüştürülmüş minarelerden Yahudi mezarlığına şehrin her köşesine yansımış izlerini keşfedin.

25.06.2018Seyahat
Yatırım teşviklerinde yeni dönem

Yatırım teşviklerinde yeni dönem

Yatırım teşviklerinde yapılan yeni düzenleme ile işletmelere daha fazla faiz desteği verilecek, vergi muafiyetleri artacak ve finansal kiralama limitleri daha yüksek olacak.

23.06.2018Ekonomi
Eşini ve kızını boğdu

Eşini ve kızını boğdu

İstanbul’da musluk kaplama işi yapan Mehdin Elgün, eşi Nurşen ve 2 yaşındaki kızı Ecrin’i boğarak öldürdü. Polise teslim olan Elgün, “Psikolojik rahatsızlığım var” dedi.

20.06.2018Gündem
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 5 Nokta Atışı Yöntem

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin 5 Nokta Atışı Yöntem

Bir cilt problemi olan siyah nokta oluşumun nedeni, oksitlenmiş kir, sebum ve ölü hücrelerin cilt gözeneklerini tıkamasıdır. Siyah nokta oluşumu, herkeste görülebilir ve özellikle yüzde; hatta burun bölgesinde belirirler. Bu da kişileri, estetik açıdan son derece rahatsız edebilir.

19.06.2018Kişisel Bakım
15 soruda sağlıklı su rehberi Su gibi ömrünüz olsun

15 soruda sağlıklı su rehberi! Su gibi ömrünüz olsun

Gazetecilik kuruluşu Orb Media’nın dokuz farklı ülkeden 250 plastik su şişesini incelediği araştırma, kaygı verici bir sonucu ortaya çıkardı: Şişelerin hepsinde plastik parçacıklar bulundu. Üstelik insan saçından bile daha kalın... Peki sağlıklı suya nasıl erişiriz? Plastik şişe suları içmek tehlikeli mi? İdeal pH değeri ne olmalı? Dünyadaki 132 su someliyesinden biri olan gıda mühendisi Ebru Erke ve tıbbi ekoloji ve hidroklimatoloji uzmanı Prof. Dr. Müfit Zeki Karagülle’ye sorduk

26.05.2018Hürriyet Pazar
Mustafa Cengiz: İçimde fırtınalar kopuyor

Mustafa Cengiz: İçimde fırtınalar kopuyor

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu’nda Anadolu Ajansı Spor Masası’na konuk oldu.

15.05.2018Futbol
Oslo’nun pahalılığı değil orantısız fiyatları bizi mahveden

Oslo’nun pahalılığı değil orantısız fiyatları bizi mahveden!

Oslo'ya gitme niyetinde olanlar, "Oslo'da nereleri gezmeliyim?", "Oslo'nun en görmeye değer müzesi hangisi?", "Bu Viking'ler de kim ola?" gibi sorulardan önce, seyahat bütçesi oluşturabilmek adına ana maliyet kalemlerini araştırmaya başlıyor. Oslo'da az para ile karın doyurma önerileri, Oslo’nun ucuz oteller bölgesi, indirimli seyahat kartları gibi konular arama motorunda en sık tıklananlardan… Biz de bu yazımızda hem dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Oslo’nun orantısız fiyatlarına birkaç örnek vereceğiz, hem de bütçede biraz ekonomi yapabileceğiniz alternatif önerilerde bulunacağız.

10.05.2018Seyahat
Erken menopoza yol açan 14 neden

Erken menopoza yol açan 14 neden

Günümüzde ABD’de menopoza girme yaşı ortalama 52, Avrupa’da 50 iken, ülkemizde ise kadınlar genellikle 46-47 yaşlarında menopoza giriyor. Ayrıca yapılan çalışmalara göre, ülkemizde her 100 kadından 3'ü erken menopoz açısından risk altında.

6.05.2018Sağlık
İki yara, bir yara bandı

İki yara, bir yara bandı

90. sayımızın İlişki Durumu sayfasında yaralarımızdan konuştuk.

2.05.2018Kampüs
Yılda 500 bin konutu dönüştürmeyi hedefliyoruz

'Yılda 500 bin konutu dönüştürmeyi hedefliyoruz'

Türkiye İnşaat Teknolojileri Yapı Fuarı TEBİF 2018, Ankara Congresium’da kapılarını açtı. Açılışa katılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, “7.5 milyon konutun depreme dayanıklı hale getirilmesi gerekiyor. Yılda 500 bin konutu dönüştürmeyi hedefliyoruz. İnşaat sektörü, Türk ekonomisine büyüme ve istihdam özelinde büyük katkılar vermeyi sürdürüyor” dedi.

20.04.2018Ekonomi
Kadıköyde hareketli anlar... Polis bir binayı çevirdi

Kadıköy'de hareketli anlar... Polis bir binayı çevirdi

Kadıköy'de 8 katlı bir binaya hırsızlık amacıyla girdiği öne sürülen 5 kişi, polis ekipleri  tarafından suçüstü yakalandı. Şüphelilerin üzerinden  2 silah ve bıçak çıktı.

6.04.2018Gündem
Suyu korumanın 10 basit  yolu

Suyu korumanın 10 basit yolu

TEMA Vakfı’nın çalşımasına göre 10 basit madde uygulandığında yılda dört kişilik bir ailenin 150 tonluk su kazancı, günlük kişi başına 102 metreküp su tasarrufu sağlanıyor. Günlük ortalama kişi başı su çekiminin 217 metreküp olduğunu düşünürsek, bu neredeyse yarı yarıya bir su tasarrufuna katkı sağlayacak.

21.03.2018Ekonomi
Meslek liselilerden evlere ‘usta dokunuşu’

Meslek liselilerden evlere ‘usta dokunuşu’

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz imzasıyla yayınlanan genelge kapsamında, meslek liselerinde öğrenim gören 1 milyon 300 bin öğrenci, Türkiye genelinde başlatılan staj programı kapsamında, yaşlıların, engellilerin ve dezavantajlıların evlerinde toplum hizmeti vermeye başladı.

21.03.2018Eğitim
11 büyük markanın suyunda plastik maddeler bulundu

11 büyük markanın suyunda plastik maddeler bulundu

İçme suyu markalarının şişelerinde yapılan testler, hemen hemen hepsinde plastik parçacıklar bulunduğunu ortaya koydu.

15.03.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Kur şokuna Hızır gibi yetişen Osmanlı köftesi

PAZARTESİNDEN beri Kopenhag (Danimarka) ve Malmö’deyim (İsveç).

9.08.2018

Bastonu da kemanı da çaldılar

İnsanlar gibi ruhları ve kimlikleri vardır şehirlerin.

12.07.2018

Dördün ikisi yok ikinin de biri çok!

Afyon Kocatepe Üniversitesi Biyomedikal 3. Sınıf Öğrencisi Sn. Can Güven bakınız ne diyor:

5.07.2018

Huzurlu ve keyifli bir hayat için; 80 öneri

Bugün önemli bir görevi yerine getirip önce oyumuzu kullanacak, sonrasında da evimizde neticeleri bekleme sürecine gireceğiz.

23.06.2018

Pavarotti seven başkanın izi İstanbul Müzik Festivali’nde

THE Times’ın sesini “24 ayar altından daha değerli” diye tanımladığı Amerikalı mezzosoprano Joyce DiDonato’yu Aya İrini’de dinledik önceki gece.

2.06.2018

Oslo’nun pahalılığı değil orantısız fiyatları bizi mahveden!

Oslo'ya gitme niyetinde olanlar, "Oslo'da nereleri gezmeliyim?", "Oslo'nun en görmeye değer müzesi hangisi?", "Bu Viking'ler de kim ola?" gibi sorulardan önce, seyahat bütçesi oluşturabilmek adına ana maliyet kalemlerini araştırmaya başlıyor. Oslo'da az para ile karın doyurma önerileri, Oslo’nun ucuz oteller bölgesi, indirimli seyahat kartları gibi konular arama motorunda en sık tıklananlardan… Biz de bu yazımızda hem dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Oslo’nun orantısız fiyatlarına birkaç örnek vereceğiz, hem de bütçede biraz ekonomi yapabileceğiniz alternatif önerilerde bulunacağız.

9.05.2018

Böylesini gördünüz mü hiç?

Öyle bir hayrat çeşmesine rast geldim ki demeyin gitsin dostlar! Hayranlığımı gizleyemedim!

3.04.2018

Hafif buruk ama içilebilir

Ankara, 2008’den bu yana -yani tam 10 yıldır- şu konuyu/soruyu tartışır, durur:“Şebeke suyu ne kadar sağlıklı?”

1.04.2018