EKSTRA
MENÜ

Musluk

Musluk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Musluk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.526 Musluk haberi bulunmuştur.

Musluk Haberleri

84 bin okulun parası çöpe gidiyor

84 bin okulun parası çöpe gidiyor

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’nın (TİSVA) hazırladığı ‘Sayılarla İsraf Raporu’na göre ülkemizde milli gelirin yaklaşık yüzde 25’ine denk gelen 253 milyar lira israf ediliyor. İsraf edilen bu kaynakla, 150 bin lira değerinde 1 milyon 700 bin konut, her biri 3 milyon lira değerinde 16 derslikli 84 bin ilköğretim okulu yapılabiliyor. Raporda yer alan çarpıcı sonuçlar özetle şöyle:

31.01.2019Gündem
NASA çalışanları tuvalet temizlemeye başladı

NASA çalışanları tuvalet temizlemeye başladı

ABD'de hükümetin hala kapalı olması NASA'yı da etkiledi. Hükümetin 34 gündür kapalı olması nedeniyle temizlik görevlerinin ücret alamadığı öğrenilirken, NASA'nın kendi personelinden bu işi yapmasını istediği öğrenildi.

28.01.2019Teknoloji
Meksikada boru hattındaki patlamada ölü sayısı 114e yükseldi

Meksika'da boru hattındaki patlamada ölü sayısı 114'e yükseldi

Meksika Sağlık Bakanı Jorge Alcocer, patlamanın ardından hastanelerde tedavi gören toplam 46 kişinin yaşamını yitirdiğini ve ölenlerin sayısının 114'e çıktığını açıkladı. Ölü sayısı en son 109 olarak açıklanmıştı.

27.01.2019Dünya
Hortum nedir, nasıl oluşur Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler

Hortum nedir, nasıl oluşur? Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler?

Türkiye’nin farklı yerlerinde oluşan hortumlar, yerleşim yerleri ile tarım ve sera alanlarına zarar veriyor. Hortum, ciddi can kayıpları ve yaralanmalara sebep olabilir. Ayrıca binalar, altyapılar, enerji ve iletişim hatları üzerinde ciddi hasarlar bırakabilir. Peki, hortum nedir, nasıl oluşur? Hortum afetinde alınabilecek önlemler neler?

24.01.2019Gündem
Elazığdan çıkıyor İtalya, Almanya, Hollanda ve Rusya tonlarca alıyor

Elazığ'dan çıkıyor! İtalya, Almanya, Hollanda ve Rusya tonlarca alıyor

Elazığ'da 8 yıl önce 100 ton alabalık ile işe başlayan girişimci, şimdi kurduğu 4 tesisle 800 ton alabalık ve Soman üretimi gerçekleştirerek bir çok ülkeye ihraç ediyor. Şu anda 38 kişiye iş imkanı sağlayan girişimci, kurmayı planladığı işleme tesisleriyle istihdam sayısını 250'ye çıkarmayı hedefliyor.

24.01.2019Ekonomi
Meksikadaki patlamada ölü sayısı 89a yükseldi

Meksika'daki patlamada ölü sayısı 89'a yükseldi

Meksika'nın Hidalgo eyaletinde hafta sonu boru hattındaki çatlaktan sızan petrolün alev alması sonucu yaşanan patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı 89'a yükseldi.

22.01.2019Dünya
Çinin yapay şelalesi turist akınına uğruyor

Çin'in yapay şelalesi turist akınına uğruyor

Çin hükumetinin inşa ettirdiği bu devasa şelale, hem yeraltı su kaynaklarının arıtımına yardım ediyor hem de ciddi şekilde turist çekiyor.

14.01.2019Seyahat
Divadan olay yaratan açıklamalar

Diva'dan olay yaratan açıklamalar!

Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa'ya özel açıklamalar yapan Diva Bülent Ersoy, evinin bütün kapılarında özel şifre olduğunu ve banyosundaki muslukların altın kaplama olduğunu açıkladı... İşte Diva'nın bilinmeyenleri...

2.01.2019Magazin
Antifriz nedir

Antifriz nedir?

Antifriz, kullanım alanları bakımından, sıfır derecenin altına inilse dahi araçlarda donmayı önleyen bir maddedir. Otomobillerde kış aylarında kullanılan antifriz, soğutma sistemini pas ve aşınmadan da korumaktadır. İşte, antifriz nedir sorusuna cevaben detaylı bilgiler

5.12.2018Gündem
Almanya’dan plastik şişeye çeşmeli önlem

Almanya’dan plastik şişeye çeşmeli önlem

Almanya Federal Çevre Bakanı Svenja Schulze, çevreyi kirleten pet şişelerin azaltılması için insanların yoğun olduğu yerlere çeşmeler yaparak, plastik şişelerin azaltılmasını hedefliyor.

26.11.2018Avrupa
2019 Mutfak Trendleri

2019 Mutfak Trendleri

Mimar Figen Erdağ Demircan; mutfaklarında değişiklikler yapmak isteyenlere ipuçları verdi. 2019 mutfak dekorasyon trendlerinden de bahseden Mimar Erdağ Demircan; “Bembeyaz mutfakların hakimiyeti artık son buluyor” diyor.

2.11.2018Ev Dekorasyon
Mutfak dekorasyonunda 2019 trendleri

Mutfak dekorasyonunda 2019 trendleri

2019 mutfak dekorasyon trendlerin konusunda bilgi veren Mimar Erdağ Demircan, “Bembeyaz mutfakların hakimiyeti artık son buluyor” diyor. İşte, mutfaklarında değişiklikler yapmak isteyenlere ipuçları...

1.11.2018Dekorasyon
Sağlık açısından ambalajlı tavuk eti tüketin

Sağlık açısından ambalajlı tavuk eti tüketin

Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nevzat Artık, satın alınan tavuğun ambalajlı olması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Artık, "Ambalajlı gıdalar Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belgelendirilmiş ve denetlenen tesislerde üretildiği için güvenli ve sağlık açısından uygundur" dedi.

1.11.2018Sağlık
Türkiye Sigorta Birliğinden tasarruf uyarısı

Türkiye Sigorta Birliği'nden "tasarruf" uyarısı

Türkiye Sigorta Birliği açıklaması:"Uzayan emeklilik dönemi için bireysel emeklilikle tasarruf şart.Tasarruf açığı özellikle gençler için daha fazla. Dolayısıyla, bireyler olarak inisiyatif almalı bugünden emekliliğe yönelik tasarrufta bulunmalıyız. Bunun da Türkiye'deki adresi bireysel emeklilik ve otomatik katılım uygulamasıdır." açıklamalarında bulundu.

30.10.2018Ekonomi
Hastalıklardan korunmak için eller sık sık yıkanmalı

Hastalıklardan korunmak için eller sık sık yıkanmalı

Düzenli el yıkama alışkanlığı hastalıklardan korunmak için çok önemlidir. Temiz görünen ellerde bile hastalık yapıcı binlerce mikroorganizma vardır. Bu yüzden gün içerisinde ellerinizi doğru teknikle yıkayarak enfeksiyon hastalıklarından korunabilirsiniz.

12.10.2018Sağlık
Bu 8 Durumda Ellerinizi Mutlaka Yıkayın

Bu 8 Durumda Ellerinizi Mutlaka Yıkayın!

Kalabalık ve toplu yaşanan ortamlarda, başta grip olmak üzere Hepatit-A gibi bulaşıcı hastalıklar, yıkanmayan eller sebebiyle hızla yayılabiliyor. Düzenli el yıkama alışkanlığı kazanmak ve el hijyeni için 30 saniye ayırmak, özellikle toplu taşıma araçlarında hasta kişilerin dokunduğu yerlere temas sonucu geçebilecek hastalıklardan koruyabiliyor.

Sağlıklı Diye Tüketiyoruz Ama... Bu Kurallara Dikkat

Sağlıklı Diye Tüketiyoruz Ama... Bu Kurallara Dikkat!

Rokasından kıvırcığına, domatesinden kuzukulağına, taze soğanından reyhanına ve daha birçoğuna… Salata, besin değerleri açısından zengin güçlü silahşörleri, kendine has tadı ve rengiyle lezzetinin yanı sıra tam bir sağlık deposu. Ancak aman dikkat! Beslenme ve Diyet Uzmanı Evrim Demirel, salata hazırlarken bazı kurallara mutlaka uyulması gerektiğini söylüyor. Aksi halde sağlık vadeden bu yeşilliklerin bir anda tehlikeli hale gelebiliyor.Üstelik içine katılan soslar ile kilo almanıza bile neden olabiliyor.

Sağlıklı salata hazırlamanın 7 önemli kuralı

Sağlıklı salata hazırlamanın 7 önemli kuralı

Rokasından kıvırcığına, domatesinden kuzukulağına, taze soğanından reyhanına ve daha birçoğuna… Salata, besin değerleri açısından zengin güçlü silahşörleri, kendine has tadı ve rengiyle lezzetinin yanı sıra tam bir sağlık deposu. Ancak aman dikkat!

9.10.2018Sağlık
6 milyon Türk’ü ilgilendiriyor Gurbetçi dosyasında neler var

6 milyon Türk’ü ilgilendiriyor! Gurbetçi dosyasında neler var

Yurt dışında yaşayan 6 milyonu aşkın Türkün Türkiye ekonomisine ne kadar katkı yaptığı ve katkının daha da artırılması için neler yapılabileceğine ilişkin hazırlanan dosya, kamuoyuna açıklandı. Dosyada, emlaktan üniversiteye, düğün alışverişinden yapı malzemelerine, vergi indirimlerinden KOSGEB-İŞKUR desteklerine, SGK pirimleri, maaş, yol ve konaklama giderlerine kadar birçok alanda teşvikler sıralanıyor.

5.10.2018Avrupa
Kontakt lens kullananlara körlüğe yol açan enfeksiyon uyarısı

Kontakt lens kullananlara 'körlüğe yol açan enfeksiyon' uyarısı

İngiltere'de göz uzmanları, nadir görülen ve körlüğe yol açan bir enfeksiyon nedeniyle kontakt lens kullananları hijyen kurallarına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

21.09.2018Dünya
Umumi tuvalet Harrandan

Umumi tuvalet Harran'dan

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ndeki dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Ören Yeri’nde, Emeviler döneminde İslami esaslara göre yapılan 32 tuvalet ortaya çıktı.

15.09.2018Kitap Sanat
Ünlü şaire büyük şok Sadece bir buçuk dakika sürdü...

Ünlü şaire büyük şok! Sadece bir buçuk dakika sürdü...

15 Temmuz ve Zeytin Dalı Harekatı'na marş yazan Abdurrahman Delen’in şirketi soyuldu.

10.09.2018Gündem
Bakan Ersoydan teşvik yerine planlama vurgusu

Bakan Ersoy'dan "teşvik yerine planlama" vurgusu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önümüzdeki 5 yıl içinde İzmir’e gelen turist sayısını iki katına çıkaracaklarını söyledi. Ersoy, “İzmir’in kurtuluşunun teşvikler olduğunu düşünmüyorum. Turizm sektöründe önü an açık şehirlerin başında İzmir geliyor. Doğru planlamalarla İzmir çok iyi yerlere gelecek" dedi.

8.09.2018Ekonomi
Dost bakterilere merhaba, hastalıklara elveda

Dost bakterilere merhaba, hastalıklara elveda

Birbirinden lezzetli turşular, ev yapımı yoğurt, kefir, faydalı bakteriler içeren kombucha çayı... Fermente edilmiş (probiyotik) bu gıda ve içecekler, sadece bağışıklığımızı güçlendirmiyor, aynı zamanda sindirim sistemimizi iyi çalışır hale getiriyor, duygu durumumuzu düzenliyor. Bu hafta sonu, iki ayrı atölyede probiyotik turşu ve köpüklü probiyotik içecek yapımını öğrenebilirsiniz.

4 Adımda Kışa Hazırlanın

4 Adımda Kışa Hazırlanın

Hiç istemesek de yaz aylarının sonu geliyor. Rengarenk meyve- sebzeler raflardan yavaş yavaş kalkacak. Fakat üzülmeyin, yaklaşan kış aylarında da yaz esintilerini mutfağınızda hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece biraz vakit ayırmak. Üstelik hayat kurtaran pratik bilgilerle bu işi kolaylaştırmak da mümkün. İşte turşudan dolma- biber kurutmaya kadar işinize yarayacak, kışa hazırlanmanızı sağlayacak püf noktalar…

9 günde 9 milyar lira

9 günde 9 milyar lira

BAYRAM tatilinin uzatılması, Ege ve Akdeniz’de turizmle birlikte 54 sektörün yüzünü güldürdü. 9 milyon yerli turist, 9 günde ekonomiye 9 milyar lira bıraktı.

27.08.2018Ekonomi
Lezzetli bir makarna pişirmenin ipuçları

Lezzetli bir makarna pişirmenin ipuçları

Pratik lezzetler arasında yer alan makarnayı güzel yapabilmek ayrı bir özen gerektiriyor. İşte daha lezzetli makarna pişirmenin sırları...

Pati basıp paketini teslim aldı

Pati basıp paketini teslim aldı

İsveç’in başkenti Stockholm’de yaşayan Maria Palmgren, bir akrabasının köpeği Chaya adına gönderdiği hediyeyi almak üzere posta idaresine gitti.

25.08.2018Dünya
Vergide esnaf muaflığı nedir

Vergide esnaf muaflığı nedir?

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun 9 uncu maddesinde vergiden muaf esnafa ilişkin düzenlemelere yer verilmiş, kimlerin esnaf muaflığından yararlanacakları da aynı maddede sayılmıştır. Buna göre, ticaret ve sanat erbabından aşağıda yazılı şekil ve suretle çalışanlar gelir vergisinden muaftır.

3.08.2018Gündem
Plastik... Tak tik tak tik tak...

Plastik... Tak tik tak tik tak...

Dünya için zaman daralıyor. Plastik istilası, denizleri, deniz canlılarını ve insan sağlığını tehdit eden boyutları çoktan aştı. Denizlerde 150 milyon tondan fazla plastik bulunduğu tahmin ediliyor. Plastik istilası böyle devam ederse 2025’te denizlerde 3 ton balığa karşılık 1 ton plastik, 2050’de ise balıktan çok plastik olacak. Marmara Denizi’ndeki her 10 çöpün 1 tanesi plastik, her 7 plastiğin 4 tanesi de kara kökenli. Karadeniz daha da kötü durumda. Karadeniz’deki her 10 çöpün 5 tanesi plastik, her 5 plastiğin yüzde 50’si yabancı gemiler kaynaklı. Türkiye, 31 Aralık 2019’a kadar plastik poşet kullanımını yılda kişi başına 90’a düşürmeyi hedefliyor.

28.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yol çizgisi istiyoruz

Ticari araç sahibi Sn. Ahmet Uganer’in ricasını özetimle aktarıyorum:

4.11.2018

Kur şokuna Hızır gibi yetişen Osmanlı köftesi

PAZARTESİNDEN beri Kopenhag (Danimarka) ve Malmö’deyim (İsveç).

9.08.2018