MENÜ

Music Box

Music Box ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Music Box haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 103 Music Box haberi bulunmuştur.

Music Box Haberleri

Music Box: İlkler güzeldir

Music Box: İlkler güzeldir!

İlklerin yeri her zaman başkadır! İlk “Merhaba”nın unutulmaması ya da ilk tanışmada giyilen kıyafetin hep hatırlanması gibi. Tarkan’a ilk görüşte aşık olduğumuz “Yine Sensiz” albümü ya da 1993 yılında Med Cezir albümü ile gönülleri fetheden Levent Yüksel gibi… Hadi gelin, başa sarıp yeniden dinleyelim o şarkıları. Sonra anılarını da alıp gidelim buralardan.

23.05.2019Kampüs
Music Box: Taze çıktı bunlar

Music Box: Taze çıktı bunlar!

Kimi müzik dünyasına yeni “merhaba” derken, kimi zaten çoktandır canımız ciğerimiz olan yepyeni bir listeyle karşınızdayız. Yeni gelenlere “Hoş geldin”, uzun zamandır tanıştıklarımıza da “Naber?” diyerek başlıyoruz.

23.05.2019Kampüs
Yazlık şarkıları hatırlayıp kop kopa hazır mısın kampüslü

Yazlık şarkıları hatırlayıp kop kop'a hazır mısın kampüslü?

Yaz biraz gecikti. Neredeyse haziran geldi ama bu yıl yaz bir türlü gelemedi. Havalar hala bir soğuk bir sıcak etkisiyle devam ederken biz kışlıkları kaldırmaya başladık. Kışın kasvetini, durağanlığını üzerimizden atmanın en tatlı yolu yazlıkları çıkarmaya başlamak. O halde playlistlerimizde de yazlıkları çıkarma vakti...

16.05.2019Kampüs
Music Box: Tüm zamanların en iyi soundtrackleri

Music Box: Tüm zamanların en iyi soundtrackleri

124. sayımızın Music Box köşesinde filmi şarkısıyla, şarkıyı filmiyle hatırlıyoruz.

3.05.2019Kampüs
Zamansız şarkıların unutulmayan isimleri Kampüste Bu şarkılar kalbimizde yaşıyor

Zamansız şarkıların unutulmayan isimleri Kampüs'te! Bu şarkılar kalbimizde yaşıyor

Geçen hafta zamansız bir şekilde aramızdan ayrılan dünyaca ünlü şarkıcı ve grupları hatırlamıştık. Bu hafta ise ülkemizde yaşayan, bizlere muhteşem eserler bırakan ve aramızdan zamansız giden müzik insanları anıyoruz.

29.04.2019Kampüs
Müzik susmaz, efsaneler ölmez

Müzik susmaz, efsaneler ölmez

Kimi bir kazada, kimi aşırı dozda alkol ve uyuşturucu kullanımından, kimi de bir saldırı sonrasında hayatını kaybetti. Kimi ise 27 yaşında ölmesi sebebiyle, 27 yaşında hayatını kaybeden diğer ünlülerle beraber “27’LER KULÜBÜ” üyesi olarak anıldı. Çoğunu genç yaşta kaybettiğimiz ama bizlere bıraktıkları müzikle her zaman kulağımızda sesini duyacağımız o efsanelerden bazıları!

22.04.2019Kampüs
Kampüste müzik tarihimize gururlu bir yolculuk: Türkiyenin Eurovision Yolculuğu

Kampüs'te müzik tarihimize gururlu bir yolculuk: Türkiye'nin Eurovision Yolculuğu

Eurovision Şarkı Yarışması 55 yıldır yapılsa da Türkiye yarışmaya ilk kez 1975 yılında dahil oldu. Bu süre içerisinde kimler geldi kimler geçti hatırlatalım istedik. Liste öyle uzun ki sizler için kısa bir özet geçmeye çalıştık. İşte Türkiye’nin Eurovision tarihi.

15.04.2019Kampüs
Üniversite yılların film olsaydı fonda hangisi çalardı Eskimeyen Yeşilçam şarkıları...

Üniversite yılların film olsaydı fonda hangisi çalardı? Eskimeyen Yeşilçam şarkıları...

Türk Filmlerini kim sevmez? Dönüp dönüp izlediğinizi biliyoruz Kampüslüler. O filmlerin içinde kendini bulur hatta bazen karakterlerin yerine koyar insan kendini. Bir düşünsenize ya sizin hayatınız filme çekilseydi? Üniversitede yaşadığınız hüzünler, sevinçler, dostluklar, aşklar… Peki ya fonda ne çalardı?

8.04.2019Kampüs
Nostaljik tatlar vize döneminde iyi gider Hey gidi 90lar hey...

Nostaljik tatlar vize döneminde iyi gider! Hey gidi 90'lar hey...

Geçtiğimiz hafta “Nerede o eski rockçılar” derken gözlerimiz dönemin popçularını da aradı. Hazır vize dönemi de gelmişken hem eskileri hatırlamak hem de dönemin şarkılarını dinleyerek maziye bir selam çakmak için müzik yelpazemizi açıyoruz. 90’larda ünlü olmak öyle kolay değildi. Tek bir müzik kanalıyla, tek bir şarkıyla gündem yaratmak zor işti. Bir çoğunun şimdi ne yaptığını bile bilmediğimiz ama zamanında bir şarkısıyla hayatlarımıza giren popçularla zamanda yolculuk yapmaya devam ediyoruz. Sizin için hazırladığımız “Vize Dönemi Kafa Dağıtan Şarkılar” playlistimiz de hazır. Hadi başlayalım.

1.04.2019Kampüs
Rockçı ve metalci tayfa nerede

Rockçı ve metalci tayfa nerede?

90’lar Türkiye müzik sektörünün en acayip yıllarıydı. Bugün hala severek dinlediğimiz, özlemle andığımız 90’lar müziği, sosyal medyanın da gündemini sık sık meşgul ediyor. “Ya hatırlıyor musun bir şarkıcı vardı, böyle yılanla dans ediyordu falan?” diye başlayan sohbetler, unutulmaya yüz tutmuş plakları, CD çalarları tekrar dinlememize sebep oluyor. Türk Rock grupları da o zamanın siyah tişörtlü, 7/24 kulakta walkman ile gezen, görece asi gençliğine hitap ediyordu. İmkansızlıklar içinde sahip çıkılmaya çalışılan bu müziği ve dönemin gruplarını biz de hatırlayım istedik.

25.03.2019Kampüs
Aklına acayip grup isimleri gelen bu tarafa Edebiyat değil müzik akımı: 3. Yeniler

Aklına acayip grup isimleri gelen bu tarafa! Edebiyat değil müzik akımı: 3. Yeniler

Spotify’ın yaptığı (ya da kim yaptıysa daha popüler hale getirdiği) bir çalma listesi olarak karşımıza çıkan, popülerleşmiş olan tanımlamayla “Üçüncü Yeniler” günden güne büyüyen alternatif sahne ve Türk müziğine getirdikleri yeni solukla dikkatleri üzerine çekiyor!Yanlış olmasın, bir edebiyat akımı değil bu, müzik akımı. Edebi akım olmasa da kendinden öncekilere alternatif olarak yazdıkları yeni kelimelerle, sade bir dil ve konu serbestliğiyle kendi dünyalarını kurdular. Biz de bu birbirinden acayip isimleriyle dikkat çeken grupları 117. sayımızın Music Box köşesinde sizin için derledik.

18.03.2019Kampüs
Ve spotlar onların üstünde: Son dönemin en çok parlayan şarkıcıları

Ve spotlar onların üstünde: Son dönemin en çok parlayan şarkıcıları

116. sayımızın Music Box köşesinden herkese merhaba! Kimler geldi, kimler geçti aramızdan ha?

11.03.2019Kampüs
Mağazalara müzik satıyor

Mağazalara müzik satıyor

Gül Gürer Alimgil, Moris Alhale ve Serkan Polat’ın 2009’da kurduğu SMG, başta perakende olmak üzere tüm iş yerlerine ‘müzik ve anonslar’ için telif sorunu olmayan özel çözümler sunuyor. Firma 25 kişilik kadrosuyla bu yıl 5.5 milyon lira ciro bekliyor.

15.10.2016Kobi
Mağazalara müzik satıyor

Mağazalara müzik satıyor

Gül Gürer Alimgil, Moris Alhale ve Serkan Polat’ın 2009’da kurduğu SMG, başta perakende olmak üzere tüm işyerlerine ‘müzik ve anonslar’ için telif sorunu olmayan özel çözümler sunuyor. Firma 25 kişilik kadrosuyla bu yıl 5.5 milyon lira ciro bekliyor.

10.10.2016Ekonomi
Emlağın ‘En’leri sahiplerini buldu

Emlağın ‘En’leri sahiplerini buldu

Hürriyet Emlak, emlak sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla ‘Emlağın En’leri Ödül Töreni’ni düzenledi. 10’uncu yılını kutlayan Hürriyet Emlak’ın düzenlediği törende emlak sektörünün temsilcileri bir araya geldi. Törende 10 kategoride 20 ödül sahiplerini buldu.

3.06.2016Ekonomi
Emlağın enleri sahiplerini buldu

Emlağın 'en'leri sahiplerini buldu

HÜRRİYET Emlak tarafından emlak sektörünü en iyiye teşvik etmek için düzenlenen "Emlağın En’leri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

3.06.2016Ekonomi
Oğulcan Engin kimdir Dilara Gönder kimdir Survivor 2016da kimler yarışacak

Oğulcan Engin kimdir? Dilara Gönder kimdir? Survivor 2016'da kimler yarışacak?

Survivor Ünlüler Gönüllüler 2016'da yarışacak isimler belli oldu. Acun Ilıcalı ünlü oyuncu Kerem Bürsin’e de Survivor için teklif götürdü mü? Survivor 2016'da yarışacağı konuşulan isimler arasında yer alan Dilara Gönder kimdir? Oğulcan Engin kimdir? Kerem Bursin Survivor'a katılacak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları

5.07.2015Kelebek
“Aşkın Nur Yengi ile Sahne Tozu” yutmaya hazır mısınız

“Aşkın Nur Yengi ile Sahne Tozu” yutmaya hazır mısınız?

Aşkın Nur Yengi, Şubat ayında da Sahne Beşiktaş'ta.

4.02.2015Magazin
Costa-Gavras 80 yaşında ipliğimizi pazara çıkarmaya devam ediyor

Costa-Gavras 80 yaşında ipliğimizi pazara çıkarmaya devam ediyor

Yunan asıllı Fransız yönetmen, politik sinemanın yaşayan en önemli isimlerinden Costa-Gavras, Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin bu yılki ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi.

6.04.2013Kelebek
Lekesiz

Lekesiz

Huzursuz zamanlar. Şehir kaynıyor. Bir devrim öncesi. Şehri kurtarmak, ‘temizlemek’ lazım. Artık leke istenmiyor. Lekesiz, temiz bir yer hayal edilmeye başlanılıyor. Her şeye sıfırdan başlamak için yollar aranıyor.

3.02.2012Kelebek
İngiltere yanarken

İngiltere yanarken

Neredeyse iki parçaya ayrılmak üzere olan yumurta kabuğu kucağıma düştüğü zaman pek umursamadım. Çünkü gözlerim başka bir yere odaklanmıştı.

13.08.2011Kelebek
Uygunadım Sinema

Uygunadım Sinema!

Gezici Festival 12 Eylül askeri darbesinin 30. yıldönümünde “Darbe!” temasıyla yola çıkıyor. Tema kapsamında hazırlanan “Uygunadım Hayatlar!” bölümünde, yalnızca Türkiye’de değil Şili, Brezilya ve Portekiz’de de askeri darbelerin insan hayatlarını nasıl yok ettiğini anlatan filmler gösterilecek.

5.11.2010Gündem
Formula pistlerinin İzmir’li prensesi

Formula pistlerinin İzmir’li prensesi

Dilara Gönder Formula 1 yarışlarını TRT için izleyen ve haber yapan bir televizyon muhabiri. Genç, güzel ve başarılı. Yabancı pilotlarla röportajlarında akıcı Almanca ve İngilizcesiyle dikkat çekiyor. Dikkat çekmek konusu sadece ekran başındakiler için geçerli değil. Yarışların pilotları da aynı düşüncede. Genç televizyoncu kızımızı yarış alanlarında ilk keşfeden kişiyse Almanların efsanevi pilotu Michael Schumacher.

8.05.2010Kelebek
Sinema

Sinema

5.05.2005Kelebek
Sinema

Sinema

5.05.2005Kelebek
Türkiyeyi kıskanmıyor tersine gurur duyuyoruz

Türkiye'yi kıskanmıyor tersine gurur duyuyoruz

Gavras, Ermeni meslektaşı Atom Egoyan'ın ‘‘Ararat’’ filmini görmediğini, ancak bu tür sanat yapıtlarıyla ülkelerin birbirlerini karalamalarını doğru bulmadığını söyledi.Gavras, Yunanistan'da kendisine tam üç kez Türkiye aleyhinde film önerisi geldiğini belirterek, bütün önerileri sert bir biçimde reddettiğini ifade etti.

29.06.2002Gündem
Türkiyeyi kıskanmıyor tersine gurur duyuyoruz

Türkiye'yi kıskanmıyor tersine gurur duyuyoruz

Gavras, Ermeni meslektaşı Atom Egoyan'ın ‘‘Ararat’’ filmini görmediğini, ancak bu tür sanat yapıtlarıyla ülkelerin birbirlerini karalamalarını doğru bulmadığını söyledi.Gavras, Yunanistan'da kendisine tam üç kez Türkiye aleyhinde film önerisi geldiğini belirterek, bütün önerileri sert bir biçimde reddettiğini ifade etti.

28.06.2002Gündem
EMI Careyle anlaşmayı feshettiğimiz doğru değil

EMI "Carey'le anlaşmayı feshettiğimiz doğru değil"

İngiliz müzik devi EMI, pop müzik sanatçısı Mariah Carey ile yaptığı sözleşmeyi feshedeceği yolunda basında çıkan haberleri yalanladı. Reuters`a göre, basında çıkan haberler üzerine bir açıklama yayınlayan EMI, ünlü yıldızla yollarını ayırmak için ödeme ya da anlaşma yapmadığını bildirdi.

7.01.2002Gündem
Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Yeni Sezon Programı Açıklandı

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin Yeni Sezon Programı Açıklandı!

Geride bıraktığı 6 sezonda, kalbi sanatla atan milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM), merakla beklenen 7. sezon programından ilk isimleri açıkladı.

İran, İngiliz sanatçı Joss Stoneu sınır dışı etti

İran, İngiliz sanatçı Joss Stone'u sınır dışı etti

İngiliz sanatçı Joss Stone, ziyaret için geldiği İran'da ülkeye girişine izin verilmediğini ve gözaltına alınarak, sınır dışı edildiğini açıkladı.

4.07.2019Dünya
‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’ listesinde bir Türk... Şimdi desteğinizi bekliyor

‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’ listesinde bir Türk... Şimdi desteğinizi bekliyor

DJMAG’in uzun yıllardır geleneksel olarak düzenlediği ‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’ yarışmasında bugüne kadar Tiesto, Skrillex, Paul van Dyk Carl Cox, Sasha and John Digweed gibi isimler yer aldı. Uzun yıllardır DJ Mag sıralamasında üst sıralarda olmayı başaran Ummet Ozcan liste başarısına yenisini eklemeyi hedefliyor.

29.08.2018Kampüs
Martha ne söylerse uçurur

Martha ne söylerse uçurur

Televizyonda uzun süre ‘Riziko’ adlı programı sunan, Rachid Taha’nın ‘Ya Rayah’ın Türkçe versiyonu ‘Rüya’ ile hayran kazanan, San Marino adına Eurovision’da yarışan Serhat’ın, yurtdışında başarı yakalama çabası sürüyor.

Yeryüzünün en güzel kızı belli oldu

Yeryüzünün en güzel kızı belli oldu

Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde düzenlenen ‘Yeryüzü Güzeli’ yarışmasının birincisi Vietnamlı Le Thi Ha Thu oldu. Ukrayna Güzellik Yarışması’nın birincisi Diana Mironenko da yarışmada üçüncülüğü elde etti.

16.10.2017Dünya
App Storeda 23 Nisan değişikliği

App Store'da 23 Nisan değişikliği

23 Nisan için yenilenen App Store, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel içerik ve uygulamalarla çocuklarla buluşuyor. Çocuklar için derlenen özel koleksiyonlarda, oyunlardan sevimli çıkartmalara ve eğitim uygulamalarına kadar, çocukların hem eğlenecekleri hem de yeni şeyler öğrenecekleri çeşitli uygulamalar bir arada bulunuyor.

21.04.2017Teknoloji
En iyi Bulut depolama servisleri

En iyi Bulut depolama servisleri

Bulut depolama modern, mobil hayatlarımızın bir parçası haline geldi. Google Drive, Dropbox, OneDrive, iCloud ve Box gibi servislerin hepsi verilerimizi kendi sunucuları üzerinde tutmak için birbiri ile yarışıyor; peki sizin için en uygunu hangisi? En iyi bulut depolama hizmetlerini ve neler sunduklarını inceledik.

28.11.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gardırobun içinde günde 9 saat flüt çalıştım

“Tuhaf Geliyor” adlı şarkısı ile ses getiren İrfan Özata, tüm bestelerde kendi imzası olan “Yazı Tura” adlı albümünü çıkardı. Özata, şarkı söylemenin yanında üflemeli çalgılarda tam bir virtüöz. Her gün 10 saatini işine ayıran ünlü müzisyenin elini enstrüman olarak kullanıp çaldığı melodiler Sezen Aksu’nun albümünde de kullanıldı.

1.06.2016

Almanya Cumhurbaşkanı Berlin Filarmoni’yi sundu

Cuma sabahı masamın başındayım, gözüm de Mezzo kanalında. Berlin Filarmoni Orkestrası’nın salonu.

3.05.2020

1100 Euro’ya küfür yemek

Geçenlerde Cengiz Semercioğlu, Bodrum Maça Kızı’nda sevgilisinin kafasında kadeh kıran kadını anlattı.

29.07.2015