EKSTRA
MENÜ

Müsiad

Müsiad ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Müsiad haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.175 Müsiad haberi bulunmuştur.

Müsiad Haberleri

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varankın yardımcıları belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank'ın yardımcıları belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın 'A Takımı' belli oldu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre bakan yardımcılığı görevine Hasan Büyükdede, Dr. Çetin Ali Dönmez ve Mehmet Fatih Kacır atandı.

31.07.2018Gündem
Gostenbul esnafı çözüm istiyor

Gostenbul esnafı çözüm istiyor

Almanya’nın Nürnberg kentinde 35 binin üzerinde Türkiye kökenlinin yaşadığı ‘Gostenbul’ (Gostenhofer Hauptstraße) esnafı, sokağın sorunlarını dile getirmek için belediye yetkilileriyle bir toplantı yaptı.

29.07.2018Avrupa
İş dünyası Türkiye’nin Afrika’daki imajından memnun

İş dünyası Türkiye’nin Afrika’daki imajından memnun

Türk iş dünyası temsilcileri, Afrika ülkelerinde Türkiye’ye yönelik olumlu yaklaşımdan memnun ve pazarda daha fazla yer almayı hedefliyor.

29.07.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu düzeni asla kabul edemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu düzeni asla kabul edemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ülkelerinin özgürlüklerini belli güçlerin lütfuyla değil Türkiye gibi bedelini kanla, canla ödeyerek, dişleri ve tırnaklarıyla kazandığını belirterek, "Ne siz ne de biz bedeli insan hayatıyla ödenmiş bu kazanımlarımızdan asla taviz veremeyiz. Belli ülkelerin üretici konumda olduğu diğerlerinin sadece tükettiği bir uluslararası ekonomik düzeni asla kabul edemeyiz." dedi.

27.07.2018Gündem
Türk iş adamları için Güney Afrikada yatırım fırsatı

Türk iş adamları için Güney Afrika'da yatırım fırsatı 

Gelişen ekonomisi ve güçlü finansal yapısıyla kıtada birçok konuda lider konumda olan Güney Afrika Cumhuriyeti, kıtanın lokomotif ekonomik gücü konumunu koruyor.

27.07.2018Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi

Son dakika... Bakan Albayrak iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası temsilcileri ile yaptıkları toplantı sonrası açıklamada bulundu. Bakan Albayrak "Bugün iş insanlarımız ve iş dünyamızdaki sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcilerinin değerlendirmelerini dinledik" dedi. Bakan Albayrak toplantı sonrası yaptığı açıklamada ayrıca "Mali alanda atılacak adımlarla enflasyon ile mücadele sürecine azami katkı verilecektir" dedi.

24.07.2018Ekonomi
MÜSİAD Avrupa’dan Wohlleben açıklaması

MÜSİAD Avrupa’dan Wohlleben açıklaması

MÜSİAD Avrupa Direktörü Burhan Sağlam, terör örgütü NSU davası sanığı Ralf Wohlleben’in serbest bırakılmasının, Alman hukukuna şüphe düşürdüğünü söyledi.

19.07.2018Avrupa
‘Bütün dünyaya bildirmek için yaptık’

‘Bütün dünyaya bildirmek için yaptık’

Başkanlığını Erdal Yetimova’nın üstlendiği Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İngiltere şubesi taraftarları “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma etkinliği düzenlendi.

16.07.2018Avrupa
İş dünyası 15 Temmuzun yaralarını çabuk sardı

İş dünyası 15 Temmuz'un yaralarını çabuk sardı

İş dünyası temsilcileri, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ekonomik etkilerinin kısa sürede püskürtüldüğünü ortaya koydu.

14.07.2018Ekonomi
Hayvancılıkta dönüşüm şart

Hayvancılıkta dönüşüm şart

Et fiyatları bir türlü istenilen seviyeye çekilemiyor. Kurların yüksek olması, çiftçinin girdi maliyetlerinin artması, turist sayılarının artması et fiyatlarındaki düşüşün önündeki engel olarak görülüyor. Sektör temsilcileri ise yerli üreticinin desteklenerek, yeni dönemde tarım ve hayvancılıkta da ‘dönüşüm’ yapılması gerektiğini söylüyor.

28.06.2018Ekonomi
Hollanda MÜSİAD ile NETUBA anlaşma imzaladı

Hollanda MÜSİAD ile NETUBA anlaşma imzaladı

Hollanda Türk İş Konseyi (NETUBA) ve MÜSİAD Hollanda Şubeleri, Ticari İşbirliği anlaşması imzaladı.

28.06.2018Avrupa
Seçim tamam reform zamanı

Seçim tamam reform zamanı

İş dünyası temsilcileri Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından, Türkiye’nin gündeminin ekonomi ve yapısal reformlar olmasını istiyor. Seçimlere katılım oranına dikkat çeken iş dünyası temsilcileri, “Yüksek katılımla Türkiye adeta demokrasi dersi vermiştir. Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde seçim vardı. Artık bu engel de kalkmış oldu. Ülkemizin hedeflerine ulaşması için tüm ekonomik ve yapısal reformlara destek vermek üzere hazırız” dedi.

25.06.2018Ekonomi
‘Soydaşlarımız rahat olsun, gemi emin ellerde’

‘Soydaşlarımız rahat olsun, gemi emin ellerde’

Almanya’nın Bavyera Eyalet Meclisi için ekim ayında yapılacak seçimlerinde FDP tarafından Erlangen-Höchstadt seçim bölgesinde doğrudan milletvekili adayı gösterilen Batı Trakyalı Bülent Ekrem, bölgedeki Türk STK ve dernek temsilcileriyle Alman siyasetçilerini bir araya getirdi. RIO Palast sinemasında ‘Türk-Alman Dostluğu & Derneklerin Katkısı’ adıyla düzenlenen panele, AP milletvekili ve AB-Tükiye Karma Komisyonu Üyesi Nadja Hirsch, FDP federal milletvekili ve FDP Bavyera Başkan Yardımcısı Britta Dassler, FDP federal milletvekili Katja Hessel, Erlangen Belediye Başkanı Elske Preuß ve FDP Deutsch-Türkische Forum Münih Genel Koordinatörü Nilgün Stauch katıldı.

25.06.2018Avrupa
MÜSİAD: Seçimde tüm Türkiye kazanmıştır

MÜSİAD: Seçimde tüm Türkiye kazanmıştır

MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal: "Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının ülkeye, millete, ümmete ve iş dünyasına hayırlı olmasını diliyorum. Bu seçimde demokrasi kazanmıştır, milletimiz kazanmıştır, tüm Türkiye kazanmıştır" açıklamasında bulundu.

25.06.2018Ekonomi
MÜSİAD: Türkiye yoluna başarı ile devam edecektir

MÜSİAD: Türkiye yoluna başarı ile devam edecektir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Endonezya İş Konseyi Başkanı İlhan Erdal, “Türkiye 24 Haziran seçimlerinden sonra yoluna başarı ile devam edecektir. Meselemiz Türkiye olsun." ifadelerini kullandı.

23.06.2018Ekonomi
Teknoloji firmalarından 1 milyar dolarlık sermaye yatırımı

Teknoloji firmalarından 1 milyar dolarlık sermaye yatırımı

BİLİM Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yol Haritası’nı açıkladı.

21.06.2018Ekonomi
‘Avrupa’da önemli bir güç haline geldik’

‘Avrupa’da önemli bir güç haline geldik’

Londra’da, Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) verdiği iftar yemeği, siyaset, diplomat ve halk buluşmasıyla gerçekleşti. İftar öncesi UID Başkanı Erdal Yetimova, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Uğur Dilipak ve Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç yaptıkları konuşmalarda topluma farklı mesajlar verdi.

14.06.2018Avrupa
NSU kurbanı öldürüldüğü yerde anıldı

NSU kurbanı öldürüldüğü yerde anıldı

Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosluğu, ırkçı terör örgütü NSU tarafından 9 Haziran 2005’te Nürnberg’te katledilen dönerci İsmail Yaşar’ın ardından, 13 Haziran 2001’de aynı kentte öldürülen terzi Abdürrahim Özdoğru için anma töreni düzenledi.

14.06.2018Avrupa
Bakkala gidip veresiye defterini satın aldılar

Bakkala gidip veresiye defterini satın aldılar

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde hayırsever işadamları, Osmanlı döneminde uygulanan, 'Zimem' geleneğini uygulayarak, fırın ve bakkallara ait veresiye defterlerini satın alıp, halkın borçlarını bayram öncesi kapattı.

13.06.2018Gündem
NSU kurbanı İsmail Yaşar’ı, aynı sokaktaki okulun öğrencileri de andı

NSU kurbanı İsmail Yaşar’ı, aynı sokaktaki okulun öğrencileri de andı

Almanya’nın Nürnberg kentinde, 9 Haziran 2005 tarihinde ırkçı terör örgütü NSU tarafından katledilen dönerci İsmail Yaşar, Türkiye’nin Nürnberg Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen törenle, katledildiği yerde anıldı. Yaşar’ı, öldürüldüğü döner büfesinin karşısında bulunan okulun öğrencileri de unutmadı.

10.06.2018Avrupa
Türk sanayisi için acı bir gün

'Türk sanayisi için acı bir gün'

Demirören Holding kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören'in vefatının ardından iş dünyasından birçok isim üzüntülerini paylaştı.

8.06.2018Ekonomi
Nürnberg’te birlik ve beraberlik iftarı

Nürnberg’te birlik ve beraberlik iftarı

DİTİB’e bağlı Nürnberg Eyüp Sultan Camii tarafından düzenlenen geleneksel iftar büyük ilgi gördü. Yüzlerce kişinin katıldığı iftar programında sığınmacılar da unutulmadı.

4.06.2018Avrupa
30 yıl sonra ilk kez duydu... Çocuklar gibi ağladı

30 yıl sonra ilk kez duydu... Çocuklar gibi ağladı

MUĞLA'da, otomobil firmasında temizlik işçisi olarak çalışan, doğuştan işitme engelli Ömer Samut (30), iş yeri sahibinin kendisine aldığı işitme cihazıyla ilk kez duydu. Eşinin ve kendisinin Sosyal Güvenlik Kurumu'nca (SGK) karşılanan cihaz hakkını engelli 2 çocuğuna kullandığını belirten Samut, "Müziğin sesini duyunca çocuk gibi ağladım. Dünyaya yeniden geldim" dedi.

4.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

TL için yine zor bir hafta olacak

YENİ ekonomi yönetimi yarattığı Orta Vadeli Program (OVP) beklentisiyle piyasaların bozulmasını frenlemeye çalışırken, TL’deki kayıpların yeni haftayla birlikte devam ettiği görülüyor. Dün yeniden 4.90 TL seviyesine çıkan dolar kurunun, bu haftaki gelişmelerle birlikte daha da yükselmesinden endişe ediliyor.

30.07.2018

Ramaphosa: Evimdeki beyaz eşya o şirketin ürünü

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) Liderler Zirvesi’ne katıldığı Johannesburg’ta Güney Afrika Cumhurbaşkanı Matamela Cyril Ramaphosa ile görüşürken, ülkede Koç Holding’e bağlı Arçelik’e ait şirketi anımsattı:

29.07.2018

Ankara kulislerinden bildiriyorum: İşte muhtemel yeni bakanlar

ŞU yaz sıcağında Bodrum ya da Çeşme’de değil de Ankara’dayım.

7.07.2018

‘Üç Türkiye’

CUMHURBAŞKANI Erdoğan yüzde 52.6 oyla bir seçim zaferi daha kazandı fakat partisi 1 Kasım 2015 seçimlerine göre yaklaşık 8 puan oy kaybetti, 49.5’ten 41.9’a indi.

27.06.2018