EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Murat Uysal

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.481 haberi bulunmuştur.

Murat Uysal Haberleri

MEDYADAN : Genel

MEDYADAN : Genel

“AKP’yi CHP kurtardı” demiş - Gazi bir yolunu bulup manşet olurdu, siz asıl o garip köylüyü haber yapsaydınız - Haber Merkezi’nden bir süper espri daha - Katil zanlısının etnik kökenini dört kere yazmak şart mıydı - Leonardo Da Vinci kitap mı yazmış - Peynirde süt yok, diye okuyunca şaşmış - Bazı hafızalar pek seçici olur - Hemen hemen tam 1051 yıl - Lafa değil kimin söylediğine bak - Hıncal Abi, feministler amutta mı duruyor - Eleştirmeyi de öğreneceğiz inşallah...

28.03.2004Gündem
Abankta Tuncay Özilhan yeniden başkan

Abank'ta Tuncay Özilhan yeniden başkan

Alternatifbank Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Tuncay Özilhan yeniden seçildi.

30.03.2004Ekonomi
Tiyatro Festivalindeyeni ve genç buluşmalar

Tiyatro Festivali'nde"yeni ve genç" buluşmalar

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından bu yıl 17 Mayıs ile 4 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan 14. Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali, genç toplulukları da seyirciyle buluşturuyor. Genç sanatçılara, yaratıcı yorumlara tanıdığı olanakları genişletmek ve tiyatromuzun dünya sanat arenasında ivme kazanmasını sağlamak amacıyla programa eklenen bu bölümde sekiz topluluk yeralıyor. Yeni Buluşmalar başlıklı bölümün sponsorluğunu Hürriyet Gazetesi üstleniyor.

11.05.2004Gündem
Piyasaların 30 etkin oyuncusu

Piyasaların 30 etkin oyuncusu

Ekonomist Dergisi, Türkiye’de bir ilke imza attı ve para piyasalarının en etkin 30 ismini belirledi. Bu isimlerin arasında bürokrat, patron, bankacı, borsacı ve şirketlerin fonlarını yöneten profesyoneller yer alıyor. Listenin başında da Merkez Bankası Başkanı Süreyya Serdengeçti var.

1.06.2004Ekonomi
Herkesin yaptığının tersini yaptılar  bir yılda 11 trilyon kazandırdılar

Herkesin yaptığının tersini yaptılar bir yılda 11 trilyon kazandırdılar

Kimi Beymen’in kreatif direktörü, kimi Benetton’un genel müdürü, kimi Rafineri Reklam Ajansı’nın başkanı, kimi iletişim öğrencisi... Toplam 25 kişiler. Haftada bir gün, beş saatliğine bir araya gelip koskoca bir marka yarattılar.

26.06.2004Kelebek
Avrupada Osmanlıyı geçtik, fabrika kapattırmayın yeter

Avrupa'da 'Osmanlı'yı geçtik, fabrika kapattırmayın yeter

Anadolu Grubu İcra Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, "Yurtdışında fabrika sayımız artacak. Sırbistan fabrikamız ile Osmanlı sınırını aştık" dedi. Türkiye'deki vergiler için "adamı dışarda büyümeye iter" yorumu yapan Özilhan, Türkiye'de yeni yatırım için, "Bize fabrika kapattırmasınlar yeter" diye konuştu.

8.02.2005Ekonomi
Genç iletişimcilerin gecesi

Genç iletişimcilerin gecesi

Aydın Doğan Vakfı’nın nitelikli medya çalışanı ve yöneticisi yetişmesine katkı sağlamak amacıyla iletişim fakülteleri arasında düzenlediği Aydın Doğan Vakfı 16’ncı Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenler, önceki akşam Doğan TV Center’da düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

3.03.2005Gündem
Genç iletişimcilerin gecesi

Genç iletişimcilerin gecesi

Aydın Doğan Vakfı’nın iletişim fakülteleri arasında düzenlediği Aydın Doğan Vakfı 16’ncı Genç İletişimciler Yarışması’nda dereceye girenler, önceki akşam ödüllerini aldılar.

3.03.2005Gündem
Kadına yönelik şiddete karşıysanız bugün bir fotoğraf satın alın

Kadına yönelik şiddete karşıysanız bugün bir fotoğraf satın alın

Kimi, pek çok savaş bölgesinde bombalar altında çalışmış bir fotoğrafçı, kimi Amerika’da fotoğraf, illüstrasyon, kolaj sergileri açmış bir sanatçı, kimi fotoğrafa yeni adım atmış bir amatör, kimi nü ve moda fotoğraflarıyla tanınan bir ünlü, kimi kısa film ve belgesel yönetmeni, kimi akademisyen, foto muhabiri...

13.05.2005Kelebek
Dünya mimarları, çok renkli şehir İstanbul’da

Dünya mimarları, çok renkli şehir İstanbul’da

1948’den beri üç yılda bir düzenlenen Uluslararası Mimarlık Kongresi’nin 22’ncisi bu pazar İstanbul’da başlıyor. 7 Temmuz’a kadar sürecek olan kongrenin ev sahibi TMMOB Mimarlar Odası. Kongreye 10 bin katılımcı bekleniyor. Organizasyon, İstanbul Kongre Vadisi’nde (Lütfi Kırdar Sergi Sarayı ve Açıkhava Tiyatrosu arasındaki bölge) gerçekleştirilecek.

30.06.2005Gündem
Turizmin başkentine içki kıskacı

Turizmin başkentine içki kıskacı

Finike, Kumluca, Kemer, Demre, Korkuteli, Gazipaşa, Gündoğmuş ve İbradı kaymakamlıklarının, içkili yer bölgeleriyle ilgili ‘Kırmızı Harita’yı belirleyip onaylanmak üzere İl Genel Meclisi’ne göndermesi tartışma yarattı. CHP’liler, ‘Bu karar çağdaş Türkiye’ye yakışmıyor’ dediler.

6.12.2005Gündem
Aydınlardan Pamuka destek

Aydınlardan Pamuk'a destek

169 aydın, yayınladıkları bir bildiri ile yargılanan Yazar Orhan Pamuk'a destek verdi. Bildiride, "Orhan Pamuk’un yargılanmasını ve bu yargılanma sırasında uğradığı saldırıları, ülkemizin demokratikleşme sürecine vahim bir müdahale olarak görüyor endişelerimizi ifade ediyoruz" denildi.

26.12.2005Gündem
Aydınların 301 bildirisi

Aydınların 301 bildirisi

Orhan Pamuk Davası, 6-7 Eylül Sergisi ve Ermeni Konferansı sırasında yaşananlardan rahatsızlık duyan 169 aydın, imzalı bir bildiri yayınlayarak, bu olayların demokratikleşme sürecine müdahale olduğunu vurguladı. Bildiride 301. ve 305. maddeleri kaldırılması istendi.

26.12.2005Gündem
Alkışlar genç iletişimcilere...

Alkışlar genç iletişimcilere...

Aydın Doğan Vakfı'nın, üniversitelerin lisans öğrencileri arasında düzenlediği 17'nci Genç İletişimciler Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

21.01.2006Gündem
Danıştay: TMSF, Şevket Demirel’in malını satamaz

Danıştay: TMSF, Şevket Demirel’in malını satamaz

Danıştay, TMSF’nin Egebank’tan doğan zararların tahsiline ilişkin kararının yürütmesini davacı Şevket Demirel yönünden durdurdu. Bu kararla, Şevket Demirel’e yönelik takip duracak. TMSF bu karara itiraz edecek. İtirazı bir üst kurul sıfatıyla Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu görüşerek karara bağlayacak.

23.02.2006Ekonomi
TMSF, Şevket Demirel kararına itiraz edecek

TMSF, Şevket Demirel kararına itiraz edecek

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkan Yardımcısı Salim Alkan, Danıştay 13. Dairesi'nin, TMSF'nin Egebank'tan doğan zararların tahsiline ilişkin kararının yürütmesini Şevket Demirel yönünden durdurmasına ilişkin olarak, sözü edilen kararlara yasal süresi içinde itiraz edileceğini belirterek, yürütmeyi durdurma kararının, 23 Haziran 2005 tarihinde yönetim ve denetimi devralınan 9 şirket ile ilgili 248 sayılı Fon Kurulu kararını ve uygulamasını etkiler mahiyet taşımadığını bildirdi.

24.02.2006Ekonomi
Emniyet Müdürlüğünde terfiler belli oldu

Emniyet Müdürlüğü'nde terfiler belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir üst sınıfa terfi eden 562 emniyet müdürü ve emniyet müdürlüğüne terfi eden 404 emniyet amirinin isimleri belli oldu.

9.05.2006Spor Arena
Antik mozaik kentinde çağdaş sanat buluşması

Antik mozaik kentinde çağdaş sanat buluşması

Antikçağ’ın göz alıcı sanat eserlerini topraklarında barındıran Antakya, bugünden başlayarak 10 gün boyunca modern sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Sanatın sokağa çıkıp, gündelik hayatın içine karışacağı etkinliklere polemiğe açık bir isim verildi: "Aslında Öyle Bir Şey Yok!" İstanbul ve Antalyalı 40 sanatçı, Uluslararası Antakya Çağdaş Sanat Buluşması süresince çarşı, han, okul, köprü gibi mekanlarda enstalasyon, sergi, oyun, performans, atölye çalışması, belgesel gösterimi gerçekleştirecek.

11.05.2006Kelebek
Balıkesirdeki Cemre-Zehir” operasyonunda 10 tutuklama

Balıkesir'deki Cemre-Zehir” operasyonunda 10 tutuklama

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'nce, Balıkesir ve Adana'da, uyuşturucu madde ve silah kaçakçılığı yaptıkları iddia edilen iki örgüte yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınan 24 kişiden 10'u tutuklandı.

6.06.2006Gündem
Danıştay Şevket Demirel’i kurtardı, TMSF şaştı kaldı

Danıştay Şevket Demirel’i kurtardı, TMSF şaştı kaldı

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu’ndan, Egebank’tan dolayı TMSF’nin Şevket Demirel’e ilişkin takibat yapamayacağı yönünde bir karar çıktı. Daha önce tam aksi yönde bir karar bulunduğunu hatırlatan TMSF Başkanı Ahmet Ertürk, "Ne gerekçe ne de delil değişmiş değil. Neden daha önceki kararın tam tersi bir karar verildiğini anlamış değiliz" dedi.

25.07.2006Ekonomi
Burdurda otobüs kazası: 4 ölü, 42 yaralı

Burdur'da otobüs kazası: 4 ölü, 42 yaralı

Burdur'da, bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu, ilk belirlemelere göre 4 kişi öldü, 42 kişi yaralandı.

27.08.2006Gündem
İzmiri soyan çete yakalandı

İzmir'i soyan çete yakalandı

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir'in yanı sıra 4 ili kapsayan ve “Gökkuşağı” adını verdikleri operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü kurdukları, piyasaya sahte para sürme, kopya kredi kartı hazırlama ve kullanma, silah kaçakçılığı, uyuşturucu satma, change (motor ve şasi numarası değiştirilmiş) oto ve sahte belge düzenleme, izinsiz tarihi eser bulundurma gibi suçlara karıştıkları ileri sürülen 26 kişiyi yakaladı.

27.09.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Isparta’ya gel, gör!

‘DEMİRELLER’İN Isparta kalesi neden düştü?’ (4.4.2004) başlıklı yazımız yayınlandıktan iki gün sonra tepkiler aldık.

6.04.2004

Büyükşehir’de neler oluyor

BÜYÜKŞEHİR Belediye Meclisi’nde kabul edilen Göztepe’ye cami olayı üzerine gazeteciler Başkan Kadir Topbaş’a yönettikleri soruya şu yanıtı alıyorlar:

19.10.2005

AKP’li Lokman Ayva feryat ediyor: İktidar yok

AKP İstanbul milletvekili Lokman Ayva, önceki akşam 19.30 sıralarında arıyor.

20.10.2005

Tekstilin yerine ‘döküm’

ADEM Arı, Sollingen’de otomotiv sanayi için alüminyum döküm işi yapıyor. Bir süre öncesine kadar 130 işçi çalıştırırken, krizden sonra işçi sayısı 30’lara kadar düşmüş.

21.10.2005

Almanya’dan dışarıya doktor göçü başladı

KUZEY Ren Vestfelya’nın Düsseldorf’taki parlamento binası önünde 2000’e yakın doktor, yağmur altında eylem yapıyor.

22.10.2005

IMF engel olmasın 4 milyar dolar getirelim

ÖNCE Otomotiv Sanayi Derneği (OSD) Genel Sekreteri Prof. Ercan Tezer aradı: "1000 Mühendise Kapıyı Açacak Yatırım IMF’ci Anne Krueger’den döndü başlıklı yazınızı okudum. Aynı sorun otomotiv sektörü için de geçerli."

5.08.2006