EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Murat Çetinkaya

Murat Çetinkaya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Murat Çetinkaya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.946 Murat Çetinkaya haberi bulunmuştur.

Murat Çetinkaya Haberleri

Konsoloslukta birlikte öldüler

Konsoloslukta birlikte öldüler

İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu önünde meydana gelen patlamada, konsoloslukta temizlik görevlisi olarak çalışan Cafer ve Kiraz Gündüz çifti de hayatını kaybetti.

21.11.2003Gündem
Hafıza Panosu

Hafıza Panosu

Geçen hafta Türkiye iki korkunç gün yaşadı. Terör İstanbul'u dört noktada kalbinden vurdu. Kuledibi Büyükhendek Caddesi, Pangaltı Nakiye Ergül Sokak, Levent Büyükdere Caddesi ve Galatasaray Meşrutiyet Caddesi 50’den fazla insanın canını verdiği, yüzü aşkın çocuğun yetim ve öksüz kaldığı, yüzlerce kişinin yaralandığı dört lanetli adrese dönüştü.

22.11.2003Gündem
İstanbulda 20 Kasım kurbanları anıldı

İstanbul'da 20 Kasım kurbanları anıldı

Beyoğlu'nda bulunan İngiltere'nin İstanbul Başkonsolosluğu ile Levent'teki HSBC Bank'a yönelik 2 yıl önceki bombalı saldırılarda hayatlarını kaybedenler, düzenlenen törenlerle anıldı.

20.11.2005Gündem
Selçuk Üniversitesi Mehmet Meteyle anlaştı

Selçuk Üniversitesi Mehmet Mete'yle anlaştı

Beko Basketbol Ligi takımlarından Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, Bandırma Banvit'in antrenörü Mehmet Mete Babaoğlu ile prensipte anlaştı.

20.06.2007Basketbol
Dünya Bankasından Halkbanka 100 milyon euro kaynak

Dünya Bankasından Halkbank'a 100 milyon euro kaynak

Halkbank, Türkiye'de KOBİ'lerin orta ve uzun vadeli kredi ihtiyaçlarını karşılamaya dönük, “Dünya Bankası KOBİ Finansman Projesi” kapsamında Dünya Bankası ile 100 milyon avroluk anlaşma imzaladı.

3.07.2007Ekonomi
ABDli Braswell Selçuk Üniversitesinde

ABD'li Braswell Selçuk Üniversitesi'nde

Beko Basketbol Ligi'nde bu yıl ikinci yılını yaşayacak olan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, Amerikalı oyuncu Kevin Braswell ile bir yıllık sözleşme imzaladı.

24.07.2007Basketbol
Selçuk Üniversitesi, Serdar Köymenle anlaştı

Selçuk Üniversitesi, Serdar Köymen'le anlaştı

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi, kadrosunu Düzce Poyrazspor'dan forvet ve point guard pozisyonları oyuncusu Serdar Köymen ile takviye etti.

24.09.2007Spor Arena
Almanyanın yeni Türk yıldızı

Almanya'nın yeni Türk yıldızı

Almanya Kupası'nda dün oynanan karşılaşmalarda, Türk futbolcular da forma giydi.

11.08.2008Spor
Özgenere şok

Özgener'e şok

Bacanağı Osman Hamdi Demirkaya, 344 bin liralık borcunu ödemeyince fatura Futbol Federasyonu Başkanı’na çıktı. Mahmut Özgener’in Çeşme’deki yazlığına haciz geldi.

3.01.2009Futbol
Topçu itidal çağrısı yaptı

Topçu 'itidal' çağrısı yaptı

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, “Sayın Genel Başkanımız 40 yıllık mücadele hayatında kadere tam teslim olmuş bir şahsiyettir. Bu noktada bize, partililerimize düşen itidal içinde olmaktır” dedi.

25.03.2009Gündem
Sivasta seçim çalışmaları durduruldu

Sivas'ta seçim çalışmaları durduruldu

KAHRAMANMARAŞ yakınlarında düşen içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin bulunduğu helikopterin enkazını arama çalışmaları sürerken, Sivas'ta bulunan 6 siyasi parti temsilcileri ortak basın toplantısı düzenleyerek, seçim çalışmasını durdurduklarını açıkladı.

26.03.2009Gündem
Erdoğan: Arama çalışmaları devam ediyor

Erdoğan: "Arama çalışmaları devam ediyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin düştüğü bölgede “çalışmaların devletin tüm imkanlarıyla sürdürüldüğünü” söyledi.

26.03.2009Gündem
Zamana karşı nefes kesen yarış

Zamana karşı nefes kesen yarış

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu, Kahramanaraş’tan Yozgat’a götüren helikopter dağlık arazide düştü. Hazine’den yardım alamadıkları için partililerin aralarında topladıkları parayla kiralanan helikopterin enkazına, kötü hava koşulları nedeniyle ulaşılamadı.

26.03.2009Gündem
Bakan Atalayın aracının önünü kestiler

Bakan Atalay'ın aracının önünü kestiler

BBP'li bir grup İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın aracının önünü kesti. Jandarma ve grup arasında arbede çıktı. Çıkan arbedede 1 kişi bayıldı.

27.03.2009Gündem
Yazıcıoğlunun annesi perişan

Yazıcıoğlu'nun annesi perişan

KAHRAMANMARAŞ yakınlarında düşen içinde Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte 6 kişinin bulunduğu helikopterin enkazına bir türlü ulaşılamaması, annesi 87 yaşındaki Fidan Yazıcıoğlu'nu perişan ediyor. Olay sonrası beklediği iyi haberi bir türlü alamayan Fidan Yazıcıoğlu'nun fenalık geçirdiği ve sağlık ekiplerince müdahalede bulunulduğu bildirildi.

27.03.2009Gündem
Yazıcıoğlunun helikopteri düştü

Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştü

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun Kahramanmaraş'tan Yozgat'a götüren helikopter inişi sırasında düştü. Helikopterde 6 kişi vardı. Helikopterin düştüğü haberinden sonra devamlı olarak "Enkaza ulaşıldı... Yazıcıoğlu ve yanındakiler hafif yaralı...Yazıcıoğlu'nun ayağı kırıldı, şu anda ambulansla hastaneye getiriliyor" şeklinde çeşitli haberler geldi. Ancak 18.30 itibari ile Başbakanlık kaynakları ve İçişleri Bakanlığı kaynakları helikopterin enkazına dolayısıyla Yazıcıoğlu ve beraberindekilere henüz ulaşılamadığını açıkladı. Jandarma yetkilileri ise, asker korucu ve vatandaşların arama çalışması başlattıkları fakat bölgede fırtına başladığını açıkladı. Partisi de herkesi dua etmeye davet etti.

27.03.2009Gündem
Annesine TV izletmiyorlar

Annesine TV izletmiyorlar

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşılmasının ardından Sivas'ta olayın büyük üzüntüsü yaşanıyor.

27.03.2009Gündem
Sivas’taki aile ocaklarına ateş düştü

Sivas’taki aile ocaklarına ateş düştü

KAHRAMANMARAŞ’ın Göksun ilçesi yakınlarında Çarşamba günü düşen ve 47 saatlik arama sonrası enkazı bulunan helikopterdeki BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer 5 kişinin yaşamını yitirdikleri haberi, Sivas'ta büyük üzüntüye yolaçtı.

27.03.2009Gündem
Yazıcıoğlunun annesinin evinde büyük acı

Yazıcıoğlu'nun annesinin evinde büyük acı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun 87 yaşındaki annesi Fidan Yazıcıoğlu'nun bulunduğu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu'nun Mimar Sinan Mahallesi'ndeki evinde, enkaza ulaşıldığı haberleri üzerine büyük üzüntü yaşandı.

27.03.2009Gündem
Hayatları pahasına buldular

Hayatları pahasına buldular

Muhsin Yazıcıoğlu’yla birlikte 6 kişiyi taşıyan helikopterin enkazını, camide anons yapıp, 17 kişilik ekip hazırlayan Döngel köylüleri buldu. Keş Dağı’nın Kanlıçukur mevkiinde bulunan enkazdakilerin üzerlerinde 2 santim kalınlığında buz tabakası olduğunu söyleyen köylüler de donma tehlikesi geçirdi.

27.03.2009Gündem
Düşen helikopterde kimler var

Düşen helikopterde kimler var

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nu önceki gün Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit İlçesi'nden Yozgat'ın Yerköy İlçesi'ne götürürken düşen helikopterin enkazına ulaşıldı. Kazada BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu da dahil 6 kişinin cesedine ulaşıldı.

28.03.2009Gündem
Yazıcıoğlunu kaybettik

Yazıcıoğlu'nu kaybettik

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekilerin hayatını kaybettiğini açıkladı. Yazıcıoğlu'nun cenazesi Kızılöz Köyü'ne getirildi.

28.03.2009Gündem
Çarşambadan bu yana neler yaşandı

Çarşamba'dan bu yana neler yaşandı

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekileri Yozgat'a götürürken önceki gün düşen helikopterin enkazına olaydan yaklaşık 47 saat sonra ulaşıldı.

28.03.2009Gündem
Bakan Atalay: Bir cenaze bulunamadı

Bakan Atalay: Bir cenaze bulunamadı

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, ''Şu ana kadar 5 kişinin cesedi bulundu. Bir kişi ise hala aranıyor'' dedi.

28.03.2009Gündem
Alperenler: Üşüyoruz Koca Reis

Alperenler: Üşüyoruz Koca Reis

Kahramanmaraş’ın Göksun İlçesi’nde düşen helikopterde hayatını kaybeden ve cesedinin bulunduğu dün öğle saatlerinde açıklanan BBP Genel Başkanı ile 4 kişinin naaşları, dün Genelkurmay, Doğal Afetler Arama ve Kurtarma (DAK) timlerine ait helikopterle 2 bin 500 rakımlı dağdan indirildi.

28.03.2009Gündem
Cenazeler Ankaraya geldi

Cenazeler Ankara'ya geldi

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile helikopter kazasında hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesi Ankara'ya ulaştı.

29.03.2009Gündem
Dalmaz: Arama çalışmaları sürüyor

Dalmaz: Arama çalışmaları sürüyor

Sivas Valisi Veysel Dalmaz, İHA muhabiri İsmail Güneş'i arama çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Çok değerli arkadaşımızı kaybetmek istemiyoruz” dedi.

29.03.2009Gündem
BBPlilerin cenazeleri Sivasta

BBP'lilerin cenazeleri Sivas'ta

KAHRAMANMARAŞ yakınlarında seçim mitingine giderken düşen helikopterde BBP Genel Başkanı ile birlikte yaşamını yitiren 5 kişiden BBP Sivas teşkilatından 3 kişinin cenazeleri özel uçakla kente getirildi. Havalalında yakınları gözyaşlarına boğulurken, uzun araç konvoyları eşliğinde cenazeler ambulanslarla 3 ayrı hastaneye götürüldü.

30.03.2009Gündem
Sivasta BBPlileri 25 bin kişi uğurladı

Sivas'ta BBP'lileri 25 bin kişi uğurladı

Kahramanmaraş’ta düşen helikopterde Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu, pilot Kaya İstektepe ve gazeteci İsmail Güneş ile birlikte yaşamlarını yitiren BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve Belediye Meclisi üye adayı Murat Çetinkaya’nın cenaze törenine 25 bin kişi katıldı.

30.03.2009Gündem
Bülent Uygundan Yazıcıoğluna şiir

Bülent Uygun'dan Yazıcıoğlu'na şiir

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Kahramanmaraş'taki helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler için yazdığı şiirle duygularını ifade etti.

1.04.2009Gündem
Düşen BBP helikopteri Ankaraya götürüldü

Düşen BBP helikopteri Ankara'ya götürüldü

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişiyi taşırken düşen helikopterin, Keş Dağı'ndaki enkazı, Ankara'ya götürüldü.

16.05.2009Gündem
Helikopter kazasında ölenlerin mezarları yaptırıldı

Helikopter kazasında ölenlerin mezarları yaptırıldı

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopter kazasında hayatını kaybedenlerin kent merkezinde bulunan mezarları yaptırıldı. Ziyaret için gelen yakınları mezar taşlarına sarılıp gözyaşı döktü.

27.03.2010Gündem
BBP helikopter kazasıyla ilgili şok rapor

BBP helikopter kazasıyla ilgili şok rapor

Büyük Birlik Partisi lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili Adli Tıp raporuna göre, helikopterde bulunanlar havada karbonmonoksit soludu. Pilot Kaya İstektepe bayılınca kontrolden çıkan helikopter dağa çakıldı.

20.10.2010Gündem
İsmail Güneşin oğlundan kan örneği alındı

İsmail Güneş'in oğlundan kan örneği alındı

KAHRAMANMARAŞ'ta 25 Mart 2009 tarihinde düşen helikopterde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlkte yaşamını yitiren 5 kişiden biri olan gazeteci İsmail Güneş'in oğlundan kan örneği alındı. Kan örneğinin, Güneş'in kan değerlerindeki düşüklüğün, zehirlenme şüphesini gündeme getirmesi üzerine savcılık kararıyla alındığı bildirildi.

7.12.2010Gündem
Şarkıcı cinayetine 15 yıl hapis cezası

Şarkıcı cinayetine 15 yıl hapis cezası

KONYA’nın Kulu İlçesi’nde bir gazinoda kendisi gibi şarkıcılık yapan arkadaşı 38 yaşındaki Erol Özmen’i bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle tutuklu olarak yargılanan 24 yaşındaki Emre Ünsal, duruşmadaki iyi hali ve tahrik indirimi uygulanarak 15 yıl hapis cezasına mahkum oldu.

28.02.2011Gündem
Yazıcıoğlu anıldı

Yazıcıoğlu anıldı

Kahramanmaraş’ta 2 yıl önce seçim mitinginden dönerken düşen helikopterde hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindekiler Sivas’ta anıldı.

26.03.2011Gündem
İşte Yazıcıoğlunun kaza raporu

İşte Yazıcıoğlu'nun kaza raporu

Kahramanmaraş'ta 25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen ve eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili oluşturulan Araştırma Komisyonu raporu, TBMM Genel Kurulunda bugün görüşülecek.

7.04.2011Gündem
3 kıta 8 ülkede çalıştım, ilk defa Rekabet Kurumunun karşısındayım

3 kıta 8 ülkede çalıştım, ilk defa Rekabet Kurumu'nun karşısındayım

Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pandır, otomotiv sektöründe bir çok ülkede çalışmasına rağmen ilk defa Rekabet Kurumunun karşısına geldiğini belirtirken, “Rekabet hukukunun çok daha kurumsallaştığı ülkelerde dahi böyle şey başımıza gelmemişti” dedi.

13.04.2011Ekonomi
Böyle rekabet sorgusu görmedim

Böyle rekabet sorgusu görmedim

Rekabet Kurulu’nca motorlu taşıtlar sektöründe rekabetin ihlal edildiği gerekçesiyle başlatılan soruşturmada savunma yapan Tofaş CEO’su Ali Pandır, “Neden burada olduğumuzu ve neye suçlandığımızı defalarca okumama rağmen, yabancı ortaklarımıza anlatmakta güçlük çekiyorum. General Motors yöneticisi olarak 8 ülkede çalıştım, böyle soruşturma görmedim” dedi.

13.04.2011Ekonomi
Fethiyede paraşüt kazası

Fethiye'de paraşüt kazası

Muğla'nın Fethiye ilçesinde meydana gelen paraşüt kazasında yaralanan bir kişi, tedavi altına alındı.

4.05.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Küresel felaket ve sorumluluğumuz

DÜNYAMIZ bir çevre felaketiyle karşı karşıya. Bilim adamlarının tespitlerine göre, karbondioksit oranı artıyor, okyanuslar ısınıyor, buzullar eriyor, deniz seviyesi yükseliyor.

22.02.2007

Marmara’ya uygun ’Ro-Ro elbisesi’ dikiyoruz, İstanbul’u kurtaracağız

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İDO’yu (İstanbul Deniz Otobüsleri) geçen gün Genel Müdür Dr. Ahmet Paksoy’dan dinledim. Şehir hatları vapurlarının bünyelerine katılmasıyla birlikte İDO, 80 gemi-vapurluk bir filoya ulaşmış.

7.06.2007

İletişimde rekabet ve uyum sorunu

BİR süre önce yapılan ve dört gün süren Ulusal Bilişim Kurultayı’nda, ağırlıklı olarak ele alınan konulardan biri de “iletişim sektörü”ile ilgiliydi.

3.10.2010