EKSTRA
MENÜ

Munzur Dağları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 209 haberi bulunmuştur.

Munzur Dağları Haberleri

Erzincanın yaban hayatı zenginliği fotokapanlarla kayıt altına alındı

Erzincan'ın yaban hayatı zenginliği fotokapanlarla kayıt altına alındı

Erzincan'da doğal yaşamın korunması için kurulan 70 fotokapanın görüntülediği çok sayıda ayı, kurt, tilki, keklik, çengel boynuzlu dağ keçisi, domuz, vaşak ve tavşan gibi hayvanlar, kentin yaban hayatı zenginliğini ortaya koydu.

7.10.2021Haber
Manzara eşliğinde en tehlikeli yol: Karanlık Kanyon

Manzara eşliğinde en tehlikeli yol: Karanlık Kanyon

Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde; etrafında Munzur Dağları, arada akan Karasu Nehri var. Buraya Kemaliye Boğazı deniyor. İlk görüşüm 2016’da Doğu Ekspresi ile Kars’a giderken karlı bir kış günüydü... Öyle muhteşem bir rengi vardı ki o gün bugündür hep planlarım arasındaydı ziyaret etmek. Bir gün yolum ama öyle ama böyle oradan geçecekti, bu yaz geçti, işte yaşadıklarım...

12.09.2021Seyahat
Türkiye’ye bahar geldi, her yer çiçek açtı

Türkiye’ye bahar geldi, her yer çiçek açtı

Karadeniz, bozkır ve Akdeniz gibi farklı iklim kuşaklarına sahip olması; sıradağlar, ovalar, yaylalar, vadiler gibi çok çeşitli coğrafi özelliklere ev sahipliği yapması Anadolu’yu doğa açısından ayrıcalıklı ve eşsiz kılıyor. Bu ayrıcalığı yaşamanın en güzel yöntemiyse baharda yola düşmek. Bugünlerde rotanızı nereye çevirirseniz çevirin karşınıza çiçeklerle bezeli rengârenk kırlar çıkacak.

25.04.2021Seyahat
Annesinin reddettiği oğlak Dinaya torunları gibi bakıyorlar

Annesinin reddettiği oğlak 'Dina'ya torunları gibi bakıyorlar

TUNCELİ'nin Ovacık ilçesinde Yarar ailesi, doğum sonrası annesinin sahip çıkmadığı oğlağı evlerinde beslemeye başladı. Dina’yı yıkayıp kurutma makinesiyle tüylerini kurutarak günde 3 kez biberonla besleyen Gülseren Yarar, "2 torunum var ve kendileri il dışında yaşıyorlar. Salgın nedeniyle buraya gelemiyorlar. Ben de Dina'yı torunlarımın yerine koydum" dedi.

22.04.2021Gündem
Kış uykusundan uyanan 2 bozayı havadan dronla görüntülendi

Kış uykusundan uyanan 2 bozayı havadan dronla görüntülendi

Kar yağışının etkili olduğu Tunceli'nin Ovacık ilçesi el değmemiş doğası, yaban hayatı ve boylu boyunca uzanan dağlarıyla doğaseverlere eşsiz manzaralar sunuyor. Munzur Dağları'ndaki Kırk Merdiven bölgesindeki yuvalarında yaklaşık 4 ay uyuyup, kışı geçiren boz ayılar, son günlerde havaların ısınmasıyla yiyecek aramak ve yağ depolamak için doğada görünmeye başladı. Doğal yaşam alanlarında dolaşan 2 bozayı, bölgeye giden dağcılar tarafından dron ile görüntülendi.

22.03.2021Haber
Munzur Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Munzur Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Munzur Vadisi Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Munzur Vadisi Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Ülkemizde birçok park alanı koruma altına alınmıştır. Munzur vadisi milli parkı da o parklardan bir tanesidir. Oldukça güzel bir milli park alanı olan Munzur vadisi milli parkında birçok imkan bulunmaktadır. Tatilini burada geçirmek isteyenler Munzur vadisi milli parkı ile birlikte ailecek çok güzel bir tatil deneyimi yaşamaktadırlar. Munzur vadisi milli parkı görülmeye değer bir milli parktır. Son günlerde arama motorlarında da sıkça araştırılan bir milli park olmuştur. Peki Munzur vadisi milli parkı nerededir? Munzur vadisi milli parkına nasıl gidilir? İşte Munzur vadisi milli parkı ile ilgili bütün bilinmesi gerekenler.

24.02.2021Seyahat
Teröristlerden temizlenen Munzur Dağlarında moda çekimi

Teröristlerden temizlenen Munzur Dağları'nda moda çekimi

Tunceli'de bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinden temizlenen Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanılmaya başlandı. Moda çekimi için Tunceli'ye gelen ve 'The Miss Globe' güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, "İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok. Burada huzur, moda, barış ve sanat var. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum" dedi.

5.02.2021Gündem
Ovacıkta kayak merkezi tatilcilerle doldu

Ovacık'ta kayak merkezi tatilcilerle doldu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, etkili olan kar yağışının ardından kayak merkezinde sezon açıldı. Ovacık Kayak Merkezi'nin otelinde konaklayanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmasıyla ve sömestir tatilini fırsat bilenler, pistleri doldurdu.

25.01.2021Seyahat
Ergan Dağı Kayak Merkezinde sezon başladı

Ergan Dağı Kayak Merkezi'nde sezon başladı

Erzincan ve çevresinde etkili olan yoğun kar yağışının ardından Ergan Dağı Kayak Merkezi’nde kayak sezonu açıldı. Kayak tutkunları ve bölge halkı, bugün sabah erken saatlerden itibaren kayak merkezine akın etti.

20.01.2021Seyahat
Kızılırmak Deltası’ndan sonra Gediz Deltası da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girme yolunda... Darısı diğerlerinin başına

Kızılırmak Deltası’ndan sonra Gediz Deltası da UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girme yolunda... Darısı diğerlerinin başına

Her karışı farklı bir canlıya ev sahipliği yapan Anadolu’da, UNESCO kriterlerini karşılayan, insanlığa miras onlarca yer var. Hepsi barındırdığı doğal güzellikler ve canlı türleri açısından ayrı öneme sahip. Bu değerlerimizin farkına varmak için aralarından öne çıkanlarda güzel bir gezintiye var mısınız?

17.01.2021Hürriyet Pazar
Munzur Vadisi Milli Parkından mistik manzaralar

Munzur Vadisi Milli Parkı'ndan mistik manzaralar

Tunceli'nin muhteşem doğal manzaralarına ev sahipliği yapan Munzur Vadisi Milli Parkı, dağları ve ormanları kaplayan sisle mistik manzaralara sahne oldu.

4.12.2020Gezi
Ovacık, doğal güzellikleri, zengin florası ve endemik türleriyle hayran bırakıyor

Ovacık, doğal güzellikleri, zengin florası ve endemik türleriyle hayran bırakıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, sonbaharın doğaya yansıyan sarı, yeşil ve kızıl tonları kartpostallık manzaralar oluşturuyor.

2.11.2020Seyahat
Gölleri, akarsuları, yaylaları ve vadileriyle ekoturizm cenneti: Erzincan

Gölleri, akarsuları, yaylaları ve vadileriyle ekoturizm cenneti: Erzincan

Erzincan gölleri, akarsuları, kaplıca suları, dağları, yaylaları ve vadileriyle oldukça zengin bir kaynağa sahip olarak bölgenin ekoturizm cenneti halinde.

22.10.2020Seyahat
Erzincanın yüksekleri beyaza büründü

Erzincan'ın yüksekleri beyaza büründü

ERZİNCAN'da, dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren yağmurla birlikte hava sıcaklığı düşerken, Keşiş ve Munzur Dağları'na kar yağdı.

21.10.2020Haber
Doğa tutkunlarının uğrak adresi: Kepır Gölü

Doğa tutkunlarının uğrak adresi: "Kepır Gölü"

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları'nda yer alan 3 bin 377 rakımlı Kepır Gölü, eşsiz güzelliğiyle yaz aylarında doğaseverlerin uğrak noktası oluyor.

13.08.2020Seyahat
Ovacıkta yıldızların büyüleyici görüntüleri

Ovacık'ta yıldızların büyüleyici görüntüleri

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, gece karanlığında gökyüzü uzun pozlama tekniğiyle görüntülendi.

17.07.2020Gündem
Munzur Dağları, yaylaları ve buzul gölleriyle doğaseverleri cezbediyor

Munzur Dağları, yaylaları ve buzul gölleriyle doğaseverleri cezbediyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları, eşsiz güzellikteki yaylaları ve buzul gölleriyle doğaseverlerin ilgisini çekiyor.

7.07.2020Seyahat
Tunceli dağlarındaki buzul gölleri güzel manzaralar oluşturuyor

Tunceli dağlarındaki buzul gölleri güzel manzaralar oluşturuyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, 3 bin rakımlı Kepır Yaylası'nda karların erimesiyle oluşan farklı noktalardaki buzul gölleri ve çevresi, görenleri hayran bırakıyor.

18.06.2020Seyahat
Munzur Dağlarındaki saklı güzellik: Dalik Şelalesi

Munzur Dağları'ndaki saklı güzellik: "Dalik Şelalesi"

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları'nda karların erimesiyle yaklaşık 50 metre yükseklikten akan Dalik Şelalesi, doğal güzelliğiyle cezbediyor.

17.06.2020Keyif
Munzur Dağlarındaki saklı güzellik: Dalik Şelalesi

Munzur Dağları'ndaki saklı güzellik: Dalik Şelalesi

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları'nda karların erimesiyle yaklaşık 50 metre yükseklikten akan Dalik Şelalesi, doğal güzelliğiyle cezbediyor.

17.06.2020Seyahat
Ovacık düğün çiçekleriyle renklendi

Ovacık düğün çiçekleriyle renklendi

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle açan düğün çiçekleri görsel şölen sunuyor.

8.05.2020Seyahat
Baharın müjdecisi çiğdem ve nergisler Tuncelide görsel şölen sunuyor

Baharın müjdecisi çiğdem ve nergisler Tunceli'de görsel şölen sunuyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle karların eridiği alanlarda açan çiğdem ve nergisler kartpostallık manzaralar oluşturuyor.

21.04.2020Seyahat
Ovacıkta açan ters laleler göz kamaştırıyor

Ovacık'ta açan ters laleler göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, ilkbaharın gelişiyle bir evin bahçesinde açan ters laleler, görenleri hayran bırakıyor.

21.04.2020Gündem
Munzur Dağlarının saklı güzelliği: Harami Deresi

Munzur Dağları'nın saklı güzelliği: Harami Deresi

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Munzur Dağları arasında yer alan Harami Deresi, el değmemiş ve eşsiz doğasıyla keşfedilmeyi bekliyor.

20.04.2020Seyahat
Baharda yağan kar Ovacıkın doğasına güzellik kattı

Baharda yağan kar Ovacık'ın doğasına güzellik kattı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde etkili olan kar yağışı sonrası beyaz örtüyle kaplanan baharın habercisi kardelen ve kar çiçekleri, kartpostallık görüntüler oluşturdu.

3.04.2020Seyahat
Ovacıkta İlkbahar Güzelliği

Ovacık'ta İlkbahar Güzelliği

Tunceli'de kışın sert ve uzun geçtiği Ovacık ilçesinde ilkbaharın etkisiyle oluşan eşsiz doğal güzellikler göz kamaştırıyor.

31.03.2020Seyahat
Baharın habercisi kar çiçeklerinin göz alıcı güzelliği

Baharın habercisi kar çiçeklerinin göz alıcı güzelliği

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde ilkbaharın gelişiyle açan kar çiçekleri, seyrine doyumsuz manzaralar oluşturdu.

30.03.2020Seyahat
Tuncelide doğaseverler 1,5 metrelik karda kamp yaptı

Tunceli'de doğaseverler 1,5 metrelik karda kamp yaptı

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde bir grup doğasever, kalınlığı 1,5 metreyi bulan kar tabakası üzerinde çadır kurarak kamp yaptı.

11.02.2020Seyahat
Türkiyenin kış cenneti Dünya basınında manşet oldu...

Türkiye'nin kış cenneti! Dünya basınında manşet oldu...

Anadolu Ajansı'nın foto muhabiri  Sidar Can Eren tarafından fotoğraflanan kareler, dünya basınında da geniş yankı buldu. Aralarında Guardian, The Telegraph'ın da bulunduğu uluslararası medya kuruluşu, bu doğal güzelliğe sayfalarında yer verdi.

15.01.2020Seyahat
Ovacık Kayak Merkezi kayakseverlerin ilgi odağı oldu

Ovacık Kayak Merkezi kayakseverlerin ilgi odağı oldu

Gençlik ve Spor Bakanlığınca 5 yıl önce 5 milyon liralık yatırım ile Ovacık ilçesinde hizmete sunulan 1500 rakımlı kayak merkezi, çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

14.01.2020Seyahat
Tuncelide kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu

Tunceli'de kırağı kartpostallık görüntüler oluşturdu

Ovacık ilçesinde etkili olan soğuk hava nedeniyle kırağı tutan ağaç ve bitkiler güzel görüntü oluşturdu.

18.12.2019Seyahat
Tuncelide kırağı tutan bitkiler güzel görüntü oluşturdu

Tunceli'de kırağı tutan bitkiler güzel görüntü oluşturdu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde gece saatlerinde etkili olan soğuk hava nedeniyle bitkilerin üzerinde kırağı oluştu.Her mevsim doğal güzellikleriyle...

22.11.2019Seyahat
Ovacıkta güz renkleri göz kamaştırıyor

Ovacık'ta güz renkleri göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Ovacık ilçesi, sonbaharda doğaya yansıyan sarı tonlarla göz alıcı güzelliğe büründü.

7.10.2019Seyahat
Bisikletiyle 7 yıldır Türkiyeyi geziyor

Bisikletiyle 7 yıldır Türkiye'yi geziyor

Türkiye'nin birçok şehrini 7 yıldır bisikletiyle gezen Ahmet Cevdet Avcı, gittiği yerlerde hem yeni insanlarla tanışıyor hem de tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri yerinde görme imkanı buluyor.

1.10.2019Seyahat
Munzur Gözelerinde hafta sonu yoğunluğu

Munzur Gözeleri'nde hafta sonu yoğunluğu

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde yer alan ve yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen Munzur Gözeleri, hafta sonu tatili dolayısıyla çevre il ve ilçelerden birçok ziyaretçinin uğrak noktası oldu.

9.09.2019Seyahat
Türkiye’nin canlı çeşitliliği açısından en zengin 10 dağı

Türkiye’nin canlı çeşitliliği açısından en zengin 10 dağı

Her bir tür milyonlarca yılın bilgisini taşıyan bir kitapsa, Türkiye dünyanın en zengin kütüphanesidir...

18.08.2019Hürriyet Pazar

Muhteşem manzarasıyla Girlevik Şelalesi ve Ergan Dağı

En sıcak yaz günlerinde bile buz gibi serinliği ile 30 metre yükseklikten, çok sayıda kola ayrılarak dökülen Girlevik Şelalesi, Munzur Dağları'nın temiz havasını ve serinliğini de beraberinde taşıyor.

7.08.2019Seyahat
Munzur Dağlarının saklı güzelliği: Kepır Yaylası

Munzur Dağları'nın saklı güzelliği: Kepır Yaylası

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, bakir güzellikleri ve eşsiz doğasıyla keşfedilmeyi bekleyen 3 bin 377 rakımlı Kepır Yaylası, yemyeşil çayırları, dereleri ve buzul gölleriyle adeta göz kamaştırıyor.

2.08.2019Seyahat
Munzur Gözelerine turistlerden yoğun ilgi

Munzur Gözeleri'ne turistlerden yoğun ilgi

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki, yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen Munzur Gözeleri, doğal güzelliğiyle Türkiye'nin dört bir köşesinden çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor.

5.07.2019Seyahat
Hamdi Ulukaya: Hala sabah kalkıp menemen yapıyorum

Hamdi Ulukaya: Hala sabah kalkıp menemen yapıyorum

Önümdeki koltukta Norveç Prensi ve Oslo Belediye Başkanı oturuyor. Her yer iş dünyası ve sivil toplum liderleriyle dolu. Nobel Barış Ödülü’nün verildiği bu salonda, birazdan Hamdi Ulukaya’ya (47) Barış İçin İş ödülü verilecek. Şirketini, fabrikalarını mültecilere açan, tek başına ırkçılara, ölüm tehditlerine kafa tutan, şimdi de iş alanında devrim çağrısı yapan bu Erzincanlı öncüyle Oslo’da buluştuk.

16.06.2019Hürriyet Pazar
Tuncelide ters laleler jandarma korumasında

Tunceli'de ters laleler jandarma korumasında

Türkiye'de çok az bölgede yetişen ve halk arasında 'ağlayan gelin' olarak bilinen ters laleler, Tunceli'de jandarma tarafından sıkı korumaya alındı. Ters lale çiçeği, soğanlarının yurt dışına kaçırılmaması ve zarar verilmemesi için jandarma ekipleri tarafından korunuyor. Mayıs ayının ortalarında açılan ters lalenin sadece 15 günlük ömrü var.

15.06.2019Gündem
Dağcılık ve kayağın birleşimi: Tur kayağı

Dağcılık ve kayağın birleşimi: Tur kayağı

Avrupa'da 100 yılı aşkın süredir yapılan, dağcılıkla kayak sporunu birleştiren tur kayağı, kış turizmin gözde kayak merkezi Palandöken'de de popüler oldu. Mekanik hiçbir tesise ihtiyaç duyulmadan kayakla dağın zirvesine çıkan sporcular, bu zorlu parkurlardan kayarak iniyor.

26.02.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

Yukarı Mezopotamya’nın bereketli şehri: Elazığ

Alpagut Bağları’nda dolaşırken iyice ballanmış öküzgözü salkımlarından üzüm koparıp atıyorum ağzıma. Öküzgözü ve boğazkere bölgenin en iyileri. Bağları gezip ardından yöresel sofralarına oturduğumuz Elazığ’ın kadim mutfağı damaklarımızı şenlendiriyor.

26.09.2021

İspanya’dan geldiler otele yerleştiler

Eylül ayında Barselona’ya taşınan Gülşen-Ozan Çolakoğlu çifti, işleri için geldiği İstanbul’da artık kendi evleri olmadığı için otele yerleşti.

30.12.2020

Hukuk eğitimi nitelikli olmalı

YARGI alanında önemli düzenlemeler içeren teklif taslağı 1 Ekim’de Meclis’in açılmasıyla komisyon gündemine gelecek.

25.09.2019

Kazdağları’nın üstü altından daha değerli!

BU cümleye katılmayacak insan var mıdır?

7.08.2019

Kuşların peşinde Türkiye’nin en güzel yerlerine

Görmek için peşine düşeceğiniz her farklı tür, sizi coğrafyamızın farklı karakterdeki en nadide noktalarına götürecek. “Vay be! Memleketimizde böyle bir yer de varmış” dedirtecek. Kuş göçünün başladığı bugünlerde, gökyüzündeki şovu en iyi izleyebileceğiniz ve aynı zamanda “İyi ki gitmişim” diyeceğiniz, 7 bölgeden 7 yer.

4.03.2019