EKSTRA
MENÜ

Mum

Mum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.737 Mum haberi bulunmuştur.

Mum Haberleri

Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün İşte Harika Öneriler...

Evinizi Kişisel Bir Sığına Dönüştürün! İşte Harika Öneriler...

Birçok insanın evden çalışmaya başladığı şu günlerde, ev dekorasyonunun önemi daha da ortaya çıktı. Tüm günü evde geçiriyoruz. Bu nedenle dekorasyonun da huzur verici, enerjik ve bir yandan da rahat olması gerekiyor. Evinizde huzurlu, rahat ve mutlu hissetmek için yapmanız gereken şet kendinize alan yaratmak olmalı.

6.11.2020Ev Dekorasyon
‘Bizleri bölmelerine izin veryeceğiz’

‘Bizleri bölmelerine izin veryeceğiz’

Avusturya’nın başkenti Viyana’da 2 Kasım Pazartesi günü düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden 4 kişiyi anmak ve teröre karşı birliktelik mesajı vermek için etkinlik yapıldı.

6.11.2020Avrupa
Haydar Ergülen: Şiirle düşünmeye çabalıyorum

Haydar Ergülen: Şiirle düşünmeye çabalıyorum

Haydar Ergülen, iki kitapla okurlarının karşısına çıkıyor: Denemelerini bir araya getirdiği ‘Çerçöp’ ve kelimelere kendi dünyasından anlamlar verdiği ‘Nişanlılar İçin Şarkılı Alfabe’. Ergülen, her iki kitabında da iç dünyasını açıyor. Bir şairin her ne üzerine yazarsa yazsın, şiirden uzaklaşamayacağını hatırlatıyor herkese. Kendisi de öyle diyor zaten: “Yazdığım her şeyi şiirle düşünmeye çabalıyorum.”

6.11.2020Kitap Sanat
Avize modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Avize fiyatları ve tavsiyeleri

Avize modelleri - En iyi, ucuz kaliteli Avize fiyatları ve tavsiyeleri

Oturma odasında ve salonda sıklıkla kullanılan avize modelleri dekoratif bir görünüme sahiptir. Lamba dışında şamdan ve mum ile de kullanılan bu ürünler genellikle metalden yapılır. Son yıllarda ise ahşap avize çeşitleri ucuz ve kullanışlı olduğu için sıklıkla tercih ediliyor. En ucuz ve kaliteli avize modelleri nelerdir? Merak edenler için araştırdık.

Sıfırdan değil, eksiden başladık

Sıfırdan değil, eksiden başladık

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve eşi Hacer Yılmaz. Ümit Yılmaz eczacılık yaparken Hacer Hanım da bankacıymış. Tanışmalarının ertesi günü tüm hesaplarını eşinin çalıştığı bankaya alan Ümit Yılmaz, “Biz anaparayı yatırınca faizi kız olarak aldık” diyor gülerek. Hayatları art arda gelen Gölcük ve Düzce depremleriyle altüst olmuş. Ümit Yılmaz’ın saçları bir haftada beyazlamış. “Depremin ardından hayata sıfırdan değil eksiden başladık” diyorlar.

26.10.2020Gündem
Balmumu nedir, ne işe yarar İşte balmumu kullanım alanları

Balmumu nedir, ne işe yarar? İşte balmumu kullanım alanları

Balmumunun kendine özgü bir özgül ağırlığı, kokusu ve karakteristik bir tadı vardır. Balmumu suda erimez, eter kloroform ve yağlarda tamamen erir. Saf balmumu, arı koyu renkli bal ya da şeker şurubu ile beslense de daima beyaz renklidir. Peki, Balmumu nedir, ne işe yarar? İşte balmumu kullanım alanları...

23.10.2020Gündem
Dadaş Kaşif Elle taşınabilir elektrik üreten cihaz yaptı

'Dadaş Kaşif' Elle taşınabilir elektrik üreten cihaz yaptı

Erzurum’da ‘Dadaş Kaşif’ lakaplı Abubekir Taşbaşı, köylerde yaşayan ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlar için elle taşınabilir elektrik kaynağı üretti. Taşbaşı ürettiği aletin, hayvancılıkla uğraşıp elektrik kaynağı bulamayan vatandaşların işini kolaylaştırabileceğini ifade etti.

20.10.2020Ekonomi
Vazelon Manastırı’nın restorasyonu başka bahara kaldı

Vazelon Manastırı’nın restorasyonu başka bahara kaldı

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Anadolu'nun ilk manastırları arasında gösterilen Vazelon Manastırı için hazırlanan restorasyon projesinin bütçesi Sümela Manastırına aktarıldığı ortaya çıktı.

15.10.2020Seyahat
Hande Ataizi: 1 günlük evliliğim gereksiz atraksiyondu

Hande Ataizi: 1 günlük evliliğim gereksiz atraksiyondu

Toplumu bıçak gibi kesen insanlar vardır ya, onlardan. Konservatuvar eğitimini ve yeteneğini yeterince kullanmadığını düşünen de var, zaten yeteneksiz olduğunu söyleyen de. Kimi Altın Portakal’ını hatırlıyor, kimi tuvalete sıkışma gibi skandallarını. Bazısına göre estetik harikası, bazısı da “Türkiye’nin en güzel ve şık birkaç kadınından biri” diyor. Eğer bugüne kadar bir karar veremediyseniz, buyurun bir de buradan yakın Hande Ataizi’ni...

12.10.2020Magazin
Doya Doya Moda Tuğçe Sözertan kimdir, kaç yaşında, nereli

Doya Doya Moda Tuğçe Sözertan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Doya Doya Moda’nın yeni yarışmacısı Tuğçe Sözertan oldu. Tarzıyla ilk günden dikkatleri üzerine çeken Tuğçe Sözertan ‘buraya Meksika dalgası olarak geldim.’ Sözleriyle iddiasını ortaya koydu. Peki, Doya Doya Moda Tuğçe Sözertan kimdir, kaç yaşında, nereli?

5.10.2020Televizyon
Mutluluğun formülü çok açık

Mutluluğun formülü çok açık

Mevsim geçişlerinde hava değişiminden hem bedensel hem de ruhsal olarak etkileniriz. Kendimizi iyi hissetmek içinse beslenme şeklimize ve uyku düzenimize dikkat etmeliyiz. Bize iyi gelecek bir hobiyi hayatımıza dahil edebilir, yoga yaparak ruhumuzu besleyebilir, ‘mutlu sonbahar’ çayıyla dinginleşebiliriz. Bol bol su içmek de toksik maddelerden kurtulmayı sağlar.

Kimin yaptırdığı bilinmiyor... Irkçılık ve polis şiddeti kurbanları için anıt

Kimin yaptırdığı bilinmiyor... Irkçılık ve polis şiddeti kurbanları için anıt

Almanya’da polis şiddeti ve ırkçı saldırılar sonucu hayatını kaybedenler için başkent Berlin’de anıt dikildi. Türk mahallesi olarak bilinen Kreuzburg’e dikilen anıtı ziyaret eden Berlinliler, ırkçı ve polis şiddeti kurbanlarının anısına mum yakıp, çiçek bıraktı.

1.10.2020Avrupa
Kuzu Göbeği Mantarı nedir ve nerelerde yetişir Kuzu Göbeği Mantarı nasıl pişirilir ve faydaları

Kuzu Göbeği Mantarı nedir ve nerelerde yetişir? Kuzu Göbeği Mantarı nasıl pişirilir ve faydaları

Kuzu göbeği mantarı, bahar aylarında ortaya çıkan şifalı, doğal ve besleyici bir mantar çeşididir. Bu mantarlar, tek tek küçük mantarlar olarak yetiştirilir. Genellikle de kuzugöbeği mantarı; Akdeniz, Karadeniz ve Ege kıyılarında Mart ve Mayıs aylarında yetiştirilir. İşte Kuzu göbeği hakkında merak edilen tüm detaylar.

29.09.2020Araştırma
Kadınlara lavanta işini öğretecekler

Kadınlara lavanta işini öğretecekler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kırklareli’ndeyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

27.09.2020Ekonomi
Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Evde geçirdiğimiz zamanı değerlendirmekte ustalaştık. Yine de önerilere kulak vermekte fayda var. Sonbaharı da evde karşılarken uzmanlar tavsiyeler verdi: Spor alanınızı yaratabilir, bir köşeyi küçük bir bahçeye dönüştürebilir, oyunlara da daha çok yer açabilirsiniz!

27.09.2020Hürriyet Pazar
Büyükadadaki Aya Yorgi Kilisesine tırmanışa koronavirüs engeli

Büyükada'daki Aya Yorgi Kilisesi'ne tırmanışa koronavirüs engeli

Her yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde ziyaretçi akınına uğrayan Büyükada'daki Aya Yorgi Kilisesi'nde bugün, sessizlik hakimdi. Kiliseye ulaşmak için vatandaşların tırmandığı Azap Yokuşu ve Aya Yorgi Kilisesi, havadan da fotoğraflandı.

25.09.2020Seyahat
Büyükadadaki Aya Yorgi Kilisesine tırmanışa koronavirüs engeli

Büyükada'daki Aya Yorgi Kilisesi'ne tırmanışa koronavirüs engeli

HER yıl 23 Nisan ve 24 Eylül tarihlerinde ziyaretçi akınına uğrayan Büyükada'daki Aya Yorgi Kilisesi'nde bugün, sessizlik hakimdi. Kiliseye ulaşmak için vatandaşların tırmandığı Azap Yokuşu ve Aya Yorgi Kilisesi, havadan da fotoğraflandı.

24.09.2020Gündem
Meryem Uzerli: Enteresan Bir Yolculuk Bizi Bekliyor | Hakan Gence İle Hürriyet Pazar

Meryem Uzerli: "Enteresan Bir Yolculuk Bizi Bekliyor" | Hakan Gence İle Hürriyet Pazar

“Bir gün geldi doğdum, bir gün gelecek öleceğim. Şimdi o iki noktanın arasında insan olarak dolaşıyorum” diyen Uzerli, bütün samimiyetiyle hayatında olup bitenleri ve yeni filminin çekimi sırasında yaşadıklarını anlattı: “Karadeniz inanılmaz güzel. Bir taş evde yaşadık. Elektrik yokken mum yaktık. Ekip olarak aynı çamaşır makinesini kullandık. Doğayla iç içeydik.”

22.09.2020Life Style
Canımı sadece bana yakın olan insanların söylediği şeyler yakar

Canımı sadece bana yakın olan insanların söylediği şeyler yakar

10 yıl önce Türkiye’ye geldi ve bir anda ülkenin gündemine oturdu. Yeteneği ve güzelliğiyle olduğu kadar yaşadıklarıyla da çok konuşuldu. Şimdi o günleri “Türkiye’ye taşındığımda sürekli ‘Düştüysek kalkarız, daha ölmedik ya’ şarkısını dinledim. Düşersin, kalkarsın. Devam...” diye anlatıyor. Dediği gibi de yoluna devam etti. Birbiri ardına başarılı yapımlarda rol aldı, kızı Lara’yla yaşadığı Berlin’de bir kafe açtı, ikinci çocuğunu bekliyor, yeni filmi ‘Kovan’ haftaya vizyona girecek. Meryem Uzerli hep olduğu gibi bütün samimiyetiyle hayatında olup bitenleri anlattı.

20.09.2020Hürriyet Pazar
3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

3. Sınıf İngilizce 3. Ünite People I Love - Sevdiğim İnsanlar konu anlatımı

Sevdiğimiz insanların başında aile fertleri gelir. Anne, baba, kardeş, abla ve ağabeyden oluşan aile sözcüğünün İngilizce karşılığı Family'dir. Akraba, arkadaş ve komşularımız da sevdiğimiz ve sık sık görüştüğümüz insanlar arasında yer alır. 3. Sınıflar için ''3. Unite People I Love - Sevdiğim İnsanlar'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

18.09.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Işık Kaynakları konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Işık Kaynakları konu anlatımı

Işık kaynakları hayatımızı daha rahat yaşamamız için bize kolaylıklar sunar. Şimdi ışık kaynaklarını ele alacağız ve bunların neler olduğunu öğreneceğiz. İşte 3. sınıf fen bilimleri ışık kaynakları konu anlatımı.

11.09.20203. SINIF
3. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Görmedeki Rolü konu anlatımı

3. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Görmedeki Rolü konu anlatımı

Görmek bizim için çok önemlidir. Çevremizdeki birçok maddeyi farklı renklerde görürüz. Ancak bunları ışık sayesinde görürüz. Işık olmadığı zaman gözümüz açık olsa bile göremeyiz. Şimdi ışığın gözümüzdeki rolünü inceleyeceğiz ve bu konu hakkında bilgi alacağız. İşte 3. sınıf fen bilimleri ışığın görmedeki rolü konu anlatımı.

11.09.20203. SINIF
Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Tamamen tesadüf sonucu bulunan ve sonrasında büyük bir değer kazanan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, eşsiz eserleri ile birlikte ziyaretçileri ağırlamaktadır. Sizler için bu yazımızda Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesinin nerede olduğu, müzede yer alan eser ve müze hakkında bilgileri hazırladık.

8.09.2020Seyahat
İlk rapor: Çarşamba uyuşturdu, perşembe boğdu

İlk rapor: Çarşamba uyuşturdu, perşembe boğdu

Almanya, anneleri tarafından boğularak öldürülen beş küçük çocuğun yasını tutuyor. Günün her saatinde olayın yaşandığı evin önüne gelen bölge sakinleri, çocukların anısına mum yakıp çiçek bırakıyor.

6.09.2020Avrupa
ABD’de dezenfektan kullandıktan sonra mum yakan kadının vücudu alev aldı

ABD’de dezenfektan kullandıktan sonra mum yakan kadının vücudu alev aldı

ABD’de bir kadın el dezenfektanı kullandıktan sonra mum yaktığı sırada dezenfektandaki alkolün etkisiyle yandı.

5.09.2020Dünya
Altın Portakalın Ulusal Belgesel ve Kısa Yarışma filmleri belli oldu

Altın Portakal'ın Ulusal Belgesel ve Kısa Yarışma filmleri belli oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-10 Ekim'de gerçekleştirilecek 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak ve Türkiye'de ilk kez gösterilecek 12 kısa film ve 10 belgesel film belli oldu.

4.09.2020Keyif
6 çocuktan hayatta kalan Marcell: ‘Kardeşlerim öldü. Bir daha beni hiç göremeyeceksin’

6 çocuktan hayatta kalan Marcell: ‘Kardeşlerim öldü. Bir daha beni hiç göremeyeceksin’

Solingen’de 6 çocuğundan 5’ini öldüren ve daha sonra intihar girişiminde bulunan 27 yaşındaki Christiane K.’nın ifadesi henüz alınamadı. Hayatta kalan tek çocuk 11 yaşındaki Marcel’ın ise en yakın arkadaşına WhattsApp’tan, “Tüm kardeşlerim öldü. Sen bir daha beni hiç göremeyeceksin” mesajı attığı ortaya çıktı.

4.09.2020Avrupa
Alman Basını: ‘Almanya’daki 5 çocuğun katili anneleri’

Alman Basını: ‘Almanya’daki 5 çocuğun katili anneleri’

Alman basını tarafından Almanya’nın Solingen kentindeki bir evde cansız bedenlerine ulaşılan 5 çocuğun katilinin 27 yaşındaki anneleri olduğu yazıldı.

4.09.2020Avrupa
Devlet Tiyatroları Aşık Veyselin dünya prömiyeri ile yeni sezonu açtı

Devlet Tiyatroları 'Aşık Veysel'in dünya prömiyeri ile yeni sezonu açtı

Devlet Tiyatroları, Başkentte "Aşık Veysel" oyununun dünya prömiyerini Küçük Tiyatro Sahnesi'nde yoğun koronavirüs tedbirleri altında yaptı.

2.09.2020Keyif
Mustafa Kemâl Paşa’nın yasa gücündeki ilk emri

Mustafa Kemâl Paşa’nın yasa gücündeki ilk emri

Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın yasal yetkileri sınırsız, parasal gücü sıfıra yakındı. Üstelik, Türk ordusunun Sakarya’nın doğusuna çekilişinden başkomutan seçildiği güne dek tam on gün geçmişti. Zaman, en değerli olduğu günlerde boşa harcanmış, akıp geçmişti. Büyük yetkilere sahip Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın emirle elde edemeyeceği iki şey vardı: Zaman ve para...

30.08.2020Gündem
Evlilik teklifi felakete neden oluyordu

Evlilik teklifi felakete neden oluyordu!

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde dilek balonuyla sevgilisine evlenme teklifi yapan 1 kişi yangına sebep oldu.

29.08.2020Gündem
Giresun ayakta; acı bilanço 8’e yükseldi

Giresun ayakta; acı bilanço 8’e yükseldi

Giresun’da sağanak yağmur sonucu meydana gelen, 3 askerin şehit olduğu, 5 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 binanın yıkıldığı, 361 yapının hasar gördüğü Dereli ilçesi ve çevresinde selin izleri silinmeye çalışılıyor.

25.08.2020Gündem
Son dakika... Giresundaki sel felaketinden acı haberler

Son dakika... Giresun'daki sel felaketinden acı haberler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'daki sel felaketiyle ilgili olarak ''Bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı, can kaybımız 8 oldu" açıklamasını yaptı. İçişleri Bakanlığı da Giresun’da vatandaşları SMS yoluyla uyardı. Mesajda vatandaşların can ve mal emniyeti bakımından dikkatli olmaları istendi.

24.08.2020Gündem
Selin vurduğu Giresun’da kayıp 10 kişi aranıyor

Selin vurduğu Giresun’da kayıp 10 kişi aranıyor

Giresun'da sağanak sonucu meydana gelen ve 2’si asker 6 kişinin hayatını kişinin hayatını kaybettiği, 17 binanın yıkıldığı, 361 yapının hasar gördüğü Dereli ilçesi ve çevre ilçelerde selin izleri silinmeye çalışılıyor. Ekipler, sel felaketinde 3’ü jandarma personeli kayıp 10 kişiyi arama çalışmalarını sürdürüyor.

24.08.2020Gündem
Dekoratif mumluk hazırlamaya ne dersiniz

Dekoratif mumluk hazırlamaya ne dersiniz?

Mumlarla evinizin dilediğiniz bir köşesinde farklı sıcaklık ve şıklık yakalayabilirsiniz. Bunun için kendinizde pratik bir şekilde hoş ve dekoratif bir mumluk hazırlayabilirsiniz. Peki ama nasıl? Gelin detayları birlikte inceleyelim.

Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz İşte öneriler...

Kitaplığınıza ufak dokunuşlar yapmaya ne dersiniz? İşte öneriler...

Kitaplarımızı düzenli bir şekilde muhafaza etmek için kullandığımız kitaplıklar, aynı zamanda ev dekorasyonu için de önemli detaylardan biri. Ancak, bazen kitaplığınızı ne kadar düzenli tutsanız da tekrar karışabiliyor. Ayrıca dağınık bir kitaplıkta hoş bir görüntü vermeyebilir. Bunun için kitaplığınızın düzenini sağlayarak şık ve düzenli hale getirebileceğiniz birkaç ipucunu sizin için derledik.

Evde ortodonti tedavisi için acil müdahaleler nasıl yapılmalı

Evde ortodonti tedavisi için acil müdahaleler nasıl yapılmalı?

Ortodonti Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi Merve Nur Eğlenen, ortodonti tedavisi gören ve koronavirüs salgını nedeniyle diş hekimine gitmekten çekinen hastalar için önerilerde bulundu.

19.08.2020Sağlık
5. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilim İnsanları konu anlatımı

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Bilim İnsanları konu anlatımı

Bilimsel yöntemleri kullanarak araştırma ve deney yapan kişilere bilim insanı denir. Bilim insanları insanlığı ilgilendiren sorunlara çözüm üretmek için çalışır. Kesin sonuca ulaşana kadar gözlem, inceleme, deney gibi metotları kullanırlar. 5. sınıflar için bilim insanlarını ve çalışmalarını anlattık.

18.08.20205. SINIF
5. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Yayılması konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Yayılması konu anlatımı

Işığın doğasını anlamak için insanlar önce “Işık Nedir?” diye sormalıdırlar. Fizik alanında çalışanlar ışığı elektromanyetik radyasyon olarak tanımlamaktadırlar. Geleneksel fikirler ışığın doğrusal olarak hareket ettiğini öne sürmektedir. İşte, ışık hakkında bilmeniz gerekenler.

18.08.20205. SINIF
5. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Maddeyle Karşılaşması konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Işığın Maddeyle Karşılaşması konu anlatımı

Işık ışınları bir nesne ile karşılaşmadığı süre boyunca her yönde sürekli yayılma göstermektedirler. Işık karşılaştığı maddenin yapısına göre üç farklı şekilde davranış göstermektedir. İşte ışığın madde ile karşılaşması sonucu oluşan reaksiyonlar hakkında tüm detaylar.

18.08.20205. SINIF
Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli

Diş beyazlatmada nelere dikkat edilmeli?

Tek seansta beyaz dişlere sahip olunabileceğini ancak diş hekimlerinin genelde beyazlatmayı ev tipi beyazlatma ile desteklediğini söyleyen Diş Hekimi Denizhan Uzunpınar, "Bunun için de size özel plaklar üretilir ve hekiminiz tarafından belirlenen süre boyunca kullanırsınız. Etkili ve uzun süreli tedavi için ev-ofis tipini birlikte kullanmayı öneriyoruz" dedi.

17.08.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Merkür ileri hareketine başladı! Göğsünüzdeki fil kalkıyor

Günaydın uzun bir aradan sonra yıldız savaşçılarım,

5.11.2020

Kolajen nedir, nasıl tüketilmelidir?

İnsan vücudundaki tüm doku ve organlar için gerekli olan kolajen, bağ dokularını güçlendirerek, hastalıklara karşı kalkan görevi üstleniyor. Günümüzde kolajen yönünden çok zengin olan kemik suyu başta olmak üzere dışarıdan takviye almak çok yaygın. Ancak kolajen takviyelerinin kişilerin rahatsızlıklarına uygun şekilde tüketildiği taktirde fayda sağlayacağı unutulmamalıdır.

27.10.2020

Bebek kaybı farkındalık haftası

Hamilelik ve bebek kaybının nadir deneyimler olmadığını biliyor muydunuz? Yakın tarihli bir YouGov anketine yanıt verenlerin yarısından fazlası, kişisel olarak etkilendiklerini veya bunu deneyimleyen en az birisini tanıdıklarını söyledi.

13.10.2020

Artık herkes güzel sen paradan haber ver

Toplumu bıçak gibi kesen insanlar vardır ya, onlardan. Konservatuvar eğitimini ve yeteneğini yeterince kullanmadığını düşünen de var, zaten yeteneksiz olduğunu söyleyen de. Kimi Altın Portakal’ını hatırlıyor, kimi tuvalete sıkışma gibi skandallarını. Bazısına göre estetik harikası, bazısı da “Türkiye’nin en güzel ve şık birkaç kadınından biri” diyor. Eğer bugüne kadar bir karar veremediyseniz, buyurun bir de buradan yakın Hande Ataizi’ni...

12.10.2020

Çocuklarda dikkat becerilerini arttıran egzersizler

Çocukların dikkat ve odaklanma süreleri yaş gruplarına ve gelişim düzeylerine göre farklılıklar gösterebilir.

9.10.2020

Bağışıklığınızı arı ürünleriyle güçlendirin

Bal arıları, bitkilerdeki nektarı ya da bitki üzerinde beslenen bazı böceklerin salgılarını toplayarak doğal bir tatlandırıcı olan balı üretirler. Salgı balı ve çiçek balı olarak ikiye ayrılan balın renk, aroma, besin bileşimi gibi özellikleri yörenin bitki örtüsüne göre değişiklik gösterir.

2.10.2020

Pandemi gönüllüsüyüm

Benim işte o. Osman Müftüoğlu’nun geçen günkü yazısında bahsettiği “pandemi gönüllüsü” benim.

22.09.2020

Aşılarda karaborsa mı var

Pandeminin sağlık gündemimizin ilk maddesi olduğu kesin.

14.09.2020