EKSTRA
MENÜ

Mum

Mum ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.737 Mum haberi bulunmuştur.

Mum Haberleri

Mutluluğu 12’den vurma formülleri

Mutluluğu 12’den vurma formülleri

Kimi ‘ne ifrada ne tefride’ diyor, kimi bir şeyi atmadan önce onarmayı öğütlüyor. Temelde hepsi açgözlülüğe, israfa karşı çıkıp doğal ve süssüz yaşama teşvik ediyor. Hiçbiri o kadar da yabancımız değil; çoğunun karşılığını dinlerde ve geleneklerde bulmak mümkün. Batı dünyasının topluca ‘wellness’ dediği, içinde hem mutluluk ve iç huzur hem de sağlık ve kişisel gelişim barındıran kavrama ulaşmanın yolları giderek çeşitleniyor. Bildikleriniz, bilmedikleriniz, bilmeden bile yıllardır uyguladıklarınızla 12 ‘yeni yaşam formülü’nü bir araya getirdik.

Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatili ne zaman başlayacak Sınav öncesi uyarılar

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman başlayacak? Sınav öncesi uyarılar

Haziran ayına sayılı günler kala öğrencilerin aklındaki temel soru, 'Okullar ne zaman kapanacak?' oldu. Yaz tatilinin ne kadar süreceğini merak eden öğrenciler, yeni dönemin hangi tarihte başlayacağını da sorgulamaya devam ediyor. Peki, 2018/2019 eğitim öğretim dönemi ne zaman açılacak? İşte, yaz tatiline çok kısa bir süre kala vatandaşların araştırdığı sorunun cevabı ve detaylı bilgiler

30.05.2018Gündem
Sınav stresine iyi gelecek kas ve nefes egzersizleri

Sınav stresine iyi gelecek kas ve nefes egzersizleri

Çocuğunuz ertesi gün sınava girecek, uzmanların söylediği gibi erken saatte odasına çekilip, uyumaya çalışıyor. Ama nafile... Zaten sınava bir hafta kala ipuçları kendini göstermiştir bile. Midesi sık sık bulanır, ateşinin çıktığını sanır. Huzursuz, endişeli, tedirgindir. Başarısızlık korkusu yaşar, karın ağrıları artar. Sınava gireceği günün gecesi de bu durum tam kabusa dönüşür. Uyuyamaz, kusar. Kaygılı bir gecenin ardından sınava gider.

29.05.2018Eğitim
Barselona Barselona...

Barselona Barselona...

Ne zaman Barselona’ya yolculuk etsem, Woody Allen’ın buram buram Akdeniz kokan filmi Vicky Cristina Barcelona’nın unutulmaz müzikleri zihnimde dolanmaya başlar, mırıldanarak düşerim yollara. Damarlarımda dolaşan müzik aşkından mıdır bilmem ama, İspanya’nın kuzeydoğusunda yer alan bu büyüleyici şehre adım attığım anda ruhumu saran İspanyol gitarı ve kastanyet sesleriyle Flamenko büyüsüne kendimi kaptırmamamın imkanı yok.

28.05.2018Seyahat
36 saatte Göteborg

36 saatte Göteborg

İsveç’in batı sahilinde, Kopenhag ile Oslo’nun tam ortasındaki Göteborg bakımsız bir liman şehri olarak bilinirdi. Bugünlerde genç ve parlak girişimcilerin elinde hızla yeni çehreye bürünüyor. Yaratıcı projelerin sergilendiği galeriler, konser salonları, restoranlar limandan çıkıp şehrin tüm semtlerine yayılıyor. Beyazlı mavili tramvayların turladığı geniş bulvarların kıyısında dünya çapındaki biracılar, moda yaratan butikler, kültür merkezlerinin sayısı artıyor. Halka sorarsanız Göteborg ülkenin ve batı kıyılarının en güzel şehri.

20.05.2018Seyahat
Mardin’de bir kilise daha ibadete açıldı

Mardin’de bir kilise daha ibadete açıldı

Mardin'de 1860 yılında yapılan ve 3 yıl önce restorasyon için ibadete kapatılan Süryani Katolik Meryem Ana Kilisesi, yapılan restorasyondan sonra şehir merkezindeki 8’inci kilise olarak ibadete açıldı.

10.05.2018Gündem
Manastırda 100 yıl sonra mum yakıldı

Manastırda 100 yıl sonra mum yakıldı

BATMAN'ın Gercüş ilçesine bağlı Arğıca köyünde bulunan Aziz Aho Manastırı, 100 yıl sonra yeniden ibadete açıldı. Vali Ahmet Deniz, ?Bizler Farlılıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz dedi. Gercüş ilçesine bağlı Arıca köyünde 6'ıncı asırda yapılan ve 100 yıldır harabe haline gelen Aziz Aho Manastırı yeniden onarılarak ibadete açıldı. Açılışa, Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Vali Ahmet Deniz, Gercüş Kaymakamı Ünal Koç, Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Samuel Aktaş, Rahip Daniey Savcı ve Arıcalı olan Avrupa'da yaşayan Süryaniler ile müslümanlar katıldı. Süryani kadınlar, Manastıra gelen protokolü zılgıtlarla karşıladı. Vali Ahmet Deniz, yaptığı konuşmada Bir çok medeniyette ev sahipliği yapmış, Yunus Emre'nin, Hacı Bektaşi'nin, Mevlana'nın sevgi hoşgörü tohumlarının atıldığı bir coğrafya. Bizler farklıklarımızı zenginlik olarak görüyoruz. Çünkü, bir cihan imparatorluğu üzerinde yaşıyoruz. Elbette farklıklarımız olacak. Farklı dine mensup, farklı dillere mensup, farklı etnik yapıya mensup önemli olan birliğimiz beraberliğimizdir. Türkiye Cumhuriyeti olarak tüm vatandaşlarımızın ibadet etme özgürlüğüne sahip çıkıyoruz. Dünyanın da buna ihtiyacı var. Türkiye'de bunu görebiliyorsunuz. İşte Arıca köyümüzde Manastır açıyoruz. Bir çok Anadolu şehrinde Kilise, Cami, Sinagog yan yanadır. Dünyanın da buna ihtiyacı var. Bu sevgiye, bu hoşgörüye kucaklamaya ihtiyacı var. Bu coğrafyanın da buna ihtiyacı. Hayırlı olsundedi. Gercüş Arıca köyü Aziz Hamo Manastırının açılışına katılan Rahip Daniel Savcı ise, bugüne kadar Aziz Aho Manastırı yıkık dökük ve harabe durumdaydı. Son yıllarda bu köyden olan Süryaniler bu Manastırı hizmete girmesini istedi. Çünkü, binanın yapılması 6'ıncı asrın başlarında dayanıyor. Maalsef geçmişe yönelik çok kalıntı kalmamış ama en azında burada ayin yapılan bir bölümünü olduğu gibi kalmıştı. Manastırının ayakta alan duvarları 6'ıncı asıra aittir. Bu Manastır, özelikle Arıca'lı köyü, Avrupa'da kalan Süryaniler ve devletin katkılarıyla yeniden inşa edildi. Bu Manastırının bugüne gelmesi için devlet yetkilileri elinden gelen her şeyi yaptılar. Ayrıca Süryani cemaati de Manastırının yapımı için katkılarda bulundular. Manastırının yapımım tamamladığı için açılışı için toplandık. Bugünkü açılışa özellikle Arıca köyünde olan ve Hollanda'da yaşayan Süryaniler'de var. Bugün sevinçliyizdiye konuştu.

17.04.2018Haber
Meyve Salatalı Fondü

Meyve Salatalı Fondü

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde meyve salatalı fondü var!

Kraliyet bölgesinin coğrafyasında kutsal bir mağara: Covadonga

Kraliyet bölgesinin coğrafyasında kutsal bir mağara: Covadonga

Covadonga, tarihi ve doğasının muhteşemliği ile insanı büyülüyor. Covadonga öncelikle bir doğa harikası, sonrasında bir dini sembol ve tarih… Covadonga’ya eşlik eden Diva Nehri de bölgeyi daha bir güzelleştiriyor. Eğer Tanrı’yı yakınınızda hissetmek ve kendinizi dinlemek istiyorsanız burası tam bir meditasyon yeri. İşte Covadonga gezi yazım…

16.04.2018Seyahat
Hande Ataizi: Benjamin keşke beni aldatsaydı

Hande Ataizi: Benjamin keşke beni aldatsaydı

İhanet, aldatma var mı? Yok...Büyük kavgalar var mı? Yok... Şiddet var mı? Yok... Yatakları bile ayırmamışlar. “Öyleyse neden boşandın, rahat mı battı sana?” diye sordum Hande Ataizi’ne, tüm içtenliğiyle yanıt verdi sorularıma. 7.5 senelik ilişki nasıl biter diye uzun uzun tartıştık. “Bu evliliğin içinde ben yoktum. Benjamin keşke beni aldatsaydı, affetmek ya da etmemek bana ait olurdu” dedi.

14.04.2018Magazin
Ülke ayağa kalktı Sekiz yaşındaki kız çocuğuna toplu tecavüz

Ülke ayağa kalktı! Sekiz yaşındaki kız çocuğuna toplu tecavüz

Hindistan'da sekiz yaşında bir kız çocuğunun toplu tecavüze uğrayıp işkenceyle öldürülmesiyle ilgili sekiz Hindu'nun gözaltına alınması Hindu eylemciler tarafından protesto edildi.

13.04.2018Dünya
Pando Amca son yolculuğuna uğurlandı

'Pando Amca' son yolculuğuna uğurlandı

Beşiktaş'ta işlettiği kaymak dükkânıyla tanınan ve "Kaymakçı Pando Amca" olarak anılan Pandelli Şestakof, Feriköy Bulgar Mezarlığı'nda toprağa verildi.

12.04.2018Gündem
Meyve Salatalı Fondü | Mucize Lezzetler

Meyve Salatalı Fondü | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde meyve salatalı fondü var! (Sponsorlu İçerik)

Nisan Ayı Burç Yorumları

Nisan Ayı Burç Yorumları!

Nisan ayı burç yorumunuzu okudunuz mu? Bu ay burcunuzu neler bekliyor? Nisan ayı burç yorumlarınızı Uzman Astrolog Aygül Aydın'dan öğrenin! İşte aşktan işe, sağlıktan kariyere astrolojik burç yorumlarınız...

30.03.2018Astro Gündem
Facebookta yeni skandal: Bu kez verileri depolamış

Facebook'ta yeni skandal: Bu kez verileri depolamış!

Facebook'ta kullanıcı verileriyle ilgili yaşanan sorunlar bitmiyor. Geçen hafta, Facebook'un üçüncü parti geliştiricileri yeteri kadar denetlememesi sonucu yaklaşık 50 milyon kullanıcısının bilgilerinin ABD Başkanlığı ve Brexit seçimlerinde kullandığı ortaya çıkmıştı. Bu skandaldan sonra Facebook'un tuttuğu verilerle ilgili bir iddia daha ortaya çıktı.

26.03.2018Ekonomi
Türkiyede şuan saat kaç Türkiyede saatler ileri alınacak mı

Türkiye'de şuan saat kaç? Türkiye'de saatler ileri alınacak mı?

Şu an saat kaç sorusu ile güne başlayan birçok vatandaş, saatler ileri alındı mı konusuna da cevap arıyor. Güneşten daha fazla faydalanma düşüncesiyle Avrupa başta olmak üzere Kuzey Amerika ve birçok bölgede uygulanan Yaz Saati Uygulaması (YSU), ülkemizde geçtiğimiz yıldan bu yana uygulanmıyor. Fakat Türkiye'de bu sistemin halen uygulandığını düşünen bazı dijital sistemler, akıllı telefon ve bilgisayar gibi cihazlarda saatleri bir saat ileri alınca vatandaşların 'Şu an saat kaç?' sorularını yöneltmesine neden oldu. Peki, Türkiye'de şu an saat kaç? İşte, vatandaşların merak ettiği konuyla ilgili detaylar

25.03.2018Gündem
Hindistan’ın en kutsal şehri: Varanasi

Hindistan’ın en kutsal şehri: Varanasi

Hindistan'ın en kutsal şehri olarak bilinen Varanasi, aynı zamanda dünyanın en eski yerleşim yerlerinden. Hinduların ibadet şehri olarak da bilinen Varanasi, ölü yakma ve Aart törenlerine ev sahipliği yapıyor. İşte size Varanasi gezi rehberi…

21.03.2018Seyahat

Yazar Sonuçları

İnsanın gelişmesi içeriden dışarıya doğrudur

Hepinize günaydın. Haftanın son gününe gelmiş bulunmaktayız. Yok cesaretli olalım, yok kalbimizi iyi tutalım, yok olmaz bu haksızlığın acısını alacam derken koskoca bir 6 ayı arkamızda bugün itibariyle bırakıyoruz.

31.05.2018

‘Vefasız’a kavuşmanın heyecanı

Ayla Dikmen’den Nilüfer’e, Ayten Alpman’dan Selçuk Ural’a pop müziğimizin pek çok nadide ismi onun parçalarını seslendirdi. Mustafa Alpagut, şarkılarını topladığı albümün üçüncüsüyle 70’lerden bugüne bir kez daha karşımızda. Üstelik ‘Vefasız’ı da yıllar sonra yeniden dinliyoruz.

18.05.2018

Ederlezi!  

Bugün günlerden Hıdrellez, nedir aslı bilinmez. Bilinmez ama sevilir çünkü bugün umut taşır. Bilinmez dedik de aslında herkes kendine göre bilir; öyle bilir çünkü o makam sahibi ayna taşıyıcılardandır. Ruhu aynalarda yansır..

5.05.2018

Tasavvuf kendimi iyi hissettiriyor

Nida Bulut, genç bir girişimci. Tarihe olan ilgisiyle beslenen tasarım aşkı, onu genç yaşta kendi mücevher markası BU Jewels’ı kurmaya itti. İşkadını olan annesi Nilüfer Bulut ile sadece 3 ay çalışan, o kısa sürecin sonunda “Doğru yerde değilim” diyerek kendi yolunu çizen tasarımcı, birkaç yıl içinde sınırları zorlayıp Avrupa’ya kadar uzandı. İşte genç bir yeteneğin başlangıcından bugününe “plansız” yolculuğu...

30.04.2018

Hayatınızı cesurca kabullenin. Başarıya dönüştüğünü göreceksiniz.

Hepinize günaydın. Hafta sonuna doğru ilerliyoruz. Karmanın efendisi Satürn bugün gerilemeye başlıyor.

18.04.2018

Kraliyet bölgesinin coğrafyasında kutsal bir mağara: Covadonga

Covadonga, tarihi ve doğasının muhteşemliği ile insanı büyülüyor. Covadonga öncelikle bir doğa harikası, sonrasında bir dini sembol ve tarih… Covadonga’ya eşlik eden Diva Nehri de bölgeyi daha bir güzelleştiriyor. Eğer Tanrı’yı yakınınızda hissetmek ve kendinizi dinlemek istiyorsanız burası tam bir meditasyon yeri. İşte Covadonga gezi yazım…

16.04.2018

Altın gibi bir futbolcu ordusu

“Başkan” dendiğinde; takım elbiseli, kravatlı, siyah pabuçlu, siyah makam arabalı, adamlar gelir aklıma…

10.04.2018

Bu çiftlikte hayat var

YOLLARI askeri lisede kesişir. Orada başlayan tanışıklık dostluğa dönüşür.

7.04.2018

Cesaretin varsa yapabilirsin

Tuluhan Tekelioğlu’nun farklı coğrafyalarda değişimin kendisi olan ve kendi hayatlarında devrim yaratan 9 kadının hikâyesini çektiği “Yapabilirsin” belgeseli, cesareti bulaştırmak için yola çıkan bir kitaba dönüştü. Her kadının cesaret geniyle dünyaya geldiğine ve kaderin değiştirilebilir olduğuna inandığını anlatan Tekelioğlu, kitabında ilk kez kendi kişisel hikâyesine de yer verdi. Tuluhan Tekelioğlu ile geçtiğimiz hafta TÜYAP Bursa Kitap Fuarı’ndaki imza günü öncesi buluştuğumuzda, kitabının ilk haftasında tükenmesinin heyecanını yaşıyordu. Her gün yüzlerce mesaj aldığını ve kitabın hızla bir gelişim kitabına dönüştüğünü söyleyen Tekelioğlu ile hayatının dönüm noktalarından yeni projelerine uzanan cesaret dolu bir söyleşi gerçekleştirdik. Röportajımız yayına hazırlanırken okuyucularına Yapabilirsin’in 4’üncü baskıya girdiğinin müjdesini de verdi.

2.04.2018