EKSTRA
MENÜ

Muhsin Fahrizade

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 52 haberi bulunmuştur.

Muhsin Fahrizade Haberleri

İran nükleer tesislerinde ani denetimlere imkan veren Ek Protokolü askıya aldı

İran nükleer tesislerinde ani denetimlere imkan veren Ek Protokol'ü askıya aldı

İran’ın BM Viyana Ofisi Daimi Temsilcisi Garibabadi, "Bundan sonra Güvenlik Denetim Anlaşması'nın ötesinde herhangi bir yükümlülük yok. Nükleer tesislere de gerekli talimatlar verildi." dedi.

23.02.2021Dünya
UAEA ve İrandan geçici anlaşma

UAEA ve İran'dan 'geçici' anlaşma

Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Başkanı Rafael Grossi, İranlı yetkililerle yaptığı görüşmede geçici uzlaşı sağlandığını, Ajansın bu ülkedeki temel doğrulama ve izleme faaliyetlerini 3 ay daha sınırsız sürdüreceğini söyledi.

21.02.2021Dünya
İrandan flaş nükleer açıklaması Ayrılacaklarını duyurdular

İran'dan flaş nükleer açıklaması! Ayrılacaklarını duyurdular

İran'ın Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Daimi Temsilcisi Büyükelçi Kazım Garib Abadi, 23 Şubat’tan itibaren Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Anlaşması (NPT) kapsamında uygulanan Ek Protokol’den ayrılacaklarını resmen Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı’na (UAEA) bildirdiğini duyurdu.

15.02.2021Dünya
Dünyayı sarsan suikastta şoke eden gelişme... Fahrizadeyi 8 ay plan yapıp öldürmüşler

Dünyayı sarsan suikastta şoke eden gelişme... Fahrizade'yi 8 ay plan yapıp öldürmüşler!

Dünya 27 Kasım 2020'de Muhsin Fahrizade'nin ölümüyle sarsılmış, İran'ın 'nükleer babası' olarak anılan İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Fahrizade'nin ölümüyle ilgili birçok teori ortaya atılmıştı. Gelen son haberlere göre Muhsin Fahrizade'nin İsrail istihbarat teşkilatı Mossad tarafından İran'a parça parça sokulan bir tonluk uzaktan kumandalı silahla öldürüldüğü öne sürüldü.

11.02.2021Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif, yaptırımların kaldırılmaması halinde nükleer faaliyetleri genişleteceklerini açıkladı

İran Dışişleri Bakanı Zarif, yaptırımların kaldırılmaması halinde nükleer faaliyetleri genişleteceklerini açıkladı

İran Dışişleri Bakanı Zarif, "Washington'daki yeni yönetimle yeni bir yaklaşım deneme fırsatı var ancak mevcut pencere hızla kapanıyor." dedi.

10.02.2021Dünya
İstihbarat Bakanı açıkladı: Fahrizade suikastında şoke eden gerçek ortaya çıktı

İstihbarat Bakanı açıkladı: Fahrizade suikastında şoke eden gerçek ortaya çıktı!

İran İstihbarat Bakanı, nükleer bilimci Fahrizade suikastında bir ordu mensubunun parmağı olduğunu açıkladı. Dünyayı sarsan suikast İran'ı derinden sarsmış, yetkililer suikastı gerçekleştirenlerden intikam alınacağına dair yemin etmişti.

9.02.2021Dünya
İrandan flaş nükleer enerji açıklaması Yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum ürettik

İran'dan flaş nükleer enerji açıklaması 'Yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum ürettik'

İran Atom Enerjisi Kurumu Sözcüsü Behruz Kemalvendi yaptığı açıklmada, Fordo'daki nükleer tesiste dün başlatılan işlemler sonucunda yüzde 20 saflıkta zenginleştirilmiş uranyum elde ettiklerini söyledi.

5.01.2021Dünya
Son dakika: İrandan uranyum zenginleştirme açıklaması

Son dakika: İran'dan uranyum zenginleştirme açıklaması

İranlı hükümet sözcüsü Ali Rabii yaptığı açıklamada, 'Birkaç dakika önce, Fordo nükleer zenginleştirme tesisinde %20 oranında zenginleştirilmiş uranyum üretme süreci başladı" dedi. İran, uranyum zenginleştirme kararını daha önce Uluslararası Atom Enerjisi Ajansına (UAEA) bildirmişti.

4.01.2021Dünya
İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını UAEAya bildirdi

İran, uranyumu yüzde 20 zenginleştireceğine dair kararını UAEA'ya bildirdi

İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Salihi, mecliste çıkarılan yasa uyarınca uranyumu yüzde 20 oranında zenginleştireceklerini Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı'na bildirdiklerini söyledi.

2.01.2021Dünya
Korona gölgesinde 2020ye damga vuranlar

Korona gölgesinde 2020'ye damga vuranlar

Koronavirüs, salgın, kısıtlama, karantina, mutasyon ve aşı gelişmeleriyle hop oturup hop kalksak da 2020 birçok önemli gelişmeye de ev sahipliği yaptı.

31.12.2020Dünya
ABD, İran ve İsrail ile ilgili iddialar peş peşe geldi, dünyayı sarsan suikastın yıl dönümünde savaş çıkabilir

ABD, İran ve İsrail ile ilgili iddialar peş peşe geldi, dünyayı sarsan suikastın yıl dönümünde savaş çıkabilir!

ABD'de başkanlık görevinin devrine sayılı günler kala iddialar gündeme bomba gibi düştü. İddialara göre Trump yönetimi iç ve dış karışıklıklar çıkartarak görevde kalmayı amaçlıyor. Ayrıca Irak istihbaratının ortaya çıkardığı belgelere göre geçen yıl suikastla öldürülen üst düzey İran'lı general Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümünde Irak'taki ABD elçiliği ve üslerine büyük çaplı saldırılar düzenlenecek. Öte yandan ABD ve İsrail'in önümüzdeki ay İran'a karşı yapılacak askeri operasyonlar için Basra Körfezindeki askeri varlıklarını artmaya gittikleri iddia edildi. İsrail'in tarihinde ilk defa Basra körfezine denizaltı gönderdiği iddia ediliyor...

29.12.2020Dünya
İsrail denizaltısı Süveyş’ten geçti

İsrail denizaltısı Süveyş’ten geçti

İsrail medyasına göre, İsrail donanmasına ait bir denizaltı geçen hafta Süveyş Kanalı’nı geçerek Basra Körfezi’ne yöneldi.

23.12.2020Dünya
İran’a B-52’lerle mesaj

İran’a B-52’lerle mesaj

ABD, İran’a gözdağı vermek için stratejik bombardıman uçağı B-52’leri bölgeye gönderdi. ABD’den kalkan iki B-52 uçağı Körfez’i turlayıp ABD’ye döndü. Uçaklar aralıksız 36 saat havada kaldı.

13.12.2020Dünya
İranlı nükleer bilimci Fahrizadenin oğlu: Babam nükleer anlaşmaya karşıydı

İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin oğlu: Babam nükleer anlaşmaya karşıydı

Muhsin Fahrizade'nin oğlu Hamid Fahrizade, "Babam hep ABD'nin bir kurt gibi olduğunu ve bu doğasından vazgeçmedikçe onunla müzakere edilemeyeceğini söylerdi." dedi.

12.12.2020Dünya
İrandan Azerbaycana: Desteğe hazırız

İran'dan Azerbaycan'a: Desteğe hazırız

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Azerbaycan'ın Ermenistan işgalindeki topraklarını kurtarmasından memnuniyet duyduklarını ve Dağlık Karabağ'daki ateşkesin güçlendirilmesi için desteğe hazır olduklarını belirtti.

9.12.2020Dünya
Fahrizade suikastıyla bağlantılı kişiler tutuklandı

Fahrizade suikastıyla bağlantılı kişiler tutuklandı

Tahran yönetimi, İran’ın nükleer programının kilit isimlerinden nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade’ye Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen saldırı sonucu ölümüyle ilgili bağlantılı kişilerin tutuklandığını duyurdu.

8.12.2020Dünya
İrandaki bir üst geçide İsrail bayrağı ile teşekkürler Mossad yazısı asıldı

İran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile 'teşekkürler Mossad' yazısı asıldı

Tahran'daki bir üst geçide İsrail bayrağı ile "teşekkürler Mossad" yazısı asılarak nükleer bilimci Fahrizade suikastına gönderme yapıldı.

8.12.2020Dünya
İran’dan suikast açıklaması: Yapay zekâ onun yüzünü hedef aldı

İran’dan suikast açıklaması: Yapay zekâ onun yüzünü hedef aldı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Ali Fadavi, 27 Kasım’da öldürülen ülkenin nükleer programının kilit isimlerinden fizik profesörü Muhsin Fahrizade suikastında uydudan kontrol edilen ve “yapay zeka”ya sahip bir silahın kullanıldığını öne sürdü.

8.12.2020Dünya
Suikastta dehşet verici ayrıntı ortaya çıktı

Suikastta dehşet verici ayrıntı ortaya çıktı

İran Devrim Muhafızları Ordusu Komutan Yardımcısı Ali Fedevi, suikasta kurban giden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin, olay sırasında 11 korumasının bulunmasına rağmen beline isabet eden kurşunların omurgasını parçalaması sonucu yaşamını kaybettiğini bildirdi.

6.12.2020Dünya
Son dakika: MOSSAD yetkilisi öldürüldü Tahranın suikast misillemesi iddiası

Son dakika: MOSSAD yetkilisi öldürüldü! Tahran'ın suikast misillemesi iddiası

Gelen son dakika haberlerine göre İsrail'in başkenti Tel Aviv'de MOSSAD yetkilisi olan Fahmi Hinavi, silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Saldırının, Tahran yönetiminin İran'ın 'Nükleer Babası' olarak bilinen Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesine yapılan bir misilleme olduğu iddia ediliyor.

5.12.2020Dünya
İsrail basını yazdı: Suikastla öldürülen nükleer bilimcinin gizli ses kaydı dinletildi

İsrail basını yazdı: Suikastla öldürülen nükleer bilimcinin gizli ses kaydı dinletildi

İsrail medyası, Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin İsrail istihbarat servisi Mossad tarafından 2008 öncesinden bu yana takip edildiğini yazdı. Yediot Ahronot gazetesi, Fahrizade'ye ilişkin ses getirecek ayrıntılara haberinde yer verdi.

4.12.2020Dünya
Biden: İranın nükleer silahlara sahip olmasına izin veremeyiz

Biden: İran'ın nükleer silahlara sahip olmasına izin veremeyiz

ABD'de başkan seçilen Biden, "İran'ın nükleer silahlara sahip olmasına izin veremeyiz. O (Trump), daha sıkı bir taviz alacağını düşünerek anlaşmadan çekildi. Peki ne elde ettiler? Onların (İran) nükleer malzemelere erişme imkanını artırdılar." dedi.

4.12.2020Dünya
BM’ye seslendi, Şahin ve eşini kutladı

BM’ye seslendi, Şahin ve eşini kutladı

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu COVID-19’la Mücadele Özel Oturumu’na videolu mesaj gönderen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, özetle şu mesajları verdi:

4.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ruhani ile telefonda görüştü

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Seçilmiş ABD Başkanı Bidendan dikkat çeken Türkiye açıklaması

Son dakika haberler: Seçilmiş ABD Başkanı Biden'dan dikkat çeken 'Türkiye' açıklaması

İran'da yaşanan son gelişmeler dünyanın gözünün bölgeye çevrilmesine yol açtı. Tahran Yönetimi'nin 'nükleer babası' olarak anılan Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin ardından ülkede nükleer faaliyetlerin hızlandırılmasına karar verildi. Bu son dakika gelişmelerinin gölgesinde 20 Ocak'ta Beyaz Saray'a çıkacak olan seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden, konuya ilişkin Türkiye'nin de adını geçirerek bir değerlendirmede bulundu.

3.12.2020Dünya
İranlı nükleer bilimci Fahrizadenin cenaze töreni görüntüleri

İranlı nükleer bilimci Fahrizade'nin cenaze töreni görüntüleri

İran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden nükleer bilimci Muhsin Fahrizade, başkent Tahran'da toprağa verildi.

3.12.2020Haber
İki ay mühlet verildi

İki ay mühlet verildi!

İran Anayasayı Koruyucular Konseyi (AKK), nükleer faaliyetlerin hızlandırılmasını ve nükleer tesislerdeki denetimlerin sınırlandırılmasını zorunlu kılan yasa tasarısını Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve hükümet üyelerinin karşı çıkmasına rağmen onayladı.

2.12.2020Dünya
İran: Fahrizade suikastıyla bağlantılı şahıslar tespit edildi

İran: Fahrizade suikastıyla bağlantılı şahıslar tespit edildi

İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastla bağlantılı şahısların tespit edildiğini duyurdu.

2.12.2020Dünya
Şok iddia.. Trump yetkiyi vermiş: 3üncü dünya savaşını çıkarmadan..

Şok iddia.. Trump yetkiyi vermiş: 3'üncü dünya savaşını çıkarmadan..

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya, "3. Dünya Savaşı çıkarmadan İran'a istediği kadar yüklenmesi" konusunda yeşil ışık yaktığı iddia edildi.

1.12.2020Dünya
İran Dışişleri Bakanı Zarif: İran savaş yanlıları ile radikal siyonistlerin tuzağına düşmeyecek

İran Dışişleri Bakanı Zarif: İran savaş yanlıları ile radikal siyonistlerin tuzağına düşmeyecek

İran Dışişleri Bakanı Zarif, nükleer bilimci Fahrizade suikastıyla ilgili, "İran kötü şöhretli savaş yanlıları ile radikal siyonistlerin tuzağına düşmeyecek." ifadelerini kullandı.

1.12.2020Dünya
Son dakika haberler... MHP Genel Başkanı Bahçeliden önemli açıklamalar

Son dakika haberler... MHP Genel Başkanı Bahçeli'den önemli açıklamalar

Son dakika haberi... MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Bir CHP milletvekilinin kalkıp Türk ordusuna satılmış demesi bize göre hesabı sorulması gereken şerefsizliktir kepazeliktir. Artık böyle bir noktaya gelinmiştir ki ismini saydıklarımın çatı ve çıkar örgütü haline gelen CHP bir milli güvenlik meselesine dönüşmüştür" dedi.

1.12.2020Gündem
İran suikastın ayrıntılarını açıkladı: Uzaktan kumandayla öldürdüler

İran suikastın ayrıntılarını açıkladı: Uzaktan kumandayla öldürdüler

İran’ın askeri nükleer programının başındaki Prof. Muhsin Fahrizade’ye yönelik suikastın ayrıntıları belli oluyor. İranlı yetkili, elektronik ekipmanların kullanıldığı karmaşık bir operasyonun yürütüldüğünü, olay yerinde herhangi bir saldırganın bulunmadığını belirtti.

1.12.2020Dünya
Son dakika haberi... İran Devrim Muhafızları Komutanı Müslim Şahadanın öldürüldüğü iddia edildi

Son dakika haberi... İran Devrim Muhafızları Komutanı Müslim Şahadan'ın öldürüldüğü iddia edildi

Al Arabiya gazetesi, İran Devrim Muhafızları Komutanı Muslim Şahdan'ın Irak ve Suriye sınırında öldürüldüğünü yazdı. Al Arabiya daha sonra geçtiği haberde ise öldürülen komutanın kimliğinin belli olmadığını aktardı.

30.11.2020Dünya
İranda ortalık karıştı Ruhaniyi casuslukla suçladılar

İran'da ortalık karıştı! Ruhani'yi casuslukla suçladılar

İranlı nükleer bilimci Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesinin ardından, Muhafazakar İstikrar Partisi Tahran Milletvekili Ali Hazeryan, mecliste yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve hükümet üyelerinin "casus" olduğunu iddia ederek, hapse atılmasını istedi.

30.11.2020Dünya
Son dakika: İranlı nükleer bilimcisi Fahrizade suikastinde yeni detay: Suikast 3 dakika sürdü

Son dakika: İranlı nükleer bilimcisi Fahrizade suikastinde yeni detay: Suikast 3 dakika sürdü

Son dakika haberi... İranlı bilim insanı ve nükleer programın mimarlarından Muhsin Fahrizade'nin Tahran'da uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmesi ile ilgili İran basınında çelişkili haberlerin servis edildiği ifade edildi. Devrim Muhafızları Ordusu’na yakın Fars Haber Ajansı, saldırı ile ilgili verdiği detaylarda söz konusu suikastin 3 dakika sürdüğü ifade edildi.

30.11.2020Dünya
Trumpın damadı Kushnerden tansiyon düşürme ziyareti

Trump'ın damadı Kushner'den 'tansiyon düşürme' ziyareti

ABD Başkanı Donald Trump'ın başdanışmanı Jared Kushner'in, Riyad ile Doha yönetimleri arasındaki gerginliği düşürebilmek amacıyla bu hafta Suudi Arabistan ile Katar'a gideceği bildirildi.

29.11.2020Dünya
Fahrizade suikastına korkunç yorum Dünya İsraile teşekkür etmeli

Fahrizade suikastına korkunç yorum! 'Dünya İsrail'e teşekkür etmeli'

İranlı bilim insanı Fahrizade'nin bir suikast sonucu öldürülmesinin yankıları sürerken, ABD medyasına konuşan ve adı açıklanmayan İsrailli bir yetkili, İran'ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade'nin öldürülmesi konusunda "dünyanın İsrail'e teşekkür etmesi" gerektiğini söyledi.

29.11.2020Dünya
Son dakika haberi: İranın Nükleer Babası Muhsin Fahrizadeye suikast

Son dakika haberi: İran'ın Nükleer Babası Muhsin Fahrizade'ye suikast

Son dakika haberi.. İran, askeri nükleer programının ‘babası’ kabul edilen Muhsin Fahrizade’ye yönelik saldırının şokunu yaşıyor. Fahrizade (59), Tahran yakınlarında patlayıcı yüklü bir kamyonetin infilak ettirilmesinin ardından otomatik silahla taranarak öldürüldü. İranlı yetkililer, İsrail’i ABD’nin taşeronluğunu yapmakla suçlayıp ‘intikam’ yemini etti.

29.11.2020Dünya
Son dakika haberi: Dünya diken üstünde İranın Nükleer Babası Fahrizadeye gerçekleştirilen suikastın ayrıntıları basına sızdı..

Son dakika haberi: Dünya diken üstünde! İran'ın Nükleer Babası Fahrizade'ye gerçekleştirilen suikastın ayrıntıları basına sızdı..

Son dakika haberine göre; İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın perde arkasıyla ilgili önemli detaylar basına sızdı.

29.11.2020Dünya
Nükleer Baba’ya suikast

Nükleer Baba’ya suikast

İran, askeri nükleer programının ‘babası’ kabul edilen Muhsin Fahrizade’ye yönelik saldırının şokunu yaşıyor. Fahrizade (59), Tahran yakınlarında patlayıcı yüklü bir kamyonetin infilak ettirilmesinin ardından otomatik silahla taranarak öldürüldü. İranlı yetkililer, İsrail’i ABD’nin taşeronluğunu yapmakla suçlayıp ‘intikam’ yemini etti.

29.11.2020Dünya
Dışişleri Bakanlığından Muhsin Fahrizade suikastine kınama

Dışişleri Bakanlığından Muhsin Fahrizade suikastine kınama

Dışişleri Bakanlığı, İranlı bilim insanı Muhsin Fahrizade’nin silahlı saldırı sonucu vefat etmesinden, Türkiye’nin duyduğu üzüntüyü dile getirerek, işlenen cinayeti kınadı.

28.11.2020Dünya
İrandan flaş iddia: Sabotajı da İsrail yaptı

İran'dan flaş iddia: Sabotajı da İsrail yaptı

İran, temmuz ayında Natanz'daki uranyum zenginleştirme tesisine düzenlenen sabotajın da İsrail tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

28.11.2020Dünya
Suikast sonrası dünya genelindeki İsrail büyükelçiliklerinde alarm seviyesi yükseltildi

Suikast sonrası dünya genelindeki İsrail büyükelçiliklerinde alarm seviyesi yükseltildi

İsrail televizyonunun iddiasına göre Fahrizade suikastından sonra dünya genelindeki İsrail büyükelçiliklerinde alarm seviyesi yükseltildi.

28.11.2020Dünya
İran lideri Hamaney: Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdır

İran lideri Hamaney: "Failler ve azmettiriciler kesin olarak cezalandırılmalıdır"

Hamaney, İranlı nükleer bilimci Fahrizade suikastına ilişkin yazılı bir mesaj yayımladı.

28.11.2020Dünya
ABD uçak gemisine Orta Doğuya geri dönmesi emrini verdi

ABD uçak gemisine Orta Doğu'ya geri dönmesi emrini verdi

Hindistan Donanması ile Malabar Tatbikatı'na katılmak üzere Körfez'den ayrılan ABD'nin "USS Nimitz" uçak gemisine tekrar bölgeye dönmesi emri verildi.

28.11.2020Dünya
Tahranda öğrenciler İranlı nükleer fizikçiye suikastın ardından gösteri düzenledi

Tahran'da öğrenciler İranlı nükleer fizikçiye suikastın ardından gösteri düzenledi

İran'ın başkenti Tahran'da nükleer fizikçi bilim insanı Muhsin Fahrizade'ye yönelik suikastın ardından Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi binasının önünde toplanan öğrenciler, ABD ve İsrail'e karşı intikam çağrısında bulundu.

28.11.2020Dünya
İranlı nükleer fizikçiye suikast

İranlı nükleer fizikçiye suikast

İran’ın nükleer programının önemli isimlerinden Muhsin Fahrizade, aracıyla hareket halindeyken düzenlenen saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

28.11.2020Dünya
Son dakika haberi.. Dünyanın 1 numaralı gündem maddesi oldu İranı sarsan suikast akıllara o isimleri getirdi

Son dakika haberi.. Dünyanın 1 numaralı gündem maddesi oldu! İran'ı sarsan suikast akıllara o isimleri getirdi

İran, 2010'dan bu yana nükleer alanda çalışmalar yapan üst düzey beş bilim insanını suikastlar sonucu kaybetti. İran'ın nükleer programının kilit isimlerinden nükleer fizikçi Muhsin Fahrizade'ye Tahran eyaletine bağlı Abserd ilçesinde düzenlenen saldırı, son 10 yılda İranlı nükleer bilimcileri hedef alan suikastları yeniden gündeme taşıdı. İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İsrail'i bilim insanlarına paralı asker tutarak suikast düzenlemekle suçladı.

27.11.2020Dünya

Yazar Sonuçları

MOSSAD’ın hedefindeki Türkiye

Gazeteci Uğur Mumcu öldürülmeden kısa süre önce, bugün artık iyice açığa çıkmış olan terör örgütü PKK ve onu kullanan Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) ile İsrail gizli servisi MOSSAD arasındaki ilişkiyi araştırıyordu.

2.12.2020

Seçim dışı yöntem!

Kurt dumanlı havayı sever.

30.11.2020