EKSTRA
MENÜ

Mühendislik Tamamlama

Mühendislik Tamamlama haberleri sayfasında güncel ve son dakika Mühendislik Tamamlama hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 124 Mühendislik Tamamlama haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Mühendislik Tamamlama Haberleri

2 şehre 3 yeni üniversite geliyor

2 şehre 3 yeni üniversite geliyor!

TBMM Genel Kurulunda, Sanayi ve üretime destek tasarısı ikinci bölümde yer alan üç madde ile üç yeni üniversite kurulmasını öngören üç madde kabul edildi.

15.06.2017Kampüs
Yurtdışında okumak isteyenlere diploma denkliği uyarısı

Yurtdışında okumak isteyenlere diploma denkliği uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), ‘Yurt Dışında Yükseköğrenim Görmek İsteyenlere Duyuru’ başlıklı bir metin yayımladı. Türkçe eğitim, yurt dışında öğrenim görme konularında bilgiler verildi. Diploma denklikleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

26.08.2016Eğitim
YÖKten STS kararı

YÖK'ten STS kararı 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Denklik Komisyonu’nca hakkında Seviye Tespit Sınavı (STS) kararı alınmamış kişilerin de sınavlara katılabileceğini açıkladı.

20.05.2016Eğitim
YÖK ve mesleki eğitim için yeni düzenleme

YÖK ve mesleki eğitim için yeni düzenleme

Tebligat Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Tasarıya göre, mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin diploma alabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen fark derslerini tamamlaması gerekecek. Böylece, çıraklık eğitimi, zorunlu ortaöğretim kapsamına dahil ediliyor. Ayrıca, devlet ve vakıf yükseköğretim kurumlarının öğretim elemanları, memur ve diğer personeline uygulanacak disiplin suç ve cezalarına ilişkin düzenleme yapılıyor. 

23.03.2016Eğitim
Yurtdışı diplomaları için ‘tanıma’ dönemi

Yurtdışı diplomaları için ‘tanıma’ dönemi

YÖK'ün yeni düzenlemesiyle daha önce program ve derece eşdeğerliliği olmadığından ‘denklik belgesi’ verilemeyenlere, talepleri halinde tanınan bir yükseköğretim kurumundan mezuniyetlerini kanıtlayabilmeleri için ‘tanıma belgesi’ verilebilecek.

23.02.2016Eğitim
TOKİden yeni eğitim-öğretim yılına 50 okul

TOKİ'den yeni eğitim-öğretim yılına 50 okul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ), çocukların ve gençlerin modern eğitim kurumlarında öğrenim görmeleri amacıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılında bin 163 derslikli 50 yeni okul hizmete sunulacak.

13.09.2015Eğitim
YÖK ile Malezya arasında işbirliği

YÖK ile Malezya arasında işbirliği

YÖK, Malezya ile yükseköğretim alanında işbirliği anlaşması imzalandığını bildirdi.

14.07.2015Eğitim
Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Gelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?

18.02.2013Eğitim
Nükleer eğitim için Rusyaya 600 öğrenci gönderilecek

Nükleer eğitim için Rusya'ya 600 öğrenci gönderilecek

Mersin Akkuyu'da yapılması planan nükleer santralde çalışacak 600 öğrenci Rusya'ya eğitime gönderiliyor. Rusya'daki eğitimleri sürecinde burs alacak olan ve her türlü ihtiyaçları karşılanacak olan öğrencilerin Türkiye'ye dönüşlerinde de işleri 'garanti'. Yüksek ücret ile işe alınacak öğrencilerin sahip olacağı hakları ise oldukça fazla.

12.05.2012Ekonomi
Başkentin metrosuna 1,6 milyar lira yatırım

Başkent'in metrosuna 1,6 milyar lira yatırım

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, başkentte yapımını devraldığı Kızılay-Çayyolu, Batıkent-Sincan ve Tandoğan-Keçiören Metro projelerinin tamamlanması için kesenin ağzını açtı.

31.01.2012Ekonomi
300 Türke Rusyada burslu eğitim fırsatı

300 Türk'e Rusya'da burslu eğitim fırsatı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mersin Akkuyu'ya kurulması planlanan nükleer güç santralinin işletim sürecinde istihdam edilmek üzere, seçilecek 300 öğrenciye Rusya'daki Ulusal Araştırma Nükleer Üniversitesinde (MEPhI) burslu Nükleer Mühendislik eğitimi verileceğini belirtti.

17.06.2011Ekonomi
Her üç doktoralıdan biri kadın çıktı, yüzde 93’ü işe yerleşti

Her üç doktoralıdan biri kadın çıktı, yüzde 93’ü işe yerleşti

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), “Doktora Derecelilerin Kariyer Gelişimi Araştırması 2009”un sonuçlarına göre, Türkiye’de her üç doktora sahibinden birinin kadın olduğu ortaya çıktı. Doktora dereceli bireylerin yüzde 56.2’si esas işlerinden memnun olduklarını açıkladı. İstihdam edilen doktora derecelilerin oranı, 1 Aralık 2009’da yüzde 93 olarak belirlendi. Türkiye’deki doktora derecelilerin yüzde 65.1’ini erkekler oluşturuyor. Buna karşın doktora dereceliler içerisindeki kadınların oranı yüzde 34.9’u buluyor.

31.12.2010Ekonomi
Konutta yılın son fırsatları başladı

Konutta yılın son fırsatları başladı!

Konutta fırsatlar devam ediyor, yılsonu kampanyaları başlıyor.

30.11.2010Advertorial
YÖKün denklik yönetmeliği değişti

YÖK'ün denklik yönetmeliği değişti

YÖK, yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunan lisans programının Türkiye'deki eşdeğer programa göre alınması zorunlu görülen derslerinde eksiklik tespit edilenlere, Türkiye'deki bir üniversitede tamamlama eğitimine tabi tutularak bu dersleri almaları ve başarılı olmaları halinde denklik verecek.

6.11.2010Gündem
YÖK Başkanı Özcandan kontenjan açıklaması

YÖK Başkanı Özcan'dan kontenjan açıklaması

YÖK Genel Kurulu, devlet üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarının kontenjanlarını yüzde 15, vakıf üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarının kontenjanlarını da yüzde 20 oranında artırdı.

28.05.2009Gündem
’Unutma’dan 3. yıl rötarı

’Unutma’dan 3. yıl rötarı

Karanlıkta da uçabildiği için "Yarasa" adı verilen ve daha önce 2 yıl geciken helikopter modernize projesi unutkanlık yüzünden de 1 yıl kaybetti. Böylece, bordo berelilerin helikopterinde 3 yıllık bir rötar meydana geldi.

21.02.2009Gündem
Tekstilcilere doktora imkanı

Tekstilcilere doktora imkanı

EGE Üniversitesi (EÜ) Mühendislik Fakültesi Tekstil ve Deri Mühendislikleri Bölümleri tarafından Devlet Planlama Teşkilatı'na (DPT) sunulan ‘Tekstil ve Deri Sanayi Doktora Programı’ kabul edildi. Tekstil ve deri sektörlerinde firmalarda çalışan mühendisler, yükseklisans yapmadan doğrudan bu doktora programına katılma şansı elde etti.

2.01.2008Eğitim
Davetiye usulü cinayet

Davetiye usulü cinayet

İstanbul Belediyesi, deprem, salgın hastalık gibi olağanüstü hal durumunda yapılmasa gereken ihale biçimini 85 kez uygulamış.

8.03.2007Ekonomi
Trafiğe geçit vermeyen 56 nokta

Trafiğe geçit vermeyen 56 nokta

Okullar kapandı, tatilciler İstanbul'u terk etti ama 56 noktada süren kavşak ve yol düzenleme çalışmaları nedeniyle kentte trafik çilesi bitmedi.

27.06.2006Gündem
Edirnede doğalgaz bulundu

Edirne'de doğalgaz bulundu

Edirne'nin Süloğlu İlçesi'ne bağlı Geçkinli Köyü'nde, Merty Energy Petrol Arama Eğitim Danışmanlık ve Servis Hizmetleri Limitet Şirketi'nce yapılan aramalarda, “Batuumur -1” kuyusundan sonra “Arpacı-1” kuyusunda da doğalgaz bulundu.

20.02.2006Ekonomi