EKSTRA
MENÜ

Muharrem Ayı

Muharrem Ayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muharrem Ayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.962 Muharrem Ayı haberi bulunmuştur.

Muharrem Ayı Haberleri

Aşure Günü nedir Aşure Günü ibadetleri nelerdir

Aşure Günü nedir? Aşure Günü ibadetleri nelerdir?

Aşure Günü nedir, ne anlama gelmektedir sorusu birçok vatandaş tarafından merak edilen ve ilgiyle takip edilen konular arasında yer almaya başladı. Muharrem ayının onuncu gününü temsil eden Aşure Gününde birçok kişi ibadetlerini gerçekleştirmeye başlar. Çok eskiden beri devam eden aşûre aşı, Osmanlılar döneminde sarayda da pişirilmiş, “aşûre testisi” adı verilen özel kaplarla da saray dairelerine ve halka birkaç gün süreyle dağıtılmıştır. Peki, Aşure Günü nedir? Aşure Günü ibadetleri nelerdir?

30.09.2017Gündem
İranda DEAŞın öldürdüğü asker için büyük tören

İran'da DEAŞ'ın öldürdüğü asker için büyük tören

Suriye'deki çatışmalarda öldürülen İran Devrim Muhafızları askeri Muhsin Huceci (25) için başkent Tahran'da cenaze töreni düzenlendi.

27.09.2017Dünya
Bu fotoğraf Kerkükte çekildi

Bu fotoğraf Kerkük'te çekildi

Kerkük'te birçok Türkmen referandum nedeniyle Bağdat'a gitmiş. Evlerinde stok yapan Türkmenler toplu halde kalmaya özen gösteriyor. En büyük Türkmen partisi ITC'nin genel merkezi önünde silahlı görevlilerinin aldığı yoğun güvenlik önlemleri var. Yüzleri kapalı silahlı korumalar bozkurt işareti yapıyor.

25.09.2017Dünya
Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur İşte Muharrem ayı ibadetleri

Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur? İşte Muharrem ayı ibadetleri

Muharrem ayı orucu için araştırmalar başladı. Müslümanlar tarafından Hicri yılbaşı olarak kabul edilen Muharrem ayında oruç tutmak başta gelen ibadetler arasındadır. Bu kutsal ayın içerisinde yer alan Aşure gününde tutulan oruç fazilettir. Peki Muharrem ayı orucu ne zaman tutulur? İşte Muharrem ayı ibadetleri

21.09.2017Gündem
En güzel Hicri yılbaşı (Muharrem ayı) mesajları - Hicri yılbaşı nedir

En güzel Hicri yılbaşı (Muharrem ayı) mesajları - Hicri yılbaşı nedir?

Hicri yılbaşı (Muharrem ayı) mesajları günün en çok araştırılan konularından biri oldu. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Hicri yılbaşı (Muharrem Ayı) bu yıl 21 Eylül'de idrak ediliyor. Hicri yılbaşında sevdiklerinize dost ve akrabalarınıza gönderebileceğiniz en güzel Muharrem ayı mesajlarını derledik.

21.09.2017Gündem
Hicri Yılbaşı ne zaman Muharrem ayı hangi gün başlıyor

Hicri Yılbaşı ne zaman? Muharrem ayı hangi gün başlıyor?

Hicri yılbaşı, İslam dininin benimsediği Hicri takvime göre 1 Muharrem gününe denk gelmektedir. Hz Muhammed'in (S.A.V) Mekke'den Medine'ye hicret ettiği gün olarak kabul gören Hicri yılbaşı, kendi içerisinde çeşitli ibadetleri barındırmaktadır. İşte, 2017 Hicri yılbaşı tarihi ve Muharrem ayı hangi gün başlıyor sorusunun cevabı

20.09.2017Gündem
‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’

Doğan Grubu’nun bir yıl önce başlattığı ‘Türkiye’nin Ortak Değerleri-Müştereklerimizi Keşfedelim, Geleceğe Birlikte Yürüyelim’ projesinde farklı kesimlere yönelttiğimiz “Sahi nedir bizim müştereklerimiz” sorusuna verilen yanıtları yayımlamaya devam ediyoruz. Proje, ortak değerlerimizin, müştereklerimizin yeniden konuşulmaya başlanmasını, geliştirilmesini amaçlıyor. İsteyen okurlarımız, görüşlerini proje için açılan sosyal medya hesaplarına gönderebilir.

30.10.2016Gündem