EKSTRA
MENÜ

Muharrem Ayı

Muharrem Ayı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Muharrem Ayı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.959 Muharrem Ayı haberi bulunmuştur.

Muharrem Ayı Haberleri

Kerbela hepimizin ortak acısıdır

Kerbela hepimizin ortak acısıdır

Frankfurt Başkonsolosu Burak Karartı, Türk Kültür Merkezi’nde aşure günü düzenledi. Farklı siyasi görüşlerin, ortak duyguları birlikte yaşama engel olmaması gerektiğini belirten Karartı, herkese, her derneğe eşit mesafede olduğunu söyledi. Başkonsolos, aşure gününe katılımın az olmasına da sitem etti:

19.10.2017Dünya
Büyükelçi Aydın aşure sofrası kurdu

Büyükelçi Aydın aşure sofrası kurdu

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya’da faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini büyükelçilikteki ‘Aşure Sofrası’nda’ ağırladı. Konuklarına hitap eden Aydın, kardeşlik bağlarının sıkı tutulması çağrısı yaptı.

15.10.2017Dünya
Aşure ne zaman bitiyor Aşure nasıl yapılır

Aşure ne zaman bitiyor? Aşure nasıl yapılır?

Aşure ne zaman yapılacak sorusu, Muharrem ayı içerisinde gerçekleştirilen dini gelenek öncesi araştırılmaya başlandı. Komşuluk ilişkilerini de kuvvetlendiren bir yapıya sahip olan Aşure, nasıl yapılacağıyla da araştırılmaya devam ediyor. İşte, Aşure nasıl yapılır ve Aşure günü ne zaman sona eriyor sorusunun cevapları

10.10.2017Gündem